Észak-Magyarország, 1973. november (29. évfolyam, 256-280. szám)

1973-11-20 / 271. szám

Aligha aátadna valaki Mis­kolcon, aki ne üdvözölné örömmel a belváros rendezé­si tervét, amelynek megva­lósítása a közelmúltban már kezdetét is vette. A szanálá­sok, a most még látható „ro­mok” helyén születőben van a város egyik legszebb, való­ban korszerű negyede. A Vörösmarty utcában a föld­gépek már mag is kezdték az eljövendő, új épület alap­jainak ásását. Tehergépko­csik egész serege szállítja a kitermelt földet. Ez a nagy nyüzsgés, a magnövekedett forgalom okozza, hogy sokaknak nem tetszik a „rendezés” pillanat­nyi módszere. És sajnos, iga­zuk is van, mert a Vörös­marty utcának ez a forgal­mas szakasza pillanatnyilag baleset-, sőt életveszélyessé vált. Félreértés ne essék, nem arról van szó, hogy a mis­kolciak a születendő Szép érdekében nem hajlandók még pillanatnyi kényelmet­lenséget sem vállalni. A nagy építkezések mindig egy kis „felfordulással” járnak, s ezt mindenki elviseli. De itt nem erről van szó, hanem gondatlanságról, nemtörő­dömségről. A Vörösmarty utcának ezen a szakaszán, a Munkácsy ut­ca és az úgynevezett Szerviz út közötti részen ugyanis nem fejeződtek be idejében a bontások. Emiatt jókora sza­kaszon a gyalogjárók rém tudnak a járdán közlekedni. A forgalmas, a sok szállítás- miatt zsúfolt, és ráadásul sá­ros úttestre kényszerülnek. Nemcsak felnőttek, de a kö­zeli iskolába járó gyermekek százait is balesetveszély fe­nyegeti itt, a nap minden órájában. A nemtörődömségre jel­lemző, hogy ott, ahol hasz­nálható a járda (a Munkácsy utcával szemben), egy mély, nyitott akna tátong. Csoda, hogy eddig még senki sem esett bele! Nagyon sürgős intézkedésre van szükség! A gyalogosfor­galom számára biztonságos útvonalat kell biztosítani. Véleményünk szerint né­hány óra alatt megszüntet­hetnék a balesetveszélyt. Még csak tetemes anyagi ki­adásokat sem igényelne ez, csupán némi figyelmességet, jóindulatot. (p. s.) Kéményseprés és díjbeszedés Hol lehet reklamálni? A lakástulajdonosok nagy része csodálkozik, amikor a kéményseprői díjat felemelik az illetékesek. Egyesek szó nélkül hagyják, mások vi­szont napokig, hetekig jár­nak a Borsod megyei Ké- niényseprő Vállalat vezetői­nek a „nyakára”. Kinek ennyi, kinek annyi a befize­tési kötelezettsége. Mi ennek az oka, s egyáltalán, mit fi­zettetnek a iakossággal? Er­re próbáltunk választ kérni Viszokai Tibortól, a vállalat főmérnökétől. — Borsodban 360 ezer ké­mény füstöl. Ugyanis a kör­zeti fiókoknál és a közpon­tunkban is úgynevezett ka­taszter-nyilvántartás van, amelyben az összes (?) ké­ményt „jegyezzük”. — Mennyire pontosak az adatok? — Erre igen nehéz vála­szolni, hiszen napjainkban — különösen Miskolcon — ren­geteg házat, lebontanak, s valósággal új utcák épülnek. Be a régebbi építésű házak­nál is