Észak-Magyarország, 1981. szeptember (37. évfolyam, 204-229. szám)

1981-09-15 / 216. szám

19*1. szeptember T5., kedd ÉSZAK-MAGYARORSZAG 7 SPORT SPORT SPORT SPORT nm Területi bajnokság BORS QDN A DASD—BOBSOOl i VOLÁN 1-1 (l-ttA> Borsodnádasd, 1500 néző. Vezette: Mozgó. Bor- sodnódasd: Molnár — Vági <Cze- , ne), Fükő, Murányi, Túrái, Koós, Érsek, Vincze, Vámos, Varga, ! Csuhány. Edző: Szendrei Béla. j B. Volán: Kiss — Tamás (K6- I halmi), Miklós, Lugosi, Szanyó, Oalló, Veres (Szabó), Bodnár, Varga, Csányi, Tóth. Edző: Ba­lázsi István. A gólok története: M. pere: .-Koós a bal oldalon indította ! Vargát, aki jól adta a kapu elé 1 a labdát, s Vincze 6 méterről ! nem hibázott, l-ö. 77. perc: bal I oldali Volán-szöglet után a lab­da kipattant, pontosan Tóth elé, I aki mellel maga elé tette, * ka­pásból lőtt a háló-ba, 1-L Egyenlő erők küzdelmét Hat­hatták: a szurkolók, a közepes színvonalú én iramú találkozón | igazságos eredmény született. Jók: Molnár, Fükö, Csuhány, illetve Miklós, Varga, Tóth. Ifi: 2-6. u omhany—SAJOBADONT 1-4 (0-0). Sajóbábony, 800 néző. Ve­zette: MontvaL Sajóbábony: S/akos — Jónás, Benkő, Kecs­• kés, Tóth, Kerecsényi, Grol- f musz, Broun (Rádtzly. Kiss), '• Bodri, Nagy, PaJásthy. Edző: 1 Balázs András. ' A gól története: 75. perec Sági cselezgetett a Mi-os előtt, ma,»d hirtelen fordulásból lövést eresz­tett meg, s a jól eltalált labda a jobb felső sarokba vágódott, 1-0. A nagy lelkesedéssé! hareotó * Vendégek kis szerencsével jutot- i tik a két bajnoki pont bhrfco­Jkáön. Jó: Benkő: Ki: 1-4. OLEFIN SC-4IHOK »4 (M|.-Älrok, 400 néző. Vezette: Renke. Olefin SC: BodoteL I. — Seritágyl. Vanczó. Paulovtes, Ltaár, Bodo- lai IJL, Korhűt, Máté, Extankó, Lukács (Répást IJ, Jávorzzky (Répást ÜL). Edző: Dftrabon At­' tlla. k A gólok története: *7. pere: IjllRépásl I. labdájával Máté kő- 'wzépen lépett ki a védők közöl J?és közelről lőtt a hálóba, b-6. IfTia. pere: Bodolal n. átadáséval NSztankó hagyta faképnél a sV- ^•okl védőket és a kifutó kapus felett emelt a hátótoa, 2-4. A leninvárosiak végig többet támadtak, de a Jobbnál jobb ^helyzeteket is elögyetlenkedték. [ A hajrában sikerült a döntést 3 [\JV*rc alatt kicsikarni. Jók: Szi­lágyi, Lázér, Máté. Ml: 2-4. f nATVAN-BOBSOTO B AMT A 97 t‘é*-l (1-1). Hatvan. «00 néző. Ve ' ;7.ette: Makovényi. B. Bányász: ^Coszta — Dálnokl. Székely, Pa- °clágy1. Szabó I.. Budai. Ktrvú <x TI. (Klem). Török n. (Oldal), T»lotár, Kopa, István. Edző: Ba- ; logh Zoltán. A gólok története: 2. pere: . kavarodás támadt a vendégcsa- , pat ötösén és Juhászról a gól- , vonalon tálra pattant a labda, , l-n. 50. perc: irtván labdáját , Kovács IT. R méterről a bal alsó sarokba lőtte. 1-1. 50. perc: Hor­váth beívelését Székely már csak a gólvonalon túl érte utói, 2-1. f Nagy iramú mérkőzést vívott n két együttes, felváltva forog­tak veszélyben a kapuk, a a jobban összpontosító hatvani csapat nehezen nyert. Jók: Koszta, Palágyi, István. fdelEny—PETOFIBANTA 2-0 (l-n). Edelény, 1500 néző. Ve­zette: Urbán. Edelény: Banga — Turcsik, Makróczi. Major, Ken­di. nagyina (Szűcs), Lengyel, Drótos V.. Németh, Kleiber (Vanyó), Váracii. Edző: Hajas Imre. A gólok története: 30. pere: Major Kleiber elé „tálalt** és a nagy. lendülettel érkező csatár 16 méterről a hálóba bombázott, 1-0. 