Új Dunántúli Napló, 1998. március (9. évfolyam, 59-89. szám)

1998-03-15 / 73. szám

LABDARÚGÓ NB I., 20. FORDULÓ 199«. március 15., vasárnap Semmi sem dőlt el a bajnokságból Győrött Videoton - Siófok 2-3 (1-1) Ferencváros - Stadler 4-1 (1-0) Székesfehérvár, 2500 néző. V.: Kurmai. Videoton: Milinte - Magyar (Császár, 71. p.), Makrickij (Róth, 61. p.), Schindler (Simek, 61. p.) - Tóth A., Vancsa, Urbonas, Dvéri, Szabó B. - Miklós, Waltner. Edző: Vágó Attila. Siófok: Posza - Soós, Bimbó, Szabadi - Kriston, Pest K. (Szlobodszkij, 81. p.), Bozsér (Győri, 71. p.), Sallai, Perger - Szabó Z. (Csák, 89. p.), Pest R. Edző: Nagy László. 20. perc: megzörrent a sió­foki háló. A védők nem tud­tak felszabadítani, Vancsa pedig futtából 15 méterről a kapu bal oldalába lőtt (1-0). 38. perc: Perger bal oldali beadását Pest. R. még az egyik hátvédbe rúgta, a labda azonban Szabó Z. elé került, aki minden teketóriázás nél­kül az 5-ös jobb sarkából úgy bombázott a léc alá, hogy a labda Milinte kapus kezét is bevitte (1-1). 55. perc: Sallai szöglete Pest R. fejéről éppen a felfutó Bányász középhátvéd, Bimbó elé került, aki egyből 8 méter­ről a felső léc alá lőtt (1-2). 69. perc: Szabó Z. beadását Pest R. bólintotta a kapu bal oldalába (1-3). 85. perc: Róth egy jobb ol­Békéscsaba - BVSC 0-1 (0-0) Békéscsaba, 3500 néző. V.: Vad. 35. perc: Csiszár begyűj­tötte második sárga lapját, ezért a kiállítás sorsára jutott. 63. perc: Kisst a büntető területen belül Balog utolérte és felvágta, ezért Vad játék­vezető kiállította a csabai hátvédet. A büntetőt Rósa ér­tékesítette (0-1). Vasas - Vác 1-2 (0-2) Fáy u„ 1500 néző. V.: Hajdó. 4. perc: Vojtekovszkihoz pattant a labda, aki nagy erő­vel Végh kapujának jobb felső sarkába lőtt (0-1). 37. perc: Füle ugrott ki a védők közül s jobbról a jobb alsó sarokba gurított (0-2). 60. perc: Váczi végzett el szabadrúgást 22 m-ről, kö­zépről és a bal felső sarokba csavart (1-2). Poszának kétszer kellett kikotornia a hálójából a labdát, de sokkal többször védett bravúrosan Székesfehérváron. dali beadásnál Róth meg­előzte a védőket, lábáról a labda előbb a jobb kapufára, majd Poszára pattant, s on­nan a jobb alsó sarokba (2-3). Vágó Attila: - A Siófok ki­használta a lehetőségeit, mi viszont nem. Nagy László: - A korán be­kapott gólt követően szeren­csére hamar sikerült egyenlí­tenünk. Fordulás után már újra az első fordulóban, az Üllői úton látott Siófok vitéz­kedett.. Örülök annak, hogy felforgatott összeállításban is egységesen tudtunk maradni. A mérkőzés előtt az öltözői hangulatból már arra követ­keztettem, hogy nem érhet baj bennünket. Ha 3-1 után hig­gadtabbak vagyunk, további gólokat lőhettünk volna. Fónai Imre Kispest - Gázszer 2-0 (1-0) Bozsik-stadion, 3000 néző. V.: Tóth V. Kispest-Honvéd FC: Vezér - Mátyus - Csábi, Hahn, Calin - Urbányi, Du- becz, Bárányos, Kovács B. (Farkas, 69. p.) - Csertői (To- uati, 88. p.), Borgulya (Bara- nyi, 56. p.). Edző: Komora Imre. Gázszer FC: Kövesfalvi - Szalai - Lőrincz, Salacz Z. - Salacz J. (Kovács K„ 70. p.), Nagy L., Vincze G., Árki (Puskas, 55. p.), Medvid - Földes, Tiber. Edző: Hartyáni Gábor. 27. perc: Mátyus egy jobb oldali szabadrúgást öt méter­ről fejelt a kapu jobb oldalába (10). 61. perc: Bárányos a jobb oldalon kapott labdát senkitől sem zavartatva bevezette a ti­zenhatosra, és 14 m-ről a jobb alsó sarokba lőtt (2-0). Győr-ÚTÉ 1-1 (0-0) Győr, 15 ezer néző. V.: Vág- ner. 50. perc: Csató S. a félpá­lyáról lőhetett szabadrúgást. Az előreívelt labdára Fodor robbant rá, és közelről az új­pestiek kapujába lőtt (1-0). 