előfordulnak hiányos­ságok a nyilvántartásunkban. — S ilyenkor „jönnek” a meglepetések. — Valóban, de ez nem meglepetés. Szakembereink rendszeresen ellenőrzik a kéményeket, azok számát, s bizony gyakran előfordul, bogy „felfedeznek” egy-egy olyan kéményt, ami eddig nem szerepelt a nyilvántar­tásunkban. Ilyenkor katasz­ter-helyesbítés van, s termé­szetes. hogy a seprési dijat is annak megfelelően állapít­juk meg. — Sok olyan családi ház van, ahol például valamelyik kéményt nem használják egész évben. Ilyen esetben is fizetni kell? — Természetesen. Ezek az úgynevezett „féléves” kémé­nyek, amelyeket csak télen használnak. Ezt is nyilván kell tartani, s a díjszabásnál megállapítani. A lakosság nagy része ezt nem tudja, s amikor ellenőreink találnak egy addig „ismeretlen” Ké­ményt és a háztartási, — 12 forintos — seprési díjat öt fo­rinttal megemeljük, gyak’-an reklamálnak. — Előfordulhat-e olyan eset. hogy valamilyen oknál fogva eltekintenek. vagy csökkentik a seprési díjat? — Nagyon ritkán. Borsod­ban csak néhány kivételes esetről tudok. Megfelelő in­dokolásnál. elsősorban rossz szociális körülmények esetén eltekintünk a befizetéstől, vagy kedvezményt adunk. * Itt szeretnénk válaszolni a Pereces, Bollóalja út 22. szám alatt lakó panaszo­sunknak is: Viszokai Tibor, a Borsod megyei Kéményseprő Vállalat főmérnöke azt java­solja: keresse fel a körzeti irodát, ahol a nyilvántartás alapján pontosan megindo­kolják majd a felemelt sep­rési díj okát. (felföldi) A BORSOD MEGYEI ALLAMI ÉPÍTŐIPARI VÁLLALAT felvesz: központifűtés-szerelő, csőszerelő, hőszigetelő szakmunkásokat, valamint a felsorolt szakmákban jártas betanított munkásokat. Jelentkezni lehet: BÁÉV Szerelőipari Főépítésvezetőség Miskolc, Szekerész utca 5. sz. alatt. SPOKT ♦ SPORT ♦ SPORT ♦ SPORT ♦ SPORT ♦ SPORT LABDARÚGÁS MB iL Közepes játékkal is... DVTK— Ganz-MA VAG 5:1 (2:0} Borsodiak nagy napja Diósgyőr, 3000 néző. Ve­zette: Egervári. DVTK: Veréb — Kovács, Hajas, Váradi, Szabó Z., Gál, Koleszárik (Egri, a 63. perc­ben), Salamon, Horváth, Ta­tár (Oláh, a 70. percben), Görgei. Edző: Preiner Kál­mán. Az 1. percben Váradi 20 méteres lövése hajszállal pat­tant a jobb sarok mellé. Az 5. percben Gál vezette fel a labdát. I-Iorváthhoz játszott, aki Koleszárikhoz továbbított. Az újonc az alapvonaltól 7 méternyire beadott, a kivető­dő kapus csak érinteni tudta a labdát, s Görgei közelről simán a hálóba lőtt, 1:0. Utána rossz átadások miatt akadtak meg a diósgyőri tá­madások az ellenfél tizenha­tosa táján. A 14. percben Tóth beadását Kecskés 10 méterről belsővel kapu fölé lőtte; egyébként eseményte­lenül teltek a percek. A 26. percben Salamon Tatárhoz fejelt, aki remek labdalavé- tel után 18 méterről kapura lőtt, s a lapos lövés az eldű­lő kapus mellett a jobb alsó sarokba gurult, 2:0. A 34. percben