Észak-Magyarország, 1966. április (22. évfolyam, 77-101. szám)

1966-04-26 / 97. szám

Kedd, 196«. április 36. ßSZAKMAGYARORSZÄG 5 Szép jáíck, igazságos pontosztozkodás DVTK—Ózdi Kohász 2:2 (1:1) Borbély nagyszerű clőrcvclödésscl megszerzi a labdát a kiugró Oláh elöl. Foto: Sz. 1. Kaposvári Honvéd-Miskolci VSC 1:1 (1:0) Kaposvár, 3000 néző. Vezet­te: Soós Jmre. MVSC: Miskolci — Krom- paszki, Buna, Saulért, Luezó, Cserjés. Szepesi, Marosi, Kiss, Kovács, Osvóth. Edző: Halász Károly. Nagy vita előzte meg a mérkőzést. A hazaiak ugyanis a salakpályán akartak játsza­ni, de ennek nincs meg a hi­telesítési okmánya. Végül is, miután Soós játékvezető közöl­te, hogy az MVSC ragaszko­dik a hitelesítési bizonylat­hoz, kimeszelték a íüves pá­lyát és ott került sor a talál­kozóra. Kerkai szerzett vezetést a ha­zaiak számára. Szünet után a vendégek kezdtek jobban. Az 51. perc­ben Cserjés — Marosi adoga­tás után a csatár kapura tört. a kifutó Borókról lepattant a labdu, majd Marosi két védőt kicselezve a hálóba lőtt. 1:1. Az 57. percben a hazaiak sze­rezhettek volna gólt, de hi­báztak, a 70., majd a 79. perc­ben pedig Cserjés két nagy lövését hárította Borók. Nem sokkal a mérkőzés vége előtt ugyancsak Osváth lövését tisz­tázta a hazaiak kapusa. A 83. percben Buna megsérült. Változatos, elég jó iramú mérkőzésen 70 percen át az. MVSC támadott, a helyzetek A kezdés után az MVSC szerezhetett volna gólt. Sze- ,.... , ... , , . _ pesi három lépésről küldött Kihagyása miatt mégis meg lövését azonban a jobbra dőlő Borók lábbal kirúgta a kapu bal oldalából. A ti. percben Kalmárt szerelte Buna. Válto­zatos volt a játék, amikor a félidő közepén a játékvezető az egyik kaposvári csatárt 2 méteres lesről elengedte, de Miskolci bravúrosan mentett Szünetig az MVSC uralta a mezőnyt, a 45. percben há­rom MVSC-védő között mégis kellett elégednie a döntetlen eredménnyel. A találkozón elsősorban Luezó, Cserjés, Kovács és Kiss játszott az át­lagosnál jobban, de Krom- paszki és Osváth kivételével a többiek is mindent elkövet­tek a jó szereplésért. A labdarúgó NB 1. B. állása 1. BVSC 7 4 3 13:7 lí 2. üanz-MAVAG 7 4 2 1 9:4 10 3. Eger 7 4 1 2 12:12 9 4. DVSC 7 3 2 • 13:8 X 5. Orosz,lány 7 2 4 í 8:i X 6. Sxombath. 7 2 4 1 12:9 8 T. Egyetértés 7 2 3 * 9:10 7 8. Szállítók 7 1 5 1 3:1 7 9. Komló 7 2 »* 3 12:12 8 10. Budafok 7 2 * 3 I0:1i 8 11. MVSC 7 — K 1 7:9 8 12. Nyíregyháza 7 •> 2 3 7:11 6 13. Kap. Horn. 7 2 2 3 5:11 6 14. Székesfv. 7 2 1 4 8:8 $ 15. Szegőd 7 2 1 \ 6:10 & 16. MÁV DAC 7 1 2 1 10:11 K dául Bozó a kapus kezébe lőtt, a 69. percben a sérült Sz.ur- gent beadását Kovács I. alig fejelte mellé, majd Szucsányi sz.abadrúgásába Kovács II. ve­tődött bele, de a labda mellé fejelt. A játék hevében egy-egy keményebb belemenés is be­csúszott, ennek következmé­nye volt Szurgent és Kovács T. sérülése, szándékos durvaság­ról azonban nem beszélhe­tünk. Végeredményben élvezetes, „jóiramű”, a II. félidőben ke­mény mérkőzésnek voltunk szemtanúi. Valamivel talán az Ózdi Kohász támadott többet, de támadásszövése nem volt mindig gyors, korszeré. Oly­kor túlságosan sok húzásból állt egy-cgy támadás. A DV- TK visz.onylag