Dunántúli Napló, 1988. május (45. évfolyam, 120-150. szám)

1988-05-15 / 134. szám

Pontot mentett a Pécs... Balogh a földön, a sötét mezes zalaegerszegiek pedig máris méltatlankodnak. Végül is a büntetőpontra mutató Brezniczky- nek lett igaza. Fotó: Läufer László PMSC-ZTE l-l (0-0) Újmecsekalja, 5000 néző. V.: Varga L. PMSC: Bodnár — Kó­nya, Czérna, Braun (Palaczki, az 50., Udvardi, a 85. perc­ben), Brezniczky dr. — Megye­ri, Bérczy, Túri, Lutz -s- Nagy, Balogh. Edző: Garami József. ZTE: Balázs — Balogh, Csep- regi, Szabó, Molnár — Varga, Dobány (Rózsa, a 75. perc­ben), Czigány, Vadász — Far­kas (Kómán, a 83. percben), Páli. Megbízott szaktanácsadó Mészöly Kálmán. Meglepte támadó játékával a ZTE a Pécset, mert már a 2. percben gólt lőhettek volna a kék-fehérek. A vendégek ru­galmason mozgatták Csepregit és Dohányt, így mind a hátsó sorban a védelem, mind a csatársorban a támadók lét­számfölényt tudtak teremteni. Mindezek eredményeként a 10. percben Páli már a máso­dik vendég gólt is elkönyvel­hette volna, de a pattogós lö­vés elsuhant a bal kapufa tö­ve mellett. Negyedóra múlva vezette első veszélyes támadá­sát a PMSC. Bérczy lopta elő­re a labdát bal oldalon, az oldalvonal mellől a 16-oson belül szabadon hagyott Balogh elé tálalt, akinek 14 méterről leadott lövése elsuhant a kive­tődő Balázs és a kapufa mel­lett. A következő percben a másik oldalról Megyeri nyeste he a kapu elé a labdát, de Balogh gólba tartó fejese után még a gólvonal előtt Szabónak sikerült kivágnia a mezőnybe. Folyamatosan tá- madgatott a Pécs, minek ered­ményeként a 20. percben szög­letet harcoltak ki, amit Balogh ívelt be, de a belső társak el- üqyetlenkedték a helyzetet, öt perccel később Lutz lövését kellett védeni Balázsnak. Fél­óra elteltével felélénkültek a vendégek, ám erőlködésüket csak egy szöqletre tudták át­váltani. A zalaegerszegi két szélsőjének helycseréje ugyan egyszer-eqvszer meqkavarta a piros-feketék védelmét, igazi veszélyt nem jelentettek Bod­nár kapujára. A félidő pécsi szöglettel zárult. Szünet után meglódult a Pécs, ám éppen ezt bánta Braun, ugyanis egy előre tö­résénél összerúgott Szabóval. Mindketten a földön maradtak. Szabó később felállt, Braunt azonban ölben kellett levinni, majd a kórházba szállítani, ahol gipszbe tették bokáját. Amíg Braunt elsősegélyben részesítették, addig a pályán Páli iramodott el a bal szé­len, az alapvonal közeléből fű alatt belőtt labdáját nem talál­ta meg a kivetődő Bodnár, s mivel a labda a becsúszó két védőjéről Farkas elé pattant, az a hálóba pattintotta a za- legerszegiek vezető gólját. (0-1). A gólt követően az ölben levitt Braun helyét Palaczki foglalta el. Kényelmes ballagásra fog­ta az iramot a ZTE, így szinte magukra húzták a hazaiakat. Az ellenfél kapuját támadó Pa­laczki Túrival történt kényszerí­tőzése közben lerándult, s míg őt ápolták, szabadon hagyott helyén szögletet harcoltak ki a zalaiak. Két perc múlva a hátvéd elfoglalhatta helyét és folytatódhatott a pécsi gyö- möszölés. A 65. percben egy elvesztett labda után Nagy hátulról bele rúgott Molnárba, s mivel a pécsi játékos a gól után méltatlankodásért már kapott egy sárga lapot, a já­tékvezető a pirosat mutatta fel neki. A megfogyatkozott Pécs elkeseredetten támadott, ám képtelenek voltak Balázs