Észak-Magyarország, 1979. május (35. évfolyam, 101-125. szám)

1979-05-15 / 111. szám

T979. május 15., kedd ÉSZAK-MAGYARORSZAG 7 SPORT SPORT SPORT Megyei bajnokság Labdarúgás, NB II. Javított helyzetén az MVSC A Borsodi Bányász játékosa (sötét mezben) Locher mellett kapu­ra lö. Kun beavatkozásra készen figyeli a jelenetet. Fotó: Temesi László Mezőkövesd—B. Volán 1:0 (0:0). Mezőkövesd, 3000 néző. Vez.: Ju­hász S. Mezőkövesd: Hócza — Porács, .Tablónkul, Nyikes, Pál, Mezei, Újvárosi, Pázmándi, Var­sa 1.. Káplár, Hajdú. Edző: An­tal Ferenc. 13. Volán: Czlbcrc— Vári, Aranyosi, Burger, Körösi (Gacsi). Bartakovics, Bazsó, Var­ga. Gallé. Prcvltzer (Tóth), Or- lóczki. Edző: Balázs András. Gl.: Újvárosi. • Jók: a hazai csapat minden tagja dicséretet érdemel, ill. Czibere és Varga, ifi: 1:1. Trcncsényi SE—Ilejőcsaba 2:1 (0:1). Szentistván, 500 néző. Vez.: Kövcsfalvi. Trcncsényi: Szpul- nyik — File. Palágyi. Tárnái, Budai. Tóth. Veres, varga. Szim. estik. Egerszegi. Földi (Sipos). Edző: Nouschel Károly. Hcjőcsa- ba: Oi'i'entaler — Szabó 1.. Nagy 1.. Eszlári (Dávid), Szabó II., Nagy II.. Kunfalvi. Vodicska, .láger (Asszony). Laczkó, Krisz­tié ii. Edző: Pcnderik György. (Ti.: Egerszegi, Varga, 111. Krisz­tiim. Jók: Egerszegi (a mezőny legjobbja), 'Párnái. Szlmcsák, Budai. ill. Oflentaler, Nagy 1.. Krisztián. Mákvölgy—Tállya 0:1 (0:0). Al- berltelep. 500 néző. Vez.: Pataki. M.ikvülgy: Tinyó — Tánczos, Ködmön. Béres. Juhász, Dernei. Barnóczki, Ungvári, Bene II. (Keresztény). Mitró, Deák. Ed­ző: Andrej Tibor. Tállya: Ban­dura — Bucsák. dr. Rutkai, Szí­vós, Balogh. Borász (Pckó II.), Magyar, Bányiezki. Tilger (Nyí­ri). Pócs, Spédcr. Edző: dr. Só­ja Szabolcs. Gl.: Magyar. Jók: Ködmön, Dernei. Miiró. ill. Ban­dura, dr. Ruttkai, Pekó Cl.. Bá­nyiezki. Ifi: 1:1. Encs—Alsózsolca J :0 (1:0). Enes, 600 néző. Vez.: Bodnár. Encs: Pederj — Zeller. Dudás. Trom­bitás, Budák, Lévai, Bubik, Len­gyel, Polgár, Horváth (dr. Ba­zsó). Kovács. Edző: Szántó Fe­renc. Alsózsolca: Borbély — Szkupé, Bodnár. Derecskéi, Ver­tig. Fodor, Mlinárcsik, Szekeres. Madaras!, Tóth. Oro{?z (Zsíros). Edző: Szamosi Ferenc.-Gl.: Len­gyel. Jók: a hazai csapat min­den tagja jól játszott, ill. Bor­bély, Bodnár, Derecskéi. Ifi: 3:1. Királd—Rudabányu 2:0 (0:0). Királd, -loo néző. Vez.: Szepesi. K'ráld: Bározi — Kucs, Töke. Krlslon, Utliy. Hoda. Szalmás!, Birk (Bálint), Varga. Lupkovlcs, Szemere. Edző: Széles István. Rudabányu: Balázs — Kiss, Sü­tő. Molnár, Guram. Hajdú, Bá- ycr, Bafi’i, Szalkq, Karcagi, Dcá- ki. Edző: Szalkó János. Gl.: Sze­mere, Bálint. Jók': Tőké. Bá­lint, Szemere, ill, sütő. Ili: 3:4. Szuhavölgy—SÜMSE 2:1 (1:1). Kurityán. 400 néző. Vez.: Dan­hauser. Szuliavölgy: Salamon — Jaskó, Plotár 1., Rimaszéki, Ju­hász, Svirján, Szalui. Klem, Fa­zekas, Plotár II., Feledi. Edző: Marczinaskó ’ József. SÜMSE: Góró — Gond. Szilágyi, Demkó. Geregur, Domonkos, Bodnár, Kosárka, Krompák, Káposzta, Szász. Edző: Orchovszki László. Gl.: Feledi. Klem, ill. Domosz- lai. Jók: Plotár I., Klem. Faze­kas, ill. Demkó, Domonkoj, Szász. Ifi: 1:3. Ormosbánya—Sátoraljaújhely 3:3 (2:0). Ormosbánya. 