Észak-Magyarország, 1969. július (25. évfolyam, 149-175. szám)

1969-07-29 / 173. szám

ÉSZAK-MAGYARORSZAG 6 Kedd, 1969. július 29. KIESETT A KOHÁSZ Budapesti Honvéd — Ósdi Kohász 4:0 (1:0) Ózd, 6000 néző. Vezette: Bi- róczki. Ózdi Kohász: Katona — Göböly, Murányi, Gál, Hasi, Barna, Bozó, Várallyai, Csu- hány, Egri, Fiikő. Edző: Vile- zsál Oszkár. Rekkenő hőségben kezdő­dött a játék. Az ózdi közönség azt várta, hogy az eddig jól szerepelt Kohász a Bp. Honvé­det is „kiüti” az MNK-ból. Éppen ezért a csapat is oda- adóan küzdött, az első per­cekben többször rohamozta a vendégek kapuját. Sajnos, a játékba több hiba csúszott mindkét részről. Főleg a ma­gas labdákat erőltették. A 4. percben Pusztai előtt nyílt gólszerzési alkalom, de kapu mellé lőtt. Valamivel később Fükő kicselezte á Honvéd-vé­dőket, Bicskei kimozdult ka­pujából, de a csatár az oldal- hálót találta el. Jobbára a két 16-os között folyt a játék. Gö­böly vezetett formás támadást, de beadását menteni tudták. Katona bravúrosan védte Kocsis fejesét Ezután ugyan­csak az ózdi kapusnak kellett menteni egy közeli lövést. Váh­tozatos, jó küzdelem alakult ki. Az Ózd valamivel többet kezdeményezett. Ezt követően Kocsis jó labdával futtatta Pusztait, a szélső mellé fe­jelt. Az ózdi védőknek több­ször is önfeláldozóan kellett menteniük. Az első gólt a 19. perc hoz­ta meg. Jobb oldalról szállt a labda a kapu elé, a védők el­vétették, Kocsis ügyesen a jobb sarokba talált. 1:0. Ez­után több heves belemenés tarkította a mérkőzést, amely­ből a Honvéd-játékosok ala­posan kivették részüket. Pusz­tai esett el a 16-oson belül, fektében kapu fölé lőtt. A 38. percben Kocsis lövését Katona kiütötte, de a balszélső közel­ről fölé lőtt. Szurgént előtt adódott gólhelyzet, de a kö­zépcsatár elszeleskedte. A szünet után góllal mutat­kozott be a Honvéd. Az 54. percben kapu előtti kavaro­dásból Komora közelről a há­lóba gurított. 2:0. Utána Bics­kei a 16-oson kívül lábbal mentett a kitörő Szendrei elől. Mezőnyfölényt harcolt ki a Honvéd, több jó támadást vezetett, főleg szélsői révén. A '71. percben cserét határozott el a Honvéd edzője. Szurgént és Pusztai helyett Tichy és Tóth Kálmán jött a pályára. A Honvéd-fölény nyomasztóvá vált. Katonának többször is bravúrosan kellett védenie. A 75. percben Komora bal ol­dalról kapu elé lőtte a lab­dát, és Tóth Kálmán 3 méter­ről a hálóba gurította. 3:0. A Az Ózd sorsolása a kézilabda NB I. őszi idényéSicn Nők: Augusztus 10: Budapesti Spartacus—Ózdi Kohász. Augusztus 24: Pécsi Bá­nyász—Ózdi Kohász. • Augusztus 27: Veszprémi Vasas—Ózdi Kohász. Augusztus 31: Ózdi Kohász —Tatabányai Bányász. Szeptember 3: Békéscsabai Kötött—Ózdi Kohász. Szeptember 7: Ózdi Kohász —Testnevelési Főiskola. 