Dunántúli Napló, 1985. február (42. évfolyam, 30-57. szám)

1985-02-18 / 47. szám

Labdarúgó nemzetközi DN Kupa At osztrák játékosok és vonták A Pécsújhegyen lejátszott két mérkőzéssel be­fejeződött a Dunántúli Napló Kupa nemzetközi labdarúgótorna. A vasárnapi játéknapon először a Nagykanizsa 2-0-ra legyőzte a Kaposvárt, majd a Grazer AK 1-0-ra bizonyult jobbnak a PMSC- nél. A Nagykanizsa tegnapi győzelmével elnyerte a kupát, jobb gólkülönbségével. Második az AK Graz, harmadik a PMSC, negyedik a Kaposvári Rákóczi, lett. A mérkőzések után, az Eszék étteremben volt a díjkiosztó ünnepség. Ezen találtak gazdára a különdijak is. A legjobb kapus Csáki László (Nagykanizsa), a legtechnikásabb játékos Zseli- mir Vidovics (Graz), a legjobb góllövő Kelemen Sándor (Nagykanizsa, 2 góllal) lett. Különdijat kapott, mint ígéretes tehetség, Gernot Koleznig (Graz). Az edzői pályán eddig legnagyobb si­kereket elért volt osztrák szövetségi kapitány, Helmuth Senekowitsch (Graz) is kapott egy tisz­teletdijat. Grazer AK— Pécsi MSC 1-0 (0-0) Lőcsei Attila, a PMSC ügyvezető elnöke köszönti az ünnepélyes díjkiosztón a megjelenteket (Mellette az osztrákoknak tolmá­csoló hölgy látható.) A pécsiek egy csoportja. Balról Schulteisz, Réfi, Goják, Mészáros. Helmut Senekowitschnek, a Grazer AK edzőjének Mitzki Ervin, lapunk főszerkesztője nyújtotta át a tiszteletdijat Zselimir Vidovics lett a torna legtechnikásabb játékosa Läufer László képriportja Fécsújhegy, 800 néző. V.: Ke­lemen. Grazer AK: Trost — Wi- risitz, Marko, Deveskobi, Zunelli (Marehl) — Vidovics, (Mvik), Steinbauer, Dichholzer — Pigel, Koschak (Schwiker), Koleznig. Edző: Helmuth Senekowitsch. PMSC: Kollár — Schulteisz (Lutz), Torna, Róth, Brezniczky — Gal- lai, Dárdai, Lőrincz — Udvardi (Réfi), Dobány, Mészáros (Ben- des). Edző: Rónai István. A középkezdés után Schul- teisztől elpattant a labda, Pigel rácsapott és megugrott a pécsi 16-os felé, amelynek vonalán Torna kapcsolta le tőle a lab­dát, A következő percben egy hátulról indított labdával Ko­leznig indult meg, már 0 16-os- on belül járt, amikor visszasar­kal': labdáját Kollárnak sikerült felszednie. Megpróbált táma­dásokat indítani a Pécs, ám a vendégek jobban alkalmazkod­tak az inkább jéglabdának megfelelő pályához. így a mé­lyen hátulról előrevágott labdá­ikra az ő csatáraik érkeztek és forgatták meg alaposan a ha­zai védelmet. Negyedóra eltel­tével harcolt ki szögletet a PMSC. Dárdai belőtt labdáját Schulteisz kapásból magasan a kapu fölé vágta. A következő támadásnál Udvardi ívelt be jobbról, labdáját most Torna küldte kapásból magasan a lég­térbe. A huszadik percben össz­tűz alá vették a pécsiek a gra­zi kaput, három szögleten kívül azonban nem sikerült mást el­érniük. A beszorult védőfalból Pigel lopott el egy labdát, megiramodott vele. Kollár mesz- szire kifutott eléje, és a csatár 20 méterről leadott lövését láb­bal sikerüli tisztáznia. A 21. percben járt az óra mutatója, amikor egy magasan előre lőtt labdát Róth fejjel csak érinteni tudott, a bőrgolyó Pigel elé ke­rült, akj elhúzva a bal szélen, az 5-ös magasságából belőtt, és a támadással együtt érkező Wirisitz 8 méterről védhetetle- nül lőtt a pécsi kapu bal alsó sarkába. (1-0). A középkezdés után meglódult az egész pécsi csapat, csakhogy elvesztették a labdát, amivel a gólt szerző Wirisitz iramodott meg. Látva, hogy Kollár elhagyja kapuját, 30 méterről megemelt labdája alig szállt a jobb kapufa mel­lé. Aliq kezdődött el a második félidő, amikor Vidovics indult meg, már mago mögött hagyott minden pécsi védőt, ám Kollár ezúttal is jól zárta a szöget és hatástalanította a támadást. Átvette a játék irányítását a PMSC, csakhogy körülményes, lassan szőtt támadásaik rendre megakadtak a jól fejelő oszt­rák védőfalon. A 69. percben Dobány ugyan a hálóba küldte a labdát, ám lesről indult, így a játékvezető a gólt