Észak-Magyarország, 1965. szeptember (21. évfolyam, 205-230. szám)

1965-09-14 / 216. szám

Kedd. 1965. szeptember 14. RSy.AKMAr.T ARORSZAG H-‘.3> S2S3I Most ce főbbik veszített... Újpesti Dózsa—Ózd! Vasas 1:0 (0:0) Őzd, 13 000 néző. V.: Zsolt, Özd: Balogh—Kovács, Fran­ko, Temesvári—VáralJyai, Butz —Borbás II., Halápi, Zalai, Szendrei, Fiikö. Edző: Kárpáti Béla. Az Újpesti Dózsa elsősorban biztonsági játékra törekedett, az Ózd viszont támadó felfo­gásban játszott, és a mérkő­zés nagy részében inkább az újpestiek térfelén volt játék­ban a labda. A hazaiak a meg­szokott nagy lelkesedéssel kezdtek. Ez a „hajtás” kissé meglepte a nagynevű ellenfe­let. Sokat kapkodott az Új­pest, nagy hibaszázalékkal játszott és alig-alig jutott el az ózdi kapuig. Balogh nak az első félidőben szinte nem is volt dolga. Persze ebben nagy része van a remekül záró hát­védhármasnak és az időnként igen jól védekező, máskor pe­dig támadó fedezetpárnak. A mérkőzés kepe alapján, ha a fordított eredmény nem is, de a döntetlen mindenkép­pen hűbben tükrözte volna mindazt, ami a pályán tör­tént, hiszen ezúttal a jobbik együttes veszített. De hát — idézem Kárpáti Béla edző mér­kőzés utáni szavait — a fut­ballt gólra játsszák. És most az Újpest rúgott egy gólt... A mérkőzésen a következő említésre méltó események történtek: 1. perc: Kezdés u tán az Ózd azonnal veszélyes helyzetet ho­zott össze, az újpestiek kapuja előtt. Nem sokkal később Bor- sányi II. szögletre mentett Zalai elől. S még ugyaneb­ben a percben Borbás II. 8 méterről jó helyzetben mellé lőtt. 10. perc: Újpesti támadásnál G őr öcs—Solymosi I.—Noskó adogatás végén hárított a ha­zai csapat, közben Fükő meg­sérült. Két percig ápolták a pálya szélén, majd visszajött, de már nem volt teljes értékű harcos. 18. perc: Solymosi I. szabad­rúgása után Zámbó hibázott jó helyzetben, a másik oldalon pedig Szentimihólyi kifutással tisztázott Szendrei • elől. 27. perc: Solymosi I.—Gö- röcs adogatás utón Balogh fö­löslegesen kifutott, de az új­pesti csatár az üres kapu mel­lé emelte a labdát. 47. perc: Tűzijáték az Új­pesti Dózsa kapuja előtt. Há­romszor is nehéz helyzetben tisztázott a vendégek védelme. 55. perc: Borbás II. kitört a védők közül, már csak a ka­pussal állt szemben, de Szent- mihálylba rúgta a labdát. 66. perc: Göröcs jobb felső sarokba tartó lövését Balogh szögletre ütötte. 72. perc: Gyors ózdi támadás végén Szendrei nagy lövését védte a vendégek kapusa, majd 4 perces ózdi nyomás kö­vetkezett. 76. perc: Váratlan újpesti gól. Solymosi 1—Göröcs—Soly­mári II. volt a labda útja, s a jobbszélső éles szögből leadott lövése nyomán a labda Ba­logh mellett a hálóba jutott 1:0. 