Észak-Magyarország, 1970. május (26. évfolyam, 101-126. szám)

1970-05-12 / 109. szám

■urna iiiiiii niiii Kedd, 1970, május 12. eSZAK-MAGYARORSZÁG 5 Gólzápor a Népkertben Miskolci VSC—BEAC 7:0 (1:0) Miskolc, 1000 néző. Vezet­te: Nagy. MVSC: Gulyás (—) (Kun) — Krompaszky (7), Árvái (7), Hernádi (7), Mezei (7), Mol­nár (í!), Kunfalvi (7). Maro­si (8), Sármány (6) (Nagy), Kiss (7), Buczkó (8). Edző: Szentmarjai Tibor. Régen látott az MVSC szurkolótábora ilyen gólzá­poros győzelmet kedvenc csapatától. A találkozó tu­lajdonképpen már az első fél­időben eldőlt, hiszen 4:0-ra vezettek a hazaiak, pedig elég sok helyzetet ki is hagytak. Szünet után oly nagy volt az MVSC fölénye, hogy időn­ként már komolytalanná vált a játék, s a kétjegyű szám­ból álló vereségtől csak a szerencse mentette meg az egyetemistákat. Az MVSC góljain Marosi (3), Buczkó (2). Kiss és Krompaszky osz­tozott. A csapatban ezen a találkozón Molnár. Marosi, Kiss és Buczkó játszott az átlagosnál jobban. II Vegyész tóvá 1 ypsélkeil KVSE— Nyíregyházi Spartacus 0:0 Kazincbarcika, 1800 néző. Vezette: Alberti. KVSE: Fülöp (8) — Lipcsei (7), Ködmön (7), Erdősi (6), Szitka (5). Várhelyi (5), Kal­már (5), Varga (5), Verbov- szky (5), Ráczi (5), Balázs (1), Cservenka ((>). Edző: Nagy György. A Spartacus a játék lassí­tására törekedett, és szerve­zett, kemény védekezéssel csírájában elfojtotta a ha­zaiak erőtlen próbálkozásait: A Vegyész középpályásai gyengén játszottak, és a csa­tárok is hibás felfogásban küzdöttek. Igazi gólhelyzet csak az első félidőben adó­dott, azonban Kalmár. Szit­ka, Varga és Ráczi tehetet­leneknek bizonyultak a ki­tűnően védő Pilcsukkal szem­ben. Balázst, a 82. percben kiállították. A Vegyészből ez­úttal csak Fülöp, Lipcsei és Ködmön játékát lehet di­csérni. Sovány győzelem Tiszai MTK—Nagytíátony 1:0 (1:0) Leninváros, 1000 néző. Ve­zette: Fáth. TMTK: Dohány (8) — Breuer (8), Homródi (9), Kecskó (7), Zumpf (6), Tóth (6), Kiss (5), (Gunics 5), Haisz (5), Széles (6), Bodzsár (6), Frits (6). Edző: Bán Nán­dor. Alacsony színvonalú mér­kőzésen mindkét oldalon csak a védelmek jeleskedtek. A sovány győzelmet jelentő egyetlen gólt a 43. percben érte el a hazai csapat. Széles átemelte a labdát a védőkön, és a jó ütemben kiugró Bod­zsár 14 méterről a hálóba! lőtt. A II. félidő hazai támadá­sokkal kezdődött A 48. perc­ben Széles ismét helyzetet teremtett, azonban Haisz is emelni akart, de az összekötő lövését a kifutó kapus, ma­gasan fölugorva védte. Ezzel ellőtte puskaporát a hazai csapat is. Egy negyedóra, múlva végképp esett a játék színvonala, és semmi emlí­tésre méltó nem történt Jók: Dohány, Breuer és Homródi (a mezőny» legjobb-' ja). • :y ÉÉÉ OVIK— Videoton. 