Dunántúli Napló, 1984. április (41. évfolyam, 91-118. szám)

1984-04-24 / 112. szám

Labdarugó IIIB I. Tatabánya-Pécsi MSC 4-1 (3-0) (Folytatás az 1. oldalról) szállt a védők fölött, a késve ■kiinduló Bodnár és ütemet vesz­tő Brezniczky mellett Kiprich nyugodtan lőhetett az elárvult kapuba. (3-0). Most már min­den mindegy alapon, támadni kezdett a PMSC, minek követ­keztében a 42. percben sza­badrúgáshoz jutottak. A 25 mé­terről ellőtt Nagy-bomba csak centiméterekkel kerülte el Dom- bai kapuját. Szünet után azonnal táma­dóan lépett fel a PMSC. Az akarást azonban a játékvezető másképpen ítélte meg, mert Kiprich akadályoztatásáért ki­osztott egy sárga lapot Brez- niczkynek. Ez sem vette el a piros-feketék támadó kedvét. A 48. percben Mészáros meg­emberelte magát. A pécsi szél­sőnek bal oldalról belőtt lab­dája tisztán találta Nagyot, aki a rá rohanó védő rölött maga­san a hosszú sarok felé ívelt, amire védőjét „meglovagolva" hatalmas lendülettel érkezett Réfi és védhetetlenül fejelte a jobb felső sarokba. (3-1). Tá­madásban maradt a PMSC, de próbálkozásai rendre elakadtak egy-egy rossz passzon, rosszul kiszámított indításon. Negyed­óra elteltével „leült" a mérkő­zés, amint mindkét edző cse­rékkel próbált más vágányra terelni. Az utolsó negyedórára megemberelték magukat a csa­patok. Előbb Weimper küldött egy nagyerejű lövést kapásból Bodnár kapujának felső léce fölé, majd a 81. percben ritkán látható góllal bizonyította, hogy még mindig nem lehet leírni. A félpályáról indulva vezette fel a labdát. A védők késleked'ek a megtámadásá­val és a csatár futtából 19 mé­terről egy térképrajzoló pontos­ságával kilőtte Bodnár kapu­jának bal alsó sarkát. (4-1). A pécsiek edzőjének, Rónai Istvánnak a PVSK-val volt egy 6, a ZTE-vel egy 7 mérkő­zésből álló veretlenségi soro­zata. Itt volt a lehetőség arra, hogy a húsvéti ünnepeket a PMSC-nél egy 8-as szériával ünnepeljék. Sajnos, ez nem si­került. A döntetlen reményé­ben hosszú állóharcra beren­dezkedett, védelembe vonult pécsiek, átélve az első húsz perc fergeteges hazai támadó, sait, nem merték felvenni o kesztyűt a már-már elbizony­talanodó bányászokkal szem­További eredmények MTK-VM-Volón SC 3-1 (2-1). Hungária körút, 3500 néző. V.: Szilágyi. Góllövők: Tóth, Fodor, Fülöp, illetve Nyúl. A két fővárosi együttes ösz- szecsapása alacsony színvona­lú mérkőzést hozott. A hazaiak a gyors vezetés birtokában már csak az eredmény tartására tö­rekedtek, a vendégek pedig csak a mezőnyfölény kiharco­lásáig jutottak el. A labdake­zelési hibákkal, helyzetkihagyá­sokkal tarkított találkozón a játék képe alapján a döntet­len igazságosabb lett volna. Csepel-Videoton 2-1 (1-1). Csepel, 4000 néző. V.: Urbán. Góllövők: Krisztin, Kincses B„ illetve Májer. A nem túl magas színvonalú találkozón egyik csapat sem játszott jól. Az első félidőben még úgy-ahogy küzdöttek a játékosok, a folytatásban azon­ban teljesen ellaposodott, ese­ménytelenné vált a mérkőzés. A Csepel csak Kincses B. jól el­talált lövésével tudta otthon tartani a két pontot. AZ NB. I. ALLASA 1. Bp. Honvéd 23 15 5 3 49-17 35 2. U. Dózsa 23 11 10 2 41-22 32 3. Rába ETO 23 10 7 6 53-45 27 4. Videoton 23 11 4 8 34-22 26 5. Tatabánya 23 10 6 7 32-30 26 6. SZEOL AK 23 9 6 8 31-32 24 7. Vasas 23 9 5 9 30-27 23 8. Csepel 23 8 7 8 29-29 23 