77. perc: Kezdés után Fükő került jó helyzetbe, de 5 mé­terről a kapusba lőtte a lab­dát, majd Noskó fektében tisz­ta z.ott. S3, perc: Kecsegtető ózdi tá­madás végén Szendrei középre ívelte a labdát, és Szentmihályi Írét ózdi csatár elől kiütötte. Áz Újpest a mérkőzés végén idő­húzásra törekedett. A balszerencsés vereség el­lenére sincs oka elkeseredés­re az Ózdnak, a csapatból töb­ben igen jó teljesítményt nyújtottak. Balogh a gólnál hibázott, a hátvédhármas végig lelkesen küzdött, Frankó volt a legbiz­tosabb pont, Kovács gyakran előretört. Lutz csapata leg­jobbjának bizonyult, Váraly- lyait is dicséret illeti, a csatár­sorban Zalai játszott a legjob­ban. Zsolt játékvezető nem vétett különösebb hibát. Paulovits Ágostou Az NB I. állása: 1. Vasas 18 11 5 2 35:16 27 2. Ferencváros 16 10 4 2 43:19 24 3. Bp. Honvéd 18 8 G 4 33:17 22 4. U. Dózsa 17 9 1 7 33:24 19 5. Pécs 18 7 5 6 20:16 19 6. Győr 18 7 5 6 25:20 19 7. Tatabánya 18 6 7 5 19:21 19 8. Csepel 17 7 4 6 27:21 18 9. MTK 18 5 8 5 22:26 18 10. Ózd 18 6 2 10 18:43 14 11. Salgótarján 18 1 11 6 13:24 13 12. Komló 18 4 5 9 20:33 13 13. Dorog 18 3 6 9 13:29 12 14. Szeged 18 2 7 9 14:26 11 MS I. B Miskolci VSC-HI. kerületi TTVE 1:0 (1:0) „Dóczi kapujára saját vé­dőtársai voltak a legveszélye­sebbek. Az első félidőben Cserjés lövése a középhátvéd­ről jutott a bal sarokba, a mérkőzés vége felé pedig a jobb hátvéd éles lövése csak centiméterekkel suhant el a bal kapufa mellett.” Ez a megjegyzés tréfásan hangzott el a mérkőzés után, de azért — van benne némi igazság. A Marosi, Filetóth, Cserjés, Fekete, Hernádi ösz- szetételú hazai csatársor ugyanis erőtlenül játszott, né- hányan csak álltak, lézeng­tek közülük a pályán. Talán csak Marosi jelentett némi veszélyt a III. kér. kapujára. Már az első félidőben meg­lepte a hazaiakat a vendégek lelkes, csupaszív játéka. Mint mondani szokás, az MVSC nem tudott kibontakozni. Ha ezt elfogadjuk (márpedig el kell fogadnunk!), akkor oko­zatként kell tekintenünk. Az ok pedig, ami gátolta a kibon­takozást: elsősorban a vendé­gek határtalan akarása, tet­szetős játéka. A gól sem törte le a III. kerületet. Fokozatosan átvette az irányítást és hama­rosan ki ás egyenlíthetett vol­na. A Buna elvétette labda a meglepett középcsatár elé került, aki szintén hibázott. A Krompaszki, Buna, Gomány A második félidő sem hozott lényegesebb változást. Ezt a játékrészt is az ellenfél igye­kezete, támadásszövése jelle­s. ISlr Dóczi, a III. kerület kapusa „labflavárás” közben. A többiek nem tudnak beavatkozni. Foto: Agotha Tibor összetételű hátvédhármasból egyébként különösen Krom­paszki jeleskedett, akinek előretörésre, kapura lövésre is volt ereje. K ésilahdáh a u Ózdi Megyei rendőr járorlbajnolíság Dániádon Ragyogó napsütéses időben Bánkűton rendezték meg a me­gyei rendőr járőrbajnokságot. 18 csapat sorakozott lel az ün­nepélyes megnyitóra. Hajas Zoltán rendőr alezredes mél­tatta a verseny jelentőségét. Egyenkénti idítóssal vágtak neki a versenyzők a csaknem 8 km-es, emelkedőkkel tarkí­tott távnak. A verseny közben különböző akadályokat kellett leküzdendők. Kötélen füg- geszkedtek, gránáttal doblak célba, és cél lövés is volt köz­ben. A csapatversenyt és a me­gyed rendőrfőkapitány ván­dorserlegét meglepetésre a sze­rencsi járás nyerte. Csapatban: 1. Szerencsi járás (Minárcsik, Hrabáik, Miskolci) 2:09.12. 