érvényte­lenítette. Róth előre húzódott o középcsatár posztjára, amitől egyszeriben veszélyesebbé vált a hazaiak támadójátéka. A 82. percben Dobány mesteri labdá­val indította Róthot, aki lerázott magáról mindenkit, és a kifutó kapus mellett elegánsan akart perdíteni, de ez a havas tala­jon nem sikerült. Még egy perc sem telt el, amikor ismét Do­bány labdája szállt Róth fejére. A „stopperből" lett „ék" okosan visszafejek a lendülettel érkező Dárdainak, akinek a fejese a középen megdermedt kapus ölé­ben halt el. Hiába támadott mindent vállalva a Pécs, a ven­dégek falát nem sikerült áttörni. Furcsa első negyvenöt percet produkált a találkozó. A táma­dásba lendült pécsieket mintha lassított filmről vetítették volna a hófehér játéktérre, mig az ellenfél — nyilván csak a hazai­akhoz viszonyítva — pedig,, mintha gyorsított orsóról pergő celluloidszalagról került volna melléjük. Éppen ezért is jelen­tett életveszélyt a pécsiek most gyakorolt lestaktikája. A* lassan, körülményesen szőtt hazai tá­madások ellenében, éppen ezért volt hatásosabb a vendégek Olajbányász— K. Rákóczi 2-0 (0-0) Pécsújhegy, 150 néző. V.: kövesi. Olajbányász: Csáki - Martinkovics — Fodor, Kor­mos (Horváth), Rumszauer, Müller (Szőke) — Balogh (Var­ga), László, Hozbor — Kelemen, Czirják. Edző: Szőcs János. K. Rákóczi: Sándorfi (Kutasi) — Kurdi, Gulyás, Mészáros — Pruckner, Otártics, Gilitsch, Ma­gyar, Karasz — Gyurits (Bocz), Czabula. Edző: Bőzsöny János. A tavaszt idéző napsütés szik­rázva vetődött vissza a hótaka­róról. Az idilli hangulat azon­ban rögtön véget ért, mihelyt a labdarúgók pályára léptek. A hó alatt ugyanis korcsolyapá­lya rejtőzött, minden mozdulat bonyolult figurákat kényszeritett ki a játékosokból. Biztonságra törekedett a két csapat, a tá­madók arra vártak, mikor hi­báznak a védők. Alig telt el 4 perc, már bekövetkezett az el­ső ilyen alkalom. Kurdi bizony­talanul fordult a jobb oldalon. Kelemen kilépett mellőle, e1- quritott Sándorfi mellett, de rosszul célzott, a labda elke­rülte a kaput. Egy perc múlva a másik oldalon játszódott le uqyanez. Igaz, Gyurits nem gu­rított, hanem lőtt, szintúav, pontatlanul, és a labda már túljutott Csákin, a bal kapufa mellé szállt. A 10. percben vá­ratlan esemény történt. Gulyás, aki meqleoetésre középcsatár­ként kezdett, sarkon fordult, hátrafutott a védővonalban, és attól kezdve középhátvédet ját­szott. Persze ez sem hozott sorsdöntő változást. A 20. perc­ben Rumszauer fölött elszállt a labda. Magyar jókor érke­zett, de fejese elkerülte a ka- out. A 42. oercben László a kaou előtt keresztbe futva, ra­vaszul oerdített, de a labda Sándorf: ölében kötött ki. Szünet utón továbbra is in­kább a hókotró helyett dolgoz­tak a labdarúgók. A kapusok hívták fel csupán magukra a fiqyelmet, nem annyira parádés védésekkel, hanem merész, a 16-oson kívüli kifutásokkal, mi­kor is elrúqták, vagy elfejelték a labdát a kitörő támadók elől. A kaposváriak enyhe fölényben játszottak, ami persze annak is tulajdonítható volt, hogy a ka­hosszú, előrevágott labdákat biztosan „befogó”, gyors csatárok alakítása. A vendégek legjobbja Pigel volt, de jól ját­szott Wirisitz, Davidovics és Trost is. A pécsiek — egyben a mezőny — legjobbja Kollár volt. A többiek közül azonban csak Torna, Brezniczky és Do- bárry teljesítménye volt elfogad­ható. K. L. Labdarúgó VDNK Komló— Szekszórd 4-0 <1-0) Komló, 500 néző. V.: dr. Rá­kóczi. Komló: Boán (Tihany- vári) — Mács, Hammer, Incze, Barta — Hohmann, Zrínyi (He­gyi), Kresz — Vigh, Hüber, Varga (Papp). Edző: Csordás István. Szekszórd: Huiber — Szabó, Hahn, Weitner II., So- modi — Kniesz, Varga, Megyeri, Weitner I. (Nagy) — Suba. Tóth (Boros). Edző: Kovács István. 40. perc: Zrínyi szögletét kö­vetően Vigh, majd Incze fejesét is mentette Hujber, de Hüber lövésével szemben tehetetlen volt.- (1-0.) 