Észak-Magyarország, 1960. november (16. évfolyam, 258-282. szám)

1960-11-29 / 281. szám

HE AKM A OY AROMR AO 5 in kimig vfífíousifíG Jó játék — egy pont . .. Budapesti Honvéd DVTK 2:2 (11 0) Nagy sikere voJt a Miskolci Dózsa tornabemutatójának ugrott, Faragó kifutóit kapujából, esatur azonban üres kapu mellé lőtt, Egy pare múlva Ivén a mérkőzés lr«nag»obt* helyréiét hagyta hl. A 11-Cs pontról ahelyett, hogy léit volna, a Honvéd kapusat la ki akarta cselezni. A 75. polcban megszerezte a veze­tést h DVTK. Ivén. elhúzott a jobboldalon, s a halaséin» helyén nagy lendü­lettel érkező ftolymosl elé adta a labdát. A balfedezet pedig az VŐK Markáról védhetetlentll a kapu közepébe fejeli. 2:1 a DV­TK javára. Ezután úgy nézett ki, hogy a Diós­győr biztosan megnyeri a mérkőzést. A 7*. percben Ráczl kitőrt a védők gyűrűjéből, s a lábárt vetődő Fara­gó mellett Is elmem, nagy megle­petésre azonban a partjelző lest in­tett, s -KÖsztner játékvezető lefújta a támadást. (Szó sem lehetett les­ről.) A túloldalon Cserjés elfutott a Jobbsrélen. n középre vágott labdái*« a védők elvétették, s a befutó Tichy kiegyenlített. 2:2. Az utolsó percekben nogy erŐ-'ei támadott a Diósgyőr, az eredmény azonban döntetlen maradt. Elénk Iramú, közepes színvonalú, kemény küzdelmet hozott a két csa­pat találkozója. A Diósgyőr, annak ellenére, hogy csak az egyik pontot szerezte meg, ezen a mérkőzésen Igen Jól játszott. A Csányival meg­erősített védelem Jól zárt Ha a DVTK-nak egy kis szerencséje van és hamarabb észreveszi a Honvéd védelmének sebezhető pontját. — hosszú labdákkal indított támadások­ra gondolunk, — biztosan megnyer­hette volna a mérkőzést. Ezt nyu­godtan elmondhatjuk a játék kép** és a helyzetek alapján Is. Nagyban befolyásolta a mérkőzést az is. ami­kor 2:l-nél Ráczit les címén biztos gólhelyzetben megállította a Játék­vezető. A Honvéd Időnként szépen és technikásán játszott. Ezt azonban ellensúlyozta a diósgyőriek lelkese­dése. A taktika és a csapatösszeállí­tás ezúttal helyesnek bizonyult. 1 még ha az eredmény nem Is tükrözi ezt megfelelően. A DVTK csapatában Tóth meg­bízhatóan védett. A második gólt ' kissé gyorsabb beavatkozással hárít­hatta volna. A hátvédhármasban 1 Szigeti játszott a legjobban. A fc- de/.etpár ezúttal lényegesen jobb ; teljesítményt nyújtott, mint a ko- ‘ rábbl n^rkőzéseken. Sólymos! gólja * nagyszerű teljesítmény volt. A csa- ’ társorban mindössze 2—3 ember tar­tózkodott elől. a második félidőben ; azonban, amikor hosszú labdákkal * Játszottak, így Is többszőr zavarba > hoztak a Honvéd védelmét. Ráczl gólja szép teljesítmény volt. Pál eredményességét rontotta esetenként fölösleges cselezésével. Játékával azonban lendületet vitt a csatársor támadásaiba. A Budapesti Honvédban Faragó,- Józsa. Kotász, Tichy és Bozsik ját- .. szott jól. s KÖMitner játékvezető, amikor nem- bírálta felül partjelzőit, nagy hibái í vétett, s ez befolyásolta n mérkőzés- eredményét is. (Paulovits Ágoston) deklódése mellett bonyolították le vasárnap délelőtt a Miskolci Dózsa által rendezett tornabemutatót. A sportkedvelők százai őrömmel foglal­ták el beívelhet a Miskolci Nemzeti Színház nézőterén, hiszen hosszú esz­tendők után végre kényelmes körül­ményeit között és ragyogó környezet­ben élvezhették a szsbbnél-szebb be­mutatókat. örömmel konstatálták, hogy a színház vezetői lehetőségei adtak ennek a sporteseménynek a értésér*, Er a körülmény Igen Bozsik a fél vonalról vitte teld* labdái, tizenhat méterről küldött lövése Tóthról lepattant, s a be­futó Tichy hatalmas erővel a léé alá vágta. 