81. perc újabb gólt eredmé­nyezett. Karakas átjátszotta az ózdi védőket, és egyéni játék után a kapuba talált. A Honvéd feltétlenül meg­érdemelte a győzelmet. A má­sodik félidőben az Ózd mintha elfáradt volna. A sportszerű küzdelemben a fővárosi csa­pat rászolgált a győzelemre, és a négy legjobb csapat közé ju­tott. ' Jók: Katona, Murányi Barna. V. Z. I i A hét sportolói Szeptember 21: Ózdi Kohász —Győri Textiles. Szeptember 24: Goldberger —Ózdi Kohász. Szeptember 28: Ózdi Kohász —Ferencváros. Október 1: Ózdi Kohász— Postás. Október 5: Csepel—Ózdi Kohász. Október 12: Ózdi Kohász— Vcisss Október 19: OGSC—Ózdi Kohász. DVTK: Takács, Mészáros (kajakozók), Tatai (atléta), Kis'i L., Ferenc (vitorlá­zók), Tamás, Gál (labda­rúgók), Hajdú (birkózó). MVSC: Vadas, Buczkó (labdarúgók), Marczi, Ve­res (kerékpározók), Rcszlcr (atléta). Ózdi Kohász: Schwick- hardt, Galambos!, Kapusi (atléták), Murányi (labda­rúgó), Kovács (sakkozó). Borsodi Bányász: Kertész (labdarúgó) Papp J. SE: Vnklcs (lab­darúgó), Piri ez, Rakaczki, Hubai, Gibárszky (birkó­zók). MEMTE: Gál, Rácz (ke­rékpározók). M. Spartacus: Madarassy (úszó). M. Sportiskola: Vígli (at­léta). Lendületes találkozó Moldava Sepsi—Edelényi Bányász 1:1 (1:0) Edelény, 500 néző. Vezette: IiOsonczi. A nyári szünet alatt is já­DIVATBEMUTATÓ MISKOLC-TAPOLCÁN az Anna-szálló teraszán 1969. július 30-án, 19 órakor, a DIVATTERVEZŐ VÁLLALAT és a BORSODI RUHÁZATI KISKER. VÁLLALAT közös rendezésében. Fellepnek: Hacki Tamás, Farkas Gabi, Brachfeld Sieg­fried, Balassa Tamás és az EX ANTIQUIS-együttes. Konferál és divattanácsot ad: VÁMOS MAGDA tervező­DVTK-stadion, 1000 néző. Vezette: Czirják. A Diósgyőr a következő összeállításban lépett pályára: Tamás — Kovács, Salamon, Sáfrány, Gál, Hajas, Vass (Ruttkai), Fekete (Thékes), Horváth, Hafner, Sikora. Ed­ző: Tátrai Sándor. Az óriási hőségben nem so­kan voltak kíváncsiak a mér­kőzésre. A- szurkolók zöme a strandokon, vagy a hegyekben keresett felüdülést a kániku­lában; továbbá a DVTK nem is nyomatott plakátot, igaz, az utolsó pillanatig kétséges volt, megérkezik-e a lengyel együt­tes. A nagy meleg miatt ne­gyedórás késéssel kezdődött meg a találkozó. Á Diósgyőr támadott többet, de kevés volt a keresztlabda. A 8. percben Horváth már a második helyzetét ügyetlen- kedte el, aztán egyre „lapo­sodott” a játék, a DVTK tel­jesen átengedte a játék irá­nyítását az ellenfélnek, de a lengyel támadások sorra le­sen akadtak el. Unalmas me­zőnyjáték alakult ki a pályán. A 32. percben a hazai véde­lem elnézett egy lengyel tá­madást — lesnek vélték —, s a Ruch Chorzow majdnem gólt ért el. Egy kissé meg­élénkült a játék, de a hazai­aknak csak a 43. percben akadt gólhelyzetük: Hafner 11 méterről, kisodródva, óriási lövést küldött kapura, ám a lengyel kapus szép robinzo- náddal hárította a kapufa mellé tartó labdát. A második félidőre Vass le­jött és Ruttkai állt be (Feke­te kihúzódott a szélre), de mindjárt az első percben meg­sérült — minden szándékos­ság nélkül arcon rúgta a len­gyel kapus —, helyére Thékes jött be. Ugyanolyan álmos volt a játék, mint az első negyvenöt percben. Az 58. percben Fáber szer­zett gólt, szabadrúgásból: a 8 méterről. 