Új Dunántúli Napló, 2003. április (14. évfolyam, 89-117. szám)

2003-04-06 / 94. szám

2003. ÁPRILIS 6. A Marcnak ízlett a paksi „pizza AZ EGYKORI DOMBÓVÁRI, PATRICK LEE LETT A VASUTASOK VESZTE DEBRECENBEN 5* Az élvonalbeli férfi kosárlabda bajnok­ság alapszakaszának záró fordulójá­ban mindkét Tolna megyei gárda vere­séget szenvedett. Az Atomerőmű SE otthonában kapott ki a Körmendtől, s ezzel a bajnok a legjobb négyen kívül „rekedt”. A dombóváriak a harmadik negyed elején még vezettek Debrecen­ben, ám a trónkövetelő gyorsan fordí­tott, s már nem hagyott kétséget a győztes kiléte felől. Atomerőmű SE- Marc-Körmend 70-77 ■ (12-16, 25-6, 14-29, 19-26). Paks, 1100 néző. V: Faidt, Földházi. ASE: Mé­száros (4), DAVIS (15), Smith (10/6), Sitku (6), CZIGLER (18). Csere: FODOR G. (9/3), Jurgilas (8). Edző: Fodor Péter. Körmend: Németh (9/3), TOROMAN (27/12), TRÜMMER (10/6), MUJA­NOVICS (20/9), Grebenár (9). Csere: Hainje (2). Edző: Zsebe Ferenc. Az eredmény alakulása: 3. perc: 2-8, 9- P-: 12-15, 13. p.: 16-22, 19. p.: 35-22, 24. p.: 49-36, 29. p.: 49-50, 34. p.: 62-53, 38. p.: 63-69. Kipontozódott: Jurgilas a 36. percben. Mészáros juttatta vezetéshez a házi­gazdát, ám Toroman és Mujanovics ré­vén a vasiak röpke két perc alatt fordítot­tak (2-8). Fodor Péter érzékelte is, hogy csapata beragadt a rajtnál, s máris kikér­te első idejét. Azonban ezt követően is sok volt a hiba az ASE játékában, míg Toromanék különösen távolról dobtak Pontosan - szóval maradt a vendégelőny. Az első negyed vége előtt paksi oldalon Jött Fodor Gergely és Jurgilas, s előbbi fögtön két ponttal jelentkezett "be. Hiába volt a gyakori csere, az ASE a folytatásban sem talált igazi játékára. Valahogy nem volt elég tűz a játékosokban. Ha kicsit fásultan is, de a negyed közepére sikerült utolérni a Körmendet, 22-22 lett az állás. Sőt, Jurgilas már a vezetést is meg­szerezte, miközben Némethék kezdeti pontos­sága is odalett - főként a távoli dobásokra volt ez igaz. Mindezzel párhuzamosan lendült egy- re inkább játékba a hazai együttes, most már Zsebe Ferenc forgatta csapatát. Szüksége is v°lt rá, hisz fiai hat percen át nem találtak a gyűrűbe, a negyedet 25-6-ra nyerte a házigaz­da, s ebből a két csere, Jurgilas, és Fodor 15 Pontot vállalt magára. Szünet után is megma­radt az ASE lendülete, most már érvényesült Czigler magassági fölénye is a palánkon alatt. A második oldalon Toroman cipelte csapatát, zetés, amit Grebenár toldott meg egy újabb duplával. Egyre nagyobb lett a kapkodás a hazaiaknál, sem­mi sem sikerült már nekik. Mind­ezt Trümmer büntette egy három­pontossal. A hátralévő időben a vendégek már taktikusan őrizték vezetésüket, nem adták át az előnyt, s arattak nem várt győzel­met a bajnokcsapat otthonában. Fodor Péter: - Rosszul kezd­tünk, viszont egy jó második ne­gyeddel megteremtettük a győze­lem lehetőségét, amit a második félidő második felében - nemcsak a mi hibánkból - elherdáltunk. Zsebe Ferenc: - Az első jó ne­gyed után összeestünk, mint a ré­testészta, de hála Istennek, 15 pon­tos hátrányból is fel tudtunk állni, a negyedik