16 a Bp. Honvéd ja­vára. A félidő hátralevő részében is a DVTK irányítottá a játékot, az ered­mény azonban nem változott A játékidő második része is diós­győri támadásokkal kezdődött. A balszélre húzódott Ráczit csak szög­letre szerelték a Honvéd védői. A túloldalon Tichyt Csánvl csak kéz­zel tudta feltartani. Nem sokkal ké­sőbb Pál fölöelegesen cselezett, s elakadt a diósgyőri támadás. Török lőtt kapura. Az 54. percben Cserjés hibázott Jó helyzetben, s egy perc­cel később kiegyenlített a Diósgyőr. Iván kapu a labdát, a Jobbszélső nagy lendülettel tört előre, azonban szögletre szerelték. A beívelt labdát előbb Papp fe­jelte kapura, azonban lepatUnt. majd Pallói Ráczl elé került, s ar. összekötő nehéz helyzetből a jobb felső sarokba emelt. 1:1. A váratlan egyenlítés után a Diós­győr még nagyobb erővel támadott. Pál ugrott ki Törőcsik I.«.mellett, s Faragó kifutással mentett. Nem sok­kal később Papp ismét a középen futó f*ál elé játszott, a bal szélső ki­Ismét győztek a diósgyőri kosarasok Borsod megye ifj. válogatott — Hajdú megye ifj. válogatott 2 :0 (1:0) mert a csatárok sokat cselezget tek. fölöslegesen cipelték a labdát, így az elleniéi védelme mindig^ ide jében hárítani tudott A nagy ellenére úgy laíazott, gól nélkül ér véget a félidő, amikor a 90. percben Kapcsok sztmfülessége gólt eredménye zett. 2d). Kezdésre már nem vol idő. A nagyiramú, a mérkőzés nagyré­szében színvonalas küzdelemben Bor. sód játszott fölényben. Nagyobb gól- aránnyal is győzhetett volna, ha csatárok kihasználják helyzeteiket. ' csapat legjobb része a védelem volt I n hátvédek és a fedezetek szinte hiba I nélkül játszottak. Pécsik. Kiss I., I Cslrmaz és Kiss J. voltak a csapat I legjobbjai. Ildikó. Sütő Veronika. Iga: Judit, § Bonődt Bányász verten,/rőtnek gya­korlata után Fór einer Klára és Füle Judit, a magyar olimpiai csapat tag­lal bebizonyították nagy tudásúitól is hatalmai tapsol vívtak ki a közönség részéről. ügyesek voltak a Ságvárl utcai ál­talános Iskola Irány-tornászai íj. uklk bemutatójukkal mindjobban igazolták azt, hogy Miskolcon egyre Jobban népszerűi é válik a fornasport és ami örvendetes, a legfiatalabbak a leglelkesebb tornászok. Jó hatással volt a közönségre, de /ó bemutatón részvevő sportolókra is. Úgy látszott, hogy a sportolók tudásuk legjavát akarják nyújtani, a „világot Jelentő deszká­kon". Szá/ldékuk sikerrel Járt, mert nézők sokáig emlékeznek majd a isárnapi bemutatóra. Soós György rendórszázados elvtára .ivözőlte a szépszámú közönsége:, majd bevezető szavai után Bejek Géza. az Újpesti Dózsa és a magyar válogatott tornásza olimpiai élmé­nyeiről beszélt. Ezután került sor a tornabemutatóra. • Elsőnek a zajóizentpéferí kislányok léplek a szlnra. A Borsodi Bányász —9 éves csöppségei nagy tetszés malleff mutatták be gyakorlataikat. Gadóczi Mária. Sarkadi Kati, Merő Éva, Csiba Judit. Szabó Márta, Erős Katalin, Sike Gyöngyi, Pataki Ilonka és Gyöngyösi