Kovács beadását 17 méterről, fordulásból bom­bázta kapura Görgei, a léc alá tartó hatalmas lövést azonban fölé öklözte a kapus. Az 50. percben Salamon iramodott meg, Horváthot szöktette — lesgyanús hely­zetben —, aki 15 méterről a kifutó kapus mellett a bal alsó sarokba lőtt, 3:0. Az 58. percben Molnár II. 16 méte­res lövését a léc alól tornász­ta ki Veréb. Két perc múlva Koleszárik beadását Hor­váth kapta, ám a védők szinte falat vontak eléje a büntetőpont táján. A 62. perc­ben Kecskés óriási kapáslö­vése vágódott a bal kapufa mellé. A 67. percben Váradi sa­ját térfelén elcsípett egy át­adást, Horváthot szöktette, aki visszaadott a nagy lendü­lettel futó Váradi elé, ám a beállós a kifutó kapusba lőtte a labdát. Egri szerezte meg a labdát, Horváthhoz passzolta, aki 12 méterről védhetetlenül bombázott a bal felső sarokba. Az ott ál­ló Meyer hiába vetődött, 4:0. A 70. percben Salamon a tizenhatosról estében alig lőtt a bal sarok mellé. A 77. perc­ben a diósgyőri kapu előtt pattogott a labda, hárman is lőhettek közelről, míg ne­gyedszerre Kvassay betalált, 4:1. Négy perc múlva Hor­váth remek indítást kapott a jobb szélen, befelé húzott, és cselezett. Amikor már úgy látszott, hogy oda a helyzet az összefutó védelem miatt, felfordulásból úgy lőtt a bal alsó sarokra, hogy a labda a kapufáról perdült a hálóba, 5:1. Utána még Salamon lő­hetett volna gólt, de Stamler az utolsó pillanatban elrúg­ta előle a labdát. Alacsony színvonalú, kö­zepes iramú meccsen győzött a DVTK a gyenge Ganz-MA- VAG ellen. Mindkét együttes sok, bosszantó hibát vétett, Mcyer több gólban szinte főszerepet játszott. A Diós­győrből Hajas, Horváth és Egr: -""‘rhető. Nyitray Péter MB HL Petöfibánya—Borsodi Volán 1:1 (1:0). Pctőíibányn, 400 néző. Ve­zette: Tóth III. B. Volán: Vitá­nyi — Kónya, Soós, Magyar, Ka­rács, Tóth, Kassay (Pál). Ker­tész, Vasvári, Lója (Vári). Ist­ván. Edző; Halász Károly. Élve­zetes, jó iramú mérkőzésen a miskolciak közelebb álltak a győzelemhez. Gl.: Vasvári. Jók: Soós, Karács, Vasvári. (Iíj. 1:2.) B. Bányász—Kakamaz 5:0 (1:0). Sajószentpéter, 500 néző. Vezette: Makó. B. Bányász: Győri — Ge- regur, Bódis, Molnár. Kovács, Tomesz Verebélyi. Csipke, Szál­kái. Novek, Fazekas. Edző: Ben- kö István. Kakamaz: szilvást — Takács. Erdős. Deák. Borbély, Lengyel, Jánvári, Tóth, Kádas, Márta. Csécsi. Edző: Kovacsics Gyula. Végig jó iramú mérkőzé­sen megérdemelten nyert a hazai csapat. Gl.: Tomesz (2), Szálkái, Csipke. Novek. Jók: Bódis, To­mesz, Verebélyi, Csipke. Novek, ill. Lengyel, Kádas. Márta. (Iíj.: 3:1.) Miskolci Bányász—Egri Vasas 0:2 (0:0). Pereces. 