Új Dunántúli Napló, 1992. október (3. évfolyam, 271-300. szám)

1992-10-18 / 288. szám

Kosárlabda Labdarúgó NB I. Nem sikerült dűlőre vinni Veszprém - PMSC 1-1 (1-1) Románok „dezertálása” Minden idők legtömegesebb román menekült-ügyének mi­nősíti a La Libre Belgique című brüsszeli napilap szombati száma azt, hogy egy többszáz fős román futballszurkoló- gárda túlnyomó többsége úgy döntött; nem kíván visszamenni hazájába. A hazatérésre csak 91-en szánták el magukat, a többiek inkább maradtak. Hat- vanan már politikai menedékjo­got is kértek. TOTÓ 1. Rába ETO-Siófok 2-2 X 2. Videoton - Kispest 0-0 X 4. Nürnberg - Frankfurt 1-2 2 5. Saarb. - München 1-1 X 14. Meppen - Duisburg 1-0 1 Férfi kézliabda NB I. Dunaferr - PMSC 19-15 (10-6) Dunaújváros 300 néző. V.: Koutny, Sziklai. PMSC: Tóth - Székelyhídi 3, Horváth 4, Ko­vács, Papp, Hang 1, Gelb. Csere: Kakas, Kunos, Moszka- lenko 5, Németh 2.: Edző: Ko- leszár György. A dunaújváro­siak sérültekkel és fiatalokkal kiálló csapata magabiztos já­tékkal végig vezetve nyert. Labdarúgó NB II. Nagykanizsa - Rákóczi 3-1 (1-0) Nagykanizsa, 1500 néző. V.: Kaibás. Nagykanizsa: Csáki - Tóth, Popovics, Kiss I., Iványi - Hegedűs, Farkas (Gyulai 69. p.), Visnovics - Kiss F. (Faze­kas 86. p.), Dómján, Fuisz. Edző: Németh Lajos. K. Rákó­czi: Udvarácz — Vörös, Mező, Deme, Bognár - Prukner, No- vák (Hanusz 33. p.), Adóiján, Neubauer - Ozsváth, Fenusz (Kiss F. 75. p.) Edző: Fuisz Já­nos. A szünet után gyorsan, két perc alatt eldőlt a találkozó sorsa a játékot végig irányító, jól játszó hazaiak javára. A Nagykanizsa több helyzetet kihagyott. G.: Dómján (2, egyet 1 Les­ből), Hegedűs, ill. Fenusz. Jók: Fuisz, Tóth, Hegedűs, Visnovics, Iványi, ill. Deme, Adorján, Neubauer. Németh Lajos.: -Érthetően örülök annak, hogy a 3. újoncot is sikerült legyőznünk. Fuisz János: - Megérdemel­ten nyert a jobb erőkből álló Nagykanizsa. Balogh Antal (Kiküldött munkatársunk tele-' fonjelentése.) Veszprém, 3000 néző. V.: Hartmann. Veszprém: Rótt - Gersics, Reichard, Csík, Perger - Csornai (Kiss, a 70. percben), Herbály, Kelemen - Rugovics, Szurgent (Gazsó, az 56. perc­ben), Lehota. Edző: Gazsó Illés. PMSC: Horváth - Kónya, Ba­log, Bódog, Vókó - Rózsa, Túri, Medgyes, Kocsis (Ul- veczki, a 81. percben) - Másik (Magyar, a szünetben), Len­gyel. A 2. percben Rugovics húzott el Vókó mellett a jobb szélen, az alapvonaltól középre ívelt, Lehota azonban „tisztázott” a mögötte érkező társa elől, így lőttek az ígéretes akciónak. Is­mét Lehota csúszott be két perccel később a kitörő Balog elé, a pécsi hátvéd ápolása miatt percekig állt a játék, Hartmann játékvezető már ekkor hosszab­bítást ígért. Rugovics tálalt Ger­sics lába elé a 9. percben, a lö­vése lepattant a védőfalról, a középről érkező Kelemen futtá­ból bombázott ismét kapura, ám ezúttal is hárítottak a piros-fe­kete védők. A 24. percben megszerezte a vezetést a PMSC. Medgyes há­romszor egymás után ívelt szög­letet a kapu elé, a harmadik után