Észak-Magyarország, 1975. augusztus (31. évfolyam, 179-204. szám)

1975-08-19 / 194. szám

Hiánycikk a földeli konnektor \ Kis idei, nagy forgalom Miskolcon, a Széchenyi ut­cán a parányi kirakat és a keskeny, „beugró” ajtó fö­lött kis tábla hirdeti, hogy itt található a Borsodi Ipar­cikk Kiskereskedelmi Válla­lat 140. számú Villamossági Szerelési Cikkek Boltja. A megyeszékhelyen ez az egyet­len, speciális szerelési cik­keket árusító szaküzlet... Parányi helyiség. Mindösz- sze három és félszer hatmé­teres alapterülettel. A falak mentén körbefutó polcok, az ajtóval szemben egy méter hosszúságú kiszolgáló pult, hátrább egy függönnyel elvá­lasztott részben található a fiatal üzletvezető, Hegyi Jó­zsef „irodája”, amelynek be­rendezése egy mosdókagyló és egy szék . ai — Itt alig fér el áru! Rak- ' tár nincs? — kérdezem, amint egy pillanatra vevők nélkül marad a bolt. — Most már az. is van; A jobb áruellátás, a nagyobb raktérkészlet biztosítása ér­dekében alig egy hónapja építette a vállalatunk kinn, a szomszédos udvarban — vá­laszolja az üzletvezető. Űjabb vevők érkeznek. Az egyikük már régen járhat ide, mert Hegyi József már előre mondja: — Sajnos, még mindig nem kaptunk. Tessék a hét végén bejönni, akkorra ígér­tek árut... — Tíz darab földelt kon­nektort kérek —, így a má­sik vásárló, s már készíti is elő a pénztárcáját. — Nagyon sajnálom, de már hetek óta kifogyott. A hét végére ígértek ... Hiába az udvarias válasz, a v^vő bosszúsan távozik. Az ajtóból még visszaszól: — Egy hónapja nem tudjuk az új lakásba bekötni a vil­lanyt ... Mindig hiányzik valami! — Sajnos, egyes szerelési cikkekből nem tudjuk ki­elégíteni az igényeket. A boltnak az lenne az elsődle­ges feladata, hogy a lakos­ságot valamennyi villamos- sági cikkből ellássa. Igen sok a kislakásépítő, akik szinte naponta bejárnak, de hiába... Vannak bizonyos érintésvé­delmi előírások, amelyeket be kell tartani. Azokhoz vi­szont rendeltetésszerű kon­nektorokat, vezetékeket kell beépíteni ... — mondja bosz- szúsan a vezető. — Mi az, amit a legtöbben keresnek? — Hosszú a sor: a ház­tartásokban egyre több a gép, amelyeknek nagy részé­hez elengedhetetlenül szük­séges a földelt konnektor. Hiánycikk a gumikábel, az érintésvédelem szempontjá­ból előírt háromeres kábel, a fürdőszobai lámpa, amely egybe van építve a villany­borotvához szükséges konnek­torral. A százszor százas mű­anyag doboz hiánya miatt jó néhány lakásépítő nem tudja használatba venni a lakást, ugyancsak keresett cikk a bergmanneső utóda, a 13,5, a 16, a 29 és a 36 milliméteres belső átmérőjű műanyagcső. Jelenleg csak 11 milliméte­res kapható... — Ezek szerint rossz az áruellátás?... — Boltunk a VASVILL- től kapja az árule legna­gyobb részét. Nagyon jó az üzleti kapcsolatunk, minden lehetséges árul megszerez­nek. De!... Amiből az egész országban nincs, abból ők sem tudnak nekünk szállíta­ni. Itt van a földelt konnek­tor. A VASVILL kap öt-hat- ezer darabot, azt szét kell osztania az egész megyé­ben ... Nekem jut 300, arhely egy fél