100 néző. Ve­zette: Szécsényi. M. Bányász: Mátyási — Pusztai, Varga, Futó (Hosza), Üveges, Farkas. Poos, Jáger, Prevltzer, Szabó. Feszner. Edző: Szabó Zsolt. A sok gól­helyzetet kihagyó M. Bányász balszerencsés vereséget szenve­dett. Gl.: Zajácz, Pázmándl. Jók: Varga. Previtzcr. Káraid—Papp .1. SE 2:0 ü Kú­ráld, 200 néző. Vezette: Dan- user Klráld: zsuponyó — Ko- es, Papp, Fehér, Demjén, Lup- ivícs, Nagy (Szala), újvárosi, isza. Szilágyi, Gulyás. Edző: endrel Béla. Papp J. SE: Kun Miklán. Ilosval, Mtkesz, Ta- Ss (Rafia), Orbán. Pálúr, Pa­id! Karajz, Körösi, Molnár. Iző- Szamosi Ferenc. A végig iltúráltabban játszó hazai esa- t nagvobb arányban Is nyer­te« volna. Gl.: Szilágyi, Gu­ts. Jók: Fehér. Lupkovics, Üj- rosi, Gulyás, ill. Miklán. Kő- si. (Iíj.: Klráld—DVTK 3:2.) Edelény—MEAFC 2:1 (1:0). Ede­iy 300 néző. Vezette: Kiss P. Idény: Molnár — Adler. Ma- zcsák (Boros), Géber Balázs, alóczki. Bacsó. Kristóf. Kállai ál), Stark. Takács. Edző: Fe- ncz József. MEAFC: Póra — élsz, Viola, Pordán. Hanga, ipp Fenyvesi. Magyar. Horálc. •recsényi (Bárczi). Szabó. Ed- • Fischer Ferenc. Végig ala- óny színvonalú mérkőzésen «os hazat győzelem született. • Kristóf. Stark. 111. Szabó, állítva: Kerecsényi és Eárczi. k: Balázs. Kristóf. Stark, ill. élsz, Fenyvesi, Szabó. (Iíj.: Trencsényi SE—GYESE 0:0. Mezőkövesd. Sód néző. Vezette: Aller Trencsényi: Neuschel — Porács, Varga. Farkas Z.. Far­kas J , Kecskés (NyUral). Murá­nyi Kriston, Molnár, Marton, Kertész. Edző: Antal Ferenc. A gyengén játszó hazai csatárok nem boldogultak a jól védekező gyöngyösiekkel. Jók: Pórács, Farkas z., Murányi. (Ifj.: 1:1.) Egercschi—Ózdvidéki Bányász 1:0 (0:0). Egercsehi, 400 néző. Ve­zette: Braun, ózdvidék: Oláh — Vlncze, Kishegyi. Nagy. Tural, Angval. Bes/.ktdjár. Túróczl. VI- sőczki (Galantes), Bereznai (Bor­sodi), Szántó II. Edző; Jakab László. Két. gyengén játszó csa­pat találkozóján a szerencsésebb hazaiak nyertek. Jók: Vlncze, Kishegyi. Bp. Törekvés—Hatvani Kinizsi 3:0 (2:0). Megyei /. osztály Mezőcsát—Szuhavölgy 2:3 (0:1). Mezőcsút, 200 néző. V.: Kreisz. Mezőcsát: Mészáros — Mádi (Ko­vács). Molnár, Földi, Kiss, Greisz, Kántor. M. Varga. Heisz- man, Gacsal, S. Nagy (Barna). Edző: Kápolnai László. Szuha­völgy: Balázs — Fónagy, Svir- ján, Valkusák, Jaskó, Varga, Räcz I., Zuti, Mérten, Seszták, Mogyorósi. Edző: Virágh József. Jó játéké vezetés mellett sport­szerű mérkőzésen győzött a ven­dégcsapat. Gl.: Kántor, Gacsal, ill. Zuti (2). Mogyorósi. Jók: Heiszman, Gacsal, ill. Zuti, Mo­gyorósi. (IÍJ.: 1:4.) Sárospatak—Borsodnádasd 2:1 (1:0). Sárospatak, 300 néző. Vez.:( Szederkényi. Sárospatak: Fehér — Szűcs, Varga, Demkovics II., Bodnár, Demkovics I., Éva, Sza­bó I.. Csontos. Tus (Mikolai), Podhurszki. Edző: Csetncki Im­re. Borsodnádasd: Kovács — Si­mon I., Simon II., Koós, Var­ga, Németh, Orbán (Sztasák), Holchauser, Knyaskó, Ligeti, Szabó. Edző: Zalai László. Sport­szerűtlenségekkel tarkított mér­kőzés. Gl.: Demkovics II., Pod­hurszki, ill. Szabó. Jók: Szűcs, Varga, Demkovics II., ill. Simon 11., Németh. (Ifj.: 1:3.) Ormosbánya—Rudolftolep 8:1 (3:1). Ormosbánya. 