Új Dunántúli Napló, 1991. május (2. évfolyam, 118-147. szám)

1991-05-26 / 142. szám

Még áll a dobogós helyezés Vasas—PMSC l-l (0-0) Nem is olyan régen csapattársak voltak, most ellenfelek. Tomka (fehérben) és Nagy T. küzd a labdáért. MTI telefotó (Munkatársunk telefonjelentése) Budapest, 5000 néző. V.: Vágner. Vasas: Babócsy — Tur­bók, Julhár, Klink — Kecskés, Sirinbekov, Geress, Galaschek, Nagy (Szilveszter, a 71. pere­iben) — Dozmo-rov, Claude (Hashemi, a 78. percben). Ed­ző: Gellei Imre. PMSC: Bodnár — Kónya, Balog, Braun - Tom­ka, Medgyes, Megyeri (Szabó, a 78. percben), Takács (Kocsis, a 78. percben), Palaczky — Lo­vász, Belansky. Edző: Garami József. A 6. percben Nagy T., aki nemrégen még a .most hófehér­ben játszó pécsi együttesben futballozott, 20 méteres balol­dali lövéshez jutott, aim it volt csapata legnagyobb örömére csúnyán elpuskázott. Később Belansky ívelt sza­badrúgást a 16-oson belülre a .pontosan érkező Balog azon­ban 10 méterről Babócsy kézé­ibe fejelte a labdát. A 29. perében ismét Nagy T. közeli lövését öklözte vissza a me­zőnybe a pécsi hálóőr. öt perccel később a piros-kékek az alapvonalig futottak föl, imajd a visszaívelt labdát Ga- •lasdhek bombázta 15 méterről kapura, Bodnár azonban ismét bravúrral hárított. Két perc múlva Lovász vágtázott végig a labdával a pályán, négy sike­res csel után az ötödiknél már elfogyott az ereje, így a Va­sas-védőik felszabadítottak. A 43. perében Palaczky felvágó- sáért Turbéknak mutatta fel a liátékvezető a sárga lapot. Az 51. perében az elalvó pécsi vé­dők mellett Dozmorov célozta meg 25 méterről a pécsi ka­put, a labda az elvetődő Bog­nár mellett a jobboldali kapu­fáról vágódott az alapvonalon túlra. Az 57. perében vezetést szerzett a Vasas. Dozmorov fe­jese utón ismét a felső lécről pattant vissza a labda, azon­ban Claude jókor érkezett és 3 méterről előrevetődve gyen­gén fejelt a jobb kapufa tö­véhez, az alig vánszorgó lab­dát Bodnár már csak a gól­vonalon túl érte el (1-0). A 66. percben tovább növel­hette volna előnyét a hazai együttes. Előbb Claude fektet­te el Bodnárt, maijd a már te­hetetlen kapus mellett Nagy T. elé ívelt, aki 14 méterről egy­ből kapura bombázott, Tomka azonban a gólvonalról kirúgta a labdát. A 78. percben Me­gyeri és Takács helyett Szaibót és Kocsist küldte Garami Jó­zsef a pályára. Ugyanébben a percben egyenlített a PMSC. Belénsky szöglete a Védőkről pattant Lovász elé, aki 5 mé­terről fordulásból a kapu köze­pébe gurított (1-1). Az első félidőben nem úgy nézett ki a játék, mint ahol az egyik csapat számára a bent- maradás, a másiknak pedig a dobogós hely megszerzése lett volna a célja. Sok pontatlan átadást, még több pontatlan befejezést követett mindkét ol­dalon. A szokásos kezdeti ta­pogatózás után előbb a pé­csiek kapcsoltak magasabb se­bességi fokozatba, a félidő vé­gén azonban már a Vasas-já­tékosok kerültek enyhe fölény­be. Ekkor úgy tűnt, a PMSC elégedett