Eger - napilap, 1934/2

1934-09-11 / 172. szám

4 EGER—GYÖNGYÖSI ÚJSÁG. 1934 szeptember 11. Az Országos Szarvasmarhatenyésztő Egyesület ellenőrzése álatt álló Selnémeti tehenészetéből AZ ÉRSEKI URADALOM literenként 16 fillérért IrissJeyesteJet házhoz szállít. Előjegyzéseket elfogad AZ ÉRSEKI URAD. GAZD. HIVATALA. ka, Balog, Kovács Kálmán küz- döttek oroszlánok módjára, míg a védelemben ezúttal ia Zagyvái ét Vass dolgoztak jól. A vendégcsapat erőien tarta­lékol gárdája néhány izép ak­ción kívül nem mutatott a vá­rakozásnak megfelelő játékot. Egy gólt tudtak rúgni, a többi három Bárfony érdeme. Caapkodő, bizonytalan húzá­sokkal indult a játék. Az első per­eikben az egyik szép dunakeszi akciót Schnettler révén gól fe­jezi be. Később komért ért el az egri csapat és Lakatos be­adásából a kitünó Sztojka a ka­pust és labdát hálóba sodorja. Egy ártalmatlannak látszó bün­tető rúgás a MESE ellen és Bár­sony 2:1-re »javít.« A második félidőben 11-est ítél a bíró az egriek ellen. Bár­sony vetődve fogja, de kiejti a labdát, fakve marad és gól: 3 :1! Most feljön a MESE, megmu­tatja, hogy kell szívvel-lélekkel harcolni. Lakatos gyönyörű gól­jával 3 : 2 re szépít, majd a szem­füles Kovács K. révén egy kapu­előtti kavarodásból egyenlít. Már csak néhány perc van bátra, mi­kor meglepetésszerűen bekapja Bársony a harmadik potyagőlt és ezzel beállítja a végeredményt. A MESE a Corinthián-kupa to­vábbi küzdelmeiből kiesett.(Ilyen kapusokkal a II. osztályban sem biztos a helyzete.) A bíró né­hány tévedéstől eltekintve jól vezette a mérkőzést. — Á. — Levonult a GgKSE. Majdnem botrányba fúlladt a Vasas—GyKSE II. osztályú baj­noki mérkőzés. A bíró a máso­dik félidőben lesállás címén nem adta meg a GyKSE egyenlítő gólját, s az egyik játékost han­gos reklamálás miatt kiállította. A gyöngyösiek hosszú vita után levonúltak, mert az első félidő nagy részét is tíz emberrel játszot­ták, és igazságtalannak érezték a bíró ítéletét. A Vasas 1:0-ra nyeri így Turay góljával, és a durvaságoktól tarkított mérkőzés méltó befejezést ért a meg­szakítással. A Vasas utólérhetet- len fault mestere Mihalioa jól tenné, ha valahol a sportszerű­séget elsajátítaná. Még a saját közönsége is a kiállítását köve­telte. A két bajnoki pontot nem éppen megérdemelten a Vasas szerezte meg. Az előaaérközésen, a Vasas II. 2:0-ra verte a Dobó ifjúsági csapatát. * Üdvözöljük bel- és külföldön lakó barátainkat, ismerőseinket, csonka Hazánk revíziós célját szol­gáló «Trianoni emlékkereszt« le­velezőlapokon ! Egri irredenta em lék! Ára 16 fillér. Kapható: az Egri Keresztény Sajtószövetkezet könyvkereskedésében. Ggak-MVSC 3:1 (1:1) Gyöngyös, I. oszt. bajnoki. Biró: Adorján. Szombaton, Kisasszony napján játszott a Gyak otthonában első­ízben I. osztályú bajnoki mér­kőzést, Az elmúlt vasárnap Hat­vanban elért döntetlen eredmény bizakodással töltötte el a gyön­gyösieket a mérkőzés végső ered­ményét illetőleg. Várakozásuk­ban nem is csalódtak, mert a Gyak, noha nehéz harc árán is, megszerezte a győzelmet. MVSC támadások vezetik be a mérkőzést. A formás támadá­sok csakhamar eredményt is hoznak. A gólt követő Gyak tá­madást csak faulttal tudja fel­tartani az MVSC védelem. A szabadrúgást Báli 25 méterről védhetatlenül belövi. Egyenlítés után ismét az MVSC veszi ke­zébe az irányítást, szebbnél szebb támadásokat vezet, de a Gyak bekkek már biztosan mű­ködnek. A 20. perc után a Gyak halfsor is magára talál, hullám­zóvá válik a játék, gólhelyzetek is adódnak, de kihasználni azo­kat egyik csatársor sem tudja. A második félidőben a Gyak óriási erővel kezd. Egymás után keletkeznek a legkeciegtetőbb gólhelyzetek, azonban Báli, Cser- venka, Popsllár sorra hibáznak. A gól a levegőben lóg. Végre a 6. percben Báli, Studer által balra fejelt labdából 10 méterről megszerzi a vezetést. Továbbra is a Gyak marad támadásban. Az MVSC védelem és halfsor megzavsrodik, kapkodni kezd, csatárainak nem tud adni egy valamire való labdát. A Gyak egyre