Dunántúli Napló, 1987. október (44. évfolyam, 270-300. szám)

1987-10-18 / 287. szám

Labdarugó ül EB 1. Ilyen még nem volt Pécsett PMSC—Bp. Honvéd 3-0 (2-0) Újmecsekalja, 12 000 néző. V.: Huták. PMSC: Bodnár — Torna — Tomka, Hámori, Brez- niczky dr. — Megyeri, Bérczy (Lutz, a 83. percben), Túri, Czérna — Lovász, Márton (Nagy, a 65. percben). Edző: Garami József. Honvéd: Disztl P. — Disztl L. — SaMai, Fitos, Sikesdi, Cseh — Lippai, Fo­dor, Sass — Bodonyi (Roma- nek, a 60. percben), Kovács (Kerepeczki, a 71. percben). Edző: Bicskei Bertalan. Villámgyors kiugratással in­dított a Pécs, a berobbanó Lovász elől csak a 16-oson kí­vülre kifutó Disztl kapus tu­dott lábbal tisztázni. Az ellen- támadásnál Lippai húzott vol­na el a jobb oldalon, Brez- niczky belépőjével azonban hatástalanította a Honvéd pró­bálkozását. Az első hazai 'ro­hamok után fölénybe került a vendégegyüttes, de támadá­saikban nem volt átütőerő. A hazai középpályássor tagjai sok helycserével próbáltak rést teremteni a vendéqek vé­delmében, minek eredménye­ként Túri ugorhatott ki a jobb oldalon, de belőtt labdáját Sallai kétségbeesetten szöglet­re vágta Lovász elől. A követ­kező percben azonban Bodnár tornázhatott, mert előbb Ko­vács lapos lövését kellett el­csípnie, majd Bodonyi elé ve­tődve kaparintotta fneg a 11- es pontnál a labdát. Táma­dásban maradt a Honvéd és a 16. percben Fodor harminc méterről beadásnak szánt íve­lését csak a felső léc segítsé­gével tudta megkaparintani a pécsi kapus. A 19. percben a jobb oldalon elindult Lovászt Sass fellökte, amiért szabad­rúgáshoz jutottak a pécsiek. Túri 24 méterről nyeste közép­magason a labdát a kapu elé, s amíg Brezniczky elvitt magával két védőt, Hámori senkitől sem zavartatva, 3 mé­terről fejelt a bentragadt Disztl mellett a háló közepébe (1-0). A gólt követően megembe­relte magát a fővárosi együt­tes. Tehették, mert a jobb ol­dalon Tomka kétszer is nagyot hibázott, s bár Bodonyi az el­csúszó Torna mellett is ellőtte a labdát, az a gólvonallal pár­huzamosan átkerült a túlsó ol­dalra, ahol a jókor érkező Lip­pai a bal kapufa tövére vág­ta. Beszorult a Pécs és csak előrevágott labdákkal kísérelt meg indításokat kezdeni. A 28. percben Lovász iramodott el a jobb oldalon, beívelésére Disztl kapus nem mozdult, így a kö­zépen érkező Márton 5 mé­terről passzolhatott a hálóba (2-0). Görcsöket oldott a gól a pé­csieknél, mert szemre is tet­szetős megoldásokat produ­káltak a piros-fekete játéko­sok. Válaszként a 31. perc­ben Kovács célozhatta meg 10 méterről Bodnár kapuját, de Torna becsúszásával szögletre került a labda. A belépő után Kovács ápolásra szorult, de végül is folytatta a játékot. A szögletet követően Bérczy meg­mozdulása utón jutott szabad­rúgáshoz a Honvéd. A kapu közepével szemben 30 méterre leállított labdát azonban Sallai a felhőkbe küldte. Bekkelt a Pécs, és egy gyors indítás után Megyerit csak felrúgni tudták az ellenfél védői. Válaszként Lovász akasztotta Sasst. Sza­porodtak a szabálytalanságok, de a pécsi fal jól állta a tá­madásokat. Az