Észak-Magyarország, 1979. augusztus (35. évfolyam, 178-203. szám)

1979-08-22 / 195. szám

1979. cwgusilws 22., szerda ÉSZAK'MAGYARORSZAG 7 SPORT SPORT SPORT SPORT Megyei bajnokság B. Bányász—Szuhavölgy ,1 :ii < i :i*). Sajoszcnipeicr, lüüu nézó. Ve*:.; Csáki. tí. Bányász: Kasza — Dalnoki, Szabó, Kupa. Sebok. Kovács 1., Labanc/. (Nikhazi), Hodcrnia-rszki, Varga (Székely). ■Csányi, Sajgó. Edző; Ferenc/ Jo- •/.scl. S/uliavolgy: Salamon .»asko, Plolar 1.. Kimaszcki, Ju­hász. Csömör. Feledi, Sziraczki (Balia), Lévai. Klein. Plolar II. (Szalui). Edző: Marczinaskó Jo- y.sei. A végig lamado hazai csa­pat. sok helyzetei hagyott kiliaszV nálallanul. Gl.: Csanyi. Jók: Sza­bó. Sebők. Kovács I., ill. Sala­mon. Kimaszcki. Klem. Hej'öesaba—Tállya 3:1 (l:l,). Miskolc, öUU nezo. Ve/.; Nagy J. Hejocsaba: Mórok (Bcncze dr.) Kiss. Szabó i., David, Lszlan. Szíibo 11.. Nagy ]., Kecskés (Nagy li.). Jager. Vodicska, Asszony. Eo/.ó; l’cnderik .György. Taliya : Kis*, 1. — Bucsak, Rullkai dr.. Peko ill.. Balogh, Pekö 11.. Ba- jij ic/ki, llorász. Magyar, Pocs, spéciéi. Edző: Sója Szabolcs. Jó iramú, változatos mérkőzésen biztos győzelmet .aratott a Hejo­csaba. Gl.; tlr. Kutikaj (öngól). Jager. Asszony, ill. Peko II. Jók: Szabó I.. Eszlari. Jager, ill. Kiss 1., Magyar, Pocs. Ili; 4 :U. KiKlabánya—MLMTE ) :l (i:(>). Rudabunya, JUO nezo. \’ez.: Van- ka. Kudabánya; Szabó — Kiss, Sütő, Garamif Molnár. Jaró, Tóth 1., Brauer. Szlavkai. Szalko. Toth II. Edző: Bartha . Géza. MEM’J’E: Baiigska — «Iglai, Pa-pp (Kocsis). Petercsak. Csono, Do­bol a n, Szí I lmán (Soltész), Botos Demeter, Fallal. Kardinál. Edző: c.-sunyi Jozsei. Jo iramú mérkő­zés. kiegyenlített küzdelem. Gl.: Garam. ill. Kardinal. Jók: Gu­ram. Molnár. Sütő. ill. iglai., Pe- teresak, Csono. in; 1 :o. Alsozsolca—Fnrs 2:1* (1:0). Al­sozsolea 30Ü nezo. Vez.; Mozgó. .M.sozsoloa : Borbély'. I luldcr, Bod­nár. Derecskét. Fodor. Orosz, Mlii>a Lesik, l oth. Madarast, Sz.at- ntari, Csörsz. Edző:- Szamosi Fe­renc. Éltes; Nagy — Zeller. Du­dás Trombitás. Uudak. Bubik. Lengyel, Lévai, Papp I. (Tan), l*app ” II.. Kovács. Edző: ,Szant/> Ferenc. A sok kihagyott helyzet majdnem megbosszulta magát. Gl,’: Madarasi, Szatmári, ill. Ko- \ ács. Jók : Fodor. Orosz. Mlinar- csik. ill. Nagy (a ntezonv leg­jobbja), Zeher, Trombiias. Ili : 2:1. Edelény—Trencscnyi SE o;o. Ldclcny. áuu nezo. Vez.; Bodnár, Ldelcn.v; Banga — Farkas. Ma- tiszcsuk. Koinlósi. Kaposvári (De­ine) Vass, Drótos L. Palotás (Kalocsái). Benő. Geber. Drotos ü. Edző: Hajas Imre. ’Jrcncse- nyi: Sptilmk — File. Palágyi, Turk (Veres), Hildái. Tóth. Kor­hűi. Varga. Szimesak. Baracsi, Földi. Edzó: Neuschei Karoly. A jól védekező Edclény megér­demelten szerezte meg az egyik pontot. M. Üveggyár—Sajóba bony 7:2 (IMI), Miskolc. 400 nezó. Vez.: Kozsla. M. üveggyár: Gyovai — Papp, Bodnar J.. Bihari, Gyüre. Nagy II., Kclecsényi. Bodnár 11., Gombos. Bodnár IJ J.. Surkadt. Edző: Fischer Ferenc. Sajoba- bony: Becza — Kalmárt. Nyitrai, 'l’óth. Ka duly. Lakatos (Gyarma­ti), Kó/SH. Kiss, Szcman. Somo­gyi, Molnár. Edző; Filctoll) -László. Kiegyenlített erők küzdel­me. Gl.: Kclecsényi. Gyüre. 