Dunántúli Napló, 1989. március (46. évfolyam, 60-90. szám)

1989-03-19 / 78. szám

z igen! PMSC—Békéscsaba 2-1 (0-1) Hat gólt rúgott a PVSK a Gázműnek. Felvételünk ezen a mér­kőzésen készült, védekeznek a sötét mezes gázművesek. Laufer László felvétele (Tudósilónk telefonjelentése) Békéscsaba, 8000 néző. V.: Hartmarin. PMSC: Bodnár — Csoboth, Márton, Braun, Czér- na (Bódog a 79. percben) - Megyeri, Túri, Bérczy, Nagy T.- Lovász, Lehota (Takács a 86. percben). Edző: Garami József. Békéscsaba: Gulyás — Szenti, Otlakán, Bánfi, Fabu- lya - Mracskó (Gruborovics a 76. percben), Csató, Belvon (Csernus a 84. percben), Csa- nálosi — Oroszki, Szekeres. Edző: Csank János. Á találkozó előtt sokan azt/ jósolták, hogy izzó hangulatú, afféle törlesztő jellegű csata lesz. A pécsi csapatkapitány, Megyeri így fogalmazott: „Mi mindig győzelemre játszunk, de bevallom, egy ponttal is elé­gedett lennék." Hazai véle­mény Csank János vezető ed­zőtől: „Türelemjáték lesz, a pécsiek fantasztikusan jól vé­dekeznek." Minden úgy indult, ahogy a viharsarki szurkolók elkép­zelték. A 4. percben Csanálosi lö­vését szögletre védte Bodnár, majd Oroszki kapásból lőtt- mellé. Az enyhe békéscsa­bai fölényt jelezte, az is, hogy a 10. percben az egyedül ka­pura törő Szekerest Megyeri csak felvágni tudta. Az első pécsi akciót egy szabadrúgás jelentette, de Márton szabad­rúgása kipattant a védőkről. Utána Lovász gyenge fejesét fogta Gulyás. A 11. percben a 16-oson belülre betörő Fa- bulyót Túri felvágta, de nem volt igaza a békéscsabai ka­Zalaegerszeg, 3000 néző, v.: Lázin. Siófok: Horváth — Maro­zsán, Aczél, Szabó — Olajos, Palkovics, Quirikó, Kolovics - Krausz (Boda 57. p.), Zsadá- nyi, Freppán (Adi 79. p.). ZTE: Huszár - Balog, Szabó, Csepregi, Rezi - Szalai (Ko­vács L. 56. p.), Fújsz, Rózsa, Wittmann — Kómán, Kovács J. (Tasi 68. p.). Már a 3. percben vezetést szerezhetett volna a ZTE: Wittmann - megkaparintott egy „eladott" labdát, reme­kül indította Kovács Józsefet, de ő 10 méterről az eléje ve­tődő kapust találta telibe. Nem sokkal később Palkovics rossz beadásán holt el egy igen ígéretes vendég ellentá­madás. Az egerszegiek többet birtokolták a labdát, veszé­lyes támadást azonban kép­telenek voltak vezetni. A 24. percben viszont Wittmann Ká- mánt jól ugratta ki, a csatár egy csellel abszolút helyzetbe hozta magát, ám lövése a kapusról kipattant, éppen Witt­mann elé, aki 10 méterről cél­zott, s a labda a felső lécről a gólvonal elé vágódott, a védők pedig felszabadítottak. A 30. percben Fújsz indításá­val Kómán ismét a védők mö­gé került, de lövését Horváth bravúrral szögletre tolta. A félidő harmadik harmadában technikai hibákkal és pontat­lan átadásokkal bosszantották o nézőket a csapatok. Szünet után eleredt az eső, s el sem állt, így az erős szél mellett az egyre csúszósabbá váló talaj is megnehezítette a játékosok dolgát. A 60. perc­ben Zsadányi ügyesen bújt ki a védők közül, aztán senkitől sem zavartatva belevezette a labdát az eléje vetődő Hu­pitánynak, amikor 11-est kö­vetelt. Hiszen még a 16-oson kívül volt a szabálytalanság. A másik oldalon Nagy T. kihasználhatta volna, hogy a lilák rosszul játszanak lesre, meg is iramodott, de lapos, erős lövését szögletre ütötte