Dunántúli Napló, 1989. szeptember (46. évfolyam, 241-270. szám)

1989-09-23 / 263. szám

Nagyon durva meccs volt Csepel—PMSC 0-0 (■Munkatársunk telelonjelen- tése) Csepel, 4000 néző. V.: Szi­lágyi S. Csepel: Szieben - Gyiimesi, Tyulkodi, Nagy J., Tompos - Varga, Rixer, Hor­váth A. — Stefaaov, Ivo nies, Hamatr (Kovács, a 70. perc­ben). Edző: Már János. PMSC: Bodnár - Braun (Tomka, a 42. pereiben), Márton, Bódog, Palaczky — Megyeri, Túri, Bérczy, Czéh - lovász, L«ho- ta (Nagy, T., a 76. percben). Edző: Garami József. (Kónya sérülése nem jött rendbe, nem is utazott el Cse­pelre a csapattal, ahová he­lyette Márton került be. Braun lett a jobb-, Márton pedig a középhátvéd.) A 9. perc pécsi gólszerzési lehetőséget hozott. Lovász mu­tatós szóló után visszagurított Braun elé, aki 12 méterről a felső lécet zörgette meg. Valamivel később Tompos le­rántotta a sóikat mozgó lo­vászt, ami sárga lapot ért. A túloldalon Ivonics fejelt ajtó- ablak ibelyzetben az 5-ösről Bodnár kezébe. Polacziky ka­pott az első negyedóra vé­gén sárgát, mert Stefanovnak a meziét róncigálva óHjt pa­rancsolt. A 22. percben me­gint Bodnár érdeme volt, bogy 0-0 maradt az eredményjel­zőn, Varga közeli fejesét nogy bravúrral piszkálta ’ki a léc alól. Túri 18 méteres lövését kellett védeni Sziebennek, majd a 32. perc majdnem sú- ■Ivos sérülést hozott. Varga les­ről elfutott, hosszan szöktette magát, emiatt nyújtott lábbal 'belerúgott a kivetődő Bod­nárba. Mindkettőjüket két percig ápolták. Ivanics a ka­pu torkaiban ordító helyzet­ben 'hibázott. Az utolsó per­cékben Braun megsérült, öl­ben vitték előbb a partvona­lon kívülre, majd az öltözőbe. Már a 'hosszabbítást játszot­ták, amikor Bódog szállt be­le Ivanicsba, akii ezért lappal bűnhődött. (A szünetben megtudtuk, hogy Braun a mütött lábára kopott „csomagot", sérülése súlyosnak látszik.) Érdekes eseménnyel kezdő­dött a második játékrész. Hor­váth A. 6 méteres lövése az oldalhálón keresztül jutott be a kapuba. A csepeliek örül­ték, a pécsiek tiltakoztok — utóbbiak nyertek, kirúgás lett a dologból. A 61. percben Czéht kellett sárga lappal 'büntetni, mert felöklelte Nagy J.-t. A 83. percben nagy hely­zetet hagyott ki a PMSC, 'Nagy T. jobbról a túloldalra. Megyeri elé ívelt, ő azonban 10 méterről harmatgyenge lö­vést küldött kapura. A csepeliek már az első perctől fogva a megfélemlí­tést is bevették a kelléktáruk­ba. Ettől a pécsi középpá­lyások és Lehota kellőképpen elgyámoltalanodtak. Egyedül Lovász nem ijedt meg, nem is tudták szabályosan tartani. Később a piros-feketék is fel­vették a kesztyűt, odavágtak ők is. Emiatt kemény, durva­ságoktól hemzsegő meccs volt, ahol a labdáért sokszor egy­mást rugdosták a játékosok. A 90 percből legalább 30-ban nem a focié volt a főszerep. A PMSC gyengén muzsikált, talán azért is, mivel a Cse­pel nem támadott ki, a pé­csiek gyors embereinek nem maradt tere az ellentámadá­sokra. Az utóbbi hetekben mutatott, vastapsra ragadtató piros-fekete győzelmek után csalódást keltett a pécsi együt­tes. Csak az utolsó 7-8 perc­bon játszott tudásához mér­ten, de ez már kevés volt a győzelemhez. A PMSC-ben Bodnár egy­szer nagyot fogott, utána fé­lig sérülten már nem nagyon tették próbára. Bó­dog jól rombolt, Márton sal­langmentes volt Túri nem ta­lálta a helyét, iehotával együtt a PMSC legkeveseb­bet nyújtó labdarúgója volt Bérczy mutatta a legtöbbet a középpályások közül. A moz­gékony Lovász tűnt