Észak-Magyarország, 1971. augusztus (27. évfolyam, 180-204. szám)

1971-08-23 / 197. szám

ESZAK-MAGYARORSZÁG 6 1971, eMg. 23.. hétfő Nu m. a Jól szerepel Trencsényi SE Korszerű „kisstadiont” avattuk Borsodi Bányász—Edelény 2:1 (1:0). Edelény, 400 néző. Vezette: Spanyol. Borsod: Bányász: Czibere — Györkc Katona (Nagy J.), Nagy B Karajz, Kovács, Geregur. Csipke, Verebélyi, Toniecz, Szálkái. Edző: Bolemányi Károly. Edelény: György — Kiss, Káli I., Németh, Varga. Káli II., Czifrák, Kopcsik, Kristóf, Bódvai, Szabó. Edző: Pribelszki Gyula. Nagy küzdelemben, he­lyenként durva mérkőzésen, nehezen győzött a vendég­csapat. Nagy J. egy össze- l'ejelésnél orrcsonttörést szen­vedett. Gl: Geregur, Csipke, illetve Kristóf. Jók: Czibere, Geregur, Csipke, illetve Kiss, Káli II., Kristóf. Rudabánya—Mákvölgyi B. 4:1 (4:1). Rudabánya, 700 né­ző. Vezette: Kiss. Rudabá­nya: Birkás — Bartha, Far­kas, Nyárádi, Somogyi, Ver­bovszki, Palatics (Baffi), Oláh, Konyha (Mixtai), Bá­lint, Tóth. Edző: Virágh István. Mákvölgyi B.: Ko­vács III. — Bene, Dudás I., Farkas, Tátrai (Szabó), Du­dás II., Mocsnik, Matiszcsák, Csurka (Kovács II.), Dózsa, Vrabik. Edző: Pál J. Az első félidőben ragyo­góan játszó Ércbányász ellen a vendégcsapat csak védeke­zett. Gl: Bálint (3), Oláh, il­letve Dudás II. Jók: Nyárádi. Verbovszki, Somogyi, Bálint, Tóth, illetve Farkas, Mocs­nik. Királd—Ormosbánya 2:1 (1:0). Királd, 700 néző. Ve­zette: Krajnyák. Királd: Bállá — Ócskái, Bartók, Pál- fi, Gál (Kedves), Lupkovics, Demjén, Pochner, Makróczi, Gulyás, Miklán. Edző: Tá­bori István. Ormosbánya: Görgei — Váradi, Valeán, Magyar labdarúgó győzelmek Spanyolországban Szombaton éjjel, a Spa­nyolországban túrázó magyar klubcsapatok megkezdték szereplésüket — mégpedig szép győzelmekkel. Huelvában a „Colombino Kupáért” folyó mérkőzésen az Ű. Dózsa 3:1 (3:1) arány­ban legyőzte a Real Madri- dot. A vezetést a 11. percben Amancío 11-esével a spanyo­lok szerezték meg. Hat perc­cel később Dunai II. egyen­lített. A félidő vége felé jól hajrázott az újpesti együt­tes és a 36. percben Dunai II., majd a 42. percben Bene góljával 3:l-es vezetést szer­zett. A második félidőben az újpestiek főleg az eredmény tartására törekedtek. A mér­kőzésnek 20 ezer nézője volt. A Ferencváros is meg­kezdte vendégjátékát, Elche városában. A zöld-fehérek az első mérkőzésükön 6:1 (2:0) arányban lelépték az idei BEK-döntő görög rész­vevőjét, a Panathinaikost. A ferencvárosi gólokat a 10., az 51., a 60. és a 75. percben Németh, a 31. perc­ben Szőke és a 67. percben Kü szerezték. A Panathtnai- kos góliövője Kamaras volt, a 72. percben. A kézilabda Kohász Kupáról Mint ismeretes, a sport- csarnok nagyszabású kézi­labdacsemege otthona lesz szeptember elején. Ekkor rendezik meg ugyanis a Ko­hász Kupát. A részvevő csa­patok — NDK, JugosAávia, Csehszlovákia és a vendég­látó magyar férfi válogatot­tak — augusztus 30-án ér­keznek városunkba. A mér­kőzéseket két svéd — Nil- son és Lundin — és két ma­gyar — dr. Fülöp