Új Dunántúli Napló, 1997. augusztus (8. évfolyam, 209-238. szám)

1997-08-04 / 212. szám

16 Dünántúli Napló Sport 1997. augusztus 4., hétfő Totó 1. Diósgyőr - ZTE 4-0 1 2. Stadler-FTC 2-2 X 3. Újpest - Győr 2-3 2 4. Vác - Vasas 2-6 2 5. Bochum - Bielefeld 1-0 1 6. B. München - Kaisers. 0-1 2 7. Köln - Duisburg 3-2 1 8. Karlsruhe - Bremen 3-1 1 9. Rostock - Wolfsburg 0-1 2 10. Cottbus - Leipzig 1-1 X 11. Stuttg. Kickers - Jena 2-1 1 12. Wattens. - Frankfurt 0-1 2 13. Zwickau - Unterh. 0-4 2 Pótmérkőzés 14. Hertha - Dortmund 1-1 X Tovább lehet jutni A PVSK-Pécs ’96 labdarúgói Tihanyvári László edző vezeté­sével gőzerővel készülnek az NB III-as bajnokság rajtjára, és mint egyetlen baranyai részt­vevő a Magyar Kupa legjobb 32 közé jutásra. Czerpán Ist­ván, az egyesület elnöke nem tartja kizártnak, hogy meglepe­tést okoznak.- Úgy érzem sikerült a két részből összeállt csapatot egy- gyé olvasztani, és egy nagyon kemény felkészülési időszak után szeretnénk minél jobban szerepelni az NB III. Dráva- csoportjában. Nem vesszük fél­vállról a Magyar Kupát sem, a Zalaegerszeg szombati 4-0-ás veresége bizalomra adhat okot. Ugyanakkor ez a ZTE 4-0-ra verte a Barcsot, másik csoport- ellenfelünket. Úgy gondolom, minden lehetséges, képesnek tartom arra a csapatot, hogy meglepetést okozzanak. A to­vábbjutás sem kizárt a három­fős csoportból. Nagyon akar­nak a fiúk, ég bennük a bizonyí­tási vágy. M. Z. Megjelent a Pécsi Sport Nemcsak Pécs, hanem Baranya megye más településeinek sportéletéről is beszámol a jö­vőben a Pécsi Sport című sporthavilap, mely augusztusi számában is sok érdekes olvas­nivalót kínál. Beremendről, Komlóról, Mohácsról, Pécsvá- radról, Sellyéről, Szentlőrincről és Szigetvárról is tudósítanak a lap munkatársai. A helyi híre­ken túl nosztalgikus fotóössze­állítás köszönti Kocsis Ernőt, a pécsi labdarúgók most 65 esz­tendős egykori tréfamesterét, egy másik írásból pedig az is kiderül, hogy hol teremnek Magyarországon Tysonok. . . A Pécsi Sport augusztusi száma természetesen nem fe­ledkezik meg a hosszú menete­lésre készülő élvonalbeli kosár­labda-csapatokról és az NB I/B-be emelkedett (komlói), il­letve csúszott (pécsi) labdarú­gókról sem. ISI EJ l/EJ, 2. forduló Két 11-est ítéltek a PMFC eben Nagykanizsai Olajbányász - Pécsi MFC 3-1 (0-1) Romanek J. hiába próbálkozott fotó: laufer l. NAGYKANIZSA 2200 néző. V.: Csema 8. Nagykanizsa: Gelencsér 8 Horváth J. 6 Agics 6, Kiss 5, - Gersics 5, (Kovács T. 6, 46. p.) Farkas J. 6, Kovács L. 6, (Pálfi -, 77. p.) Crnomarko- vics 8, Visnovics 5, (Szalai 77. p.) - Horváth L. 6, Kor­dián 7. Edző: Madár Gábor. PMFC: Tarlósi 6 Tomka 5, Szabados 5, Kislőrincz 5 - Kosa 6, (Farkas N. -, 75. p.) Nagy E. 6, Romanek J. 6, Si­pos 5, (Szabó Cs. -, 80. p.) Szaszovszky 5, Tóth Gy. 6, Ulrich 6, (Hofecker 85. p.) Edző: Róth Antal. A PMFC kezdte támadóbb szellemben a találkozót, rög­tön az első percben Sipos 30 méterről nagy lövést eresztett meg, amelyet Gelencsér a bal felső sarok elől ütött szögletre. Továbbra is a pécsiek