óra alatt elfogy! Pe­dig mindenből több kellene, hiszen rengeteg családi és hétvégiház épül a megyé­ben ... A parányi bolt így is óriá­si forgalmat bonyolít le. A tenyérnyi eladótérben hatan, nyolcán ha elférnek, de va­lósággal egymásnak adják a vásárlók a kilincset. Az el­múlt hónapban a tervezett 150 ezer forintos forgalom­mal szemben a duplája, 300 ezer forint volt a bevétel! Kisiparosok, kislakás- és hétvégiház-épftők és válla­latok anyagbeszerzői viszik a villamossági szerelési cikke­ket. Es vinnének még töb­bet is, az ipar nagyobb mennyiséget szállítana a nagykereskedelemnek, nem hiányoznának a legalapve­tőbb áruk. A bolt vezetője reménykedik, hogy megjavul az ellátás. Várhatóan ebben a hónapban egy hétre bezár a bolt: festés és átalakítás lesz. Növelik a vásárló, és eladóteret, a polcok befoga­dóképességét, áttekinthetőb­bek lesznek az áruk. Az, hogy a jövőben mik szere­pelnek majd a hiánycikkek listáján, már nem rajtuk és a VASVlLL-en, hanem a gyártócégeken múlik. Felföldi György SPORT ♦ SPORT ♦ SPORT ♦ SPORT ♦ SPORT Labdarúgás Ózd—Balmazújváros 5:i (2:1). Balmazújváros, 1600 néző. Fe­kete — Fükő 1., Murányi I., Macliai — Murányi II.. Ligeti — Dolczsál, Márton II.. Csuhány, Bácskái, Tóth. Edző: Frenkó László. Az első gólt a hazaiak érték cl a 10. percben egy jól eltalált, lövéssel, amikor a labda az oldallccröl pattant a háló­ba. Három perccel később Már­ton II. fejelt a kapufára, a visz- szapattano labdát Csuhány hig­gadtan továbbította a hálóba, l :i. Egyoldalúvá vált a játék. A 32. percben Csuhány fejelte kifelé a labdát, amit Márton II. 14 métertől lőtt a hálóba, 2:1. Szünet után cselt az iram. 20 percen keresztül szinte semmi sem történt. A 72. percben Csn- hány volt eredményes, majd Bácskái két s/.ép góllal állította be a végeredményt. .Tők: Mu­rányi I.. Murányi II., Bácskái. Nyíregyházi Spartacus—Borso di Bányász. 4:0 (4:0). Sajószrnt- péter, 1200 néző. Vcz..: Laubcr. A kitűnő formában levő nyír­egyháziak már az első félidő­ben meglepték a tartalékos bá­nyászcsapatot. Szünet után a vendégek kissé lefékeztek, ki­egyenlítettebbé vált a küzde­lem. Góllövők: Korponai. Koz­ma. Farkas, Burger (öngól). Hcjőcsabai Építők—Hajdú Va­sas 1:0 (0:0). Hejöcsaba. 1500 né­ző. Vcz.: Király. Hejöcsaba: Sző­ke — Várkonyi. Nagy IJ.. Bár- cz.l. Szabó 1.. Kunfalvi, Matisz- csák (Szabó L.). Zajáez. Béres (.láger). Laczkó, Krisztián. Edző: Osvóth Endre. ITejőcsabai táma­dásokkal kezdődött a mérkőzés, azonban a hazai csatárok sorra elügyetlenkedték n helyzeteket a kaou előtt. Néhány Hajdú Va­sas ellentámadás nagy zavart okozott a védelemben. A mér­kőzést eldöntő egyetlen gól ne­gyedórával a találkozó befejezése előtt esett, egy kapu előtti ka­varodásnál Zajáez fejelt a há­lóba. Az alacsony színvonalú mérkőzésen a He.jőcsabai Építők többet támadott, megérdemelten győzött. Jók: Szőke, Bárczl, Za- jácz. Rudabánya—Balassagyarmat 3 (0:0). Rudabánya. 