50. perc: Major átadását Kleiber 14 méterről a jobb fel­ső sarokba lőtte, 2-0. Végig a hazaiak kezdeményez­tek többet és helyzeteik közül kettőt értékesítve megérdemel­ten jutottak a kél. bajnoki pont­hoz. Jók: Banga, Makróczi, Kleiber, Major. További eredmények: Salgótar­jánt Síküveggyár—Széesény 3-1 (1-0). Salgótarjáni ötvözetgyár— Nagybátony 1-3 (0-13). Bélapát­falva—Recsk 3-1 (1-1)­TERÜLETI BAJNOKSÁG 1. Nagybátony 5 4 _ 1 14-7 8 2 . B. Volán 5 3 2 — lí-5 8 3. ltom hány 5 3 1 1 W>-5 7 4. Hatvan 5 3 1 1 9-5 7 5. Olefin SC 5 3 — 2 9-5 6 6. B.-nádasd 5 2 2 1 8-5 6 7. Fdelény 5 3 — 2 6-3 6 8. B.-apátfalva 5 2 2 1 11-9 6 9. S. Síküveg 5 1 3 1 8-9 5 10. Szécsóny 5 1 2 2 7-8 4 11. S.-bábony S 2 — 3 7-9 4 12. Recsk 5 2 — 3 6-8 4 13. Petöfibánya 5 1 2 2 5-10 4 11. Sírok 5 — 2 3 3-12 2 15, S. öívftzet 5 — 2 3 5-15 2 16. B. Bányász 5 — 1 fi S-W 1 Labdarúgás, NB IL Szike mérkőzések forttéja Miskolci VSC—Kazincbarcika 1-1 (1-1) Gergely lejjel veszélyezte« a barciVai kaput, Kálmán már elkésett a közbeavatkozással. Fodor pedig dermedten figyeli a jelenetet Miskolc, MM néaó. Vese**»: Boció. A1VSC: Kun — Gyöogyóoi, Bobko, Gergely, Kréméi- — bu- kovenszky, Czerva, Kiss T. — Lipták (Soltész), Egri, Thury (Török). Edző: ivrompaszky Gyula. iíVSE: Ka**a — l arkas, Tóth, Helgen, Fodor ~ Petrovics, Kál­mán, Majoros — Gere, Kiss L. (Asszony), Szép. Edző: Frenkó László. Nagyszerű train ban kezdődött a találkozó, s a gólok sem kés­tek sokáig. Az 5. percben Lip­ták szép cselekkel tort előre a jobb oldalon, egymás után hagy­ta faképnel a barclkai védőket, majd befelé kanyarodott, s a középen üresen álló Egrihez to­vábbított. A csatar lőni készült, amikor Helgen saját kapuja fe­lé pöckölte a labdát. A kimoz­duló Kasza nem érte el, a be­rohanó Kiss T. viszont igen, és a bal kapufa tövénél helyezett a hálóba, 1-0. A hazai kedé­lyeket n 8. percben hütötték le a vendégek. Petrovics a bal ol­dalon futott fel, egy kényszerítő átadást követően visszakapta a labdát, majd 14 méterről a kapu közepébe bombázott, 1-1. A 13. percben Szép iramodott meg a jobb oldalon, lövőhely­zetbe került, amikor a kifutó Kun merész lábra vetőd és sei tisz­tázott a csatár elől. Ezután esett az iram és a színvonal, inkább küzdelmet láthattak a nézők. Petrovics lövése vágódott le a védőkről, majd Bobkó sevorult rövid ápolásra. A 22. percben Petrovics jó helyzetből bombá­zott kapu mellé. Feltűnt, hogy a vasutasok milyen sok szabály­talanságot követtek el, az ötle­tesebben és jóval korszerűbbet* futballozó barcikoiak akcióit igy próbálták széttördelni. ▲ 44. percben Gyöngyösi kapott sár­galapos figyelmeztetést. A szünet után közepes tempó­ban kezdtek a csapatok. Am 94. H. Papp J. Miskolc, MM