Új Dunántúli Napló, 1998. augusztus (9. évfolyam, 209-238. szám)

1998-08-09 / 217. szám

LABDARÚGÓ NB I., 3. FORDULÓ TOTO 1. Ferencváros - MTK törölve 2. Diósgyőr - Vasas 4-2 1 3. Dunaferr - Kispest 2-1 1 4. Győr - BVSC 1-1 X 5. Nyíregyh. - Haladás 2-1 1 6. Újpest - Debrecen 3-2 1 7. Vác - Gázszer 1-1 X 8. Zalaegersz. - Siófok 2-2 x 9. Düsseld. - Gütersl. vasárnap 10. G. Fürth - St. Pauli vasárnap 11. Karlsruhe - Ulm vasárnap 12. TB Berlin - Cottb. vasárnap 13. Wattens. - Mainz vasárnap Pótmérkőzés 14. Arsenal - Man. U. vasárnap Kajakos meglepetések Szombaton rendezték Szegeden a MOL-kupáért zajló kajak-kenu országos bajnokság első nyolc dön­tőjét az 1000 méteres számokban. A legnagyobb érdeklődést természete­sen a négy hét múlva ugyanitt sorra kerülő vi­lágbajnokság már biztos indulóinak szereplését kí­sérte, illetve azok vetélke­dését, akik a két korábbi válogatón még nem tudták kiharcolni helyüket a há­zigazdák csapatában. Akadt jó néhány megle­petés, amelyek élére kí­vánkozik, hogy a női egyesek fináléjában Med- nyánszky Szilvia legyőzte Kőbán Ritát. A párosok küzdelme is váratlan eredményt hozott, hiszen a vb-részvételre aspiráló Mednyánszky, Kőbán, il­letve Barócsi, Kovács duó egyaránt a vert mezőny­ben végzett. A férfiaknál imponáló győzelmet ara­tott az MTK Storcz-vezé- relte kajaknégyese. A ke­nusok csatározásaiban megkülönböztetett figye­lem közepette Kolonics le­győzte Belicza Bélát. Országos bajnokság a MOL-kupáért, 1000 méte­res döntők, bajnokok. Nők, k-1: Mednyánszky Szilvia. K-2: Bóta Kinga, Szabó Szilvia. Férfiak, k-1: Vereczkei Ákos. K-2: Márfi Gábor, Szabó Roland. K-4: Bauer, Bártfay, Storcz, Szádovszky. Férfiak, c-1: Kolonics György. C-2: 1. Hüttner Csaba, Szuszkó László. C-4: 1. Belicza, Csabai, Hüttner, Szuszkó. A bajnokság vasárnap az 500 és 200 méteres döntőkkel folytatódik. Meghatódott vendégek Érdi VSE-PMFC 6-1 (1-0) Érd, 800 néző. V.: Kéri 8. Érd: Albert 0 - Jakab 6, Ócsai 6, Kult 8 - Bagi 6 (Németh 6,46. p.), Király 6 (Bernáth 6, 46. p.), Horváth S. 7, Dukon 6, Somogyi 7 - Kovács P. 6 (Varga L. -, 75. p.), Versits 6. Edző: Kozma Mihály. PMFC: Tarlósi 4 - Foki 4 (Orlovics -, 69. p.) - Dienes 5, Czeininger 4, Kutas 4 - Gera 5, Sipos 5, Calin 5, Kardos 4 (Kovácse- vics -, 75. p.) - Czakó 4 (Tol­nai -, 78. p.), Makai 5. Edző: Réfi Gábor. Sárga lap: Foki, 59. p. Szögletarány: 4-5 (0-3). 5. perc: Kult jobb oldali beadása átszállt az ötös túlsó sarkára, ott Király fölé fejelt. 13. perc: Calin 20 méteres lövése zúgott el a keresztléc felett. 17. perc: Dukon jobbról ívelt be egy szabadrúgást, a lepattant labdát Versits az „égbe” lőtte. 20. perc: Az első egészsé­ges kapura lövésből megsze­rezte a vezetést az Érd. Jakab több csel után Versits elé adott, ő továbbtolta Dukon- nak, aki 18 méterről a jobb felső sarokba zúdította a lab­dát (1-0). 27. perc: Kaídqs egy pécsi szöglet1 végén - 14 méterről magasan fölé bombázott. 30. perc: Horváth S. bal ol­dali beívelését Király az ötös­ről mellé fejelte. 41. perc: A játékrész leg­nagyobb helyzetét Makai hagyta ki. A Komlóról igazolt csatárt Gera több csel után kiugratta, Makai azonban 7 méterről a jobb kapufa mellé helyezett. 42. perc: Makai beemelését Sipos a 16-os vonal környéké­ről egyből rávágta, a lövés egy védőn megpattant, aztán a keresztlécről vágódott vissza. 59. p.: Horváth S.-t a 16- oson belül Foki buktatta. 11- es! Kult büntetőjét Tarlósi ki­védte, balszerencséjére a labda éppen az ítéletvégre­hajtó elé került, aki közelről bepasszolta (2-0). 