800 néző. Vés.: Endes. Rudabánya: Balázs — Tires, Békéi, Völ gyesi. Sütő, NB HL Holczhauser, Nagy, Ruttkay, Karcagi, Parajdi (Szikszai), Sar- kadi. Edző: Olaj György. Az első félidőben a hazai csapat nagy fölényben játszott ugyan, de nem bírta áttörni a vendé­gek jól szervezett védelmet. A második félidőben elfáradtak a balassagyarmatiak, nagy fölény­be került Rudabánya. Góllövök: Karcagi (2), sarkad!. Jók: Bé­kéi, Ruttkay. Sarkadi. Gyöngyösi Spartacus—KVSE 2:1 (2:0). Gyöngyös. 1000 néző. Vez.: Urbán. KVSE: Fülöp — Sáfrány. Ködmön, Mochlár (Far­kas), Kendi, Fekete. Simkó, Kálmán (Veres), Stark. Kopa, Somod!. Edző: Pete András. Gyors elfutásokkal a hazaiak 2 gólos előnyt szereztek. Ugyan­akkor a Vegyész két gólveszé­lyes helyzetet hagyott kihaszná- Jíitlnnul. Fordulás után elfáradt Spartacus, a KVSE fölényben játszott, de erejéből csak egy gólra es két kapufalövésre teilen. Góllövő: Somodi. Jók: Kendi, Stark, Somodi. Rakamaz—B. Volán 4:1 (2:1). Miskolc-ErcnyŐ. 200 néző. Vez.: Hartman. B. Volán: Cibere — Fazekas, Takács, Kőrössy (Var­ga). Tóth. Petrovics (Türk), Farkas, Kertész, Lója, Pálur. Edző: Penderi György. A 15. percben a kiugró Kertészt fel­vágták. a megítélt büntetőt ő értékesítette, 1:0 a Volán javá­ra. Négy perc múlva szabad­rúgásból egyenlítettek n vende­gek. majd a félidő hairájában a vezetést is megszerezték. For­dulás után is a Rakamaz irá­nyította a játékot. • s az 57. percben már 3:1 volt az ered­mény. A 75. percben Lóját dur­vasárért kiállította a játékveze­tő. Tovább rohamoztak a ven­dégek, Torkos U-csét Cibere ki­védte, maid sorozatos védelmi hibák után a vendégek balszél- söje állította be a végeredményt. Sátoraljaújhelyi Spartacus MÜ> POSZ MÁV—Záhony 1:0 <t:ft). Sátoraljaújhely, 300 néző. Vez.: Mohácsi. Sátoraljaújhely: Vak- les — Bobkó, Lisovszki, Csong­rádi. Forgács, Mácsi, Perecsi, Dobat, Sztankó, Tokár, Laczkó (Kurucz). Edző; Cserépt László. A tartalékos újhelyi csapat vé­gig lelkesen játszott, és meg­érdemelten győzött. CB.: Dobál. Jók: HsovszkL Forgács, Tokár. A falusi labdarúgó kupa nyolcadik iordülojara Került sor a sátoraljaújhelyi jarasban. Eredmények: Kácsár—György­tarló l :l, Vilyvitany—Füzérrad- vany 4:1, Pusztafalu—Karolyial­va 2:5. MVSC-Debreceni MTE 1:1 (1:0), Debrecen, 2000 nezó. Vez.: Sza­ró. MVSC: Kun — Szabó. Lo­oker. 1-lajdu, Duiiban, Lciszt, Lipták, Oláh, Szilagyi (Szabó), Pallai, Madarász. Edző: Tóth József. Ellogodoltan kezdett az MVSC. Az első lehelő 22. perec­ben egy g^ors támadás végén Madarász elfutott az alapvonalig, onnan beadott, s a jó ütemben érkező Oláh közelről a hálóba falait. 1:0. Ezután nagy erővel támadott a DMTE, de Kun nagy­szerű védéseivel tobt’ gólvcszé- 1 vés helyzetet tisztázott. Ger­gely egyenlített a második fél­idő 25. percében. Értékes pon­tot szerzett az MVSC lelkes já­tékával. Jók: Kun, Leiszt, Oláh. Lcninvárosi MTK—Egri Vasas 2:1 (1:1). Lenin város, 800 néző. vez.: Tompa. LMTK: Dohány — Tcslér, Derzsényi, Gunics, Kaisz, Farkas. Oláh (Bartók). Vajda, Lázár. Kiss. Nagy. Edző: Temes­vári' Miklós. Nagyon hiányzott a hazai csapatból a sérült Sza- nvö és Toperczer. A védők kap­kodlak, nem fogtak Szorosan embert. A vendégek mar a 6. nercben kihasználták, az LMTK védelmének megingását. 