Új Dunántúli Napló, 1992. szeptember (3. évfolyam, 241-270. szám)

1992-09-13 / 253. szám

Labdarúgó NB I. Ez ám a bravúr! PMSC-FTC2-0 (2-0) Lengyel gólja után ünnepel a PMSC MTI Telefotó TOTÓ A totóban szereplő 14 mér­kőzés közül csak kettőt játszot­tak szombaton. Az 1. számú mérkőzés, a Kispest - UTE eredménye 1-1, a helyes tipp: x, míg a pluszmérkőzés, az FTC — PMSC eredménye 0-2, a helyes tipp: 2. A többi meccs vasárnap lesz. Labdarúgó NB II.: Pénz­ügyőr - ZTE 2-2 (1-0). Labdarúgó NB III. Kaposvári Honvéd - Boly 1-1 (1-0) Kaposvár, 200 néző. V.: Petki. Kaposvári Honvéd: Fe­renc - Barócsai, Takács, Prant- ner - Borbély, Nagy Cs., Bíró, Buzsáki, Juhász (Matuz) - Nagy G. (Köves R.), Király (Pé­ter). Edző: Köves László. Boly: Volcsányi - Nyíló (Tóth), Ma- csi, Virág, Fitt - Kirchner, Ka­tona, Takács, dr. Papp - Bíró, Lajtai (Szalai). Edző: Kresz László. Igazságos döntetlen. G.: Szalai, ill. Buzsáki. Megyebajnokság A Baranya megyei labdarúgó bajnokság I. osztályában szom­baton a következő eredmények születtek: P. Gázmű - PPTSE 1-1, Zsolnay SK - P.. Kinizsi 0-2, PEAC - Szászvár 4-2. Mai sportműsor LABDARÚGÁS. NB II. (mind 16.30): Mohácsi FC - Dorog, Mohács. Kaposvári Rá­kóczi - Dunaferr, Kaposvár. Paks - Nagykanizsa, Paks. Sop­ron - Szekszárd, Sopron. NB III. (mind 15.30.): Beremend - Kisdorog, Beremend. Fonyód - Nagyatád, Fonyód. Balatonlejje - Kaposvári Építők, Balaton- lelle. Barcs - Marcali, Barcs. PVSK - Letenye, Vasút-pálya. Komlói Bányász - Gerjen, Komló. Bonyhád - Paks, Bony- hád. Megyebajnokság (mind 15.30): Kémes - Szigetvár, Kémes. Sellye - Harkány, Sely- lye. Sásd - Somberek, Sásd. Űjpetre - Siklós, Újpetre. Töt- tös - Felsőszentmárton, Töttös. KOSÁRLABDA. Szuper Kupa, nők, Pécs, városi sport­csarnok: Rijeka - Rogaska Sla- tina 10.00, Tungsram - PVSK-Co-Order 12.00. KÉZILABDA. NB I. férfiak: PMSC - Nyíregyháza, Pécs, vá­rosi sportcsarnok, 17.15. NB I. B-csoport, nők: PEAC-Babits - Magyar Kábel, Pécs, városi sportcsarnok, 15.30. NB II. fér­fiak: Mecseknádasd - Szom­bathely, Mecseknádasd, 16.00. AUTÓSPORT. Ralicross OB-futam, Cserénfa, 11.30. (Tudósítónk telefonjelentése.) Üllői út, 18 000 néző. V.: Szilágyi. PMSC: Horváth - Kónya, Balog, Bódog, Vókó - Rózsa, Dienes, Medgyes, Ko­csis - Másik (Ulveczky, a 90.percben), Lengyel (Magyar, a 88. percben). Edző: Koller Nándor. FTC: Balogh T. - Si­mon, Telek, Szekeres - Vaszil (Szűcs, a szünetben), Albert, Szenes, Keller - Gregor, Ba­logh G., Wukovics (Vanicsek, a 78. percben). Edző: Nyilasi Ti­bor. Már a 6. percben vezetést szerzett a PMSC. A hazaiak tér­felének közepén Rózsa nyugod­tan cselezgethetett, nem zavarta senki, majd a balösszekötő he­lyén érkező Kocsis elé továbbí­tott, aki tett néhány lépést a lab­dával, majd 12 méterről a bal alsó sarokba lőtt (1-0). A 13. percben ismét az FTC kapujába került a labda. A félpályánál