62. perc: Kvasz második sárga lapja miatt a kiállítás sorsára jutott, megfogyatko­zott az Újpest. 76. perc: Herczeg kiugrott a hazai védők mellett, és 14 méterről a bal alsó sarokba lőtt (1-1). Közepes színvonalú küz­delmes mérkőzésen igazsá­gos eredmény született a forduló rangadóján, a ven­dégek becsületére válik, hogy emberhátrányban is egyenlíteni tudtak. Ezzel továbbra is nyílt a bajnoki címért folyó küzdelem, a győriek csak egy ponttal vannak az Újpest előtt. Üllői út, 6000 néző. V.: Varga S. Ferencváros: Udvarácz - Dragóner - Szűcs M„ Lipcsei (képünkön) - Páling, Albert (Mlinkovics, 46. p.), Jago- dics, Miriuta (Zavadszky, 80. p.), Vincze O. - Horváth F„ Nicsenko (Potemkin, 66. p.). Edző: Nyilasi Tibor. Ilzer- Stadler: Kiri - Kertész - Schultz, Vincze Z. - Roska, Molnár Z., Korol (Lázár M., 54. p.), Reskó, Károlyi R. (Farkas T., 18. p.) - Varga E. (Kun, 46. p.), Hadár. Edző: Linka József. Az első perctől a Ferencvá­ros irányította a játékot, a vendégek csupán a védeke­zéssel törődtek. A helyzetek sokaságát hagyták ki a zöld­fehér csatárok, Horváth F. két közeli lövésénél előbb a gól­vonalon álló egyik kék-fehér védőről vágódott ki a labda, majd Kiri hárított bravúrosan. A 34. percben Horváth F. már DVSC - Haladás 1-1 (0-0) Debrecen, 5000 néző. V.: Kiss B. 71. perc: Dombi jobb oldali beadásába Tóth M. ért bele kézzel a tizenhatoson belül, ezért a játékvezető a vétkest kiállította és 11-est ítélt. A büntetőt Szanyó lőtte a kapu jobb oldalába (1-0). 76. perc: Balassa szabály­talankodott Szanyóval szem­ben, aki törlesztett, ezért a bíró őt is zuhanyozni küldte. 88. perc: Kovács cselezte ki a behátráló Gojant, majd 14 m-ről Nagy mellett a bal sa­rokba gurított (1-1). Vezetése birtokában a Debrecen nem vette komo­lyan a Haladás támadásait. Tiszakécske Tiszakécske, 4000 néző. V.: Bede. Tiszakécskei FC: Tóth J. - Barna, Nagy L., Izsák, Thaly - Molnár I., Bánföldi, Major, Vidakovics (Bujaki, 46. p.) - Holló, Szántó (Nedelea, 61. p.). Edző: Szurgent Lajos. MTK Hungária FC: Babos - Kuttor, Korolovszky, Szekeres, Molnár Z. (Szabados, 75. p.) - Farkasházy, Halmai, Illés, Zsi- vóczky (Egressy, 46. p.) - Orosz, Kenesei (Zimmermann, 75. p.). Edző: Garami József. pontosabb volt, Páling jobb oldali beadása után az ötösről fejelte a labdát a jobb alsó sa­rokba (1-0). Góllal nyitotta a második játékrészt a Ferencváros. Az 50. percben az ügyetlenkedő Stadler-védők között Vincze Zalaegerszeg. V.: Hanacsek. Zalahús ZTE FC: Vlaszák - Kocsárdi (képünkön) (Mol­nár B., 46. p.), Szabó L, Csóka (Varga T„ 71. p.), Filó- Gál, Arany, Szőke, Casoltan- Sebők, Kámán (Tóth Z„ 83. p.). Edző: Garamvölgyi Lajos. Diósgyőri FC: Rácz - Föld­vári, Téger, Farkas J. - Farkas A. (Nagy S., 17. p.), Varga S., Kiser, Búzás, Kákóczki - Ja­kab, Kulcsár (Túróczi, 76. p.). Edző: Tornyi Barnabás. 3. perc: Casoltan fordult le a vendégvédőkről, beadása Ráczról kipattant, Kámán két lépésről a kapuba lőtt (1-0). 6. perc: Kákóczki a kifutó Vlaszák mellett hét méterről a kapuba gurított (1-1). 