Judit, korukhoz képest meglepő Jártasságot árultak el az 'taluk bemutatott g\ A férfi tornászok \ A női tornászok felemás korlát- gyakorlatai után — ahol az említet­teken kívül bemutatta tudását Jakab Éva, Jakab 'S.suzsu, Salamon Eva, a DVTK tornászai és Mák Gyöngyi Olimpikon is — a férfiak nyújtó gya­korlataiban gyönyörködött a közön­ség. Tóth Árpád. Ferge László, Tóth Zsigmond DVTK versenyzők után Szabó J.. Uliárl. Bejek. Szabó K ét Varoa Lajos, az Újpesti Dózsa ver­senyzői kápráztatták el tudásukkal a nézőket. Különösön Varga l^ajosnak volt nagy sikere, akit hosszantartó tapssal Jutalmaztak pazar gyakorlata után. A tornásznák gerendán mutatták be tudásukat, majd újból a sajószent- peteriek kerültek a színpadra. Ezúttal nem a legfiatalabbak és nem a leg- kiforrottabb tornászokat láttuk, ha­nem azokat a kislányokat, atcik már Jónéhány esztendeje foglalkoznak a tornáim!. A 14—16 éves korosztály Is osztatlan elismerést váltott ki a né­zők körében. 1. U. Dózsa 10 2. Ferencváros 11 3. MTK 11 4.. Salgótarján 11 5. Vasas II 6. Szeged II 7. Csepel II 8. Győr 11 9. Tatabánya il 10. Pécs 10 11. Bp. Honvéd 11 12. Dorog *5! 13. “ nyernék, akkor nem elérhetetlen az Őszi elsőség megszerzése sem. Kosár­dobók: Káló I. (23). PuszUi (19), Káló M. (15), Horváth (12), Kama- rásné (8), Lajkó és Bartha (2—2). A csapat minden tagját dicséret illett jó Játékáért. teljesítményét. Szünet után kicsi csökkent az iram. de így Is közt negyven pontos biztos győzelme arattak a hazai lányok. A diósgyór csapat ezzel a győzelmével szilár­dan tartja a bajnok: táblázat máso­dik helyét. Még három mérkőzés van hátra. Ha mindhármat meg Tetszettek a masor további számol, meg kell dicsérnünk a Földéé Gim­názium tornászait is. Igen jól sikerült a Miskolci Dózsa lornabemutalöja. Minden elismerési megérdemel a sportkör vezetőségé, hogy lehetőséget talált ennek a nagy­szerű bemutatónak a létrehozására. A vasárnapi tornabemutató igen sok hívet szerzett az egyik legszebb sportágnak: a tornának ... LP tatát láthatták ezután a nézők. Külö­nösen az olimpiai torc-t tagjainak si­került Jól a gyakorlata. Nagyszerű élményt Jelentett ezután Igaz Juditnak, a Borsodi Bányász rlsó osztályú versenyzőjének szalag- gyakorlata. A piros és fehér h»ss:u szalag egy rövid nyélre volt erősítve és a lomászlány pompásan „szelídí­tette'' meg a szalagokat... A bemutató egyik legszebb részét láthattuk ezután. A tornásznők mu­tatták be talaj-gyakorlataikat. Pataki a bal felső sarokból ..tornázta' ki s labdát. (Szép csábi rteljesltmény. nagyszerű védés.) Ezután mintegy 10 percig a Diósgyőr támadott nagy erővel. Papp lövése alig kerülte el n jobb alsó sarkot. Nem sokkal később Ismét a középcsatár ug-ott ki a Honvéd-vé­dők közül, Faragó kifutott, Papp lö­vése azonban a Jobb kapuin mellett szállt el. A 33. percben Pul két csel utón elhúzott a ráfutó Józsu mellett. Egy perc múlva Sólymos) óriást lö­vése szállt el a kupu mellett. Támadott a Diósgyőr és mégis n Diósgyőr, IS ezer néző, játék veze­tő: Kösztn.r Honvéd: Faragó — Bzőcs. TÖrÖc-dk I., Józsu — Galambos. Kólát* — Cserjés. Gilice. Bozsik. Tlcby, Nóg­rádi. Edzél Bnbolcsal György. DVTK: Tóth — Werner. Szigeti. Fekete — Török. 