utolsó előtti percben Megyeri fordított nagyszerűen Czérna elé, aki befelé kanyarodva 18 méterről lövésre szánta el magát,- Disztl csak az alapvonalra tudta tér nyerelni a labdát. Az utolsó pillanatban még Czérna gyűj­tött be egy sárga lapot Lippai felrúgásáért. Villámrajtot vett a szünet után a Pécs. Egy Honvéd vé­dők közé lehullott labdát Túri szelídített meg, Lovászhoz ját­szott, aki tisztán küldte kapu elé társát, de Túri a jó ütem­ben kivetődő Disztlbe vágta a labdát. Tíz percen ót a hazai játékosok lábán „folyt” a lab­da, ám összeszedték magukat a fővárosiak és Hómoriéknak minden tudására szükség volt, hogy távol tartsák kapujuktól Kovácsékat. Az eredménytelen­ség felpaprikázta a kispestiek hangulatát, minek következté­ben Sikesdi vesztette el fejét, s mivel felrúgta Hámorit, sár­gával hűtötte le Huták játék­vezető. A koccanások szapo­rodásával felizzott a közönség hangulata, ám Megyeri há­rom földön fekvő „búgócsiga” megoldása megnyugtatta őket. A lehiggadt kedélyekkel ki­egyenlítettebb lett a játék, egészen az utolsó negyed­óráig, amikor a’ minden min- deqy jelszóval, hosszú hajrát indított a Honvéd. Ők kezdték és ők bánták, mert a 79. perc­ben egy vendégszöglet után lepattant labdával Megyeri rajtoltatta Nagyot. A csereként beállt csatár jobb oldali sprint­je után kifli alakú ívelését a gólvonalon ragadt Disztl mel­lett Túri fejelte a kapu jobb oldalába (3-0). Ritkán sikerült a Pécsnek hazai pályán megverni a kis­pesti gárdát. Ami az . elmúlt közel négy évtized történetét illeti, erre csak négyszer került sor. Arra pediq. haav 3-9-lal k"ldiék el Pécsről a Honvédőt, bizony még soha nem volt példa. Ezen előielek birtoká­ban készült q hazai együttes az exbajnok foqadására. Szer­vezett felállásuk is sejtette, hogy nehéz küzdelemre ren­dezkedtek be, és nem számít­va Kónyát, a legerősebb fel­állásban vették fel a harcot. Sikeresnek bizonyult, hogy megszállva a pálya középső részét megszűrték a vendégek támadásait és egy-két húzás­ból felépített támadásaikkal próbálták bevenni Disztl kapu­ját. Az, hogy már az első fél­órában kétgólos előnyhöz ju­tottak, már sejteni -engedte; ezen a találkozón a hazaiak kezében van a sebességváltó. A kétgólos előnyük birtokában rákényszerítették harcmodoru­kat az irányítót nélkülöző ven­dégekre, s amikor azok már a legelemibb védekezésről is lemondtak a szépítés érdeké­A PMSC—Bp. Honvéd mérkőzés eredményét egyetlen pályázónk találta el, igy a neki járó 100 forintos vásár­lási utalványt postán küldjük el. A nyertes: Kispap György, Keszü, Petőfi u. 42. sz. alatti lakos. Az e heti szelvények beérkezési határideje pénteken déli 12 óra, pályázni csak a lapból kivágott szelvénnyel lehet. Azt a szerkesztősé­günk címére (7601 Pécs, Hunyadi út 11.) kell beküldeni. Főmérkőzés: ZTE—PMSC: Pótmérkőzés: Siófok—Kaposvár: A pályázó neve: Lakcíme: ben, mintegy kegyelemdöfés­ként megkapták a harmadik gólukat. Garami József: — Győzel­münk értékét növeli, hogy egy nagyszerű csapatot győztünk le. Bicskei Bertalan: — Az ele­jén nekünk is voltak helyze­teink, de azok kimaradtak. 