veszé­lyeztettek többet, a 13. perc­ben Ulrich (kis képünkön) el­lopta a labdát a védőktől, első lövése a visszafutó kanizsai­akról kipattant, a'10 m-es is­métlést szögletre hárította a kanizsai kapus. Tíz perc eltel­tével megszerezhette volna a vezetést a pécsi középpályás. A lesre játszó védők közül lé­pett ki, a messze kifutó Gelen­csér rúgta el végül a labdát. Ha Ulrich bátrabb, a vezető gól is megszülethetett volna. Tíz perccel a félidő vége előtt ismét Ulrich-tól indult az akció. Mesterien tálalt a jobb oldalon kilépő Tóth Gy. elé, akinek 8 m-es lövését a kapus nagy bravúrral hárította. A 38. perc hozta meg az első gólt ígérő kanizsai támadást. Far­kas J. 18 m-ről leadott bombá­ját Tarlósi a léc alól ütötte szögletre. A 41. percben aztán veze­téshez jutot­tak a vendé­gek. Ulrich keverte meg a kanizsai védelmet, közeli lövé­sét Gelencsér kiütötte, ér­kezett Sza­szovszky és 17 m-ről bombá­zott a kapu jobb oldalába (0-1). Fordulás után élénkebbé váltak a hazaiak. Az 50. perc­ben ki is egyenlítettek. Cmo- markovics labdájával Horváth L. lépett ki a védők közül, a kifutó Tarlósi azonban az öt és felesnél elütötte a kanizsai csatárt. A büntetőt Horváth J. a jobb sarokba lőtte (1-1). Tíz perccel később pedig már a zalaiak vezetését mu­tatta az eredményjelző. Ko­vács L. gyönyörű labdájával Cmomarkovics húzott kapura, és 12 m-ről a bal felső sarokba bombázott (2-1). Mindkét kapusnak akadt dolga még a lefújásig, bár Tar­lósinak kellett inkább izgulnia. A 71. percben villámgyors el­lentámadást vezetett Gordián a jobb oldalon, beadásáról centiméterekkel maradt le Horváth L. Két perccel később Romanek J. 16 m-es lövését mentette bravúrral Gelencsér, a kipattanót Tóth Gy. 14 m-ről alig lőtte mellé. A 78. percben aztán bebiztosította győzelmét a Nagykanizsa. Cmomarko­vics ragyogóan lépett ki, Sza­bados a kaputól öt méterre buktatta. A 11-est újfent Hor­váth J. lőtte ismét a jobb sa­rokba (3-1). A dél-dunántúli rangadó két ellentétes félidőt, nagy iramú és változatos játékot hozott. A vendégek nyomban támadólag léptek fel, és a megilletődött hazaiak ellen uralták a játékteret. Gyors és pontos passzokkal felépített akcióik rendre veszélyt jelen­tettek a vendéglátóik kapujá­nál, különösen Ulrich volt nagyon agilis. Azonban a kí­nálkozó helyzeteket sorozat­ban kihagyták, igaz, hogy eb­ben nagy szerepe volt Gelen­csérnek is, aki bravúrsorozat­tal tűnt ki. A pécsiek fölénye a félidő hajrájában megérde­melt vezetést hozott. Szünet után viszont egy új kanizsai gárda lépett a küzdő­térre. Agresszívebb felfogás­ban támadtak Crnomarkovi- csék, és ez meg is hozta az eredményét, gyorsan ledol­gozták a hátrányukat. A bün­tető' teljesen megzavarta a vendégeket, akik ezután csak szemlélői voltak az esemé­nyeknek. Az zalaiak nagysze­rűen játszottak, negyedóra után fordítottak és a hajrában lőtt újabb 11-es góllal végül is megérdemelt győzelmet arat­tak a második 45 percben visszaesett pécsiek ellen. Madár Gábor: - A félidő­ben „liberót” cseréltünk, ami határozott, szemre