és Mártha — játékvezető „dirigálja” majd. A szervező bizottság au­gusztus 30-án este • 8 órakor technikai értekezletet tart a sportcsarnokban. A hat mérkőzésbői álló versenysorozatra bérleteket bocsátanak ki, melyeket a felnőttek 35, a diákok, ka­tonák és nyugdíjasok pedig 20 forintért vásárolhatnak meg. A napijegyek ára 15 és 10 forint, ezeket elővételben a sportcsarnokban és az Óz­di Kohász sportirodájában lehet beszerezni. Jól játszott a Haladás Sz. Haladás—MIK 3:0 (1:0) Szombathely, 4000 néző, vezette: Tapolczay. A 30. percben megszületett az első gól: bal oldali táma­dás után Farkas Halmosi Hé fejelte a labdát, aki mintegy 25 méterről nagy erővel a bal felső sarokba lőtt. (1:0) A 70. percben jobb oldali támadás végén Iszak Farkas elé sarkalta a labdát, aki 18 méterről nagy erővel a jobb sarokba bombázott (2:0). A 89. perc hozta meg a végeredményt: Kulcsár el­száguldott a balszélen, pon­tosan adott középre és Far­kas 16 méterről a léc alá lőtt (3:0). Nyolcvanévesek futballoztak Sajóvámoson hagyomány már, hogy alkotmányunk ün­nepén a helybeli Hazafias Népfront, a községi tanács és az Aranykalász Tsz ven­dégül látja a község öreg­jeit. Tizenegy órára benépe­sült az iskola udvara, aho' terített asztalak fogadták a meghívott vendégeket, akiket később az Edelényi Bánya­üzem kultúrcsoportja szóra­koztatott. Ebéd után az öreg­fiúk labdarúgó-mérkőzést vívtak. A 70—80 éves legé­nyek a nagyszámú közönség előtt kocogtak a fehér-fe­kete labda után. A 4:l-re nyert csapat .átlagéletkora 70 év volt. A mérkőzés után a győztesnek és a vesztesnek egyaránt kijáró sört vígan kortyolgatták a 'átékosok. Benkő, Szarvas, Balogh, Grolmusz, Kálmán, Karászi, Barabás, Kovács. Edző: Bo- dola Gyula. Változatos, kemény, küz­delmes mérkőzésen megérde­melten nyert a hazai csapat. Gl: Gulyás, Miklán, illetve Benkő. Jók: Bartók, Lupko­vics, Makróczi, Miklán, il­letve Valeán, Benkő, Kará­szi. Hatvani Kinizsi—Trenosé- nyi SE 1:2 (0:1). Hatvan, 500 néző. Vezette: Szabó J. Tren- csényi SE: Hronyecz — Koczka, Jablonkai, Szalovsz- ki, Laboda (Murányi), Új­városi, Gulyás, Molnár (Szil- vási), Kriston, Csathó, Lu­kács. Edző: Antal Ferenc. Kiegyenlített erők küz­delme, az erőnléti fölény döntött a Trencsényi SE ja­vára. Gl: Lukács, Csathó. Qzdvidéki B.—Mátranoválzi B. 0:0. Somsály, 300 néző. Vezette: Sufránszki. Ózdvi- déki B.: Magyar — Präger, Kishegyi, Túrái, Jakab, Besz- kidjár, Kiss, Szekeres, Nagy, Angyal, Bereznai. Edző: Ba­logh Zoltán. A nagy melegben, csak döntetlen eredményt tudott elérni a hazai csapat. Jók: Magyar, Kishegyi, Beszkid- jár. Berva Vasas—Papp J. SE 1:3 (0:1). Eger, 300 néző. Ve­zette: Kun. Papp J. SE: Ser­főző — Márkus, Bíró, Dobai, Kendi, Antal. Previtzer (Tires), Szabó, Tatár (Együd), Tábori. Görgei. Edző: Sza­mosi Ferenc. Kiegyenlített első félidő után a második félidőben szervezetten és lelkesen ját­szó Honvéd megérdemelten győzött. Gl: Szabó, Tires, kendi, illetve Pommer. Jók': Kendi (a mezőny legjobbja), Antal, Szabó. Zalka