1:1. Továbbra is unalmas játékkal telt az idő, a Diósgyőr ugyan még az utolsó percben is hagyott ki helyzetet. Ezen a mérkőzésen nem le­hetett lemérni a DVTK felké­szültségét, a nagy meleg na­gyon rányomta bélyegét a mérkőzésre. Jók: Tamás és Gál. (y —i r) tékban maradt Bányász ez­úttal ismét nemzetközi mér­kőzéssel kedveskedett szurko­lóinak. A jó erőt képviselő csehszlovák vendégcsapat rá­szolgált kitűnő hírére, és vé­gig élvezetes, nagy iramú mérkőzést vívott a helyiekkel. Szünetig többnyire a vendé­gek irányították a játékot, s ©lekor több gólt is szerezhet­tek volna. Fordulás után a hazaiak frissítettek, s a cse­rejátékosok nagyszerű helyt­állásával nagy hajrát vágtak ki, és sikerült a döntetlent ki­harcolniuk. A hazaiak gólját Szabó szerezte. Jók: Káli I.. Kristóf, Sel- meczi, Kiss. As erőnlét má Egri Dózsa —MVSC 2:2 (1:0) A szerencsi járás serdülő labdarúgó-bajnokságának tavaszi végeredménye: X. Mezőzombori Tsz SK 13 12 1 — 24: 3 25 2. Taktakcnézl Tsz SK 13 8 3 2 17:11 1» 3. Bekccsl Tsz SK 13 7 2 4 17:10 16 4. Prügyl Tsz SK 13 6 4 3 16:10 16 5. Erdőbényol Községi SE ' 13 6 3 4 18:13 15 6. Taktaszadai Tsz SK 13 6 3 4 15:12 15 7. Jaj balmi MEDOSZ 13 5 2 6 16:18 12 8. Bodrogkcrcszliiri Spartacus 13 5 1 7 10: 6 11 0. Bodrogszcgi Hegyközség 13 3 5 5 16:20 11 10. Megyaszól Tsz SE 13 2 6 5 10:14 10 11. Monoki Községi SE 13 4 2 7 12:28 10 12. Golopi Tsz SK 13 4 1 8 16:13 0 13. Rátkai Községi SE 13 3 3 7 10:14 9 14. Csobaji Tsz SK 13 1 2 10 3:28 4 A szerencsi járási X. osztályú labdarúgó-bajnokság tavaszi végeredménye: 1. Bekecs! Tsz SK 12 9 2 1 40:22 20 2. Monoki Községi SE 12 9 1 2 38:15 19 3. Mezőzombori Tsz SK 12 9 1 2 26:12 19 4. Taktakenézi Tsz SK 12 7 — 5 30:24 14 5. Jajhalml MEDOSZ 12 5 4 3 32:27 14 G. Prügyi Tsz SK 12 6 1 5 29:27 13 7. Rátkai Községi SE 12 r, 1 s 15:17 13 8. Bodrogszegi Hegyközség 12 5 1 6 27:30 11 9. Csobaji Tsz SK 12 3 4 5 15:25 10 10. Taktaszadai Tsz SK 12' 3 1 8 25:39 7 11. Golop) Tsz SK 12 1 4 7 14:25 (i 12. Megyaszól Tsz SK 12 2 2 8 25:37 6 13. Erdöbényei Községi SE 12 2 — 10 21:37 4 A Bodrogkeresztűri Spartacus II. csapatának eredményei nélkül. teres nagy lövése volt a leg­jelentősebb esemény. A 35. percben Lakinger egyéni ala­kítása után szerzett vezetést a Dózsának, 1:0. Oláh előtt nyílt egyenlítésre alkalom, azonban a csatár jó helyzet­ben hibázott. Fordulás után mintegy 20 percen keresztül lendületesen támadtak a ha­zaiak. A ^második gólt mégis nagy lesből szerezte Lakinger, 2:0.^ Ezután az igen jó erőben levő miskolciak vették át a játék irányítását, és sorozato­san vezették a szebbnél szebb támadásokat a Dózsa kapuja ellen. A 70, percben Kiss egyéni alakítása hozott ered­ményt, 2:1. Tíz perccel ezután Buczkó kiugrott a védők kö­zül. és kiegyenlített, 2:2. Az MVSC nagy hajrát vágott ki, s előbb Oláh, majd Molnár szerezhette volna meg a győz­tes gólt, azonban mindkét csa­tár hibázott. A bajnoki nyitány előtt elégedetlen állapíthatjuk meg, hogy az MVSC végig jól bírta a 90 percet, s játéka reményt keltő a bajnoki küz­delmeket illetően. Jók: Vadas, Luczó, Kiss, Buczkó. Eger, 500 néző. Vezette: Kiss. MVSC: Vadas — Hernádi, Fordái, Luczó, Temesvári I., Pócsik, Oláh, Krompaszky, Szabó (Kiss), Molnár, Buczkó. Edző: Nagy György. A nagy meleg ellenére is végig nagyiramú, időnkérft élvezetes mérkőzést láthatott a kevés szurkoló. Az első fél­idő nagy részében kiegyensú­lyozott volt a játék. Az első negyedórában Buczkó 18 mé­rosszul felálló sorfal mellett a bal alsó sarokba lőtt (Ta­más előbb balra mozdult, de másodszorra nem tudta elér­ni a labdát). 