Másik Lengyel elé adott, a nyurga csatár az oldalvonal kö­zeléből 35 méterről lőtt, és a kapujából kint álló Balogh T. felett a jobb felső sarokba csa­varodott a labda (2-0). Ilyen gólt ritkán látni! A félidő közepétől egyre na­gyobb lett a zöld-fehér gárda mezőnyfölénye, de a PMSC nagyszerűen védekezett. A 24. percben Balogh G. fejelt közel­ről mellé, majd valamivel ké­sőbb Szenes lövését hárította Horváth. A 4L percben ismét remekelt a pécsi kapus. Ezúttal Balogh G. elől mentett a 11-es pontnál. A második félidő elején nö­velhette volna előnyét a pécsi csapat. Másik került jő hely­zetbe, de a Ferencváros kapusa egy gondolattal megelőzte. Az ellentámadásnál szabadrúgás­hoz jutott az FTC. Ebből Szenes lőtt, a gólvonalon álló Kónya azonban mentett. A ferencváro­siak gólt vitattak, reklamáltak a További eredmények Kispest - UTE 1-1 (1-0). Bozsik-stadion, 8000 néző. V.: Vad. G.: Plókai (28.p.) ill. Kecskés (70.p.). Vác FC Samsung - BVSC 3-1 (2-0). Vác, 4000 néző. V.: Vavika. G.: Répási (2., 31., 87.p.) ill. Aranyos (80.p. ön­gól). Nyíregyháza - Veszprém 2-1 (1-1). Nyíregyháza, 8000 néző. V.: Hartmann. G.: Csehi Z. (15.p.), Tóth Gy. (67.p.) ill. Sülé (2.p.). Videoton - Diósgyőr 3-0 (1-0). Székesfehérvár, 3000 néző. V.: Tóth V. G.: Horváth (17.p.), Takács (50.p.), Lőrincz (76.p.). Az NB I. állása 1. Vác 5 4­1 12- 5 8 2. Vasas 5 3 2­9- 4 8 3. MTK 5 2 3­9- 5 7 4. FTC 5 3 1 1 5- 3 7 5. Videoton 5 3­2 8- 5 6 6. Siófok 5 3­2 8- 7 6 7. PMSC 5 3­2 7- 6 6 8. Nyíregyháza 5 2 2 1 6- 5 6 9. Diósgyőr 5 2 1 2 7- 9 5 10. Honvéd 5 1 2 2 7- 7 4 11. UTE 5­4 1 2- 4 4 12. Csepel 5 1 1 2 4- 4 3 13. Békéscsaba 5 1 1 3 6- 8 3 14. Veszprém 5 1 1 3 4-11 3 15. Rába ETO 5­1 3 2- 7 1 16. BVSC 5­1 4 2- 8 1 bírónál és a partjelzőnél is, de hiába. Alábbhagyott az addigi nagy ferencvárosi mezőnyfö­lény. A 65. percben Másik lefu­totta a védőket, középre adott, Kocsis lekezelte a labdát, 14 méteres lövését azonban a Fradi kapusa lábbal védte. Bravúros győzelmet aratott a PMSC az Üllői úton. A pi­ros-feketék már a találkozó elején meglepték a bajnoki cím védőjét, és még nem telt el negyedóra sem a találkozóból, amikor már 2-0-ra vezettek. A gyors gólok megnyugtatták a pécsieket, és hiába került fö­lénybe ezután a Ferencváros, a pécsiek nagyon okosan, tak­tikusan játszottak, tartották előnyüket. A Ferencváros görcsösen igyekezett, a PMSC viszont remekül védekezett A találkozó vége felé a Ferenc­város feladta a kilátástalan küzdelmet, a nagyon fegyel­Békéscsaba, 4500 néző. V.: Varga L. Siófok: Bíró - Jenei, Zare, Olajos, Marozsán - Var­sányi, Meksz, Halzov, Elekes - Kovács J. (Zsadányi 79. p.), Kirchmayer (Szabó 75. p.). Edző: Pusztai László. Békés­csaba: Baji - Ionut - Mracskó, Szenti, Fabulya, Kasik - Fodor, Szarvas, Csató, Vancea (Grica- juk 65. p.) - Kulcsár. Edző: Pásztor József. 