Dunántúli Napló, 1982. november (39. évfolyam, 300-329. szám)

1982-11-08 / 307. szám

Olajbányász-Szekszárd 3-1 (1-1) Nagykanizsa, Olajbányász­pálya, 3500 néző. V.: Ádám. Olajbányász: Megy imórecz — Fodor, Csepregi, Liviczki, Mül­ler — Balogh, László, Kelemen (Béke!!, a 73. percben) — Bán­tó, Hozbor, Fuisz (Lukács, a szünetben). Edző: IánkI Miklós. Szék szárd: Pólyák — Szabó, Tapaszd, Paizs, Somodi — Bonnyai, Varga, Adorján — Megyeri, Laki, Magyar (Tóth, a 61. percben). Edző: Teszler Vendel. 32. perc: Laki kicselezte a ki­futó kapust, az elhúzta a csa­tár lábát. A nyilvánvaló bünte­tőt Somodi biztosan értékesí­tette. (0-1). 36. perc: 22 méterről szabad, rúgást csavart László a kapu jobb oldalába, amelybe ugyan Pólyák beleütött, de a labda a jobb felső sarokba vágódott. 0-0. 46. perc: Bántót Somodi a kaputól 10 méterre buktatta. A büntetőt Balogh a kapu jobb oldalába lőtte. (2-1). 68. perc: Rozbort Paizs a lö­vés pillanatában buktatta. Ez­úttal is Balogh végezte el a büntetőt, de lövését Pólyák ki­ütötte. 70. perc: Lukács iramodott el a szélen, beadása Bántó elé került, aki 14 rriéterről a hosz- szú sarokba bombázott. (3-1). A dél-dunántúli 'rangadón a vendégek lendültek támadásba, akik az első félórában határo­zott fölényben iS játszottak, és megérdemelten ' jutottak veze­téshez. A kanizsaiak a második játékrészben átvették a játék irányítását, az eredményesebb csatárjátékot nyújtó kanizsaiak megérdemelten és biztosan nyerték a végig változatos, ke­mény és küzdelmes mérkőzést. Jók: Müller, László, Bántó, Lu­kács, Megyimórecz, ill. Tapasz- ti, Paizs, Bonnyai, Laki. Balogh Antal Az NB II. további eredményei Hódmezővasárhely-Keszt- hely 6-2 (2-1), Hódmezővásár­hely, 3500 néző. V.: Jaczina. Góllövők: Bálint dr. (3), Fehér, Varga, Szenti, ill. Rácz, Kiss. Sopron-Salgótarján 0-0. Sopron, 3500 néző. V.: Haza­fi. Eger-22. Volán 5-1 (1-1). Eger, 2000 néző. V.: Csáki. Góllövők: Csepregi (2), Len­gyel, Horváth, Kiss, ill. Kotul. Kazincbarcika-Kecskemét 3-1 (1-1). Kazincbarcika, 2500 néző. V.: Puhl. Góllövők: Leskó, Pet- rovics (11-esből), Munkácsi, ill. Ravasz. Volán-Ózd 4-0 (1-0). Cza- bán Samu tér, 1500 néző. V.; Soós. Góllövők: Magos (2), Szeibert (11-esből), Krómer. SZEOL AK-Bauxitbányász 1-0 (0-0). Tapolca, 1000 néző. V.: Drigán. Góllövő: Deák. Bajai SK—Ganz-MÁVAG 4-0 (2-0) Budapest, Kőbányai út, 600 néző. V.: Benkő. Bajai SK: Farkas — Tumó, Szabó, Rótt, Popp, Evanics, Morvái, Prikidá- novics — Takács (Kovács, a 61. percben), Szőcs, Keresztes (Ja­nicsár, a 76. percben). Edző: Rónai Sándor. Canz-MÁVAG: Piel — Kovács T., Zimonyi, Ko­vács B., Farkas — Schaffer (Nagy a 37. percben), Gregor, Kisteleki, Várhidi (Gyimesi, az 53. percben) — Bodnár, Földes. Edző: Kiss László. A 32. perc: Keresztes a ka­putól mintegy 28 méterre az „égbe lőtte" a labdát, amely szinte függőlegesen hullott alá, Piel kiejtette és Keresztes mint­egy 6 