Új Dunántúli Napló, 1998. november (9. évfolyam, 299-328. szám)

1998-11-15 / 313. szám

1998. november 15 I Tizenegyedik oldal B.csaba - 3-1 (1-1) Békéscsaba, 400 néző V.: Va- vika F. 8. Békéscsaba: Fülöp 6 - Diczkó 6 - Sándor 6 (Czipó Z. 5., 46. p.), Varga 5 - Simon 5, Kerényi 5, Ulrich 8 (Futaki 66. p.), Valentényi 5, Kasik 5, - Negrau 4, (Po- zsár G. 6, 46. p., Harangi 6. Edző: Pásztor József. Deme- cser: Petranics 5 - Vacsilja 4 - Horváth 5, Torda 4 (Tanyi 71. p.) - Balogh 6 (Szilágyi 71. p.), Seres 5, Dudnyik 5, Hudák 5, Babjak 6 - Lehoczki 4, Mérész 5. Edző: Rozsnyai Béla. 11. perc: Ulrich távolról lö­vésre szánta el magát, a 28 méterről megeresztett bom­bája a bal felső sarokban kö­tött ki (1-0). Kaposvár, Rákóczi-stadion, 500 néző. V.: Balajti 8. Ka­posvári Rákóczi FC: Házi 5 - Barna 6, Itvás 6, Implom 5, - Kiss F. 5, (Kovács G. 79. p.) Tóth G. 7, Bubcsó 6, Bány 6, (Göbölös -, 76. p.) Szabó M. 7, - Rajczi 5, (Tamás G. 6, 59. p.) Piri 6. Edző: Hor­váth Lajos. Szeged LC: Bita 5 - Ma­jor 6, Herczku 6, Vasas 5, - Szabó Z. 6, Tamás A. 6, Basics 6, Vörös 5, (Barva 5, 46. p.), Ruppert 5 (Németh 5- 2=3, 32. p.) - Faragó 5, (Fó­Demecser 19. perc: Babjak megiri­gyelte a csabaiak gólszerzőjét és távolról csaknem 20 mé­terről ő is óriási erővel a a léc alá bombázott (1-1). 49. perc: Vacsiljától Ha­rangi ellopta a labdát, majd megiramodott a kapu felé. El­fektette Petranicsot is, végül éles szögből betalált (2-1). 62. perc: Torda vesztette el a labdát, Ulrich rácsapott, né­hány lépés után a vetődő ka­pus alatt talált a hálóba (3-1). Pásztor József: - A kény­szerű cserék jót tettek. Rozsnyai Béla: - A máso­dik félidőben Vacsilja nagy hibát követett el, és egyenlí­teni már nem sikerült. Jávor Péter Szeged rizs 5 a 64. p.), Kenesei 7. Edző: Gergely Károly. 39. perc: Bány (képünkön) 17 m-es lövése kipattant, Piri a kapuba fejelt (1-0). 49. perc: Tamás A. gurított a bal sarokba (1-1). 54. perc: Szabó Z. lövése Barva lábán irányt változtatva jutott a jobb sarokba (1-2). 63. perc: Tóth Gábort Né­meth hátulról buktatta. A já­tékvezető ezért a szegedit ki­állította, a büntetőt Bubcsó a jobb sarokba lőtte (2-2). Horváth Lajos: - A pályán fél órán át többen voltunk, a győzelemhez mégis kevesen. Gergely Károly: - Nehezen birkóztunk meg az ellenfe­lünkkel és a mély talajjal. Kaposvár - 2-2 (1-0) PMFC - Komló 1-1 (0-0) Pécs, 2000 néző. V.: Farkas Gy. 7. PMFC: Sólyom 0 - Dienes 7, Foki 6, Kutas 6 - Kovacsevics 7, Lantos 6 (Kardos 7, 40. p.), Gera 7, Orlovics 5, Farkas N. 5 (Ko­vács F. -, 52. p., Hofecker -, 81. p.) - Calin 7, Czakó 6. Edző: Réfi Gábor. Komló: Ádám 7 - Mosonyi 6, Augus­tin 7, Halász 6-2=4 - Kole- sánszky 5-2=3, Schuszter 7, Dárdai B. 6, (Varga Zs. 73. p.), Geisz 6 - Szabó Zs. 5 (Szymczyk -,64. p.), Dö- mény 7, Gálffy 6 (Nagy A. -, 73. p.). Edző: Dárdai Pál. Sárga lap: Dárdai B. (20. p., Calinnak csúszott be sza­bálytalanul), Foki (26. p., felvágta a kiugró Schusz- tert), Szabó Zs. (26. p., rek­lamálásért), Kolesánszky (28. p., Kovacsevics lábára tartott rá), Halász (44. p., Gerät fogta meg), Halász (44. p., az ítéletre tett meg­jegyzésért), Calin (55. p., Dömény lerántásáért), Kole­sánszky (70. p., Gerát ütötte el). Kiállítva: Halász (44. p., második sárga lap), Kole­sánszky (70. p., második sárga lap). Szögletarány: 5-3 (3-1). 