300 néző. Vez.: Fodor. Ormosbányu: Kócsák — Tarcali, Kovács. La­katos, Balogh, Kóródi, Gyűrűn, Ribár, Has illő. Szarka. Zagyva. Edző: Farkas Lajos. Sátoralja­újhely: Szeműn Berta. Szán­ni. Timkó, Fodor, Kosztyu (Gönczi). Kiss, Fényes, Kovács, Kállai (Zsófi). Oldal. Edző: Sza­kái Miklós. Gl.: Szarka, Gyű­rűn, Kóródi (ll-csből), ill. Kesz­tyű, Kiss, Gönczi. Jók: Balogh, Hasilló, Szarka, 111. Timkó, Kosztyu, Gönczi. Ifi: 0:9. MEMTE—MEAI C 3:2 (2:0). Mis­kolc, 300 néző. Vez.: Kozsla. MEMTE: Poloezik — Kocsis, Li­la i (Piezek), Papp, Csonó. Du- bolán. Botos. Siífman (Budai), Demkó, Pid-.ul, Kardinál. Edző: 'Csanyi József. ME Als?: Végh — Szabó. Szládovlcs. .'’örök, Ivan- csó, Kovács (Be re ez;, Vigh, Köz­műn, Berki, Kűtai, Csomós. Ed­ző: Szemen;/. «H Rudolf. Gl.: Fal­lal (2, egyet ll-esbóli. Kardinál ill. Bereez. Kátai. Jók: Papp, Csomós. Kardinál, ül. Szládo- vics, Török. Ifi: MEMTE ifi— DVTK ifi 1:0. Borsodnúdasd—Sajóbábony 3 :l (1:1). Borsodnúdasd. 300 néző. Vez.: Mozgó. Borsodnádasd: Molnár — Marityák, Márton, Koós, Németh, Holchauscr, Ér­sek, Vámos 1.. Vámos 11. (An­tal). Kasza. Kertész (Zimányi). Edzó: Szendrei Béla. Sajóbá- bony: Angel — Guba. Nyitrai, Kiss, Galambvári (Noszkó). Kál- man, Völgyesi, Lukatos. Vajda (Braun). Nagy. Magi. Edző: Ka­pitány Béla. Gl.: Zimányi (2), Érsek. ill. Lakatos. Jók: Érsek, Zimányi, ill. Völgyesi, Lakatos. Ifi: 1:4. Megyei bajnokság 1. Tállya 29 19 a 4 60-2G 44 2. B. Volán 29 18 7 4 59-22 43 3. H.-csaba 29 19 4 G 59-31 42 4. Trencsényi 29 14 9 G 54-29 37 5. MÉMTE 29 15 6 8 52-38 36 6. B.-nád ásd 29 16 4 9 48-34 36 7. Mezőkövesd 29 13 6 10 44-37 36 x. A.-zsolca 29 10 9 10 39-34 29 9. u.-bánya 29 10 8 11 38-34 28 10. Királd 29 8 11 10 33-33 27 11. Szuhavölgy 29 8 9 12 30-40 25 12. S.-bábony 29. 8 8 13 34-43 24 13. SÜMSE 29 8 8 13 33-4G 24 14. Encs 29 7 9 13 31-4G 23 15. Mákvölgy 29 7 9 13 28-53 23 1«. S.-újhely 29 5 12 1 ^ 29-43 17. Ormosbánya 79 3 9 17 22-66 15 ix. MEAFC 29 2 8 19 23-61 12 MVSC—B. BÁNYÁSZ 1:0 (0*:0) Sajószentpéter, 2000 néző. ve­zette: Fekete. MVSC: Kun — Krémer. Lo­cher. Bobkó. István. — Leiszt, Czervu, Kiss — Lipták (Fister), Egri. Török. Edző: Krompaszky Gyula. B. Bányász: Kasza — Dalnoki, Matiszcsák, Svak. Pincsák — Kovács 1.. Varga (Boczki). Kopa — Csanyi. Kvaszta. Fekete II. (Farkas). Edző: Deák István. A 6. percben Varga kecsegte­tő helyzetben a kapu előtt klub­társába lőtt. kimaradt a hely­zet. Nem sokkal később Dalno­ki a jobbszélröl beadott, a lab­dát visszakapta Kvasztától, lőtt, Kun azonban jól helyezkedett. Tómadgatott a Borsodi Bányász, de a játékosokon látszott, hogy nyomasztja őket a nagy tét. Ez az MVSG-rc is vonatko­zik. hiszen mindkét együttes fut­ballistái kapkodtak, pontatlanul passzoltak. A félidő befejezéséig csak Fekete szöglete jelentett némiv izgalmat. Szünet után, nem sokat válto­zott a kép az első percekben, igazán nagy helyzetet egyik csa­patnak sem sikerült kialakítania. A üt), percben Leiszt a 16-os vo­nalánál felvágta Kvasztát. a sza­badrúgás azonban elakadt a vé­dőkben. 