2-0 után egyértelműen jobb volt a PMSC. Kapu László SPORT vascirnapi Haladás VSE-Siófoki Bányász 1-1 (0-0) Szombathely, 6000 néző. V.: Bay. Haladás VE: Kutasi, -— Vörös I., Vörös Cs., Wágner, Görög, — Nagy, Marton (Ba­ranyai, a 60. p.) Illés, Elekes, — Dómján, Schröter. Edző: Novák Dezső. Siófoki Bányász: Horváth—Brettner, Szabó, Olajos, Balázs, — Kolovics, Palkovics, Quiriko, — Boros­tyán (Boda, a 61. p.) Zsadá- nyi, Lakatos. Edző: Kaszás Gá­bor. A szerdán tragikus baleset következtében elhunyt kiváló szombathelyi labdarúgóra em­lékezve egyperces gyász-szü­netet tartottak a mérkőzés előtt. Az első percekben a Haladás igyekezett meglepni ellenfelét. A második percben Wáqner került jó helyzetbe a balösszekötő helyén, de 10 méteres lövését Horváth nagy bravúrral védte. A 20. perc­ben Palkovics beadását Zsa- dányi 13 méterről fejelte a jobb alsó sarok felé, de Kuta­si ujjheggyel szögletre tolta a labdát. A második félidőben, az 59. percben Zsadányi cselezte Te magát az alapvonalig, onnan visszagurított Brettner elé, aki­nek 16 méterről leadott nagy lövése után Kutasi a levegő­ben úszva húzta le a labdát. A 82. percben Boda az alap­vonalnál cselezgetett a bal oldalon, majd középre lökte a labdát és Lakatos 3 méterről a kapu bal oldalába pofozta. (0-1). A 86. percben Nagy ka­pott egy hosszú indítást Quiri- kóval a nyomában beért a 16-oson belülre, ahol mindket­ten a földre zuhantak. A já­tékvezető 11-est ítélt. A bün­tetőponttal letett labdának a sértett futott neki és nagy nyu­galommal a jobb alsó sarok­ba lőtte. (1-1). Juhász Gyula Kaposvári Rákóczi-Úioest 0-0 Kaposvár, 7000 néző. V.: Molnár L. Rákóczi: Sándorfi, - Kurdi, Deákvári, Riczu, Kraft, — Brukner, Rácz, Ba­logh, (Bocz a 62. percben), Adorján, - Havasi, (Biró a 73. p.), Meksz. E.: Csordás István. Ü. Dózsa: Kakas, - Schneider, (Szabó a szünet­ben), Szélpál, Varga, Kecs­kés, (Schott a 67. p.) — He- rédi, Steidl, Kozma, Kovács, Rostás, Katona. Edző: Göröcs János. Egy-egy formás akció és négy szöglet jelezte a két csapat támadókedvét. A 22. percben vezetést is szerezhe­tett volna a hazai együttes. Meksz egyedül kiugorhatott volna középen, de a labdá­ra lépett, s a mögötte érkező Brukner 17 méterről alig lőtt a bal alsó sarok mellé. 10 perccel később Brukner lab­dáját Meksz át is vehette volna gólhelyzetben, de elha­markodottan a magasba lök­te a labdát. A csatár a 41. percben ismét helyzetbe hoz­ta magát, de lövése megint csak célt tévesztett. Szünet után az újpestiek kezdtek jobban, Steidl közeli lövését fogta vetődve Sándor­fi. A másik oldalon Adorján puskázott el egy jó lehetősé­get. Ezután Katona közeli lö­vése a bal kapufán csattant. A 67. percben Sándorfi két­szer is merész belevetődéssel tisztázott az újpesti csatárok elől. Tíz perccel később Rácz közeli lövésébe lépett bele Varga. Jutási Róbert További eredmények Rába ETO-Debrecen 2-1 (2-0). Győr, 10 000 néző. V.: Nagy L. Gólszerzők: Csikós (6. p.), Szabó (38. p.), illetve Melis (88. p.). Sárga lap: Melis (32. o.). Vasas-MTK-VM 1-0 (1-0). Fáy utca, 15 000 néző. V.