2. Miskolc I. 2:11.15, 3. Edelénvi járás 2:16.49, 4. Miskolc II. 2:19.00, 5. Ózdi já­Fara<;ó liéí, Topor ecy bajnokságot nyert A fővárosban megrendezett or­szágos ifjúsági atlétikai bajnoksá­gon Faragó megnyerte a súlylökésl és a diszkoszvetést, míg Topor IDVTHI a 110 m gátfutás győztese lett, A lányoknál Kovács T. (Ózd) *00 m-en 5„ Nyltray (DVTK) süiylökés- ben 4„ Papp II. Margit (Ormosbá­nya) távolugrásban 3.» 800 m-cs gátfutásban 4. lett. rás 2:19.22, 6. Mezőkövesdi járás 2:19.55. Egyéniben: 1. Minárcsik (Szerencs) 40:26, 2. Kovács (Miskolc) 40:43, 3. Moravcsik (Ózd) 42:58, 4. Miskolci (Sze­rencs) 43:24, 5. Boros (Ede­lény) 43:36, 6. Gallyas (Mis­kolc) 43:50. A viadal végén dr. Koleszár István rendőrezredes, a Bor­sod megyei Rendőrfökapitány- ság vezetője osztotta ki a dí­jakat a győzteseknek és a he­lyezetteknek. Nemes P. Kohász—Martfű 24:17 (7:7) Ózd, NB I. férfi. As első félidőben kiegyenlí­tett volt a játék, a mérkő­zés vezetője többször „segítet­te" a vendégcsapatot, ugyan­akkor az ózdiak sokat hibáz­tak. A második félidőben jól kezdeti a Kohász. Sorozatban 5 gólt dobott és ez igen so­kat számított a végső ered­mény kialakulásában. Gl.: Ma­rosi (10), Tiba, Lotz (4—4), Bellér (3), Durszt, Hoduly, Tomkovics. Jók: Neiser, Ma­rosi, Tiba és Lotz. Pécsi Bányász—Ózdi Kohász 9:4 (2:2) Budapest, NB I. női. A bokáig érő vízben a pé­csiek jobban feltalálták ma­gukat. Az ózdiak csalódást keltettek. Gl.: Andrikné, I-Iriczkóné, Jelinek, Stefánné. Tatabányai Bányász— Ózdi Kohász 5:3 (2:2) Budapest, NB I. női. Az utolsó helyezett ellen kapkodva. gyengén játszott az ózdi együttes. Két 7-est ki­hagyott. Andrikné, Gálné, Háromtusa A részt, miskolci vettek a három tusázok Székesfehérvá­rott megrendezett országos vi­déki háromtusa bajnokságon. A viadalon csak azok indul­hattak, akik az előcsatározások során elérték az előírt pontszá­mokat. így nagy küzdelmet ho­zott a vidéki döntő. A miskol­ciak megálltak helyüket. A felnőtt csapat a 2., az if­júsági szintén a 2., a serdülő pedig a 3. helyen végzett. Az összeredmény alapján: 2. Mis­kolc. A felnőtteknél Zaborún, Kiss, Nagy, az ifjúságiaknál Hat­vani, Bállá, Stefán, Salamon, míg a serdülőknél Erdélyi, Stoll G-., Tóth és Svéda alkot­ták az együttest. A miskolci háromtusázók minden elismerést megérde­melnek jó teljesítményükért. Hriczkónc lőtte a. gólokat. Senkit nem lehet kiemelni. — Ivánszki — DVTK—MVSC 20:14 (8:8) Diósgyőr, NB II. férfi. Az első félidőben kiegyen­lített volt a játék, szünet után felülkerekedett a hazai csapat és biztosan nyert. Gl.: Futó I. (6), Futó II., Szőke (4—4), Bu­rányi (3), Papp, Selmeczi, Dé­vényi (1—1), illetve Sarlai, Si­mon (4—4), Wagner, Gyön­gyösi (2—2), Albert, Czirják (1—1). Jók: Futó I., Szőke, il­letve Sarlai, Simon­MVSC—DVTK 7:3 (3:2) Diósgyőr, NB II. női. Végig az MVSC játszott tervszerűbben és jobban, tel­jesen megérdemelt győzelmet aratott. Gl.: Árpádné (3), Gá­tiné (2). Simon (2), illetve Kiss (2) , Holyevácz. Jók: Árpádné, Gátiné, Bukta, illetve Kiss. MÉMTE—DVSC 12:9 (5:6) Népkerti pálya, NB II. férfi. Az első félidőben nehezen lendült játékba a MÉMTE, szünet után viszont feljavult, cs a maga javára döntötte el a mérkőzés sorsát. Gl.: Papp (3) , Nemes, Sándor, Tóth, Győrfi (2—2), Popovics. Jók: Sándor, Tóth. Miskolci Bányász—DASE 16:13 (7:6) Debrecen, NB 11. férfi. Nagyon lelkesen és fegyel­mezetten játszott a továbbra is jó formában levő perecesi csa­pat. Az első félidőben 3 hetest kivédett a perecesi kapus. GL: Kiss (5), C-éra (4), Szombatiig (3), Keresztes. Mihályi (2—2). Jók: Breuer (a mezőny leg­jobbja), Keresztes, Kiss, Géra. — Nemes — Egri Lendület—Borsodi B. 4:2 (3:1) Eger, NB 11. női. A jobb formában játszó egri csapat jobban kihasználta helyzeteit és megérdemelt győzelmet aratott. Gl.: Müller, Nagy. Jók: Fábiánná, Nagy. Birkózás 48 birkózó .részvételével rendez­ték meg ózdon az északi terület szabadfogású birkózó viadalát. A közönség jó mérkőzéseket, izgal­mas összecsapásokat láthatott. Eredmények: 50 kg-ban: l. Piricz (Szerencs), 2. Novák (Szerencs), 3. Polonyi (M. Dózsa). 53 kg-ban; 1. Tóth (Sze­rencs), 2. Szenttmrei (KMTK), 3. Kiss (M. Dózsa). 56 kg-ban: ,1. Be- nus (özd), 2. Gyurkovits (Bodrog- keresztúr), 3. Ladva (M. Dózsa). 59 kg-ban: 1. Tulipán (Ózd), 2. Tóth (M. Dózsa), 3. Bodnár (Sze­rencs). 62 kg-ban: 1. Czifra (Ózd), 2. Hanyecz (Özd), 3. Danes (M. Dózsa). 66 kg-ban: 1. Görcsös (Sze­rencs), 2. Mirila (Bodrogkeresztúr), 3. Munkácsi (Kazincbarcika). 70 kg-ban; 1. Molnár J. (Szerencs), 2. Molnár S. (M. Dózsa), 3. Pál (Ózd). 74 kg-ban: 1. Kúszó (Özd), 2. Ko­vács (M. Dózsa), 3. Tóth (Bod­rogkeresztúr). 79 kg-ban; 1. Szo- din (Özd), 2. Farkas (Özd). 3. Mik­lós (M. Honvéd). Nehézsúly; 3. Marinov (Özd), 2. Tóth (Özd), 3. Nyíri (M. Dózsa). Pontversenyben: 3. Ózdi Kohász, 2. Szerencsi Kinizsi. 3. Miskolci Dózsa, 4. Bodrogkeresztúri Spar­tacus, 5. Kazincbarcikai MTK, 6. Tiszaluci Tsz SK. — Ivánszki mezte elsősorban. A hazaiak nem akarták átvenni.az ellen­fél által diktált iramot, táma­dásaikat lassan, körülménye­sen építették fel. Ebből né­hány, viszonylag veszélytelen lövésre tellett, no és Filetóth kapufájára, amivel az MVSC szerencsés esetben növelhette volna előnyét. És mit eredmé­nyezett a vendégek határtalan lelkesedése? Már az első per­cekben néhány veszélyes lö­vést kellett Tóthnak védenie. Főleg a kitünően lövő jobb­összekötőre kellett ügyelni. A 23. percben nagy kavarodás támadt az MVSC kapujának torkában. Nem kevesebben, mint tizenketten küzdöttek a2 ide-oda pattogó labdáért, több kapuralövés akadt, végül Tóth rávetődéssel tisztázott. Néhány perc múlva egy erős szabadrúgás után Tóth csak kiütni tudta a labdát, a védők szögletre mentettek. A 40. percben a fedezetlenül hagyott közép csatár teljesen tisztán kapta a labdát, s ka­pura tört vele. Tóth kifutóit eléje, a csatár ei akart menni mellette, balra cselezett, majd miután Tóth ismét zavarta, teljesen balra sodródott — s oda lett az eszményi helyzet. „Vajon kihúzza-e az MVSC az l:0-lal?” — aggályoskodtak a nézők. Kihúzta. Becze Károly Az NB I. B állása: 1. Dunaújváros 22 11 g 3 31:18 30 2. Szállítók 22 10 8 4 38:23 28 3. Miskolc 22 10 7 5 28:20 27 4. Diósgyőr 22 10 5 7 27:17 25 5. Szombathely 22 11 3 8 39:26 25 6. Egyetértés 22 8 9 5 26:25 25 7. G.