0:t. Húsz perc elteltével magára ta­lált a hazai csapat és átvette a játék irányítását. A 38. percben Farkas egyenlített. 1:1. A szü­net után volt egy negyedóra, amikor gyors, korszerű támadá­sok révén többször is sakk­matt helyzetbe került a vendé­gek védelme. Egy ilyen táma­dás végén a 65. percben Vajda még a kapust is kicselezve lőtt a hálóba, 2:1. Leninváros azzal győzött, hogy helyzeteit jobban kihasználta. Jók: Teslér, Far­kas. Vajda, Nagy. M&gyoí L o. Közlemény A Miskolc városi cs járási Rendőr-főkapitányság értesí­ti a város lakosságát, hogy augusztus 20-án a Majális- parkban rendezendő ünnep­ségekre érkező járművek közlekedésével kapcsolatban az alábbi korlátozásokat ren­deli cl: 1. Miskolc III. kerületében, a Hegyalja utcában a Csa- nyik-völgy elágazásáig terje­dő útszakaszon, augusztus 20- :in reggel 6 órától 20 óráig az állati erővel vont jármű­vek közlekedése tilos! 2. Hegyalja utcán a Csa- nyik-völgy bejáratáig au­gusztus 20-án reggel 6 órától 20 óráig a várakozás tilos! 3. Az ünnepségekre érkező tehergépkocsik a Köpüs- völgyben, személygépkocsik és motorkerékpárok a Csa- nyik-völgyben, Volán-autó­buszok a Majális-park bejá­ratával szemben a Hcgyalja út déli oldalán parkolhatnak. 4. Reggel 8 óra után a Ma­jális-park területére csak külön jelzéssel ellátott gép­járművek hajthatnak be. 5. Forgalmi torlódások megelőzése érdekében a Bükk hegység kirándulóhelyeire igyekvő magán gépjárművek a bükkszentlászlói utat ve­gyék igénybe. VÁROSI ÉS JÁRÁSI KÉN ÜÖR-FÖK ARIT AN V SAG Augusztus 20-án a Miskol­ci Közlekedési Vállalat vil­lamos- és autóbuszjáratait az alábbiak szerint közleked­teti: Villamosok reggel 6 és es­te 20 óra közöli 1-cs jelzés­sel Tiszai pu.—Diósgyőr vég­állomások közölt 3—4 perces követési idővel közlekednek. A vasgyári körforgalmat ezen idő alatt 0-ás jelzésű járalok bonyolítják le. Az 1-cs jelzésű autóbusz- járatokat a Búza tértől kü­lön megjelölt betétjáratok erősítik meg, így: Tiszai pu.—Papírgyár kö­zött 6 percenként. Búza tér —Papírgyár között 6 percen­ként közlekednek a járatok. Marx tér—Lillafüred kö­zött 6 perces időközönként indulnak a járatok. Fenti autóbuszjáratokon történő utazás esetében a vi- teldíjak a következők: az 1-es vonalon odautazás­nál: Tiszai pu.—Gyula utcától —Papírgyárig: 2 db 2 forin­tos (4 Ft). Marx tériül—Pa­pírgyárig: 1 db 2 forintos (2 Ft). az 1-cs vonalon visszautazás­nál: Papírgyári ól—Marx lérig: 1 db 2 forintos (2 Ft), Pa­pírgyártól—Gyula u.—Tiszai pu.