100 néző: V.: Forral. Ormosbánya: Streih ' — Kaiser, Kálmán, Horváth, Ko- ródi (Lakatos), Serfőzö, Kovát»; (Hegedűs), Grólmusz. Balogh, Ilasilló, Ribár. Edző: Dékány Gyula. Rudolftelep: Ludva — Tábori, Padányi, Ilanyi, Kecs­kés, Sipos, Kersák. Vadas, Szőr 1., Szőr II., Simon. Edző: ifj. Marcinaskó József. A harmadik percben vezetést szerzett a ven­dégcsapat, de visszaesett., és a hazaiak biztosan győztek. Gl.: Ilasilló (3). Koródi (2, egyet 11- esből), Grólmusz, Ribár, Balogh, ill. Kersák. Jók: Streih, Kál­mán. Ilasilló. Ribár. A Rudolf- telepből senkit nem lehet ki­emelni. (ifj.: 5:0.) Enes—CsokvnomAny 7:0 (2:0). Encs, 400 néző. Vez.: Cseh. Enes: Koscsó — Krusóczki, Dudás, Tóth. Szűcs, Mádi. Szendi (Var­ga I.). Majoros, Ráski, Novak, Kovács. Edző: Tóth László. Csokvaomány: Molnár — Barta. Borbás, Madarász, Borbás G., Kiss, Jancsik I., Jancsik II., Farkas, Bárdos K., Papp (Fe­kete). Edző: Békési György. Sportszerű mérkőzés, megérde­melt hazai győzelem. Gl.: Rás- ki (5), Majoros. Varga. Jók: Du­dás, Szűcs, Ráslci, IMovák, ill. Borbás, Madarász, Bárdos K. (Ifj.: 5:1.) Tokaj—Tállya 2:1 (1:0). Tokaj, 300 néző. Vez.: Kövesfalvi. To­kaj : Bárány (Mészáros) — Her- gert I., Suszterlcs, Szalai (Né­meth). Kapusi, Szabó, Bernáth, Rozgonyi, Hergert II., Szűcs, Ausel. Edző: Kristóf András. Tállya: Galgóczi — Pekó III., Halász, Kiss, Pekó II., Snéder, Magyar, Kolyankovszki, Szívós 1.. Hollókői (Bucsek), Tóth. Ed­ző: dr. Sója Szabolcs. Jó ira­mú mérkőzés, megérdemelt győ­zelem. Gl.: Hergert II. (2), ill. Spéder, Szívós I. (Ifj.: 2:2.) Felsözsolca—Sajóbábony 0:0. Felsőzsoica, i5o néző. Vez.: Kun. Felsőzsolca: FazekTVs — Tóth, Kiss, Szolga I., Márton, Ha­lász, Pólyák (Szekrényest), Nagyváradi, Szolga II.. Miskolci (Rákosi). Bozó. Edző: Tiba Sán­dor. Sajóbábony: Angel — Fű­ink, Gyöngyösi, Csatlós, Laka­tos. Varga I., Vass, Galamb- vári, Petró, Varga M., Boros­tyán (Kincses). Edző: Temes­vári Miklós. Közepes iramú mérkőzésen igazságos döntetlen. Jók: Kiss, Nagyváradi, Szolga 11., ill. Angela Varga I., Kin­cses. (Iíj.: 2:3.) Mák völgy—SÜMSE 0:1 (0:0). Alberttelep, 200 néző. Vez.: LÖ- vei. Mákvölgy: Tinyó — Dudás V., Bárczai, Dudás A., Bene I. (Tóth), Dózsa, Kaulics, Mocs- nik II., JVJocsnik I., Kovács II., Deák. Edző: Penderi György. SÜMSE: Góré — Demeter, Sol­tész, Hankó, Nyárádi, Mikov- szky, Demkó. Krompák, Faze­kas, Szász (Káposzta), Kovács. Edző: Orehovszkl László. Jó ira­mú. színvonalas mérkőzésen a SÜMSE nyert a helyzeteit kiha­gyó hazaiakkal szemben. Gl.: Kovács. Jók: Dózsa, Mocsnik II., ill. Góré, Demeter, Soltész, Krompák. (Ifj.: 7:2.) MÉMTE—Hejőcsaba 1:1 (1:1). Miskolc, 1500 néző. Vez.: Bodó. Megyei II. osztály Keleti csoport: Mád—Gesztely 3:C. Tiszakarád—Jajhalom