Észak-Magyarország, 1954. október (11. évfolyam, 232-258. szám)

1954-10-26 / 253. szám

' T CSZAKMAGYARORSZAG Kedd, 1984. október $8, A személyi igazolványok megszerzésére vonatkozó tudnivalók A személyi igazolványokat a rend­őrhatóságok december 1-től kezdik kiadni, addig is ajánlatos a hozzá szükséges anyakönyvi okiratokat mi­előbb beszerezni. Miskolc város I. kerületének te­rületén 1895. október 1 óta anya­könyvezett születési, házassági és haláleseteik anyakönyvi kivonatai az I. kerületi tanács vb. anyakönyvi hi­vatalában (Vörösmarty u. 18. udvar­ban) személyesen, vagy postai leve­lezőlap útján igényelhetők. A sze­mélyes igénylés — szombat kivéte­lével — minden munkanapom dél­előtt 8-tól 12 óráig, jelenthető be. Mind a személyesen igényelt, mind a posta útján kért okmányok adatai, valamint 2z igénylő pontos lakcíme közlendő. Szükséges adatok: a szü­letés. házasságkötés, haláleset, vagy holttányüvánítás ideje, továbbá a családi név (esetleges előbb; családi név), az anya neve. Az igényelt ok­mányokat az anyakönyvi hivatal az igényjogosultaknak portóköteles le­vélben küldi meg. I II F ft Hstlrti? f.'8T8'elBS IDŐS StaÍRáiSt 1 Megyei kórbá* (tel : 36 - 363» í. Ka- i’ociv o. üO U5-Ö37I. l. Uldiófgvör I. o 4 sz. renjelő {21—287). igyeteles gyógyszertárat* Állandó ei*23kal kásíenlétl Mis kolc. Szabajrárf lát 2 *z V\*llnc;v!-?kó o 2 -»ám. — Ul 1«t*)5i2v5r: Mar* K árr.U a. 38 */ Heiöcsaba: Csabavezér u. 68 *2ácn. IDŐJÁRÁS | Várható időjárás kedd estig: felhoát­vonulások. néhány helyen kisebb esővé', időnkint élénkefyb nyugati, északnyugat} lég­áramlás. Az envhe idő tovább tart. Várható legalacsonyabb. hőmérséklet mn érijei: 7 -10. ln<rma'^asabb nappali hőrnérsek- jj lef 16- i9 fok között. A fűtés alapjául szolgáló várható közép hő uérséklet lő Fok felett. IF p f fi :r«* Felhívjuk clőfizclőink figyel­mét, hogy az újság előfizetési árát mindig a megelőző hó 28-ig fizessék ki a postás kézbesítő­nek, illetve az üzemi sajtófclc- lősnek, mért ellenkező esetben, a posla a lap küldését megszün­teti. Kiadóhivatal. — A Nemzeti Színház december második felében felújítja Madách Imre drámai költeményét: ..Az em­ber tragédiájáét. Ádámot Bessenyei Ferenc és Básti Lajos, Évát Lukács Margit és Szörényi Éva. Lucifert Ba­lázs Samu, Ungvári László és Vár- konyi Zoltán alakítja. Az ember tra­gédiáját Gellért Endre, Major Ta­más és Marton Endre rendezi. A díszleteket Oláh Gusztáv, a jelmeze­ket Nagyajtai Teréz tervezte. — Még az idén elkészül — ha­zánkban először — az új százhúsz kilowattos teljesítményű rövidhullá­mú rádióadó mintapéldánya. Ellen­őrző méréseit, egységeinek vizsgála­tát és próbaüzemét a jövő év elejére tervezik. Utána hamarosan megkez­dik a sorozatgyártást. ,— November 1—tői a postahivata­lok uj címletű mezőgazdasági bizto­sítási bélyeget árusítanak. Minden munkáltató és állami gazdaság leg­később október 31-ig szerezze be október havi mezőgazdasági biztosí­tási bélycgszükségletét. A megma­radt régi címletű bélyegeket a pos­tahivatalok 1954 december , 31-ig váltják vissza tpljes értékben. (MTI) — A Magyar Elektrotechnikai Egyesület miskolci csoportja október 23-én. 