15. perc: Czakó bal oldali szögletét Kutas fejelte rá tíz m-ről, a bal alsó sarok felé tartó labdát Ádám remek ve­tődéssel tenyerelte szögletre. 19. perc: Czakó húzta meg a bal oldalt, beadott, Gera a 16-os vonalán a ka­punak háttal szép mozdulat­tal ollózott, de eredményte­lenül. 30. perc: Dömény balról, a félpálya közepétől ívelt előre szabadrúgást, Augustin nyolc m-es fejesét a bal alsó sarok előtt csípte el Sólyom. 44. perc: Halász fogta meg a kiugrani készülő Gerát, sárga lapot kapott, „Ez ne­vetséges” megjegyzésére újabb sárga majd piros volt a válasz Farkas György játék­vezetőtől. 65. perc: Dömény jobb oldali szögletét kifejelték a pécsiek, Geisz 17 m-es lövé­sét Sólyom a léc alól tor­nászta ki. 68. perc: Gera kényszerí­tőzött Calinnal, az előbbi ki­lépett, és nyolc méterről, kissé jobbról Ádám lába közt lőtt a hálóba (1-0). 70. perc: Kolesánszky ütötte el Gerát, amiért sárga lapot kapott. Ezen a mérkő­zésen ez volt már a második, mehetett zuhanyozni. 75. perc: Kovács Ferenc lépett ki tisztán középen, de ordító helyzetben nyolc in­ról a jobb alsó sarok mellé helyezett. 77. perc: Geisz buktatásá­ért jutott szabadrúgáshoz 19 m-re, kissé balra a kaputól a Komló. Az üresen hagyott jobb felső sarokba Dömény csavarta be a labdát (1-1). 78. perc: Calin ugratta ki Kovács Ferencet, aki megis­mételte három perccel az­előtti produkcióját, mire Réfi Gábor lecserélte a csatárt. 81. perc: Gera egy balról érkező magas labdát fel­ugorva pöckölt a bal felső sa­rok felé, de Ádám parádésan védett. 83. perc: Calin 28 m-es lö­vését fogta meg másodszorra Ádám. Réfi Gábor: - Ilyenkor ne­héz mit mondani, nagy iramú, küzdelmes, helyen­ként szikrázó mérkőzésen egy pont helyett gólarányt kellett volna javítani. Em­berelőnyünket leszámítva is felülmúltuk a tabellán jóval előkelőbb pozícióban levő Komlót. Idén ősszel velünk ilyen a sors. Dárdai Pál: - Dicséretes a játékosaim küzdőszelleme, hogy kilenc emberrel is ki tudtak egyenlíteni, de ma sajnos nem ők voltak a fősze­replők. Móczán Zoltán Vasárnapi párosítás: Szol­noki MÁV-Neusiedler - So­roksári TE, Kábái Cukor- Hajdúszoboszló - Matáv Sopron, Komárom - Kecs­kemét, ICN Tiszavasvári - Nagykanizsai Olajbányász. Az NB I. állása 1. Tatabánya 17 12 4 1 36-17 40 2. Szeged 17 11 5 1 37-13 38 3. Nagykanizsa 16 10 3 3 35-18 33 4. Érd 17 9 3 5 28-23 30 5. Salgótarján 17 8 4 5 26-20 28 6. Matáv Sopron 16 7 6 3 27-21 27 7. Komló 17 7 5 5 27-26 26 8. Tiszakécske 17 5 7 5 22-23 22 9. Demecser 17 6 4 7 23-26 22 10. Soroksár 16 6 3 7 20-31 21 11. Komárom 16 6 2 8 22-21 20 12. Soproni Dreher17 5 5 7 27-30 20 13. Tiszaújváros 17 5 5 7 19-25 20 14. Békéscsaba 17 5 4 8 23-24 19 15. Kaposvár 