nettó. FcnMtec Mester. H. Papp J. SK: Ctaftyéc — Trombitás, Földházi, Babcsáo, Bük ovi cs — Fábri (Svak, a K percben), Kapus, Andirkó, Pö­rögi — Munkácsi, Leskó (Bartlk a 46. percben). Edző: Vágó György. A 8. percben Lutherén M mé­teres lövése került a kapu mel­lé. A 17. percben Lakatos 8 mé­terről fölé fejelt. A 25. percben Földházi tőrt előre, majd Poro- gilioz jutott a labda, akinek be­adását Munkácsi 8 méterről ma­gasan fölé lőtte. A 30. percben Lakatos 20 méterről lőtt, Gu­lyás a jobb alsó sarokba tartó labdát szögletre ütötte. A 33. percben Lutherán 10 méterről mellé fejelt. A 47. percben Svak 20 méteres távoli lövését védte a debreceni kapus. A 75. percben megszerez­te a vezetést a H. Papp J. SE. Svak szerezte /meg a labdát a honvédcsapat térfelén, indította a félpályánál egyedül álló Mun­kácsit. A csatár erőszakosan ka­pura húzott, Pistár végig lökte, percben Kiss L. verekedt* be magát a miskolci 16-oson belül­re, de végül az oldalhálóba lőtt. Nem sokkal később Gergelynek is felmutatta a játékvezető a sárga lapot. Az utolsó meleg helyzet a vesutaskapu előtt a 6«. percben adódott, amikor Ma­joros Kunnal állt szemben, de a kapust találta eL A mústik oldalon Kiss fordulásból leadott lövését tette ártalmatlanná Ka­sza. Nem hozott m«pw Mhmnalú játékot a kőt borsodi együttes összecsapása. Pedig olyan ne­gyedórát produkáltak a találkozó elején, hogy joggal »«Ámítottak a szurkolók a méltó folytatásra. Sajnos, később érthetetlen mó­don „lefUtek** a csapatok, nyoma s«m volt már a tőrnek játé­kukba*. rókább a vendégek a Mró — bátyusén — eMnysaa­báiyt alkalmazott. Munkácsi & lb-os bal oldaláról fólmagasan beadott, Bartik jókor érkezett és Mezőt megelőzve, 6 méterről, jobbal a léc alá lőtt, 1-0. Egy perccel később Kapus szögletét Bar ük fejelte kapura. Mezó szögletre védett. Nem sokkal később ismét Partik veszélyez­tetett, 8 méterről mellé fejelt. Debreceni mezőnyfölény jegyé­ben zajlott le az első félidő. A vendégek szoros emberfogást al­kalmaztak, ha megszerezték a labdát, gyorsan felfejlődtek és helyzeteket is teremtettek. A H- Papp J. SE mindezeknek az el­lentétjét produkálta. Játékosat keveset mozogtak, középpályásai és csatárai pedig teljesen eltűn­tek a mezőnyben. Egyetlenegy helyzetet sem dolgoztait ki, és ritka lövéseikkel nem tudták eltalálni a kaput. A szünet után élénkebb lett az iram, mindkét csapat elszántan játszott. A ha­zaiak valamivel aktívabbak vol­tak. de a szervezetten védekező DUSE rendre visszaverte akciói­kat. Aztán — ilyen a futball — az első korszerű honvédtámadás gólt hozott, ami eldöntötte a kendémén yezfeeft többet, akciói­kat azonban túlkombinalták, s a jó helyzettől még jobbat keres­tek. Igaz, a barcikai támadók­nak nehéz dolguk volt, mivel a vasutasvédelem feltűnően sokat szabálytalankodott, gyakran nem látva más módot az eredményes közbeavatkozásra. Így nem ala­kulhatott ki folyamrtos játék, sokszor haraant a játékvezetői síp. A szünet után felpapriká­zott együttesek kezdtek, de