Dunántúli Napló, 1985. március (42. évfolyam, 58-88. szám)

1985-03-17 / 74. szám

Vivó Pannónia Kupa Á pécsiek győzelmet érdemeltek volna PMSC—Vasas 2-2 (2-1) Újmecsekalja, 8000 néző. V.: Jaczina. PMSC: Kollár —. Kin­cses, Róth A., Schulteisz, Brez- niczky dr. — Lutz, Dárdai, To­nna, Lőrincz, (Réfi, a 79. perc­ben) — Mészáros, Dobány. Edző: Rónai István. Vasas: Ka­kas — Farkas, Hires, Balogh, Csorba — Pecha, Birinyi dr., Rácz, Katona (Szijjártó, a 66. percben) — Borostyán, Kiss. Edző: lllovszky Rudolf. Méa csak ízlelgették a já­tékosok az ideálisnak egyálta­lán nem nevezhető talajt, ami­kor már lehetőségük nyílt az ölelkezésre a Vasas-labdarú­góknak. Az 5. percben Csorba ívelt be balról a szögletzászló közeiéből szabadrúgást. A be­felé kanyarodó labdára Híres mintaszerűen érkezette az 5-ről a kapu közepébe fejelt. (0-1). A köv kező tíz percben Do­bány (k< szer) és Lőrincz adott munkát Kakasnak, azonban egyiküknek sem sikerült be­venni a Vasas kapuját. Az első negyedóra vége felé Mészá­ros és Farkas kakaskodott egy­mással, de Jaczina játékvezető csak a pécsi fiút zabolázta meg egy sárga lappal. A 36. percben óriási egyenlítési le­hetőséget szalasztott el Mé­száros. Lőrincz mesteri átadá­sával kilépett, kicselezte Far­kast és Hírest, de centiméte­rekkel a jobb kapufa mellé gurított. (— Mészáros: Az utolsó pil­lanatig nem tudtam eldönte­ni, hogy melyik sarokra irá­nyítsam a labdát. Ezért kellett, pillanatok tört része alatt dön­tenem, s emiatt volt baj az irányzékkal.) Két perc múlva viszont hely­rehozta hibáját, egyenlített. Dobónv adott be jobbról, az egyedül felejtett Mészáros pe­dig nyolc méterről a bal sarok- . ba fejelt. (1-1). A 43. percben ismét Mészáros ragadtatta tapsra a nézőket. Egy Lutz— Dárdai akció végén utóbbi lőtt be iobbról, az alapvonal tájé­káról. A labda Lőrincz előtt még elsuhant, Mészáros előtt azonban nem, a korábbi gól­lövő szinte a gólvonalról kana­lazta a (hálóba a labdát (2-1). A lefújás előtti pillanatokban Brezniczky kapott sárga lapot, mert nem engedett elvégezni egy Vasas-szabadrúgást. A szünet után az 54. percben ismét Mészáros került holtbiz­tos gólhelyzetbe. (Lőrincz sar- kalását „megették” az angyal­földiek). A csatár azonban ki­várt és végül szöglet lett csak a dologból. Röviddel utána Bo­rostyán iramodott meg a jobb szélen, Kollárral nézett csak farkasszemet, de úgy látszik a pécsi kapus tekintete meg- igézte, mert a vendégek jobb­szélsője belelőtte a labdát. A 63. percben Dobány a 11-es pontról kísérletezett, Kakas ök­lözve védett. Hat perccel ké­sőbb Híres és Dobány össze­akaszkodott, mindketten eles­tek, és a földről Hires már egy sárga lap tulajdonosaként ká­szálódhatott fel. A 74. percben egyenlített a Vasas. Mészárost visszarántotta Birinyi doktor, a bíró azonban tovább engedte a játékot. A labda az akció végén Csorbához került, aki balról bekanyarított és Boros­tyán a túlsó kapufánál három méterről a hálóba bólintott. (2-2). Az utolsó negyedóra már nem hozott változást az eredményben. Mind a két csapat győztes­nek hitte magát ezen a talál­kozón eqy ideig. A Vasas a korai vezető gólja után már páholyban érezte magát, de a feljavult