ka­pujának közelébe férkőzni. Egészen a 68. percig, amikor a vendégek kapujától 35 mé­terre szabadrúgáshoz jutottak. Túri emelt a sorfalból kiforduló Balogh elé, okit a 11-es pont­nál elkaszáltak. A büntetőt a sértett a balra mozduló Balázs mellett lőtte a jobb sarokba. (1-1). A gól felrázta a hazaiakat, így Balogh egy újabb szabad­rúgás után indította a jobb oldalon robogó Lutzot, akinek ívelése átszállt Balázs fölött, ám Túri nem érte el azt a ka­pu előtt. A 83. percben Czér­na reklamált, s ezért ő is sárga lapot kapott. Közben a csereként beállt, de lerándult Palaczki helyére Udvardi lé­pett pályára. S majdhogy gólt szerzett, mivel a 88. perc­ben Megyeri félpályáról tör­tént indításával elviharzott a jobb szélen, ám 18 méterről le­adott lövése keresztben elsu­hant a kapu előtt. Két tétre ideges együttes lépett a pályára. A vendégek okosan alkalmazott támadó stílusa megzavarta a hazaiakat, így az első negyedórában akár két gólt is lőhetett volna a ZTE. Átvészelve a zalaegerszegi rohamokat sikerült a PMSC- nek rendezni sorait és néhány veszélyes akciót is összehozni. A vendéqek jól váltottak rit­must a két szélsőjük helycse­réivel, iqy a félidő közepén is­mét övék volt a kezdeménye­zés. Szünet után rákapcsoltak a pécsiek, ám Braun korai bo­katörése láthatóan megzavar­ta a különben is úi összetétel­ben szereplő védősort, minek eredményeként gólt kapott a PMSC. Nagy fegyelmezetlensé­ge miatt emberhátrányba ke­rült pécsiek hatalmas erőlkö­désbe kezdtek, aminek ered­ményeként 11-est harcoltak ki, és sikerült is azt értékesíteni­ük. Bodnárnak nem sok dolga akadt, amikor pedig akadt, ak­kor elhagyta a szerencséje. Az alaposan felforgatott vé­dősorban Czérna és Brezniczky jelentette a megbízhatóságot, a többieknek nem nagyon volt alkalmuk a jó teljesítményre. A középpályán Megyerit szor­galma emelte társai fölé. Bér­czy, Lutz és Túri sokat kezde­ményezett, ám azok eredmé­nyességében nem volt köszö­net. A két csatár közül Balogh volt aktívabb, így a gólja — — amit ő harcolt ki — nélkül is jobb teljesítményt nyújtott, mint a fegyelmezetlensége mi­att a csapatát megcsonkító Nagy. A vendégeknél Csepregj, Szabó, Dobány és Czigány vállaltak sokat, és volt erejük mozgatni a már-már padlóra kényszerült csapatot. Farkast jó helyzetfelismeréséből elért gólja dicséri. Garamai József: —A játék képe alapján a döntetlen igazságos. Mészöly Kálmán: — Egy pontért jöttünk, és őzt sike­rült elérnünk. A 11-es ugyan vitatott körülmények között született, ám a játékvezető en­nek ellenére jól ellátta felada­tát. Kapu László Kaposvári Rákóczi—Siófoki Bányász 0-0 Kaposvár, 6000 néző. V.: Huták. Rákóczi SC: Kovács — Kurdi, Rácz, Deákvári, Barna — Prukner (Kraft, 84. perc­ben), Riczu, Biró, Bocz — Havasi (Csrepka, 56. perc­ben), Meksz. Edző: Csordás István. Siófok: Horváth — Brettner, Jancsika, Olajos, Ko- lovics — Marozsán, Keszeg, Quirikó — Boda, Palkovics, Lokátor. Edző: Kaszás Gábor. Rákóczi-rohamokkal indult a mérkőzés: Meksz nyolcméteres lövését Horváth a jobb sa­rokból ütötte ki. Válaszként Marozsán harmincméteres bombáját tolta a léc fölé Ko­vács. A 10. percben az előre­törő Boczot Jancsika buktatta a 16-oson, a szabadrúgás azonban elakadt a védőkön. Tízperces semmittevés után La­katos szögletrúgása okozott iz­galmat