111. Szcman, Somogyi. Jók; Bodnár 1., Bihari. Keleesényi, Bodnár 111., ül. 'Nyitrai, Rózsa, Molnár. Sátoraljaújhely—-SÚMSE ) :0 U:0). Sátoraljaújhely, 4U0 néző. Vez.: Fodor. Sátoraljaújhely: Vahles — Berta, Csongrádi. Nagy, Zsófi. Sülő. Lisovszki. Almágyi. Gáspár (Gönczi V. Oldal, C/.ill. Edzo ; Cscrepi Lasz!ó. SUMSE: Góré — Demeter, Danko. Gond, Méhes*. Bodnár, Újlaki (Czucz.i), Kosárka (Simon), Króm pák. Ko­vács. Szász.. Végig nagy újhelyi fölény, sok kihagyott gólhelyzet­tel. Gl.;. Oldal. Jók; Csongrádi, Sütő. Almágyi, Oldal. Ül. Gó­ró, Dankó. Ili; 1:3. Hétközi mérkőzés: Királd—R.- nAdasd 3:1 (2M). Királd. bOO né­ző. \;ez.: Várkonyi. Királd; Bar- ez.i —Kovács. 'Poke, Kriston. UHU. S/almási, Nagy. Kites. Bálint, Lupkovics, Szemere. Edző: Szeles István. B.-nádasd: Szabó — Vá­mos. Németh. Koos. Érsek, HcUc/haiiser. Gyárfás. Kasza. M;i- rittyák. fcimonyl. Nyerges. Ed­ző: Sz.cndrei Béla. A végig tá­madó hazai csapat biztos győ­zelmet aratott. Gl.-. Bálint (2), Szemere. ill. Kasza. .Fok: Bare/i, ’löké. Bálint, ill. Németh, Gyár­fás, Kasza. Ifi; 0:1. / MEGYEI BAJNOKSÁG 1. Sajobábon.v 3 2 1 — 7-4 5 2. H. Trcncscnyi 3 2 1 — 4-2 5 3. Alsózsolea 3 2 — 1 8-1 4 A. B. Volán 2 2 — — 5-3 •f 5. Hejocsaba 3 I 2 — 3-1 4 8. Királd 3 2 — 1 5-1 4 7. Borsodi B. 3 2 — 1 3-2 4 8. ML MTI 3 1 2 — 2-1 4 9, Rudabáitya 3 1 1 1 3-3 3 »0. Borsodnádasri 3 1 1 1 3-4 3 11. Mezőkövesd 2 1 — 1 8-4 2 12. Lncs 3 1 — 2 4-4 7 13. Szuhavölgv 3 1 — 2 3-3 2 14. Sátoraljaújhely 3 Tally a <3 1 — ' 2 3-1 2 15. 1 — 2 5-8 7 18. Ldclcny 3 — 1 2 0-2 1 17. M. .UvrcKvar 3 — 1 2 7-8 I IK MjMSfc 1 — — 5 «*5 — Labdarúgás, NB II. *,• ’ í Váratlan eredmények MISKOLCI VSC—GYÖNGYÖS 1:1 (1:0) Miskolc, 1-00 néző. \?ezet te: Divinyi. MVSC: Kuli — Kréméi'. Locher, Bobkó, István — Leiázl, Varga (Lipták), Kiss — Fister, Egri, Török. Ed- ■ ,zö: Kronipaszky Gyula. A találkozó kezdetére megeredr az eső. így csú­szós pályán kerüli sorra a. mérkőzés. A '1. percben Eg­ri lépelt ki a vendégvédök közül, abszolül helyzetből azonban a 'kapu fölé emelt. Ezután átvették az irányí­tást a gyöngyösiek, s a so­kat bizonytalankodó balol­dali vasutas védelem mel­leit sorra vezették akcióikat. Főleg Adonyi és Tóth okoz­tak helycseréi. támadásaik­kal zavart az MVSC hátsó soraiban. Az 5. percben a labdát feleslegesen tartogató Bobköt Páráig leszerelte, de d kivclódö Kunt találta el. Ezt követően is a vendégek maradlak támadásban, ak­cióikat azonban nem tudták befejezni. Meglepetésre all. percben a hazaiak jutottak vezetéshez. Baloldali sza­badrúgást Varga weit « gyöngyösi kugli ele. Kiss le­fejelte a lábául, s u jókor érkező Török kapusból Kő- rács lába közúti rúgta a halóba. 