negyedben már finom pizzatésztát készítettünk. (medgyesy) Debreceni Vadkakasok- Dombóvári VMSE 97-84 (24-29,28-16,22-19,23-20). Deb­recen, 1800 néző. V: Szabó Gy., Ki­rály. Debrecen: Fodor M. (2), LEE (37/15), GREEN (22), Boldizsár (-), BUKVA (19). Csere: Ádám (-), Gémes (5), TÓTH G. (12/6). Edző: Ráthonyi Tamás. Dombóvár: SPIVEY (21/6), Mészáros (1), HALIMICS (27/18), Csaplár-Nagy (-), Szmiljanics (11/3). Csere: Vavra (2), Bódi (10/3), BALOGH (12/6). Edző: Dinnyés Attila. Az eredmény: 5. perc: 10-14, 15. p.: 33-39, 22. p.: 52-53, 25. p.: 65-55, 35. p.: 84-73. Jól kezdtek a dombóváriak, s a második ne­gyed derekán még 10 ponttal tartottak előbbre. Ezután feljött a Lee és Green vezérelte Debre­cen, s a nagyszünetig fordított. A harmadik ne­gyedben elején ismét összeállt a vasutasok já­téka, s nem csak beérték ellenfelüket, de a ve­zetést is átvették. A dombóváriak előnye azon­ban rövid életűnek bizonyult, Bukváék három perc alatt 13-2-es szériát produkáltak, s ezzel elléptek ellenfelüktől, akik már nem tudtak újítani. Dinnyés Attila: - Az elején jól játszottunk, a második negyedben azonban egy két-három perces rossz periódus miatt eladtuk előnyün­ket. A második félidőben a palánk alatt bizo­nyultunk gyengébbnek, így nem maradt esé­lyünk a debreceniek ellen. Terrence Davis (fehérben) és Samir Mujanovics külön párhar­cát a vendégek erőcsatára, a meccset a Körmend nyerte ám egyedül nem sokra ment a Czigler-Davis duó ellenében. Aztán megint megtorpant a baj­nokcsapat, ezúttal ők tartottak hat perces ko­sárszünetet. Ezalatt viszont nem tétlenkedtek a körmendiek, s a 29. perc közepén Trümmer el­ső találatával már a vasiak vezettek (49-50). Hol volt már a korábbi jelentős előny, a hazai­ak a negyed legvégén Sitku találatával épphogy egyenlíteni tudtak. A záró tízperc kezdetén Smith rázta meg magát, 2+1 pontjával ismét az ASE vezetett, s ettől úgy tűnt a paksi csapat is magához tér. Davis szólói, Czigler pontjai 9 egységnyi előnyt hoztak számukra. Mielőtt azonban kezdett volna megnyugodni a paksi tábor, hajrába kezdett a Körmend. Mujanovics és Trümmer révén 62-59 lett az állás, az utolsó öt perc kezdetén. Egy perc elteltével viszont Toroman pontjaival már a vasiaknál volt a ve­A csapatmunka diadala GYŐZELEMMEL KEZDTE A FELSŐHÁZI RÁJÁTSZÁST A SZEKSZÁRDI UFC GÁRDÁJA A labdarúgó NB II Hummel csoportja felsőhá- 21 rájátszásának első fordulójában a Szek­szárdi UFC Gaál Attila góljával legyőzte a Ta.- ta együttesét, s ezzel - egy napra biztosan - a tabella élére ugrott. Szekszárdi UFC- Tatai HAC1-0 (1-0) Szekszárd, 250 néző. V: Szökrényi (Szalai, deutsch). Szekszárd: Horváth B.- Tóth P., Fe­hér, Mosonyi, Gaál- Torma (Czékmány, 67.), Mészáros L, Bozsér, Vizdár (Barics, 80.)- Tá­las, Szentjobbi (Csontos, 89.). Edző: Dienes pál. Tata: Berecz- Tóth Z., Németh, Veréb, perkó- Schmidtmayer, Határvölgyi (Miksi, /6), Bombicz, Kádas (Gyüszi, 89.)- Andai, Pankotai (Tóth N., 69.). Edző: Ferling Béla. A 27. percben Torma adott középre a jobb ol­dalról, az ötös sarkánál a védője mellett befor­duló Tálas lövését Berecz kapus csak kiütni tud­ja, és a hosszú oldalon érkező Gaál közelről a kapuba passzolta a labdát. 