65. perc: Kun egy ki­futásnál könnyebben megsérült. A Játékot rövid ápolás után folytathatta. Bárom perccel ké­sőbb Egri beadása után Czcrva lövését védte bravúrral a hazai kapus. Élénkült a játék, amit az is bizonyít, hogy egy percen be­lül -3 gólhelyzet borzolta fel a szurkolók idegeit. A Borsodi Bányász gólhelyzete után. gyors ellentámadásból majdnem a ven­dégek szerezték meg a vezetést. Leninváros, 600 néző. Vezette: Bodo. LMTK: Dohány — Kovács II.. Toperczer, Szabolcsi. Kovács I. — Lázár. Kapus — Suller, Pal- kovics, Bodolai. Pistái* (Sztan- kó). Edző: Kontha Károly. Az első percekben a hazaiak kezdeményeztek többel. A 4. percben Lázár 25 méteres lövé­se süvített el a léc felett. Oko­san adogattak a leninvárosiak. nugy mezönyfölényben játszot­tak. A 24. percben Kovács I.-et felvágták a szolnoki védők ka­pujuktól mintegy 20 méterre. Suller nagy éréül lövése a kapu­fáról kifelé pattant, de a Jó ütemben befutó Palkovics 5 mé­terről fejjel küldte a labdát a hálóba. 1:0. A leninvárosiak sorra vezet­ték támadásaikat. A 27. perc­ben . Suller nagy erejű lövését védte Bartos. inajd a csatár 3 méterről fejelt a kapus kezébe. A 3B. percben Bodolai 20 méte­res lövése csúszott ki a kapufa mellett. A 44. pereben Kapus iramodott el. de lövés helyett kivárt és a védők szerelték. Gyula, 2500 néző. Vezette: Ba­lázs. OKSE: Fekete — Fehér, Bíró, Murányi, Sípos — Konyha, Li­geti, Slanev — Gulyás. Bácskái I., Tóth. Edző: Frenkó László. A gyulaiak leptaktikával kí­sérletezlek. A ío. percben Bács­kái I. ugrott ki. de fölé lőtt. A 15. percben vezetéshez jutot­tak az ózdiak. Gulyás—Konyha —Bácskái 1. volt a labda útja, a középcsatár elvitte a pettyest a védők között es a kapus mel­lett 14 méterről a hálóba lótl, 0:1. A 20. percben Konyha jó beadását Bácskái I. kapásból Szabó kezébe bombázta. A 30. percben Tóth ió helyzetből az oldaihalóba küldte a labdát. Az első félidő befejezése előtt Gu­lyás visszaguritását Bácskái 1. lőtte mellé 14 méterről. A szünet után tovább tartott az ózdiak lendülete. A 66. perc­ben kettőre növelték előnyüket. Konyhától Bácskái I. kapta a labdát, s közelről a kapu köze­pébe lőtt. 0:2. Ezután a vendé­gek elkövették azt a hibát, hogy Hejőcsaba, 500 néző, vezette: Szentkúti. H. Papp J. SE: Szögedi — Ba­kos, Szilágyi. Farkas (Kemen- czei a 82. percben). Fodor — Gregor (Mező a 66. percben). Osváth. Petrovics — Rácz, To­kár, Rcpási. Edző: Vágó György. A 12. percben Tokár lövését csak másodszorra tudta megka­parintani a vendégek kapusa. Hat perccel később jobb oldali szöglet után Jakab elé került a labda, aki 18 méterről lőtt. A labda az egyik hazai védőt