a Rákóczi kapujánál. Majd nem sokkal utána Riczu fejéről ütötte el a labdát az ötösön Horváth. A 38. perc­ben Marozsán húszméteres, nagyerejű szabadrúgása csat­tant a sorfalon. Góllal nyithatta volna a má­sodik játékrészt a hazai együttes, Meksz szorongatott helyzetben célozta meq a jobb sarkot, de Horváthnak sikerült szögletre tisztáznia. Tovább rohamozott a Rákóczi, Riczu és Bocz két ízben is ne­héz helyzetbe hozta a vendéq védelmet, de eredménytelenül. A 62. percben Rácznak akadt dolga, Lakatos elől a lövés pillanatában rúgta, el a lab­dát. A 63. percben Meksz leg­nagyobb helyzetét hagyta ki, 10 méterről elhamarkodottan csúnyán mellé lőtt. Két perc­cel később Biró az ötösről a fekvő kapust találta el. Hazai támadásokkal ért véget a ta­lálkozó. Akik vérbeli rangadóra szá­mítottak, elégedetlenül távoz­tak a Rákóczi-stadionból. A hadrendekből már az első ne­gyedóra után kirajzolódott, hogy a csapatok a biztonsá­got tekintik elsődlegesnek, megerősítették középpályás so­rukat, s igy kisebb erőkkel tá­madtak. A mérkőzés nagy ré­szében igy is a hazaiak vol­tak a többet kezdeményezők, de hogy nem sikerült gólt el­érniük, azt tehetetlen táma­dóiknak köszönhetik. Jutási Róbert További eredmények A PMSC—ZTE mérkőzés végeredményét eltaláló pályázó­ink közül a szerencse ezúttal Csery István Pécs, Tábor u. 7. szám alatti lakosnak kedvezett, aki a 100 forintos vásárlási utalványát postán kapja meg. Az e heti szelvények beér­kezési határideje pénteken déli 12 óra. Tippelni csak a lapból kivágott szelvényen lehet, amit szerkesztőségünk cí­mére (VDN 7601 Pécs, Hunyadi út 11.) kell eljuttatni). Főmérkőzés: PMSC—Rába ETO: ........................................................ Pótmérkőzés: Siófok—Békéscsaba: .................................................... A pályázó neve: ......................................................................................... Lakcíme: ...........................................................................................................”.. , ------------------------•-------------------------;------------------------------------------------­T atabánya—Váci Izzó 2-1 (1-1). Vác, 10 000 néző, v.: Nagy L. Gólszerzők: Zircher (26. p.), Kiprich (62. p.), illet­ve Mózner (34. p.). Sárga lap: Moldván (11. p.), illetve Kosztolnik (58. p.). Békéscsaba—Ü. Dózsa 2-1 (1-1). Békéscsaba, 12 000 né­ző. v.: Pádár. Gólszerzők: Csató (12. p.), Ottlakán (30. p.). illetve Katona (20. p.). Sárga lap: Szenti (55. p.), il­letve Eszenyi (55. p.), Kovács (62. p.), Szélpól (84. p.). Ferencváros—Videoton 3-0 (2-0). üllői út, 18 000 néző, v.: Puhl. Gólszerzők: Limper- ger (28. p.), Fischer (42. p.). Vaszil (76. p.). Sárga lap:Va- szil (50. p.), illetve Kanyok (14. P-). Haladás VSE—MTK-VM 2-0 (0-0). Szombathely, 10 000 né­ző, v.: Drigán. Gólszerzők: Il­lés (64., 73. p. — 11-esből). Sárga lap: Farkas (39. p.), Elekes (75. p.), Hegedűs (78. P-). Debrecen—Vasas 1-0 (1-0). Fáy utca, 4000 néző, v.: Lá­zin. Gólszerző: Steigerwald (27.