'pénteken délután 6 órai kezdettel Miskolcon, az ßMASZ Patak utca 9. szám alatti kultúrter­mében „Hazai fázisjavító berendezéseink leg­újabb fejlődése" címmel előadást tart. Elő­adó: Torán György, az Országos Villamos El.-.rrca. Felügyelet osztályvezetője. — Október 20-ig 78 állami gazda­ság fejezte be a búza vetését, s a többieknek is már csak néhány hold hiányzott a munka befejezéséhez. Péntekig az állami gazdaságokban a búza mintegy nyolcvan százalékát el­vetették. A Déryné Színház műsora Este 7 órakor: Csárdáskirálynő. s m»%tk mrimám, 8f:KE. Október 14—27: Három testőr. U| kezdés: 4. 6, 8 óra. ­KOSSUTH. Október 14-27: Fe! a féljél. Kezdés: fél 6. háromnegyed 8. vasárnap: fél 4. háromnezved 6. 8 6ra FÁKLYA. Október 26-án rendkívüli előadás 5. 7 órai kezdettel. Bemutatásra kerül: Három testőr. DIÓSGYŐRI DIADAL. Október 24—26: örök- séf? a ketrecben. Kezdés: 6. vasárnap 5, 7 óra. TÁNCSICS. Október 26. Boldogság felé. Kezdés: 5, 7. óra. — Szerdán szünnap. KTIÖCSABA. Október 27—28: Antallal nya­raltam. Kezdés: 5, 7 óra. L’J DIÓSGYŐRI VASAS OTTHON. Október 27: Ezüstszínű por. Kezdés: fél 5. fél 7 óra. ES TESTNEVELES Fölényesen gyezölt a magyar válogatott Magyarország-Csehszlovákia 4:1 íí:0) A két csapat összeállítása: . Magyarország: Grosics—Buzár.­szky, Lóránt, Lantos—Bozsik, Szoj- ka—Sándor, Kocsis, Hidegkúti, Pus­kás, Fenyvesi. Csehszlovákia: Houska—Menclik, Hledik, Novak—Masopust, Procház- ka—Móra veik. Jakubcik, Préda, Ka- csányi, Kosnar. Práda indítja el a labdát, de a ma­gyarok azonnal támadásba lendül­nek. A magyar csapat sorozatos táma­dásai a 11. percben gólt eredmé­nyeznek. A gól után a mieink hatalmas me- zőnvfölénvt harcolnak k*. szén nssz- játékkal közelítik meg Houska ka­puját, A lövésekkel azonban baj van. A csehszlovákok támadásai nem je­lentenek veszélyt a magyar kapura. Szünet után a magyaroknál a sé­rült Lantos helyett Kárpáti, a ven­dégeknél Houska kapus helyett Do- lejsi véd. Kezdés után a mieink lendülnek támadásba, de a csehszlovákok még nagyobb erővel védekeznek mmt szünet előtt. Az 53. percben Fenyvesi elfut a szélen, középre ad Kocsisnak, ö Sándorhoz továbbit. A nagy lendü­lettel 1 lefutó szélső az ötös sarkáról futtából a balsarokba .lövi a labdát. 2:0 A gól után igen jól játszanak a magyarok. Helycseréi, lyukraíutásos támadásokat vezetnek ellenfelük ka­puja felé, sokszor jön zavarba a ven­dégek védelme. A 60. percben Fenyvesi lendülete­sen fut el a balszélen, szépen ível középre, Kocsis kiemelkedik a védők közül és a léc alá fejeli a labdát. 