Észak-Magyarország, 1948. október (5. évfolyam, 228-254. szám)

1948-10-19 / 243. szám

TESTEDZÉS Európai csúcsot ért e! a diósgyőri vasasok diszkoszvető csapata A diósgyőri Vasasok rendezésében le­bonyolításra került kétnapos országos ügyességi csapatversenyen Európá-a szo]ó eredmény született- A diósgyőri Vasasok Kóbold A., Horváth, Kobold K-, Faragó, Káposztás összeállítású diszkosz­vető csapata 41:76.6 átlaggal országos csúcsot állított föl. A DV tartottá* eddig is a rekordot 41.50-el. Magánnyilvántar- tások szerint a DV most elért kiváló csúcseredménynél eddig Európában job­bat ncoi értek el. Érdemes felfigyelni ar­ra a munkára amelyet a DV végez a Vasgyárban. Az ügyességi csapatbajnok­ságban hatalmas tömegek vettek részt' ez mutatja, \ hogy az egyesület a vas­gyári dolgozók széles rétegére vette az irányt és az új európai csúcs is bizo­nyítja, hogy az új irány helyes. Súlylökés DV A. csapata 11.88 átlag, B.* csapat 10.48, C. csapat 9.30. Egyéni­leg Horváth 13 m., Kóbold K, 12.37, Kó­bold Ä. 11.63. Gerely DV A', csapata 44.13, B, 37.93, C. 32.40. Egyénileg: Hor­váth 49.37, Molnár 44.83, Káposztás 43.50. Rúdugrás: DV A. 2.44. Távol: DV A. 6 m., B. 5.39, OVTK 5.34. Magasug­rás: "Ózd 1.60. DV A. 1.59 B. 1.40. Kala­pácsvetés: DV A. 30.91, B. 20.38, Ózd 18.72. Egyénileg: Horváth 40.52, Kosuta 366.02, Faragó 26.38. MMTE-DVSE 6:2 (3:1) Nem várt eredmény, nagy meglepetés. Az eső ellenére szépszámú közönség nézte végig az I. osztályú szép mérkőző t A DVSE hétközben a Haladást győzte le s így mindenki biztosra vette győ-i zelmét. Az új összeállítású helyi csapat már az első percekben egyik támadást a másik után vezeti. Látni, hogy újszelle- mü, megváltozott MMTE játszik. Alig kezdődött meg a mérkőzés, Bírónak ka­pufára lőtt labdája és két sarokrúgás jelzi a MMTE fölényét. A mérkőzés második félidejének 10. percétől eltekintve, a kezdeményezés a MMTE kezében volt. Az egész csapat mindvégig nagyszerűen játszott. Önzet­lenül, kollektív szellemben küzdöttek. Ezt a kollektív szellemet kell a MMTE- hen tovább fejleszteni. Az első g'ójt Vékony átadásából isko- 1; akcióból Mixtay lőtte. A második gó]t Vékony váratlan 25 méterről kül­dött lövésével szerezte, majd Vékony-- Földi—Mixtay a labda útja és a kiugró Mixtay lövése nyomán 3:0 a MMTE ja­vára. A 37. percben a védelem elnéz egy ártatlannak látszó helyzetet és Te­leki állítja be a félidő eredményét­A második félidőben a vendégcsapat lerfdül támadásba és Szabó I. révén 3:2- re javít Kezdés után Lányi kapja a lab­dát és azonnal válaszol Szabó góljára, 4:2. Csorba, Lányi, Vékony lábán ván­dorol a labda, majd Földi ragyogó csu­kafejessel juttatja a hálóba az utolsó évek legszebb“ gólját. A végeredményt Eiró állítja be. Ezután indokolatlanul a különben is gyengén bíráskodó játék­vezető két játékost leküld. Mindkét csapat kiválót nyújtott. A he­lyi csapat minden játékosa dicséretet ér­demel, Vékonyt kel 1 kiemelnünk, aki a mezőny fölé nőtt. Lányit