kevesebb tá­madása veszélyesebbnek bizo­nyult. a két fedezet, főleg Szucsányi jobbnál-jobb lab­dákkal dobta harcba a csatá­rokat. ugyanakkor alaposan megszűrte az ózdi támadáso­kat. Szucsányi egyébként ha­talmas munkabírással, okos, irányító és előkészítő tevé­kenységével a mezőny leg­jobbjának bizonyult. A csa­társor legveszélyesebb embe­re Kovács I. volt, rajta kívül Szurgent és Vass veszélyeztet­te leginkább az ózdi kaput. A 1. Fercaicváros 7 5 11 16:6 11 2. Honvéd 7 5 11 11:6 11 3. Va-sas 7 4 3 — 12:7 11 4. Győr 7 4 2 1 8:4 10 3. U. Dózsa 7 3 3 1 18:8 9 6. Tatabánya 7 3 13 9:6 7 7. Pécs 7 15 1 7:6 7 8. MTK 7 2 3 2 6:8 7 9. Dunaújváros 7 2 2 3 9:12 6 10. Csepel 7 2 14 6:8 5 11. Dorog 7 12 4 6.11 4 12. DVTK 7 12 1 5:16 4 13. ózd 7 115 5:16 3 14. SBTC 7—34 1:10 3 NB 21. Keleti csoport 1. Dp. Spart. 8 5 2 1 12:5 11 2. Jászb. 8 6—2 12:7 12 3. Szol MÁV 8 5 12 15:5 11 4. Bp. Előre 8 5 12 12:8 11 5. Nagybát. 8 5 12 9:6 11 6. Kecskemét S 5 1 2 9:6 11 7. Pénzügyőr 8 3 2 3 13:11 8 8. B.-csaba 8 3 2 3 io:io S 9. Debrecen 8 3 2 3 12:12 S 10. Szóin. MTE 8 3 2 3 9:9 8 11. SZVSE 8 4—4 9:13 8 12. Gyula 8 3 14 12:9 7 13. Cegléd 8 3 14 13:15 7 14. S. Kohász 8 3 14 7:12 7 15. kistext 8 3—5 13:12 (. 16. Bors. B. 8 2 15 8:12 5 17. Mlsk. B. 8 12 5 5:12 4 18. Kfélcgyh. 8—17 5:23 l Diósgyőri győzelem az Alkotuiáoy Kupában Diósgyőrött rendezték meg a súlyemelők újrendszerú csa­patversenyét, az Alkotmány Kupa küzdelmeit. A verseny során Sólyom (DVTK) két új, megyei csúcsot állított fel. Nyomásban 107 és fél kg, lö­késben 130 kg az új csúcs, ösz- szetettben pedig I. osztályú szintet ért el a diósgyőri ver­senyző. A pontverseny vég­eredménye így alakult: 7. DVTK IS7 pont. 3. Bp. Honvéd 147 pont, 3. Miskolci Bányász 136 pont. Az Alkot­mány Kupa eredményei dön­tik el, hogy jövőre melyik csapat kerül az NB II., illetve NB Hl. csoportjába. \b ír. Szegedi V3E M. Bányász: Benkő — Vá­rad!, Bóta, Oláh, Németh, Breuer, Fehér, Szedlák, Sza­bó, Domonkos, Vincze. Edző: Teleki Pál. A mérkőzés úgy indult, hogy a Miskolci Bányász egyenrangú ellenfele lesz a szegedi csapatnak, azonban a Bányász az első félidőben ka­pott gól után erősen vissza­Mis’íolci Bányász 2:1 (1:0) esett. A támadósor elég sok hibát vétett. A védelemnek is gyakran volt dolga. BenkS többször bravúrosan mentette meg kapuját a góltól. A pe- recesiek elvétve vezettek tá­madásokat. azonban csak Sza­bónak sikerült szépítenie. Jóiéi Benkő (a mezőny legjobbja): Bóta, Szabó. Pénzügyőr SE-Borsodi Bányász 3:2 (1:2), A Pasaréti úton lejátszott mérkőzésen ismét balszeren­csés körülmények között vesz­tett a Bányász. Az első félidő­ben szép, korszerű támadáso­kat vezetett, mindez két gólt eredményezett Szünet utón 7 pere alatt (!) két lesgótt ítélt meg a játékvezető a vendég-; csapat ellen. Utána a Bányász hiába rohamozott, nem sike­rült kiegyenlítenie. Góllövók: Verebeiéi, Skálái II. (öngól): Jók: Verebélyi, Zsinka. t. Örmosbánya 7 5 2 _ 2 1: 5 12 2. M. Honvéd 7 3 3 í ll: 4 9 3. Rudabánya 7 3 3 í 6: 4 9 4. Somsály 7 4 1 2 13: t 9 5. D. Elektromos 7 3 2 2 9: 4 8 6. Kisvárda 7 3 2 2 7: 8 > 7. Mátészalka 7 3 2 2 11:13 6 8. D. Kinizsi 7 4 — 3 10:12 t 9. DEAC 7 3 1 3 14: 7 7 10. K.