3:0. A gól után is élénk a játék, tá­madnak a magyar csatárok. A 74. percben szép adogatás után Hideg­kúti Kocsis elé tálal, az összekötő a balösszekötő helyéről élesen a bal­sarokba lő. 4:0. Engednek az iramból a magyarok, 3 néhányszor lefutnak a csehszlová­kok is. Egy ilyen lefutás után a kö­zépre húzódott Moravcik nz előre futó Pazdera elé adja a labdát, a csehszlovák játékos nagv lendülettel fut rá és 10—11 méterről a bal felső sarokba lő. 4:1. Magyar támadásokkal ér véget a mérkőzés. A mérkőzés eredménye megfelelt a játék képének, bár győzelmünk nagyobbárányu is lehetett volna, ha támadóink jobban szét tudták huzni a tömörülő csehszlovák védelmet. A magyar csapatból egyénileg Bo­zsik, Sándor, Lóránt és Kocsis, a csehszlovák csapatból Moravcik is Hledik .játszott éti•»<*00 felül. MISKOLCI ÉPÍTŐK—DEBRECENI LOKOMOTÍV 5:2 (2:1> APROH1RDETESEK FELHÍVJUK az Gszakma­gyarországban hirdetni szándékozó üzemek, válla­latok. intézmények Hevei­mét. hogy kocka*, vagy apróhirdetésüket az Állami Hirdető Vállalatnak (Szé­chenyi u, 33 5Z telefon: 38-939) adlak át. Kiadóhi­vatal. Férfi munkásokat azonnal Felvesz az Acéldrót és Drót- kötélgyér Miskolc. Besenyői u. 13. Munkásszállót és ét­kezést térítés ellenében biz­tosítunk. 1878 A Miskolci Patyolat Vál­lalat azonnal felvesz f ti töt és üzemkarbantaríót, aki a villanymotorokhoz Is ért. 189! A XVI sz. Autójavító Vállalat gyakorlattal ren­delkező vizsgázott fűtőket keres azonnali belépéssel. Jelentkezés: Miskolc. Zsol- cai, kapu 9/11. f. em. 188U A Borsodvidéki Gépgyár azonnal felvesz esztergá- Ivos. gyalus, marós, laka­tos és villanvheeesztő szak­munkásokat. 1900 A Miskolci Üveggyár fel­vesz 18 éveit felüli férfi se­gédmunkásokat. Tatár ti. 36. 1899 Eladó komplett ebédlőbú­tor, 2 darab motorkerékpár és kemény ajtók. Borsvezér u. 65. sz. Burai. 4117 Kocsisokat Felvesz a Köz- tisztasági Vállalat, Major u. 2. 1890 Elveszett egyéves gyermek részére barna cipő. Megta­lálója jutalom ellenében ad­ja le: Bodolai Major u. 23. 4542 Eladó jókarban lévő kétak- nás és egvaknás samottos kályha, 126 négyszögöles házhely. Szeles u. 2. ajtó 5. 4525 Főzömindenes r.őt felveszek. Blum Mór Rákóczi u. 2. 4511 Egy köbméter stukaíur- deszka eladó. József Attila u. 5. hátul az udvarban. 4538 Gyermekszeretű háztartási alkalmazottat keresek, ki fő­zéshez is ért, orvoshoz. Hu­nyadi n. 36. földszint. 4332 Beköltözhető kettőszobás ház üzletnek alkalmas el­adó. Ugyanott mákdaráló és kanapé négy fotelszékké! eladó. Gyár u. 45. 4512 Cellophanzacskó készítés­ben teljesen jártas állan­dóan dolgozhat lakásán. ■Miskolc 10. postafiók 508. 4510 Eladó hálószobabútor da- rabonkint is. kombináltszek- rény, kályha, női Singer varrógép. Debreczenyi u. 6. 4504 Eladó 200 kilós hízott disznó. D-vasgyár, Batthyá­nyi sor 12. juhász. 4517 F.ladó 2 darab stkkötó’gép 110 V. világítási áramú. Hidrofor szivattyú. Sztálin u. 75. 