1:0. Két perc múlva egy bal sarokba tartó, óriási lövést ütött ki Tamás. A 65. percben Sikora^ sza­badrúgásból Horváthlíoz ját­szott, aki finoman elengedte a labdát, s néhány lépés után a bal sarokba gurított, mintegy ÁlB mos mérkőzésen döntetlen Ruch Chor sow—Diósgyőr Isi (0:0) hiúk kell. Mi azonban bízunk a somsályi bányászfiúk nagy lelkesedésében, nagy akarásá­ban, s reméljük elkerülik a ki- esést. Á MEGYEI CSAPATOK kö­zül a MEAFC szerepelt a leg­gyengébben, s ez a gyenge sze­replés a bajnokság egyik leg­nagyobb meglepetése. Bár Haffner távozásával igen érzé­keny veszteség érte az egye­temistákat. azonban a megma­radt gárdával is sokkal jobb helyezést kellett volna elér­niük. Ha az újonnan jött játé­kosokat időben sikerül beépí­teni a csapatba, akkor a jelen­legi helyezésükön javítva, biz­tosítani tudják a bennmara­dást. így Állnak tehát az nb Ill-ban a borsodi csapatok. Van tehát mit javítaniuk. Ha azonban az őszi fordulóig még nátralevő felkészülési időt jól használják ki, akkor minden “emény megvan arra, hogy a aajnokság befejezése után bor­sodi csapat kerül egy osztály­nál feljebb, s a kiesők között lem lesz borsodi. Dr. Garadnay Sándor- togatnak el az újvárosba. Ott- i hon eddig pontot sem vesztet- ’ tek. Minden reményük megvár- tehát arra, hogy a bajnokság ; befejezése után is megtartsák ■ jelenlegi helyüket. A MISKOLCI BÁNYÁSZ az 1 elmúlt évhez viszonyítva ed- ; dig nagyszerűen helytállt. 1968- • ban csak Fortuna jóvoltából, ; mint legjobb kieső maradtak benn az NB JII-ban, s a tavaszi ; fordulóban elért második he­lyük bizonyítja jó munkáju­kat. A harcos szellem, kemény, férfias játék, s helyenként technikai fejlettség is jellemzi őket.' Őszi kilátásaik nem a legrózsásabbak, mert csak 7 otthoni mérkőzésük lesz, s ezek között is négy a kiesés ellen küzdőkkel. A Rudabánya is jobban sze­repelt, mint az elmúlt évben. Tavaly éppen hogy elkerülhet­ték a kiesést, jelenleg pedig a hatodik helyen állnak. Komoly erősítést kapott a csapat (Bir- kás, Fazekas, Somogyi, Kiss, Gulybán), s ez érezteti is ha­tását. Otthon mindössze egy pontot adtak le, idegenből azonban csak három pontot tudtak szerezni. Őszi sorsolá­suk elég kedvező, hiszen nyolc hazai mérkőzésüket az előttük álló csapatok nagy részével játsszák és így még javíthat­nak is jelenlegi helyezésükön. A másik négy borsodi csa­pat tudásuk és az elmúlt évi eredményükhöz képest lénye­gesen gyengébben szerepeltek. Mindegyiküknek nagyon meg kell küzdeniük, nehogy várat­lan meglepetés érje őket, a kiesést illetően. A2 Albertte-, lep otthoni szereplésével elé­gedettek lehetünk, idegenben azonban sokat kell javítaniuk. Bár elég érzékeny veszteség ér­te az elmúlt évi gárdát, a je­lenlegi játékosállományban is megvan a képesség arra, hogy a