lenne a döntetlennel, ennek megfelelően főként a középpályán tartották a lab­dát, de .nem hogy igazán nagy helyzetük nem volt, jóformán kapura sem lőttek. A második játékrész hasonló „iramban” kezdődött, mint az első. Az 5. perc után azonban a Vasas szinte megtáltosodott, és ekkor csaknem kapujához szögezte a -------------------- * ------------------­p écsieket, és igazán nem a pécsi védőkön múlott, hogy már ekkor nem szerezték meg a vezetést. A gól után érezve a veszélyt, a PMSC is többet tá­madott, ám a játékukban nem volt igazán elképzelés, így ma­radt a piros-kék fölény. Az utolsó tíz percben az egyenlí­tés tudatában felszabadultab­ban és főként jobban kezdett játszani a vendég együttes, ek­kor már jó néhány helyzetet is sikerült kidolgozniuk, melyeknél csak a befejezés hibádzott. A pécsi együttesben a védők közül Balog, még a középpá­lyán Palaczky és Megyeri nyúj­tott átlag fölötti teljesítményt. A két csatár közül az első já­tékrészben Belansky mutatott többet, a befejezéshez közeled­ve Lovász is egyre jobban fut­ballozott és egy góllal tette föl az i-re a pontot. Gellei Imre: - Három holt­biztos helyzetünkből csupán eayet értékesítettünk, s a ké­sőbbiekben ez megbosszulta magát. Garami József: - A mérkő­zéssel kapcsolatban csupán annyit mondhatok, hogy a Me- teorlógiai Intézet erre az idő­szakra kellemesebb időt jósolt. Szűcs Zsolt Elmaradt a bajnokavatá: Siófok—Bp. Honvéd 1-0 (1-0) Kispest, 6000 néző. V.: Pil­lér Sándor. Siófok: Biró - Ko- lovics, Zare, Olajos, Szabó - Keszeg, Varsányi (Ozsváth, a 77. percben), Fodor, Somogyi, Meksz — Kámán (Magyar, a 87. percben). Edző: Varga István. Honvéd: Petry — Csá­bi, Csepregi, Csehi — Maro- zsón (Komódi, a 62. percben), Pisont, Kovács, Csehi - Gre­gor, Vancea, Vincze. Edző: dr. Mezei György. A 28. percben Meksz sarok­kal gyönyörűen vette maga elé a labdát, és azt 16 méterről az árnyékra vetődő Petry mel­lett félmagasan a kapu jobb oldalába vágta (1-0). A 80. percben majdnem gólt szerzett a Honvéd. A leálló siófoki védők mögé befutó Mison azonban rosszul fejelt és elúszott a lehetőség. A 85. percben viszont Fodor növel­hette volna az előnyt. A fél­pályától végigvitte a labdát, a 16-osról lőtt, de az elé ki­futó Petry lábbal menteni dott. tu­Nem lett igazuk azoknak, akik már előre tudni vélték a békés döntetlent. Bár a mér­kőzés nagyobb részében a Honvéd támadott, a jól játszó siófoki védelem mindent hárí­tott. Elmaradt tehát a bajnok­avatás. A Siófok dicséretére váljék, hogy a mezőny egyet­len csapata, mely a leendő bajnoktól mind a négy pontot elvette. Varga István: — Az ered­ménytől függetlenül a Honvéd az NB I. legjobb csapata, de mi sem vagyunk akárkik­Istvándi Sándor További eredmények 3-0 Veszprém-Békéscsaba (3-0). Veszprém, 3000 néző. V.: Nagy II. J. Gólszerzők: Plotár (28. p.), Lehota (34.), Sülé (36.). Győri Rába ETO-UTE 0-1 (0-0). Győr, 5500 néző, v.: Lázin, gólszerző: Zsinka (68. p.). Jók: Huszár, illetve Szőnyi, Szlezák, Rubold. Videoton-Waltham-Tatabá- nya 2-1 (1-1). Székesfehérvár, 5000 néző, v.: Bognár, gól­szerzők: Sallói (34.), Földes (52.), illetve Váczi (38., 11-es- ből). Sárga lap: Muzsnay Sóíán"0 ° (10.), Kuttor (60.), ill. Kanyok (43.), Lázár (56.), Váczi (75.). Jók: Sallói, Bekő, Horváth G., ill. Lázár, Markó, Klausz. 