17 5 4 8 23-31 19 16. Tiszavasvári 15 4 6 5 18-17 18 17. Szolnok 15 5 2 8 18-23 17 18. H.szoboszló 16 4 4 8 25-31 16 19. PMFC 17 2 5 10 21-33 11 20. Kecskemét 14­3 11 9-33 3 Érd - Salgótarján 2-0 (0-0) Érd, 600 néző. V.: Jenei 8. Érd: Szabó G. 5 - Versits 6 - Jakab 5, Ócsai 5 - Bagi 6 (Nokta 72. p.), Bernáth 5, Tolnai 5, Király 6 - Horváth L. 5 (Kovács P., az 59. p. 5.) - Horváth S. 7, Dukon 7. Edző: Kozma Mihály. Sal­gótarján: Szabó I. Cs. 6 - Pa- laticzky 4, Gyetvai 5, Csat­lós 5, Forgács 5 - Gubán 5, Németh T. 6, Tamásy 5, Ivitz 5 - Győri 5, Szabó II. Cs. 4. Edző: Kis Károly. 62. perc: Dukon 25 m-es szabadrúgását Versits fe­jelte a kapufára, a kipattanó újra a hazai hátvédhez ke­rült, aki Horváth Sándor elé sarkallta, s a csatár 3 méter­ről a jobb alsó sarokba ko­torta a labdát (1-0). 74. perc: Dukon beadását Horváth Sándor négy mé­terről a jobb alsó sarokba fe­jelte (2-0). Kozma Mihály: - Jó játé­kunk most eredményesség­gel is párosult. Több góllal nyerhettünk volna, de így is elégedett vagyok. Kis Károly: -A pályára lépő játékosaim ezúttal is nagy becsvággyal és akarat­tal fociztak, azonban öt meghatározó labdarúgóm hiánya érződött a játékun­kon. Horváth Ildikó Soproni D. 2-0 (0-0) Sopron, 1000 néző. V.: Szök- rény 8. Sopron: Milchram - Magyar 5, Guti 5, Varga K. 5, Kiss Cs. 6 - Kelemen 5, Czip- per 7 (Kurucsai -, 92. p.), Fi- lipovics 6, Ferenczy 5 - Ste- fanov 5 (Németh K. -, 93. p.), Taródi 5 (Zsoldos , 80. p.). Edző: Vágó Attila. Tiszaújvá- ros: Sinescu 6 - Horváth T. 5, Vámosi 6, Nagy P. 5, Sipos 6 (Szirtes -, 65. p.) - Varga S. 5, Tóth L. 5-2=3, Lilinger 4 (Pap -, 77. p.), Ruskó 5 - Forgó 6 (Mészáros -, 69. p.), Horváth I. 4. Edző: Szentes Lázár. 60. perc: Czipper bal oldali szögletét Stefanov hat méter­ről fejelte kapura, ezt még Si­nescu a bal sarok elől bravúr­ral kiütötte, az érkező Magyar T.űjv. azonban hét m-ről a léc alá bombázott (1-0). 81. perc: Tóth Lajos bele­rúgott Czipperbe, miközben a labda tőlük messzire járt. A játékvezető nem látta ugyan az esetet, de Molnár partjelző jelzése után magához ren­delte a vendégjátékost és kiál­lította. 89. perc: Zsoldos beadá­sára Czipper érkezett és hat m-ről köna kapu közepébe passzolt (2-0). Vágó Attila: - Játékosaim mindig a nagy bajban talál­nak magukra. Szentes Lázár: - Még sokat kell fejlődnünk. Nem a külső körülményekben keressük a vereség okát. Túri Zoltán T.kécske - T.bánya l-l (0-1) Tiszakécske, 250 néző. V.: Birincsik. Tiszakécske: Kirí - Barna Zs., Serban, Bujáki, Zováth - Belvon, Molnár, Babai (Beserman, 30. p., Csató J., 77. p.), Udvari - Barna G. (Urbán, 92. p.), Török. Edző: loan Patrascu. Tatabánya: Géléi - Szo- boszlai, Szabó, Hornyák, Süveges (Dűli, 75. p.) - Ko­vács, Simon (Szűcs, 70. p.), Gombos, Harmath - Nagy, Petres (Virágh, 57. p.). Edző: Tóth Bálint. 6. perc: Simon (képün­kön) 18 m-es lövése a jobb felső sarokban kötött ki (0-1). 