-MAVÁG 22 9 5 8 25:24 23 8. Debrecen 22 8 7 7 21:21 23 9. Oroszlány 22 8 4 9 30:27 22 10. S.-fehérvár 22 7 8 7 34:25 22 11. MÄV-DAC 22 7 7 S 28:34 21 12. Budafok 22 7 6 9 21:1S 20 13. BVSC T) 6 7 9 25:25 19 14. Nyíregyháza 22 8 3 11 30:39 19 15. Jászberény 22 4 4 14 19:47 12 16. III. kcr. 22 2 7 13 20:43 11 Atlétika Molnár nyerte a megyei összetett bajnokságot A diósgyőri stadionban megren- 1. Bánhidi (DVTK) 10.9. ifjúsági: . _ i 7 fDVTKl lt.fi Sf>rriü. tíezett megyei összetett, bajnoksá­got Molnár, az Ózdi Kohász ver­senyzője nyerte. 4919 pontot ért el. 2. Majoros (DVTK) 4051 pont, 3. Bnek (MVSC) 3452 pont. A megyei összetett bajnoksággal egy időben megyei minősítő ver­senyt is rendeztek, amelyen a kö­vetkező eredmények születtek: Férfiak. ílü m gát, serdülő: 1. Kövesd! (Ózdi KSE) 15.3. 400 in fel­nőtt: 3. Hegedűs (MEAFC) 54.4. >400 m ifjúsági: 1. Urbán (DVTK) 57.8. 400 m serdülő: 1. Horváth (100. sz. ITSK) 00.7. 1500 ni felnőtt: 1. Kocsis (Ormosbánya) 4:22.5. Ifjú 1. Laurencsik (DVTK) 31.5. Serdü lő: 1. Kövesd! (OKSE) 12.1. Magas­ugrás Ifjúsági: 1. Temesi (DVTK) 155. Serdülő: 1. Nagy (DVTK) 150. Súlylökés Ifjúsági: 1. Bundász (DVTK) 31.25. Serdülő: 1. Zimányi (K. Vegyipari T.) 12.21. Kalapács felnőtt: 1. Szin (OKSE) 43.50. Ifjú­sági: 1. Csuhány (OKSE) 35.00. Tá­volugrás ifjúsági: 1. Laurencsik 634. Serdülő: 3. Kövesd! (DVTK) 584. • Nők. 100 m felnőtti 1. Kispólné (U. Dózsa) 12.2. Ifjúsági: 1. Török (OKSE) 14.0. Serdülő: 1. Seres (OK­SE) 14.7. 600 m serdülő: 1. Árva •ági: 1. Urbán (DVTK) 4:31.2. 800 (Ormosbánya) 1:59.1. Diszkosz fel­ni serdülő; 1. Nagy (OKSE) 2:11 Diszkosz felnőtt: 1. Urbán (DVTK) 33.74. Ifjúsági: 1. Ivanovlcs (DVTK) 39.22. Serdülő: 1 Burkus (Kazinc­barcikai ITSK) 28.82. 100 m felnőtt* nőtt; 1. AUnási (pVTK) 34.60. If Júsági: 1. Oppel (DVTK) 27.00. Súly­lökés ifjúsági: 1. Oppel (DVTK) 9.10. 4x100 m: 1,- Ózdi Kohász 59.0. NP. Megyei í. osztály Talán már közhelynek- számit, hely-—Tlszaszederkény és az Izsó­ba azzal a megállapítással kezd- falva—Szuhavölgy döntetlenén kl­jük. hogy egyre érdekesebbé vá- vül mindenütt a hazai csapatnak íik a megyei I. osztályban a baj- sikerült megszereznie a két pon- noki címért és ezzel a feljutásért, tot. folyó küzdelem az Ormosbánya és a Putnok között. Az elmúlt for­dulóban mindkét bajnokjelölt igen nehéz ellenfelet kapott az M. Egyetem es a Tállya személyeben. Közülük az Ormosbánya vette e nehéz akadályt hibátlanul, s mis­kolcion sikerült meglepően bizto­san kétvállra fektetnie ellenfelét. A putnokiak nem tudták simán, venni a tállyai akadályt. (Ez egyébként ebben az évben sok nagy csapatnak nem sikerült.) A többi eredmény: Sátoraijaúj­Megyei I. o. bajnokság állása: 1. Ormosbánya 22 14 5 3 63:19 33 2. Putnok 22 12 7 3 45:19 31 3. Farkaslyuk 21 10 6 5 30:16 26 4. S.