4. perc: Kovács J. ügyesen ki­lépett és az 5-ös sarkáról az üres kapuba gurított (1-0). mezetten játszó pécsiekkel szemben. A forduló nagy meglepetése volt ez az eredmény, de a tu­datosabban futballozó vendégegyüttes rászolgált erre a nagyszerű sikerre. A PMSC kapujában Hor­váth magabiztosan védett Kónya a mezőny fölé nőtt, nagyszerűen játszott, kikap­csolta Wukovicsot, indításai pontosak voltak és hárított egy gólba tartó labdát. A hátvédsor többi tagja is jóval átlagon felülit nyújtott. A középpályások is megtették a magukét, Kocsis góljával emelkedett egy árnyalattal társai fölé. Másik igyekezett, volt egy-két ügyes megoldása, Lengyel olyan gólt lőtt, amit 10 évenként, ha egyet lőnek a földkerekség futballpályáin. Lázár Lajos 60. perc: Kasik lendületesen elfutott a baloldalon, beadott, és Fodor 7 m-ről a jobb felső sa­rokba fejelt (1-1). 63. perc: Varsányi húzogatta a labdát a 16-os előtt, majd lőtt, s a labda az elalvó Baji mellett a bal sarokban kötött ki (2-1). A Siófok rászolgált a győze­lemre a tartalékos és kiáb­rándítóan gyengén játszó Bé­késcsaba ellen. Jók: Bíró, Zare, Varsányi, Halzov, Kovács J., ill. Mracskó. GÓLTOTÓ Az FTC - PMSC mérkőzés eredményét senki sem találta el. A Békéscsaba - Siófok meccs eredményét eltaláló pályázóink közül a szerencse Szili Adrien, 3180 Enying Zalka M. u. 28. szám alatti lakosnak kedvezett, akinek a 400 forintos vásárlási utalványt postán küldjük el. Az e heti szelvények beérkezési ha­tárideje péntek déli 12 óra, pályázni csak a lapból kivágott szel­vénnyel lehet. Ezt címünkre (Új Dunántúli Napló szerkesztő­sége, 7623 Pécs, Rákóczi út 34.) kell beküldeni. Főmérkőzés: PMSC - UTE ....................................................................... P ótmérkőzés: Siófok - FTC...................................................................... A pályázó neve:............................................................................................... Lakcíme:............................................................................................................ S iófok - Békéscsaba 2-1 (1-0) vasörncipi UJ|______________ D unántúli napló Üj Vasárnapi Dunántúli Napló, az Axel Springer-Magyarország Kiadó Kft. pártoktól független lapja Felelős vezető az ügyvezető igazgató Főszerkesztő: LOMBOSI JENŐ Főszerkesztő-helyettesek: BALING JÓZSEF, GÁRDONYI TAMÁS és MIKLÓSVÁRI ZOLTÁN Kiadja az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája, MOLNÁR GYÖRGY irodavezető Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7623 Pécs, Rákóczi út. 34. 7601 Pf.: 134 Telefon: 15-000. Szerkesztőségi telex: 12-421. Telefax: 36-345. Kiadói telex: 12-320. Telefax: 22-301. Készült a Pécsi Szikra Nyomdában. Pécs Engel János út 8. 