Új Dunántúli Napló, 1993. április (4. évfolyam, 89-117. szám)

1993-04-11 / 99. szám

Labdarúgó NB I. Nem tört meg az átok UTE - PMSC-FORDAN(1-0) Tudósításunk a («))))) II \NESTEl RÁDIÓTELEFON KFT. támogatásával készült. (Munkatársunk telefonjelentése) Újpest, 1500 néző. V.: Bog­nár. UTE: Bodnár - Tomka, Füzesi, Molnár, Szlezák - Mio- vecz, Cantona, Bérczy, Kecskés (Hetesi 75. p.) - Lovász, Rosu (Borsos 89. p.). Edző: Garami József. PMSC-FORDAN: Csaban - Braun - Ulveczki (Szabó 57. p.), Bódog, Dienes, Vókó, - Medgyes, Túri, Kocsis - Magyar (Lengyel 73. p.), Azoitei. Edző: Koller Nándor. Balszerencsésen alakult a pé­csiek számára a 13. perc. Tomka emelt a 16-oson belülre, Bódog fejéről Lovász elé csör­gött a labda, aki 12 méterről lőtt a kapujából kiinduló Csaban mellett a jobb alsó sarokba. (1-0). A gól felpaprikázta a pi­ros-feketéket, egyre nagyobb fölénybe kerültek, szinte per­cenként adtak munkát Bodnár­nak. A 36. percben összehozott egy nagy helyzetet a pécsi véde­lem. Valamennyi piros-fekete védő elrúghatta volna a labdát, de Tomka a kaputól 3 méterre álló Rosu elé tálalt, aki - szinte hihetetlen - épp olyan magasan lőtt a léc fölé, mint amilyen kö­zel engedték a gólvonalhoz. A szünet után az 50. percben az 5-ön előre vetődő Bérczy fe­jese a felső lécen csattant. Med­gyes távoli szabadrúgása ugyan Kocsis elé pattant, de őt az utolsó pillanatban szögletre sze­relték. A 73. percben egy baloldali szögletet követően Azoitei fe­jelhetett Bodnár kapujára, a volt pécsi kapus azonban szögletre tisztázott. Előbb Rosu kapott sárga lapot, majd Lovász és Di­enes. A 86. percben Rosu húz­hatott kapura, de csúnyán fölé bombázott. A lefújás előtt He­tesi 7 m-ről leadott lövését Csa­ban a bal alsó sarok elől tolta szögletre. Azt csak a jó Isten tudná megmondani, hogy a két pécsi edző mit mondhatott a mér­kőzés előtt az öltözőben játé­kosainak, mert hogy a pályán nem az történt, amit a szakve­zetők akartak, arra mérget lehet venni. A futballisták előbb ugyan a labdával voltak elfoglalva, de ez túl bonyolult gondot jelentett nekik, éppen ezért a második félidőben már inkább egymással foglalkoz­tak. Ami a labdarúgást illeti, ezen a húsvét előtti napon nem sokat láthatott belőle a közönség. A pécsi csapatban hiába tartotta névnapját e szombaton három Zsolt - Magyar, Túri, Szabó nem marad igazán szép emlékük a Megyeri úti kirándulásról. A pécsi kapuban Csaban - bár többször bizonytalanko­dott - a gólról nem tehetett, s bemutatott néhány bravúrt is. ■ A hátvédsorban a végig egyenletes teljesítményt nyújtó Braun mellett az első félidőben még Ulveczki nyúj­tott elfogadható teljesítményt. A középpályán Medgyes megpróbált minden tőle telhe­tőt, de képtelen volt kézben tartani csapatát. Kocsis ren­geteget dolgozott, ebből eredt a nagy hibaszázaléka is. A csatársorban Azoitei egyedül maradt, nem akadt társa. A hazaiaknál Bodnár kapus mellett Tomka, Miovecz és Rosu emelkedett társai fölé. Garami József: - Az első perctől kezdve kitűnő volt az Újpest küzdőszelleme, gyó'znia- karása. A PMSC jó csapat, megszorongatott minket, de mégis biztosan nyertünk. Koller Nándor: - Nagyon gyengén játszottunk. Folytató­dott a 30 éves hagyomány. Nem egy jó Újpesttől kaptunk ki, de a látottak alapján - sajnos - megérdemelten. Kapu László FTC - Siófok 2-1 (1-0) Üllői út, 15 000 néző. V: Pil­lér. FTC: Horváth - Simon, Te­lek, Szekeres - Páling, Albert, Lipcsei, Fodor, Keller (Szűcs 6. p.) - Wukovics (Cigan 64. p.), Gregor. Edző: Nyilasi Tibor. Siófok: Biró - Bimbó, Zare, Olajos - Elekes (Varsányi 18. p.), Marozsán (Meksz 34. p.), Keszeg, Jenei, Barna - Kovács J., Kámán. Edző: Pusztai László. A Siófok mindent megpró­bált, de még úgy sem boldo­gult, hogy egy félidőnyi embe­relőnyt élvezett. Több szik­rázó bekiiienés volt a mérkő­zésen, ezeket Pillér játékve­zető nem torolta meg. Fmiatt a kelleténél feszültebb hangu­lat uralkodott a gyepen. Jók: Szekeres, Szűcs, Wu­kovics, ill. Keszeg. G.: Barna (32. p. - öngól), Wukovics (57. p.), ill. Kovács (68. p.). Kiállítva: Albert (a 44. percben) További eredmények Vasas - Kispest-HFC 1-2 (1-1) Fáy u., 3000 néző. V.: Hartmann. G.: Nahóczky, ill. Plókai, Orosz. A kispestiek a 84. percben lőtték a győztes gólt. Csepel - Veszprém 0-0. Csepel, 1000 néző. V.: Puhl. Kimondottan nézőbosszantó mérkőzés volt. Nyíregyháza - Diósgyőr 0-0. Nyíregyháza, 12 000 néző. V.: Stamler. Vác FC-Samsung - MTK 2-0 (1-0). Vác, 3000 néző. V.: Kovács L. Góllövő.: Répási (2). Kiállítva: Simon (Vác, 88. p.). Békéscsaba - Rába ETO 2-0 (1-0). Békéscsaba, 6000 néző. V.: Marosvári. G.: Szenti, Szarvas. Kiállítva: Csikós (Rába, 81. p). Videoton-Waltham ­BVSC-Dreher 2-1 (1-1). Szé­kesfehérvár, 5 ezer néző. V.: Bay. G.: Kuttor (45. p.), Hor­váth F. (62. p.), illetve Bognár (17. p.). Labdarúgó NB II. Paks - Nagykanizsa 1-0 (0-0) Nagykanizsa, 1800 néző. V.: Kéri. Paks: Hujber - Erdélyi, Kolovics, Blatt, Szabó - Sánta, Kákonyi, Orosz, Márkus, (Bo- zai 74. p.) - Kádár, Juhász (Gracza 87. p.). Edző: Jakab Elek. Nagykanizsa: Csáki - Tóth, Kepe, Kiss I., Iványi - Farkas, Popovics (Grabant 74. p.), Hegedűs - Szabó (Kis F. 72. p.), Dómján, Fuisz. Edző: Németh Lajos. 67. perc: egy 25 m-es szabad­rúgást Kákonyi nagy erővel lőtt a kapu bal oldalába. (1-0). Az olajosok egyből neki­mentek a vendégeknek és már a kezdeti percekben több gól­lal is vezethettek volna a meg- illetődött paksiak ellen. A helyzeteket azonban Domjá- nék később is sorra elügyet- lenkedték. A Paksi Atom győztes gólja pontrúgásból esett. Jók: Hujber, Kolovics, Blatt, Sánta, Kákonyi, Kádár, illetve Kepe, Kiss I., Hegedűs. Jakab Elek: - Okos és takti­kus játékunknak köszönhetjük első idegenbeli győzelmünket. Németh Lajos: - Már az első öt percben eldönthettük volna a találkozó sorsát, végül is a ven­dégek egy talált góllal elvitték a bajnoki pontokat. Balogh Antal Kosárlabda Nagykőrös - Dombóvár 101-87 (43-47). NB I. férfiak, Dombóvár. Legjobb hazai do­bók: Marcsenko 21, Kerényi 16., Bosznai 11. Az NB I. állása 1. Vác 21 14 3 4 36-18 31 2. Kispest 21 14 3 4 32-17 31 3. FTC 20 14 2 4 30-13 30 4. Videoton 21 12 3 6 31-22 27 5. MTK 21 8 6 7 32-24 22 6. Békéscsaba 20 6 9 5 26-23 21 7. Csepel 21 8 5 8 22-23 21 8. Vasas 21 6 8 7 23-23 20 9. PMSC-F. 21 8 3 10 23-24 19 10. Diósgyőr 21 6 6 9 19-28 18 11. Rába 21 5 7 9 20-27 17 12. BVSC 21 6 5 10 18-25 17 13. Veszprém 21 5 6 10 21-35 16 14. Siófok 21 5 5 11 20-29 15 15. UTE 21 3 9 9 19-28 15 16. Nyíregyháza 21 3 8 10 12-25 14 A SPORT TV hétfői műsora 18.30. Női kosárlabda: értékelésféle egy szurko­lógyűlés ürügyén a PVSK-nál. 18.45. Bemu­tatjuk az Új Dunántúli Napló sportrovatát. 18.55. Női kézilabda NB I.: PMSC - Herz-FTC. 19.05. Karate: Kick-box előbaj- nokság, 2. rész. 19.20. Coca-Cola sport tv-nap beharangozó. 