4519 Kisboconád! méhcsaládok eladók, Miskolc—Tapolca, Enyedi u. 6. Ablakos. 4309 Kárpitozott garnitúra, vi­lágító rekamiéval, két ágy­betéttel eladó. Tóth, Szé­chenyi u. 7. 4521 Szobakonyhás lakás mel­lékhelyiséggel és 800 négy­szögöl betelepített gyümöl­csössel sürgősen eladó. Be­költözhető. Sátoraljaújhely, Klsköveshegy. Gecsel villa. 4530 Takarítónőt és fütősegéd- munkést felvesz a KG.M. Techn. Diákotthon Miskolc. Hősök tere 1. 1908 Fűtőt kályhákhoz azonnal felvesz Közgazdasági Tech­nikum Miskolc, Hősök tere 4. 1907 A Miskolci f -' " tari Szövetkezet kő—üreseket és férfi segédmunkásokat azon­nal felvesz. Miskolc, Sze­les a. 8. 1904 Fűtő segédmunkásokat azonnali Ke' é - felve­szünk. Miskolc, Gázgyár, József Attila u. 24. sz. 1905 Hazai támadásokkal kezdődik a mérkőzés és már az első percben Csorba lövése okoz izgalmat. Nem sokkal ezután Bátori fejese az oldal­hálóba kerül. Változatos játék ala­kul ki, sokat támad mindkét csa­pat. Feltűnő, hogy a debreceni já­tékosok milyen jól lőnek közelről és távolról egyaránt. A 6. percben a labda szögletre került, kavarodás után Komlósi lőtte a miskolciak hálójába. Kezdés után a miskolci csapat ve­zet támadást. Csorba II. lövése a ka­pusról Mészáros elé pattan, aki meg­szerezte az egyenlítő gólt. 1:1. Igen élénk játék alakul ki, mindkét csa­pat szép támadásokat vezet. A 20. percben szabadrúgáshoz jut a deb­receni csapat. Horváth nagyerejü lövését Dargai pózolva igyekszik védeni, amiből majdnem gól lesz. Csak másodszorra tisztáz az építők kapusa. A 30. percben Asbótot a já­tékvezető sportszerűtlenségéért kiál­lítja. A 44. percben jobboldali támadás után Csorba Bátorihoz játszik, a kö­zépcsatár az ötös sarkáról a későn vetődő kapus mellett a hálóba helye­zi a labdát. 2:1 a Miskolci Építők javára. Szünet után a miskolci csapat tá­mad többet. Bátori szalaszt el az el­ső percekben jó helyzetet, majd a 10. percben szabadrúgáshoz jut a miskolci csapat. Verebes a mellette álló Csorbához gurít, aki hatalmas lövéssel küldi félmagasan a kapu baloldalába a labdát. 3:1. Ezután Bánki lövését, majd Hor­váth közeli fejesét védi szépen Dar- gai. A 25. percben Mészáros becsap­ja a rátámadó védelmet és nehéz szögből a kiinduló kapus fölött pu­hán az ellenkező sarokba emeli a labdát. 4:1. A , 35. percben Bánkinak lenne helyzete, de lövése kapu mellé száll. A 38. percben a középre húzódott Mészáros váratlan lövésével meg­szerzi az ötödik gólt. A 41. percben Ijlorváth szép lövése a jobb kapufát találja el. Befejezés előtt Komlósi egyéni játék után szépít az eredmé­nyen. 5:2. Jók: Mészáros. Kapcsos, Bátori, Dobos, ill. Horváth, Sáfrány. MISKOLCI HONVÉD—PERECESI BÁNYÁSZ 3:1 (1:0) Pereces! támadásokkal indul a mérkőzés, bár a Honvéd is vezet tá­madásokat. Nagy lendülettel küzde­nek a csapatok, a kínálkozó