hevesebben ostromol, de a támadősornak semmi sem si­kerül. Már vége felé jár az idő, 8mibor a 44. percben, egy baloldalról rúgott koméiból Studer befejeli a 3. gólt és be­biztosítja a győzelmet. A Gyak a mutatott játék alap­ján megérdemelte a győzelmet, sőt a második félidőben muta­tott fölény alapján 4—5 gólos győzelme sem lenne meglepetés. A további sikeres szereplés azonban föltétlenül fejlődéit kí­ván. A halfsor bizony nagyon nehezen találtmagára, a jő pasz- azokkal végig adős maradt, a csatársor munkájából hiányzott a megértéi. Ez a sor végig szét­eső játékot mutatott. A gólokat hallatlan lendülete szerezte. Az MVSC nagyon szépsn kez­dett, s ha a második félidőben nem veszi át a Gyak csapkodó stílusát, talán döntetlent is tu­dott volna elérni. Laptulajdonos: EGRI LAPKIADÓ SZÖVETKEZET. Felelős szerkesztéssel megbízott: Dr. Kapor Elemér. Felelős kiadó: Radii Károlg. — Äz EGEH-GYÖNGYÖSI ÚJSÁG kiadóhivatala: Líceumi Könyvnyomda. Telsfonazáma 176. Budapesti rádió-műsor. Kedd, szeptember II. 6 45: Torna. Utána: Hangleme­zek. 9.45: Hírek. 10: »Az ott­hon madarai« (Felolvasás) 10.40: »Divatos ablak- és ajtófüggönyök.« (Felolvasás ) 11.10 : Nemzetközi víz- jelzőszolgálat. 12: Déli harangszó az Egyetemi templomból, időjárás- jelentés. 12.05: Losonczi Schweitzer Oszkár szalonzenekara. 12 30: Hí­rek. 1.20: Időjelzés, időjárás- és vízállásjelentés. 130: Am. kir. Mária Terézia 1. honvédgyalog­ezred zenekara. 2.40 Hírek, élel­miszerárak, piaci árak, árfolyam­hírek. 4: Asszonyok tanácsadója. 4.45: Időjelzés, időjárásjelentés, hírek. 5: »Erdély költője « (Tompa László.) György Dénes előadása. 5.30: Horváth Rezső és cigány- zenekara. 6 30: »Világháború a tuberkulózis ellen.« Parassin József dr előadása. 7: A Budapesti Pol­gári Dalkör. 7.50: Vígjátékelőadás a Stúdióból. 9 35 : Hírek, időjárás­jelentés. 9.55 : Kamarazene. II: Viktória hanglemezek. ÜZLETÁTHELYEZÉS. Tisztelettel értesítem nb. meg­rendelőimet, hogy 20 év óta Kállay Z. u. 5. sz. alatt fennálló úri szabó üzletemet szept. 1-től Jókai u. 2. sz. alá helyeztem át, ahol továbbra is elvállalom a legmodernebb és a legújabb szabású férfiruhák készítését, szolid árak mellett. Szíves pártfogást kér KOVÁCS LÁSZLÓ ______________szabómester, Eger. K ISHffiDETÉS Minden szó 6 fillér, az első szó kövér betűből 12 fillér. “==■==" JÓMEGJELENÉSŰ mindenes leány fel­vétetik. Almagyar u. 15. BÚTOROZOTT uccai szoba kiadó, Ró­zsa ucca 8. FARAGOTT ebédlő olcsón eladó. Meg­tekinthető a Hangya-házban. ELADÓ majdnem új, könnyű homok­futó kocsi és egy jó paripa ló. Erzsébet fürdőben 3 SZOBÁS lakások és 5 szobás ki­adó. Kováts János ucca 25. sz. SÜRGŐSEN keresek jóhangú rövid zongorát bérbe. Címet ármegjelöléssel kérem a kiadóba. BELVÁROSI 3 szobás, fürdőszobás úri lakás november hó 1-re kiadó. Ugyan­csak a belvárosban garage helyiségek bérbeadók. Ezenkívül kisebb, nagyobb vidéki házak földbirtokkal, vagy anélkül kiadók, vagy örökáron eladók. Felvilá­gosítást ad: Egyházmegyei Takarék- pénztár rt. Ugyanide jókarbanlevó, alig használt cserép- és vaskályhákat meg­vételre keresünk. ELADÓK nagy vasmosdók, nagy vas­ajtók borházhoz. Érsek ucca 15. LEGALÁBB 40-szeres, nagy fényerejű használt távcsövet keres Mannó főorvos Gyöngyös. ÜR1LÁNYT, vagy űriasszonyt lakótár­sul keresek, esetleg külön szobával. Cím gyöngyösi kiadóban. ELADÓ autó. Chrysler 4 hengeres csu­kott. jókarbanlevó, új gumikkal. Dr. Szerü­ké főorvosnál, Gyöngyös. BORHÁZAS pince 600D hl. befogadó- képességgei azonnal kiadó. Felvilágosí­tást ed a Szőlészeti és Borászati Szak­iskola igazgatósága. AZ ÖSSZES ISKOLAI ÍRÓ- ÉS RAJZSZEREK füzetek, körzők, tinták, táskák, tolldobozok, hangszerek, hegedű-húrok és alkatrészek a LEGOLCSÓBB ARAKON, NAGY VÁLASZ- TÉKBAN, A LEOJOBB MINŐSÉGBEN szerezhetők be az EGRI KERESZTÉNY SAJTÓSZÖVETKEZET könyv-, zenemű-, papír-, író-, rajz- és hangszerkereskedésében SZÉCHENYI U. 2. (172) Nyomatott az Érseki Líceumi Nyomdában. — Felelős nyomdaigazgató: Radii Károly