Új Dunántúli Napló, 1997. március (8. évfolyam, 59-88. szám)

1997-03-23 / 81. szám

12 BÜiántúli Napló Sport 1997. március 23., vasárnap j)G ßx-ü ICsJQfKI u* at 1í?<£>ar»Cstoű<Í> »V, „Ez nem volt nekünk Mexikó” MTK FC - Pécsi MFC 6-0 (5-0) Hungária körút, 2000 néző. V.: Molnár L. MTK FC: Babos 0 (Rabóczki 72. p.) - Lőrincz 7 - Molnár 7 (Zimmermann 72. p.), Kuttor 7, Szekeres 6, Halmai <>7 - Farkasházy 6, Illés 6, Talapa 5 - Orosz 9, Csertői 6 (Preisinger 66. p.). Edző: Ga­rami József. Pécsi MFC: Mit­ring 4 - Farkas 4 (Ulrich -, 50. p.) (Szabó Cs. -, 64. p.), Szaba­dos 4, Brindas 4, Szaszovszky 3 - Győri 3, Túri 4 (Romanek I. 3, 55. p.), Kislőrincz 4, Schnei­der 4 - Pest R. 3, Romanek J. 3. Edző: Kiss László. Sárga lap: Brindas (Csertői buktatásáért, 43. p.). A tavaszi idényben még ve­retlen két csapat csapott össze a Hungária körúton és mind az MTK, mind a Pécs szerette volna megőrizni ezt a jelzőt idei negyedik bajnoki fellépése után is. A szombati találkozóig tisz­teletre méltó eredményeket ért el tavasszal a PMFC. Titokról, vagy csodáról nincs szó, bár Szaszovszky, a csapat játékosa érdekes dolgokat mondott a meccs előtt:- Sokkal jobb erőben va­gyunk, mint ősszel. Kiss László négy hét alatt alaposan meghaj­tott bennünket. Nem félünk senkitől. Szerintem az MTK el­A csereként beállt Ulrichot sérülés miatt le kellett cse­rélni len jók lehetünk egy döntet­lenre. Már a harmadik percben ve­zethetett volna az MTK. Tet­szetős támadás végén a balol­dali beadásra Orosz robbant rá, öt méterről leadott lövése csu­pán centiméterekkel zúgott el a léc fölött. Pest R. nem mozgott valami otthonosan Pesten Akcióban maradt a hazai gárda, de a gólra a 19. percig kellett várni. Ekkor a hátvéd Molnár csatárerényeket villog­tatva, becselezte magát a tizen­hatoson belülre, tovább pasz- szolt Oroszhoz, a valódi csatár is bemutatott két cselt, majd a kiinduló Mitring mellett kö­zépmagasán a kapu jobb olda­lába lőtt (1-0). A 22. percben Lőrincz 25 méterről vette célba a hálót, a bomba Szabados hátáról új irányt vett, így Mitring tehetet­lenül már csak azt rögzíthette, hogy öngólból a labda a kapu­jába csorog (2-0). A 29. percben ismét Orosz következett: 25 méterről óriási löveget eresztett meg, a végál­lomás a bal felső csücsök volt. Mitring nem védhette (3-0). A 34. percben Lőrincz első „saját” találatának örülhetett: szinte tökéletesen ugyanonnan, ahonnan Orosz, szabadrúgásból küldte rá a labdát, amely a jobb kapufánál landolt gólban (4-0). A 4L percben Illés ívelt a ti­zenegyes pont magasságában a pécsiek kapuja elé, a fejek sűrű­jéből Kuttoré emelkedett a legmagasabbra, bólintása a bal alsó sarokban „ért véget” (5-0). A képlet ugyanaz maradt a második félidőben is: az egyik oldalon vehemensen támadó hazaiak, a másikon jószerivel csak a rombolásra berendezke­dett vendégek. A látványos MTK-akciók közül a 64. perc­ben végrehajtott vezetett ismét eredményre. Alig valamivel a csere cseréje után (a megsérült Ulrichot Szabó váltotta a pécsi csapatban) a beívelődő szöglet­ből hat méterről Orosz a védők között megbújva, mindenkit megelőzve fejelt a bal alsó sa­rokba, mesterhármas! (6-0). A 81. percben a feltartóztat­hatatlan Orosz negyedszer is eredményes lehetett