Új Dunántúli Napló, 1999. szeptember (10. évfolyam, 239-268. szám)

1999-09-05 / 243. szám

Két pécsi csapat hót gólt szerzett Labdarúgó NB I. Pécsi MFC - Szolnok 3-1 (1-0) Pécs, 2000 néző. V.: Kéry 7. Pécsi MFC: Sólyom 6 - Die­nes 6, Földvári 7, Barna 6 - Toldi 6, Márton 6, (Czeinin- ger 5. 46. p.) Puskás 7, Sipos 6, Kardos 6 - Gera 7, (Berdó 84. p.) Kolarics 5 (Varga 7. 46. p.) Edző: Szapor Gábor. Szolnok: Bak 7 - Fehér Zs. 6, Antal G. 5, Ács 5 (Csikós 86. p.) - Balogh 5', Lajkovics 6, Bontovics 6, (Bernáth 69. p.) Horváth Cs. 7, Pelles 4, (Kui 69. p.) Major 5, Fedor 4. Edző: Rózsavölgyi László. Szögletarány: 5-4 (2-1). Sárga lap: Földvári, ill. Ács. 45. perc: Lajkovics lerán­totta a 16-oson belül forgolódó Mártont, a megítélt büntetőt Puskás (kis képünkön) a jobb alsó sarokba helyezte (1-0). 69. perc: Puskás jó ütemű átadásával Kardos ugrott ki a bal oldalról 14 méterről meg­célozta a kaput, kísérlete a bal kapufáról vágódott a bal alsó sarokba (2-0). 71. perc: Lajkovics ívelése üre­sen találta Kuit a pécsi kaputól 17 méterre kö­zépen. Lö­vése meg­pattant Ge- rán, megtréfálta Sólyomot és a kapu közepébe kötött ki (2-1). 83. perc: Gera remek rit­musú labdájával Varga lépett ki a védők között, és higgad­tan helyezett 14 méterről a jobb alsó sarokba (3-1). Változatos, a második fél­időben kimondottan élveze­tes, közepes iramú találko­zón a pécsiek ilyen arány­ban is megérdemelten győz­tek. A második játékrészre Márton kényszerű sérülése miatt át kellett szerveznie a pécsiek csapatát Szapor Gá­bornak, de így talán még lendületesebben fociztak a hazaiak. Szapor Gábor: - Araszo­lunk felfelé a tabellán, min­den dicséret a játékosoké, mert a mai találkozón rendkívül jól és szervezetten játszó Szolnokot vertünk meg, néha kimondottan jó játékkal. Rózsavölgyi László: - A jogtalanul megítélt büntető döntően befolyásolta a vég­eredményt. Játékosaim má­sodik félidei játéka előtt le a kalappal. Rákóczi FC - M. Sopron 0-0 Kaposvár, 1300 néző. V.: Marcsók 8. Rákóczi: Balajcza 0, - Deme 7 - Novák 7, Barna 7, - Tamás 5, (Finta 5. 46. p.) Petrók 6, Tóth G. 6, Bány 6, Tóth B. 51 - Rajczi 5. (Piri 72. p.) Jéger 6. (Silimin 67. p.). Edző: Bőzsöny János. Matáv Sopron: Bors 0 - Szabados 6 (Kovács I. 5. 46. p.) - Föld­vári 6, Sánta 6 - Perger 5, Tóth M. 5, Horváth 5, (Mlin- kovics 71. p.) Búzás 5, (Varga 61. p.) Kulcsár 5 - Sira 5, Takács 6. Edző: Róth Antal. Sárga lap: Szabados, Tóth B., Horváth. Szögletarány: 2-4 (0-2). Idegesen kezdtek a csapa­tok, mindkét oldalon első­sorban a biztonságra töre­kedtek. Fél óra elteltével megló­dult a Rákóczi és tíz perc alatt három nagy gólhelyze­tet is kidolgozott - és el is puskázott. Szünet után is változatos volt a mérkőzés, bár a ven­dégek egységesebb csapatjá­tékot nyújtottak. A játék képe megfelel ugyan a döntetlennek, ám a helyzetek alapján az ered­mény inkább a listavezetőre nézve hízelgő. Az NB I. állása 1. Matáv 6 5 1­19- 4 16 2. Videoton 6 5 1­15- 2 16 3. Dunakeszi 6 3 3­11- 7 12 4. BVSC 5 3 1 1 9- 7 10 5. Sz.batta 5 2 3­8- 3 9 6. B.csaba 5 2 3­11- 7 9 7. BKV Előre 5 2 1 2 6- 4 7 8. Szolnok 5 2 1 2 7- 8 7 9. PMFC 6 2 1 3 8-10 7 10. Komárom 5 2 1 2 6- 8 7 11. TFC Cegléd 6 2­4 5- 9 6 12. Kaposvár 6 1 3 2 4- 8 6 13. H.szoboszló 5 1 2 2 6-10 5 14. Komló 4 1 1 2 5- 5 4 15. Tiszaújváros 5 1 1 3 7- 9 4 16. Csepel 5 1 1 3 6- 8 4 17. III. Kerület 3 1 1 1 3- 7 4 18. Demecser 6 1 1 4 8-13 4 19. Kecskemét 5 1­4 4- 8 3 20. Érdi Sport S 1­4 2-13 3 További eredmények: Dunakeszi - Videoton 1-1, Cegléd - Demecser 2-0. NB II. Nyugat PVSK-Pécs 96 FC - Paks 4-2 (1-2) Pécs, Vasút-pálya, 500 néző. V.: Bába. PVSK-Pécs ’96 FC: Viszt - Tallósi - Ba­lázs (Csizmadia, a szünet­ben), Braun - Lehota, Fülöp, Polics, Róth (Magyari, a szü­netben), Kecskés (Mang, 64. perc) - Gál, Schwarczkopf. Edző: Kiss Sándor. Atom­erőmű SE: Mausz - Debre- czeni, Jávorka, Aradi - Fejes, Benedeczki (Magócs, 75. perc), Kiss (Szabadi, 64. perc), Majsai, Merisch - Varga (Mészáros, 72. perc), Osztermájer. Edző: Patkós István. 