Ellenzék, 1938. november (59. évfolyam, 249-273. szám)

1938-11-15 / 260. szám

19 38 november I S. ELLENZÉK Kolozsvár. A B-ligában vasárnap mind­össze három mérkőzést játszottak. Az Universitatea újabb és biztos győzelmet aratott a nagybányai Tricolor felett és ez­zel lényegesen megjavította helyzetét a bajnokságban. Nagyváradon a Jiul oko­zott nagy meglepetést, amennyiben ott­honában sikerült legyőznie a NAC-ot. Részletes eredmények: Universitatea—Tricolor (Nagybánya 3:1 (1:1) Kolozsvár. U. Moldovan, lancovici — Adoc, Golub—Medrea II.—David, Bennő — Paunescu—Taranu—Medrea III.—Draga Tricolor. Sepi, Suta—Hornyák, Fehér —Mann—Tatar, Bojtás—Décsey I.— Nas- tureanu—Décsey II.—Gáspár. Az Universitatea ezúttal már hasonlít“ hatatlanul jobban játszott, mint legutóbbi kolozsvári mérkőzésen és győzelme jól megérdemelt. Különösen védelme volt jó, melyben Adoc, lancovici, Golub cs David játéka egészen kiváló volt. A Tricolor, mely egyébként jóképességü együttes, csak az első félidőben volt egyenrangú ellen­fél, a második félidőben összeesett a lel­kes U-rohamok alatt. A csapat legjobb része a közvetlen védelem volt, de Mann, Bojtás, Décsey I. és Gáspár is elsőrangút nyújtottak. A 23. percben David 20 méteres sza­badrúgása a kapulécről vágódik a kapuba (1:0), amit a 28. percben Décsey II. egyen­lített. A II. félidő 12. percében Medrea III. kapásból lövi be Benkő beadását, a 26. percben pedig Taranu beállítja a vég­eredményt. 1200 néző, biró Olteanu Nagyvárad. Nagyvárad, jiul—NAC 2:1 (in), bíró dr. Boldur. Szerencsés győzelem, egyen­rangú ellenfelek küzdelme. Góllövők: Medve II- (2), illetve Pop. A Jiul legjobb embere: Takács, a Victoria volt játékosa. Chisinau. Sporting—Dragos Voda 2:0. A mérkőzés botrány miatt az első félidő végén félbeszakadt. iünf€fi€ii 31 Eclio-HEC-r 0 * fT V F * V XM 1 WMM11- »/T M KOLOZSVÁR Echo—ULC 2:2 (2:1), I. oszt. bajnoki, fiOO néző, b'ró Rat A ,.derby‘f-jellegű mérkőzés nagy küzdelem után, aiz erőviszonyoknak megfelelően, dönt ellenül végződött. Az első félidőben az Echo, az. másodikban az UEC vo’t a többet támadó fél. A gólokat Vasi lesett (11-esből) és Bakos illetve az UEC részé' rői Mocian (öngól) és Dumilreseu lölték. Engit az Echoból és Rusuit az UEC bői kiállította a bíró. Gazdasági Akadémia— (1 \C 3 1 (1:1), bíró dr. Ciurel J. II. oszt. bajnoki, gól lövők: Paul W. (3), Ionescu és Suciu, il lő ve Ottenuu. — Meglepő a fiatal Gaz* dasági Akadémia jó játéka, mellyel má­sodik bajnoki mérkőzését már fölénye­sen nyerte meg. CFR—UEC 3:2 (1:0), if júsági bajnoki, góllövők: Flórian, Suciu és Vaida, illetve Tárcái és Paunescu. Universitatea-—KMSC 2:0 (0:0). ifjúsá­gi bajnoki, góllövők: Antoni és Pop Gli- gore. Az Echo—Napoca ifjúsági bajnoki a Napoca csapatának iávoüéte miatt etnia' minél több éleimet télire. Ne felejts el mindent bevásárolni. — De hova nézel ? D A € fi A elárusító helyeire, ahonnan a no­vember 15,-iki húzásra sors­jegyet vásárolok. A XVIII. sorsjáték húzásai november 15.-én. december 15. én, január 15.-én és február 15.-én. 4, egyenként 6 milliós nyeremény 70 egyenként I milliós nyeremény HELYI CÍM : Dacia Economia Cluj, P. Unirii 23 radb Victoria B.