1:0 (1:0) Székesfehérvár, G ezer né­ző. Vezette: Bircsák (8). DVTK: Veréb (7) — Koi- láth (6), Gál (7), Salamon (8), Sáfrány (6), Mathesz (8), Ha­jas (7), Udvarev (8), Csuhány (7), Földesi (G), Vass (6). Ed­ző: Tátrai Sándor. Két teljesen ellentétes fél­időt láthatott a székesfehér­vári közönség. Az I. félidő­ben nagyszerűen játszott a Diósgyőr, iskola játékot mu­tatott. A II. játékrészben vi­szont a hazai együttes ka­pujához szögezte a vasgyári csapatot. Mindenesetre erővel végig bírta a mérkőzést' a vendégcsapat,. pedig a talál­kozó több mint 95 percig tartott, ugyanis Bircsák há­romszor egy percet hosszab­bított, s ez végül majdnem 6 perc lett. Kezdésből gólt ért el a Diósgyőr. Csuhány vezette fel a labdát, Mester elcsúszott, s a beadást Földesi 6 méterről a kapu bal alsó sarkába lőt­te a 17. másodpercben! 1:0. Mint később kiderült, ezzel el is dőlt a két bajnoki pont sorsa. Ezután a Diósgyőr iskola­játékot produkált, bár a Vi­deoton is próbálkozott. A vasgyári csapat szorosan és fegyelmezetten fogott embert még a játéktér középső har­madában is. A 32. percben Udvarev elfutott, kicselezte a rárohanó védőket, azonban lövés helyett Csuhányhoz akart játszani, a középcsatár azonban nem érte el a ke­resztlabdát. Vass hagyott ki nagy helyzetet; balról befe­lé cselezett, és 14 méterről, a jobbösszekötő helyéről lőtt, azonban a kapus hárítani tu­dott. Az I. félidőben még Csuhánynak volt néhány jó elfutása, de a kemény szé­kesfehérvári védők mindig szerelni tudták. A szerencsés és gyors gól után igen jól játszott a Di­ósgyőr, az egész csapat átla­gon felülit nyújtott. Szünet­ben Tátrai mesteredző to­vábbi nyugodt játékra kérte a játékosokat.’ „Tartsátok a labdát — mondotta —, pasz- szoljatok pontosan.” A II. félidőben azonban óriási nyomás nehezedett, a vendégek kapujára. A Video­ton szinte kapujához szögez­te a Diósgyőrt. A hazaiak nagy akarása; azonban meg­bosszulta magát. Mindent ki­hagytak a Videoton csatárai. A nagyszerűen játszó Ma­thesz és Salamon vezényleté­vel a Diósgyőr hatalmas vé­dőmunkát végzett. A srezonban )<51 látszó Salamon József a DVTK legjobbja volt Székesfehérváron. Nagy része van abban, hogy a 20. másod­percben elért egygölos előnyt a vasgyári együttes tartani tud­ta. Az 56. percben Karsai ug­rott ki, de kisodródott, és a kapu fölé bombázott. 3 perc múlva Wollek futott el, Ma- theszt buktatták, közben Veréb is elcsúszott, Bircsák játékvezető sípjába fújt, és a székesfehérvári szélső hiába emelte a diósgyőri kapus fö­lött’ a hálóba a labdát, ér­vénytelen volt a gól. Ez ala­posan felkavarta a kedélye­ket — végül a rendőrség se­gítségével hagyta el a sta­diont Bircsák játékvezető, aki valószínűleg félelmében hosszabbított annyit a mér­kőzés végén. A meg nem adott gól után még jobban rohamozott a munkáját. A 71. percben Wollek beívelt labdájára Karsai rácsapott, de elcsú­szott és oda lett a helyzet. Ezután is a hazaiak roha­moztak, azonban a piros-fe­hérek mindig idejében lép­lek közbe, a hazaiak egyre idegesebben küzdöttek, a görcsös