1:0. A gól nem hoz­ta fel a vasutasokat, tovább­ra is a gyöngyösiek kezde­ményezlek. valósággal egy kapura játszottak. A szünet után megtört a vendégek lendülete, s icl- jött a hazai együttes. Átvet­ték a kezdeményezési, de körülményes csatáraik miatt gólt nem tudtak elérni. A 43. percben 20 méteres áza- badrúgüshoz jutott az MV­SC. Kiss nyesett labdája a baloldali kapufán csattant. A 03. percben tűzijáték alakult ki Kun kapuja elölt, végül Pörögi bal felső sarokra tar­tó labdáját nagy bravúrral ütötte ki 'a ..portás” szög­letre. Egy perccel később dr. Galgóczy kapott sárgalapos figyelmeztetést kemény be­lépőjéért. A nagy iram és a nehéz talaj sokat kivett a játékosokból, s ezután osap- kodas. néhány ..koccanás” jellemezte a találkozót. A hajrában ismét a gyöngyö­siek kerültek mezőnyfölény­KAZINCBARCIKA—OLEFIN SC 1 :(l (1:0) 'Leninváros. ISOT nezó. Vetette: Koros. KVSE- Gulyiis — Bacsó. Tóth, Tamás, fekete — Helge«, Kole- szárik. Kálmánt,Pcirovles — Kiss, Majoros. Edző: Szentmarjait Ti­bor. Olefin SC; Dohány — Smankó (Derzsériyih Pazar. Vanozó. Ko­vács J. — Kocsis, Kapus, Belé­nyesi!’ — Petro (Berki). Ma­gyar. Farkas.1 Edző: Szabó Béla. Zuhogó esőben kezdődön a ta­lálkozó. A :i. percben Magyar in- dllotta Pétről, a csatár love.se azonban elzúgou a felső léc le-, leit. Nem sokkal később Fekete ni méterről kísérletezett lövessél, Dohány gyors vetődéssel csipte cl a labdát a jobb alsó sarok elolt. A 8. percben .ismét Fekete veszélyeztetett, kellemetlenül pat­togós labdája alig kerülte el a kaput. Változatos, küzdelmes, .ió iramú volt « mérkőzés. A 13. percben a vendegek megszerez­ték a vezetést. A jobb szélén lendületesen elfutó Koleszárik beadásai elvétették a védők, Pcirovles megszerezte a labdái, s lófese h lábaló közölt utat ta­lál! a hálóba, 1:0. A 18, percben Kovács 1. cse­lezte át masai a harcikat védő­kön, íejmagas beadását Gulyas ügyesen lehúzta. Ezt köveiden Belenyessy. majd Kocsis kísérle­tezlek lövessél, de eredménytele­nül. A' 35. percben Kapustól Ma­gyar kapott jo lalidat. la méteres lövését Gulyás bravúrral men­tette. Három perc múlva Far­kas—Belenyessy akció regen utóbbi 18 méterről nagy lóvési eresztett meg. a bal also sarok­ra tartó labda! Gulyás szögletre ütötte. A szöglet után Magyar 5 méterről lőhetett, .de pontosan Gulyást találta el. Az 50. percben Kálmán szök­tette Pevroviesot. akinek létmagás lövését Dohány látványosan véd­te. Kovács E. majd Belenyessy hibáztak kecsegtető helyzetben. A 70. percben gyors ellentáma­dás futott a pályán. Kálmán pattogós lövését tisztázta Dohány. A 77. percben Farkas erős. lapos lövése pkadi el a tömörülő vé­dőkben. Izgalmas, eseményekben gazdag összecsapást vívott a két együt­tes. Az első negyedórában a Ka­zincbarcika kezdeményezett töb­bet. s a vezetést is megszerezte. Ezután feljöttek a hazaiak, s ai- ve.tték az, irányítást. A második félidőben tovább fokoztak az. iramot, de közben sokat hibáz­ták, pontatlan összjátékuk mi- ' att könnyen avatkozhattak köz­be a KV,SE védői. Az Olefin csa­tárai elügyetlenkedtek kínálkozó lehetőségeiket. A harci kai védők jól tömörültek, s gyors ellema- madasokkal próbálkoztak, ame­lyek rendre veszélyesek voltak. A laiottak alapján a döntetlen igaz­ságosabb lett volna. Jók; Gu­lyás. Fekete. Petrovics, illelve Eaz.