9. Zalaegerszeg 23 9 5 9 28-28 23 10. Pécsi MSC 23 7 9 7 28-30 23 11. MTK VM 23 9 5 9 35-38 23 12. Haladás 23 9 4 10 23-31 22 13. Ferencváros 23 6 7 10 34-37 19 14. Volán 23 4 8 11 31-46 16 15. Nyíregyháza 23 5 4 14 22-45 14 16. Diósgyőr 23 2 8 13 15-36 12 ben. Bátortalanságuk eredmé­nyeként 10 perc alatt három­szor került hálójukba a labda. Szünet után mintha nem is az a vendégegyüttes lépett volna pályára, mint amelyik az első félidőben. A gyorsan elért gólt követően megdermedt a hazai közönség. Bár ezen időszak­ban egyenrangú félnek bizo­nyultak a piros-feketék, Weim­per ritkán llátható találata még biztosabbá tette a kék-fehérek győzelmét. Bodnár, a harmadik gól ki­vételével — amikor rosszul szá­mította ki a labda ívét — nem védhette a lövéseket. A hátsó alakzatban Torna volt a leg­biztosabb pont. A középpályán Dárdai és Gallai védő mun­kája érdemel említést, míg Réfi mint támadó, a második félidő­ben nyújtott elfogadható játé­kot. Elöl Nagyon látszott az akarás, ám legtöbbször nem talált társat, annál is inkább, mert Mészáros rendre alulma­radt a védőjével folytatott küz. delemben. A Tatabánya leg­jobbjának a karmester, Lakatos bizonyult, de dicséretet érdemel az egész pályát bejátszó Bara­bás, valamint a gólokat lövő Kiprich és Plotár. Dalnoki Jenő: — Gondolom mindent elárul, hogy egy eddig veretlen PMSC-t fektettünk két vállra négy góllal ... Rónai István: — Először szenvedtünk idén vereséget és azonnal tisztességesen. A szó valamennyi értelmében ... Kapu László így láttam A Tatabánya-PMSC mérkő­zésen a pécsi játékosok teljesít­ményét Vér Vilmos, a tatabá­nyai Dolgozók Lapja újságíró­ja értékelte: PMSC: Bodnár (5) - Kincses (5), Torna (6) Schul- teisz (4), Brezniczky (4) - Lő- rincz (4), Gallai (5), Réfi (6), Dárdai (5) — Nagy (4), Mészá­ros (3). Csere: Kónya (-), Ben- des (-). Kézilabda PMSC-Dunaújváros 27-22 (14-9) NB I. férfimérkőzés. Városi sportcsarnok, 1000 néző. V.: Mayer, Ruszina. PMSC: Kova- csics — Steer, Kedves (3), Ta­kács (12), Perger (4), Putics (4), Ivanics (3>. Csere: Gerde- sics (kapus), Hang, Kunos (1), Fehér, Vörös. Edző: Koleszár György. Jól kezdett a PMSC. A 21. percben már hat gól volt a piros-feketék előnye. A második félidő elején viszont könnyel- műsködtek a pécsiek, ezzel fel­hozták az ellenfelet, és a 45. percben egy gólra csökkent a Dunaújváros hátránya (20-19). A hajrára összeszedte magát a Takács (PMSC) 7-esből szerez gólt csapatának Fotó: Maletics PMSC és bebiztosította győzel­mét. A Dunaújváros legjobb dobói: Tenke S. (13) és Saliga (4) voltak. PMSC—Győri Richards 21-19 (13-10). NB I. B. női mérkőzés, városi sportcsarnok. Legjobb pécsi dobók: Mészáros (7), Su­tyor (3), Szebényi (3), Horváth (3). Szekszárd—Pécsi Kesztyűgyár 22-18 (15-10). NB II. női mérkő­zés, Szekszárd. Boly—Ganz Villany 34-18 (15-5). NB II. férfimérkőzés, Boly. Rába ETO: TÖrtéflt-e meglepetés Szegeden? Amit labdarúgásban hosszú éveken át egyedül a Ferenc­város jelentett, azt napjainkban mór egy vidéki csapat, a Rába ETO is megvalósítja. Legalábbis az érdeklődés felkeltése terén. A most folyó bajnoki évben amerre csak szólította a baj­noki sorsolás a győri zöld-fehé. reket — a fővárostól eltekintve — vendégszereplésük minde­nütt telt házat eredményezett, így volt ez Nyíregyházán, Ta­tabányán éppúgy, mint