középmezőnyben végezze­nek. Az Edelény lényegesen gyen­gébben szerepelt, mint az el­múlt évben. Hiszen akkor so­káig a bajnokságért folytattak nagy küzdelmet, most pedig a kiesés ellen kell nagy harcot folytatniuk. Kétségtelen tény, hogy a játékosállomány ko­moly veszteséget szenvedett, azonban a jelenlegi játékosok­ban is sokkal nagyobb adott­ságok vannak, mint amit a táblázaton elért helyezésük mutat. A Somsály is gyengébben szerepelt az elmúlt évinél, bár ez nem olyan szembetűnő, mint a többi csapatnál, hiszen a somsályiak mindig elkeseredett harcot folytattak a kiesés el­kerüléséért, s eddig mindig si­kerrel. Különösen a csatárso­ruk gyengélkedett tavasszal, s a lejátszott 15 mérkőzésen ők rúgták a csoportban a legkeve­sebb gólt, összesen tizenötöt. Mérkőzésenként tehát csak egy rúgott gól jut. ősszel minden mögöttük álló csapathoz utaz­TAPASZTALHATÖ-E fejlő- dés a múlthoz képest az NE III. Északi csoportjában? Mindjárt bevezetőben megálla­píthatjuk: ha észlelhetünk is bizonyos fokú lassú előrehala­dást, az nem olyan számotte­vő, hogy rohamos fejlődésről beszélhetnénk. Inkább bizonyos fokú stagnálás volt tapasztal­ható. Az elmúlt évekhez képest színvonalban nem volt számot­tevő emelkedés. Egy-két csapat kivételével technikai téren sem volt előrehaladás. Ez alól a listavezető Tiszaszederkény az erős kivétel. Taktikai téren volt a legnagyobb a fejlődés. Egyre több helyes taktikai ele­met lehetett felfedezni a csa­patok játékán. Egyre több az olyan csapat, amelynek játéka szervezettebbé, színesebbé vált. Azonban még ma is a mérkő­zések nagy többségében a küz­dő jelleg domborodott ki, to­vábbra is a nagy iram, a fér­fias, kemény játék a fő jellem­zője az NB III. Északi csoport mérkőzéseinek. A jó állóképes­ség, s jó erőnlét tekintetében jó munkát végeztek edzőink. Egy másik fő jellemzője a csoport mérkőzéseinek, az erők kiegyensúlyozottsága. Nemcsak a feljutásért, hanem a kiesés elkerüléséért is hatalmas harc folyik a csapatok között. Az el­ső Tiszaszederkény és a 9. Aszód között mindössze 7 pont a különbség. A kiesési helyen álló Hatvani MÁV-ot és a 6. helyen álló Rudabányát pedig mindössze 6 pont választja el egymástól. Az erők megoszlá­sát bizonyítja az a tény is, hogy, a lejátszott 120 mérkő­zésből 37, tehát csaknem egy- harmad része hozott döntetlen eredményt. A borsodi csapatok szereplé­sével nagy általánosságban, látszatra elégedettek lehetünk, hiszen a táblázat első két he­lyén borsodi csapat áll, a há­rom kieső helyen'pedig nincs borsodi. Az újonc Tiszaszederkény teljes mértékben beváltotta a hozzá fűzött reményeket A táblázaton elfoglalt első hely csak azok számára meglepetés, akik nem ismerik a csapatban rejlő nagy képességeket. Külö- j nősen a csatársoruk volt sok- ; szór elemében, s nemcsak a : mezőnyben mutattak nagyszerű ; játékot, hanem a befejezések- j kel sem maradtak adósak. Ki- látásaik' biztatóak, hiszen ősz- í szel (8 mérkőzést játszanak ] otthon), s közöttük éppen a ■ legnagyobb ellenfelek (M. Bá- , nyász, Gáspár, Egercsehi) Iá- : Mi a helyzet az NB lll-ban?