a fellángolás ismét csak percekig tartott. Mintha két ökölvívó mé­regette volna egymást, nem is­merve a másik erejét, s inkább ewak az ellenfél távol tartására törekedtek. Egyik csapat sem érdemeit volna győzelmet. Jók: KVn. Czerva. illetve Farkas, Fo­dor, Petrovics, Gere, Szép. D. U gyenge., közepe« színvonallá ta­lálkozó sorsát. Jó: Trombitás, Bartlk, Babosán. K. T. H. Szabó Lajos SE—Lehel SC <M>; Gyulai SE—Eger SE 0-1; Debreceni Kinizsi-Szolnoki MÁV MTB 2-0; Gyöngyös—Salgótarjáni TC 1-1; Honvéd Bem József SE —vSxarvas 2-2: hOdgEP—Honvéd Asztalos SE 0-1. WB ML, KELETI CSOPORT L D. Kinizsi 5 4 ___ I Í O-S 8 2. Eger 5 3 1 1 8-5 7 3. Szolnok 5 3 1 1 6-3 7 4. Kazincbarcika 5 2 2 1 8-4 6 5. Gyula 5 3 — 2 5-3 6 6. Saabé L. 9E 5 2 2 1 8-8 6 7. Papp J. SE 5 3 — 2 8-9 6 8. Salgótarján 5 1 3 1 6-5 5 9. Bem J. SE 5 2 1 2 7-8 5 10. H.-vásárhely 5 2 — 3 7-6 4 1L Gyöngyös 5 1 2 2 3-6 4 12. MVSC 5 1 2 2 4-9 4 13. Szarvas 5 I I 3 7-9 3 14. leltei SC 5 1 1 3 2-4 3 15. Asztalos SE 5 1 1 3 5-8 3 I«. DUSE 5 1 1 3 4-8 3 SE—D. Universitas 1-0 (0-0) ErednrényeNrií ­sorokban Az ötödik forduló Megyei bajnokság Lejátszották az ötödik ltordulót a Borsod megyei labdarúgó­bajnokságban. Eredmények: ÉSZAKI CSOPORT Hejőcsaba—Miskolci Üveggyár 0-3 (0-1). Hejócsaba. 300 néző. Vezette: Sulyok. Góllövő: Szik­lai (3). Ormosbánya—Putnok 2-0 (1-0). Ormosbánya. 600 néző. Vezette: Van ka. Góllövő Szarka, Rlbár. Ernőd-Sajószentpéteri Üveg­gyár 3-2 (1-1). Ernőd. 300 néző. Vezette: Molnár. Gőllövő: Vass, Szöllősi, Batki, illetve Hóberger, Krompák (ll-esből). Miskolci EAFC—Bftfckábrány 4-1 (1-0). Miskolc, 500 néző. Ve­zette: Kiss. Somnály—Szerxfró M (Ft). Somsály. 200 néző. Vezette: Ka- las IT. Góllövő: Vesza (2), Soó, illetve Gajdos. Rudabánya—MákvÜlgy 0-1 (0-T). Rudabánya, 200 néző. Vezette: Bodnár. Borsodsrtrák- Rzöhavölgy M (l-l). Borsodszirák, 400 néző. Ve­zette: Kozsla. GóTlövő: Laposán, Bari L, illetve Lévai, A bajnokság állása: L Putnok R pont. 2. Szuhavölgy 8. 3. Bor­sodszirák 7, 4. SÜMSE 6. 5. Or­mosbánya 6, 6. M. Üveggyár 5. KELETI CSOPORT Forró—Miskolci EMTE 2-2 (#-2). Forró, 200 néző. Vezette: Kn- las I. Góllövő: Gulyás, Ambrus, illetve Fodor, Gombos. Mezócsál—Alsózsolca 1-4 (1-<I). Mezőcsót. 400 néző. Vezette: Pó­lónkat. Góllövő: Barna. Sátoraljaújhely-Encs 0-2 (0-T). Félbeszakadt a 70. percben. Sá­toraljaújhely, 400 néző. Vezette: Lutherán. Hollóháza—Prügy 2-4 fl-D. Hollóháza, 300 néző. Vezette: Ko­vács S. Góllövő: Veréb L (»), illetve Csócslcs. Mezőkövesd—Tokaj 9-é. Mező­kövesd, 600 néző. Vezette: Lé­it árt. Tátlya—TIszapalKonva 9-1 (t-A. Tállya, 300 néző. Vezette: Gon- da. Góllövő: Spéder, Szabó, il­letve Sírokat. A bajnokság állása: L Tokaj 7 pont, 2. Alsózsolca 7, 3. Tály- lya 7, 4. Miskolci EMTE 6. 