Székes­fehérvárott, Pécsett és most Szegeden is. Az újonc Tisza-partiak 4-2-es győzelmét sokan a 23. forduló egyik meglepetésének könyve­lik el. Valóban az-e a kétsze­res bajnok újabb fiaskója? A csapathoz közel álló és az ese­ményeket reálisan szemlélők számára nem, csupán törvény, szerű következménye mindan­nak, ami a két bajnoki cím elnyerése után a győri csapat körül kialakul. Október közepén e lap ha­sábjain már kifejtettük, hogy a jelenlegi Rába nem azonos azzal a csapattal, amelyik két éven keresztül sikert-sikerre halmozott. A Rába ETO ma is egyik legjobb (persze ez lehet bírálata is labdarúgásunk je­lenlegi színvonalának), de már nem a legjobb csapatunk. Olyan együttes, mely képes lát­ványos játékra, valamennyi ma. gyár együttes legyőzésére, de csak olyan, amelyik bármelyik­től és bármikor vereséget is szenvedhet. Napjainkban csu­pán annyi szükséges a Rába elleni sikerhez, hogy tudatosan felkészüljenek, megfelelő takti­kát alkalmazzanak és elhigy- gyék, hogy képesek a sikerre. Amelyik csapat ezt teszi — nyerhet. Miként a közelmúltban a PMSC és most a Szeged is. A győri védelem sebezhető­ségére utal, hogy ők kapták a legtöbb gólt az NB l-ben (mérkőzésenként átlagosan ket­tőt). Tavaly idegenben 50 szá­zalékosan szerepeltek, most pedig vendégként csak a meg­szerezhető pontok 37 százalé­kát tudták hazavinni. A baj­noki cím harmadszori meg­szerzésére már nincs lehetőség, sőt a dobogós helyezés elérése sem látszik biztosnak, annak ellenére, hogy a vetélytársak sűrűn hullajtgatják pontjaikat. Nemzetközi szinten még szem betűnőbb az ETO megtorpand sa. A nemzetközileg nem jegy zett izlandi bajnok elleni so vány 2-1-es győri győzelem, majd a Dinamo Minszk-től el­szenvedett már-már megalázó­nak számító vereség egyaránt bizonyítja, hogy a Rába ETO vesztett régi fényéből. Ezért nem számít meglepe­tésnek a szegedi 2-4 sem! Havasréti Béla Taroltak a szekszárdiak Motocross-verseny Abaligeten Az ország legújabb moto- cross-pályáját felavatták vasár­nap Abaliget mellett. A kétezer méteres, jó vonalvezetésű, re­mek le- és felmenő egyenesek­kel megtűzdelt küzdőtéren egész nap hét kategóriában rótták a köröket. Rajthoz állt a teljes hazai másodosztályú me­zőny, és megtisztelte a versenyt Andrej Kuba is Csehszlovákiá­ból. 125-ös, igen erős Czetká- jával mindkét futamot megnyer­te, kategóriagyőzelemmel távo­zott Abaligetről. Különösen fel­hívta magára a figyelmet a szekszárdi Kovács Ferenc, aki 250-es Suzukiját könnyedén, ugyanakkor igen gyorsan diri­gálta körről körre, két futamot nyerve, magabiztosan lett első. Élményszámba ment még a sü­megi Jeszenszky Péter motoro­zása. A 13 éves fiú géposztá­lyában, az 50 köbcentisek kö­zött mindenkit maga mögé uta­sított. Az ötszázasok között Né­met István pécsi versenyző (JAMSE) egyenletes körteljesít­ményekkel nyert. A lajoskomáromi Czégeni az egyik ugrató aljában rosszul tette le motorjának kerekeit és elesett. Bal lábszárcsonttörés­sel vitték kórházba. Ugyanitt esett el a kaposvári Szerb, ő könnyű sérülésekkel megúszta, de a versenyt nem tudta foly­tatni. Eredmények. 50 kcm: 1. Jeszenszky (Sümeg), 2. Rakonczai (HÖDGÉP), 3. Lajkó (Szekszárd). 125 kcm: 1. Csíki (Szekszárd), 2. Bischof (Szek­szárd), 3. Hell (JAMSE). 125 kcm II. oszt: 1. Kovács (HÓDGÉP), 2. Ná­dor (PTTE), 3. Gulácsi (Szekszárd). 