Észak-Magyarország, 1965. június (21. évfolyam, 127-152. szám)

1965-06-01 / 127. szám

Ee®!, I965t í&aím. t SS^AKMAGTAE-OESZIÄG !ri@fiérd«sif®ll @Kíii fjf®E(®l@Bíí Ózsd^Komló SsO (IsO) KeUesnetlen. hűvös idő,. Mérsékelt érdeklődés ... Kom- _ _ _ _ _____ ______ l ói mezőnyjáték.-.. Ózdi gó- ni. A 32.~percben Kovács sze­lők... madtak. Balogh kétszer is szorult, de as eredmeny már csak szögletre tudott mente- nem változott. Végeredményben tehát? Kétségtelenül többet, volt a rezte meg a komlóiaktól a íme; tömören a mérkőzés- labdát, végigkígyózott vele a labda a hazaiak térfelén, ról kiállított bizonyítvány ada- pályán, a tisztán álló Zalai- Ózd mégsem érdemtelenül fai. hoz játszott, aki pomgás gólt szerezte meg a két pontot És most nézzük a 90 perc ragasztott a kapu jobb alsó Viszonylag kevesebb támadás- eseményeit, amelyek ezt szintézist kiváltották. Ózd veszélyes zott be a komlóiaknak, Bor­saikéba. (1:0). ból ís több gólveszélyt terem­Aztán-komlói szöglet.. Lapos, tett, s a helyzetek közül ket­már az első percben óles labda jobb oldalról, Ba- tőt ki is használt. A futball­s támadással mutatko- '°?h verve, Lutz a gólvonal- játék, mint mondani szokás, a komlóiaknak, Bor- r°l vágta ki. Meleg helyzet gólra megy. Ezt és az időn­bas II. éles beadása azonban vo!t- De az a három is me- kénti lendületes játékot figye­elsuhant a kapu előtt. Ezután leS vo11- amelyet az ózdi csa- lembe véve a győzelem meg­u^^í ti _ i tó mir tómmfpHAir /art IrritrofA- ÁrHomoltriói." mv,,-11-, .o + hosszú perceken át a komlói­ak támadtak, támad gattak. Igen, támadgattak, hiszen ezekben egyelőre semmi tűz, lendület, erő nem volt. Az egyhangúságot az első negyed­tárok teremtettek ezt követő- érdemeltnek mondható, en a vendégek kapuja előtt. Balogh — Kovács, Frenkó, A kapufa is a vendég-védők Sf,$***’*rí ~Han£v’a'% í"- JT- .... , L.(irhás u., Halapi, Zalai, üzend­odott., kétszer men- rci, Budai. Edző: Kárpáti Béla. társává szegődött. tett. A visszapattanó labda Ózd. 5000 birtokba vételéért vívott, harc Soós G. óra végén Borbäs II. törte sol'ón nagy tumultus kelet.ke- meg. Az ötös sarkán kapott a 'íaPu előtt, a védők ne­nézö. Vezette: Bceze Károly jó labdát, hatalmas lövése azonban magasan kapu fölé szállt. És újra a komlóiak jöt­tek. Immár erőteljesebben tá­A2 NB I. Ar.tASA L B* Honvéd 11 6 3 2 21:9 15 2. ü. Dőz&a 10 7 — 3 24:il 14 3. Pécs 12 6 2 4 15:10 14 4* FTC 9 h 3 1 20:10 13 5, Vasas 10 4 4 2 16:9 12 6. MTK 11 4 4 3 14:13 12 7. Csepo! 11 4 3 4 15:14 11 a. Tatabánya. 11 3 5 3 9:11 11 9, Győr 10 4 2 4 9:10 10 10, Óid 11 4 2 5 13:20 10 11« SaJBTC 11 1 6 4 8:17 s 13* Dorog 11 2 3 6 8:18 7 13. Szeged 11 2 3 6 7:16 ' 7 1L Komló 11 3 8 3:30 6 hezen mentettek. A második félidő komlói támadásokkal kezdődött, amelyre az ózdiak ismét ve­szélyes ellentámadással vála­szoltak: Zalai bal felső sarok­ba tartó labdáját Kiss csak nehezen tudta szögletre hárí­tani. Tíz perc múlva, jutott „szóhoz” ismét Ózd, ezúttal is veszélyesen. Sőt! Borbás elé. És ő nem hibázott. 