Bódog fejesét Rótt még bravú­rosan hárította, ám az ötösön szabadon hagyott Túri közvet­len közelről a tehetetlen kapus alatt a hálóba lőtt (1-0). Nyolc perccel később egyen­lített Veszprém. Lehota emelt a 16-oson belülre, Csík hanyatt vetődve próbált ollózni, a labda azonban megpattant a védőkön. A menteni igyekvő Túri saját kapusába rohant bele, a szemfü­les Csík pedig jól ismételt: la­posan a kapu bal oldalába gurí­tott (1-1). Győr, 3500 néző, V: Vágner. Győri Rába ETO: Végh - Ke­szeg, Lakos, Fekete, Virágh - Tóth (Máriási 58. p.), Miriuta, Szántó, Klausz - Csertői, Be­lansky (Pena 76.). Siófok: Biró - Olajos, Kolovics, Szabadi - Meksz, Varsányi, Halzov (Barna 70. p.), Elekes - Kámán (Jenei 76.), Kirchmayer, Ko­vács J. Már a 8. percben vezetéshez jutott az addig is többet támadó Rába. Szögletrúgás után Szántó jobboldalról ívelt középre, s a magasan felugró Belansky 7 m-ről a hálóba fejelt (1-0). A 15. percben újabb gólt szerez­hettek volna a győriek Szántó szöglete után, Keszeg azonban négy méterről fölé fejelt. Ez­után enyhe fölénybe került a vendég Siófok, a Rába csak kontrákra vállalkozott. Ezek egyikéből Belansky került nagy helyzetbe, de önző volt és oda­lett a lehetőség. Szünet után két hazai vé­delmi hiba borzolta fel a szurko­lók kedélyét, a siófoki csatárok azonban ügyetlennek bizonyul­tak. Nem késett a győriek vála­sza, a 49. percben a vendégek kapuja előtt pattogó labdát Csertői 12 m-ről meglőtte, Bíró azonban bravúrral védett. Az Szünet után a PMSC az öltö­zőből egyenesen a veszprémi kapura tört. Kónya középre íve­lése Lengyel elé pattant, aki 8 méterről óriási gólhelyzetben mellé bombázott. Egy perccel később a túlodalon Csornai szögletét Csík fejelte közelről a léc fölé. Rugovics vitt egy kis színt a szürkülő játékba: a 65. percben negyedórányi édes semmittevés után hirtelen gon­Í lolt egyet, és a 16-osról várat- anul lövésre szánta el magát. Ha pechjére nem pont Horvát- hot találja telibe, a lövés gondot is okozhatott volna a pécsi há­lóőrnek. Lehota szerezhetett volna hét perccel később vezetést, a fel­ezővonalat átlépve jól szerzett labdát, aztán száguldott a pécsi kapu felé. Ám 10 méterről vé­gül ballal olyan rosszul találta el a labdát, hogy az csaknem ki­szállt a stadionból. A 80. perc­ben a védők közül kitörő Túrit fölvágták, Lengyel továbbvitte a labdát, a kapujából kirohanó Rótt lábbal tisztázott. Horváth téblábolt a labdával a kezében a 84. percben kapuja előtt, Hart­mann végül megunta, és el is vette tőle a labdát. Az időhúzá­sért járó veszprémi szabadrúgás levágódott a sorfalról. Mindig a tiltott gyümölcs a legédesebb, így a veszprémi focisták körében is. Nem vet­ték komolyan ugyanis a kis táblácskát, ami az öltözőfo­lyosón fennen hirdette: „Lab­dázni tilos!”, hanem óriási lendülettel vetették magukat a küzdelembe. Örültek is a ha­zai szurkolók a mérkőzés ele­jén, ahogy mondták, eddig az egész szezonban nem táma­dott annyit csapatuk, mint most, röpke 10 perc