pécsiek fordítani tud­tak a szünetig. A fordulást kö­vetően, 2-1 után úgy tűnt, a pécsieké lesz a győzelem, de elég volt egy védelmi kihagyás és az angyalföldiek visszamen­tették az egyik pontot. A mér­kőzés végig jó iramú, küzdel­mes volt, ilyen talajhoz képest a játékra sem lehet panasz. A PMSC közelebb állt a győze­lemhez, de 2-2 után már nem tudott ismét újítani. A PMSC- ben Kollárnak nem sok dolga akadt, a gólokat nem védhet- te. A hátvédsor legjobbja Róth A. volt, kár, hogy a védőné­gyes egyszer elmélázott a má­sodik félidőben, ezért góllal bűnhődött a piros-fekete együttes. A középpályások kö­zül Dárdai elnyühetetlen volt, Torna ügyesen kevert elöl. Do­bány továbbra is „alkotói vál­ságban” van. Mészáros na­gyon élt ezen a talajon, min­den megmozdulása gólveszé­lyes volt, két találata pedig a mezőny eayik legjobbjává eme­li. A Vasasban Birinyi dr., Csorba, Hires és Pecha dicsér­hető. Rónai István: — Győzelmet érdemeltünk volna. Sajnálom a játékosaimat, mindent meg­tettek az újabb teljes sikerért, de ezúttal be kellett érniük a döntetlennel. lllovszky Rudolf: — Csapa­tom akarata, küzdőszelleme ezúttal is dicséretes volt, ha­bár a játékunk ezúttal akado­zott. Értékes pontot szereztünk. Horváth László TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Csepel—Ü. Dózsa 2-1 (0-0). Csepel, 5000 néző, v.: Roxin. Góllövők: Csucsánszky (11-es- ből), Tulipán, illetve Kerekes. Kiállítva: Varga (62. p.). Bp. Honvéd—SZEOL AK 3-0 (1-0). Kispest, 5000 néző, v.: Puhl. Góllövők: Détári 2 (egyet 11-esből), Dajka. A PMSC—Vasas mérkőzés eredményét eltaláló pályázóink közül a szerencse Regős Lajos, 7800 Siklós, Köztársaság tér 1/B. sz. alatti lakosnak kedvezett, akinek a 100 forintos vá­sárlási utalványt postán küldjük el. E heti szelvények beér­kezési határideje péntek, déli 12 óra, címünk: Vasárnapi Dunántúli Napló Szerkesztősége, 7601 Pécs, Hunyadi út 11. Fömérkőzés: ZTE—PMSC: ............................................................ Pó tmérkőzés: 0. Dózsa—Videoton: ........................................... A pályázó neve: ................................................................................. A pályázó lakcíme: ......................................................................... Ferencváros—Haladás 0-0. üllői út, 14 000 néző. V.: Hart­mann. Békéscsaba—DMVSC 5-3 (4-0). Debrecen, 5000 néző. V.: Szabó B. Góllövők: Kanyári (2), Takács, Vigh, Szekeres, ill. Magyar B., Deákvári, Kiss. Eger SE—MTK VM 1-0 (1-0). Eger, 6000 néző. V.: Büki. Gól­lövő: Szebegyinszky. Rába ETO—Videoton 2-1 (1-0). Székesfehérvár, 15 000 néző. V.: Németh L. Góllövők: Szabó O., Mile, illetve Májer. az nb i. Állasa 1. Bp. Honvéd 18 11 4 3 31-12 26 2. Videoton 18 10 4 4 28-16 24 3. Rába ETO 18 9 4 5 31-30 22 4. Csepel 18 8 4 6 17-12 20 5. Debrecen 18 7 6 5 24-22 20 6. Zalaegerszeg 17 7 5 5 27-20 19 7. Ú. Dózsa 18 8 3 7 22-16 19 8. Haladás 17 7 5 5 19-13 19 9. PMSC 18 6 6 6 19-18 18 10. Vasas 18 5 7 6 31-28 17 11. MTK-VM 18 6 4 8 22-22 16 12. Békéscsaba 18 7 2 9 23-34 16 13. Tatabánya 17 6 3 8 24-28 15 14. Ferencváros 18 6 3 9 20-25 15 15. Eger 18 5 4 9 13-25 14 16. Szeged 17 1 2 14 14-44 4 