Gulyás. Egy Csató-lövés az ötösön helyezkedő Mártonról pattant vissza (gólba tartotta labda!), majd következett a békéscsabaiak vezető gólja. A 28. percben Belvon a jobbol­dali szögletzászló közeléből középre ívelt, a jól helyezke­dő Oroszki pedig az elalvó Braun szorításából kapásból élesen Bognár kapujába to­lóit (0-1). A félidő hátralevő részében még Bodnár tisztázott fejjel (!) a 16-oson kívülre futva, majd Csanálosi lövése egy védőn megpattanva került szögletre - ez is gólba tartott... A második félidőben egy „új" pécsi csapat folytatta a játékot. Az egy-egyre végződő sárga lapos párbaj (Fobulya, iJI. Csoboth volt a vétkes) után a 60. percben egyenlí­tettek a piros-feketék. Balról érkezett szöglet Gulyás kapu­ja elé, a békéscsabai kapus késlekedett és a 16-osra ki­kerülő labdát Braun úgy fe­jelte kapura, hogy azt Belvon a gólvonalon már csak bün­tető árán tudta megállítani. 11-esi Túri becsapta Gulyást és a büntetőből laposan a ka­pu bal oldalába talált (1-1). A piros-feketék továbbra is ügyesen rohamoztak, és újabb szárba. A siófokiak most már bátrabban támadtak, újabb nagy lehetőségük azonban már nem akadt. Az utolsó ne­gyedórában elkeseredetten ro­hamozott a ZTE, de helyzetet sem tudott kialakítani. Az igen alacsony színvonalú, küzdelmes mérkőzés első fél­idejében a hazaiaknak három lehetősége Is volt, de csak Bp. Honvéd-Tatabánya 2-1 (1-0). Bozsik stadion, 6000 né­ző. V.: Makó. 'Gólszerzők: Gregor (18., 52. p.), illetve Kiprich (53. p. - 11-esből). Kiállítva: Szalmd (Tatabánya) a 88. percben buktatásért. Videoton-Haladás VSE 2-1 (1-1). Szombathely, 6000 né­ző. V.: Márton S. Gólszerzők: Emmer (20. p.), Petres (62. p.), illetve Bognár (42. p.). Ferencváros—Ü. Dózsa 2-0 (1-0). Megyeri út, 25 000 néző. V.: Molnár. Gólszerző: Fony- nyadt (42. és 64. p.). gólt' szereztek. A 72. percben Lehota villámgyors keresztlab­dát küldött a fedezetlenül ha­gyott Lovász elé, aki a jobb­összekötő helyéről, mintegy 17 méterről habozás nélkül a jobb sarokba vágta a labdát (2-1). A hajrában a békéscsabai­ak megpróbálták „visszamen­teni” legalább a büntetőrú­gások lehetőségét, de egy ve­szélyes Szekeres-lövésen kívül többre nem futotta erejükből. Nem hiába tartottak a vi­harsarkiak ettől a találkozó­tól I 1-0 után azonban félel­mük görcsös játékkal párosult, ráadásul több kulcsjátékosuk tudása alatt játszott. A PMSC a szünet után egyértelműen felülkerekedett, és végül is rá­szolgált a győzelemre. A PMSC együttesében Bod­nár megbízható volt. A védők közül Braun az első gólnál hibázott, de utána ő érdeme volt az egyenlítés. Márton is átlagon felülit nyújtott. A kö­zéppályások közül Bérczy, de különösen Túri játszott jól, utóbbi a mezőny legjobbja volt A csatárok közül Lovászt remek gólja dicséri, Lehota vi­szont gyengén játszott A hazaiaknál nehéz átlagon felüli teljesítményt találni, ta­lán Otlakán és Csanálosi tet­te meg a magáét Garami Jázsel: — A legtöb­bet az mond teljesítményünk­ről, hogy a békéscsabai kö­zönség egy része a végén megtapsolt bennünket. Csank János: - A durva hi­bából kapott 11-es gól után idegesek lettek a mieink, és egy biztosnak látszó döntet­lenből Iájó vereség lett. kapufát sikerült rúgniuk, szü­net után viszont a vendégek szalasztottak el sok lehetősé­get. A büntetőket értékesítették: Quirikó, Kolovics, Zsadányi, Marozsán, Olajos, Palkovics, illetve Balog, Wittmann, Csep­regi, Rózsa, Rezi (kihagyta: Tasi). Jók: Horváth, Aczél, il­letve Csepregi. Az NB I. állása: 1. FTC 19 12 1 1 5 33-23 39 2. Videoton 19 12 — 1 6 40-22 37 3. Bp. Honv. 19 9 5 —­5 23-18 37 4. MTK-VM 18 9 4 1 4 30-25 36 5. Rába ETO 18 9 2 1 6 27-21 32 6. Tatabánya 19 8 2 4 5 27-23 32 7. Vác 18 7 4 2 5 24-22 31 8. Békései. 