Eger - napilap, 1934/2

1934-09-25 / 180. szám

4 EGER—GYÖNGYÖSI ÚJSÁG. 1934 szeptember 25. Film. Uránia. Kedden : Éljen az élet zenés, énekes filmoperett és Vad­nyugat ura izgalmas vadnyugati történet. — Szerdán és csütörtö­kön, csak 16 éven felülieknek, két sláger, háromórás műsorban, ki­vételesen 6 és 9 órai kezdettel: Csók a tükör előtt Fodor László színművének filmváltozata és Gaál Franciska nagy sikert aratott film­je a Csibi reprizben. Gaál Fran­ciska mellett a főbb szerepeket Leopoldine Konstantin, Hermann Thimig és Halmay Tibor játszák. Rendező : Nóti Károly. Zenéjét sze­rezte Brodszky Miklós. *~Öszi~és~"téIi legújabb di­vatlapok megérkeztek és azok nagy választékban kölcsönbe is kaphatók a Sajtószövetkezet könyv- kereskedésében. SZÍNHÁZ Heti műsor. Szeptember 25, 26 (kedd, ezerda) este 8: Timosa. Szeptember 27 ciütörtök este 8: Egy csők és más semmi, zenéi komédia. Szeptember 28 péntek ette 8: lisztéit ház, operett. »Eger« sajtónap. Délutáni előadások: Szeptember 22 szombat d. u. fél 4: Sárga liliom. Szeptember 23 vaifirnap d. u. fél 4: Kék Duna. Szeptember 26 izerda d. u. fél 4: Helyet az ifjúságnak. Szeptember 27 csütörtök d. u. fél 4: Kék Duna. SPORT Mese—Ggak n. 9:0 (2:0) Úgy indult a mérkőzés, hogy a MESE kétszámjegyű gőlarány nyal győz. Da az első 5 pero alatt adott két gólt az I. félidő végéig csak állandó fölény kö­vette további eredmény nélkül. A gyöngyösiek alig jutottak túl a vonalon, ott pattogott a labda a gyöngyösi kapu előtt, de a sorozatos egri támadások meg­törtek a szívósan védekező Gyak játékosokon. A II. félidőben összeroppant a gyöngyösi csapat és tehetetlenül nézte, hogy potyognak a gólok hálójába. A kilenc gólból, külö­nösen Sztojka vatta ki részét, aki egymaga ötöt lőtt. Lakatos (2) és Balog (2) a többi gól szer­zői. A mérkőzést a bfrő kitűnően vezette. Vasas—Btk 4:1 (1:0) Az újonc bél8pátfalvai együt­tes jő játékkal lepte meg az egri közönséget. A Vasas az első fél­időben csak erősen vitethető ti­zenegyesből jutott vezetéshez és a II. félidőben is csak bírói té­vedés folytán szerezte a máso­dik gólt. A Btk lendületei táma­dásait a II. félidő 20. percében Rác góllal fejezte be. A Vasas fölényét ezután még Varga ré­vén két gól jelentette. Az egri csepat csak a második félidő 20. percétől kezdve játszotta kiren­del formáját. Jók : Korrepte, Er­délyi, Fischer, Varga ői Túrái. Bírő sűrűn tévedett és mindkét részről több szép akciót akasz­tott el sípjával. Ggak—SSE 0 : 0, Bajnoki Gyöngyös, títró Szlatkovszky. 1200 néző. A nagy érdeklődéssel várt mérkőzés végig izgalmas, he­lyenként nagyon szép játékot nyújtott. Az első félidőben a Gyak szél­től támogatva végig fölényben játszott. Az első percek elfogó­dottságát lerázva, a Gyak csa­tárok egymásután vezetik a pom­pás támadások egész sorozatát, de az utolsó pillanatokban vagy a remekül játszó SSE védelem, vagy a kapufa vagy épen a Gyak csatárok bizonytalansága megmentik az ellenfelet a góltól. A második félidőben a SSE kezd jobban. Szemre negyon szép, de veszélytelen támadásaik mintegy tíz percig tartanak, az­után feljön a Gyak is. Az utolsó percekben egy sza­badrúgás kecsegtetett góllal, de AZ ÖSSZES ISKOLAI ÍRÓ- ÉS RAJZSZEREK füzetek, körzők, tinták, táskák, tolldobozok, hangszerek, hegedű-húrok és alkatrészek a LEGOLCSÓBB ÁRAKON, NAGY vAlASZ- TÉKBAN, A LEGJOBB MINŐSÉGBEN szerezhetők be az EGBI KERESZTÉNY SAJTÓSZÖVETKEZET könyv-, zenemű-, papír-, író-, rajz- és hangszerkereskedésében SZÉCHENYI ü. 2. nyí ^ház.) Az Országos Szarvasmarhatengésztő Egyesület ellenőrzése blatt álló felnémeti tehenészetéből AZ ÉRSEKI URADALOM literenként 16 fillérért Iriss teljes tejet házhoz szállít. Előjegyzéseket elfogad AZ ERSEKI URAD. GAZD. HIVATALA. az üres kapuba tartó labdát az utolsö pillanatban egyik befutó védő kifejelte. A Gyak tartalékosán játszott, de így ia gólokkal kellett volna