is tetszetős és eredményes játékban nyil­vánult meg. Róth Antal: - Az első fél­időben eldönthettük volna a találkozó sorsát. Az erősen vi­tatható 11-es összezavarta a csapatomat és ez után futot­tunk az eredmény után. Balog Antal Sokkot okozott az öngól Salgótarján - Komlói Bányász 2-0 (1-0) Salgótarján, Tóstrand, 700 néző. V.: Farkas 8. SBTC: Szabói. Cs.O-Kajli 6, Sági 7, Kecskés 7, Nagy P. 7 - Palaticzky 6 (Gubán -, 65. p.), Szoboszlai 7, Németh 7, Forgó 7 - Szabó II. 6 (Hadu- sovszki 74. p.), Győri 6. Edző: Kiss Károly. Komló: Herbert 7 - Béres 6, Korcsmár 5, Mosonyi 5 (Seemájer -, 81. p.) Halász 4 - Geisz 5, Schusz- ter 0 (Pörs 5, 14. p.), Gálffy 5, Dömény 4 - Stem 4 (Priol 5, 54. p.), Nagy A. 5. Edző: Dár­dai Pál. Sárga lap: Kajli (16. p.), Szabó II. Cs (24. p.), Németh (65. p.), Béres (81. p.), Sági (87. p.). 8. perc: Szoboszlai bal oldali szöglete elsuhant a lábak kö­zött, a menteni akaró Dömény (kis képünkön) rosszul „kapott” k labdába, mely lábáról saját kapujába pördült (1-0). 75. perc: egy hazai támadás­nál a partjelző lest jelzett, de Farkas játékvezető felülbírálta segítőjét. A labda Szoboszlai- hoz került, két csel után Né­meth elé gurított, aki kapásból ä hálóba lőtt (2-0). Ahogy azt Kis Károly ígérte, a hazai játékosok ötletes, sok- passzos játékkal azonnal ma­gukhoz ragadták a kezdetné ­jezéssel adósak maradtak Győ­riék. Az első játékrész utolsó perceiben igazi tűzijátékot rendeztek Herbert kapuja előtt, de a portás mindent biz­tosan hárí­tott. A második félidőben ott folytatták a csapatok, ahol a szünet előtt abba­hagyták. Ságiék hátul nagy­szerűen romboltak, a középpá­lyán továbbra is ötletesen kombináltak, de a befejezés - egy kivétellel - továbbra sem akart sikerülni. Fordulás után a vendégek játékán ugyan lát­szott a szándék, az akarás, de önfeláldozó védőmunkájuk gyakorlatilag minden energiá­jukat lekötötte. Szabó I. Cs. kapujára nem jelentettek kü­lönösebb veszélyt. A sportszerű mérkőzésen összességében a rutinosabb, szervezettebben játszó hazai együttes nagyobb arányú győ­zelmét csupán a vendégek ka­pusának nagyszerű teljesítmé­nye akadályozta meg. Kiss Károly: - Megérdemelt győzelmet arattunk, bár telje­sen nem lehetünk elégedettek, Geisz (sötét mezben) indul meg a labdával FOTÓ: LÄUFER L. nyezést, s kapujukhoz szerez­ték a mecsekaljaikat. , A korán jött öngól úgy tűnt, sokkolta a vendégeket, akik az első játékrész közepe táján próbálkoztak először veszélye­sebb támadással. A hazaiak Szoboszlai irányításával nagy­szerű helyzetek tömkelegét dolgozták ugyan ki, de a befe­hiszen rengeteg helyzetet pus­káztunk el. Szurkolóink ezúttal is csodálatosak voltak. Dárdai Pál: - Az öngól meg­pecsételte sorsunkat, utána hi­tetlenül és fegyelmezetlenül ját­szottunk, így a Salgótarján tel­jesen megérdemelt győzelmet aratott. Sipkó Sándor További eredmények Vasárnapi találkozók Csepel - III. Kerület 0- 5 (0-1) Béke tér, 800 néző. V.: Ju­hos. G.: Varga L. (38. p.), Szabó A. (56. p., 88. p.), Novák (72. p., 87. p.). Kiállítva: Né­meth J. (Csepel, 60. p.). Hajdúszoboszló - Tiszaújváros 1- 0 (0-0) Hajdúszoboszló, 2800 néző. V.: Birincsik. G.: Csehi Z. (80. p.). Szolnok - Szeged-Dorozsma 4-2 (3-1) Szolnok, 3600 néző. V.: Sóthy. G.: Lutasi (20. p.), Ma­jor S. (11-esből 36. p.), Horváth (45. P.), Lilinger (81. p.), ill. Szabó (11-esből, 44. p.), Mik­lós (57. p.). Kiállítva: Csehó (Szeged, 86. p.). Paks - Dorog 1-0 (1-0) Paks, 1100 néző. V.: Ákos. G.: Szabó Zs (16. p.). Szombati mérkőzések Érd - Nyíregyháza 1-1 (0-0) Érd, 1500 néző. V.: Hosszú. G.: Komódi (58. p.), ill. Szatke (59. p.). Kiállítva: Burzi (Érd, 66. p.). Tiszavasvári - Dunaferr 0-0 Tiszavasvári, 2000 néző. V.: Mohácsi. Soproni FAC - Kecskemét 1-0 (0-0) Sopron, 1800 néző. V.: Mol­nár J. G.: Srdics (77. p.). Kiál­lítva: Czipper (Kecskemét, 63. p.), Gubucz (Kecskemét, 82. p.). Kaposvár - Matáv Sopron 1-1 (1-0) Kaposvár, 1800 néző. V.: Vavika. G.: Tóth G. (40. p.), ill. Varga II. (77. p.). A 3. forduló műsora Augusztus 9., szombat: Kecskeméti TE - Nagykanizsai Olajbányász, PMFC - Paksi Atomerőmű SE, Dorogi SE - Tiszavasvári Alkaloida SE, Nyíregyházi FC - Salgótarjáni BTC, Tiszaújvárosi SC - Rá­kóczi Kaposcukor FC, Matáv SC Sopron - III. Kerületi TVE (mind 17.00). Szeged-Do­rozsma ESK - Érdi VSE, 20.00. Augusztus 10., vasár­nap: Csepel SC - Soproni FAC, Dunaferr SE - Szolnoki MÁV SE, Komlói Bányász - Kábái Cukor FC-Hajdúszoboszló (mind 17.00). Az NB I/B állása: 1. III. Ker. 2 2­­7-0 6 2. Salgótarján 2 2­­4-1 6 3. Soproni FAC 2 2­­2-0 6 4. Szolnok 2 1 1­5-3 4 5. M. Sopron 2 1 1­3-1 4 6. Dunaferr 2 1 1 2-0 4 7. Dorog 2 1­i 4-2 3 8. Kecskemét 2 1­i 1-1 3 9. N.kanizsa 2 1­i 4-5 3 10. Komló 2 1­i 1-2 3 Paks 2 1­i 1-2 3 Kaba 2 1­i 1-2 3 13. Nyíregyháza 2­2­2-2 2 14. Tiszavasvári 2­2­1-1 2 15. Érd 2­1 i 1-2 1 16. Szeged 2­1 i 3-5 1 17. Kaposvár 2­1 i 1-3 1 18. T.újváros 2­­2 1-3 0 19. PMFC 2­­2 1-4 0 20. Csepel 2­­2 0-6 0 Összeállította: M. Z. Dünántúli Napló Az Axel Springer-Magyarország Kft. közéleti napilapja Főszerkesztő: PAUSKA ZSOLT Felelős szerkesztők: GÁRDONYI TAMÁS, DR. GRÜNWALD GÉZA, BALOGH ZOLTÁN Kiadja az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája. Kiadóvezető: MOLNÁR GYÖRGY Szerkesztőség és kiadóiroda: 7623 Pécs, Rákóczi út 34. 7601 Pf.: 134. Telefon: 72-505-000. Szerkesztőségi telefax: 72-236-345. Kiadói telefax: 72-505-017. Felelős kiadó az AS-M ügyvezető igazgatója. A kiadó képviselője: LOMBOSI JENŐ Készült a Déli Nyomda Kft.-ben. 7630 Pécs, Engel J. u. 8. Telefon: 72-326-480. Telefax: 72-332-099. Felelős vezető: FUTÓ IMRE Az előfizetői példányok kézbesítését az AS-M Kft. Baranya megyei irodájának terjesztőhálózata végzi, az árusítás a Pannonhír Rt.-n és a kiadó árushelyein keresztül történik. Előfizethető minden naptári év végéig, a kiadónál, valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással a KHB Rt. 10402427-24216319 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 750 forint, negyed évre 2250 forint, A fél évre 4500 forint, egy évre 9000 forint. ^AATESZ ISSN 0865-9133 tagja