alatt. Va­lóban már az elején teljesen kapuja elé szögezték a 57. percben Miriuta cselezte be magát a siófoki 16-osra, ügye­sen ellőtte a labdát a kapus mel­lett, de a kapufát találta telibe. A 60. percben egyenlítési al­kalmat hagyott ki a Siófok, a Rába 16-osán pattogó labdát Kovács nem találta el a kaput. A 66. percben váratlanul egyenlítettek a vendégek. Virág hibájából Kovács ugrott meg a jobb szélen, éles lövését Végh nem érte el, és Kámán közelről a hálóba továbbított (1-1). A 67. percben Vágner játékvezető hi­bájából elszabadultak az indula­tok. Egy nyilvánvaló kezezést nem adott meg, majd a követ­kező pillanatban egy gólt les címén érvénytelenített a Győr rovására. Ezután a játékosok egymásnak ugrottak, aminek két kiállítás lett a vége. A 80. percben Kirchmayer elviharzott a bal oldalon, középre adását Kovács 5 m-ről a hálóba fejelte (1-2). A 86. percben Szántó 18 m-es szabadrúgásból egyenlí­tett (2-2). Az első félidő alapján a Rá­bának állt a mérkőzés, de hely­zetei kimaradtak, míg szünet után a Siófok is feljavult, és a kiállítás a győrieket zavarta meg jobban. így a végeredmény igazságosnak mondható. PMSC-t. Érett az NB II. elke­rüléséhez elengedhetetlenül szükséges veszprémi gól, ám végül hatalmas meglepetésre az addig kapura sem lövő pi­ros-feketék szerezték meg egy szerencsés találattal a veze­tést. Aztán visszaállt a „rend”, ismét nyomasztó hazai fölény következett. De a PMSC olyan tömör falat állított a veszprémi támadók elé, hogy már azt lehetett hinni, ezt so­sem tudják áttörni. Szünet után ismét felélén­kült egy időre az egyenlítő gól után ellaposodó játék, azon­ban nem sokáig tartott a len­dület, ahogy érezték a csapa­tok, hogy hiába gyömöszölik egymást, visszavettek a tem­póból, látszott, az x-szel mindkét fél elégedett lenne. A pécsi játékosok közül fő­ként a védelem dicsérhető, ebből a csapatrészből Balog és Bódog emelkedett ki. A kö­zéppályás sor ezúttal inkább hátrafelé kacsintgatott, sem­mint a nem túl gyakori táma­dások előkészítésével foglala­toskodott vona. A Másik- Lengyel kettős nem sok ve­szélyt jelentett Rótt kapujára, különösen utóbbi bújt el jól a hazai védők között A veszprémiek legjobbjai: Rugovics, Herbály, Csík és Reichard voltak. Gazsó Illés: - Az elsőfélideji teljesítményünkben még benne volt a győzelem lehetősége. Fordulás után kapkodott, ide­geskedett, gyengén játszott a csapat. Az eredményt reálisnak tartom. Koller Nándor: - Egyáltalán nem vagyok elégedett sem az eredménnyel, sem a játékkal. Győznünk kellett volna ezen a mérkőzésen. Szűcs Zsolt További eredmények: Videoton - Kispest 0-0. Székesfehérvár, 13 ezer néző. V.: Nagy L. Vasas - Csepel 1-0 (1-0). Fáy u. 1500 néző. V.: Vad. Gól­lövő: Claude (20.p.). Vác - Nyíregyháza 1-0 (0-0). Vác, 3000 néző. V.: Bog­nár. Góllövő: Répási (90.p.). BVSC - Ferencváros 0-1 (0-0). Szőnyi út, 5000 néző. V.: Huták. Góllövő: Páling (74. p.). Diósgyőr - Újpest 3-3 (2-3). Diósgyőr, 8000 néző. V.: Varga S. Góllövő: Adzsojev (5., 56. p.), Szvisztun (8.p.), illetve Zsinka (9.p.), Miovecz (20.p.), Miklya (34.p.). Az NB I. állása 1. FTC 10 7 2 1 16- 7 16 2. Vác 10 7­3 20-12 14 3. Vasas 10 5 4 1 14- 8 14 4. Videoton 10 5 2 3 18-12 12 5. Honvéd 10 4 3 3 14-12 11 6. PMSC 10 5 1 4 13-12 11 7. Diósgyőr 10 3 4 3 14-17 10 8.MTK 9 3 3 3 18-14 9 9. Békéscsaba 9 3 3 3 13-11 9 10. UTE 10 2 5 3 12-13 9 11. Csepel 10 3 3 4 11-12 9 12. Siófok 10 4 1 5 14-16 9 13. Nyíregyh. 