annak a fecskének, aki egyedül képte­len nyarat csinálni. A Csepel legjobbjai Varga, Szieben és Gyimesi voltak. Garami József: - Az első félidő változatos volt, hol az egyik kapu, hol a másik ke­rült veszélybe. Szünet után mezőnyfölénybe került a Cse­pel, de nekünk adódott egy nagy gólszerzési lehetőségünk. A nagy küzdelem miatt a já­tékvezetőnek sok dolga volt. Súlyemelő vb-EB Az izgalmas vetélkedésben Vlod szerzett lépéselőnyt, a végső befutó azonban nem ő, mégcsak nem is Kuznyecov lett, hanem - nevető harma­dikként — a bolgárok koráb­bi junior' világbajnoka, Petar Sztefonov, aki pedig a felnőtt válogatottban csak elvétve ju­Pelhiud«! A Taitntviléii Főiskola Tovább­képző Központja as ItW/M-as tan- évbon a kövotkoiö sportágakban siarvos továbbképző tanfolyamot: Középfokú odzök részéro: Birkó­zás, kerékpár, kézilabda, kosárlab­da, labdarúgás, motorsport, röp- labda, sakk, sportlövészet, súly­emelés, teke, tenisz, torna, ritmi­kus sportgimnasztika. Szak- ét mesteredzők részére: Asztalitenisz, birkázás, cselgáncs, kerékpár, kézilabda, ökölvívás, sakk, súlyemelés, úszás. A tanfolyamra azok jelentkezze­nek, akiknek az edzői igazolványa 1 WO-ben lejár vagy lejárt. Jelentkezés: írásban, név, lak­cím, sportág magjelölésével, határ­idő: oktáber 10., cím: TFTK 11X3 Budapest, Alkotás u. 4«. tott szóhoz. Most viszont el­képesztően erős és magabiz­tos volt, mindkét olimpiai baj­nokot megelőzte a lökésben, sőt az összetettben is. 100 kg, összetett világbaj­nok: Petar Sztefonov (Bulgária) 415 kg (187,5, 227,5); 2. Nicu Vlad (Románia) 412,5 (190, 222.5) ; 3. Pavel Kuznyecov (Szovjetunió) 400 (180, 220); ... 10. Bökfi János (367,5 167,5 200). Európa-bajnok: Sztefonov 415 kg (187,5, 227.5) ; 2. Vlad 412,5 (190, 222.5) ; 3. Kuznyecov 400 (180, 220); ...7. Bökfi János 367,5 (167,5, 200). Szakítás, világbajnok: Vlad 190 kg; ...7. Bökfi János 167.5. Európa-bajnok: Vlad 190 kg; ...6. Bökfi János 167.5. Lökés, világbajnok: Sztefa­nov 227,5 kg; ...10. Bökfi Já­nos 200. Európa-bajnok: Szte­fanov 227,5 kg; ...7. Bökfi János 200. Már János: - A csapat tisz­tességesen küzdött végig, de még hiányzik a sikerélmény. Pedig a helyzetek most is megvoltak. Horváth László Tóth (fehér mezben) kettős Vasas-sorfal mögül kisérli meg a vendégek kapujának bevételét Fotó: Proksza László NB I. női mérkőzés. Pécs, városi sportcsarnok, 300 néző. V.: Falu, Ihász. PMSC; Bra- xatórisz - Mészáros 5, Suga, Tóth, Gajdácsi 2, Tábori 5, Szabó 5. Csere; Takaró (ka­pus), Győrfi, Ancil 4, Papp- Pálfi 1, Maratné. Edző: Tóth János. Repülőrajtot vett tegnap délután Pécsett a Vasas. A vendégek agresszív, lerohaná- sos taktikája szinte lélegzet­hez sem engedte a pécsieket, így mindenki megdöbbenve vette tudomásul, hogy a ven­dégek az 5. percben máris 5-0-ra vezettek. Gajdácsi és Tábori révén lassan éledezni kezdtek a hazaiak, s hogy Szabó is értékesítette a bün­tetőiket, a 22. percben már- már sikerült utolérni a hazai­aknak a piros-kékeket. Csak­hogy e'kkor ismét „lazítottak" a pécsiek, mine'k eredménye­ként öt perc alatt a vendégek visszavették az ötgólos előnyt. Szünet után Tábori és Papp- Pqlfi jóvoltából csökkent a két csapat közötti gólkülönb­ség, ezzel ki is „fújt" a ha­zaiak lendülete. Előbb hétre, majd kilencre nőtt a vendé­gek előnye, s mivel Mészáros az 51. percben végre érvényes gólt is lőtt - előtte ugyanis hatszor fütyültek a bírók vo­nalat - lehetőséget biztosított annak, hogy