ár, Vanezó, Kocsis,. F. M. HÓOGEP—ÖSÍDI KOHÁSZ 1:« («:«) Ózd, 8(111 nezo. Veret lé;: Mohá­csi. OKSE: Fekete — Sípos, Bnb, < FUkó lt.. Fodor — Ligeti. Bács­kái 11.. Tóth — Szoknia. Bácskái l„ Madarász. Edző: Ballag) Ro­bert. i A kezdésre eleredt az eső, s végig .zavarul a játékot. Tapoga- todzo percek után a Kohász hur­colt ki fölényt, | de csak a til­osig jutónak ott ellogyott a tu­dományuk. Az első kapuralö- vésre a 15. percig kellett várni. Tóth éles Jő vese u baf alsó sa­rokra tartott, de Bugyik gyors vetődéssel menteti. Az ellemu- niadas végen Nagy sípszó után talált a hálóba. A vendégek ak­ciói ritkábbak voltak, de mindig veszélyt jelentettek Fekete kapu­jára. stark lőtt bal szélről ke­resztbe. de a belsők lemaradtak. A 44. pereben Zielbauer beadá­sát Stark vetette cl. A másik ol­dalon Bácskái 1. fejelt melle hat méterről, nem sokkal-később pe- ,dig Madarász ügyetlenkedett el jo helyzetet. A szünet után fokozódott ez ózdi csapat nyomása. A 80. perc­ben Bácskái 1. a mérkőzés leg­nagyobb helyzetet ügyqtlenkedie el: 5 méterről leljesen egyedül állva a röldün fekvő kapusba lőtt. A 63. percben Ligeti tejeit a kapu torkából melle. A 70. percben stark tört ki a védők közül, közben kisodródott, de így is a kapura tudott lőni. s lab­dája alig kerülte el a jobb also sarkok' Szekula fejesét tolta ki ‘ ujjbeggyel Bugyik. Az, utolsó 30 percben a hódmezővásárhelyiek rohamoztak. A sorozatos akciók a 34. percben érték góllá; Ziel- bauer balról iveit középre egy szabadrúgást, a labdai Stark dr. Bálint elé fejelte, aki a bal al­só sarokba lőtt, 1:0. Újból vereséget szenvedett a Kohász, s ráadásul a háromból kettőt hazai környező'.ben. Ezen a találkozón is beigazolódott, hogy a támadok nagyon gyenge formában vannak. A hazaiak ugyan a 90 perc jelentős részé­ben többel birtokoltak a labdát, de a góllövéssel hadilábon áll­ták. A kapu elölt határozatta­noknak bizonyultak, a szerve­zetten. taktikusan futballozó ven­degekkel szemben. A hódmező­vásárhelyiek meglenelésszerti ak­ciókat vezettek, pontosabb volt az, összjátékuk. sokai mozogtak labda nélkül. Ráadásul a hazaiak nem fordították kellő gondol a helyet sokai változtató stark őr­zésére, aki rengeteg kellemetlen­séget okozott a Kohász védői­nek., Az űzd eddigi teljesítmé­nye figyelmeztető, s nem sok .idt ígér az elkövetkezendő találko­zókra. Jók: Tóth, Sípos. Fodor. V. Z. Az NB H, Keleti csoportjának további eredményei: Lehe) se— Asztalos SE 3:1. Gyula—D. Kini­zsi 410, Orosháza—Szabó L. SE 1:1. Szarvas—Szolnoki MÁV MTE Bili. D, Universitas—RTASK 2 :é V ym’gytva aa—Kg w fed. lx\ s erofcs'ú ívesei Ível a 70. percben siker koronázta. Egy jobboldali szabadrúgást Ullmann welt a kapu elé. Szabó kirobbant a védők kö­zül és csúsztatott fejessel küldte ii labdaI a jobb al­so sarukba. 