67. p.: Somogyi futott lyukra a balösszekötő helyén, az ütemre kapott átadást 8 méterről a kapu bal oldalába lőtte (3-0). 74. p.: Versits levett egy előreívelést - senki sem volt a közelében -, azután az ötös­ről a kapuba közepébe to­vábbított (4-0). 81. p.: Egy jobb oldali be­ívelést Horváth S. az ötösről csukafejessel küldött a kapu közepébe (5-0). 82. p.: Makai gólpasszát Kovácsevics 7 méterről érté­kesítette (5-1). 90. p.: Dukon 18 méteres szabadrúgása levágódott a sorfalról, éppen Kult elé, aki 6 méterről bevágta (6-1). Beigazolódott: csak fiata­lokkal nem lehet az NB I- ben nyerni, de úgy néz ki, még pontot szerezni is ne­héz. Az első félidőben első­sorban partdobásokkal és beívelésekkel veszélyezte­tett a házigazda együttes, a pécsiek sokáig még azokkal sem. Eléggé veszélytelen volt akkor a PMFC játéka, még az ígéretesnek látszó, 16-os körüli szabadrúgáso­kat is elrontották. A hajrára azonban jelentős javulás állt be a pécsiek teljesítmé­nyében, ami meglepetés­ként érte a hazai csapatot. Csak bő öt perc volt, amikor kielégített a PMFC játéka, az első félidő végén, ekkor egyenlítési lehetősége is akadt. Sem előtte, sem utána nem mutatott sokat a futball szépségéből a ven­dégcsapat, a védelme elké­pesztő hibákat vétett, a kö­zéppályásai nem tudták megtartani a labdát, elöl pedig nincs igazi csatárjá­ték. A fordulás után a kevés számú pécsi szurkoló abban reménykedett, hogy ismét a szünet előtti utolsó percek­ben látott, akkor jól játszó PMFC jön ki a pályára, de csalódniuk kellett, semmi sem emlékeztetett arra a csapatra, amelynek lehető­sége volt az egyenlítő gól megszerzésére. Az Érd játékáról sokat el­Kovácsevics becsületgólja sem tudta igazán szalonképessé tenni a súlyos idegenbeli vereséget árul, hogy a tavasszal még középhátvéd Versits játszott kényszerből csatárt, lőtt is egy gólt. Az is érdekesség, hogy a házigazdák szombat dél­utánig gólt sem rúgtak az NB I-ben, most viszont egy hatost rámoltak be. Nagyon kérdéses, van-e még egy olyan csapat a PMFC-n kí­vül ebben a mezőnyben, amelynek ezt meg tudták volna tenni. Az is talány, hogy a szünetben kapott taktikai utasításokat miért nem tartották be a pécsiek, és miért játszottak a máso­dik félidőben ennyire fe­gyelmezetlenül. Sajnálatos, hogy a pécsieknél a lelkese­déssel is bajok voltak, a fia­taloknál a rutinosabb, idő­sebb érdi játékosok jobban akarták a győzelmet. Kozma Mihály: - A máso­dik félidei jó játékunkkal ilyen arányban is megérde­melten nyertünk. Réfi Gábor: - Örök igazság, hogy a futballt gólra játsszák és nem szépségre. Mi hiába fociztunk szépen és dolgoztuk ki a helyzeteket, az ellenfél lőtte a gólokat. Horváth László Vitatható büntetők okoztak káoszt Lombard FC Tatabánya - Kaposvári Rákóczi 4-0 (0-0) Tatabánya, 1500 néző. V. Szabó R. 6. Tatabánya: Géléi 7 - Szabó V. 6 - Szoboszlai 6, Virág 6 - Bukva 7, Simon 6 (Gombos 6, 59. p.), Kovács 6, Dűli 6 (Tóth N. 6, 59. p.) - Süveges 8, Kiprich 7 (Szűcs -, 79. p.), Tüske 7. Edző: Tóth Bálint. Kaposvár: Ferencz 6-2=4 - Deme 5 - Itvás 5, Barna 5, Szabó M. 6 - Kiss F. 5 (Bubcsó -, 67 p.), Tóth G. 6 (Balajcza -, 76. p.), Zahorecz 6, Bány 5 (Implom 5, 59. p.) - Tóth B. 5, Czonev 5. Edző: Horváth Lajos. Sárga lap: Bukva, 52. p. Piros lap: Ferencz, 75. p. Szögletarány: 7-5 (4-3). 66. perc: Szabó M. (ké­pünkön) szerelte a 16-oson belül Süvegest, s a játékve­zető meglepetésre 11-est ítélt. A büntetőt Kiprich job­bal a bal alsó sarokba lőtte (1-0). 