méterről a hálóba lőtte. (1-0). A 38. perc: Evanics Szócsőt indította, aki átkígyózott a vé­dők közt, s a kifutó Piel mel­Siáfok-Dorog 4-0 (2-0) lett laposan a hálóba gurított. (2-0). A 37. percben Morváit a 16- oson belül felrúgták, amiért a játékvezető 11-est ítélt. A bün­tetőt Kovács értékesítette. (3-0). A 87. percben: Szőcs Jani­csárhoz perdítette a labdát, aki egy jól eltalált lövéssel a kapu bal sarkába lőtt. (4-0). A nagyon lelkesen és ügye­sen játszó vendégek nem is­mertek elveszett labdát, sok mozgásos játékukkal, gyors in­dításokkal átjátszották a pá­lya középső harmadát, mozgé­kony csatárai pedig sok meleg percet szereztek a hazaiak vé­delmének. A Ganz-MÁVAG erőtlen, széteső játékot produ­kált. Jók: Morvái (a mezőny legjobbja), Tumó, Rótt, Eva­nics, Szőcs, Keresztes, a Ganz- MÁVAG együtteséből senkit sem lehet kiemelni. Siófok, 1200 néző. V.: Aczél. Siófok: Horváth II. — Brettner, Onhausz, Takács, Virág - Szajcz, Bódi, (Karasz a 65. percben), Olajos (Horváth I. a 60. percben), - Károlyi, Ha­vasi, Tieber. Edző: Szőke Mik­lós. Dorog: Pálinkás — Guzsik, Goldschmidt, Kollár, Borsos - Sikesdi (Csizmazia a 30. perc­ben), Péntek, Török (Lukács II. a 80. percben) - Lukács /., Dómján, Tamás. Edző: Ivanics Tibor. 10. perc: Bódi nagyszerű cselsorozattal verekedte be magát a kapu elé, Péntek azonban felrúgta. A megítélt 11-est Károlyi erősen a jobb oldali sarokba rúgta. (1-0). 43. perc: Havasi bal oldal­ról beadott, a kapus kiejtette a labdát és a résen lévő Tieber közelről a kapuba gurított. (2-0). 66. perc: Tieber egyedül hú­zott kapura, a 16-os előtt Pén­tek lerántotta és a megítélt szabadrúgást a sértett meste­rien a kapuba nyeste. (3-0). 77. perc: A védők közül ki­ugró és kapura húzó Károlyit Kollár buktatta a büntetőn be­lül. A 11-est Károlyi ugyanoda lőtte, ahová az elsőt. (4-0). Fokozatosan lendült játékba a siófoki csapat és helyenként tetszetősen és jól is játszott. A vendégek sok szabálytalanság­gal próbálták a játékot szét­darabolni. Az elemében lévő hazai szélsőket azonban nem tudták tartani és azok minden megmozdulása gólveszélyes volt. Jók: Károlyi, Tieber, Virág, Onhausz, ill. Goldschmidt, Lu­kács I., Borsos. Molnár József Tenisz Befejeződött Gentben az Európa—Egyesült Államok te­nisz női viadal. Temesvári And­rea második egyes mérkőzését is megnyerte 6-1 6-1 aránybarr nyert az amerikai Nagelsent el­len. Végeredményben Európa győzött 8-7-re. Sydneyben a 336 000 dollár­ral jutalmazott torna gálanap­ján Borg 3-6, 6-4, 7-5, 6-2 arányban legyőzte McEnroe-t, s ezzel veretlenül az élen vég-' zett. Sportlövö-vb A caracasi sportlövő világbaj­nokság 6. versenynapján a Szovjetunió újabb négy arany­érmet nyert, ezzel elsőségeinek száma 15-re emelkedett, ösz- szehasonlításképpen: az összes többi résztvevő nemzet eddig mindössze öt aranyat szerzett, egyet-egyet Svédország, Nor­végia, az NDK, Nagy-Britannia, s utolsóként