i:0. Hollóháza—Szerencs 0:1. Karosa —Nagyrozvágy i:i. Abaújszántó —Pácin 1:3, Tiszáidé—Pálháza 1:0. Talctaharkány—Bodroghalom 5:5. Bocs—Bodrogkeresztúr 2:0. Északi csoport: Varbó—Izsófal- va 1:0. Felsőtelekes—Herbolya 1:2. VIMELUX—Miskolci K. 1:1. Nekézseny—Bánszállás 1:4. Sajó- kuza—Bánréve 4:2. Putnok—Bor- sodbóta l:l. Szirmabesenyő—Al- sózsolca 1:3. M. Üveggyár—Mu- csony l:l. Közép csoport: Szirma—Szent- istván 5:1, Ászaié—Mezőkeresztes 3:2, Arnót—Kinizsi SE 3:1. Mc* zőnyárád—Tíszakeszi 1:2, Alsóva­dász-Forró i:l. Tiszapalkonya— Nyék 0:3. A Rá.sonysápberencs— Bogács a 78. percben. 2:1 állás­nál félbeszakadt. Hidasnémeti— Tárd elmaradt. Labdarúgó panoráma NB I. B: MÁV DAC—Komló 0:i (0:0). Gl.: Lahó. Dunaújvá­ros—Várpalota 1:1 (1:0). Gl.: Dombóvári, ill. Bertalan. Deb­recen—Budafok 0:i (0:1). Gl.: Tátrai. Oroszlány—Olajbányász 2:0 (0:0). Gl.: Egyed, Támbor. Eger—Békéscsaba 0:0. Szek­szárd—Pénzügyőr 3:2 (3:1). Gl.: Kovács (2), Pusztai, ill. Haran­gi, Havasi. Szolnok—Kecskemét 2:0 (0:0), GL: Garics, Papp n. (öngól). Bp. Spartacus—Kos­suth KFSE 1:0 (1:0). GL: Ze- lics. NB II. Északi csoport: BVSC —Vasas Izzó 2:1, Gyöngyös- Nagy bátony 2:0. A totó 46. heti eredménye: 2. 1, x, 1. 2. 2, 2, x, X. x, x, x, x -fi: 2. MVSC—Salgótarjáni Kohász 3:1 (1:1). Salgótarján. 6J0 néző. Ve­zette: Halász. MVSC: Rapcsák — Horváth. Herr, Locher, István, Szabó. Molnár. Lipták (Krom- paszky), Demkó (Sarkadi), Kiss, Lukács. Edző: Szuntmarjay Ti­ber. A találkozó elején a hazai csapat több gólt rúghatott voi- na. de Rapcsak kitünően védett, egyszer pedig a kapusa hárított. Később ..feljött” a Vasút A 25. percben egy elpattant labdából Kiss vezetést szerzett, ezt Fekete 5 perc múlva kiegyenlítette. Szü­net után kiegyensúlyozott elég gyatra volt a küzdelem, ám a 70. perctől a miskolciak rákap­csoltak. A 75. percben a kapus kiejtette Lukács labdáját és Sar­kadi belőtte. 2:1. Két perc múl­va Szabó 20 méteres bomba­gólja végképp döntött. Jók Rap­csák, István. Szabó és Kiss. Kazincbarcikai Vegyész—Kiste- renyci Bányász 3:0 (2:C). Kiste­renye, 400 néző. Vez.: Kürti. KVSE: Fülöp — Mochlár, Lip­csei, Szitka, Erdósi, Kálmán, Kendi (Csenger), Kopa, Lázár, Ráczi, Mikula. Edző: Turay And­rás. A 6. percben Kendi a jobb szélen kitört a védők gyűrűjé­ből, lőtt, s a labda a kapus­ról újra eléje pattant és másod­szor már nem hibázott. 1:0. So­rozatos barcikai támadások után a 28. percben Réczi a bal alsó sarokba helyezett, 2:0. A 40. percben a hazai védők letcrí- tették Kendit, ölben kellett le­vinni a pályáról. A második játékrészben tovább tartott a Vegyész-fölény, a 48. percben Kéczi átmelte a labdát a ha­zaiak középhátvédjén, majd nagy erővel a hálóba vágta. 