2:0. A komlóiak az utolsó ne­gyedórában feljöttek. Ózd be­iWüf JIjL Északkeleti csoport J6 napjuk volt a. borsodi csapa­toknak az elmúlt vasárnapi for­dulóban- 4 csapat győzött, a két vereséget szenvedett is Borsodban hagyta a. pontokat. Az eredmények kőiül a Som­az nb rrr, bszakkblbti CSOPORT Állasa 1. D. GÖCS 12 9 2 1 S4:10 20 2. M* Honvéd 12 6 4 2 19:7 16 3. D, Kinizsi 12 7 1 4 24:14 15 4. Wdftióny 12 6 S 3 15:12 lő 5. DEAC 12 5 5 2 17:15 15 6. Rudabánya­12 6 2 4 23:11 14 7. K'-barciba 12 5 4 3 16:14 14 É. Eger csehi 12 3 7 2 13:12 13 9. Somsály 12 4 3 5 16:21 11 10 Kis vár dia. 12 5 1 6 11:24 11 lí,. MÉMTE 12 3 3 6 17:21 9 12. Mátészalka. 12 3 3 6 15:22 9 .13, Nagyká-Uó 12 4 1 7 11:17 9 ii. Nyíregyháza 12 4 1 7 10:19 9 '.V15:-Szolnok'­12 2 4 fi 14:22 8­; .16. D. Bóz&g.. .. í? i 2 9 12:26 4 sály — Edelény találkozó ered­ménye okoz némi meglepetést, nem is annyira a Somsály győ­zelme, hanem inkább a 3 gólkü­lönbség. A forduló eredményei: Rudabá- nya — D. Dózsa 3:0, Somsály —■ Edelény 3:0, Kazincbarcika — MÉMTE 1:0, D. GÖC S — DEAC 5:0(!!), Egercsel-ü — Nagykálló 1:0, Szolnok — Kisvárda 3:1, D. Ki­nizsi — Mátészalka 6:1. MISKOLCI HONVÉD — NYÍREGYHÁZA 4:1 (3:0) Miskolc. 500 néző. Vez.: Fad- gyas. M. Honvéd: Kövácsik — Szakács, Hajas, Toronyi — Várkonyi, Szit­ka. — Bolyld., Harangi, Telenkó, Molnár, Perec*!.. Edző; imkrinczky Ferenc., •••Az I. félidőben sok szép táma­dást vezetett, a helyi csapat, s ez gólokban is megmutatkozott. Mol­nár, Harangi és Szitka góljaival Évadnyitás — meglepetéssel! Szombati lapszámunkban hasonló című cikkben adtunk hírt róla. hogy évadnyitás lesz a vitorlázóknál. Nos, a meg­lepetés nem is maradt el, csak, sajnos, előjele változott negatívra. A legnagyobb és legkellemetlenebb meglepetést az időjárás okozta. így az ün­nepélyes vitorlabontás, a program és a verseny is mi­nimálisra korlátozódott. Saj­nálatos az is, hogy a hajók jó része még mindig nem ke­rült vízre, mert egyik-másik szakosztály még most. sem ké­szült el a felújítás munkájá­val. A kellemetlen, esős idő nemcsak a programot, hanem a versenyrendezőséget is meg­zavarta. így mindössze egy futam alapján dőlt el az évadnyitó verseny sorsa. Ered­mények: Finn-dinahy: 1. Kő- ródy János (MÉMTE), 2. id. Albert István (MÉMTE). S. Dóczé Iván (MÉMTE). Kalóz: 1. dr. Sarkadi—Hegedűs (Jus­titia), 2. Hlavnyai—Báthori (MÉMTE), 3. Varga—Aranyos (Erdész). M-yolle: 1. ifj. Al­bert, István (MÉMTE). 2. End- rédy László (Justitia), 3. Gön- döcz (MÉMTE). ríK a hazaiak már S:0-ra vezettek. Fordulás után a vendégek tülke- mény játékba kezdtek, amit a helyi csapat, játékosai is átvettek. Sok volt a szabálytalan beleme- nés. Ennek esett áldozatul Vár- konyi is. amikor a 76. percben a játékvezető ki állította. Telenkó rú­gott még egy gólt. maid a ven­dégek nagy lesgóllal szépítettek az eredményen. Jók: Toronyi, Szitka, Harangi, Telenkó. Gar, Tenfs® BP„ . HONVÉD. — DVTK. Dió$győr. NB. I. férfi. A vártnál gyengébben rajtolt a diósgyőri együttes az NB I-es fér­fi -csapatbajnokságban. A hazaiak több, biztosnak látszó mérkőzést vesztettek el nagy küzdelem után. Néhány játékoson meglátszott a rendszeres edzés hiánya. Eredmé­nyek (elől a Honvéd teniszezői): György — Kádár S:6, 6:1, 6:2, 6:2, Cziráky — Szőnyi 6:1, 6:2, 8:6, Hámori. — Dröszler 6:2, 6:0. 