érintve szögletre puttant. A 34. percben Szilágyi felszabadító rú­gása Oroveczct találta fejen, a szélsőt ápolták, majd lelámo- gatták a pályáról, de később visszatért. A 37. percben Fodor távoli bombája került kapu mel­lé. Egy perccel később Orovecz bal oldali szöglete a felső lécet súrolva jutott a játéktéren túl­ra. A 40. percben Bakos egyéni játék után 17 méterről fölé bom­bázott. A 42. percben Jakabot az ötösön az utolsó pillanatban szerelte Szilágyi. Egy perccel később J-akab meerterien indítói­mig érre a válasz: Kvaszta elöl Kun jó kifutással mentett. A befejezés előtt 5 perccel meg­született az MVSC győztes gól­ja. Fistert a iö-oson belül akasz­tották, a megítélt büntetőt Egri az elmozduló kapus mellett, a jobb alsó sarokba lőtte. 1:0. Az utolsó másodpercben ugyancsak Egri volt a főszereplő: húszme- teres bombáját Kasza nagy bra­vúrral mentette. A II. félidő hazai gólhelyzet­tel kezdődött. Bodolai—Palko- vios volt a labda útja. a közép- .csatár 11 méterről mellé lőtt. Az 50. percben Csontos próbálkozott, lövéssel, de Dohány a helyén volt. Feljött a Szolnok, lendü­letesen és lelkesen próbálkoz­tak. A 70. percben Kovács I. ravasz ívelését tolta fölé bra­vúrral Bartos. A 80. percben Palkovicsot buktatták a bünte­tőterületen belül, de a játékve­zető szögletet 'ítélt. A 87. perc­ben Nász ívelt be szögletet. Nagy jól emelkedett ki a védők közül és a hálóba fejelt. 1:1. Az első félidőben széllel hal­ban játszó leninvárosiak nagy fölényben voltak. A vendégek Csak elvétve mcn‘*k át a fél­pályán. A nagy fölény azonban csak 1 gólt eredményezett. A szűne után a szolnokiak neki- duróUák magukat ét támadása­ik nem sokkal a befejezés előtt eredménnyel járták. Jók: To­perczer, Kovács I., Szabolcsi. F. M. az eredmény tartasara töreked­tek, engedtek az iramból, átad­tak a kezdeményezést a hazai­aknak. A 73. percben Kocsis a jobb oldalról ívelt a kapu elé, Steigerwald a leálló ózdi védők mellett talált a halóba. 1:2. Egy pere sen\ lelt el, úiabb gól! ka­pott a Kohász. Kocsis b.üroi ívelt kapu elé szögletet, Kuli a bal alsó sarokba csúsztatta a labdat, 2:2. A 84. percben is Ko­csistól indult az akció, jó cse­lek után Kuti eli‘: játszót: aki nem hibázta el a lehető ür gét, 3:2. A találkozó jelentős részében az Gzd kezdeményezett többet es irányított. Több helyzetet dol­goztak ki. biztos vezetésre tet­tek szert. A kétgólos előny bir­tokában leálltak, könnyelműs- ködnl kezdtek, s ez megb:>.v\v/.ul- ta magát. A gyulaiak jói hasz­nálták ki a védelmi megingáso­kat. s a hajrában sokat ideges­kedő és kapkodó ózdiak már nem tudtak úji*ani. Jók: Bíró, Konyha. Bácskái I. H. I. 1a Oroveczct. a csatár levette a labdát, maid öt méterről óriási helyzetből fölé lőtt. A 63. percben Jakab már csak Szögedivcl állt. szemben, de a kapusba rúgta a labdát. Egy perc múlva Rcpási húzott el a bulszélen. egy csel után lőtt a bal felső sarok mellé. A 75. percben Mező—Répási—Rácz ak­ció után az utóbbi 8 méterről a kapu fölé fejelte a labdát. A 80. percben Répás! 