19 8 1 2 8 31-26 28 9. Pécs 19 6 3 4 6 25-23 28 10. Siáfok 19 6 2 4 7 23-24 26 11. ZTE 19 5 3 4 7 28-24 25 12. Veszprém 18 5 4 2 7 14-22 25 13. Haladás 19 5 2 4 8 22-29 23 14. Ú. Dózsa 19 5 — 3 11 25-28 18 15. Vasas 18 3 2 3 10 20-41 16 16. Dunaújv. 18 2 3 2 11 18-39 14 Vasárnap lesz: MTK-VM- Rába ETO, Vác—Veszprém, Dunaújváros-Vasas. TOT Ő 1. Karlsruhe—1. FC Köln 0-0 i 2. Kaiserslautern—Bayern M. 3. Eintracht Frankfurt— 1-1 X Bayer Uerdingen 0-2 2 4. Darmstadt—Blau-Weiss 90 2-1 1 5. Essen—Düsseldorf 1-5 2 A többi mérkőzést vasárnap játsszák. Jégkorong Lejátszotta első mérkőzését Sydneyben a C-csoportos jég­korong világbajnokságon a magyar válogatott. A bemutat­kozás kitűnően sikerült, 6-3-ra győzött az együttes a Koreai NDK ellen. Teke Kanizsa Sörgyár—PBTC 6-2. NB II. nők, Nagykanizsa. A feljutásért küzdő, második he­lyen álló pécsiék ellen nagy küzdelemben 'kerekedett felül az elmúlt évben még NB l-es nagykanizsai együttes. Labdarúgó NB il. A labdarúgó NB II. Keleti csoportjában lejátszott mérkő­zésen: DUSE—DMVSC 1-4 (0-3). Labdarúgó NB III. Volán Dózsa—MÁV NTE 0-0 (11-esekkel 4-2). Nagykanizsa, 200 néző. V.: dr. Csapó. Vo­lán Dózsa: Kövesfalvi — Sza­bó, Svélecz, Pető, Varga — Nagy, Bokros, Kovács (Sörös) — Farsang (Tamás G.), Kál­mán, Németh. Edző: Orosz Jó­zsef. MÁV NTE: Szalai —Sza­bó, Vári, Dollár, Liviczky — Vágó, Kozma II., Visnovics — Kéri (Németh A.), Takács, Kém. Edző: Németh Lajos. Jó iramot, kemény, de sportszerű küzdelmet és változatos játé­kot hozott a városi rangadó. Mind a két oldalon adódtak helyzetek, de a csatárak azo­kat sorra elhibázták. Atlétika 170 maratonista indult Sze­geden, a Barátság nevet vi­selő maratoni versenyen. A férfiaknál Vancsa (Szekszárd) 5,, a férfi csapatban a Ka­posvári Építők (Bők, Ipolyi, Kovács) 3. lett. Mai sportműsor Labdarúgás. NB II.: Építők-Mo- hács. Budapest, 15.00. Komló-Csa- pel. Komló, 15.00. NB III.: Siklós —Mázaszászvár, Siklós, 15.00. DVMSE-Bóly, Dombóvár, 15.00. Sll- getvár—Kaposvári Honvéd, Sziget­vár, 15.00. Boglárlelle—Sellye, Bog- lórlelle, 15.00. Megyebajnokság: PBTC-Vasasi • B.. Bőrgyár-pálya. 15.00. Geresdlak-P. Kinizsi, Geresd- I ok, 15.00. Szajk-Cljpetre, Szajk, 15.00. Harkóny-Beremend, Harkány, 15.00. Somberek—Szentlárinc, Som­berek, 15.00. Pannónia Kupa nái teremtorna. Név. Központ, 9.00: So- piano—TANÉP, 10.00: Barcs—Do­hánygyár, 11.00: Dohánygyár-TAN- ÉP, 12.00: Barcs-Sopiana. Kerékpár. Melitta Kupa szabad­idős verseny, rajt Melinda utcai szabadidős pork. 10.00. Tájfutás: Csb, Orfül elágazás. PVSK—P. Gázmű 6-0 (4-0). Vasutas-pálya, 100 néző. V.: Kulcsár. A jól játszó vasutas- csapat fölényes győzelmet ara­tott. G.: Papp (4), Sebmídt, Kaufmarm. P. Postás—P. Zsolnay 2-0 (0-0). Zsolnay-pá’lya, 200 néző. A párosok versenye