1:1} Nem pók­kal a gól után Vágó iramo­dott meg a vasutas térfélen, sorra csapta be a védőket, teljesen tisztára játszotta magát, de nagy helyzetben mellé lőtt.' Az utolsó per­cekben a vendégek tartot­ták az eredményt. Küzdelmes, változatos mér­kőzést játszott a két csapat. Az első '45 percben a gyön­gyösiek voltak fölényben, a vezetést mégis -az MVSC szerezte meg. A vendégek a középpályán kerekedlek el­lenfelük fölé. de csatáraik a helyzetek sorai ügyetlenked­tek el. A szünet után a vas­utasoknak is volt egy jó ne­gyedórájuk. gólt azonban nem sikerült elérniük. A meggyőzőbb játékot produ­káló Gyöngyös rászolgált az egyik pontra. Jók: Locher. Fister. I». L. HA LASSA G Y A K M AT— H. PAPI’ .1. SE 3:1 (1:0) Balassagyarmat, ’ftefco. ve­zette: La/in. H. Papp J. SE: Mező — Bakos. Szilagyi. Farkas, Fodor — Utas- ,sy. Osvath. Magyar — Palkovies. Tokár (Kvaszta), Kopási . (öodo- lai). Edző: vagO György. Zuhogó eső logudia a csapato­kat. A csúszós talajon nem voll könnyű a megállás, így az első percek tapogaiódzo játékkal tel­tek. Ezután a miskolci együttes kerüli enyhe mezőnyíolcnyoe. c»e goit nem tudott elemi. A ba­lassagyarmatiak igen nagy lelke­sedéssel vetették magukat a küz­delembe. ennek eredményeképpen eiobb Szedlák, majd nem sok­kal később Jelen kapott sarga lapos ligyelmezteiést. A 44. perc­ben szerencsés körülmények kö­zött jutott vezetéshez a hazai együttes. Egy jobb oldali táma­dás után Kovács a kifutó Me­zőt talulla cl. a visszapattanó labda a hátra futó Bakos lábá­ról került a hálóba. 1:0 (öngól). A második félidőben á hazaiak kezdtek jobban. 'Támadásaik gyorsan golt eredményeztek. A 47. percben Szedlák ívelt Ko­vács ele. aki két vedo között le­pett ki es az 5-ös sarkáról nagy goit lőtt a jobb iclso sarokba. /:(). A miskolciak nem adtak lela nagy erővel rohamoztak, és az 51* percben szépítettek. Jobb ol­dali szögíetrúgast ‘kővetően Os- vitili közelből talult a hálóba. 2:1. igen éles lett a küzdelem, mind­két .csapat nyílt sisakkal táma­dott. A kapuk felváltva forogtai: veszélyben, de a csatárok nem összpontosítottak megfelelően, s olnibáziak a kínálkozó lehetősé­geket. A hajrában újból a ba­lassagyarmatiak következtek es s beiejei.es előtt egy perccel a 1 el­lazuló miskolci vedelem mellett bebi: tositoUak győzelmüket. Ko­vács a jobb oldalon iramodott meg. sorra csapta be a védő­ket. maid a kimozduló Mező mellett helyezte a labdat a, ha­lóba. 3:1. Jo iramú találkozón a Honvéd szinte végigtámadta a mérkő­zést. de V tiszteién 1 parancsoló hazai védők jó] állták a( sarat, iga: . több esetben a túlzott ke­ménységtől sem riadlak vjss/a. A tartózkodóan mozgó 'miskolci tá­madók nem sok veszélyt jelen­tettek az ellenie! kapujára. Vég­eredményben a hazaiak megér­demelten nyertek. Jók: Osvaii Bakos, Farkas, Mező.’ V. Gy. NB II. KELETI CSOPORT 1 L Nyíregyháza :: 7 1 — 5-1 5 2. B.