-ig: 2 db 2 forintos (4 Ft). Az 1/1-es és 1/2-es bérle­tek a megfelelő vonalszaka­szon érvényesek. Az 5-ös vonalon: Marx tér—Papírgyár 1 db 2 forintos (2 Ft). Marx tér— Lillafüred: 2 db 2 forintos (4 Ft), Papírgyár—Lillafüred: 1 db 2 forintos <2 Ft). Az egyidejű tömeges visz- szaszállítás zavartalan lebo­nyolítását mozgó jegyárusok, valamint a Papírgyár végál­lomásán erre a célra kikép­zett fclszállólielyek segítik elő. MISKOLCI közlekedési vállalat SÜMSE—Trencsényt SE S :1 (l:ü). Sajöszentpéier, 700 néző. Vez,: Boros. SÜMSE: Szabó — Demeter (István). Bodnár, Ko- vacs, Mayer, Sikora (Borsos), Czifra, Vass, Krompák, Szűcs, Szász. Edző: Szamosi Ferenc. Trencsényi SE: Kondor — Po­rács, Vágási, Nyitrai. Vida, Bu­rai, Újvárosi. Kun. Cseh, Petik, Kovács. Edző: Antal Ferenc. Jó iramú mérkőzés, reális ered­mény. Cl.: Szűcs, Vida (öngól), Mayer, ill. Kovács. Jók: Szabó, Mayor, Szűcs, Porács, ill. Vágá­si. Cseh. Mákvölgy—Királd 3:3 (9:1). Al­berttelop, 500 néző. Vez.: Kreisz. Mákvölgy: Andrei — Kau lies, Bérezni, Divinszki, Bene. Mocs- nik IL, ,Dcák. Dernei, Kovács (Balázs), Mitró. Lakatos. Edző: Bokk Ferenc. Királd: Barczi — Éliás, Ulhy, Körnet, Fehér, Tő­ke, Miklán, Pochner (Nagy), Kristály, Varga, Farkas. Edző: Szendrei Béla. A vendégcsapat már 3:l-re vezetett, s 7 perc­cel a befejezés előtt 1 perc alatt rúgott két góllal egyenlített a SÜMSE, Gl.: Mitró. Deák. Bone, ill. Farkas, Kristály. Miklán. Ónod—Nyék 6:1 (1:0). Ónod, 500 néző. Vez.: Juhász 1. Önöd: Timar — Horáczki, Szatmári, Nagy I., Simon, Nagy II., Var­ga, Bordás, Kolozsvári (Derdák), Hegyi, Paksi. Edző: Szatmári László. Nyék: Kónya — Pol­gári, Krausz, Szabó, Borók, Br- sok. Gombos (Tóth), Szarka, Serföző, Barczi, Sohajda. Edző: Serfőző József. Az egységesebb önöd biztos győzelmet aratott. Gl.: Bordás, Paksi (2—2), Ko­lozsvári, Derdák, ill. Gombos. Jók: a hazai csapat minden tag­ja dicséretet érdemelt, illetve Krausz, Serföző. Ifi: 3:1. Tokaj—Mád 2:1 (0:0). Tokaj, 300 néző. Vez.: Cseh. Tokaj: Wolf — File, Hclgert. Réti, Dál- noki, Manyik (Varasdi), Stumpf, Tóth, Molnár, Rozgonyi, Ozs- váth. Vadászi. Edző: Galgóczi Béla. Mád: llutkai — Barnócz- ki. Pelyhe. Fajgel. Tóth. Nagy, Janka (Kacs), Csontos. Galam­bos. Dubóczki, Monyók (Hor- nyák). Edző: Pál János. A to­kaji csatárok nem bírtak a ven- légek kémény védelmével. Gl.: Vadászi, Varasdi, ill. Csontos, lók: a hazai csapat minden ing­ja átlagon felüli teljesítményt nyújtott, ill. Pelyhe, Csontos, Galambos. Ifi: 3:0. Csokvnomány—M. üveggyár Árnál 4:3 (2;1). Csokvaomány, Jók: Kaulies, Mocsnik TI., Deák, Mitró, ill. Utliy, Miklán, Pooh- ner. Kristály. Ifi; 11:0. Sajókaza—Sajóbábouy 2k> (1:0). Sajokaza, 300 néző. Vez.; Fecs­ke. Sajókaza: Bánóczi — Tóth, Harzsó I., Rostás, Berenlés, Dá- nyi, Pál, Lévai, Harzsó n., Pal­kóvá, Fazekas. Edző: Szegedi István. Sajóbábony: Angel — Ráduly, Vass, Gajdos, Lakatos I. (Galambos), Kálmán, Galamb- vári, Sebők I. (Szemán), Laka­tos II., Karajz, Sebők n. Edző: Fi let 6th László. Nagy iramú mérkőzés. Sajókaza a szünet utáni játékkal rászolgált a győ­zelemre. Gl.: Pálkövi, Restás (11- csból). Jók: Harzsó I.. Harzsó II., Pálkövi, ill. a vendégcsa­patból senkit nem lehet kiemel­ni. Ifi: 0:4. Sárospatak—H. Papp J. SE 2:3 (0:1). Sárospatak. 