után iMarina Klimova és Szergej Ponomarenko révén jégtánc­ban is szovjet győzelem szüle­tett az utolsó versenynapon, a párizsi műkorcsolya világbaj­nokságon. Sőt, az ezüstérmet is szovjet duó, Maja Uszova ■két gólokra váltották a vendé­gek a második játékrésziben. G.: Ábrahóm (2). PEAC—Steinmetz SE 5-0 (0-0). Vasút-pálya, 200 néző. V.: Bota. A második félidőiben gólratörőbben játszatták oz egyetemisták. G.:. Balatinácz (2), Fekete. és Alekszandr Zsulin szerezte meg. A közönség nagy örö­mére a hazaiak kedvence, az Isabelle és Paul Duchesnay végzett a harmadik helyen. A japán Midori lto nyerte a nők versenyét, megelőzve a nyugatnémet Claudia Leistnert és az amerikai Jill Trenaryt. vasárnapi AZ MSZMP BARANYA MEGYEI BIZOTTSÁGÁNAK LAPJA Főszerkesztő: MITZKI ERVIN. Főszerkesztő-helyettesek BÁLING JÓZSEF és LOMBOSI JENŐ Kiadja a Baranya Megyei Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: BOOÓ LÁSZLÓ Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, 7601 Hunyadi út 11. Pf.: 134 Telefon: 15-000. Szerkesztőség telex: 12-421. Kiadó telex: 12-320. Készült a Pécsi Szikra Nyomdában. Pécs, Engel János u. 8. 7630 Telefon: 32-177. Telex: 12-211 Felelős vezető FARKAS GÁBOR Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető: bármelyik hirlapkézbesítő postahivatalnál, a hirlapkézbesitőknél. a Posta hírlapüzleteiben és a hirlapelőfizetési és lapellátási irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A, 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással a HELIR 215-96162 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj: egy hónapra 20,- forint, negyedévre 60,- forint, félévre 120 - forint, egy évre 240,- forint. Indexszám: 25054. • ISSM 0133-2007. ______________________ Bö BST" A ZTE—Siófok mérkőzés eredményét eltaláló pályázóink közül a szerencse Losonci Attila, Pécs, Perczel u. 28. sz. alatti lakosnak kedvezett, oki a 100 forintos vásárlási utal­ványát postán kapja meg. Az e heti szelvények beérkezési határideje péntek déli 12 óra. Pályázni csak a lapból ki­vágott szelvénnyel lehet, amelyet a szerkesztőségünk cí­mére (7601 Pécs, Hunyadi út 11.) kell beküldeni nyílt le­velezőlapon. Főmérkőzés: PMSC—ZTE ................................................................... Pó tmérkőzés: Siófok—Vác ............................................................. A pályázó neve: .................................................................................... La kcíme: ..........j....................................................................................... 9.00 . Tyúkvásár! MÁRCIUS 20-TÓL MÁRCIUS 25-IG, 7.00 ÓRÁTÓL 16.00 ÓRÁIG, TETRA SL. TYÚKVÁSÁRT TARTUNK. Ar: 80,— Ft/db. A TYÚKVÁSAR HELYE: a Bogádmindszenti „Új Kalász" Mgtsz, hegyszentmártoni baromfitelepe. A Pécsi Építő és Tatarozó Vállalat ELADASRA FELKÍNÁLJA az ADK—70. tip. autódaruját, valamint AVIA A—30. tip. FIXPLATÓS TEHERGÉPKOCSIJÁT. Érdeklődni: a 26-744-es számú telefonon. Ügyintéző: Lendvai Sándor, Orbán Zoltán. Megtekinthető: a PÉTV Nyírfa úti telephelyén. Fábián István SiAfolc—ZTE 0-0 (11-esekkel 6-51 További eredmények V.: Keresztes. Merőnyfölényü­Műkorcsolya-vb A jégtáncverseny győztese a szovjet Klimova, Ponomarenkr kettős MTI-telefotó lUlcgycbnjn okság