25 méterről lőtt fölé, majd Mező bombája zúgott el a felső léc fölött. Há­rom perccel a találkozó lefújá­sa előtt Osváth óriási erejű, tá­voli bombája a felső lécről pat­tant a mezőnybe. Negyven percig úgyszólván nem történt említésre méltó ese­mény. A két 16-os között, folyt a játék — rengeteg hibával. Az 1. félidő utolsó pillanataiban a vendégek szerezhették volna meg a vezetést. A szünet után elénkebb lett a játék, a hazai­ak kezdeményeztek többet, gól­helyzetet azonban nem tudtak kialakítani. Jók: Szögedi, Fodor, Szilagyi. K. T. A kiesési rangadó közepes színvonalú mérkőzést hozott. Igazán egyik csapat sem tudott a másik fölé kerekedni hosszabb időre, ezért. Igazságosabb lett volna a döntetlen. Ezzel a Bor­sodi Bányász sorsa — úgy néz ki — megpecsételődött. Jók: Kiss. István és Krémer, illetve Dalnoki és Kasza. T. lm. SZMTE—KAZINCB ARCI KA S X (1:0) Szolnok, 3000 néző. Vezette: Győri. KVSE: Fiilöp — Bacsó. Tóth. Helgen. Tamás — Fekete, Kál­mán, Kendi — Kole.szárik. Mó­ricz, Molnár (Simkó). Edző: Szentmarjay Tibor. Közepes iramban kezdődött a találkozó. A hazaiak harcoltak ki mezőnyíölényt, tie a kapu előtt jól rombolt a barcikai vé­delem. A vendégek szórványos akciókkal kísérleteztek, ezeket azonban könnyen állították meg a szolnokiak. A 25. percben bal- szerencsés gólt kapott, a KVSE. Lódi ívelt bo szögletet. A lab­da Tóth fejéről Bacsó lábára, j onnan pedig a hálóba pattant. í 1:0 (öngól). A goi után nagyobb sebességre kapcsoltak a csapa­tok, igazi helyzetet azonban nem tuctak kialakítani. A mezőny­játékba sok hiba csúszott, lágy- « matag volt az Iram, s a szín­vonal is alig ütötte meg a kö­zepest. A szünet után ott folytatták a csapatok, ahol az első félidő végén befejezték. Negyedóra ci­te; level felülkerekedett a Szol-j nők. s több veszélyes akciót ve­zettek. A 66. percben növelték előnyüket. Ismét Lódi ívelt be szögletet jobbról. Simontól Dá- kay kapta a labdát, s a közép­csatár a bal felső sarokba fe­jelt, 2:0. Eldőlt a két pont sor­sa. s a hazaiak ezt követően tervszerűen próbálkoztak. Tá­madásaikat ?. széleken vezették, s gyakran okoztak meleg pilla- natokat Fülöp kapuja előtt. A i 76. percben torrr.os jobb oldali J akció végén harmadszor rezeiu!t i a bareikaiak hálója.1 Bencsik hú- 1 zott el. bomlása Porhandához | került, »tri két csel után lőtt a ! há’oba. 3 >'/ Közepes iramú mérkőzést ját­szott a két csapat. A kazinc­barcikaiak a mezőnyben okosan adogattak, támadásaikból azon­ban hiányzott az átütő erő. Egyéni megoldásokkal kísérle­teztek, többet cseleztek a kelle­ténél. A szolnokiak a szünet után jól kihasználták kínálkozó helyzeteiket, s biztos győzelmet arattak a formájában vissza­esett KVSE-vel szemben. Jók: Bacsó, Kálmán, Móricz. j Az NB II. Keleti csoportjának további eredményei: Nvíregyhá- za—Honvéd Szabó Lajos SE 3:0. Debreceni MTE—Hódmczővásár- ! hely 4:1. Eger SE—Gyöngyösi . Spartacus 2:0. lvisvárdai SE—Bé- . késcsabai TASK ft:0. Lehel SC— Debreceni VSC 2:2. NB II. Keleti csoport 1. DVSC 33 25 5 3 75-19 55 2. Ny.