-p.). Sárga lapok: Till 16. p.), Nagy (53.), illetve Elekes (44. p.), Kovács (54. p.). Rába ETO-Bp. Honvéd 4:2 (1-1). Győr, 17 000 néző. V.: Hartman. Gólszerzők: Hajszán (29., 77. p.). Mörtel (49. p), Rubold (55. p. — 11-esből), il­letve Lippai (13. p.), Sass (86. p.). AZ NB I. ALLASA 1. Bp. Honvéd 26 15 6 5 39-21 36 2. Tatabánya 26 13 9 4 56-29 35 3. Ú. Dózsa 26 11 10 5 45-27 32 4. Rába ETO 26 13 6 7 44-36 32 5. Haladás 26 9 10 7 35-32 28 6. MTK-VM 26 12 4 10 46-45 28 7. Ferencváros 26 9 8 9 38-31 26 8. Vasas 26 8 10 8 31-30 26 9. PMSC 26 9 8 9 26-29 26 10. Siófok 26 8 8 10 32-39 24 11. Vác 26 7 9 10 27-30 23 12. Békéscsaba 26 6 11 9 26-39 23 13. Zaloegerszeg 26 6 9 11 23-30 21 14. Videoton 26 4 13 9 22-29 21 15. Debrecen 26 7 6 13 29-42 20 16. Rákóczi FC 26 3 9 14 21-51 15 AZ MSZMP BARANYA MEGYEI BIZOTTSÁGÁNAK LAPJA Főszerkesztő: MITZKI ERVIN. Főszerkesztő-helyettesek: BÁLING JÓZSEF és LOMBOSI JENŐ R Í Kiadja a Baranya Megyei Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: DR. JÁDI JÁNOS. 1 l| fll H mm Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, 7601 Hunyadi út 11. Pf.:134 .r-gTri&HíT i Telefon: 15-000. Szerkesztőség telex: 12-421. Kiadó telex: 12-320. 1 81 fit 1 Készült a Pécsi Szikra Nyomdában. Pécs, Engel János u. 8. 7630. Telefon: 32-177. Telex: 12-211.------------------wz-------------------------------------- Felelős vezető: FARKAS GÁBOR. T erjeszti a Magyar Posta. Előfizethető: bármelyik hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a Posta hírlapüzleteiben és a hírlapelőfizetési és lapellátási irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A, 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással a HELIR 215-96162 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj: egy hónapra 11forint, negyedévre 33,- forint, félévre 66,- forint, egy évre 132,- forint. Indexszám: 25054. ______________________________________________. ____________________ISSM 0133-2007. ______________________________' v asárnapi lÜ % LÉ .. v asárnapi IL P ■ 1. Békéscsaba —Ú. Dózsa 2-1 1 2. Haladás VSE—MTK-VM 2-0 1 3. Váci Izzó—Tatabánya 1-2 2 4. Dortmund—Bayer Leverk. 2-2 x 5. Bayern Münch.—VfB Stuttg. 2-1 1 6. Waldhof M.—B. Uerdingen 2-2 i 7. Meppen-Osnabrück vasárnap játsszák 8. Freiburg —St. Pauli 1-1 i Pótmérközések: 14. Rába ETO—Bp. Honvéd 4-2 1 15. Rákóczi FC—Siófoki B. 0-0 x 16. Pécsi MSC—Zalaegerszeg 1-1 x A többi mérkőzést vasárnap játsx- szák. 46 versenyző 13 országból a Hungaroringen Ismét a kamionok dübörögnek Legalább harmincezren lá­togattak ki szombaton a Hun- garoringre a Hungarocamion Truck Trophy ’88 versenyeire. Ismeretes, hogy az idén nem EB-pontokért küzdenek a ka- mionosok a mogyoródi pályán, de ez a néző szempontjából pusztán formai kérdés. Ugyan­olyan jó és látványos verse­nyek szemtanúja lehet, mint az elmúlt évben volt. Sőt ezút­tal a kellemes időjárás is be­segített az egész napos ren­dezvény jó hangulatának a megteremtéséhez. Délelőtt befutott még né­hány versenyző, aki az ang­liai komposok sztrájkja miatt nem tudott időben átkelni a kontinensre, így az edzésekre már 46 pilóta (13 országból) sorakozott fel. A legnagyobb meglepetést Divina Galica, a mezőny egyetlen hölgytagja szolgáltatta, aki kategóriájá­ban (11 950 kcm alatti gépek) a legjobb edzésidőt érte el, megelőzve a teljes mezőnyt 94,1 km/órós átlagsebességgel. Galica, aki egyke a brit al­pesi síválogatott tagjaként há­rom téli olimpián is részt vett, nem is titkolta, hogy kategó­riájában sze/etne dobogós he­lyezést elérni. A magyarok közül Dinnyés