1:6, 3:6, 6:0, Péczeli — Bartha 6:2, 6:2, 3:6, 3:6, 6:2, Kührer — Gurmai 1:6, 6:3, 9:11, 2:6, Farkasvölgyi — Szit­ka 6:4, 6:3,- 4:6, 6:2, György. Czi­ráky — Kádár, Dröszler 10:8, 2:6, 6:3, Hámori. Péczeli — Bartha. Szitka 6:3, 6:1, Kührer, Sári —- Gurmai, Ssónyi 6:8. 3:6. — Demeter -» MB L B Miskolci VSC - Debreceni VSC 2:1 (2:0) Miskolc, 3000 néző. Vezette: gyár sorozatos durvasága volt höz. A miskolci védelem tá- Kaposi. feltűnő, amit, sajnos, a já- továzott és a debreceni bal­MVSC: Czibere — Króm- tékvezető nem torolt meg ide- szélső a fölöslegesen kifutó paszki, Buna, Vertig _ Te- lében. Ennek is része volt. ab- Czibere fölött átemelte a lab­m esvári, Ko\acs — Marosi, ban, hogy később két játékos, dát, ami a bálóba guiult. („.1). Kiss, Cserjés, Fekete, Hernádi. Edző: Szűcs Gyula. Az előző két hazai szereplé­se után sokan bizonyos elő­ítéletekkel mentek ki vasár­nap délután a két vasutas- csapat. találkozójára. Viszont, akik mégis kiváncsiak voltak az MVSC újabb hazai . sze­replésére, ezúttal ajigha csa­lódtak. Ha nem is végig, de az első félidőben szépen, öt­letesen és főleg eredménye­sen, az előző két hazai sze­replésnél és a debreceni együttesnél feltétlenül sokkal jobban játszott az MVSC! Láthatóan jót tett a miskol­ci együttesnek, hogy két sé­rült játékosuk is rendbejött. Különösen Kovács, Kiss és Hernádi lendülete. Fekete eredményes és Cserjés olykor egészen % ötletes, okős játéka szülte az első félidő 2:0-ás eredményét. Az első gól a mérkőzés 10. percében a debreceni védelem hibájából esett. Jobboldali MVSC-támadás során Krom- paszki középre ívelte a. lab­dát, Gellér alá.ia futott, és a beugró Fekete a kifutó Né­met fölött a ka.pu közepébe fejelt. (1:0). Alig 10 perccel később az MVSC újabb gólt ért el. Ko­vács, a felezővonalnál tanyá­zó Cserjésnek adta a labdát, aki jó ütemben ugratta ki Feketét. A gyors miskolci csa­tárt a debreceni védők már nem érték be, a 16-os előte­rétől Fekete a kapura lőtt és a labda a kapus kezét érint­ve gurult a halóba. (2:0). A második félidő is válto­zatos mezőnyjátékkal kezdő­dött. A debreceni együttes Cseke és Fekete, utánrűgásért A hátralévő időben esett az nagy becsvággyal kísérelte a kiállítás sorsára jutott. iram, főleg küzdelmet és egy­meg előző félidei hátránya- A debreceniek szépítő gól- két kihasználatlan miskolci pák behozását, időnként még ja a mérkőzés 57. percében gólhelyzetet láthatott azegvéb- a durva belemenésektől sem esett. Zilahi magasan ívelte ként hálás szurkoló tábor, tartózkodva. Különösen Ma- balra előre a labdát Csekó- Csépányi Lajos- VM Egyetértés-OVIK 0:0 Hernádi elfejeli a labdát Magyar elöl. A miskolci fiú ere® a mérkőzésén lelkes, jő játékkal tünk ki, Foto: Agotha Tiber A soroksári úton 3000 né­ző előtt került sor a két