- Kovács I. L. Gólszerző: Híres (14. p. — öngól). Cserék: Tu- boly helyett Csorba (67. p.) Bodnár helyett Nyúl (88. p.), illetve Kiss L. helyett Boda (12. p.), Szeibert helyett Hu- szák (52. p.). Tatabánya-Békéscsaba 5-0 Békéscsaba, 7000 néző. V.: Szilágyi. Gólszerzők: Plotár (21. p.), Krasnyánszky (23. p - öngól), Kiprich (55. p.), Zircher (63. p.), Moldván (83, p.). Sárga lap: Lakatos (11. p.), Moldván (48. p.). Kosárlabda Egy vasutas kosár jugoszláv módra, azaz az Amerikából érke­zett Peredi kivitelezésében. Fotó: Kóródi Gábor PVSK-SÁÉV 109-106 (53-55) NB I. férfiak. Pécs, Városi Sport- csarnok, 300 néző. V.: Bacsfay, Ge- réb. PVSK: Marijanovics (8), Rich­ter (19), Kövecses (9), Rabb (34), Peredi (11). Cs.: Ottó (10), Sza­mosi (—), Füzy (14), lícsik (4). SÁÉV: Kostencki (24). Monok (38), Stickel (12), Kovács (22), Pestality (5). Cs.: Bórák (2), Magyarfi (2). Edző: Jerzy Frolow. A kicsiny, de annál lelkesebb pé­csi kosárlabda-törzsközönség az első félidőben jobbára fej-fej melletti küzdelmet láthatott. Látványos trip­lák után kezdetleges lépés- és más hibák következtek, ami arra utalt: ez a mérkőzés még nem vetekedhet egy Zadar—Cibona jugoszláv tv-ran- gadóval (egyidőben volt mindkettő). A gyengébb csapatjátékot mutató pécsiekben egy ideig Rabb triplái tartották a lelket, a kaposváriak in­kább a palánk alól kísérleteztek —• többnyire sikerrel. Később eltűntek a hazai hármasok, el is húzott 9 ponttal, 49-40-re a SÁÉV. Monok (21) és Rabb (23) pont tűnt ki eb­ben a játékrészben, amely a vé­gére ismét szoros lett. ök mozgat­ták a csapatokat, ugyanakkor gyak­ran betaláltak. A szünet után mit sem változott a helyzet. A két dobógép változat­lanul szórta a kosarakat. Marijano­vics a 27. percben kipontozódott, de ez sem döntött el semmit. Akár­mikor nézett az ember az eredmény- jelzőre, mindig egyenlő körüli ál­lást láthatott. Az előzményekből ítélve izgalmas hajrára lehetett szá­mítani. Igy is lett. Sorra pontozód­tak ki a játékosok (Füzy, Ottó, Ko­vács, Monok), és az idegek csa­tájából a PVSK került ki győztesen. Czéh László: — Végig idegesen játszottunk. A második félidőre fel­javult a védekezésünk, ez döntött. Jerzy Frolow: A végén két bírói tévedés történt, mindkettő a kárunk­ra. Ez is befolyásolta a végered­ményt. H. L. Dombóvári VMSt—Soproni SE 94-85 (43-39). Dombóvár, 600 néző. V.: Major Gy. és Nagy J. Dombó­vár: Ács (13), Chudeusz (4), Mie- dizik (34). Molnár (4). Lovász (2). Csere: Halmos (7), Czimbalek (—), Kerényi (24), Jászberényi (6). Ed­ző: ifj. Szittya Imre. A második fél­idő elején támadásban és védeke­zésben ritmust váltott a Dombóvár és olyan előnyre tett szert, amelyet a vendégek csak csökkenteni tudtak a hajrában. A Sopron legeredmé­nyesebb dobói: Németh (17) és Major (15). Atomerőmű SE—Honvéd Táncsics SE 94-91 (44-46). Paks. 500 néző. V.: Varga—Szász. Atomerőmű: Ju­hász 13, Nagy 11, Morgen 28, An­toni 6, Maár. Csere: Búzási 16, Szafnauer 17, Molnár 3, Kirr. Edző: Simon Károly. Honvéd Táncsics: Ko­vács 