-háza 33 21 7 5 49-15 49 3. Eger 33 19 8 6 55-29 46 4. Papp J. SE ■ 33 16 11 6 58-32 43 5. K.-harcika 33 16 9 8 54-31 41 6. SZMTE 33 16 8 9 49-40 40 7. DMTE 33 15 8 10 54-37 38 8. Szarvas 33 14 9 10 43-30 37 9. Ózd 33 15 6 12 46-39 36 10. Lehel SC 33 12 9 12 41-39 33 11. L.-város 33 11 11 11 41-43 33 12. BTASK 33 12 6 15 40-16 30 13. Hódmezővásárhely 33 10 8 15 44-58 28 14. Szabó L. SE 33 9 9 15 25-36 27 15. Gyula 33 10 4 19 31-69 21 16. MVSC 33 7 9 17 35-52 23 17. Szol. MAV 33 7 9 17 31-53 23 18. Gyöngyös 33 7 7 19 23-48 21 19. B. Bányász 33 6 7 20 31-61 19 SO. Kisvárda 33 * 10 21 22-69 14 LENIN VÁROSI MTK—SZÓ. MÁV 1:1 (1:0) GYULAI SE—ÓZDI KOHÁSZ 3:2 (0:1) H. PAPP J. SF.—SZARVAS «:ü * 1979. május 15., kedd Naptár A nap kelte 4.08, nyugta 19.14 órakor A hold kelte 22.35, nyugta 7.06 órakor Névnap: Zsófia Évforduló Hetvenöt évvel ezelőtt, 1904. május la-cn tartottak men a munkásnők első nyilvános nagygyűlését Budapesten. Időjárás ________ V árható időjárás ma estig: derült, száraz idő. Az elénk, időnként erős északkeleti, keleti szél lassan mérséklődik. A nappali felmelegedés tovább erősödik. Várható legmaga­sabb nappali hőmérséklet 21—25 fok között. — Küszönetünket fejezzük ki mindazon párt-, állami és társadalmi szerveknek, elv- társaknak, harcostársaknak, barátoknak és tisztelőknek, akik dr. Korom Mihályné (dr. Kővágó Ilona) elhunyta alkalmából részvétükkel fáj­dalmunkat enyhíteni igye­keztek. A gyászoló család. — Sólyom Lászlónak, a SZOT titkárának vezetésével hétfőn szakszervezeti kül­döttség utazott Damaszkusz­ba. hogy részt vegyen a Pa­lesztinái néppel, dolgozók­kal való nemzetközi szak­szervezeti szolidaritás J. konferenciáján. — Hétfőn a SZOT székházá­ban tanácskozás kezdődött a bolgár, a csehszlovák, a len­gyel, a magyar, a mongol, az NDK-beli, a román és a szovjet szakszervezeti köz­pont. nemzetközi kérdésekkel foglalkozó titkárainak és osztályvezetőinek részvéte­lével. Megvitatják a szocia­lista országok szakszervezetei együttműködésének kérdé­seit, és véleményt cserélnek a nemzetközi szakszervezeti mozgalom néhány időszerű kérdéséről. — Nyársapát külterületén Fercsi József 42 éves techni­kus, nagykőrösi lakos sze­mélygépkocsival áttért az út­test bal oldalára, és összeüt­között a vele szemben haladó személygépkocsival, majd az útmenti árokba borult. A baleset következtében a sze­mélygépkocsi egyik utasa, Fercsi József né 36 éves bér­elszámoló, nagykőrösi lakos olyan súlyos sérülést szen­vedett, hogy kórházba szállí­tás után meghalt, másik utasa súlyosan megsérült. — Londontól — Londonig címmel diavetítése« előadást rendez a Diósgyőri Vasas Művelődési Központ könyv­tára május 16-án fél 3 órától az LKM-acélmű tanácster­mében. A kiállítással és könyvvásárral