a pécsiek elke­rüljék a tízgólos vereséget. Ezen időszakban, az addig is lyukas védőfal hátrányát An­cil betöréseiből és a feltá­madt Mészáros vállalkozásai­ból sikerült egyensúlyba hozni a hazaidknak. Presztízsmérkőzést vívott ezen a délutánon a két csa­pat. Dolmány Budapestre tá­vozásával meggyengült a pé­csi együttes, ám korántsem annyira, hogy a két együttes pécsi találkozásán egyetlen já­tékos átigazolásával eldönt­hették volna a mérkőzés sor­sát. A pécsiek azzal kerültek behozhatatlan hátrányba, hogy gyámoltalan támadójáté­kukkal felkínálták „torkukat” a határozottabb, magabizto­sabb Vasasnak. Furcsa, hogy a két csapat között — leszá­mítva a megbénító kétszer öt percet - nem volt különbség, mégis a vendégek játszottak úgy, hogy egyetlen pillanat­nyi esélyt sem adtak a hazai­aknak a győzelemre. A hazai­ak közül bizony nehéz jót ta­lálni, mégis Tábori és Ancil támadójátéka megérdemli a dicséretet. A vendégeknél sok­kal kiegyensúlyozottabb volt a helyzet, mivel a jól védő Kovács mellett eredményessé­gével döntő tényező polt Haj­dú, Mezei, Esztergál és Kalmár is. Kapu László AZ MSZMP BARANYA MEGYEI BIZOTTSÁGÁNAK LAPJA Főszerkesztő: MITZKI ERVIN. Főszerkesztő-helyettesek: BÁLING JÓZSEF és LOMBOSI JENŐ Kiadja a Baranya Megyei Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: BODÓ LÁSZLÓ Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, 7601 Hunyadi út 11. PL: 134 Telefon: 15-000. Szerkesztőség telex: 12-421. Telefax: 22-301. Kiadó telex: 12-320. Készült a Pécsi Szikra Nyomdában. Pécs, Engel János u. 8. 7630. Telefon: 32-177. Telex: 12-211. Felelős vezető: FARKAS GÁBOR Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető: bármelyik hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a Posta hírlapüzleteiben és a hírlapelőfizetési és lapellátási irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A, 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással a HELIR 215-96162 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj: egy hónapra 105,-forint, negyedévre 315,-forint, egy évre 1260,-forint Indexszám: 25054. ISSM 0133-2007. Dunüntüii napló Labdarugó TOO II. A csoport rangadóját Mohácson játsszák Hova lehet még előrébb menni? — hangzott el a nem éppen hátsó szándék nélkü­li kérdés többször Is a hé­ten a Duna-parti városban. Mitagadás, ebben a megfo­galmazásban jó adag irónia is behne foglaltatik, de hát a tényeket nem lőhet megcá­folni. Mindenesetre a csapat tagjai és vezetői jó érzéssel fogadták a kérdéssel járó el­ismeréseket. Most már csak az a kérdés: meddig lehet megtartani a vezetői pozí­ciót? — Nézzük a helyzetet: az 5. forduló után az első he­lyen állunk, ugyanezen for­duló után vendégünk a III. kér. TTVE a 3. helyet foglal­ja el, vagyis 'kétségkívül Mo­hácson játsszák vasárnap az NB II. nyugati csoportjának rangadóját. Mindez nagy te­hertétel a vállunkon, hiszen most ismét majd a saját kö­zönségünk előtt kell bizonyí­tani: nem véletlenül állunk ott, ahol vagyunk — kezdte a beszélgetést Bözsöny János, a möhácsiak edzője. A csapat helyzetével kap­csolatban elmondta, hogy ° 'héten kellemetlen meglepeté­sek érték, mivel Rumszauer régi sérülése kiújult, Gilitsch- re sárga lapjai miatt nem számíthat, Adi még érzi pak­si sérülését, míg Kovács L.