SE—Miskolci B. 1:1 (1:0). Gyöngyös, 200 néző. Vezette: Benkő. Miskolci Bá­nyász: Lovász (Bandura) — Csorba, Varga, Szabó, Dom­bóvári, Fazekas, Poós, Lacz- kó, Rőthy, Cselényi (Víncze). Farkas. Edző: Penderik György. Közepes színvonalú mér­kőzésen igazságos döntetlen eredmény. Jók: Csorba, Var­ga, Poós, Rőthy. Apc—Egercsehi 2:1 (0:1). Lenin városi sportnapok, 1971 Augusztus 20-án. alkotmá­nyunk ünnepén zászlódíszbe öltözött Leninváros és a sportpálya. Színes mezekbe öltözött fiatalok várták az 1971. évi leninvárosi sport­napok megnyitóját, míg Ti- szapalkonyánál, megyénk ka­jak-kenu szakosztályainak versenyzői készülődtek a rajthoz. Leninvárosban kettős ün­nep volt augusztus 20-a: al­kotmányunkat ünnepelte a város, és a sportolók, vala­mint felavatták megyénk és az ország egyik legkorsze­rűbb „kisstadionját” is. Gulyás István, a városi ta­nács elnökhelyettese köszön­tötte a sportolókat, és a megjelent vendégeket. Ün­nepi beszédében külön ki­emelte alkotmányunk jelen­tőségét, a párt és gazdasági vezetők felelősségét, munkál­kodását szocialista városunk építésében, fejlesztésében. Kitért a nap nagy jelentő­ségű eseményére, a „kissta­dion” felavatására, amely_ a város és a TVK összefogása nyomán valósult meg, majd jelképesen átadta a létesít­ményt Libái Elemérnek, az LMTK sportköri elnökének. A megnyitó ünnepség után Borsod férfi kézilabda-válo­gatottja bemutató mérkőzést játszott az ÓKSE csapatával. Közben megkezdődtek a há­romnapos kosárlabda-torna küzdelmei, és a teniszverse­nyek is. A Tiszán pedig a Csak harcoljatok!. . — mintha csak ezt mondaná a gyön­gyösiek kapusa — a labda úgy is az enyém! (MVSC—Gyön­gyös 2:1.) Foto: Mécs Ernő Megyei I. osztály Meglepetés nélküli forduló Mezőkövesdi Spartacus— Hejőcsabai Építők 1:2 (1:1) Mezőkövesd, 400 néző. Ve­zette: Kalina. Mezőkövesd: Pázmándi (Kakukk) — Du­dás I., Dorogi, Pető, Tóth I., Sulyok, Horváth, Hajdú, Tóth Ili, Zelei, Gulyás (Fü- gedi II.). Edző: Kiss László. Hejőcsaba: Vadas — Kris- kó, Miskolci, Nagy, Huszka, Lévai, Tóth, Rózsa, Demkó. Héczei, Lezsák. Edző: Te­mesvári Miklós. A lelkesebben és sportsze­rűbben játszó vendégcsapat megérdemelten győzött. Gl.: Demkó, Lezsák, illetve Tóth II. Jók: Pázmándi, Sulyok, illetve Demkó (a mezőny legjobbja). Miskolci, Huszka, Héczei. (Ifj.: 1:4.) Rudolftelep— Alsózsolca 1:0 (1:0) Rudolftelep, 200 néző. Ve­zette: Bónás. Rudolftelep: Palotási — Demeter, Szőr I„ Osváth. Tábori, Sándor, Kersák, Sipos (Implon), Szőr II.. Vadas, Simon. Ed­ző: Lukács Gyula. Alsózsol­ca: Homonnai — Gál, Bod­nár, Üveges, Fodor I., , Bhul, Varga, Rózsa, Kovács, Nagy, Fodor II. Edző: Szabó Jó­zsef. Közepes színvonalú mérkő­zésen győzött a hazai csapat. Gl.: Simon. Jók: Palotási, Szőr I., Vadas, illetve Bod­nár, Varga, Kovács. (If j.: 0:3.) Szuhavölgy— Vclsözsolca 4:0 (4:0) Kurityán, 300 néző. Vezet- ' te: Hangonyi. Szuhavölgy: Balázs — Fónagy, Svirján, Seszták, Mráz, Jaskó, Szim- csák, Dányi, Rácz II., Rácz I., Valkusák (Malta). Edző: Demeter Béla. Felsőzsolca: Fazekas — Károly, Szatmá- - ri, Cservenyák, Halász, Kiss. Király, Tóth II., Vodicska. Márton (Répási), Bodó II. (Kosa). Edző: Szigeti Oszkár. Első félidőben jó játéka alapján megérdemelten győ­zött a helyi csapat. Gl.: Szimcsák (2), Rácz II., Val- j kusák. Jók: Seszták, Szim- I csak. Rácz II.. illetve Halász. Borsodnádasd—Taktahar- kány 4:0 (3:0). B.