19.25. Férfi kosárlabda NB I.: PVSK - Hódmezővásárhely. 19.45. Repülés: nagy feladat előtt a taszáriak. 19.55. Női ké­zilabda NB I/B.: PEAC-Babits - Nagykani­zsa. 20.05. Labdarúgó NB L: UTE - PMSC-Fordan. 20.25. Műsorzárás. A SPORT TV telefonszáma: 26-053. TOTO 1. Nyíregyh. - Diósgyőr 0-0 X 2. Vác - MTK 2-0 1 3. Bochum - Karlsruhe 2-2 X 4. Dresden - Saarbrücken 0-0 X 5. Köln - M’gladbach 1-2 2 6. Frankfurt - Bremen 3-0 1 7. Parma - Cagliari 3-1 1 8. Inter - Milan 1-1 X 9. Juventus - Torino 2-1 1 10. Cesena - Bologna 1-0 1 11. Reggiana - Ascoli 0-0 X 12. Chemnitz - Duisburg 4-1 1 13. Oldenburg - Hertha 1-1 X Pótmérkőzés 14. Jena - Mannheim: ma játsszák Labdarúgó NB III. Komló - Gerjen 1-0 (0-0) Gerjen, 500 néző. V.: Miskei. Komlói Bányász: Szigeti - Miklós, Korcsmár, Tigyi, Dö- mény - Halász, Tallósi, Szat­mári (Ambrus), Priol (Stemler) - Tresch (Pörs), Jelena. Edző: Csordás István. Gerjen: Hor- nyák - Fodor, Kovács (Gyenis), Ignácz, Pető - Dienes, Lizák (Taba), Pusztai, Andi - Kocsis, Nagy. Szakosztály-igazgató: Pálfi Gábor. A hazai csapat szinte végig támadta a mérkő­zést, a hajrában egy ártatlannak ígérkező bedobás utáni gól két pontot eredményezett a vendé­geknek. A döntetlen igazság­osabb lett volna. G.: Stemler. Kaposvári Gazdász - Bala- tonlelle 2-1 (1-0). Kaposvár, 300 néző. V.: Szalóki. Több helyzete volt a Gazdásznak, mint a Lellének. G.: Szabó, Óvári, ill. Szilágyi. Kiállítva: György (B.lelle). Megyebajnokság A Baranya megyei labdarúgó bajnokság I. osztályában eddig a következő eredmények szület­tek ezen a hétvégén: P. Kinizsi - P. Zsolnay 1-0, PPTSE - P. Gázmű 1-1. Mai sportműsor LABDARÚGÁS. NB II.: Dorog - Mohácsi FC, Dorog, 16.30. Dunaferr - Rákóczi FC, Dunaújváros, 16.30. Szekszárd - Sopron, Szekszárd, 16.30. NB III.: Boly - Kap. Honvéd, Boly, 16.30. Nagyatád - Fonyód, Nagyatád, 16.30. Marcali - Barcs, Marcali, 16.30. Paks - Bonyhád, Paks, 16.30. Kisdo- rog - Beremend, Kisdorog, 16.30. Letenye — PVSK, Lete- nye, 16.30. Megyebajnokság: Szászvár - PEAC, Szászvár, 16.30. Szigetvár - Kémes, Szi­getvár, 16.30. Harkány - Sellye, Harkány, 16.30. Somberek - Sásd, Somberek, 16.30. Siklós - Újpetre, Siklós, 16.30. Felső- szentmáron - Töttös, Felső- szentmárton, 16.30. Április 12., hétfő TÁJFUTÁS. Mecsek Kupa nemzetközi verseny, Abaliget. 9.00. Új Vasárnapi Dunántúli Napló, az Axel Springer -Magyarország Kiadó Kft. pártoktól független lapja Felelős vezető az ügyvezető igazgató Főszerkesztő: LOMBOSI JENŐ Főszerkesztő-helyettesek: GÁRDONYI TAMÁS, MIKLÓSVÁRI ZOLTÁN Kiadja az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája, MOLNÁR GYÖRGY irodavezető Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7623 Pécs, Rákóczi út. 34. 7601 Pf.: 134 Telefon: 72-15-000. Szerkesztőségi telex: 12-421. Telefax: 72-36-345. Kiadói telex: 12-320. Telefax: 72-22-301. Készült a Déli Nyomda Kft-ben. 7630 Pécs Engel János út 8. Telefon: 72-32-177. Telex: 12-211. Fele’ős vezető: SOÓS SÁNDORNÉ Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető bármelyik hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknel, a posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapel­látási Irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással Postabank Rt. 219-98636 021-02799 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 54 forint, negyedévre 162 forint, félévre 324 forint, egy