volna, ez­úttal nem jobb, hanem bal láb­bal a tizenegyes pont közeléből lőtt, labdája a bal oldali kapu­fán csattant. A pécsiek mindössze két szabadrúgással jelentkeztek be, de egyikkel sem zavartak sok vizet. Említeni is legfeljebb azért lehet, mert ennyiből állt a vendégek második félidős össz­teljesítménye. A 85. percben Illés - némi színészi átélést is belevitt a do­logba - tizenegyest harcolt ki. A büntetőből maga büntethetett - volna, de a labda a lécre, s onnan a mezőnybe pattant. Pedig az ilyen meccsekre mondják: a kötelező a legne­hezebb. Nos, az MTK-nál nincs ilyen szabály. A kék-fe­hérek ezt az úgynevezett köte­lező leckét igazi eminens tanu­lóként mondták fel. Nyelvbot­lás, baki és lámpaláz nélkül. Azok a kevés nézők, akik ki­mentek ezen az őszi-tavaszi es­tén, alighanem sokáig nem fe­lejtik el az MTK első félidei produkcióját. Ahogy tetszik... így lőtte góljait a hazai csapat. Fejjel, lábbal, közelről, távol­ról, igazi kívánsághangver­seny zajlott a Hungária körúti stadionban. A nézők pedig vö­rösre tapsolták a tenyerüket. Az MTK bajnokesélyeshez méltóan győzte le a kiesés első számú várományosát. Papír­forma győzelem volt, féltucat hazai góllal. A hat gól nem jelzi hűen a két csapat közötti különbséget. Ha az MTK nem vesz vissza a tempóból, és jobban koncent­rál, akkor kétszám jegyű kü­lönbségű győzelmet arathatott volna az alárendelt szerepet játszó, rémült pécsiek ellen. A Hungária körúton a vé­gén minden hazai szurkoló az­zal volt elfoglalva, hogy torka- szakadtából kiabálta: „Szép volt, fiúk! Szép volt, fiúk! Az ellentámadásra gyakor­latilag képtelen PMFC-t az MTK brillírozva, bajnokesé­lyeshez méltó futball k.o.-t produkálva, könnyed, látvá­nyos játékkal győzte le. A pi­ros-feketék csak az első ne­gyedóráig tudták tartani ma­gukat. A munka híján fázó Babos kapus alighanem odaszólt edzőjének, Garami Józsefnek: „Mester, a végén még megfá­zom... Molnár játékvezetőnek nem volt különösebben nehéz dolga, hiszen a találkozó egy térfélre korlátozódott: a ven­dégekére. Rajta a hazaiak egy, a javukra meg nem adott li­est kérnek számon. Garami József: - Az első 25 percben sikerült két gólt sze­reznünk, ami megnyugtatta a csapatot, és a szó igazi értel­mében futballozhattunk. Ez egy olyan mérkőzés volt, ahol a fiúk érezhették a játékot. Kiss László: - Más az érze­lem, és más a realitás. Minden­esetre ez a mérkőzés nem volt nekünk Mexikó. Kaptunk három olyan gólt, amit magyar pályá­kon csak ritkán lehet látni. Kár, hogy a találatoknak mi voltunk a szenvedő alanyai. Ez a talál­kozó nem volt számunkra lét­kérdés, nekünk majd a követ­kező, fontos meccseken, a Vác Romanek J. sem brillírozott és a Csepel ellen kell nyernünk. Azt azért meg kell mondanom, hogy négy játékosom is hiány­zott, Tomka és Farkas például lázas volt. A kispadra is ifjúsági korú játékosokat kellett ültet­nem. További eredmények Vác-FTC 1-1 (0-1) Vác, 10 ezer néző. V.: Pillér. 19. perc: Nagy N. bedo­bása után Jagodics 14 méter­ről tüzelt, a labda a védők sű­rűjében valahogy utat talált a hálóba (0-1). 