—KMSC 1. 6:2 (5:1), barát­ságos, biro Bernstein. Gólövök: Bokor (3), Hegedűs és Chendrean [2], illetve Cseh és Kardos, A Román Kupa meglepetései A Rapid 3:í-re verte a Ripensiat A DVA legyőzte a Vic oriaí, az AMTE a ploesti Tricolori. — Súlyos botrány a FC Carpaí!»Crai lován mérkőzésen Kolozsvár. A román-kupa 16-os fordu­lójának legnagyobb meglepetése az, hogy a Rapid revánsot vett a Rípensian, to­vábbá, hogy a DVA kiverte a további küzdelemből a Victoria csapatát. A nyol­cas döntőbe a tegnapi forduló alapján a DVA, Prahova, Franco Romana, Moni­tored Oficial, UDR, Oltul, HTV, AMTE, Textila, Kinizsi, Venus, Unirea Tricolor, Sportul Studenţesc, Rapid, FC Carpatí és CAMT csapatai kerültek. A nyolcas fordulót szerdán fogják ki­sorsolni. Részletes eredmények a követ­kezők: DVA—Victoria 4:3 Galati. DVA—Victoria 4:3 (3:3, 3:3, 2:1), bíró M. Petrescu. Ádáz küzdelmet vivott a két csapat, melyet csak meghosz- szabbitott játékkal tudott megnyerni a helyi csapat az agyonfáradt Victoria-val szemben, mely 16 órás utazás után va­sárnap dé ben érkezett meg Galatiba. Az első gólt a 10. percben Hagiopol lőtte, a 20. percben Martin egyenlitiett. A 44. percben Popovici a vezetést a DVA-nek szerezte meg. Az 55. percben Lazar, a 60. percben Szántay lőtt újabb gólt, amit a 7). percben Capusan egyenlített. A 115. percben Aldea a győztes gólt lőtte. TURNU-SEVERIN. Prahova— CFR 1:0 1(0:0). BR AI LA. Franco Romana--Törekvés 4:0 (1:0). SUCEAVA. Monitorul Ol dal—Celafea Sucevei 4:2 (1:2). LEPÉNY. UDR—Minerul 3:2 (2:2, 2:2), bhó dr. Stanciu. Az UDR csak meghosszabbítót játék uián, szerencsével győzött. Góllövök: Lakatos (2) és König, illetve Gergely és Róth. Az utolsóelőtti percben Róth Minerul ogy tizenegyest el­lőtt. SEPSISZENTGYÖRGY. Oltul—Astra Moréid 2:0 (1:0). Góllövő: I.usztig (2), bíró Sipos. Szép játék, megérdemelt győ­zelem. NAGYSZEBEN. HTV—Luceafărul 2:1 (1:0). , ARAD. AMTE,—Tricolor, Etoeşti ß:Q (4:0). Góllövők: Bermescr (2), Perneki, Léb, Reinhardt és Batrin IASI. Glória Arad—Textila mérkőzés elmaradt, mert a Glória nem jelent meg a mérkőzésre. NAGYVÁRAD. Kinizsi- Crisatna 6:2 (4:1), biró dir. Russu, gól lövők: Ki Írnek (3), Thierjung, Bajusz és Molita, illetve Lukács (2). BUCUREŞTI. Venus—luvemus 2:1 (0:0), biró T. Iliescu, gódövök: Orza és Dra'gomircscu, illetve Praszler. Unirea Tricolor—Mihai VUeazu 9:1 (4:0). Sportul Sfudcntcse —SBT 7:1 (4:0) Rapid—Ripensi° 3:1 (1:0), biró J. Pet­rescu, 8000 néző. A Ripensia Cldroiu és Dobay nélkül játszott, akik bes?eszelt ál- ’ápotban jeleidkcztjek a.z utazásra, de La­zar Cornel dr. elnök hazazavarta őket. Góllövők: Aner (a mezőny legjobb embe­re), Rarátky és Moldovan, iileive Rindea. CRAIOVA. FC Carp?.li--Crai lován 2:1 (1:1), biró Busa. GőFövők: Hanga és Szőke, ideit ve tizenegyesből DragomL rescu. A mérkőzés végén a vereség miatt elkeseredem közönség megtámadta 91 FC Carpati já tékosait és 9 bírok akiket többé, kevésbé súlyosan összevert a rendőrség csak nehezen tudta helyreállítani a ren­det. SZATMÁR. CAMT—Olirnp a 3:2 (2:1 V, biró Höhn, 500 néző. Góliüvök: .Tusi (2) és Tóth, illetve Bauer és Iovicin. A kolozsvári alkerületi bajnokság állása 1938 november 14=én KOLOZSVÁR. A november 13-iki mérkő­zéseik után a bajnokság állása a következő: I. oszlóig 1. CFR , , 4 4 0 0 13:7 8 2. Echo (' 4 2 1 1 9:6 5 3. KMSC 4 2 0 2 6:6 4 4. KAC 4 1 0 3 7:11 2 5. UEC ^ 11. 