nyernie. A SSE komoly gólhelyzetet nem tudott kidolgozni. Ggkse—Dobó 3:0 (3:0) Bajnoki. Gyöngyös. Bíró: Kováts. A Gykse végig fölényben ját­szott és megérdemelten nyert. Tóthot (Dobó) a második félidő­ben a birő kiállította. Egerben tartották meg vasárnap az első vitézi céllövőversengt. Eg8r város vitézei dr. vitéz Jávor Ernő vitézi hadnagy ren­dezésében 23-án, vasárnap tar­tották meg első díjazásos cél­lövőversenyüket, mely egyúttal az egész országban is az első ilynemű verseny volt. A ver­senyzők öt csoportban indultak • az első díjat vitéz Orosz Ist­ván várományos vitte el, aki ez­zel a «vitéz Gaály Ernő vándor­díj« birtokosa lett. A verseny többi eredménye a következő: 1. csoportban (tényleges katonák és rendőrök) 1. vitéz Gödry Gá­za. 2. vitéz Harangozó István. 3. vitéz Elekes Ferenc. II. cso­portban : (polgári vitézek) 1. vi­téz Kovács János. 2. vitéz Győrfi Bertalan. 3. vitéz Bajnok Kál­mán. III. csoportban (váromá­nyosok): 1. vitéz Orosz István. 2. Ifj. Molnár András. 3. vitéz Jeges Sándor. IV. csoport (vá­rományos jelöltek): 1. Bartba Albert reálisk. IV. oszt. tan. 2. Jávor György gimn. I. oszt. tan. 3. Győrfi Sándor. V. (oők) cso­portban i 1. vitéz Elekes Ferenc- né. 2. Vajda Anna. 3. Cserhalmi Erzsébet. A szarvaslövő ver­senyben 1. Biriha Albert. 2. vi­téz Bartha Andor. 3. vitéz Gödry Géza. A versenybíróság elnöke vitéz Kemény Alajos várm. szék- kapitány volt, tagjai pedig vi­téz Vereczkey Lajos és Kunsay Gyula. A versenydíjak, illetve jutalmak felajánlóinak ezúttal mond köszönetét a várm. szék­kapitányság. Hirdessen az Egér-Gyöngyösi újságban! Budapesti rádió-műsor. Kedd, szeptember 25. 6 45 : Torna. Utána: Hangleme­zek. 9.45: Hírek. 10: »Beszédes számok.« (Felolvasás ) 10.40: »Ho­gyan óvakodjunk a tüzelőanyag­tolvajoktól.« (Felolvasás) ll.tO: Nemzetközi vízjelzőszolgálat. 12: Déli harangszó az Egyetemi temp­lomból, idöjárásjelentés. 12.05: Bu­dapesti Koncert Szalonzenekar. 12.30: Hírek, 1.20: Időjelzés, idő­járás- és vízállásjelentés. 130 : Rácz Zsiga és cigányzenekara. 2.40 Hí­rek, élelmiszerárak, piaci árak, ár­folyamhírek. 4: Asszonyok tanács­adója. 4.45: Időjelzés, időjárás­jelentés, hírek. 5: »Költői verseny Eperjesen.« Kuhárszky László elő­adása. 5.35: Bársony Dóra énekel zongorakísérettel. 615: Francia nyelvoktatás. 6.50: Kalmár Rezső és Balázs László szalonkvintettjé­nek műsora. 7.30: »A magyar mű­vészet szelleme és szerepe. Gere- vich Tibor dr. egyetemi tanár elő­adása. 8 05 : Zenés vígjátékrészle­tek. 8 40 : Somogyi Erzsi ős Kürthy József előadói estje. 9.30: Hírek, idöjárásjelentés. 9.50: Melles vo­nósnégyes. II: Csorba Gyula és cigányzenekara. Laptulajdonos: EGRI LAPKIADÓ SZÖVETKEZET. Felelős szerkesztéssel megbízott: Dr. Kapor Elemér. Felelős kiadó: Radii Károlg. KISHffiDETÉS Minden szó 6 fillér, az első szó kővér betűből 12 fillér. BÚTOROZOTT uccai szoba kiadó, Ró­zsa ucca 8. ŐSZIBARACKJAIÉRT díszoklevéllel ki­tüntetett termesztőnél a legkorábbitól az októberben érőig kizáróan nemes faj­tájú egyéves ojtványok kaphatók. Elő­jegyzéseket elfogad Szalontai János vin­cellér Eger, Téglagyár ucca 2. KETTÖSZOBÄS, üvegverandás, kertes vadonatúj, adómentes villaszerű gyönyö­rű úriház a belváros közelségében 10000 pengő helyett haláleset miatt 5500 pen­gőért eladó, háromezerrel azonnal át­vehető. Értekezhetni Barynál, Vörös­marty 40. — Ugyanott: Fakszos ház egy­ezerrel, másik ötszázzal megvehető. Szo- bakonyhás lakás 26 hónapra kettőszázért azonnali kifizetésre, komfortos úriház bérbeadó. Hálószobabútor, konyhaberen­dezés olcsón eladók. Háromszobás vil­lalakás ötszázért azonnal bérbeadó. KIADÓ november 1-ére Szent Imre tér 1. szám alatt igen szép 2 szoba, konyha, kamrás lakás kedvező bér mel­lett. Érdeklődni: Szent Imre tér 9 alatt a házfelügyelőnél. (180) Nyomatott az Érseki Líceumi Nyomdában. — Felelős nyomdaigazgató: Radll Károly