csa­pat találkozójára. A diósgvő- ri együttes változtatott ko­rábbi összeállításán részben sérülés, részben taktikai okok miatt. Szucsányi ugyanis hét- közben megsérült, néhány já­tékos pedig, mint arról az el­múlt héten meggyőződhet­tünk. formán kívül van. így a következő 11 lépett pályára: Tamás — Werner, Gál. Szi­geti — Fócsik, Nyíri — Ko­ré :s II., Kiss, Csányi, Vári, Deák. Várakozáson felüli. nagy iramban kezdődött a tabella élén lévő két együttes talál­kozója. Mégis kevés olyan esemény < At ént a pályán, amely izgalomra adott volna okot.. Ennek elsősorban az a magyarázata, hogy a diósgyő­ri együttes védelme ezúttal rendkívül jő] játszott. A hat­Megyet I* osztály Kerékpár A Borsodi Bányász rendezte meg a területi Beke-kupa harma­dik fordulóját,. Esős, hideg idő­ben 12 sportkör 72 kerékpárosa vett részt az igen nehéz viadalon. Eredmények: I. ő.: 110 km: 1. Zeleni (Börso- di Bányász), 2. Venczel (MVSC), 3. Kaszab (DVSC). II. o. 110 km: i. Mester (DVSC), 2. Orosz (MV­SC), 3. Hornyák (DVSC). Hl. o. HO km: 1. Szabó (DVSC). 2. Sü­tő (DV.SC), 3. Fellog (NYVSC). Fa- kerekes ifjúságiak U0 km: t. Gera (DVTK), 2. Mamusik (KMTK), 3. Fukő Özd). Szenior 40 km: 1. Ja­kab (Ózd). 2. Novak (D. Postas), 3. Mamusik (MÉMTE). Nők, 20 km: 1. Blester (DVSC). Közhasználatú gépek 10 km: 1. Németh I. (Bor­sodi B.), 2. Csellók (MÉMTE), 3. Németh II. (Borsodi B.). Vaske­rekes felnőtt 40 km; 1. Tamás (NYVSC). 2. Budai (DVTK). 3. Ko­vács (DVSC). Vaskerekes ifjúsági: 1. G. Kovács (MVSC), 2. Szojka (Ózd), 3. Bakos (NYVSC). Vaske­rekes serdülők 40 km: t. Négvesi rr. (DVTK), 2. Novák (MVSC), 3. ifj. Novak (D. Postás). A Béke-kupa állása a harmadik forduló után: 1. DVSC 422 pont, MVSC 302 pont., 3. MÉMTÉ 301 bont, 4. ózdi Kohász 233 pont, 5. Borsodi Bányász 204 pont, 6. DV- TK 174 pont... 8. Kazincbarcikai WTK 69 pont. A megyei bajnokság elmúlt va-1 sárnapi fordulójában akadt né­hány meglepő eredmény. így pél­dául az M. Egyetem újabb pont­vesztése a sereghajtó M. Üveg­gyár ellen, a Sárospatak veresé­ge a Hejőcsabától. Ezt a mérkő­zést szombaton Szerencsen bo­nyolították le. mert. Sárospatak pályaválasztó jogát el vontak.’Meg­lepd eredménnyel ■ végződött a Mezőkövesd — Tállya találkozó is, mert a vendégcsapat mindkét pontot, haza vitte. Eredmények. Hétközben: Mező­kövesd — M. Egyetem 1:3. Szom­baton Szerencsen: Sárospatak — Hejöcsaba 2:4. Vasárnap: Szuha- völgy — Sátoraljaújhely 3:1, Me­zőkövesd — Tállya. 2:4, Izsói alva — Felsőzsolca 2:1, Putr.ok — Sze­rencs 4:1, M. Üveggyár — M. Egyetem 2:2, Ormosbanya — Al- berttelep 3:2. FARKASATOK — TISZASZEDERKÉNY 1:0 (0:0) Tiszaszederkény, 300 néző. Vez.: Losonczi. Farkaslyuk: Czabán — Löké, Éliás, Búzás — Beszkidjar, Acs — Jávor, Jakab, Kristály, Bardos, Csendes. Edző: An ócskái László. Tiszaazederkény: Kapus — Lá- di, Taskó, Káló — Zombori, Tes bér — Kalmár, Tóth, Kallus, Lup- kovics. Tailed. Edző: Fetróczi Ist­ván. MEGYEI I. O. BAJNOKSÁG Állasa 1. putnok 12 7 4 1 28:12 18 2. Fárkaslyuk 12 7 3 2 17:8 17 3. Ormosbánya 11 6 3 2 21:10 15 4. T.