-b*rcika 7 2 3 * 1: 7 7 lt. Kgercsebi 7 3 1 3 5: 6 7 12. Hatvan 7 3 1 3 9:15 f 13. D. Honvéd 7 2 1 4 6:11 5 14. MÉM TE 7 1 2 4 4: 9 4 15. Edelény 7 3 4 4:1) 3 16. Nyíregyháza A megyei L o. 1* M. Egyetem 2. Felsőzsolca 3. Putnok 4. Alberti elep 5. T.-ezetlerk. 6. S. Spartacus 7. M. üveggyár 8. s. MAV-vasas 9. Szirmabesenyö 10. Szuhavölgy 11. Szerencs 12. Tállva 13. Hejocsaba 14. Farkaslyuk 15. Izsőfalvc 16. M. AKÖV 7 ba 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 ? T r jn< 5 5 5 3 4 4 4 2 2 2 3 t 1 >kfl 1 1 3 1 1 3 3 3 2 2 2 : 6 M í í 2 1 2 2 3 2 4 5 3 4 3 7 3:15 áll áj 16: 1 13: S 14: f 13: 6 12: 7 11: 8 11: 8 13:11 6: 8 i: T 14:16 8:10 10:1T 9:lft 6:lft $£1 1 m: n it 10 9 9 9 t T 7 7 6 K 6. A' X ■•3» Izgalmas futam az B00-asok mezőnyében. Foto: Szabó I. hátsó alakzatok közül Hajas és Salamon dicsérhető elsősor­ban. Az Ózdi Kohászban a véde­lem megtette kötelességét. Nagykaposi, Budai említhető elsősorban. A fedezetek közül Zalai volt a jobb, a csatársor­ban pedig Széles és Szendrei káig. Diósgyőri szabadrúgás után Borbély könnyedén akart fogni egy magas labdát, azonban csak érinteni tudta, az Kovács I.-hez került és a jobbösszekötő habozás nélkül a hálóba lőtte. 2:2. Veszélyes helyzetek ezután is adódtak. A 65. percben pél­' Mintegy 15 000 ember volt livácsi az északi rangadóra. A szépszámú közönség nem (csalódott: szép. olykor-olykor .színvonalas játéknak lehetett tanúja. Az első percek kétségkívül a DVTK viharos támadásainak jegyében teltek el. A legna­gyobb helyzet az 5. percben adódott, amikor bedobás után Vuss tisztán elfutott egészen az 5-ös sarkáig, ott egy pilla­natra megtorpant, majd a ka­pusba lölt. A kipattanó labdát a védők mentették. Kiegyenlítetté vált ezután a játék, a Kohász is vezetett támadásokat: Széles lövése fö­lé szállt, majd kecsegtető helyzetben Szendrei jó labdá­ja lesen találta a belsőket. Két perccel később Murányi ma­gas labdáját Tamás hárította. A 16. percben Budai és Szu­csányi összecsapásánál Szucsá­nyi megsérült, ápolásra szo­rult.. Ez láthatóan megzavarta a DVTK hadrendjét. A Ko­hász magához ragadta a kez­deményezést. Szendrei lőtt tá­volról, mégis veszélyesen, majd egy kapu előtti meleg helyzet, végén Murányi vágta csúnyán kapu fölé a labdát. Üjabb veszélyes helyzetben Bálámon mentett. Nem sokkal később ismét ózdi támadás fu­tott a pályán, a csatárok azon­ban agyonkombinálták a hely­zetet, így a védőknek volt Idejük közbelépni. dicsérhető, bár ez utóbbit erő­sen fogták. Végeredményben mozgalmas, nagyiramú mérkőzésen igaz­ságos döntetlen született. DVTK: Tarnál — Hajas. Sala­mon, Kiss, Gál, Szucsányi, Kováéi II., Kovács I., Oláh, Szurgent, Vass. Ozfl: Borbély — Vár ally ftl, Nagy- Uaposl, Budai, Zalai, Murányi, Bozd, Széles, Lutz, Szendrei, Osl. Bccze Károly A labdarúgó NB I. állása NB III. Északkeleti csoport Jól sikerült a borsodi csapa­tok részére az NB III. 7. for­dulója. 