helyze­teket azonban egyik csapat csatárai sem tudják kihasználni. A 30. pereben Cladni lesgyanus helyzetből indul el, magasan ad be közvetlenül a kapu elé és a labdát a befutó Pásztor közelről a hálóba fe­jeli, 1:0 a Honvéd javára. A II. félidő 2. percében szögletet ér el a Honvéd. Cladni íveli be a labdát, Pásztor fejeli kapura, Szín menteni igyekszik, a labda azonban róla a hálóba pattan, 2:0 a Honvéd javára. A gól után sokat támad a perecesi csapat, támadásaiban azonban kevés a tervszerűség, nincs átütőerő a csatársor játékában. A 35. percben Cseh elfut a balol­dalon és 14 méterről a kiinduló Olaj mellett a bal sarokba lövi a labdát. 2:1. Nagy harc indul meg az egyenlítő gólért, de a jól záró Honvéd véde­lem nem engedi kibontakozni a pe­rec esiok támadásait. Befejezés előtt 2 perccel Nagy I. szökteti Cladnit, ő elfut a szélen és a kifutó kapus mellett a jobb alsó sarakba lő, 3:1. Jók: Gyikó, Nagy I., Diettel, ül. Szin, Czerva, Vezér. DEBRECENI HONVÉD—MISKOLCI LOKOMOTÍV 3:1 (0:0) B h^zifeeriett ttviimöícs- és sző!íioltvány$2i!ltség!elét beszerezheti a SzőiífoHvánv és Facsemeteferqa'mi Villáját (Budapest, VII. Rottenbiller u. 33.) 1954. október 30-án megnyíló Budapest, Nagyvárad-tér (Üllői ut 84.) Alsótckeres, Állami Gazdaság-. Balíitonfüred, Ady Fndre u. 21. Celldömölk, Hunyadi János u. 11. .Kaposvár. Állami Gazdaság-. Nagykanizsa. Vörös Csillag Tsz. Ady Endre u. 30. Paks, Villányi u. 20. Pécs. Kertészeti Vállalat. Baja, Kertészeti Vállalat. Cégiét. Állam» Gazdaság. Szolncs. Ady Endre u. 137. faiskolai lerakataiban: Győr, Káptalan domb 15. Abasár. Eger. Gólya u. 1. Hatvan, Horváth M. u. 11. Mátészalka, Tisztviselő telep 4. Miskolc, Szinva u. 2. Debrecen. Kertészeti Vállalat Faiskolája. Mezőhegyes, Állami Gazdaság. Nyíregyháza, Árok u. 57. Szentes, Nagynyomás u. 41». Kiskőrös. Pozsonyi u. 38 f\. Mezőnyjátékká] teltek el az első percek. Az 5. percben Fekete TI. Sza­rnák labdájával kiugrott, jó helyzet­ben Veres kezébe lőtte a labdát. A másik oldalon Gyetván közel­ről kapura lőtt, Berényiről a labda Radványi eié pattant, aki ugyancsak a kapusba lőtte a labdát. A debre­ceniek támadtak többet ebben az időszakban. Szabó kiugratta Gyet- vánt, a középcsatár azonban a kapu fölé küldte a labdát. Nagy harc folyt az első gólért, de jó helyzetben is hibáztak a csatárok. Szünet után különösen Fekete I. visz szint a játékba. Sokat támadott a miskolci csapat s ennek eredmé- nyeképen a 12. percben Dudás 17—- 18 méterről jól eltalált lövéssel meg­szerezte a vezetést. 1:0 a Miskolci Lokomotív javára. A gól után újabb kihagyott hely­zete volt a miskolci csapatnak. A debreceni csapat vette át az irányítást és tervszerű támadásokat vezetett a vendégcsapat kapuja felé. A jól hárító védelemmel szemben azonban nehezen boldogultak a csa­tárok. I A 30. percben Radványi a 11-es pontom elesett, de továbbítani tudta a labdát Érsek elé, aki a kapu bal­sarkába rúgta, 1:1. Továbbra is a debreceniek támad­tak. A 34. percben Lonovies beadá­sát Szabó a bal felső sarokba lőtte. 