-szed. 11 5 4 2 13:6 14 5. M. Egyetem 12 6 2 4 21:12 14 6. S,-újhely 12 4 fí 3 17:11 13 7. Sztlh&vöJgy 12 5 3 4 21:21 13 8. Izsófalva 12 4 5 3 9:11 13 9. Tállya 11 5 2 4 17:12 t2 10, Alberttelep 12 4 3 s 18:15 u 11. Félsőzsolca 12 3 5 4 15:18 11 12* Hejőcsabá 12 S 3 6 13:18 9 13. Mezőkövesd 12 3 1 8 18:26 7 14. Szerencs 11 1 5 5 9:22 7 15. Sárospatak 12 1 5 6 8:24 7 16* M.Üveggyáx IZ l # § litt 7 Igen jó iramú; változatos,- sport­szerű mérkőzést, hozott a rang­adó. Hol az egyik, hol a másik kapu forgott veszélyben. A helyi csapat erejéből csak két. kapufá­ra. tellett, játékukon meglátszott., hogy 3 hete. edzőjük betegsége miatt, szakirányítás nélkül dol­gosnak. A jobb erőnléttel rendel­kező vendégek a II. félidőben fe­lülkerekedtek. Gl.: Bardos. Jók: Az egész Far­kaslyuk, különösen Czabán, Éliás és a belsőhármas, illetve Kapus. Zombori. Tóth. Kallus. Garadnay Röplabda CSEPEL — PARKASLYÜ® 5:0 (4, 10, 4) Nagyon nehéz a mérkőzésről, általában a. Bányász szerepléséről Írni. Az a csapat, amely S éven keresztül a, magyar röplabdasport élvonaléivá tartozott, s évekig a vidék legjobbja, volt — most se­reghajtó, az Utolsó belvet foglal­ja el. Az okok. az összetevők vizsgálata és a kiút keresése ter­mészetesen egy külön cikket, ér­demel. A vasárnapi mérkőzés? Csak a második Játszmában volt elfogad­ható és viszonylag szoros a já­ték. Egyébként a Csepel simán nyert,. A Farkaslyuk fiataljai még nem szokták meg az NB I. lég­körét, játékukon még érezhető a rutinhiány. Az eredmény igazsá­gos. 13. K* VASAS TURBO — MVSC 3:0 * (10. 8, 4) MVSC pálya. NB I. női. Az első játszmában jó! tartották magu­kat a hazaiaké később visszaes­tek. ÚJPESTI DÓZSA —* DVTK 3:0 (7, 10, 7) D\;TE pálya, NB I, női. A baj­nokcsapat biztosan győzött. MARTFŰ — MVSC 3:1 (10, 9. —6, 7) MVSC pálya, NB TL férfi. A hazai együttes csak nagy küzde­lem után vesztett. Birkózás Kazincbarcikán országos ifjúsági vegyesfogású emlékversenyt ren­deztek. amelyen a következő sor­rend alakult ki: t epkosúly: i. széles (FTC), 2. Novak (Szerencs), 3. Várad! (KM­TK). Légsúly: 1. Benus (Ózd), 2. Szakái (KMTK), 3. Szenti mr el (KMTK), Pehelysúly: 1. Miselyi. (Jászberény), 2. Kónya (Ózd), 3. Nagy (Jászberény), Könnyűsúly: 1. Sándor (Jászberény), 7. Tóth (M. Dózsa). 3. Galgóczi (M. Dózsa). Kisváltósüly: 1. Savanya (Szeged), 2. Czifra (Ózd), 3. Tulipán (Ózd). Nagyváltósúly: 1. Götz (FTC), 2. Görcsös (Szerencs), 3. Kiss (KM­TK), KiskÖzépsúly: 1. Bakos (FTC), 2. Körösi (FTC). 3. Szabadi (KM­TK). Nagyközépsúly: 1. Szodin (Ózd), 2. Sass (Jászberény). 3. Vigh (KMTK). Félnehézsúly: 1. Kálíczki (FTC). 2. Bíró (M Dó­zsa). 3. Molnár (KMTK). Nehéz­súly: 1. Molnár (FTC). 