10 2 4 4 8-13 8 14. Rába ETO 10 1 5 4 10-16 7 IS. BVSC 10 2 2 6 8-14 6 16. Veszprém 10 1 2 7 10-24 4 Győri Rába ETO - Siófoki Bányász 2-2 (1-0) Új Vasárnapi Dunántúli Napló, az Axel Springer-Magyarország Kiadó Kft. pártoktól független lapja Felelős vezető az ügyvezető igazgató Főszerkesztő: LOMBOSI JENŐ Főszerkesztő-helyettesek: BÁLING JÓZSEF, GÁRDONYI TAMÁS és MIKLÓSVÁRI ZOLTÁN Kiadja az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája, MOLNÁR GYÖRGY irodavezető Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7623 Pécs, Rákóczi út. 34: 7601 Pf.: 134 Telefon: 15-000. Szerkesztőségi telex*: 12-421. Telefax: 36-345. Kiadói telex: 12-320. Telefax: 22-301. Készült a Pécsi Szikra Nyomdában. Pécs Engel János út 8. 7630 Telefon: 32-177. Telex: 12-211. Felelős vezető DR. FARKAS GÁBOR Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető bármelyik hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapel­látási Irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A 1900, közvetlenül vagy postautalványoh, valamint átutalással Postabank Rt. 219-98636 021-02799 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 54 forint, negyedévre 162 forint, félévre 324 forint, egy évre 648 forint. ISSN 0865-9125 vasárnapi Dunántúli napió Sztojkovics nélkül nehezebb volt PVSK-Co-Order - Szeged 86-75 (48-36) NB I. nők, A-csoport. Pécs, városi sportcsarnok, 700 néző. V.: Major L., __ Elmauer. PVSK-Co-Order: Ábrahám 2, Horváth 18/9, Veres 5/3, Vi- lutyte 29/9, Balázs 28. Cs.: Papp 2, Sajni 2. Edző: Vertetics István. Sztojkovics a pénteki edzésen szalagsérülést szenvedett, ezért nem léphetett pályára. Nélküle csak hárman - Hor­váth, Balázs, Vilutyte - dobták az első félidőben a hazai kosa­rak döntő többségét (a 48 pont­ból 46-ot), ez is jelezte, hogy ki van jó formában. Különösen Horváth játszott hasznosan, a korábbi mérkőzésekhez képest sokkal pontosabban is dobott. Már 17 pont is volt a pécsiek előnye (59-42), de a szegediek nem adták fel, nem akartak na­gyon kikapni. Távolról jól szór­tak, emiatt a vártnál szorosabb lett a végeredmény. Igaz, ehhez az is kellett, hogy a Szeged a 17 pontos hátrányát a szünet után kétszer is 6 pontosra dolgozza le. A PVSK-Co-Ordernek na­gyon meg kellett küzdenie a győzelemért. Arra azonban teljes mértékben rászolgált. A vasutasok legjobbjai: Horváth, Balázs és Vilutyte voltak. A Szegedből Mészáros (23), Knábel (14) és Radnóty (13) dobta a legtöbb pontot. Vertetics István: - Nehéz so­rozaton vagyunk túl. Ez a mér­kőzés is mutatta, hogy bár