4, Simon 15, Bosznai 8, Voj- voda 17, Gosztonyi 24. Csere: Tóth K. 23. Edző: Magyar András. A pak­si csapat nagy küzdelemben szerez­te meg a győzelmet. Jók: Szafnauer, Morgen, Nagy, illetve Gosztonyi és Tóth. Területi bajnokság Paksi SE—Pécsi BTC 5-1 (4-1). Bőrgyári pálya, 50 néző. V.: Pole- csák. PBTC: Bérezés — Bálint, Pán- czél I., Matoricz, Jelena — Bodó (Takács), dr. Zsolt (Varsányi), Ni­kol ics — Gettó, Sütő, Pánczél II. Edző: Vincze György. Paksi SE: Bartha — Kun, Blatt, Prancz, Hi- regi — Izsák, Kolarics (Somogyi), Kovács, Horváth — Balogh, Rácz (Tóth). Edző: Márkus József. Végig jó iramú mérkőzésen, imponáló já­tékkal nyert a paksi együttes. Gól­lövők: Blatt, Rácz, Izsák, Kolarics, Balogh, ill. Sütő. TOTO 1. Vasas-MTK-VM 2. PMSC—Bp. Honvéd 3. Békéscsaba—Tatabánya 4. Eintracht Frankfurt— 1. FC Köln 5. B. Mönchengladbach— Werder Bremen 6. Hamburger SV— VFB Stuttgart Pótmérkőzések: 14. Kaposvár—Ú. Dózsa 16. Haladás VSE—Siófok 1-0 1 3-0 1 0- 5 2 1- 1 x 1-2 2 3-0 1 0- 0 x 1- 1 x A többi mérkőzést vasárnap játsz- szák.-trerm KONZUM vix)* ÁRUHÁZ (2-0). AZ NB 1. ÁLLASA: 1. Ű. Dózsa 10 6 3 1 22- 8 15 2. Rába ETO 10 6 3 1 18-12 15 3. Tatabánya 10 5 3 2 29-10 13 4. Haladás 10 3 7 — 13- 7 13 5. Pécsi MSC 10 4 4 2 12- 6 12 6. Vasas 10 4 4 2 16-14 12 7. Bp. Honvéd 10 4 3 3 12-12 11 8. Siófok 10 3 3 4 11-14 9 9. Békéscsaba 10 2 5 3 8-15 9 10. Ferencváros 9 2 4 3 10-10 8 11. Váci Izzó 9 1 6 2 9-98 12. Zalaegerszeg 9 3 2 4 10-12 8 13. Debrecen 10 2 4 4 11-19 8 14. MTK-VM 10 2 2 6 12-26 6 15. Kaposvár 10 1 3 6 11-22 5 16. Videoton 9­4 5 6-14 4 A gól lövő lista élcsoportja: • gólos: Melis (Debrecen), 7 gólos: Kiprich (Tatabánya), Szo­bád! (Vasas), 6 gólos: Plotár, Vincze J. (mind­kettő Tatabánya), 5 gólos: Hondel (Rába ETO), Ros­tás, Steidl (mindkettő 0. Dózsa). Könyv- és hanglemez­dedikálás a Konzumban! SÓLYOM KATALIN SZÉLKIÁLTÓ^GYUTTES október 19-én 16 és 17 óra között várják az érdeklődőket az áruház II. emeletén. Este 7 órától SZÉLKIÁLTÓ KONCERT a KONZUM ÉTTEREMBEN (Belépőjegyek a helyszínen válthatók) Jó vásárlást és jő szórakozást kívánunk! A VM« p<olMé.|* I vasárnapi Dunántúli napló Az MSZMP Baranya Megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Lombos! Jenő Kiadja a Baranya Megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: dr. Jádi János Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs. Pf.: 134. Hunyadi út 11.7601 Telefon: 15-000 19 óra után: 15-726 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Előfizetési díj egy hónapra 11,— Ft negyedévre 33,— Ft félévre 66,— Ft egy évre 132,— Ft Készült otszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-21' Felelős vezető: Farkas Gábor Terjeszti n Magyar Posta Előfizethető bármely hírlaokézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a Posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapellátási Irodánál (HELIR) Budapest. V., József nádor téri., — 1900 —, közvetlenül vaqy postautalvónvon. valamint átutalással a HFUR 215-06162 pénzfnmolmi i*l**srámra. ISSN Indexszám: 25 051