a debreceniéit kapusa fejenboxolta, a nagyszerű mé'- kőzés egyetlen sportszerűtlen és vissza­taszító jelenségét a játékvezető nem büntette meg. MVSE—Debreceni DSE 3:2 (1:0) Az MVSE azonnal támadólag lép föl. és többször nyílik alkalma gólt szerezni, azonban csatárai nem lőnek pontosan. Az ellenfél kapusa is nagyszerűen véd. A 18. percben Rozgova 11 -eset is jó érzék­kel kiöklözi. Az MVSE nem veszti el kedvét, tovább támad és Balogh be­adását a DDSE halija saját hálójába fe­jeli. 1:0. A második félidő második ' percében Balogh beadás;t Fekete . fejeli kapura, amit a kapus kiöklöz, Simonyi^íét lé­pésről biztosan juttatja a hálóba, 2:0. Az 5. percben a félpályáról elindult Fekete I. elé hiába fut a kapus, biztosan lő a hálóba, 3:0. A 17. percben a nagyszerűin védő Mikolás mellett a DDSE centere szerez gólt, ami fellelkesíti a hazai csa­patot és a 21. percben a balösszekötőjük révén 3:2-re javítanak. Az MVSE ezután rákapcsol és az ellenfele térfelében 'fe­jezi be a játékot- Az MVSE minden játé­kosa lelkesedésével'tűnt ki. Az MVSC kerékpáros szakosztálya a Debrecenben tartott országos vasutas kerékpárba jnokságokon kiválóan szere­pelt. A 4000 m es csapaiversenyben a Povázsai, G Kovács, Németh, Jakab ösz- szcállitásu csapat u Törekvést megelőz­ve országos vasutas bajnokságot nyert. 6 ÉSZAKMAGYARORSZÁG Az ifjúsági bajnokságban Jakab J. 2, Szabó J. 3. lett. A felnőtt vaskerekes bajnokságban Jakab J. 2., Povázsai 4., Németh 6. és Viszlay 9. helyen végzett. 1000 m. időbajnokságban G. Kovács 3. left. Ifjúsági repülőbajnokságban Kovács 1. 2. Szabó J. 3. 1000 m. ifjúsági* idő- bajnokságban Szabó holtversenyben 1—2. le{t. A nagyszerű eredményt elért szak­osztályt az keserítette el, iiogy G. Ko­vács Károlynak mintegy ' 1500 forintot érő versenykerékpárját a verseny alatt ismeretlen tettesek ellopták. A 12 TALÁLATOS TIPPSZELVÉNY: Vasas—MTK 1, Tatabánya—SalBTC I, Soroksár—Ferencváros 2, Haladás—Sze­ged x Újpest—SzAC x, Csepel—ETO I. Ili1, kér.—Gázgyár x, Előre—Szolnoki MÁV 1, MÁV DAC—N. MAORT 1, MM­TE—DVSE 1, Polgári Sör—M. Dinamó 2, Preston—Arsenal x. ' 0 Hegedűs István és Magyarország B csapata nyerte a nemzetközi öttusaver­senyt. A B. csapat, tagjai Hegedűs, Mi­sák, Benedek. 2. Svédország. 3. Magyar- ország. 4. Svájc. 5—6. Magyarország. Egyéniben 2. Henning. 3. Karácsony. 4. Szondy. Meglepetések a vasárnapi NB I. fordulón Több meglepetés született a vasárnap lejátszott NB 1. mérkőzéseken. A legna­gyobb meglepetés a Kispest veresége az újonc Goldberger SE-től. 2:1 (1:0). A miskolci Sipos Szilárd vezetésével Varga I. két góljával, amire Puskás csak egy­szer tudott válaszolni, nyert a Gold­berger. Vasas—MTK 281 (0:2). Megérde­melt győzelem. Csepel—V. ETO 7:2 (1:0). Ferencváros—Soroksár 6:0 (2:0). Haladás —Szeged 3:3 (3:1). Tatabánya—Sa). BTC 2:1 (2:0). A szombaton lejátszott MA- TEOSz—Kistext 6:0 (3:0) és Újpest— SzAC 2:2 (0:0) mérkőzések után a baj­nokságban a Ferencváros vezet 12 pont­ja], 2. MTK 10 p. 3. MATEOSz 9 p. A sereghajtó a Kistext 1 ponttal, a Sál. BTC° 3 p, a Szeged Haladás, Csepel 4 ponttal. Magyarország—Lengyelország ökölví­vó mérkőzés 8:8. Ausztria—Magyaror­szág kézilabda 8:5 (5:4). , A Budapesten lebonyolított ifjúsági tonász versenyen a DV csapata 253.6 ponttal 5. lett­Vasutas bajnok.