-gya rmai 3 7 — 1 8-1 4 t>. Universitas» 3 1 2 — 8-4 4 4. Lehel SC 3 1 2 — 5-3 4 $. H. Papp J. sl 3 < 2 — 1 8-5 4 8. Hodmei'.ovasar icly 3 1 2 — ;; _ *> 1 7. Orosháza 3 l 2 — 7-1 4 8. Gy illa 3 1 1 1 8-4 3 Szarvas 3 1 1 1 8-4 3 10. Szabó L. Sí­3 I 1 1 5-3 3 Sz. MA V MIL 3 1 1 1 5-3 3 12. Eger SL 3 l I l 4-4 3 13. MVSC 3 1 1 1 4-5 3 14. Kazin cbarcjka 3 1 1 1 2-3 3 15. Gyöngyös 3 1 1 1 5-7 3 18. Olefin SC 3 1 — 2 3-3 7 17. Asztalos SL 3 1 — 2 4-8 2 )R. D. Kinizsi 3 1 — 2 ‘2-8 2 19. BLANK ” — 1 2 3-7 1 311. tv** 3 — — 3 1-8 — REK Naptár. 1979. auuusztii« 22.. szerda v nap kelte 1.48, nyugta 18.15 órakor \ hold kelte 4.24, nyugta 18.;t;* órakor Névnap: Menyhért Évforduló. KetszazlizcnÖt évvel ezelőtt. 1704. augusztus 2'J-on született és ISUS-ban hall meg Charles Pereier francia építőművész. Időjárás. Várható időjárás ma estig: nappali soniolyfelhő-kcpzotles. A többféle elénk északkeleti, keleti szel fokozatosan mérsék­lődik. A hajnali órákban helyenként kod. Várható legmaga­sabb nappali hő mérséklet 24—28 tok közöd. — A fiatal operaénekesek harmadízben megrendezel l osiendei fesztiválján Berkes János, n budapesti Opera ház 33 éves lenorislája elnyerte a szakzsüri egyik 50 ezer belga trank összegű diját. A feszti­válon ' 14 ország 28 fiatal művésze veit részt. — Ezrek tekintetlek meg Pannonhalma három ná pos , látványosságát, a/, arany, és ezüstkincsek, régi iratok, ok­levelek kiállítását. Ismét lát­ható volt az 1001-ben kelte­zett ‘pannonhalmi alapítóle­vél. ebben írja István király, hogy a Géza fejedelem altul megkezdett kolostorepitést befejezte. — A Bábolnai Mezőgazda­sági Kombinát hétfői nagy­gyűlésén, amelyet az Állami Gazdaságok Országbs Köz­pontjával közösen rendeztek, megemlékeztek a hazai álla­mi gazdaságok megalakulásá­nak 30. és az ország egyik legrégibb állami gazdasága — a bábolnai — fennállásá­nak 190. évfordulójáról. Az ünnepségen adta át Szeker Gyula miniszterelnök-helyet- les a Mezőgazdasági -és Élel­mezésügyi Minisztérium ter­melési nagydiját Burgert Ro- bertnek. a kombinál vezér- igazgatójának. — Szombaton egy nápolyi kórházban meghall a csütör­tökön világra jött nyolcas ikrek közül a negyedik es az ötödik, mindkettő kisfiú. Az orvosok szerint a megmaradt három közül valószinüleg egyet sem lehet életben tar­tani. — „A kelták Magyarorszá­gon" címmel dokumentációs kiállítás anyagát állította össze a Magyar Nemzeti Múzeum régészeti osztálya a- Kulturális Kapcsolatok ln- 1 özeiének megbízásából! A párizsi Magyar Intézet -vé­szére készített kelta mű­tárgymásolatok — amelyeket Franciaország több városá­ban mutalnak be az ősz io- lyamán — érzékletesen szem­léltetik a gall—kelta törzsek közötti kapcsolatokat. A ki­állítás ‘anyaga a napokban érkezik a francia fővárosba és szeptember elején kezdi meg vidéki vándorútjál. — l’est megyében, a gödöl­lői vasútállomáson Ozsvyri János 53 é\es vonatkísérő, lurnamérai lakos, a mozgás­ban levő mozdonyról leszál­lás közben leesett és a szom­szédos vágányon haladó sze­mély vonal halálra gázolta. A balesel vizsgálatát a rendőr­ség megkezdte. KÖZI EMEN Y MisKolc mos vei város J anacsa v. B. 111. kor. Hivatala igazga­tási Osztálya értesíti a lakossá­got, Hogy a B.