5 győzelem és 2 vere­ség a mérleg. A forduló rangadóját Or­mosbányán játszotta a helyi csapat az M. Honvéd ellen. Igen nagy küzdelem alakult ki, végül is a Bányász győ­zött, s igy egyszerre 3 pont előnye lett. Nem várt bravú­ros győzelmet aratott a Ruda- bánya is Egercsehiben. Meg­szerezd első győzelmét a MÉMTE. Kazincbarcika is biz­tosan szerezte meg a két pon­tot a D. Kinizsi ellen. Nagy harcban alakult ki a végered­mény a Somsály — Edelény találkozón. Az edelényi csa­tárok igen sok gólhelyzetet hagytak ki. A táblázat első négy helyét borsodi csapatok foglalják el. A forduló eredményei: Or- mosbánya — M. Honvéd 2:1, MÉMTE — DEAC 1:0, Som- sály — Edelény 8:0, Egarcne- hi — Rudabáoya 0:1. Kaziuc- barclka — D. Kinizsi 3:1, Bt, Elektromos — Hatvan 5:0. Kls- várda — D. Honvéd 1:0, Nyír­egyháza — Mátészalka 1:1. G. S. Megyei I. osztály A megyei I. osztály 7. for­dulójában is rangadót játszót'- tak. A táblázat két éllovasa találkozott egymással. Albcrt- telepen játszották le az Al- berttelep — M. Egyetem rang­adót. Itt a vendég egyetemis­táknak sikerült megszerezniük a győzelmet Nagy meglepetés született a Tiszaszederkény — S. Sparta­cus lalálkozón is, mert a ven­dég sátoraljaújhelyiek mind­két pontot hazavitték! A hejő- csabaiaknak kijött a lépés és nagy gólarányú győzelmet arattak a Farkaslyuk felett. A többi találkozón az otthon ját­szó. esélyesebb csapat győzött Eredmények: Putnok — Szirmabcsenyő 4:1, Felsőzsolca —- Taliya 2:1, Ilejőcsaba — Fftrkaslynk 4:1. S. MÁV Vasas — M. AKÖV 3:1, Szerencs —. Izsófalva 4:0. M. Üveggyár —- Szuhavölgy 2:0, Tiszaszeder­kény — S. Spartacus 0:2,. Al- bérlteién — M. Egyelem"'0:1. G S. nevezett '„nagymenők” talál- \ koztak. Radácsi és Perényi ' párharcából, amely szinte kü- < lön futamnak tűnt, háromszori \ helycsere után Perényi került \ ki győztesen. Pályakarbantartás, a néző- < téren pedig nagy találgatás < kezdődött a verseny kimene- '< telét illetően. Néhány óla- J csonyabb színvonalú futamot j láthatott a közönség, amikor < a 12. futamban a „kritikus ! kanyarban” Bernáth ismét bu- [ kott, a kerítést szegélyező \ deszkának vágódott, a nyomd- ] ban lévő Radácsi pedig bele- - szaladt motorjába és átbuk- ' fencczctt. Mindkét versenyzőt ' azonnal a kórházba szállítót- 1 ták a mentők, de egyikük sem sérült meg súlyosan. ,4 mis­kolci Bernáth helyére 17. rajt- számmal Csaló került, élete első 500-as futamát magabiz­tosan megnyerte, a 17. futam­ban pedig a második helyen végzett. A 125-ös kategóriá­ban bajnokságot nyert mis­kolci fiút szeretettel fogadta a. közönség. Végül is a követ­kező sorrend alakult ki a sok motorhiba, néhány bukás (20 futamból mindössze 9 futam­ban ért célba mind a. négy versenyző) következtében: 125 köbcentis kategória: 1. • Csaló (Miskolci MHS), 2. Mól- \ nár (Miskolci MHS), 3. Mágori; (Szegedi MHS). 500 köbcentis kategória: 1. Gyepes (Gyulai MHS), 2. Pe­rényi Pál (Debreceni MED- OSZ), 3. Pásztor István (Deb­receni MEDOSZ), 4. Nagyvá­radi Zoltán (Miskolci MHS). A legjobb négy Versenyzőt május 8-án a világbajnoki se­lejtezőn láthatjuk ismét — és a „konkurrenctat” is. (paulovits) rdbbi, és a lengyel edző által alkalmazott stílus, ez különö­sen a kanyarokban okozott néha kellemetlenséget. A negyedik futam Tihanyi balszerencséjét hozta, 6 volt az esélyes, azonban bukott, így Radácsi elsőként futott a célba. Az 5. futamban az úgy­váló motoros között, a 