Egyetemi-jogi művelődésünk fejlődéstörténetéhez - Fejezetek az Eötvös Loránd Tudományegyetem történetéből 4. (Budapest, 1980)

Horváth Pál: Egyetemi – jogi művelődésünk fejlődéstörténetéhez (Előtanulmány az ELTE Állam- és Jogtudományi Kar történetéhez)

- 38 ­árnyoldalait/ a maga sokrétűségében kifejtsük. Célszerű. Tolna tehát, ha az eleve számitásha vett szerzők, a többnyire név szerint is emlitett részletkutatók körén tulterjedően az érin­tett oktatási-szervezeti egységek vezetői is konkrét állásfog­lalásaikkal /Írásban vagy szóban/ segítséget nyújtanának aján­lásaikkal. A szerkesztő bizottság ezek és a vitában elhangzot­tak alapján tegyen előterjesztést a kari vezetésnek úgy a szerzők, mint egy adott esetben szükséges /akár koronként is tagolt/ munkabizottságnak a felállítására. Az ügy sürgősségére kell végezetül felhívni az érin­tettek és rajtuk keresztül a Kar minden historikus vénáju al­kotójának a figyelmét, hogy a kari alapkoncepciónk tisztázását illetve a szervezeti keretek kimunkálását célzó állásfoglalá­sokat, a kibővített szerkesztőbizottsági ülésre elkészítve se­gítsék elő a nemes ügy megvalósulását. Törekvéseink ugyanis csak abban az esetben juthatnak célhoz, ha azokat az 3LTE tör­ténete főszerkesztője /Sinkovics István/ által megfogalmazandó "alapkoncepciók" számára elérhetővé tudjuk tenni.

Next

/
Thumbnails
Contents