} mérkőzés lesz szerdán, 20-án d. u. fél 3 órai kezdettel a Szirmai úti sporttelepen, a Miskolci VSE—Bán­révei VSE csapatai között. Helyárak 1 ­és 2 forint. „ TT MMTE HL—Tokaj 6:3. Egri SzTK IL —MMTE II. 1:0, MVSE II.—MMTE női kézilabda 4:2. Rózsaszentmárton — Sárospatak 2:0. MVSE HL—Hejőszalonfa 2:0. Az MVSE női kézilabdázói Szerencsen hírverő mérkőzésen vettek részt, ahol 2:2 arányú döntetlent értek el­A miskolci Postások Szikszóra láto­gatok el, ahol 6:0 (2:0) arányú veresé­get szenvedtek. MOGÜRT—DV 4:1 (1:1). Pendcri ré­vén a DVTK szerzf meg a vezetést,^ amit a 44. percben Szabó egyenjít, Ti második félidőben a budapesti csapat szélsője Pillér révén a 10, 2!. és 31. percben eredményes. A DV válaszolni sem tud, így vesztesként hagyja el a pályát. °PXK—MMTE férfi kézilabda mérkő­zésen 10:3 (4:0) arányban győztek a bá­nyászok. __________ Jlfitá&itdetéMk Apróhirdetést reggel 8 órától délután 5 óráig vesz fel a kiadóhivatal Deák-u. lö sz. 40 éve bevált a Rubois szeplőkrém, hatásáról ezrek beszélnek, töierakat a Váiosi Drogériában. Nemzett és piros ZÁSZLÓK zászlórudak BÉRES kézimunka Széchenyi u. 28. sz. Eladó Dankó Pista utca 37. szám alatti 244 négyszögöl házhely. Érdek­lődni lebet. Dankó Pista utca. 24. szám alatt. 1014-L Tnrknlu peíré! Pankáért vagy kesz- lUIRuljf wiiílul pénzért bármilyen mennyiség ben átvesz a városi szószt ózd e Garami, Havasi gyopár, nagyenyedi Kovács, Dávid, bórax és az összes már­kás arckrémek nagy választékban a Vá. rosi Drogériában. Elcserélném félkomfortos olcsóbérü 2 szobás lakásomat komfortosért. Ka­zinczy u. 3., emelet, Hajdú. Megtekint­hető 11—2-ig. _ 2907 minden méretben és kivitelben GEDEON IRÉN (a z i ii ti á z sarok) Eladó 170x145 cm-es gobelin betétes naneycsipke ebédlőasztal terítő 2.200.— forintért. Szepessy u. 2. sz. 2971 Békebeli minőségű Fodor.iéle kézpasz. ta a Városi Drogériában Törött, használt vagy rozsdás állapot­ban lévő írógépet magas áron veszek. Sebestyén, Széchenyi u. 3. 2755 Száraz, ráncos arcbőr gyógyszere: hormonin krém. Főlerakat a Városi gériában. b. Clarinet eladó. Megtekinthető Tjzeshonvéd u. 28. 6. ajtó alatt. Generáljavított autó, 1100 Fiat, 4 sze­mélyes, eladó. Zajácz, Attila 18. 2933 nátrium kapható Szalycil, benzolsavas a Városi Drogériában. Iskolapadok felszerelések SUM AN Mis k o 1 c Labarfalyy-u.18 Ha íéláron alul akar vásárolni érde­mes bemenni, körülnézni, böngészni — . Használt, átdolgozott hálók, ebédlők, konyhák, bőrgarnitúrák, kárpitosáruk, iro­dabútorok — Bizony Ákos u. 10. Román Béla asztalosélűhely. Csere, vétel, ela- dás. Telefon 21-10. ______________2938 Betőzéshez takarékos Háziasszony sza' harint is használ. Kapható a Városi Dro- Drogériában. Kötőüzem modernizálására tőkést k :■* rés, vagy bérbeadó, esetleg eladó. Cím a kiadóhivatalban. 