63. perc: a két perccel ko­rábban beállt Andrássy Nyi- kos szögletét 8 méterről vágta be Szeder kapujába (1-1). Igazságos döntetlen szüle­tett. A Ferencváros képtelen volt kihasználni azt az elő­nyét, hogy már korán megsze­rezte a vezetést. Támadásaik rendre elakadtak a hazai vé­delmen, nem csoda, hogy a váciak magukra találtak. Békéscsaba - 111. kér. 2-1 (2-0) Békéscsaba, 4000 néző. V.: Puhl. 26. perc: Kulcsár remekül Major elé játszott, aki hét mé­terről a kapuba emelt (1-0). 33. perc: Belvon vezette fel a jobb oldalon a labdát, beadott és Stoica nyolc méter­ről a kapuba fejelt (2-0). 78. perc: Bencze az elalvó, körülményeskedő csabai vé­dők között nyolc méterről a kapuba talált (2-1). A közepes iramú és szín­vonalú találkozón a békés­csabaiak első félidőben nyúj­tott gólratörőbb játékukkal rá­szolgáltak a győzelemre az alsóházi rangadón. Stadler - Videoton 0-1 (0-0) Akasztó, 2000 néző. V.: Vágner. Kiállítva: Tóth A. (72. p.), Makrickij (74. p.). 59. perc: Vancsa Dvéritől kapott remek átadást, egyedül lépett ki a védők közül, s a 11-es pontról biztosan gurított a bal alsó sarokba (0-1). A hazaiak roppant gyenge napot fogtak ki, szinte érté­kelhetetlen teljesítményt nyújtottak, így a fehérváriak kilenc emberrel is teljesen megérdemelten vihették haza a három bajnoki pontot. Kispest-ÚTÉ 0-2 (0-1) Csepel, 5000 néző. V.: Varga S. 14. perc: Véber bő 20 mé­terről váratlanul lövésre szánta el magát, Vezér kapus belepaskolt a labdába, amely a kesztyűjéről a kapu bal ol­dalába perdült. Óriási kapus­hiba volt (0-1). 77. perc: Kovács Z. lövése még kipattant a kapufáról, de a nagy lendülettel, érkező Herczeg M. öt lépésről a léc alá bombázott (0-2). Az alaposan elnézett lövés­től számítva egészen a lefújá­sig az ÚTÉ korlátlanul ural­kodott a gyepen, a Honvéd vergődött. ZTE - Győr 2-1 (0-0) Zalaegerszeg, 8000 néző. V.: Csema. 48. perc: Farkas B. labdá­jával Fehér lépett*ki, és 13 méterről lőtt a hosszúsarokba (0-1). 74. perc: Kámán Sebőktől kapott remek labdát, és a ki­futó kapus mellett, tíz méter­ről emelte a kapuba (1-1). 85. perc: Szabó II. ívelt a hosszú oldalra és Németh há­rom méterről előrevetődve a kapu jobb felső sarkába fejelt (2-1). Küzdelmes, de sok hibával tarkított mérkőzésen a ZTE végig többet támadott. A győ­riek túl korán az eredmény tartására rendezkedtek be, a lelkesen futballozó egersze- giek megérdemelten fordítot­tak. Csepel - Vasas 2-3 (1-1) Csepel, 2500 néző. V.: Ju­hos. G.: Petrók (44. p.), Sze­keres J. (66. p.), ill. Simon A. (43. p.), Hamar (60. p.), Má- riási (75. p.). A Csepel a két félidő első 20-20 percében sokat roha­mozott, ám a helyzetkihaszná­lással gondjai voltak. A Vasas egységesebb csapat benyo­mását keltette, és a fennma­radó időben a kapu előtt is akadtak szerencsés mozzana­toktól sem mentes megoldá­sai. Ezért aztán rászolgált a szoros győzelemre. Az NB I. állása: 1. MTK 21 18 2 1 59-14 56 2. Újpest 21 15 4 2 48-20 49 3. FTC 21 15 4 2 46-24 49 4. Vasas 21 14 3 4 33-16 45 5. Debrecen 21 9 7 5 34-21 34 6. BVSC 20 9 4 7 26-19 31 7. Kispest 21 9 4 8 27-29 31 8. Győr 21 7 5 9 26-33 26 9. Vác 21 6 7 8 25-29 25 10. ZTE 21 8 1 12 20-35 25 11. Haladás 20 6 6 8 23-22 24 12. Videoton 21 6 6 9 23-26 24 13. in. Kér. 21 4 9 8 27-36 21 14. B.csaba 21 6 3 12 24-39 21 15. Siófok 21 4 5 12 17-39 17 16. Csepel 21 3 7 11 30-38 16 17. Stadler 21 4 3 14 13-31 15 18. PMFC 21 2 6 13 