-újhely 21 9 7 5 38:34 25 5. Tállya 22 11 2 9 43:32 24 6. Felsőzsolca 21 9 5 7 27:28 23 7. Alberttelep 22 9 4 9 42:30 22 8. Szuhavölgy 22 8 6 8 31:33 22 9. Izsóf alva 22 6 10 6 22:28 22 10. M, Egyetem 18 2 7 31:27 20 11. T.-szederk. 10 7 20:20 20 12. He jő esaba 22 7 6 9 27:38 20 13. Szerencs 21* 5 7 9 27:34 17 14. Mezőkövesd 22 6 3 13 29:41 15 15. M. Üveggyár 22 4 6 12 16:57 14 16. Sárospatak ZZ 2 6 11 21:56 14 Eredmények: Sátoraljaújhely — Tiszaszederkény icL^állya — Put­nok 2:1, Izsó faivá*'''— Szuhavölgy l :t,, Felsőzsolca — Mezőkövesd 1:0, Farkaslyuk — Sárospatak 4:1, M. Egyetem — Ormosbánya 0:6!!, He- jőcsaba — Alberttelep 4:2. Szerencs—M. Üveggyár 4:1 (1:1) Szerencs, 500 néző. Vez.: Amb­rus. Szerencs: Galatóczkl — Csontos. Sárkány, Derda — Tóth, Kádas I. — Németh. Paksi II., Kádas II., Paksi I., Kisvárdal. Edző; Tural József. M. Üveggyár: Farkas I. — Leskó, Sárosi, Harsány! — Földi. Dudás — Kapás, Farkas III., Farkas II., Csiba, Derdák. , Végig nagy iramú, kemény küz­delmet hozott a kiesési rangadó. Mezőnyben a vendégcsapat egyen­rangú ellenfélnek bizonyult, és szenvedett csapat nagy vereséget. akarással Mindkét; küzdött. Gl.: Kádas n. (2), Derda. Kis var­rtai, ül. Kapás. .Tők: Galatóczkl, Sárkány, Tóth. Kádas TI., ill. Les­kó, Sárosi, Harsönyl, Farkas Ti. Garadnay NB IIL fr_ Északkeleti csoport Jó napjuk volt az elmúlt fordulóban a borsodi NB Ill-as csapatoknak. A Miskolci Hon­véd kivételével valamennyi csapat pontot, illetve ponto­kat szerzett. Az őszi fordulók­ban sorra gyengélkedő Honvéd a „testvér” Szolnoki Honvéd­tói elszenvedett újabb vere­sége következtében valószínű­leg végleg lemondhat bajnoki reményeiről, mert a bajnokság első számú esélyese, a D. Göcs most már 5 tiszta ponttal ve­zet. Újabb győzelmével a MÉM­TE nagy lépést tett a kiesés elkerülése felé. Az Edelény biztosan győzött a D. Dózsa el­len. A Kazincbarcika és a Rudabánya idegenből hozta haza mindkét pontot. Ezek an­nál dicsérendöbb fegyverté­nyek, mivel mindkét csapat a kiesés ellen küzdő ellenfél otthonában győzött A Somsa]y is elhozott egy pontot Mátészalkáról. A forduló eredményei: MÉMTE—DEAC 1:0, Edelény — Dózsa 4:1, Nagykálló—Ka­zincbarcika 1:3, Nyii-egyháza Rudabánya 1:3, Mátészalka— Somsály 2:2, Szolnoki Hon­véd—M. Honvéd 2:1, Kisvárda —D. Göcs 1:2, D. Kinizsi— Egeresein' 5:3. ~lar NTB m. Északkeleti-csoport állása: 1. D. GÖCS 22 15 4 3 64:22 34 2. M. Honvéd 22 11 7 4 46:18 29 3. Rudabánya 22 11 6 5 39:19 28 4. D. Kinizsi 22 12 3 7 50:34 27 5. Somsály 22 10 5 7 36:32 25 6. K.-barcika 22 9 7 6 31:29 25 7. DEAC 22 S 7 7 36:33 23 8. Edelény 22 7 9 6 27:2S 23 9. imemte 22 8 4 10 36:38 20 10. Egercsehi 22 6 8 8 31:3* 20 11. Kisvárda 22 9 2 11 36:49 20 12. Nagykálló 22 7 5 10 21:27 19 13. Mátészalka 22 7 5 10 33:46 IS 14. Szóin. Honv, 22 6 5 11 26:39 17 15. D. Dózsa 22 4 4 14 24 12 16. Nyíregyháza ZZ 5 1 16 IS:5T V