-nádasd. 300 néző. Vezette: Kalas. (If j.: 5:1.) B. Volán—Sajó- bábony 1:0 (0:0), Miskolc. 200 néző. Vezette: Gáspár j Sárospatak—Tállya 0:1 (0:0). Sárospatak, 300 néző. Vezet­te: Fecske. S.-újhelyi Kinizsi —Szerencsi Kinizsi 0:1 (0:1). S.-újhely, 200 néző. kajakozok, kenuzók szálltak vízre, hogy megküzdjenek a helyezésekért és a tisztelet­díjakért. A kajak-kenu versenye­ken ezúttal megyénk vala­mennyi szakosztálya részt vett, s a különféle futamok­ban népes mezőnyök, nagy küzdelmek jellemezték a le­ninvárosi versenyt. A hosszútávú számok győz- lesei: K—1 férfi, 10 000 m: Mezei (MVSC). K—2 ifjúsági ezüst­jelvényes, 5000 m : Tóth— Lászlófalvi (MVSC). Pk—1 serdülő, 2000 m: Budaházi (DVTK). C—1, 5000 m: Agócs (DVTK). Pk—2 serdülő, 2000 m: Valkó—Kiss (DVTK). Pc —1 serd., 2000 m: Deák (DVTK). Pk—1 női ifi, 2000 m: Bíró (LMTK SI). K—1 női ifi, 2000 m: Vass (DV­TK). K—2 ifi. 5000 m: Szö- nyi—Géczi (ÓKSE). Pc—2 serd., 2000 m: Petrás—Rácz (DVTK). K—1 ifi, 5000 m: Tóth (DVTK). Pk—1 ifi, 5000 m: Mikita (DVTK). Rövidtáv. Pk—1 ifi, 500 m: Kiss (LMTK SI). Pc—1 ser­dülő. 500 m: Deák (DVTK). Pk—1 serdülő, 500 ni: Buda­házi (DVTK). Pk—1 serd. leány, 500 m: Szlankó (DV­TK). K—2 ifi, 500 m: Borsos —Lovas (MVSC). C—1 ifi, 500 m: Strikinácz (DVTK). K—1 felnőtt, 500 m: Varga (MVSC). Pc—2 serd., 500 m: Nagy—Demjén (DVTK). Pk —2 ifi, 500 m: Kiss—Borsos (LMTK SI). Pk—1 női ifi, 500 m: Türk (LMTK SI). K —1 ifi, 500 m: Borsos (MV­SC). K—2 ifi, 500 m: Sző- nyi—Géczi (ÓKSE). Pk—2. serd.. 500 m: Valkó—Kiss (DVTK). K—1 női ifi, 500 m: Vass (DVTK). Pk—1 út­törő, 500 m: Seres (M. Pos­tás). Mini-kajak, fiú, 300 m: Földházi (LMTK SI). K—1 felnőtt, 1000 m: Varga (MV­SC). K—1 ifi, 500 m: Tóth (DVTK). Pk—1 úttörő, 300 m: Lakatos (LMTK Sí). Felföldi György /Ilegyei //. osztály Miskolci EMXE—S. MÁV Vasas 3:0, Karosa—Toka.j- Hegyalja 1:0. Encs—Mezőke­resztes 0:4, Tárd—Bükkáli- rány 3:3, Kinizsi SE—Mező- csáti VM 2:1, M. Közlekedés —Tiszakarád 1:2. Hidasné­meti—Sajószögcd 4:1. Mezö- nyárád—Tiszapalkonya 4:1. Alsóvadász—Szikszó cím. Járási labdarúgó eredmények Mezőosáli járás: Gelej—Igrici Tsz 0:4, lle- jőkeresztúr—Nagycsécs 5:2, Hejőszalonta—Mezőcsát II. 3:0. Hejőpapi—Hejőbába 5:1 Sátoraljaújhelyi járás: Nagyrozvágy—Riese 5:1. Füzér—Vajdácska elm., Mak- koshotyka—Bodroghalom 1:4. Király, Tóth II. (Ifj.: 3:3.) i Tiszacsermeiy—Viss elm., CU­gánd—Tolesva 1:1. Herceg­kút—Bodrogolaszi 1:0. Karos —Olaszliszka 3:2. Edelényi járás: Ragály—Edelényi Sparta­cus 5:0. Hídvégardó—Szögli- cet 0:0. Zubogy—Balajt 6:1, Szendrő—Boldva 9:0. Ede- lcnyi B. III.—Hangács 1 :4, Bódvaszilas—Perkupa 6:2.