4 0 osztóig 1 3 2:7 1 1. Napoca 4 3 0 1 12:7 6 2. Corvinusi 3 2 1 0 6:3 5 3. UAC 4 1 1 2 5:9 3 4. Gazd. Akadémia 2 1 0 1 7:5 2 5. Haggibbor 3 0 0 3 2:8 0 UJ ÚSZÓ VILÁGREKORDOK BRÉMA. Bdke német uszóbajnok a 100 méteres mellúszásban 1 p. 09.5 mp.*cel uj világrekordot állított fel. AMSZTERDAM- Feggelen holhnd uszóbajnoknő a 100 méteres női hátuszás világrekordját is megjavította 1 perc 13.5 másodpercre. POROK MEGSZÜNTETIK A FEJ EI FOGFÁJÁST,NÁTHALÁZT HÜIÉST Újpest és Hungária pontokat adtak le a magyar bajnokságban BUDAPEST. A m'agyar nemzetül bajnok- j ságiban (vasárnap csuk csonka fordulót bo- 1 nyoLitoltak le, mert a jálkékosok nagyrészét katonai szolgálatra hivták be. Eredmények: Ferencváros—Kispest 4:7 (2:1). Kispest tartalékosán játszott, góllövők: Toldi, Sáros! dr. (2) és Jakab, illetve Nemes. Nemzeti—Hungária 1:1 (1:0). A Hungária cs>ak a második félidőben jött bele a játék­ba. Góllövők: Molnár és Titkos. AZ UNIVERSITATEA UJ VEZETŐSÉGÉ­NEK tegnap örömnapja volt. Az U első csa­pata legyőzné a Tricolort, az U ifjúsági csa­pata is megnyerte bajnoki mérkőzését, a Gazdaságii Akadémia is (ez U érdekeltsége!) már győzelmet aratott a II. osztályú bajnok­ságba^ AZ ANGOL LABDARUGÓSPORT GYÁ­SZA. Londoni jelentés szerint, Pickford, az angol labdarugó szövetség 77 éves elnöke e bő 7-én szivszéllhüdés következtében meg­halt!. Egész Anglia' képviseltette magát a népszerű elnök temetésén, aki egyike volt az nngol labdarugó szövetség megalapítóinak, KER3EN EREDE NEWYORK. A legújabb nehézsúlyú ököl­vívó világranglistán Schmcling már csak az utolsóelőtti helyen áll. A sorrend a követ­kező: Világbajnok Joe Louis USA. 1. Max Bneir USA. 2. Bob Pastor USA. 3. Galento USA. 4. Lou Nova USA. 5. T. Earr angol. 6. G. Bärlund finn. 7. R. Toles USA. 8. M. Rosebloom USA. 9. Max Schmcling német. 10. Red Burmán USA. A VISSZACSATOLT MAGYAR FELVI­DÉKRŐL a Magyar Labdarugó Szövetség 128 egyesületet kapóit vissza négyezer játé­kossal!. KASSÁN RENDEZI MEG EZÉVBEN ;> magyar vévószövetség hagyományos ,,Hősök emlékversenyét“, melyen a legjobb magyar kard- és tör vívók indulnak. BUDAPEST. Nemzeti B válogatott—Ipoly­ság válogatott 10:1 (5:1). SKÓCIA VÁLOGATOTT LABDARUGÓ CSAPATA Londonban 3:2 (1:1) arányban legyőzte Wals válogatottját. LEVÉLPAPIROK egyszerűtől a .Választékosabb kiviveiig legolcsóbbaa az Ellenzék könyvosztáJyábaa* Eíata Laura. ^~ ^ v Uvv * Ajkban újaim győzelmei araion HZ Universitatea A Jsul legyőziea MAC-ot! DEBRECEN. Bocskai—Zugló 3:2 (1:1). SZEGED Szeged FC—Újpest 0:0. A kő zönség hevesen tüntetett Barna bíró elleír, aki Szeged két tizenegyesét nem Ítélte meg. A bajnokságban jelenleg Újpest vezel 19 ponttal. 2. Ferencváros 18 ponttal. 3. Hun­gária 18 ponttal. 46.930 RA EMELKEDETT a labdarugó szövetség állal leigazolt játékosok száma.