300 néző. Vez.: Tolnai. Sárospatak: Szemán — Varga, Demkovics, Egyed, Gres- kó, Farkas, Szabó, Klima (Czi- li), Mikolai (Térjék), Tuss, Cson­tos. Edző: Csetneki Imre. Papp J. SE: Baricskn — Vári. Vajda, Sülő, Helgert, Pál (Győri). Sztan­700 néző. Vez.; Marok. Csokva- omány; Király — Nagy, Kol- mont. Oláh, Jancsik, Agócs, Mester (Matolcsi), szekeres, Ga- lanics, Bereznai, Papp. Edző: Tábori István. M. Üveggyár: Za- vadovics — Balogh, Salamon, KováCvS. Jámbor (Poos), Lukács, Nagy Z., Gönczi, Nagy J., Ado- nics. Nagy L. Edző: Toldi Fe­renc. Végig sportszerű mérkő­zés. Gl.: Szekeres (3), Kolmont, ill. Salamon, Nagy J., Poós. Jók: Szekeres (a mezőny leg­jobbja), Kolmont, Jancsik, Papp, ill. Salamon. Kovács. Lukács, Nagy Z. Ifi: 5:0-ás állásnál az 56. percben félbeszakadt. Putnok—Encs 1:0 (1:0). Put­nok. 200 néző. Vez.: Vanka Gy. Putnok: Viczián — Elek, Var­ga. Bartók. Farkas 1.. Lőrinc/, Dcrnai, Szarka, Farkas TI.. Huszti. Juhász (Rózsa). Edző: Bódi Béla. Encs: Juhász — Kuszkó, Dudás. Hudák, Fehér. Lukács, Lévai. Babik. Krusócz- ki, Kovács, BRkos. Edző: Dudás János. Küzdelmes mérkőzés, ne­héz. győzelem. Gl.: Huszti. Jók: Elek, Varga. Farkas 1., ill. a vendégcsapatból senkit nem le­het kiemelni. Ifi: 0:7. Tiszalúc—Szirmabcsenyő 3:2 (1:0). Tiszalúc. 400 néző Vez.: Vanka P. Tiszalúc: Oláh — Poz- bai, Koczka, Mogyorósi, Csor­kó, Labancz (Buda), Orbán* Varga, Spéder. Edző: Vágó György. Jó iramú mérkőzés. Gl.: Szabó, Csontos, ill. Sztankó, Bu­da. Helgert. Jók: Szemán. Jlrm- kovics, Greskó, Tuss, HL Ba- rlcska. Vajda, Helgert, Sztan- kó. Ifi: Sárospatak—DVTK LL 1:4. Tállya—Felsőzsolca 3:0 fl:ö). Tally a, 400 néző. Vez.: Erdei. Tállya: Kiss — Bnlla, Szívós IL, Szívós IU., Pekó H., Hollókői I., Horász, Tóth, Hollókői II. (Kótai), Tilger (Nyíri), Bucsák. Edző: dr. Sója Szabolcs. Felső­zsolca: Andrej — Lengyel, Dá­vid. Szolga. Kiss (Eszlári), Po- csai. Halász, Lukács. Takács, Czél. Lászlófalvi, Laczkó. Edző: Tiba Sándor. Sportszerű mérkő­zés, megérdemelt tállyai győze­lemmel. GL: Kiss (öngól). Hol­lókői I., Nyíri. Jók: Szívós 11., Pckó U.. Hollókői I., ill. Dávid, Pocsai. Ifi: 2:0. Pálháza—Edelcny 2:1 (0:1). MÍJMTE—Borsodnádasrl 0:0 ál­lásnál a 70. percben vihar mi­att félbeszakadt. dós, Csáki, Hcszó, Hajdú. Mül­ler, Csorba,, Boánál*. Edző: Csoó Sándor. Szirma besenyő; Gyomai — Forgony, Hornya k. Barna, Tóth. Pélerfalvi, Balogh, Bazsó I., Bodnár, Bazsó II., Nyitrai. Edző: Palicskó Gyula. Jó mér­kőzés, izgalmas jelenetekkel, Gl.: Csorba. Koczka, Bodnár, ill. Gyomai (ll-esböl). Nyitrai. Jók: Oláh. Koczka. Csorba, ill. Gyomai, Balogh Nyitrai. Ifi: 5:0. Forró—Hollóháza 1:4 (1:3). For­ró, 200 néző. Vez.: Lévai. For­ró: Pincsák — Mózes, Ruszin, Simkó, Arnóczki, Szabó, Szűcs 1., Sz.ües II., Bartha, Havas. La­katos. Edző: Jászai László. Hol­lóháza: Fitos — Nagy, Tegda, Kaselyák, Burek, Kovács. Sut­ka. Mngyari, Takács, Vanczó, Rutkai. Edző: Kovács István. A vendégcsapat ilyen arányban is megérdemelten győzött. GL: Sz.ües T., ill. Sutka (2). Tegda, Magyart. Jók: a hazaiak közül senki nem nyújtott átlagon fe­lüli teljesítményt, ül. Tegda, Sutka, Magyari. Ifi: 3:1. Borsodból«—Szerencs 2:o (0:0). Mezőkeresztes—-Ormosbanya 6:3 (3:1). Bükkábrány—Mezöcsat 2:0 (0:0)« Mogyo! /. B o.