16-46 12 A BVSC - Haladás mérkő­zést ma 16.00-kor játsszák. Összeállította: M. Z. Siófoki Bányász - DVSC-Epona 0-0 Siófok, 2000 néző. V.: Tóth V. 7. Siófoki Bányász: Posza 6 - Virág 6, Bimbó 5, Sallai 6 - Ördög 5 (Csák -, 70. p.), Bo- zsér 5, Kovács B. 6, Perger 5 - Carajev 5 (Kolovics -, 82. p.), Filipovics 4, Kirchmayer 5 (Szabó Z. -, 70. p.). Edző: Ké­széi Ferenc. DVSC-Epona: Kövesfalvi 6 - Gojan 5 - Pető 6, Sándor Cs. 6, Szatmári 5 - Dombi 5, Madar Cs. 6, Sándor T. 5, Madar T. 5 - Böőr 5 (Va- dicska -, 86. p.), Ilea 4. Edző: Dunai Antal. Sokakat meglepett Készéi Ferenc, a Siófoki Bányász ve­zetőedzője azzal, ahogy össze­állította kezdőcsapatát. Ebben helyet kapott Sallai Tibor, aki­nek megérkezett a játékenge­délye Izraelből, valamint az a Kovács Béla, őt a héten igazol­tak le az NB III-as Györköny- ből. A siófoki mester azzal is meglepőt húzott, hogy három támadóval küldte harcba csa­patát. Három csatár ide vagy oda, alig veszélyeztetett az első fél­órában a Siófok. Meddő me­zőnyfölényben játszottak a vendégek. A 30. percben Cara­jev lapos lövését védte a ven­dégkapus, majd még a szünet előtt előbb Filipovics, majd a másik oldalon Sándor Cs. 23 m-es bombáját jegyezhettük fel. Szünet után felpörögtek a csapatok, Dombi villant egyet, 14 m-res lövését Posza kapus úgy hárította, hogy estében rá­ült a labdára. Előbb Carajev beadását, majd Kirchmayer jó ütemű átadását rontotta el Ör­dög kecsegtető pozícióban. A 66. percben, aztán a 73. perc­ben is Sándor T. támadt fel ad­digi szürkeségéből, hiszen előbb 14, aztán 16 m-ről lőtt egy egészségeset, de a siófoki kapus mindkétszer nagyot nyújtózott és kiütötte a bal alsó sarok felé tartó lövéseket. Nem láthatott jó meccset a gyér számú publikum. A Sió­fok eleve óvatosan lépett pá­lyára, láthatóan tartott a jó nevekből álló ellenféltől. A vendégek nem igazán éltek a lehetőséggel, így aztán unal­mas játszadozással telt több mint fél óra. Szünet előtt, majd a máso­dik félidő első húsz percében láthattunk futballra emlékez­tető jeleneteket. Ha a Siófok ekkor bátrabb, akkor akár góllal is meglephette volna az alföldieket. Az egy pontért sem kell azonban szégyenkez­nie Készéi Ferenc edző leg­énységének. Jól mutatkozott be a frissen igazolt Kovács B., aki Sándor T.-t őrizte. Készéi Ferenc: - Egyen­rangú ellenfelei voltunk a nagy nevekből álló Debrecennek. Dunai Antal: -Játékban jobbak voltunk, ezt a mai meccset is meg kellett volna nyernünk. Gólínségünk azon­ban tovább tart, ezért nem tud­tunk győzni. Fónai Imre Blftiántúli Napló az Axel Springer-Magyarország Kft. közéleti lapja Főszerkesztő: PAUSKA ZSOLT Felelős szerkesztők: GÁRDONYI TAMÁS, DR. GRÜNWALD GÉZA, BALOGH ZOLTÁN Kiadja az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája Kiadóvezető: MOLNÁR GYÖRGY Szerkesztőség és kiadóiroda: 7623 Pécs, Rákóczi út 34.7601 Pf.: 134. Telefon: 72-505-000. Telefax: 72-236-345. Kiadói telefax: 72-505-017. Felelős kiadó az ügyvezető igazgató. A kiadó képviselője: LOMBOSI JENŐ Készült a Déli Nyomda Kft.-ben. 7630 Pécs, Engel J. u. 8. Telefon: 72-326-480. Telefax: 72-332-099. Felelős vezető: FUTÓ IMRE Terjeszti az AS-M Kft. Baranya Megyei ^ A Irodája saját árushálózata ^Aatesz és a Pannonhír Rt. útján. tagja