10. szá­mú Bernáth azonban bukott, így biztosan győzött Gyepes. Közbevctőleg hadd említsük meg, hogy a debreceniek ki­vételével az egész mezőnyt Zigmund Pylka lengyel edző készítette fel, kéthetes tábor­A MOTORVERSENYZÉS iránti érdeklődés az idén sem csökkent Miskolcon — ezt már vasárnap is megállapít­hattuk, hiszen vagy nyolcezer ember szorongott a lelátókon. A pályát szegélyező fák és háztetők egynémelyike is meg­telt „poly ásókkal”, amikor Epres László, a Magyar Mo­toros Szövetség nevében meg­nyitotta az idei első salak- pályavcrsenyt. Hogy azután a várakozásnak mennyire fe­leltek meg, illetve megfelel­tek-e a futamok a 125-ösök és 500-asolc kategóriájában, árra már nem lehet, ilyen egyértel­mű, pozitív választ adni. Szó ; se róla, volt néhány igen ér- ■ dekes, színvonalas, valóban ' „csemegét” produkáló futam, i de akadlak „sétagaloppok" is. ; A vasárnapi verseny rang- ; ját fokozta, hogy a győztesek • közül kerülnek ki a vtlágbaj- i noki selejtező futamokban Magyarországot képviselő ver- ; senyzők is. Így érthető, hogy i az első négy helyezésért kés­• hegyig menő harc alakult ki. ! Az esélyesek közül egy sajná­latos bulcás következtében ; Radácsi Ferenc, a Debreceni MEDOSZ kiváló versenyzője kiesett, azonban mint később a versenybíróságtól hallottuk, [ kiengedték a kórházból, való- ; színűleg rövidesen felgyógyul 1 sérüléséből, esetleg helyet kap 5 a világbajnoki keretben. > Az 500-asok első két futa- ' mának talán egyetlen cmlítés- , ro méltó eseménye az volt, / hogy a második futamban az ] 5-ös rajtszámú Jakab bukott, \ így kiesett a helyezettek kö- 1 zül. Ezt követően ismét három ) olyan futam következett, j amelynek végén egy-cgy ver- ' senyzö nem ért célba. Nagy Motorosok - sakkon ban. Kezcmunkája leginkább a fiatal Gyepes motorozásán látszott meg, aki nagyon jól alkalmazta az új stílust. Saj­nos, voltak olyan versenyzők is, akiknél keveredett a ko­izgalmal okozott egyébként a harmadik futamban a későbbi győztes, Gyepes Barnabás és a miskolci Bernáth János ta­lálkozása. Körökön át szoros küzdelem alakult ki a két ki­Kovács I. kél ózdi védő közöli is elfejeli a labdát. Szucsányi visszatérése után ismét kiegyenlítetté vált a já­ték. A 37. perc gólt eredménye­zett. Diósgyőri szabadrúgás után Szurgent visszafejelte t labdát Vasshoz, aki kapásból hatalmas gólt lőtt az ózdi ka­pu bal sarkába. 1:0. Nem sokáig tartott azonban á nézőtéren az öröm, meri egy pere múlva formás ózd támadás végén Bozó éles szög­ből a jobb kapufára lőtt, on­nan a hálóba pattant a labda 1:1. Az utolsó percben veszélyes diósgyőri támadást Borbély látványosan hárított. A második félidőt, akárcsak ity. elsőt, diósgyőri támadások vezették be. Egyik e.setber Borbéiy lábbal mentett, má­sodszorra elszállt a labda £ kapu előtt, aztán .Szucsányi szabadrúgását Kiss nagy erő­vel rálőtte, s Borbély csak másodszorra tudta megkapa­rintani. Az 51. percben Nagykaposi mentett Vass elöl, maid Ko­vács I- éles lövése a felső ka­pufáról pattan fölé. A diós győri nyomás — ózdi góllá végződött. Jobb oldali láma dús után a fedezetlenül ha gr ott Ősihez került a labda aki nem hibázott. 1:2. A válaszgól nem késett so