akarás viszont egyre- másra szülte a hibákat. Tátrai edző ekkor előre küldte a diósgyőrieket — melynek eredményeképpen az edzőt ugyan elküldték az oldalvonaltól, de a DVTK végre kitámadott. A hosz- szabbítás utolsó három per­cében két helyzete is akadt a vendégeknek. Először Csu­hány futott el, de ahelyett, hogy a teljesen tisztán álló Vasshoz adta volna a labdát, 18 méterről lőtt, és a hazai kapus védett. Ezután Udva­rev ment el egy hosszú lab­dával, azonban, akárcsak az első félidőben, lövés helyett ismét Csuhányhoz játszott, aki ezúttal elérte az átadást, de mellé bombázta a labdát. Erőnlétből és fegyelemből a Diósgyőr ismét jelesre vizs­gázott. A vasgyári együttes az első 45 percben ragyogó­an játszott, szerencsére ered­ményesen is. A kezdékíl lőtt gól újabb két pontot ered­ményezett. Dicséret illeti az egész csapatot. Veréb jól és biztosan védett, & védelem kitűnően helytállt,, Mathesz és Salamon óriási akarással, nagyon jól játszott, mindig időben lépett közbe. Hajas is nagy munkát vállalt. A Komlón gyengén játszott Ud- varev most a csatársor leg­jobbja volt, minden meg­mozdulásával nagy zavart okozott a hazai védelemben és ha átadás helyett lő, akár két gólt is szerezhetett volna. Földeslt a gól és a középpá­lyán vállalt munka dicséri, Csuhányt pedig elfutásai és Óriási küzdelem zuhogó esőben if mé’éí selejtez® Is'ií» hazai együttes, a DVTK tel­jes csapata védekezett, Jófor- í mán ki sem tudtak jönni a kapu elől, viszont a székes- fehérvári játékosok keveset i mozogtak, s ez alaposan megkönnyítette a diósgyőriek NB X. 1. V. nőzsa 2. Vasas 5. MTK 4. Diósgyőr 5. Totshiny* C. Komló 7. Videoton S. Hóba ETO A-csoport: 1« * 1 1 SSM 17 19 fi X 1 U: T K 10 5 2 3 13: 9 12 to * s s s:ti n m n mit m : n iont s 10 2 1 7 iiai s 10 S l 7 fi:sfi 5 í Övé a babér Újsághír: Rusznyák or­szágos magyar bajnokságot nyert a szabadfogásunk 68 kg-os súlycsoportjában. Neve: Rusznyák József. Születési ideje: 1946. Egye­sülete: DVTK. Szakosztá­lya: birkózó. Foglalkozása; műszerész. Munkahelye: Lenin Kohászati Művek műszerész üzeme. Sátoraljaújhelyen ismer­kedett meg sportága alap­jaival. Hamarosan felfigyelt tek a nagy tehetségű fia­talra. s tudását előbb Diós­győrött, majd a Budapesti Honvéűnál csiszolgatták. Rövid fővárosi versenyzés után visszakerült a vasgyá­ri csapatba, s azóta ő az egyik erőssége. Többször nyert országos vidék-baj­nokságot és helytállt a nemzetközi találkozókon is. Ezen a bajnokságon esé­lyesként indult, mégis ki­tűnően versenyzett, nem­csak eredményesen. A baj­nokság legjobbja volt. Re­méljük. az Európa-bajnok- ságon is jól szerepel. A HÉT SPORTOLÓI: DVTK: Nyitrai, Faragó (atléta), Szabó (asztaliteni­szező), Brunyánszki, Simon (kézilabdázó). Gallyas, Víz- keletiné (kosárlabdázó), Kuba esek (tekéző), Fehér (tornász), Salamon, Ma­thesz. Udvarev (labdarúgó). MVSC: Brandies (kézilab­dázó), Simon (kézilabdázó), Pázsitka (kosárlabdázó), Szilvás! (röplabdázó). ÖKSE: Murányi (labda­rúgó), Szőkéné, Marosi (ké­zilabdázó), Loihaller (asz­taliteniszező), Faji (tekéző). Borsodi B.: Gond (kézi­labdázó). Tiszai MTK: Homródi (labdarúgó). S. Spartacus: Saepesi (labdarúgó). KVSE: Sóvári (kerékpá­rozó). MÉMTE: Madarász, Mol­nár (aszt&liteniszcző). MEAFC: Nagy (röplabdá­dé). Komlósí (atléta). Miskolci B.: Gera (kézi­labdázó). Miskolci V. WL: KSsbeeia- tok fkdiilabdÍLXó}. * 1 * * 4 5 * 7 KB I. B B-csoport: 1. Kecskemét 10 4 4 2 is.-l# íz E. Eger 10 fi — 4 15:17 12 S. Bp. Spartacus IC 4 S 5 14:10 11 4. FÖSPED <1 5 I 3 13:10 11 5. Békéscsaba 10 5 — 5 13:15 10 S. Debrecen 5 3 S 3 11: 8 o 7. Ö7,d 10 4 1 5 14:16 II S. SZMTE 10 3 2 5 12:15 X 0. BVSC 10 1 4 5 13:22 6 Jó játék, csak egy gól Ózdi Kohász—Szolnok 1:0 (1:0) A salakmotorozás ismét be­lopta magát Miskolc és a megye sportvezetőinek szívé­be. Néhány héttel ezelőtt, a ragyogó napsütéses időben megrendezett országos futa­mon mintegy 8 ezer néző volt a népkerti lelátókon. Vasár­nap, a világbajnoki selejte­ző versenyen u zuhogó eső ellenére is 10 ezer ember szo­rongott a lelátón, amikor Ga- loyich János ezredes megnyi­totta a versenyt:. Ez alkalommal Miskolcra látogatott Sepp Geaenbach, a Csató Sándor, aPapp J. SE motorosa is továbbjutott. Nemzetközi Motoros Szövet­ség elnökségének tagja, vala­mint a Magyar Motoros^ Szö­vetség több neves vezetője. A kitűnően előkészített pá­lyán szovjet, csehszlovák, NDK és magyar versenyzők indultak. Már az első futam nagy izgalmat hozott, mert a startnál Radácsi ügyesen ki­ugrott, de a harmadik ka­nyarban merészen megelőzte a nagy esélyes szovjet Trofi­mov, sőt később Szmimov is beérte, s így csak a harmadik lctt. A második íútam a szovjetek, a harmadik pedig a csehszlovák motorosok há­ziversenyét hozta — rend­kívül kitűnő motorozással. Viszont ezután magyar győ­zelemnek tapsolt a közönség, mert Perényi a harmadik körben a bukó Werner és Trofimov között klugorva, el­ső lett. Az eső közben teljesen fel­áztatta a pályát, a verseny­zők szinte fröcskölték a sa­rat, a küzdelem azonban még élesebb lett, s egyre nagyobb taktikázásnak voltunk szem­tanúi. Ekkor már csak a csehszlovák Wolf volt veret­len. A 15. futamban éppen honfitársától. Swábtól szen­vedett vereséget Wolf, de le­győzte Trofimovot, s miután mindkettőjüknek egy-egy pont volt a vesztesége, az el­ső helyet az egymás ellen el­ért eredmény döntötte el — Wolf javára. A negyedik- ötödik helyért is nagy küz­delem folyt, s itt is az egy­más elleni futam eredménye döntött. Hasonló volt a hely­zet a továbbjutás szempont­jából fontos 7—8. helynél, ahol három 8 pontos verseny­ző közül a szovjet Szmimov és a magyar Csató jutott to­vább. Felázott a salak, megnőtt a bukások száma, élesedett a küzdelem, érthető, hogy a közönség mindvégig kitartott . Bár a győzelmet