74. perc: A középen kiugró Süve­gest Ferencz kapus utolsó emberként elütötte. A hálóőr a kiállítás sorsára jutott, Ki­prich pedig ismételt, a bal alsó sarokba küldte a 11-est (2-0). 78. perc: Süveges ugrott ki középen, kicselezte a kapust és a háló jobb oldalába pasz- szolt 14 méterről (3-0). 88. perc: Jobb oldali szög­let után Szoboszlai fejelt 6 méterről a kapu bal oldalába (4-0). Az első félidőben bátran és határozottan játszottak a kaposváriak: védelmük jól helytállt és több veszélyes ellentámadásra is futotta erejükből. A hazaiak az ele­jén jobbára Kiprichet keres­ték, majd távoli lövésekkel próbálkoztak - kevés siker­rel. A második félidő is eseménydús játékot hozott, s sokáig egyik csapat sem tudott mezőnyfölényt ki­harcolni. A két vitatható büntető és Süveges találata után szét­esett a Rákóczi és váratlanul súlyos vereséget szenvedett Tatabányán. A jó iramú, közepes színvonalú mérkő­zést nagyban befolyásolta az élete első NB I-es meccsét fújó Szabó játékvezető ténykedése. Tóth Bálint: - Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk. A csapat ismételten bi­zonyította, hogy „szavatartó" játékosokból áll. Horváth Lajos: - Csak saját magunknak köszönhetjük, hogy nem nyertük meg a mérkőzést. További eredmények: Salgó­tarján - Komárom 2-1, Soproni Dreher - Tiszavasvári 2-2, So­roksár - Békéscsaba 2-0. Az NB I. állása 1. Tatabánya 3 3­­9- 3 9 2. Salgótarján 3 3­­7- 3 9 3. Soroksár 3 3­­6- 2 9 4. Szeged 2 1 1­7- 2 4 5. Érd 3 1 1 1 6- 2 4 6. Matáv Sopron 2 1 1­5- 4 4 7. Szolnok 2 1 1­2- 1 4 8. Komló 2 1 1­2- 1 4 9. Tlszaújváros 2 1­1 4- 4 3 10. Tiszavasvári 3­3­2- 2 3 11. Tiszakécske 2 1­1 1- 1 3 12. Békéscsaba 3 1­2 4- 5 3 13. Demecser 2 1­1 3- 6 3 14. Kaposvár 3­2 1 1- 5 2 15. Soproni Dreher 3­1 2 5- 7 1 16. Komárom 3­1 2 4- 6 1 17. Nagykanizsa 2­1 1 3- 5 1 18. Kecskemét 2­1 1 1- 3 1 19. Hajdúszoboszló 2­­2 2- 4­20. PMFC 3­­3 4-12­Idén Ismét sikerrel szervezték meg Pécsett, a Kertvárosban a már hagyományos lábteniszbajnokságot. A résztvevők több korcsoportban nevezhettek, képünk a szeniorok rangadóján készült, fotó: laufer László Mai sportműsor LABDARÚGÁS. NB L: Komló- T.újváros, Komló, 16.00. Nagykanizsa - H.szoboszló, Nagykanizsa, 17.00. NB II. Nyugati cs.: PVSK-Pécs ’96 FC- Szekszárd, Pécs, Vasút-pá- lya, 16.30. Szentgotthárd - Beremend, Szentgotthárd, 16.30. Paks - Hévíz, Paks, 16.30. NB III., Dráva cs.: Mo­hács - Pécsi Postás, Mohács, 16.30. Harkány - B.földvár, Harkány, 16.30. Kaposfüred - Bátaszék, Kaposfüred, 16.30. B.füred - B.lelle, B.füred, 16.30. Nagyatád - MÁV NTE, Nagyatád, 16.30. Bonyhád - Tihany, Bonyhád, 16.30. Marcali - Paks, Marcali, 16.30. LOVASSPORT. A-kategóriás lovasverseny, Bóly-Békás- puszta, 9.00. VITORLÁZÁS. Minősítő ver­seny, Orfű, 10.00. (z) |ú)vasárNapi I Dunántúli Napló Az Axel Springer-Magyarország Kft. közéleti lapja Főszerkesztő: PAUSKA ZSOLT Felelős szerkesztők: GÁRDONYI TAMÁS, DR. GRÜNWALD GÉZA, BALOGH ZOLTÁN Kiadja az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája Kiadóvezető: MOLNÁR GYÖRGY Szerkesztőség és kiadóiroda: 7623 Pécs, Rákóczi út 34.7601 Pf.: 134. Telefon: 72-505-000. Telefax: 72-236-345. Kiadói telefax: 72-505-017. Felelős kiadó az ügyvezető igazgató. A kiadó képviselője: LOMBOSI JENŐ Készült a Déli Nyomda Kft.-ben. 7630 Pécs, Engel J. u. 8. Telefon: 72-326-480. Telefax: 72-332-099. Felelős vezető: FŰTŐIMRE Terjeszti az AS-M Kft. Baranya Megyei ^ A Irodája saját árushálózata ^/aatesz és a Pannonhír Rt. útján. tagja