1. Bp. Honvéd 2. FTC 3. PMSC 4. Veszprém 5. Váci Izzó 6. Tatabánya 7. Videoton-W. 8. Siófok 9. Rába ETO 10. UTE 11. MTK-VM 12. Vasas 13. Szeged 16. Debrecen Az NB I. állása: 27 18 6 3 46-16 42 27 14 8 5 44-20 36 27 13 6 8 28-18 32 28 11 10 7 29-20 32 26 13 6 7 33-27 32 27 11 8 8 30-27 30 27 1 0 8 9 36-35 28 27 9 9 9 22-26 27 27 8 9 10 33-32 25 27 11 3 13 30-36 25 26 9 i 12 34-35 23 27 7 7 13 30-41 21 26 7 6 13 21-33 20 27 7 6 14 23-36 20 26 7 4 15 24-44 18 26 5 7 14 20-37 17 TOT 6 1. Vasas—Pécsi MSC 1-1 X 2. Karlsruhe­Werder Bremen 1-1 x 3. Bayer Leverkusen­Hamburger SV 2-2 x 4. St. Pauli-1. FC Köln 2-0 1 5. Hannover-FC Homburg 0-2 2 6. Freiburg­Stuttgarter Kickers 1-0 1 A többi mérkőzést vasárnap játsszák. Labdarúgó NB III. Rákóczi FC-MAV NTE 2-1 (1-0). Nagykanizsa, 100 néző. V.: Kelemen. Rákóczi: Udva- rácz — Göbölös (Hanusz), Zsi- rai, Bognár, Barna - Jurin, Adorján, Szabó G. — Richter (Király), Gyurics, Neubauer. Edző: Bőzsöny János. MÁV NTE: Szalai - Kele, Németh L., Horváth, Drabant — Ber- náth, Szőke, Zsigulics, Németh I. - Kéri, Mózsi. Edző: Szalai Zoltán. Az első játékrészben a Rákóczi volt jobb, míg szünet után ' a hazaiak voltak veszé­lyesebbek. Végül egy szeren­csés gól döntött a 86. perc­ben. Kiállítva: Bernáth, a 88. és Kele, a 89. percben. G.: Gyurics (11-esből), Zsirai, ill. Kéri. Megyebajnokság P. Postás-P. Kinizsi 2-0 (0-0). Kinizsi-pálya, 150 néző. V.: Georgiu. A jól játszó ven­dégcsapat megérdemelten nyert. G.: Hadnagy, Ábrahám. Beremend-Sásd 2-0 (0-0). Beremend, 150 néző. V.: Béni. A második félidőben már gó­lokban is megmutatkozott a két csapat közti különbség. G.: Illés A., Polgári. Vasasi B.-Újpetre 2-0 (0-0). Vasas, 100 néző. V.: Kovács N. ügyes gólokkal nyert a bá­nyászegyüttes a helyenként durván játszó vendégek ellen. G.: Varga, Horváth. Kiállítva: Obermayer, Jávorka (mindket­tő Üjpetre). Kosárlabda DVMSE Samox Mediterrán— MAFC-Wawel 102-94 (54-45). Magyar Kupa, férfiak, a leg­jobb 8 közé jutásért. Dombó­vár, 300 néző. V.: Faidt, El­mauer. L. d.: Kerényi (30), Bosznai (24), Ács (15). A dom­bóváriak kettős győzelemmel jutottak tovább. Slavonka Osijek (jugoszláv) -PVSK 97-84 (47-37). Nemzet­közi férfimérkőzés, Pécs. A PVSK legjobb dobói: Venclo- vas (30), Hoffmann (21), Czig- ler (13). V(IS(im<l|)l ____________ D unántúli napló Uj Vasárnapi Dunántúli Napló, az Axel Springer-Magyarország Kiadó Kft. pártoktól független lapja Felelős vezető az ügyvezető igazgató Főszerkesztő: LOMBOSI JENŐ -----­F őszerkesztő-helyettesek: BÁLING JÓZSEF, GÁRDONYI TAMÁS és MIKLÓSVÁRI ZOLTÁN Kiadja: az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája, MOLNÁR GYÖRGY irodavezető Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, 7601 Hunyadi út 11. Pf.:134 Telefon: 15-000. Szerkesztőségi telex: 12-421. Telefax: 22-301. Kiadói telex: 12-320. Készült a Pécsi Szikra Nyomdában. Pécs, Engel János út 8. 