a csehszlo­vák Wolf szerezte meg, Pe­rényi és Csató is bekerült a legjobb nyolc közé, vagyis kiharcolták a továbbjutást. A miskolci salakmotoros VB-selejtező végeredménye: 1. .1. Wolf (Csehszlovákia) Felismerhcteílenségig sáro­sán ériek célba a verseny­zők. Foto: La ezó József ESŐ, 13 pont, 2. V. Trofimov (Szovjetunió) ESŐ, 13 (az egy­forma pontszámok esetében az egymás ellen elért ered­mény döntötte el a sorren­det), 3. Werner (Űsehszlová- kia) ESŐ, 12, 4. Hlinovszkij (Szovjetunió) ESŐ, 10, 5. Swáb (Csehszlovákia) ESŐ, 10, 6. Perényi (Magyaror­szág) ESŐ, 9, 7. Szmimov (Szovjetunió) ESŐ. 8. 8. Csa­tó (Magyarország) ESŐ, 8 | pont. j Paulovits Ágoston özd, 300u néző. Vezette: Wottava. A mérkőzés kezdetére el­állt az egész délelőtt zuhogó eső. A talaj azonban így is jó volt. A vendégek sepregetővel és négy hátvéddel játszottak, gyors lefutásokkal kísérletez­tek. Ezeket azonban Murányi vezényletével az ózdi véde­lem meghiúsította. Abuczky ugrott ki a védők közül, lö­vése a felső lécet súrolva hagyta el a játékteret. Vár- allyai jobb oldalról belőtt labdáját Váradi bombázta az oldalhálóba, majd Vár- allyai éles lövését védte sze­rencsésen a kapus. Bozó megismételte Abuczky alakí­tását, ezután Fükö csúszott el gólhelyzetben. Akár négy góllal is vezethetett volna az Űzd, pedig még csak a 20. percig jutottak. Ezután alábbhagyott a Kohász nyo­mása, a vendégek ügyesen lassították a játékot, A 38. percben védelmi hibából Szendrei elé került a labda, az ötös sarkáig futott le, lö­vés helyett középre gurított, s Fükő közelről a kapu jobb sarkába lőtte a labdát, 1:0. A gól után Váradi közelről a kapu jobb sarkába lőtte a labdát, 1:0. A gól utón Vára­di közelről kapu fölé emelt. Szünet után már nem véde­kezett annyira a Szolnok. Az 53. percben Wottava nagy hibát vétett; a kitörő Bozól n tizenhatas és az ötös kö­zött letaglózták, a szélsői négy percig ápolták. A bün­tető elmaradt. Ezután Vá­radi a kapust is elfektette, de gyatrán kapu mellé gu­rított. Az utolsó negyedórá­ban feljöttek a vendégek. A Szolnok fordulásig véde­kezett, utána harcosan táma­dott is. Jó iram, helyenként jó színvonal jellemezte a já­tékot. a Kohász ízelítőt adott elmúlt heti, kecskeméti for­májából. Jó játék, sok kiha­gyott helyzet. Igen ügyesen játszott a két középpályás, úgy látszik, a Kohász formá­ja felfelé ível. Ózd: Csank (8) — Göböly (7) , Murányi (8), Várkonvi (6), Várallyai (7), Abuczky (8) , Bozó (8), Szendrei (G). Egri (6), Fükő (7), Váradi (7). Jók: Murányi (a mezőny leg­jobbja), Abuczki, Bozó. Vineze Zoltán Felveszünk miskolci elektronikus adatfeldolgozó köz­pontunkhoz 1 fő SZTK, bér- és munkaügyi előadót 1 fö fiatal érettségizett férfit, raktáros! beosztásba, valamint 2 fő takarítót. Jelentkezni lehet levélben, vagy személyesen közpon­tunkban. Számítástechnikai és Ügyvitelszervező Vállalat. Mlskole-Egyetcmváros, «