egybekötött- rendezvény vendége Moldo- ványi Ákos tv-riporter lesz. — Diplomahangversenyüket tartják ma, kedden délután 3 órakor a Liszt Ferenc Ze­neművészeti Főiskola Zene­iskolai Tanárképző Intézeté­nek miskolci tagozatán ta­nuló végzős hallgatók. .A zongora- és cimbalomhang­versenyen négyen tesznek tanúbizonyságot művészi fel- készültségükről. — A totó 19. heti eredmé­nyei: 1, 2, x, 1, 1, 1, 1, x, 1, x, x, x, 2 és a -j-l-es x. A Sportfogadási és Lottó Igaz-, gatóság közlése szerint 13+1 lalólatos szelvény nem akadt. 13 találatot egy foga­dó ért el. Nyereménye 1 mil­lió 497 ezer 369 Ft. 12 talá­latot 66-an értek el, nyere­ményük 15 125 Ft. A tizen­egyesekre 735, a tízesekre 114 forintot fizetnek. — Díszhalak táplálásáról, valamint 1 nap a Rio Negro partján címmel hallhatnák előadást a TIT Borsod me­gyei Szervezete akvarista klubjának tagjai május 17- én Miskolcon, a Széchenyi út 16. szám alatti TIT-klubban. Előadó: Szűcs Pál. Az 5 óra­kor kezdődő rendezvényen bemutatásra kerül a Nö­vényevő halak című színes film. — Hidraulika—pneumatika ankét kezdődik ma délelőtt 10 órakor, Miskolcon a Ne­hézipari Műszaki Egyetemen. A BMH ’79 egyetemi ren­dezvényeinek megnyitása után, a Sperry Vickers cég kiállítására is sor kerül. — A nevelőotthonok felújí­tására Sályban és Sátán is több százezer forintot fordí­tanak ebben az évben. Az epületek felújításán kívül mindkét helyen rendbehoz­zák a központi fűtőberende­zéseket is. — Tiszaladányban felújítják a községi közkutat. Erre a munkára a megyei tanács vb mintegy 200 ezer forintot biztosítóit. — Kazincbarcika város Ta­nácsának Végrehajtó Bizott­sága május 17-én ülést tart. Napirenden szerepel egyebek között a Borsodi Sörgyár ki- rendeltségének a város áru­ellátásában betöltött szerepe, valamint a városgazdálkodá­si vállalat lakóházfelújítási tevékenysége. — A közvilágítást korszerű­sítik Dédestapolcsányban. A több százezer forint értékű munkát a tervek szerint az idén fejezik be. — A házasságkötő termet megszépítik ez idén Alsóva­dászon. Berendezésekre eb­ben az évben több tízezer forintot fordítanak. — Nő a betétállomány a tarcali takarékszövetkezet­ben. A jó szervező munkának köszönhető, hogy jelenleg csaknem 41 millió forintos a betétállományuk. A község lakói takaréklevél-betétekbe 1,3 millió forintot fektettek. — Vasbeton-elöregyártás Borsodban címmel kétnapos rendezvénysorozat kezdődik ma Miskolcon, a BÁÉV-szék- házban a borsodi műszaki hetek keretében. A rendez­vény első napján, a résztve­vők ellátogatnak a MEZÖ- PANEL Vállalat nyékládházi üzemébe, a Beton- és Vas­betonipari Művek Alsózsolcai Gyárába és a BÁÉV'alsózsol­cai házgyárába. — Növelték nem rubelel­számolású kivitelüket me­gyénk ipari szövetkezetei. Az első negyedévben több mint 75 millió forint értékű árut szállítottak tőkés piacokra. Az export fokozásában a legkiemelkedőbb eredményt a Miskolci Háziipari és - a Hegyalja Ruházati Szövetke­zet érte el.