2:1 Debrecen javára. A gól után is veszélyesen támadnak a Honvédek Befejezés előtt 2 perccel Radványi kiugratja Érseket, aki a kapust ki­cselezve a hálóba rúgta a debrece­niek harmadik gólját. Jók: Sztibor. Nótás. Szabó, Érsek, ill. Buna. Dudás, Siklósi. EGRI FÁKLYA-SAJÖSZENTPÉTER 2:1 (0:1) Úgy indult a mérkőzés, hogy a sa- jószentpétet-i csapat meglepetést okoz és saját otthonában győzi le az eg­rieket. Nyiregyházki góljával szü­netig vezetésre is tettek szert a szentpet eriek. A TL félidőben a hazai csapat erő­sen feljavult és sok támadása ered­ményeképpen Látó és Szabó góljával sikerült megfordítania a mérkőzést. Újabb vereségével a bányász csapat a 11. helyről a 12-re esett "vissza. Jók: Szentmarjai, Hödör, Szabó. ill. Horváth, Ungvári, Puskás, Szondiéi. NAGYBATONY—ÓZDI A nagybatomviak nagy lendülettel vetették magúikat a küzdelembe és sokszor szabálytalanul is igyekeztek a győzelmet megszerezni. Az ózdi csapat lefékezetten játszott és így VASAS 3;0 <l:0) a hazaiak már az első félidőben ve­zetésre tettek szert Vigh góljával. Szünet után továbbra is nagybáto- nyiak irányították a játékot és Rigó. majd Bártfai góljával 3:0-ra győztek a mar bajnok ózdi együttes ellen. Jók: Héthy, Bogáti, Csépe, ill, Csepre&i, Koczián I., Tiba. Dl VASAS—BORSOD MEGYE VÁLOGATOTT 2:1 (2:0) A diósgyőri csapat körülményesen játszott, csatársora egyéni Játékra törekedett, így a lelkesen küzdő és jól záró borsodi válogatott védelem legtöbb esetben meg tudta akadá­lyozni a gólszerzésben. A megyei vá­logatott is sok szép támadást vezetett ellenfele kapujára, de a befejezés nem sikerült. A mérkőzés góljait Pocsay, Szigeti, illetve Tóth lőtték. A Di. Vasas a vártnál gyengébben, a megyei válogatott lelkesen, ötlete­sen játszott. A Diósgyőri Vasasnál a védelem játszott jól. A megyei válo­gatottban a közvetlen védelemre há­rult a legnehezebb feladat, de ezt legtöbb esetben jól oldotta meg, raj­tuk kívül Krucsay és Grómusz mu­tattak iá játékot. ÚJRA DÖNTETLEN EREDMÉNYT HOZOTT A MEGYEI DÖNTŐ Vasárnap Diósgyőrött játszották le a megyei bajnokság döntőjének má­sodik fordulóját. A két csapat talál­kozója ismét döntetlen eredményt hozóit. így majd egy semleges pá­lyán lejátszandó harmadik mérkőzés dönti el, hogy melyik csapat játszik osztályozol az NB II-be jutásért. Dl BÁNYÁSZ—SAUJHELY1 LÓK. 1:1 (1:0) Már az első perc komoly izgalmat okozott. Virágoskiss a kapuratörő Jó­ságot kézzel lökte el a labdától a 16-oson belül A játékvezető 11-est Ítélt. A büntetőt Polányi a jobb ka­pufa mellé küldte, így nem született meg a szinte biztosra vett sátoral­jaújhelyi vezetés. Utána sarokrúgás nyomán nagy kavarodás keletkezett a