A- Tatabánya—ZTE mérkőzést ma játsszák. Juniorbaj'nokság PMSC-Vasas 2-0 (0-C). Ko- vócstelep, 200 néző. V.: Sár­kány. PMSC: Bodnár - Paletta, Vidák (Bruder), Kónya, Palacz- ki - Túri, Bendes, Goják (Ézsi) - Vető, Pillinger, Bojás. Edző: Garami József. Góllövők: Pil­linger, Vető. A pécsi csapat legjobbjai: Bodnár, Kónya, Bendes és Túri voltak. ' Kosárlabda A PVSK-nők bravúrja PVSK—BEAC 90-85 (40-42, 80-80). NB I. nők, Budapest. PVSK: Varga (17), Hollós (30), Sztojkovics (16), Balázs (13), Kiefer (6). Cs.: Cservenkáné (6), Horváth (2). A pénteken lapzárta után lejátszott mérkőzésen, hosszab­bításban kivívott győzelmével a PVSK nagy bravúrt hajtott végre. A vasutasok ezzel az idegenbeli sikerrel a legjobb négy magyar női kosárlabda­együttes közé verekedték ma­gukat, s a rájátszásban az elő­döntőben a Tungsram SC-vel játszanak. (Értelemszerű, hogy a play off során, a BEAC el­leni két PMSC-győzelem mi­att, nem lesz hétfőn harmadik, mindent eldöntő találkozó a városi sportcsarnokban). A BEAC-ban Glaser (23) és Má- tay (20) volt a két legponterő- sebb játékos. * MÁV Nagykanizsai TE—Szi- aetvár 100-45 (55-25). N-B II. férfimérkőzé.s, Nagykanizsa. Kecskemét—PVSK 99-84 (42-34). NB I. férfiak, Kecske­mét. Ld.: Felföldi (23), Gulyás, Boros (21-21), ill. Varasdi (18), Rab, Tóth (15-15). P. Postás—Pét 63-52 (32-25). NB 11. nők, Pécs. Pét—P. Postás 71-70 (27-30). NB II. férfiak, Pécs. Területi bajnokság H. Táncsics SE—Boly 1-0 (1-0). Kaposvár, 400 néző. V.: Dörnyei. Táncsics: Lukács — Miklós, Drágán, Macsi (Klom- fár), László — Papp L., Meksz, Kolompár — Gállá (Gyurkó), Ju­hász, Pfeiffer. Edző: Csordás Győző. Boly: Puch - Papsity, Mózer, Fitt, Nagy — Marián, Márkus (Schneider), Frőhling — Ratting, Varga, Bagoly. Mb. edző: Kövi István. A Táncsics az első félidőben akár na­gyobb előnyre is tehetett volna szert. A hajrában a Báty két­ségbeesetten küzdött az egyenlítésért - sikertelenül. G.: Juhász. A párbajtőrözők maratoni csatája A párbajtőrvívók versenyez­tek a Pannónia Kupa Nemzet­közi Vívóverseny harmadik napján, szombaton. Reggel 101 indulóval kezdődtek meg a küzdelmek a városi sport- csarnokban. Magyarok mellett jugoszlávok, egyiptomiak és NDK-beliek léptek pástra. A legnagyobb érdeklődés a vi­lágbajnok Pap és a Világ Ku­pában vezető Kolczonay E. szereplését kísérte. A nagy mezőny miatt elhú­zódott a verseny. Húsz csoport­ban kezdtek és csak délután 4 órára alakult ki a 32-es táb­la mezőnye, ahova a magyar vívók mellett három NDK-beli Zsolnay— Beremend 2-0 (1-0). Ifjúsági stadion, 50 néző. V.: Kovács I. Mély talajú pályán,, megérdemelt hazai győzelem született. GóHövő: Lauer (2). P. Kinizsi—P. Postás 3-1 (2-1). Kovácstelep, 50 néző. V.: Horváth. Küzdelmes találkozón a hazai csapat rászolgált a két pontro. Góllövők: Borovácz (11- esből), Juhász, Pál, ill. Nagy (11 -esből). Steinmetz SE—BükkÖsd 2-0 (1-0). Postás-pálya, 100 néző. V.: Berták. Minden tekintetben versenyző jutott. A világbajnok Pap simán vette az akadályo­kat, egyenes ágon jutott a döntőbe, csak úgy, mint Szé­les (BVSC), Ulej (0. Dózsa), Bárdy (Ü. Dózsa). Kolczonay E. 10-2 arányban alul maradt Szélessel szemben és a