-t vírusos betegség támadta meg. Még szerencse, hogy a volt „vírusos” Ratting felépült. Mindezek ellenére feltétlenül győzelmet vár a csapattól, amelyik a következő összeál­lításban veszi fel majd a küz­delmet a budaiakkal: Antal — Becker (Újvári), Katona, Kó- fiás, Reit — Kovács L., Lacz- kovics, Kovács Z. (Bíró) - Ratting, Hrotkó, Martina. K. L. Budafokra utazik a KBSK Érthetően jó hangulatban folytak az edzések a héten Komlón, a kökönyösi labda­rúgópályán. Az együttes öt forduló után továbbra is ve­retlen, s vasárnap fölényes győzelmet aratott a Zalaeger­szegi TE ellen. Kresz László edző elmondta, hogy nem értékelik túl a ZTE-vel szem­beni 4-1-et, de természetesen sóikat számít a jó eredmény a siker részeseinek. — Semmi okom a változta­tásra - mondta a szakveze­tő -, hiszen sérültünk nincs, s véleményem szerint jelenleg egyértelműen ez a legjobb összetételű gárda. Marad te­hát a vasárnapi kezdőcsapat a Budafok otthonában is, ahol nem érezzük magunkat esélytelennek. Az idegenbeli összecsapás előtt jó jelnek számít, hogy a kapus Tábit hetek óta jó formában véd, Torna gond nélkül vette át Miklós szerep­körét a védelem tengelyében, a csatárok közül pedig Ta­kács öt forduló után már öt gólt mondhat magáénak. Ha a támadók a „pezsgőgyáriak" otthonában is olyan hathatós segítséget kapnak a hátrább játszóktól, mint vasárnap, ak­ikor remélhetőleg nem marad­inak el az újabb gólok. A veretlenség megőrzéséhez szükséges döntetlent már meg­felelő eredménynek tartják a 'bányászvárosban, s amennyi­ben az utóhbí hetek jó for­mája megfelelő fegyelmezett­séggel párosul, nem akozhat meglepetést a komlóiaknak a budafoki csapat. A Bányász Tábit — Hammer, Torna, Ti- gyi, Andreidesz — Katona, Hüber, Turin — Szirtes, Ta­kács,Varga összetételben kezd a Promontor utcában. G. G. A hétvége sportműsora Szeptember 23.( szombat Labdarúgás. NB III.: Nk. Volán —K. Rákóczi, Nagykanizsa, 16.0C. Megyebajnokság: Postás-Harkány 10.00. PEAC—Üjpetre 10.00, Vasasi B.—Geresdlak 16.00, Kinizsi— Zsolnay 16.00, PBTC-Sásd 16.00 (elöl a pályaválasztók). Teke. FTC—P. Gázmű, NB I., férfiak, Budapest, 10.00. Asztalitenisz. Nagybátony—PEAC- Zöldért, NB I., férfiak, Nagybá­tony, 15.00. Pécsi Spartacus—ßer- csényi DSE, Anikó u., 11.00. Kézilabda. PBFSE-Környe. NB II.. férfiok, városi sportcsarnok, 15.00. PEAC—Nagyatád, NB II.. férfiak. Tanárképző, 16.00. Duna Kupa: Graz-PMSC, Graz, 11.00. Szeptember 24., vasárnap Labdarúgás. NB II.: Mohács­ul. kerület. Mohács, 15.00. Buda­fok—Komló, Budafok, 15.00. NB III.: Kaposvári Építők—Nagymónyok, Má- zaszászvár—Kaposvári Honvéd, Szi­getvár-Somberek, Paks—Boly] Mar­cali—Csurgó, Siklós—Boglár lelle. Bonyhád—Dombóvár. (Elöl a pá­lyaválasztók, valamennyi mérkőzés 15 órakor kezdődik.) Megyebajnok- ság: Szajk—Szentlőrinc. Beremend— Steinmetz, Sellye—PVSK. (Elöl a pályaválasztók, a mérkőzések 15 órakor kezdődnek.) Sakk. Mecsekvölgye Kupa, Pel- lérd, műv. ház, 8.30. Kézilabda. Duna Kupa: Volks­bank—PMSC, Graz, 11.00. Kosárlabda. PVSK-DEKO férfi NB I.. 15.00, PVSK—Spartacus NB I. nők, 16.30 (városi sportcsarnok). A KOMLÖ CS VIDÉKE ÁFÉSZ 5 éves időtartamra üzemeltetésre meghirdeti az alábbi egységeket: 1. 1989. november 1-jétől: 12. sz. Italbolt, Magyaregregy, 6. sz. „Bacchus” presszó, Mázaszászvár, 26. sz. Italbolt, Köblény. 2. 1990. május 1-jétől: 2. sz. Presszó, Hosszúhetény. Versenytárgyalás helye: áfész központ, Komló, Kossuth L. u. 13. Ideje: 1989. október 23., 9 óra. Felvilágosítást ad: közgazdasági főosztályvezető. Telefon: 82-162 Kézilabda MB I. Vendég rojtgyőzelem Bp. Vasas—PMSC 29-22 (16-11)