3:0. Jók? Kopa (a mezőny legjobbja), Szit­ka, Erdősi, Ráczi. Ózdi Kohász—Váci Híradás i*.l (1:0). Vác, Í0O0 néző. Vez.: Hont- vári. Ózd: Fekete — Kovács, Mu­rányi, Marlis, Barna, Fükő, Do- lezsál, Zay, Csuhány, Tábori, Tóth. Edző: Dávid Róbert. A 3. percben Barna a kaputól 3 mé­terre felugrott fejelni, de lerán­tották. A bíró továbbet intett. A 10. percben Barna Táborihoz fejelt, aki a hálóba kanalazta a labdát. 1:0. A 62. percben Eednarik szerencsés góllal egyen­lített. 20 percen keresztül óriási nyomás nehezedett az. ózdi ka­pura. Jók: Murányi, Barna, Tá­bori. Leninvárosi MTK—Nyíregyházi Spartacus Petőfi 1:0 (1:0). Nyír­egyháza. 1000 néző. Vez: Al- mási. L.MTK: Dohány — Tes- lér, Tóth, Bakos (Toperczer), Orosz, Kiss, Gunics, Halsz, Vaj­da, Druzsin. Zumpí. Edző; Békl Bertalan. Nagy lelkesedéssel küzdött a leninvárosi együttes, s ez két ponttal járt. A mér­kőzés kritikus pontja volt a 48. perc, amikor a játékvezető bün­tetőt ítélt a hazaiak javára, ám Kegye elhibázta a tizenegyest 1 A mérkőzést eldöntő gólt Dru­zsin szerezte. A befejezés előtt Neumannt kiállította Almási. Jók: Dohány, Tóth, Teslér. Sátoraljaújhelyi Spartacus ME- DOSZ MÁV—Dunakeszi 2:1 (0:1). Sátoraljaújhely, 400 néző. Vezet­te: Pócsik. S.-újhely; Vakles — Szűcs, Toronyi, Lengyel. Sütő. Perecsi (Tokár), Dutkieviez, Schuller (Virágh). Dobai. Telen- kó. Szepesi. Edző: Séra Béla. Végig nagy iramú meccset vívott a két csapat. A kultúráltabban játszó vendégek a 9. percben vé­delmi hibából. Pollók révén ve­zetést szereztek. Szünet után a hazai együttes irányított. Az 54. percben Dutkievicz fejessel egyenlített, majd a 76. percben ugyancsak fejessel Tokár a győ­zelmet is megszerezte. A? úlhe- lviek 3 kapufát is lőttek, jók: Szűcs. Toronyi. Telenkó, Tokár, Dutkievicz. Rudabányai Ércbányász—ÉP- GÉP 3:2 (2:1) Albertfalva 200 néző. Vezette: Bacsa. Rudaba- nya: Birkás — Tires (Völgyesi), Bíró, Takács. Békéi. Somogyi, Oláh. Konyha Ruttkay. Bálint. Miksztai. Edző; Virágh István. A csoport utolsó helyezettje meglenő jól kezdett, és némi me- zŐnyfölényt is sikerült kiharcol­nia a rudabányaiak ellen. A fél­idő ennek ellenére a helyzeteit jobban kihasználó vondésresanat vezetésével zárult. Szünet után sem változott a mérkőzés ké^e, mindkét oldalon adódtak helv-*»*- tek. amelyekből o^vet-egyet r- tékesitettek a csr-ortolc Gl.: P.nttVay. Miksztai Konvha. jók; Békéi, Ruttkay, Miksztai Járási labda rúgó-eredmények Mezöcsáfi járás: Tiszntarlán— Mezőcsát II. 4:3. Tiszakeszi II. —Nagycsécs 4:0, Hejőkeresztúr— Salószöged 5:1. Nemesb'kk—Hc- lőpapi 0:1. Géléi—Tlszadorogma 3:2. Ároktő—Ernőd 4:4 Igrici HÁG—HelőbőiK • •* ^nosl ‘ -á - n d’-écse—Vil­mány 7:2, Korlát—Szakszó í :4, Abuujdeveeser—Szak v end 1:0, Pere—Felsővadász i: 2. Gönc— Raktak ék 3:1. Léh—Ináncs ' -1, Novaiidrány—Vizsoly fsz. A Mó­ra—Göncruszka mérkőzés a 18. percben. 1:0 állásnál, botrány miatt félbeszakadt. Viqyámt, baiesctveszéiy! „Reidkhiili állapét” a Vörösmarty utcában