1-0. Nem őriztek túl jó emlékeket a szekszárdi szurkolók a tataiakról, hisz Ferling Béla csapata volt az egyetlen gárda, amelyik az alapszakasz­ban otthonában tudta legyőzni az UFC-t. Ráadá­sul az előzmények sem ígértek sok jót a szek­szárdiak számára, hisz a már ismert anyagi Problémák okozta elkeseredést csak fokozta, "0gy a legutóbbi fordulóban a Petőháza ellen Mesterhármast elérő Kiss Tamás sárga lapjai mi­att uem léphetett pályára. Kezdetben meg is lát­szott a hazaiak játékán, hogy két középpályással r°hamoz Dienes Pál legénysége, ám ahogy telt fái idö' melegedtek bele egyre jobban a jó­ikba az alkalmi támadók. Tálas Zoltán az UFC vezető góljából is tevékeny részt vállalt, hisz az szemfülessége, és helyzetfelismerése is kellett ahhoz, hogy egy formás jobb oldali akció végén aal betaláljon Berecz kapujába. A játék képe alapján teljesen megérdemelten szerzett veze­tést az UFC, a tataiak az első félidőben szinte alig lépték át a felezővonalat, s inkább csak kirí­vó szabálytalanságokkal vétették észre magu­kat. Fordulás után feltámadt a szél, s vele együtt a vendégcsapat is. Andaiék ekkor már többször látogattak el Horváth kapuja elé, s bár akadtak helyzeteik bőven, a hazai kontrák is rengeteg ve­szélyt hordoztak magukban. Hiába voltak meg azonban a lehetőségek Tálasék másodszor már nem tudták bevenni a tatai kaput, s így az utol­só percig izgulniuk kellett sikerükért. Mindent egybevetve azonban teljesen megérdemelten nyert a Szekszárd, hisz játékosai félretéve a problémákat igazi csapatként küzdöttek, s újabb szép győzelemmel ajándékozták meg a hűvös idő ellenére is kitartó közönségüket. Jók: Bozsér, Mészáros I., Tálas, Szentjobbi, Gaál, il­letve Andai, Németh. Dienes Pál: - Mai sikerünk a csapatmunka diadala volt! (rónai) További eredmény: Bodajk-Komló 1-0. A 27. percben Tálas Zoltán (középen) lefordult védőjéről, lövése még kipattant Berecz ka­pusról, GaálAttila azonban a legjobbkor érkezett, s a védő idei első góljával nyert az UFC SPORT KÉZILABDA Futottak az eredmény után A női NB l/B Nyugati csoportjának szombati játék­napján a bentmaradásért küzdő Tolna KC nem tud­ta megnehezíteni az éremért hajtó Marcali dolgát. ■ Tolna KC-Marcali VSZSE 19-27 (8-15). Tolna, 350 néző. V: Székely, dr. Vattay. Tolna: Újvári- Far­kas, Fauszt 2, Horváth Sz. 10 (2), Nagy A., Simon 4, Takács 3. Csere: Sulyok (kapus), Taksonyi, Reisch, Wiedemann. Edző: Árva Csaba. Kiállítások: 6, ill. 12 perc. Hétméteresek: 6/2, ill. 7/6. Müller két góljával szerzett előnyt a Marcali. A haza­iak nehezen találtak rést a vendégek jól záró védőfalán, így Horváth Sz. góljai ellenére maradt a különbség (12. perc: 3-5). Aztán két perc alatt zsinórban háromszor volt eredményes a somogyi gárda, és Árva edző időkérése sem változtatott a játék képén (23. p.: 6-11). Az egyik oldalon Horváth, a másikon Müller vállalt so­kat, ám amíg a vendégek szélsőjének társai is akadtak, j addig a tolnaiak irányítója többnyire magára maradt. A fordulás után összébb húzta