2. Csányi (Jászberény), 3. Kiss (M. Dózsa), DL Kosárlabda Debreceni ASE — MVSC 65:57 (51:25). Miskolc, NB II., férfi. A tartalékosán játszó MVSC végig idegesen küzdött, sok labdát eladott és a ^legjobb Asxtalitenisz Miskolci ÉMTE — Debrecen! VM 13:7. Debrecen, NB U. férfi. A rangadót nagyszerű játékkal nyer­ték a miskolciak, igy négy pont előnnyel fejezték be a tavaszi sze­zont. Gy.: Talas — Engi páros (2). Dubéczi — Bartha páros (1), Engi (4). Dubéczi (3), Tálas (2). Bartha (1). Szolnoki MÁV — 3. sz, AXÖV- Előre 14:6. Miskolc. NB H. női. Gy.: Balogh — Tóth páros (l). Kontra ^ Nyitr&i páros. (1), Ba­logh, Kontra, Tóth; Nyitraá (1—1). L. D. G&nz-MAVAG — DVTK 17:3. Budapest, NB II. férfi. Gy.: dr. Megadja — Palotás páros. őr. Megadja. Marosi (l—1). DL OSC •*- Ózdi Kohász 12:6. Bu­dapest. NB IT. férfi. Gy.: Kántor — Baracsi páros (1). Kantor, Gá- Csik. Baracsi (2—2). Leszler (1). Ivánszki helyzeteket sem értékesítet­te.^ hazai csapat veresége mepepetésnek számit. Kd.: Bardócz (201, Kersch (14), Ro­mán (9), Gaal (6), Béliéi. Buk­ta (4—4). Jók: Bardócz, Béliéi. — lőve:/ — Salgótarján 1— Ózdi Kohász 35:34 (19:16). Salgótarján, NB II.. női. Végig hatalmas küzdelmet vívott a két együttes. Ha az ózdiak kicsit pontosabban dobnak, megnyerhették volna a találkozót. így a hazaiak szerencsével nyertek. Kd.: Ha­lász (15). Czókoly (10). Boros (41. Debreczeni E. (SÍ. Kovács- né (2). Jók: Nagy E„ Halász. Czókoly. ~ ivánszkí =s védhármas áttörésé szinte megoldhatatlan feladatnák látszott az Egyetértés csatárai előtt. Ez örvendetes dolog volt, viszont az mar nem. hogy a DVTK csatárai ugyan­csak megakadtak az Egyet­értés 16-osánál. így a mérkő­zés nagy részében a két 16- os között folyt, a játék. Mégis akadt néhány olyan eset mindkét kapu előtt, amelyek kihasználásával gó­lok eshettek volna. így pél­dául az 5. percben Gerencsér fejesét nagyszerűen védte Ta­más. Nem sokkal később pe~ gig Szigeti mentett nehéz helyzetben. A másik oldalon a kapura törő Kovács II-t szabálytalanul szerelték. s Werner szabadrúgása után Kiss fejesét nehezen hárítot­ta szögletre Landi. A máso­dik félidőben Vári három ki­törése okozott' volna izgalmat, azonban a játékvezető, véle­ményünk szerint tévesen, mindhárom esetben megállí­totta a diósgyőri csatárt. Ez­után Deák ívelte középre a labdát, de Kovács jó hely­zetben lyukat rúgott, a má­sik oldalon pedig egy szabad­rúgás után a labda a felső ka­pufán csattant. S ezzel vége lett. az iramban ugyan jó. de színvonalban a közepes 'táján mozgó mérkőzésnek. A két csapat találkozóján a védelmek nagyszerű, a csatá­rok inszont meglehetősen mérsékelt teliesítményt nyúj­tottak. A diósgyőri hátvéd- hármasból ezúttal elsősorban Gál emelkedett ki, de Szigeti és Werner is jól játszott, a fedezetekről már nem lehet ugvsn»zt mondani. Elől Csá­nyi. Kiss : és időnként Várt nvúilott az átlagosnál jobb játékot. nb i. b Állasa 1. Diósgyőr 4r-6 3 3 10:4 15 2. Szállítók 5 5 2 18:9 15 3. Egyetértés 12 4 7 1 13:8 15 4. D.-újváros 12 6 3 3 14:9 15 5. Oroszlány 12 6 3 3 15:11 15 6. G.-Mévag 12 6 3 3 14:12 15 7. MÁV DAC 12 4 6 2 15:11 14 8, Sz.-fehérvár . 12 4 5 3 23:14 13 9. Miskolc 12 5 2 5 12:14 12 10. BVSC 12 5 5 4 11:11 11 11. Debrecen 17 3 5 4 7:5 11 12, Szombatin 12 5 1 6 14:17 11 13, Jászberény 12 4 2 6 13:21 ld 14. Budafok 12 2 5 5 10:9 9 15. Nyíregyháza 12 2 2 8 8.2* 6 16, in. kér. & « § l S