7630 Telefon: 32-177. Telex: 12-211. Felelős vezető DR. FARKAS GÁBOR Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető bármelyik hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetésí és Lapel­látási Irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással Postabank Rt. 219-98636 021-02799 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 42 forint, negyedévre 126 forint, félévre 252 forint, egy évre 504 forint. ISSN 0865-9125 Kosárlabda Egy klasszissal jobbak voltak PVSK-Co-Order - Rijeka 109-51 (60-25) Női Szuper Kupa mérkőzés. Pécs, városi sportcsarnok, 500 néző. V.: Schulz, Jersan (mind­kettő szlovén). PVSK-Co-Or- der: Sztojkovics 27/6, Horváth 10, Veres 15/3, Vilutyte 23/3, Balázs 20. Cs.: Ábrahám E. 5, Czékus 5/3, Papp, Russai, Her- licska 2. Edző: Vertetics István. A legoptimistább hazai szur­kolók abban reménykedtek, hogy 0-ra nyer a PVSK, ugyanis már 10-0-ra vezetett az elején. Megúszni kapott kosár nélkül - az persze túlzás, de a fiatal rijekai csapatot az első fél­időben zavarta a labda. Igaz, ahhoz, hogy csak héba-hóba ta­láljanak be a gyűrűbe, a vasuta­sok jó védekezése is kellett. A PVSK egy klasszissal jobb volt az ellenfelénél, s nem csak azért, mert a vendégek szeré­nyebb képességűek voltak, ha­nem a pécsiek jól is játszottak. Csak a szünet utáni első per­cekben vették vissza egy kicsit a tempóból, de aztán már meg­int kitűnően kosaraztak. Méltán vívták ki a fiatal, ám annál lel­kesebb szurkolótáboruk hangos rokonszenvét. Régen vert meg valakit eny- nyire a PVSK tétmérkőzésen, mint most a Rijekát. Tegnapi teljesítményük bíztató néhány nappal a bajnoki rajt előtt. Vertetics István: - Jó partner volt a Rijeka. Erőszakos volt, azt a stílust játszotta, amit mi. A későbbiek szempontjából szá­munkra hasznosnak ítélem meg azt a mérkőzést. * ' A torna másik mérkőzésén: Jezsica (szlovén) - Rogaska Slatina (szlovén) 98-83 (52-36). H. L. NB I. A-csoport, férfiak: Atomerőmű SE - Szolnok 61-56 (32-25). Szuper Liga: B.C.Prievidza - Kaposvári KC 107-93 (52-50). Dombóvár - PPTSE 93-77 (54-43) NB I. B-csoport, férfiak. Pécs, városi sportcsarnok, 100 néző. V.: Szabó, Kovács. DMVSE: Ács 21/3, Kerényi 23, Horváth A., Jankovics 2, Molnár 8/6. Cs.: Marcsenko 13, Horváth, Erupkin 21/6, Bosznai 5/3, Jakab. Edző: Horváth Ká­roly. PPTSE: Varasdi 6, Kris- ciunas 20, Juska 31, Priger 9/3, Ilcsik. Cs.: Béki 11/3, Vojtek, Richter. Edző: Rabb József. A PPTSE Vilniusból érkezett újonca, Juska dobta az első ko­sarat, de a pécsi vezetés csak a 3. percig tartott. Ekkor egyenlí- tet a felsőházból tavaly kiesett, ám visszatérni akaró Dombó­vár, és innen kezdve egy pilla­natra sem adta ki a vezetést a markából. Igaz a végeredmény nem tük­rözi hűen az egész mérkőzést, mert a postások sokszor fölzár­kóztak, néha jól is védekeztek. Ugyanakkor nagyon sok ziccert hibáztak, ami végül megbosz- szulta magát. A 2. félidő hajrájában jött ki a két együttes erőállapota közti különbség: a pécsiek elfáradtak, a Dombóvár pedig pillanatok alatt 