60. perc: Holló holtidőben elrúgta a labdát, ezért máso­dik sárga lapja után a pirosat is megkapta. Az első, illetve a második vonal elmúlt évi bajnoká­nak mérkőzésén meglepe­tés született. A hazaiak megismételték az Újpest el­leni lelkes játékukat, és bár ezúttal is fél órán át ember- hátrányban játszottak, lel­kes védekezésükkel egy pontot szereztek. O. 4 m-ről passzolt a kapuba (2-0). Az 54. percben az alig né­hány másodperce csereként pályára lépett Lázár M. egy lepattanó labdát küldött 14 m-ről a jobb felső sarokba (2-1). A Stadler kitámadott, de a további gólokat a hazaiak szerezték. A 65. percben Mi­riuta 25 m-es szabadrúgása után a labda a jobb felső sa­rokba vágódott (3-1). Változatos játék alakult ki, a vendégek többször zavartak a hazaiak tizenhatosánál, egy gyors ellentámadás után azonban újra ferencvárosi ta­lálat született. Vincze O. jobb külsővel 20 m-ről középről lőtt a jobb alsó sarokba (4-1). A Ferencváros biztos győ­zelmet aratott a tudásából valamennyit csak a második félidőben felvillantó Stadler FC ellen. 9. perc: Szőke futott el a jobb oldalon, beadását Arany két lépésről a bal sarokba bó­lintotta (2-1). 11. perc: Farkas A.-tól Ká­mán elvette a labdát, remekül ugratta ki Casoltant, aki a ki­futó Rácz mellett a kapuba emelt (3-1). 36. perc: Farkas J. buktatta a fél pályánál Aranyt és Hanacsek já­tékvezető a piros lapot mutatta fel a diósgyőri védőnek. 39. perc: Casoltan ismét eredményes volt (4-1). AzNB I. állása 1. Győri ETO 20 12 6 2 31-16 42 2. Újpest 20 12 S 3 34-17 41 3. MTK 20 11 5 4 37-18 38 4. Ferencváros 20 11 4 5 36-24 37 5. Vasas 20 11 3 6 38-29 36 6. Vác 20 10 3 7 29-33 33 7. Diósgyőr 20 9 3 8 31-21 30 8. Debrecen 20 8 5 7 29-24 29 9. Zalaegerszeg 20 8 3 9 38-31 27 10. BVSC-Zugló 20 7 6 7 26-26 27 11. Gázszer FC 20 5 10 5 30-24 25 12. Siófok 20 7 2 11 22-27 23 13. Videoton 20 5 7 8 30-27 22 14. Haladás 20 5 6 9 26-31 21 15. Kispest 20 6 1 13 19-35 19 16. Békéscsaba 20 5 4 11 15-37 19 17. Tiszakécske 20 4 6 10 23-47 18 18. Stadler 20 2 5 13 14-41 11 ZTE - Diósgyőr 4-1 (4-1) MTK 0-0 Kos tá 06-90-330 541 Bika & 06-90-330 542 Ikrek ff. 06-90-330543 Rák 3* 06-90-330 544 Oroszlán ?? 06-90-330 545 Szűz £ 06-90-330 546 Mérleg íja 06-90-330 547 Skorpió Áj 06-90-330 548 Nyilas f,f 06-90-330 549 Bak C* 06-90-330 550 Vízöntő 06-90-330 551 Halak m 06-90-330 552 Címünk: AS-B Kft. Audiotex 1539 Bp. Pf. 591. Hívás cilia. 88 Ft +Áfa-'perc w laraWvható! HerczegKáta asztrológus vong« Útmutató, sorselemzés Tarot kártyával Herczeg Kata segítségével. ® 06 90-330 55, Címünk: AS-B Kft. Audiotex 1539 Bp. Pf. 591. Hívás dija: 88 Fi +Afa perc Csak 12 egyszerű kérdésre kell válaszolnia és Öné lehet a 12 ajándék egyike. Hetente három kérdés, egy hónapon át, február 19-étől március 16-áig. A kérdéseket hétfőn az Új Dunántúli Kópiában, csütörtökön Új Dunántúli Naplóban és a Grátiszban, vasárnap az Új Vasárnapi Dunántúli Napiéban találja. A válaszlehetőségek mindegyikéhez tartozik egy betű. A helyes válaszokhoz tartozó 12 betű a megjelenési sorrendben összeolvasva értelmessé válik. Segítünk: a 13., utolsó betűt megadjuk. ✓ ✓vl ✓ ✓✓✓ a/ D Címünk: ASM Kft., 7623 Pécs, Rákóczi út 34. A borítékra írják rá: 12 nyeremény! Dunántúli Napló DúnéStMúsSapló Dunántúli Napló Amienk. Baranyán kívül melv me 'M I 1 .» «I» Xí ' * ' a'I* 11 sió 9 9 * ■ # 1. Somoqy, Tolna, Zala, Bács (L) I f f •#§Ä#*# 2. Vas, Fejér, Veszprém (N) II# Itvl 1# Cf4## 3. Csongrád, Békés, Szolnok (D) Ha a megoldást lezárt borítékban az ellenőrző szelvények mindegyikével (1-12.) együtt beküldi címünkre, Öné lehet a színes televízió, az olajsütő, a mikrohullámú sütő vagy akár a kilenc kenyérpirító egyike. A postára adás határideje: március 19. A nyertesek nevét március 22-én, vasárnap közöljük. A nyertesek nyereményüket személyesen is átvehetik szerkesztőségünkben, ahol meg- ismerkedhetenek azzal, hogyan készül az Új Dunántúli Napié. Mindennap.