56. perc: Kresz ívelt szabad­rúgását Incze a 16-osról közép­re íeielte, s Hüber 10 méterről eqvből a léc alá bombázott. (2-0.) 71. perc: Hüber jobbról adott középre, Papp lefordult Hahó­ról és 7 méterről a bal alsó sa­rokba lőtt. (3-0.) 89. perc: ügyesen kigurigáz- tók a komlói támadók a szek­szárdi védelmet és az akció vé­gén Hohmann 8 méterről talált a iobb sarokba. (4-0.) Két hazai helyzetet hozott az első negyed óra. maid a szek­szárdiak percei következtek, de ők is csak a lehetőségig jutot­tak. A változatos, jó iramú első félidő véaén megérdemelten jutott vezetéshez a Bányász. A szünet után eqvértelmíi fölény­be került a Komló, s ötletes ak­ciókkal. in helyzetkihasználás­sal jelentős előnyt szerzett a keddi visszavágóra. G. G. nizsaiak átadták a területet, a 16-os előtt gyűrték hóba a ka­posvári támadókat. Már-már úgy látszott, nem lesz gól, ami­kor is a 84. percben Czirják középen kitört a védők közül, csak a kapussal állt szemben, de Kutasi jó ütemmel vetődött s a labda kivágódott róla. Bal- szerencséjére éppen a bal- összekötő helyén álló Kelemen elé, aki enyhe szögből, 12 mé­terről az üres kapuba lőtte a labdát. (1-0). A 87. percben is­mét a két kanizsai volt a fő­szereplő. Czirják a jobb oldal­ról talán kapura akart lőni, talán kapu elé ívelni, a labda mindenesetre középen Kelemen elé került, aki néhány csetlő- botló tánclépés után, hat mé­terről a kapu közepébe talált (2-0). Mindkét gárda a harmoniká- zó játékmódot gyakorolta ezen a találkozón, csak a „hangmeste- rek” máshol helyezték el a fon­tos „billentyűket”. A kanizsaiak — talán a bajnokságban kapott gólok hatására — a magvar válogatotthoz hasonló szilárd védőfalat húztak kapujuk elé. A söprögető Martinkovics előtt két beáilós, Kormos és Rum­szauer játszott és innen nyomul­tak fel szabad emberként a közép­pályára. A kaposváriaknál a bal oldal, Magyar, Gilitsch és Ka­rasz vitte a prímet, ők futkostak a védővonaltól az ellenfél 16- osáig. A többi társukat úgy lát­szik legyűgözte ez a „szokatlan hangzás”, mert ez az öt labda­rúgó többet futott, mint a többi 15 mezőnyjátékos együttvéve. Ez a szakmai csemege persze csak egy darabig volt Ínycsiklandozó a közönség számára, mert hi­szen elsősorban gólra voltak éhesek az ebédjüket a mérkő­zésért feláldozó szurkolók. Ezt csak a hajrában tálalták a ka­nizsaiak és ezzel megérdemel­ten nyertek a mezőnyben egyen­rangúan, kulturáltan, de gyenge átütő erővel játszó kaposváriak ellen. B. Cs. Az NDN Kupa végeredménye 1. N. Olajbányász 2 1 1 — 2-0 3 2. Grazer AK 2 11-1-03 3. PMSC 2 1-11-12 4. K. Rákóczi 2--------2 0-3 — O TÓ 1. Duisburg-Bürstadt elmaradt 2. FC Homb.-Blau W. 90 elmaradt 3. Ulm-Oberhausen 0-1 2 4. Atalanta-Fiorentina 2-2 x 5. Lazio-Ascoli 0-0 x 6. Sampdoria—Roma 3-0 1 7. Verona—Internazionale 1-1 x 8. Milan-Juventus 3-2 1 9. Empoli—Arezzo 0-0 x 10. Padova-Monza 0-0 x 11. Sambenedettese-Catania 0-0 x 12. Taranto-Genoa 0-2 2 13. Varese-Lecce 0-0 x Pctmérkőzések: 14. Avellino-Cremonese 2-0 1 15. Como-Napoli 1-1 x 16. Torino—Udinese 1-0 t virHí >iHs Szarvasmájpástétom Vadkolbászkák babsalátával Göngyölt vaddisznószeletek parasztos zöldbabbal Burgundi őzragú Kapros derelye Közreműködik: Dörömböző Géza és népi zenekara. A kiállítás megtekinthető 14—18 óráig A NÁDOR VADÁSZTERMÉBEN Asztalfoglalás: 11-477,22 Dunantöli napi» Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Lombosi Jen» Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó:Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 760T Telefon: 15-000 19 óra után: 15-726 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u- 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Farkas Gábor Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető _ bármely postahivatalnál és kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hónapra 43,— Ft negyedévre 129,— Ft félévre 258,— Ft egy évre 516,— Ft Indexszám: 25 054 ISSN 0133-2007