sérü­lések sújtanak bennünket, van­nak még tartalékaink. H. L. Baja - Hódmezővásárhely 91-77(44-33) NB I. férfiak, A-csoport. Baja, 900 néző. V.: Varga J„ dr. Páli. Baja: Mihálovics 19/6, Vujadinovics 37/12, Palás 9, Ágh 9/6, Grebnyev 10. Csere: Tamás Z. 7/3, Rétháti, Vétek, Korcsok. Edző: Kancsár Zoltán. Parázs hangulatú mérkőzésen Vujadinovics kiemelkedő játé­kának és Grebnyev nagyon jó védekezésének köszönhetően biztosan nyert a Baja. Szekszárd - MÁVNTE 103-97(43-46, 90-90) NB I. nők, B-csoport. Nagy­kanizsa, 200 néző. V.: Bagi, Verbényi. Szekszárd: Zerényi 12, Kranyecz 16, Badics 18, Várkonyi 44, Bihari 4. Cs.: Nagy R. 2, Nagy A. 2. Mészá­ros 5, Csordás. Edző: Németh József. Nagykanizsa: Petényi 36, Simonné 27, Keresztény 8, Lackner 5, Ivanova 19. Cs.: Czigler 2, Torna, Gyarmati. Edző: Vágvölgyi Tamás. Nagyszerű mérkőzést, szín­vonalas játékost hozott a remek, izgalmakban bővelkedő dél-du­nántúli rangadó. A kanizsai vasutasok erőn felül teljesítet­tek, akik ellen végül is meg kel­lett szenvedni a győzelemért a listavezető vendégeknek. Dombóvár - Budafok 105-81 (43-37) NB I. férfiak, B-csoport. Dombóvár, 500 néző. V.: Vár­halmi, Zsigmond. Dombóvár: Marcsenko 16, Erupkin 21/15, Jankovics 2, Molnár 12/6, Ta­kács 15. Cs.: Ács 33/24, Bosz­nai 6, Jakab, Kerényi. Edző: Horváth Károly. A minden csapatrészében jobb hazai együttes a második félidőben szinte leiskolázta el­lenfelét. Komló - Danubius 66-57 (41-32) NB I. nők, B-csoport. Komló, 300 néző. V.: Farkas, Kovács. Komlói Bányász: Mituk 12, Megyeri 4, Czéder 18, Rébay 9, Prelóger 6. Cs.: Vámos 13, Új­vári 4, Szornmer. Edző: Egri Nándor. Jól kezdett a Komló, és Czé­der pontos, távoli dobásaival gyorsan 10 pontos előnyre tett szert. Az 1. félidőben a bedobok jól céloztak, ezért a játékrész végére tekintélyes lett a hazai előny. A 2. félidőről már kevés jót lehet elmondani. Rengeteg volt az eladott labda, a technikai hiba, a kihagyott büntető. A fél­idő közepe táján olyan rosszul dobtak a lányok, hogy ese­ményszámba ment minden ko­sár. A komlóiak centerei gyen­gélkedtek, de szerencséjükre a vendégek sem tudtak újítani, így végig őrizve az előnyt meg­érdemelt és biztos győzelmet arattak. GÓLTOTÓ A Veszprém - PMSC mérkőzés eredményét eltaláló pályázó­ink közül a szerencse Lóth István, Pécs, Bornemissza u. 8. V. emelet 15. sz. alatti lakosnak kedvezett, akinek a 400 forintos vásárlási utalványt postán küldjük el. Az e heti szelvények be­érkezési határideje péntek déli 12 óra, pályázni csak a lapból kivágott szelvénnyel lehet. Ezt címünkre (Uj Dunántúli Napló szerkesztősége, 7623 Pécs, Rákóczi út 34.) kell beküldeni. Főmérkőzés: PMSC - Diósgyőr................................................. Pótmérkőzés: Siófok - Veszprém .............................................. A pályázó neve:.......................................................................... Lak címe:......................................................................................