2937 Globol, Uédété, Atom, GcGe, Hy.tox, Hornotok és minden más rovarirtó a Városi Drogériában. 25 kötetes Grill-féle új Döntvény Tár eladó. Megtekinthető az Eszakmagyaf- ország szerkesztőségében mindennap. 1 "" 2896 Autóhoz, motorhoz, cséplőgéphez elő­irt mentőládák legolcsóbban a Városi Drogériában. Hiányos mentölácláját ki­egészítjük. Központban lévő ház sürgősen eladó. Cim a kiadóban. .2972 CORSO filmszínház müseri Október 19—21-ig ELADÓ KÍSÉRTET Nagysikerű angol vigjáték Fősz.« Robert Donat és Jean Parker FIGYELEM ! Október 11-töl új kezdé­sek 5,7, vasár- és ünnepnap d.u. 3-kov is Jegyelővétel hétköznap fél 4-töl, vasár­nap és ünnepnap 10—12-ig és 2-tól Nyíregyházi MAV_Sátoraljaujhe]yi TK 2:2. Mátészalka—Sa]g. SE 1:0 (0:0). Meglepetés a salgótarjániak otthoni ve­resége. OVTK—MÁVAG 4:2 (3:0). Az otthon játszó ózdiak megérdemelten győztek a gyenge színvonalú játékban. PTK—Wolfner 5:0. A nagyterűén játszó bányászcsapat megérdemelten győzte le budapesti ellenfelét. A bányá­szok mindenben felette álltak ellenfe­lüknek. Különösen a csatársor játszott kifogástalanul Salamon vezérletével. A PTK legénysége biztosan halad az el­sőséghez vezető utón. _______, U RÁ N I A._______ ^FILMSZÍNHÁZ I Október 18—20-ig PHYLLIS CALVERT és JAMES MASON Vörös lámpás Egy miniszter törvénytelen gyermeké­nek megható és felemelő története Elöadáskezdések; hétköznap 6 és 8 óra, vasárnap 4-kor is. SzaUszecvezeií élet Azok a gépkocsivezetők akik Dakő Sándor volt titkárnak .tagsági, vagy be­lépődíjat fizettek, október . 29-án, szer­dán délután 5 órakor a szakosztály he­lyiségében (Szemere utca 5) saját érde­kükben jelentkezzenek. Intézőbizottság. ____ KOSSUTH_____ VOLT KORONAJ Október 18—20-ig 1 vidám este, 2 órás kacagás! 3 a nő RELLYS, legújabb szenzációs vigiátéka Figyelem ! Uj kezdések ! Hétköznap fél 6 és 3 óra, vasár- és Ünnepnap 3, fél 6 és 8 árakor A SZÍNHÁZI IRODA HÍREI Október 19-én, kedden este »Pomp.:, dour«. Üzemi bérlet B. Oki. 20-án, szerdán és 21-cn, csütör­tökön este G. B. Shaw világhírű szín­müve »Wíirrenné mestersége« kerül szín­re. A címszerepet Kovács Terus játssz?.. Péntektől minden este és vasárnap délután »Zsákba macska« mulattató ope­rett' kerül színre. HETI MŰSOR: Kedden este 8 órakor: Pompadour. í. mi bérlet B. Szerdán este 8 órakor: Warrenné mes­tersége. Premier bérlet 5. Csütörtök este 8 órakor: Warrenaf mestersége. B. bérlet 5. Pénteken este 8 órakor: Zsákba tpacjft ka. Premitr bérlet 6. Szombaton este 8 órakor: Zsák bj macska. B. bérlet 6. , ÉSZAKMAG YARORSZAG politikai napilap Felelős szerkesztő: Vajda üíber Felelős kiadó: Faggyas Sándor. Szerkesztőség:» (Deák u. IS) teletonszámok: 13-31 és 17-37 Kiadóhivatal: Deák u. 16. lel. !6.*3 Postafiók: 146. Csekkszla: 403.Uó> Borsodi-nyomda Fekete Pét Felelős nyomdavezető: Fek*te