sátoraljaújhelyiek kapuja előtt, de Sirnkó a kapu tarkából fölé fejelte a labdát. A diósgyőriek kerültek fö­lénybe ezután, de csatáraik távoli lö­vésekkel kísérleteztek és ezek vagy kapu mellé jutottak, vagy a sátoral- jaujhelyi kapus zsákmánya lett. Nagy a küzdelem, de jó játék nem alakult ki, mert idegesen ját­szottak mindkét csapat játékosai, így született meg a diósgyőriek ve­zető gólja is. Kontrakovics II. egy ívelt labdát kézzel fogott meg a 16-oson belül. A megítélt büntetőt Foczkó I. a jobbra vetődő kapus mellett az ellenkező sarokba gurítot­ta, 1:0 a Diósgyőri Bányász javára. A gól után is a diósgyőri csapat támadott többét, a sátoraljaújhelyiek ritkább, szélsőkre épített támadásai azonban mindig veszélyt jelentettek, A 27. percben Petróczi szén lövése zúgott el a kapufa tövénél. A 40, percben Simányi hibázott jó helyzet­ben. A második félidőt diósgyőri tá­madások vezették be. A 2. percoen Petróczi szén lövését a félidőben Varga helyett beállt Verdatta kapu fölé öklözte. A 14. percben Petróczi szép lövését elvetődve védte a sá­toraljaújhelyi kapus. A 17. percben Simonyi hibázott döntő helyzetben, Egy perc múlva Sirnkó felső sarokra tartó lövését öklözte a kapus. Nagy nyomás nehezedett a vendégcsapat kapujára, de a lelkesen küzdő sátor­aljaújhelyi védelem hárítani tudta azokat. A 21. percben Verdatta bele- vetéssel tisztázott veszélyes helyzetet, A 24. percben cseréltek a diósgyő­riek. Baráth jött be Simonyi helyébe. Egy perc múlva kiegyenlíteti Sá­toraljaújhely. Középen Polányi sze­rezte meg a labdát, elhúzott Foczkó I. mellett és a kifutó kapus mellett a labdát élesen az ellenkező sarokba lőtte. 1:1. Hatalmas küzdelem ala­kult ki ezután a győztes gólért. Mindkét kapu előtt sok veszélyes helyzet volt. de a játékosok nem tud­ták kihasználni azokat. A döntő nem hozott szép játékot, annál nagyobb volt a küzdelem. A diósgyőri csapat lényegesen többet támadott, mint ellenfele, csatárai azonban nem boldogultak a kitünően játszó újhelyi védelemmel. Hivatalos tntón.vereményck A sportfogadások 1954. évi október 94-i fordulójára 531.876 darab kéthasábos' megfelelő tippszelvény érkezett be a spi for-adási osztályhoz. Feloszlásra kerül összesen 797.814 Ft. 12 találata egy pályázónak van. A nyi ményösszeg 239.345 Ft. A nyertes szelv száma és tulajdonosa: 243.821 Totózó Miskolc. Rákóczi u. 2. II falálatot 147 pálvázó é-t el, A nyi ménvösszeg eevenkinf 1.627.70 Ft !749-en é-fek el 10 találatot. A nyeremé összesr 182.50 Ft. BSZA K MAGVA KO RSZAO A Mazvir Dolgozók Párti« Megyei Bizottságának neolitot». Szerkeszti: » szerkesztStizoftság. Fetelós k>«4ó: PAUvá- Rodoll. PZBRKPSTTDFPG: Miskolc Szérheov* e. 80. telefonszámnk- ja—zu« I«—OH. 18—017 Vf adóhivatal? Mlskofe. Széchenyi n 80 Telefont 18—907 •A—007 Borsodmegvel távnmdslpsrl VáflelsL Mlskolf Pe'etAe n6orntey»re‘A- Szendiflf Tmréní