5. Mezőkövesd 6, 6. Mezőceát fi. A kenyai Henry Rono teg­nap a norvég fővárosban 13:06.20 perccel új világre­kordot állított fel az 5000 mé­teres síkfutásban. Rono saját világrekordját adta át a múltnak, a régi 13:08.4 perc volt és ezt 1978. április 8-án, | az amerikai Berkeley-ben fu­totta. ★ Senigaliában megkezdődött a női kosárlabda Európa-baj- nokság, amelyen a Szovjet­unió olimpiai bajnok együt­tese Magyarország ellen 94:68 (47:29) arányban győzött * Montrealban befejeződött a Kanada Kupa nemzetközi jégkorongtorna, amelyen hat ország vett részt. A döntőben a Szovjetunió együttese 8:1 (0:0, 3:1, 5:0) arányban, fölé­nyesen győzött Kanada ellen. Naptár. ________ 1 981. saeplember 15« kedd A nap kelte: 6.21; nyugta: 18.57 órakor A hold kelte: 20.03; nyugta; 7.33 órakor Névnap: Enikő Évforduló_________ K ilencven évvel ezelőtt, 1891. szeptember 15-én született, és 85 éves korában, 1976-ban halt meg Agathe Christie, ameri­kai származású angol regény- és drámaíró, a detektívregény műfajának kiemelkedő művelője. Időjárás_______ V árható időjárás ma estig: nyugat felöl felszakadozó felhő­zet, felhőátvonulások, főleg keleten záporokkal. Sok helyen erős északnyugati, északi szél, a Dunántúlon néhol viharos. Várható legmagasabb nappali hőmérséklet: 15—20 fok között. — Héttön a Mező Imre úti temetőben mély részvéttel kí­sérték utolsó útjára Rajk Lászlóné Földi Juliannát, a Magyar Országos Levéltár volt főkönyvtárosát. Rajk Lászlónak, a magyar kom­munista mozgalom kiemelke­dő alakjának özvegye a fel- szabadulás előtt kapcsolódott be a munkásmozgalomba, 1945 után pedig a magyar demokratikus nőmozgalom egyik vezetője volt. — Nagy Lajos és Gálik János amatőr képzőművészek, a Fi- czere László képzőművészeti kör tagjai, tűzzománc mun­káiból rendez kiállítást a vas­utasok Vörösmarty Művelő­dési Háza szeptember M-tői 30-ig a MÁV miskolci egész­ségügyi központjában. — Miskolcon az év eíső tété­ben 15 utcában végeztek út­felújítást társadalmi munká­ban a városlakók. A mun­kákhoz szükséges anyagokra a városi tanács 3C4 ezer fo­rintot biztosított. — Sátoraljaújhelyen tartja soron következő ülését szep­tember 15-én a népfront me­gyei elnöksége mellett mun­kálkodó telep üléapolrti kai bi­zottság, együttesen a me­gyei tanács településfejlesz­tési kommunális bizottságá­val. Az ülés napirendjén sze­repel megyénk településeinek korszerűsített fejlesztési ter­ve, valamint a tömegközle­kedés kérdései. — Az egyik milánói klinikán 85 éves korában meghalt Eugenio Montale, a modern olasz költészet nagy egyéni­sége. Montale sokat tett a magyar költészet itáliai nép­szerűsítéséért, magyar költők verseit is fordította többek között 1975-ben irodalmi Nobel-díjjal tüntették ki. — A napfényes, kora őszi ha­tárban országszerte vasárnapi műszakot tartottak a közös gazdaságok dolgozói: míg a legtöbb megyében javában tart a napraforgó és a siló- kukorica betakarítása, sok he­lyütt hozzáláttak már az őszi mélyszántáshoz, s — szüret lévén — mindenütt benépe­sültek a gyümölcsöskertek is. — Szigetváron vasárnap meg­emlékeztek az 1566-os hősi várvédelem évfordulójáról. A vár sáncárkában — a hagyo­mányoknak megfelelően — mozsárágyú dörgése idézte fel a 415 évvel ezelőtti küzdelem vészterhes