7630. Telefon: 32-177. Telex: 12-211. Felelős vezető: DR. FARKAS GÁBOR Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető bármelyik hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapellátási Irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással Postabank Rt. 219-98636 021-02799 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 37 forint, negyedévre 111 forint, félévre 222 forint, egy évre 444 forint ISSN 0865-9125 I-dbc(arü06 IUB II. Haladás-Komló 4-0 (0-0) Szombathely, 4000 néző. V.: Szabó J. Haladás: Kutasi — Szekér, Mikos, Görög — Vi- dóczi (Berbás, a 61. perc­ben), Marton, Elekes, Tóth, Szöllösi — Illés, Deéry (Som­falvi. a 77. percben). Edző: Sárosi László. Komló: Tálbit — Lajos, Tigyi, Katona - Nagy, Schuszter (Kiszely, az 59. perc­ben), Szatmári, Stemler, And- reidesz - Pörs, Pálcsa. Edző: Kresz László. 48. perc: Vidóczi labdájá­val Illés a balösszekötő helyén kiugrott, aztán az ötös sar­káról a kapu közepébe gu­rított (1-0). 56. perc: Deéry remekül adott Illéshez, aki sarokkal maga elé tette a labdát, az­tán a jobb sarokba gurított (2-0). 70. perc: Elekes—Illés ado­gatás után Marton kapta a labdát, aki 5 méterről a bal alsó sarokba helyezte (3-0). 73. perc: Illés—Elekes akció végén Berbás elé került a labda, aki a kapuson átemel­ve juttatta a hálóba (4-0). Szünet után a listavezető nagyobb sebességre kapcsolt, s ekkor már kidomborodott a két csapat közti tudáskülönb­ség. A klasszisra valló két-két Illés-gól után a szebb napokat látott Komló belenyugodott sorsába. Jók: Illés a mezőny legjobb­ja, Marton, Szöllösi, ill. Lajos, Pálcsa. Sárosi László: - Nehezen indult, de a második félidőre feljavult a csapat, s ilyen arányban is megérdemelten nyertünk. Kresz László: - Egy „gól­passzal" vezetéshez juttattuk a Haladást, a listavezető ezután már könnyed játékkal nyert. Bodor Ferenc Illemet üzletemberek a Siófoki Futball Klub élén A siófokiak, a bajnokjelölt Bp. Honvéd legyőzése után fedték fel kártyáikat a vendéglátó kispesti labdarúgó-együttes székházában. Illés János, a Siófoki Bányász ügyvezető elnöke bejelentette, hogy a klub küldöttközgyűlésének dönté­se értelmében a meglévő két szak­osztály, a labdarúgó és a vitorlás a jövőben az eddiginél lényegesen nagyobb önállóságot élvez. Az egyesület keretein belül működő Siófoki Bányász Futball Klub veze­tésében meghatározó szerepet kap­nak német üzletemberek, miután a Siófoki Bányász Sportegyesület 4 éves együttműködési megállapodást kötött Andre Ritter hamburgi üzlet­emberrel, akit egyidejűleg a fut­ball klub elnökévé választottak meg. A német üzleti körök támogatá­sát élvező Andre Ritter