125 kcm, III. o.: 1. Szabó (Szek­szárd). 2. Csonki (HÓDGÉP), 3. Horváth (Sümeg). 125 kcm, spec.: 1. Andrej Kuba (csehszlovák), 2. Zsíros (Tápióbicske), 3. Jeszenszky A. (Sü­meg). 250 kcm: 1. Kovács F. (Szek­szárd), 2. Horváth (Kaposvár), 3. Dobor (JAMSE). 500 kcm: 1. Németh (JAMSE), 2. Szelei (Monor). Müller István Egy-i ksz-kettő A HDN totó- tippjeit a 17. já­tékhétre Tóth Mi­hály mozdonyve­zető, pécsi lakos, az újmecsekaljai totózó tőrzstagja állította össze. E heti tippelőnk 1962 óta játszik rendszeresen kol­lektív szelvénnyel. Egy alkalommal volt telitalálata, amely akkor 18 ezer forintot fi­zetett. A 17. hét tippjei: 1. 1. FC Köln—Hamburg. Tipp: 1,2. 2. Braunschweig—Leverkusen. Tipp: 1, x. 3. Mannheim—Uerdingen. Tipp: 1, x. 4. Bochum—Dortmund. Tipp: 1, x. 5. Mönchengladbach— Kaiserslautern. Tipp: 1, x. 6. Lüttringhausen—Essen. Tipp: 2. 7. Saarbrücken—Aachen. Tipp: 1, x. 8. Stuttgarter K.—Charlottenburg. Tipp: 1, x. 9. Luton—Watford. Tipp: 1, x. 10. Manchester United—West Ham. Tipp: 1. 11. Queen's Park—Tottenham. Tipp: 12. Sunderland—-Birmingham. Tipp: 13. Wolverhampton—West Bromwich. Tipp: 2. + 1 14. Norwich—Everton. Tipp: x. Asztali- tenisz EB Vasárnap Moszkvában befe­jeződött a 14. asztalitenisz Európa-bajnokság. Legjobban a szovjetek szerepeltek, négy aranyérmet szereztek. Az Európa-bajnokság győz­tesei: férfi egyes: U. Bengtsson (Svédország). A döntőben: U. Bengtsson—Grubba (lengyel) 3-2. Női egyes: Popova (Szov­jetunió). A döntőben: Popova -Bulatova (szovjet) 3-1. Férfi páros: Surbek, Kalinics (Jugo­szlávia). A döntőben: Surbek, Kalinics—Waldner, Lindh (svéd) 2-0. Női páros: Popova, Anto­nyan (Szovjetunió). A döntő­ben: Popova, Antonyan—Bati- nics, Perkucsin (jugoszláv) 2-0. A magyarok közül az egyénik során Szabó Gabriella bronz­érmet szerzett. Női párosban ugyancsak bronzérmes lett a Szabó, Urbán magyar kettős. Az Európa-bajnokság érem­táblázata: arany ezüst bronz Szovjetunió 4 11 Franciaország 2 — 1 Jugoszlávia 12 2 Svédország 112 Lengyelország - 2 1 Csehszlovákia - 1 3 Magyarország - - 3 Hollandia - - 3 (A női párosban egy, a ve­gyespárosban két „vegyes ket­tős” lett érmes. A csapatver­senyekben is két-két bronzot osztottak ki.) Jégkorong Edinbourgh-ban megkezdő­dött a C-csoportos ifjúsági jég­korong Európa-bajnokság. A magyar fiatalok győzelemmel rajtoltak, 8-4 arányban győz­tek Spanyolország ellen, majd 6-5-re verték Belgiumot. A me­zőnyben ezzel már csak a ma­gyarok 100 százalékosok. DIAMANT FINOMKONFEKCIÓ IPARI SZÖVETKEZET felvesz • női szakmunkásokat • és betanított gépi varrókat, betanítást is vállalunk, • kézimunkásokat • és egy takarítónőt. MUNKAIDŐ-BEOSZTÁS: • I. műszak: 6—14,30-ig. • Kisgyermekes anyáknak: 6,40—15,10-ig. JELENTKEZNI LEHET A 13-327-ES TELEFONON. A HMV—TITAN MŰANYAG ÁRUHÁZ UJDONSAGAJANLATA: MOST ÉRKEZETT I Fóliasátorhoz 7 fm-es tartócsövek 138,— Ft/db Keressen lel bennünket a Pécs, Lenin tér 6. sz. alatti Műanyag áruházunkban! Nyitvatartás: 8—12 óráig, 12.30—16.00 óráig, szombaton: 8—12.30 óráig. Telefon: 13-866 Telex: 12-422 árjuk aziwea érdeklődésüket! Felveszünk: — női és férfiszabókat — bőrdíszműves szakembereket — gépi varrókat — varrógépműszerészt — takarítónőt. Egy- és kétműszakos foglalkoztatás. Jelentkezés: Bőrruházati Gyár, munkaügy, ^5 Pécs, Vadász u. 83.