hangulatát. Az úgynevezett belső várban ka­tonai tiszteletadással emlé­keztek Zrínyi Miklósra és katonáira. Ez volt a drámai esemény színhelye: innen in­dultak utolsó rohamra a vár­védők, s vesztették életüket a török túlerővel vívott harcban. Ehresreít a Vízügyi Építő Váltatet 47. sx. Építésvezetőség Kazincbarcika 2. feliratú bélyegzője. A bélyegzőt ezennel érvénytelenítjük. — Hazaérkezett Damaszkuszi­ból dr. Pálfy József, a MÜOSZ elnöke, aki a ma­gyar és a szír újságírók együttműködéséről irt ala megállapodást dr. Saber Fai- hout-tal, a Szíriái Újságíró Szövetség elnökével. A meg­állapodás delegációk, vala­mint szakmai információk cseréjét is tartalmazza. A MŰOSZ elnökét fogadta Ab­dullah Ahmar. a baath part főtitkárhelyettese. — Aa SZKP Központi Bi­zottsága és a Szovjetunió Mi­nisztertanácsa rendeletet ho­zott a szénbányászatban dol­gozók: fizetésének emeléséről. Mint a vasárnap közzétett határozat megállapítja, a fi­zetésemelésre a szénbányá­szat munkaerőgondjainak enyhítése érdekében volt szükség. A Központi Bizott­ság és a Minisztertanács dön­tése értelmében, a föld alatti munkahelyen dolgozók fizeté­se 27 százalékkal, a nyíltszíni fejtések dolgozóié 23—24 szá­zalékkal. az egyéb munkakö­rökben foglalkoztatott bánya­ipari dolgozóké pedig 18—30 százalékkal fog emelkedni. — „Leszakadt a phcdskaT címmel nótaestet rendez a bányász kulturális hetek programjában, szeptember 16-án, este bét órai kezdette! az ormosbányai művelődési ház Puskás Sándor, Szalay László, Szentendrei Klári, Máté Ottilia, Déri Andrea, Szolnoki Gyula, valamint Körmendi Péter kisegyüttese közreműködésévei. — A to*o 37. heti eredmé­nyei: 2, 1, x, 2, 2, 2, x, x, 2, x, 1, x, x és a plusz 1-es x. A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság közlése szerint, a nyeremények az illeték levo­nása után a következők: 13 találatos szelvény 1 darab akadt, mely egyben 13 plusz 1 találatos is. A nyereménye a jutalommal együttesen 2 millió 361 ezer 996 forint. A 12 találatos szelvények száma 59 darab. Nyereményük egyenként 20 ezer 17 forint. A 11 találatos szelvények szá­ma 867 darab. Nyereményük egyenként 1362 forint. A 10 találatos szelvények száma 7621 darab. Nyereményük egyenként 232 forint, _ Az ÉMÁSZ közleménye Az £szak-fnagyar«rszági Aram. szolgáltató Vállalat Miskolci Üzemigazgatósága tájékoztatja Kedves Fogyasztóit, hogy a 36-997 számú telefonkészülékét (kisfo­gyasztói blbacfmfelvevő) auioma- ta adatrögzítő-berendezéssel sze­relte fel. A berendezés munkana­pokon 21—06 óráig, bzombat. va­sárnap, valamint ünnepnapokon epést nap Üzemel. A bejelentett hibákat a beérkezés sorrendjében fogjuk kijavítani. KMASZ MUfiulü Onemigazgatósága * Az Észak-magyarországi Aram» szolgáltató V. Miskolci üzemigaz, gatósága értesíti az alábbi teriile- len lakó fogyasztóit, hogy az áramszolgáltatást, hálózatát építé­si munkálatok végzése miatt, szü­neteltetni fogja 1981. szeptember 16-án, 6—17 óráig: Anna u., László J. u., Dózsa Gy« ml. Forrásvölgy, Pallós «.