67. perc: Barna G. vezette a labdát, majd a 16-oson belül a földre ke­rült. A bün­tetőt Török értékesítette (1-1). loan Patrascu: - Csapat­játékban felülmúltuk a lis­tavezetőt. Tóth Bálint: - Nagyon jól játszó ellenfél otthonában, ha nehezen is, de sikerült egy értékes pontot nyer­nünk. Balogh Ildikó A PVSK-MiZo női kosárlabdacsapatának hivatalos támogatója VALUTAÁRFOLYAMOK: Dátum: 1998.11.13. vétel eladás Amerikai dollár 213,10 219,39 Horvát kuna 32,00 34,39 Német márka 126,70 130,49 Olasz líra (1000) 127,10 130,99 Osztrák schilling 18,00 18,49 Svájci frank 153,70 157,49 Szlovák korona 5,60 6,29 Cseh korona 7,00 7,99 Pécs, Jókai tér 2. Tel.: 72/327-726 § (At árfolyamok a fenti valutaváltó helyre vonatkoznak) Pécs, Irgalmasok u. 26. Tel.: 72/211-846 ff 1500.000,- Ft felett kedvezőbb egyedi árfolyamot alkalmazunk. Hívja a 72/214-061 -et! [yíllhívhatóí Herczeg Kát asztrológus von$fa W Kos d 06-90-330541 Bika & 06-90-330 542 Ikrek m 06-90-330 543 Rák 06-90-330 544 Oroszlán th 06-90-330 545 Szűz £ 06-90-330 546 Mérleg 06-90-330 547 Skorpió sto 06-90-330 548 Nyilas ?,? 06-90-330 549 Bak 06-90-330 550 Vízöntő 4L 06-90-330 551 Halak m 06-90-330 552 Címűnk: AS-B Kft. Audiotex 1539 Bp. Pf. 591 Hívás dija: 88 Ft +Áta'perc Vihar várható Útmutató, sorselemzés Tarot kártyával Herczeg Kata segítségével. 0)06-90-330 553 mondanak a sztárok önmagukról? Exkluzív interjúk! Minden héten új hírek kedvenceikről! 0) 06-90-330 555 CtoiDnk: Axel Springer-Budapest Kiadói Kft Audiotex 1539 Bp. Pl 691. Hívás dija: 88 Ft v-Afafpwc Francia, famegmunkálással foglalkozó Pécs környéki cég franciául beszélő munktársat keres faipari végzettséggel és gyakorlattal irodavezetői és termelésirányítói munkakörbe. Kézzel írott önéletrajzot fényképpel, bérigénnyel és telefonszámmal Lőrincz Mária, 1255 Budapest, Pf. 98-as postafiókra kérjük. (59748) A PMFC-Komló találkozó után rendkívül ideges volt a hangulat a hazaiak klubhá­zában. Ingerült, nyomdafes­téket nem tűrő vádaskodások is elhangzottak higgadt érvek mellett és helyett. Annyi bizonyosnak látszik, hogy nem egységes annak a megítélése, kik és mennyiben felelősek a PMFC eddigi telje­sítményéért. Rögtönzött ér­tekezletet is tartottak, zárt aj­tók mögött az elnökség jelen­lévő tagjai. A szemlélődő újságíró tényszerűen annyit tudott meg, hogy nemcsak a csapa­ton belül, az elnökségben és a csapat körül tevékenykedők között is vannak igen komoly nézeteltérések. Többen azt sem tartják ki­zártnak, hogy a hétfői elnök­ségi ülésen a PMFC vezetésé­ben és a szakmai pozíciókban is változás várható. Jellemző a tegnapi tanács­kozásra, hogy az egyik elnök­ségi tag például dühében ki­rohant, majd az elnök kifeje­zett kérésére tért vissza. A já­tékosok közül is többen le­hajtott fejjel jártak a folyosón. Néha a csend is zene. Nagyon nehéz megjósolni, hogy a várható személyi mó­dosulások mennyiben segíte­nek majd a csapaton. Min­denesetre, ahogy mondani szokták: a remény hal meg utoljára. „Kiesünk, érted kieshe­tünk!” - búcsúztattak néhá- nyan a pályáról. Az ember már azt sem tudja, kinek higgyen. Bozsik L. i t I i