évre 648 forint. ISSN 0865-9125 vascirncipi Dunántúli napló Jól sikerült a Budo-gála Csaknem 1000 néző volt ki­váncsi a pécsi városi sportcsar­nokban első ízben megrendezett hagyományteremtő célú nem­zetközi budo-gálára. A pécsi jiu-jitsu klub (Fejes Ferenc és Kehidai László) által szervezett bemutatón látványos műsort adott elő a Pécsett működő szinte valamennyi küzdő­sport-szakág képviselője, ösz­szesen 250 sportoló, így színes judo-, wing-tsun-, kyokushin­kai-, kendó-, shotokan-, thai-box-, kick-box- és ai- kido-bemutatót láthattunk. A programot a svéd Armando B. Shoto klub (őket a színeikben versenyző Ternai Lajos szer­vezte be a bemutatóra), vala­mint a magyar jiu-jitsu váloga­tott színesítette. Komlón maradt a kézilabda MATÁV Kupa A pénteki mérkőzések alap­ján meglepő módon a nyeretlen Cegléd megverte a Debrecent, így az már a Komló - PMSC összecsapás előtt eldőlt, bara­nyai győztese lesz a kupának. Degré másfél perces támadás végén a hazaiaknak szerzett ve­zetést, de Moszkalenko azonnal válaszolt, majd ugyanő veze­téshez is juttatta a pécsieket - hétperces gólszünet után a 9. percben. Ideges, feszült légkör­ben az addig egy góllal rendre a Komló előtt járó pécsiek feles­leges szabálytalanságok, értel­metlen megjegyzések miatt sorra a büntetőpadra kerültek, s voltak olyan pillanatok, amikor három mezőnyjátékosuk volt a pályán. A Bányász ez idő alatt 10-7-re elhúzott, s további előnyt jelentett, hogy Székely­hídit még a félidő vége előtt ki­zárták a játékból. A 12-8-as fél­időbeli állást másfél perc alatt kétgólosra csökkentették Kaka­sék, de ennél közelebb nem ju­tottak, a Bányász 17-11-es és 19-12-es vezetés után biztosan nyert, s lett kupagyőztes. A legjobb kapus Cziráki (Debrecen), a legtechnikásabb játékos Keszthelyi (Komló), míg a gólkirály Németh (PMSC) lett. A zárónapi eredmények: Cegléd - Debrecen 17-14(4-8). Komló-PMSC 24-20 (12-8) Legjobb dobók: Keszthelyi 11, Papp L. 4 ill. Németh 5, Hor­váth Z. 4. G. G. GÓLTOTÓ A PMSC - Ferencváros mérkőzés eredményét eltaláló pályá­zóink közül a sorsolásnál a szerencse Sabácz Péter, 7633 Pécs.m Tarr I. u. 4/b szám alatti lakosnak kedvezett, aki a 400 Ft-os vá­sárlási utalványt postán kapja meg. Az e heti szelvények beérke­zési határideje pénteken déli 12 óra, pályázni csak a lapból kivá­gott szelvénnyel lehet. Ezt címünkre (Uj Dunántúli Napló szer­kesztősége, 7623 Pécs, Rákóczi út 34.) kell beküldeni. Főmérkőzés: PMSC-Fordan - Kispest HFC ............................. Pó tmérkőzés: Siófok - UTE......................................................... A pályázó neve:........................................................................... L akcíme:......................................................................................... TÜZELŐVÁSÁR ATÜZÉP-en! A Dél-Tüzép Rt. Baranya-Somogy-Tolna megyei Tüzép-telepein a- CALOR brikett 440 Ft/q- Import fekete kőszén 690 Ft/q- Brikettpor 270 Ft/q ÁFA-s áron kapható, a készlet erejéig!- Hazai barna dara 350 Ft/q- Hazai barna dió (3300 cal) 380 Ft/q ÁFA-s reklámáron megrendelhető!- Olcsó árfekvésű ISZAPSZÉN-re az utolsó befizetési lehetőséget kínáljuk (gyártása megszűnik) A hideg napok még nem múltak el, a jövőre is gondolva töltsék fel tüzelókészleteiket! KEDVEZŐ ÁRON! ERRE MOST REMEK AZ ALKALOM! A tüzelőanyagok TÜZÉP-telepeinken befizethetők, várjuk tisztelt Vásárlóinkat! DÉLTÜZÉP