13. perc: Schwarczkopf kiugratta Gált, aki kapura húzott, majd 13 méterről a kapu jobb oldalába lőtt (1- 0). 20. perc: Viszt az ötös sar­kán ütközött Osztermájerrel. A 11-est Fejes a jobb alsó sa­rokba vágta (1-1). 28. perc: Varga balról át­ívelt, Fejes pedig egyből kö­zépre adott. A labdát Merich középről, 6 méterről a jobb sarokba lőtte (1-2). 56. perc: Schwarczkopf harcosan cselezett a jobb ol­dalon, majd befelé, Csizma­dia elé tolta a labdát, aki 17 méterről a bal felső sarokba bombázott (2-2). 69. perc: Gál balról beívelt szögletét Fülöp az ötös sar­kánál, felugorva a kapu bal sarkába csúsztatta (3-2). 72. perc: Gál balról be­adott, Mang pedig továb­badta fejjel a labdát. Fülöp kapásból, 8 méterről zörgette meg a hálót (4-2). Vesztett állásból fordított a vasút. A nagy lelkesedés meghozta gyümölcsét. Dorog - Balatonlelle 4-0 (1-0) Dorog, 1000 néző. V.: Mó- ritz. Dorog: Belányi - Pásztor (Halmai), Borsos, Vida, Ta­kács - Bodó (Kiss K.), Csapó, Marczinkó - Vígh (Papp), Fekete, Czifferi. Edző: Honti József. Balatonlelle: Gyenes - Czubelák, Buzsáki, Kiss, Kónya - Balogh (Papp), Kal­már (Varga), Himics, Somo­gyi - Takács, Hosszú. Edző: Kenéz István. A második félidőben ke­rült nagy fölénybe a dorogi együttes. Gólszerzők: Csapó (2), Takács, Fekete. Kiállítva: Kónya (két sárga lap miatt). NB III. Dráva MÁV NTE - Mohács 1-0 (1-0) Nagykanizsa, 100 néző. V.: Tóth L. Nagykanizsa: Ko­vács Z. - Korpics, Nagy, Beke, Dezső - Gyulai, Kovács J., Kalinics (Tóth T.), Pong- rácz - Kovács T„ (Herman) Trencséni Z. (Trencséni V.). Edző: Szalai Zoltán. Mohács: Hegyvári - Jakab, Hári, Fa- ludi, Krizmanics - Illés (Schellenberger), Péterke, Bódis, Kajtár (Szabó P.) - Diósi, Bagos. Edző: Megyeri Károly. A kanizsaiak a második percben lőtt góllal korán el­döntötték a találkozó sorsát, amely után mezőny fölényben játszottak a vendégek, de jól zárt a vasutas védelem. Gólszerzők: Gyulai. Tapolca - Bonyhád 1-1 (0-1) Tapolca, 500 néző. V.: Ger­gely. Tapolca: Simon - Tóth B., Kutasi, Koronczi, Bárány (Nagy B.), Vad, Molnár, Filó- tás - Kovács, Németh (Sza­bados), Tóth (Farkas). Edző: Horváth Zoltán. Bonyhád: Bogyay - Somogyvári, Nagy, Tóth, Farkas - Martinov, Wolter, Pusztai, Biliczky (Tá- los), - Molnár, Hosszú. Edző: Teszler Vendel. G.: Szaba­dos, ill. Wolter. Két teljesen ellentétes fél­időt láthattak a nézők. A szünetben még a vendégek vezettek. Szekszárd - Tihany 6-1 (2-0) Szekszárd, 300 néző. V.: Tóth I. Szekszárd: Blazsó - Kiss Cs., Fehér, Mészáros, Ruff - Máté (Tóth P.), Tóth V., Boros, Vesztergombi (Ga­lambos G.), - Kvanduk (Ma­jor), Galambos J. Edző: Kiss János. Tihany: Hock - Hor­váth B., Kránicz, Kamondi - Végh (László), Lukács, Bog­nár, Cseresznyés - Löwen- berger (Jakus), Hideghéti, Honti. Játékos-edző: Kránicz Róbert. A végig mezőnyfölényben futballozó hazaiak csak a szünet után használták ki megfelelően a helyzeteiket. Gólszerzők: Boros 2 (mindkettő, 1 l esből), Ga­lambos J. (2), Fehér, Tóth V., ill. Cseresznyés. Pályaavató Nagykanizsa miklósfai vá­rosrészén ünnepi díszbe öl­tözött a sportcentrum, ahol ünnepélyesen és hármas torna keretében tartottak pá­lya- és világítóavatást. 19 órakor Tüttő István pol­gármester avatta fel a vil­lanyvilágítással ellátott pá­lyát, amelyen a megyei I. osztályban szereplő mik- lósfaiak a PNB-s egerszegi- ekkel találkoztak, valamint a Nagykanizsa PNB-s csa­pata mérte össze erejét az egerszegiekkel és Miklósié­val. Összeállította: Pucz Péter, Bozsik László, Jutási Róbert, Kutasi Imre, Balogh Antal. Vesztesnek tűnő félidő után kétgólos különbséggel győzött a PVSK-Pécs '96 FC csapata (sárgában) a Paks ellen fotó: tóth László