8o!ymosi — Iván, Csányi. Papp, Itáczl, Pál. Edző: Bo- dola Gyula. A DTVK kezdett, azonban Soly- moai hibájából Giliczhez került n labda, s a Jobbösszekötő lövését Tóth nagysxenien hárította. Ellen- támadásnál szögletet ért el a hazai é-í-tnai ftAeri Wivésp nznnhnn elke­rülte a kaput. A 4. percben gyors Honvéd-támadás futott a pályán. Nógrádi lövését Tóth nagyszerű ér­zékkel védte. Alig néhány perc telt el a mérkő­zésből. s mégis észrevehető volt. hogy a diósgyőriek jobbösszekötője Csányi. Tichy őrzését kapu felada­tul, amit a mérkőzés nagy részében sikeresen végre Is hajtott. A 9. perc­ben a Honvéd kapuja előtt pattogott a labda. Józsa szögletre men lőtt A beívelt labdát Ráczl kapta Papptól. a t'alösszekötó lövését Faragó védte. Nem sokkal később Solymosi nagy- ercjü lövése lepattant a vendégcsa­pat védőiről. A másik oldalon Bozsik veszélyeztetett, de Tóth biztosan vé­dett. A mérkőzésnek ebben a szakaszá­ban jóiramú, változatos játék folyt a pályán. Mindkét csapat Játékosai nagy eróbedobússal küzdöttek. A csúszda talaj és a lelkesedés követ­keztében bizony elég sok szabályta­lanság csúszott a játékba. A 23. perc­ben egy Ilyen szabálytalan összecsa­pásnál, a diósgyőriek JutotUk sza­badrúgáshoz. A Honvéd-sorfal a 16-os vonalán állt fel. Papp felisme»te a helyzetet, s a fedezetlenül álló Bácsi fejére ívelte a labdát. A balösszekötő nagyszerű fejese nyomán Faragó Miskolc, 500 néző. Vezette: Szegedi. Borsod: Konácsik — Krnmpaszki, Kiss L. BuczJcó — Kiss J.. Pócsik — Molnár (Kapcsok), Vér hőnyi, Balázs. Gál (Molnár). Csirmaz. Borsod kezdte a játékot, s mindjárt az első percben nagy helyzetet ha­gyott ki a csatársor. A továbbiakban is a borsodi együttes rohamozott, az ellenfél csak ritkán jutott el a ha­zaiak kapuja elé, de támadásaik ve­szélyesek voltak. A 22. percben Pócsik erős lövését a kapus kiejtette, s Balázs közel­ről a hálóba lőtte a labdát. 1:0. A gól után a vendégek kerültek fö­lénybe, s tíz percen keresztül ostro­molták n hazaiak kapuját. A télidé utolsó negyedórájábar. kiegyenlítetté vált a játék. Fordulás után újból Borzod vette át a játék irányítását. DVTK—CSEPEL 72:65 (32:34). Diósgyór, NB L, férfi. Az első félidőben jól kezdett a rsepeli együttes és néhány perc el­telte után tízpontos előnyt szereztek. A diósgyőri fiúk erősen feljöttek és i félidő végére sikerült az előnyt *ét pontra csökkenteni. Hallatlanul izgalmas második félidő következett. Óriási volt a küzdelem é« a diósgyő­ri csapat rövidesen megfordította a mérkőzés állását és ekkor a DVTK fiúzott el tíz ponttal. A mérkőzés régéig nem csökkent az iram és si­került a diósgyőri csapatnak győzte­sen kikerülni a végig heves és küz-* delmes találkozóból. Jellemző h nagy küzdelemre, hogy igen sok Játékos került a kipontozás sorsára. A DV- TK-ból Kálót. Kelement. Héreszt és Benyót pontozták ki. A DVTK ko­sárdobói: Haris (25), Kelemen (IS), Letek (15), Héresz (6), Káló (4), Be- nyó és Árvái (2—2). A diósgyőri csa­patban Letek, Haris és Kelemen ját­szott a legjobban, de a többiek is tudásuk legjavát adták. DVTK—CSEPEL 81:4« (45:25), Diósgyőr. NB I. női. Különösen az első félidőben látha­tott a közönség remek játékot. Ek­kor a diósgyőri csapat a kosárlabda Játék minden szépségét bemutatta a nézőknek. Gyors indítások, biztos dobások jellemeztek ekkor a hazaiak