sportbéli terveiről szólva elmondta, hogy a nyugati modell alapján működő Siófokból minél hamarabb dobo­gós helyre pályázó együttest sze­retne formálni. Ennek érdekében a technikai igazgatói posztra Eduard Geyert, a keletnémet válo­gatott egykori szövetségi kapitá­nyát, a Schalke 04 tanácsadóját kérte fel, míg a jelenlegi mester, Varga István továbbra is megőrzi vezetőedzői tisztségét. Szaktanács- adónak a sokszoros nyugatnémet válogatott, Günther Metzert nyer­ték meg. Kézilabda Mai sportműsor BHG SE—Nagykanizsai Olaj­bányász 30-18 (12-11). NBI.B, nők, Nagykanizsa. Legjobb ha­zai góldobók: Mátyás (14), Siki B. (2). Nagykanizsai Tungsram SE- Soltvadkert 31-27 (14-14). NB I. B, férfiak, Nagykanizsa. Leg­jobb kanizsai góldobók: Kirch- tenbaum (9), Tiba (8). Vízilabda TÁSI-Nagykanizsa 13-6 (2-0, 5-2, 1-1, 5-3). OB II., Nagyka­nizsa. Góldobók: Csaba, Ka­ties, Arató (3-3), Faragó, Érdi -Krausz (2-2), ill. Kertész (3), Gruttó, Mezei, Szöllösi (1-1). LABDARÚGÁS. NB II.: Szekszáid- Sopron, Szekszárd, 17.00. Mohácsi Új Barázda Tsz SE-Dunaferr, Mo­hács, 17.00. Dorog—Nagykanizsa, Do­rog, 17.00. Oroszlány—Atomerőmű SE, Oroszlány, 17.00. NB III.: Boglárlel- le—Kaposvári Honvéd, Boglárlelle, 17.00. Mázaszászvár—Boly, Mázaszász- vár, 17.00. Somberek—Barcs, Sombe­rek, 17.00. Kaposvári Építők—Marcali, Paksi SE—Kisdorog, Paks, 17.00. PVSK—Siklós, Vasút-pálya, 17.00. Me­gyebajnokság: Sellye—Bicsérd, Sellye, 17.00. Harkány—TöttÖs, Harkány, 17.00. Szentlőrinc—Szigetvár, Szentlő- rinc, 17.00. Kézilabda. NB I. B., nők: PMSC —Lőrinci Fonó, Pécs, városi sport- csarnok, 11.00. Diákolimpia terü­leti döntője, Szentlőrinc és Pécs, városi sportcsarnok, 9.00. Kosárlabda. Diákolimpia területi döntője. Komló, városi sportcsar­nok és KBSK-csarnok, 8.00. Tájfutás. Megyei váltóbajnokság. Nagyárpád, 9.30. Sakk. Szabad Föld Kupa megyei döntő, DOZSO Művelődési Ház, 9.00. Vitorlázás. Évadnyitó verseny, Or- fű, 10.00. A Vasas-PMSC mérkőzés eredményét eltaláló pályázó­ink közül a szerencse ifj. Sabácz Péter, 7632 Pécs, Tarr Imre utca 4/B, III. emelet 11. szám alatti lakosnak ked- v®ze?f.’ °k|nek a 200 forintos vásárlási utalványt postán küldjük el. Az e heti szelvények beérkezési határideje péntek déli 12 óra, pályázni csak a lapból kivágott szel­vénnyel lehet, melyet a szerkesztőségünk címére (7610 Pécs, Hunyadi út 11.) kell beküldeni. Főmérkőzés: PMSC-Honvéd Pótmérkőzés: Siófok-MTK-VM ................................................. A pályázó neve: ........................................................................ Lakcíme: .................................................................................... VERSENYTÁRGYALÁS A Susogó Vendéglő Pécs, Szóló u. 54. sz. alatti vendéglöhelyiségeire, amely kb. 300m2, kerthelyiség, amely 400m2 valamint parkolási lehetőség. Bármilyen hasznosítású célra, bérbe kiadó. Versenytárgyalás helyszíne: a helyszínen 1991. május 29-én, 14 órakor. (33282)