16-ra növelte hétpontos előnyét. Sz. Zs. Komló -Z. Volán 77-76(35-31, 71-71) NB I. nők, B-csoport. Komló, 300 néző. V.: Mustos, Téczely. Komló: Megyeri 28, Mituk 9, Újvári 8, Czéder 5, Rébay 11. Csere: Vámos 8, Prelóger 4, Vogyicska, Pálvölgyi 4, Kolo- zsi. Edző: Egri Nándor. Zala Volán: Nyíró 23, Monostori 9, Szabó 6, Bogyai 13, Szőke 13. Csere: Frigy 9, Bicsák, Lőrincz, Szűcs, Tóth. Remek első félidei játékot produkálva biztosan vezettek a hazaiak az újoncok bemutat­kozó összecsapásán. Szünet után néhány perc alatt 10 pontos előnyhöz jutottak a vendégek, amelyet csak nagy erőfeszítés­sel tudott kiegyenlíteni a Komló, kiharcolva a hosszabbí­tást, amelyben továbbra is szo­ros csatában a végig rendkívül eredményesen játszó Megyeri büntetőivel és Mituk duplájával felülkerekedve, győzelemmel rajtoltak a legjobbak között. Forma-1 Olasz Nagy díj Monzai legénybuli Évekig az a mondás járta, hogy aki Monzában győz, az lesz a világbajnok. Ez az idei évre igazán nem vonatkozik, hisz Mansell már a Hungaroring óta a páholyból integet csak, bár azt nem lehet állítani, hogy el­lustult volna (példa rá a Spa-ban rendezett esőverseny). Ami igaz, az igaz, a hátralévő verse­nyek már csak amolyan ráadá­sok, mint volt a belga is, hadd nyerje meg Schumacher élete első Grand Prix-jét. Ki tudja, milyen meglepetéssel szolgál majd a mai futam? Az senkinek sem volt megle­petés, hogy a Honda az idei ku­darcokkal teli év után gyorsan bejelentette visszavonulását; most csak az kérdés, milyen motor hajtja majd ’93-ban az amerikai Andretti junior McLa- renjét? Az biztos, hogy ő ott fog versenyezni, csak az nem, hogy vajon Senna is? Persze, Monza mindig is Fer- rari-pályának számított, de mint jó pár éve, idén sem indulhat­nak nagy eséllyel tűzpiros gé­pek. Capellinek már rég fel­mondtak (jön vissza Berger), és Alesin is a csoda segíthet majd. Tán a fanatikus olasz közönség annak tudna még örülni, ha Pat- rese végre egyszer az első helyre hozná be a szintén világ­bajnok Williams-Renault-ját. És akkor Mansellről még egy szót sem szóltunk. Méhes K. Teniszgála Kanizsán Az Olajbányász SE szervezé­sében rendhagyó teniszverseny kezdődik vasárnap délután a Vár úti tenisz-stadionban, ahol a Kanizsa Napok Sörgyári Cen­tenáriumi Kupa I. osztályú or­szágos meghívásos férfi egyest és párost rendezik meg.- A kanizsai sörfesztivál és a Kanizsa Napok alkalmából, an­nak tiszteletére rendezzük az öt­napos teniszgálát, amilyenre Nagykanizsán még nem volt példa. Az erős és színvonalas verseny összdíjazására 160 ezer forintot fordítunk - tájékoztatott dr. Füle Lajos főszervező, az olajosok szakosztály-elnöke. Az I. osztályú meghívásos versenyen 40 fő indul, akik ma délután 2 órakor kezdenek, majd hétfőn, kedden és szerdán 9 órától folytatódnak az egye­sek és párosok küzdelmei. A döntőket csütörtökön 9-től ren­dezik meg. (Balogh A.)