-A.-Z. megyei Kendör-lökapitáiiyság f. évi au-' gusztus 21-cn (pernek) délelőtt 9 órától II ora^g eleslov cszetei taet a köpusvölgyi toteren. Kérjük a lakosságot, hogy a lotor kornyé­ket sajat ot'dekokhen kerüljek — A hadsereg egy komman­dója szombaton elfogta Egyenlítői Guinea volt dik­tátorát. Francisei Macias Nguemál. A hírügynökségi jelentések szerint az ország voll elnöke szülőfalujában, Mungosöban rejtőzött. A-fő­városban. Malabóban hiva­talosan bejelentették, hogy az exdiktátort katonai és nép-' bíróság elé állítják. — Goncsigijn Isnck, a Mon­gol Népköztársaság Legfel­sőbb Bírósága elnökének meghívására — dr. Szakács Ödönnek, a Legfelsőbb Bíró­ság elnökének vezetésével — kedden tapasztalatcsere-lalo- galasra Ulánbátorba utazott a Legfelsőbb Bíróság delegá­ciója. A látogatás során meg­ismerkednek a mongol igaz­ságügyi szervezettel, a Leg­felsőbb Bíróság munkájával. — Ma délután 17 órai kez­dettel Miskolc-Tapolcán az MVSC vízilabdacsapata Ku- vait válogatottjával méri össze tudását.. A kuvaiti együttes edzője az egykori sokszoros magyar válogatott, Pécsik Dénes. A vendégek Egerben edzöláboroztak. s ott közösen készültek a he­vesiekkel. — A Gépíró cs Gyorsíró Is­kola pótfelvételt hirdet. A pótfelvételi vizsga időpont­ja: 1979. augusztus 29-én 9 óra, helye: Palóczy u. 5. sz. Gyülekezés az. iskola ’ udva­rán. A résztvevők tollat hoz­zanak magukkal. — A tolo 33. heti eredmé­nyei: 2, 2. 2. x,'2, 2, x. 1, X, 1. x, x. x és a -t-l-es x. A Sportfogadási és Loltó Igaz­gatóság közlése szerint egy telilalálatos szelvény akadt. Nyereménye 854 150 forint. Ugyancsak egy 13-as szel­vényt találtak, melyre 512 490 forintot fizetnek. A 12-e.s ta­lálatot elérők 12 424 forintot kapnak, a tl-esekre 890 fo­rintot fizetnek. A 10 talála­tiig szelvények 186 Ft-ot ér­nék. Autóra várók, figyelem! A gcpkocsiálvctcli sorszá­mok lí)7í). augusztus 21-én: Trabant Hyconiat i.im. (Bp.) 8481 Trabant Lim. (Bp.) ÍF.'M Trabant Lim. (G> őr) 8328 Trabant Lim. Special (Bp.) 3081.'» Trabant Lim. Special (Győr) 111*4. Trabant Combi (Bp.) 459? Trabant Combi (Győr) 1838 Wartburg Lim. (Bp.) 153»« Wartburg di* Luxe (Bp.) 17880 Wartburg de Luxe lolöteios (Budapest) 5118 Wartburg Lim. toiótctős (Budapest) 3i,U Wartburg Tourist, (Bp.)1 8282 Skoda 105 (Győr) 3535 Skoda 105 (Bp.) 8428 t kod« 105 (Debrecen) 3154 koda V2ü (Bp.) 5282 Skoda 520 (Győrt 3221 Skoda *30 (Debrecen) 2282 Lada 1-00 (Bp.) 101923 Lada 1200 (Debrecen) 51478 Lada Combi (Bp.) 13522 Lada 1300 (Bp.) 14735 Lada 1300 (Debrecen) 00.15 ­Lada 1500 (Bp.) 22987 Lada ÜJ0U (Bp.) 3538 Lada 1000 (Debrecen) 1437 Moszkvics (Bp.) 4818. Zaporozscc (Bp.) 29109 Dácia (Bp.) 13854 Polski FIAT 128 <Bn.) 18389 Polski FIAT 1500 (Bp.) 148S2 I