vigasz­ágra kényszerült, ahol végül is biztosította a nyolcas döntő­ben való részvételét. Ugyan­csak a vigaszágról került a döntőbe Dobi (Csepel), Szo- kol (OSC) és Koslowsky (NDK- beli). Az öttusázók közül Bárdy és Dobi vívott legjobban, a döntőbe jutottak mind a ket- • ten. A döntő csörtéit lapzárta után vívták. jobban játszó Honvéd Stein­metz SE biztosan győzött a lel­kesen játszó vendégek ellen. Góllövők: Csibi, Varga, Vasasi Bányász—Drávátok 2-1 (1-1). Kovácstelepi pálya, 50 néző. V.: Kovács N. A hely­zetei, jobban kihasználó bá- nyászcsGpat nehezen nyert. G.: Vargc (2), illetve Buni. Geresdlak—Hunor SK 1-0 (1-0). Pécsbányatelep, 100 né­ző. V.: Tatai. A vendégek el­len képtelen volt kibontakozni a hazai csapat. G.: Magyarosi. 1. Kaiserslautern-Hamburg elmaradt 2. Bielefeld—Frankfurt 2-2 * 3. Dortmund—1. FC Köln 2-0 1 4. Karlsruhe—Mönchengladb. 0-1 2 5. Braunschweig—Schalke 04 4-2 1 6. Fortuna Köln-Freiburg 0-0 « A többi mérkőzést vasárnap játsszák. Mai sportműsor LABDARÚGÁS. Területi bajnokság; Mázaszászvár-K. Rákóczi, Máza» szászvár, 15.00. Paks—Szigetvár, Paks, 15.00. Komló—Siklós, Komló, 15.00. Sellye—Nagyatád, Sellye 15.00. Mo- hács-Kisdorog, Mohács, 15.00. PVSK—Újpetre, PVSK-pálya, 15.00. Megyebajnokság: PBTC-Somberek, Bőrgyár-pálya, 10.00. Szentegát- U. PEAC, Szentegát, 14.30. Harkány— P. Gázmű, Harkány, 14.30. Villány— Dunaszekcső, Villány, 14.30. VÍVÁS. Pannónia Kupa nemzetközi verseny (női tőr), városi sportcsar­nok, 8.00. ÚSZÁS. Olimpiai reménységek ver­senye, Hullámfürdő, 10.00. MOTOCROSS. Háromórás nemzet­közi időtartamverseny, Csertető, 13.00. Gyermekverseny, Csertetö, 10.00. TÁJFUTÁS. Tenkes Kupa, Turony, 10.30. KOSÁRLABDA. NB II. férfiak: U. PEAC—Győri Közlekedési Főiskola, POTE-csarnok, 15.00. P. Postás-Pét, Komarov Gimnázium, 12.45, NB II. nők: p. Postás—Pét, Komarov Gim­názium, 11.00. RÖPLABDA. NB II. férfiak: Pécsi VM-DUTÉP SC, Öz u., 12.00. NB II. nők: U. PEAC-BHG SE* Műszaki Fő­iskola, 12.00. Szegedi Építők—Mo­hács, Szeged, 12.00/ Pécjfci VM- Pápa, Őz u., 10.00. SAKK. OB I. férfiak: PMSC-SzoU noki MEZŐGÉP, MÉV-központ, 9.00. NB II. férfiak: MÉM SK-Komló, Bu­dapest, 8.30. TORNA. Területi középiskolás baj­nokság, Komarov Gimnázium, 9.00. H. I. Megye bajnokság Az ÉPGÉP Pécsi Gyára felvesz: PÉCSI TELEPÉRE O lakatos szakmunkásokat, O hegesztő szak- és betanított munkásokat, O takarítónőt. SZERVIZSZERELÖ HELYI ÉS KÜLSŐ MUNKÁRA O vilanyszerelő és O lakatos szakmunkásokat. MOHÁCSI TELEPÉRE O lakatos szakmunkásokat. O hegesztő szak- és betanított munkásokat. JELENTKEZÉS: Pécs, Nagyárpádi u. 11. sz. alatt, az üzemvezetőnél, ill. szerviz vezetőnél. Mohács, Budapesti u. 12. sz. alatt, a gyáregység vezetőnél. ffPCTl vasárnapi Dunántúli napló Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Lombosi Jenő Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 19 óra után: 15-726 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Farkas Gábor Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető bármely postahivatalnál és kézbesítőknél Előfizetési díj egy hónapra 11,— Ft, negyedévre 33,— ' Ft, félévre 66,— Ft, egy évre 132,- Ft. Indexszám: 25054 ISSN 0133-2007