védekezését a Tolna, a hazaiak azonban nem tudtak faragni hátrányukból, mert, három alkalommal is ziccerben hibáztak. Újvári kapus bravúrjai teremtettek újabb és újabb esélyt a fel­zárkózásra, a tolnaiak támadójátékának hatékonyságát azonban hűen tükrözi a 40 perc alatt lőtt tíz gól (10-16). A játékrész második felében kettős emberelőnyből Ta­kács és Horváth góljaival öt gólra felzárkóztak a vendéglátók (51. p.: 17-22), ennél közelebb azonban már nem kerültek riválisukhoz. Az „egyszemélyes” tol­nai csapat nem találta meg a jól felkészült, zártan véde­kező Marcali játékának ellenszerét, így nem tudta meg­szorítani a somogyiakat. Jó: Horváth Sz. (fekete) | ASZTALITENISZ Visszavágott a Tolna A női NB I szombati fordulójában a Fastron AC Tolna könnyedén nyert a KSI ellen, s ezzel visszavágott a budapestieknek az ősszel elszenvedett vereségért. ■ Fastron AC Tolna-KSI 14:4. Az ősszel nagy meg­lepetésre 13:5-ös vereséget szenvedett a fővárosban a Fastron, így volt miért visszavágniuk Éberhardt János tanítványainak. A párosok után még döntetlenre álltak a felek, miután ugyanis Wittingerék simán győztek a gyengébbik budapesti duó (Erdélyi, Szentkeressy) el­len, az Ackermann-Guld formáció megtette azt a szí­vességet, hogy 2:l-es előnyről veszített a Galiotti-Ivás- kó duóval szemben (1:1). Az egyéni partikban aztán gyorsan helyreállították a rendet a hazaiak. Az első há­rom kört 3:l-re nyerte meg a Tolna, míg az utolsóban - Guld Szentkeressyt verte - még ennyi sem jutott a ven­dégeknek. A tolnaiak alaposan visszavágtak a budapes­tieknek, s ha Guldnak több szerencséje van, akár fölé­nyesebb is lehetett volna a Fastron-siker. Győztesek: Majzik 4, Wittinger 4, Ackermann 4, Guld, a Majzik-Wittinger pár, illetve Erdélyi, Iváskó, Galiotti, valamint a Galiotti-lváskó pár. SPORTMŰSOR Kézilabda: Női NB I/B, Nyugati csoport: Fino Tamási KC-LRI Malév 11. Női NB 11: Kutas-Varga Trans-Fer UKSE Szekszárd 11, Érd-Cece-Simontornya KC 17. Férfi NB II: Simontornyai TC-Harkány 17. Kosárlabda: Férfi NB II, rájátszás az 1-4. helyért: Ta­tabánya-Bonyhádi KSE 17. Labdarúgás: NB III, Dráva-csoport: Keszthely- Dombóvári FC-Rutin, Bonyhád Völgység LC-Mohács 15.30. Duna-csoport: Mezőfalva-Paksi SE 16.30. Megyei I. osztály: Dunakömlőd-Bcflcske, Tevel-Tol- na, Tamási-Dunaszentgyörgy, Ozora-Őcsény, Simontor- nya-Kajdacs, Nagymányok-Kakasd, Nagydorog-Duna- földvár, Kéty-Bátaszék 15.30. Megyei II. osztály: Bogyiszló-Aparhant, Döbrököz- Tengelic, Hőgyész-Gerjen, Bátaapáti-Kisdorog, Mado- csa-Cikó, Mucsfa-Sióagárd, Majos-Váralja 15.30. Megyei III. osztály, Kelet: Báta-Szedres, Fadd-Györ- köny, Németkér-Mórágy, Kölesd-Dunaföldvár STE, Pálfa-Szálka 16. Nyugat: Izmény-Kocsola, Kurd-Csikós- tőttős-Kaposszekcső, Szakály-Dalmand, Iregszemcse- Nak, Felsőnyék-Gyönk 15.30. Megyei IV. osztály: Mőcsény-Szakcs, Bonyhádbör- zsöny-Závod, Bonyhádvarasd-Alsónána, Harc-Tolnané- medi 15.30. Utánpótlás bajnokságok: NB I: U-15, U-13: Atomerő­mű SE-Monor 11,13, Szekszárdi UFC-Kaposvár 11,13. Horváth Szimonetta (balról) és társai nem tudtál feltartóztatni a marcaliakat