László (Hungarocamion, Rába) a 11. Nagy György Gábor (Fő­taxi Volán, Star) a 12., Tamási László (Hungarocamion, Re­nault) a 12., Krasznai János (Hungarocamion, Mercedes) pedig a 8. edzésidőt érte el kategóriájában. A gépóriósok körül nézelőd­ve egy ,sor, tavalv méq nem látott technikai úidonsáqot is felfedezhetett a kíváncsiskodó. Megjelentek például a könv- nyűfém keréktárcsák (fellnik), egy Renault gépen pedig meg­jelent a tárcsafék is és a gu­misok is megjelentek a spe­ciális versenyre készített ka­miongumijaikkal. Megjelent a versenyen a szovjet MÁZ csa­pot is. Ezúttal már nem eqy- szerűen eqy fuvarban lévő szerelvényről lekapcsolt géppel, hanem versenyre felkészített vontatókkal és szervizzel. Említést érdemel, hogy a ka­mionokon kívül bemutatkoztak a Renault idei személyautói, az Ikarus új buszai, közöttük a legkisebb, a tízszemélyes mikrobusz is, és ott volt egy Puli-család is, a Hódgép kis­autói. Meg kell mondani, a Pulik a ringen sem vallottak szégyent. Igaz, hogy nem igazi autók, de szépek, meglepően kényelmesek. Ma folytatódik a nagy ver­seny. Dante Mandrelli olasz versenyző és Bedfordja nélkül. Ö ugyanis a délelőtti edzésen bukott, a Narexes mentőcsa­pat tagjai a szélvédő helyén segítették ki. Mandrelli sértet­len maradt, de a Bedford egyelőre csak kiállítási tárgy. Sok nézője van, dehót kissé roggyant és versenyképtelen. A brit Mel Lindsey, aki ta­valyelőtt Európa-bajnok volt, szintén kicsúszott a pályáról, a versenyt nem tudta befelez­ni, de ma valószínűleg ott lesz a második futam rajtjánál. A szombati két versenyfutam eredményei: Szövaut kategória (11 951- 14 100 kcm), első versenyfu­tam, hat kör, 12 induló: 1. Curt Göransson (svéd, Volvo) 15:30.79 perc, 2. Hans-Georg von'der Marwitz (nyugatnémet, MAN) 15:34.40, 3. Les Allen (brit, Volvo), 15:57.95 ... 10. Tamási László 16:59.13. Taurus kategória (14 101— 18 500 kcm), első versenyfu­tam, hat kör, 17 induló: 1. Richard Walker (brit, Ken- worth) 15:25.58 perc, 2. George Allen (brit, Volvo) 15:38.28, 3. Rolf Björk (svéd, Scania) 15:39.02, ...8. Krasznai János 16:11.92. A vasárnapi műsor: 8.20 óra: Havanna szivar kategória, bemeleaítő edzés. 8.40: Szövaut kategória, beme­legítő edzés. 9.00: Taurus ka- teqória. bemeleqítő edzés. 9.50: Havanna szivar kateqó- ria, második versenyfutam (hat kör). 10.50: Szövaut kategória, második vesenyfutam (hat kör). 11.50: Taurus kategória, má­sodik versenyfutam (hat kör). 12.50: Trabant-verseny amatő­röknek — edzés. 13.20: Tra­bant-verseny. 15.20: Hungaro­camion Nagydíj összevont ver­seny (12 kör). K. P. Labdarúgó NB III. Táncsics SE PVSK 3-1 (1-0). Vasút-pálya, 100 néző. V.: Lu- bastyik. PVSK: Tihanyvári — Herbszt, Merkler, Hámori, Re­ith —Jávor, Gergics, Fülöp (Sellei), Horváth — Hegyi, (Schmidt), Pazaurek. Edző: Lendvai Miklós. H. Táncsics: Bita — Bregovics (Újvári), He­vesi, Sztoics, Erdélyi — Stró- ber, Szatmári, Szántó (Hor­váth), Takács — Eckert, Mio- vecz. Edző: Köves László. G.: Eckert (2), Horváth, ill. Tihany­vári (11-esből). A Pannon Volán Siklósi Üzemigazgatósága FELVESZ: — autószerelőt, — karosszéria lakatost, — esztergályost, — autó-villamossági szerelőt. Jelentkezni lehet: Pécs, Diófa u. 4. I. em. 16. Dolgozóinknak és családtagjaiknak ingyenes, Hl. kedvezményes utazást biztosítunk.