vasárnap az NSZK. A Szovjetunió arany-, ezüst- és bronzérmeinek száma együtte­sen 27. A Csepel—PMSC mérkőzés eredményét eltaláló pályázó­ink közül a sorsolásnál a szerencse Csák Lászlóné, Pécs, Epitők út 10/B. sz. alatti lakosnak kedvezett, akinek a 100 fo­rintos vásárlásái utalványt postán küldjük el. E heti szelvé­nyek beérkezési határideje szombat déli 12 óra. Cimünk: Pécs, Hunyadi út 11., 7601. Pályázni csak a lapból kivágott szelvénnyel lehet. Főmérkőzés: PMSC—Vasas: ..................................................... Pótmérkőzés: Siklós—Dombóvár: .............................................. A pályázó neve: ........................................................................ A pályázó lakcíme: .................................................................... A Z NB II. ALLASA 1. Volán 2. Kazincbarcika 3. SZEOL AK 4. Eger 5. Szekszárd 6. Hódmezővásárh. 7. Salgótarján 8. Siófok 9. Debr. Kinizsi 10. Sopron 11. Nagykanizsa 12. Bauxitbányász 13. Nagybátony 14. Keszthely 15. Ózd 16. Baja 17. Kecskemét 18. Ganz MÁVAG 19. 22. Volán 20. Dorog 14 9 14 8 14 8 14 7 14 6 14 7 14 6 14 5 14 5 14 5 14 6 14 5 14 5 14 5 14 4 14 4 14 3 14 3 14 2 14 4 3 2 33-12 21 3 3 27-16 19 2 4 31-19 18 2 5 30-22 16 4 4 16-18 16 1 6 27-23 15 3 5 23-20 15 5 4 21-18 15 5 4 22-20 15 5 4 2Q-19 15 2 6 26-25 14 4 5 21-20 14 3 6 19-26 13 2 7 20-26 12 4 6 20-28 12 3 7 17-19 11 5 6 16-20 11 4 7 15-34 10 5 7 21-30 9 1 9 19-29 9 TOTÓ Sakkolimpia Jelentősen javult a 7, forduló függő játszmáinak befejezése után a magyar férfi sakk­válogatott pozíciója, aZ olim­piai mezőnyben most már az éllovasok között sorakozik, a Szovjetunió mögött hármas holtversenyben a második he­lyet foglalja el. A legújabb hír: Portisch győzelemmel fejezte be mérkőzését Christiansen el­len, s ezzel a Dánia elleni ta­lálkozó végeredménye 3,5:0,5 lett. A női együttes a lehető legnehezebb ellenfél, a szov­jet válogatott ellen csatázott, s miután Porubszky és Josze- liani mérkőzéséből a magyar sakkozónő került ki győztesen, itt a végeredmény döntetlen lett, 1,5:1,5. Ez pedig azt je­lenti, hogy a magyar sakkozó­nők négyes holtversenyben pil­lanatnyilag a 7. helyen állnak, 3,5 ponttal lemaradva a lista­vezető Szovjetunió mögött. 1. Ferenváros-Rába ETO 0-3 2 2. Siófok-Dorog 4-0 1 3. Bauxitbányász—SZEOL AK 0-1 2 4. Olajbányász-Szekszárd 3-1 1 5. Ascoli-Verona 2-3 2 6. Cagliari-Catanzaro 1-0 1 7. Cesena-lnternazionale 2-2 X 8. Fiorentina—Torino 0-0 X 9. Geona—Avellino 1-1 X 10. Napoli—Sampdoria 0-1 2 11. Udinese—Roma 1-1 X 12. Como—Bologna 2-0 1 13. Cremonese—Campobasso +1 2-1 1 14. Foggia-Perugia 1-0 1 Szigetvár—Sásd 4-0 (2-0), Sziget­vár, 250 néző. V.: Tasi. Helyzetei alapján nagyobb arányban is nyer­hetett volna a Szigetvár. G.: Palo­tai (2), Bódog, Tóth. Újpetre—P, Postás 2-0 (1-0). Új- petre, 200 néző. V.: Zákányi. Nagy küzdelemben győzött a hazai csa­pat. Góllövők: Kiss (2). Villány—Beremend 2-1 (1-0). Vil­lány, 300 néző. V.: Kovács I. A sok helyzetet kihagyó Villány biztos győ­zelmet aratott. Góllövők: Fridrich (2), ill. Róth. Geresdlak—Pécsi Kesztyűgyár 3-1 (2-0), Geresdlak, 100 néző. V.: Hor­váth. Jó iramú mérkőzés, megérde­melt győzelem. G.: Muth, Krikler, Pártényi, ill. Varga. Ű. PEAC—Vajszló 4-2 (0-2), Vajsz- ló, 200 néző. V.: Singer. Az Ú. PEAC 0-2-ről fordította a maga javára a mérkőzést. G.: Bodor, Bodró, Kó­nya, Heilman (öngól) ill. Ungvári, Gyugyi. Drávátok—Vasasi Bányász 2-0 (1-0). Drávafok, 100 néző. V.: Kovács. A hazai csapat nagy küzdelemben győ­zött. A vendégcsapat 2-0-nál 11-est hibázott. G.: Szabó L. (2, egyet Hasból). A MEGYEI 1. OSZTÁLY ALLASA 1. Szigetvár 14 11 1 2 46-15 23 2. Steinmetz SE 14 9 4 1 26-13 22 3. U. PEAC 14 8 3 3 29-16 1 9 4. P. Kinizsi 15 6 6 3 24-17 18 5. Drávafok 14 7 3 4 20-11 17 6. Beremend 14 7 1 6 28-21 15 7. P. Kesztyűgyár 14 5 5 4 24-23 15 8. Vasasi B. 14 6 1 7 17-16 13 9. P. Zsolnay 15 6 1 8 21-21 13 10. Somberek 14 5 3 6 24-26 13 11. Szentegát 14 5 3 6 19-23 13 12 Szentlőrinc 14 3 6 5 21-21 12 13. Újpetre 14 4 4 6 18-23 12 14. Villány 14 3 6 5 16-24 12 15. Geresdlak 14 5 2 7 13-46 12 16. P. Postás 14 4 2 8 22-26 10 17. Sásd 14 4 2 8 6-17 10 11. Vajszló 14 1 3 10 17-33 5 Ökölvívás Budapesten befejeződött a XXII. ökölvívó Honvéd Kupa viadal. A dön­tőkben sokáig a külföldiek voltak a főszereplők, míg végre a váltósúly­ban Donyi jóvoltából megszületett az első magyar győzelem. Győzte­sek. 48 kg: Alonso (Kuba). 51 kg: Abdrahmanov (szovjet). 54 kg: Ra­mos (Kuba). 57 kg: Cső Szung Zun (DNDK). 60 kg: Petrov (szovjet). 63,5 kg: Sisov (szovjet). 67 kg: Da- nyi (magyar). 71 kg: Hranek (ma­gyar). 75 kg: Bakos (magyar). 81 kg: Koptyev (szovjet). 91 kg: Al- vics (magyar). Plusz 91 kg: Aulov (szovjet). VILLANYSZERELŐIPARI VÁLLALAT pécsi és Pécs környéki munkahelyekre / / • villanyszerelőket 450Q-7000 Ft, • betanított munkásokat 4000-6000,- Ft, • segédmunkásokat 3500-5000,- Ft kereseti lehetőséggel. JELENTKEZNI LEHET: PÉCS, VIV-KIRENDELTSÉG, FELSZABADULÁS U. (Sorompó után balra.) Kozma József vezetőszerelő Telefon: 13-369. vív Területi bajnokság Kisdorogon nyert a Siklós Siklós—Kisdorogi MEDOSZ 1-0 (0-0). Kisdorog, 400 néző. V.: Kercza. Siklós: Hausznek — Batik, Kovács, Ferenczi, Mim — Petrétei, Zrínyi, Szabó — Nyárs, Pazaurek, György (Horváth). Ed­ző: Csordás István. Kisdorog: Stölkler — Éppel, Horváth, Nier (Szajkó), Nagy — Pap (Fábián), Klein, Páli — Ódor, Hosnyánsz­ky, Meksz. Edző: Losonczi István. A sorozatban gyengén játszó kisdorogi csapatnak ezen a mérkőzésen — a rendkívül lel­kes, jó védelemmel és középpá­lyás sorral rendelkező Siklós el­len - sem akaratban, sem já­tékban nem sikerült felvenni a küzdelmet. Góllövő: György. Küzdelmes mérkőzésen győzött a területi bajnokság vasárnapi fordulójában a Komlói Bányász Sellye ellen. Fotóriporterünk, Beck Péter a mérkőzés egy jelenetét örökítette meg. Komlói Bányász—Sellye 2-0 (1-0). Komló, 300 néző, V.: Lász­ló. KBSK: Bien — Barka, Mács, Pál, Barta — Tigyi, Túrái (Róth), Stemler - Kardos, Homonnai, Hüber.’ Edző: Mihalecz Boldi­zsár. Sellye: Kollár — Schmidt, Vass, Krén, Dudás — Otártics (Tóth II.), Szalóki, Golubics, Lombosi — Varga. Mózer (Ma­rinka). Edző: dr. Dunai János. Ha örömteli játékkal nem is ör­vendeztette meg megcsappant szurkolótáborát a Komló, a két pontot biztosan tartották otthon, küzdelmes mérkőzésen. A gólok a félidők végén estek. Góllövők: Barta, Róth. Mohács-Véméndi TE—Dom­bóvár 2-1 (0-0). Mohács, 400 néző. V.: Pálfi. MVTE: Antal — Pirkhoffer, Szeitz, Óbert, Berki — Grünwald (Markovics), Dár­dai, Lőrincz — Schwarcrkopf, Ambrus (Bóhner), Lingl. Edző: Mathesz Imre. Dombóvár: Foki — Kurdi, Laki, Hosszú, Farkas — Táth-Bagi, Nikházy, Kovács — Iván, Herbst, Landek (Gyu- rádinovics). Edző: Szabó László. A többet és veszélyesebben tá­madó hazaiak a szünet után csereként beállt Markovics ré­vén szereztek vezetést, Iván ki­egyenlített. A sors iróniája, hogy a mérkőzést — az utolsó percig a mezőny legjobbja, a dombó­vári kapuvédő — döntötte el a hazaiak javára, mivel egy ártal­matlannak tűnő beívelt labdát maga elé ejtett, ami nem vissza a kezébe, hanem a kapu felé pattant, és azt Óbertnak csak át kellett segítenie a' gólvona­lon. Góllövők: Markovics, Óbert, ill. Iván. Mázaszászvár—Boly 2-0 (2-0). Mázaszászvár, 300 néző. V.: Sáf­rány. Mázaszászvár: Pál — Bor­sos, Kólya, Katona, Komáromi — Kővári, Guth, Hódosi (Visz- ló), Beke — Agócsi, Fodor. Ed­ző: Róth Antal. Boly: Pucz — Farkas, Hancz, Papsity, Vuk- mann (Marián) — Fitt, Baum- holczher, Király — Ratting, Nagy (Staub), Brezniczky. Edző: Bán László. A hazaiak már az első percekben vezetéshez jutot­tak, a szétesően játszó Boly él­len megérdemelten nyertek. Gól­lövők: Guth. Agócsi. Kaposvári Rákóczi—Enyingi Medosz 1-1 (1-0). Enying, 300 néző. V.: Kövesi. Kaposvári Rá­kóczi: Horváth — Pető, Kakas, Csorba, Prancz — Czabula, Há­mori, Bíró — Nagy, Gyurics, Wéber. Edző: Csaba Gábor. Enying: Kötél — TiIhoff. Laka­tos, László, Bende — Bereczki, Semjén (Kiss), Cseh, Kis (Lep­sényi), Verbocki, Gergics, Job­bágy. Edző: Szalka Géza. A lelkesen játszó hazai csapat megérdemelten szerezte meg a listavezető ellen az egy pontot. Góllövők: Kakas, ill., Verbocki (11-esből). Sárga lap: Prancz. Kiállítva: Jobbágy. Táncsics SE—Paks 2-1 (1-1). Kaposvár, 200 néző. V.: Kulcsár. Táncsics: Füredi — Kovács, Hammaer, Katona, Varga II. — , Balázs (Magyar), dr. Zsolt, Tóth (Szigeti), — Martina, György, Pintér. Edző: Zsoldos László. Paks: Németh — Somodi, Blatt, Garamvölgyi, Vörös — Bencsik, Lambert (Dinnyás), Szabó — Kovács, Porga, Sandi. Edző: Ba­bó Béla. A Táncsics a helyzetek sorát kihagyta. Katona egy 11-est is elhibázott. Ezért csak keservesen győzött a Honvéd csapat. Góllövők: György, dr. Zsolt, ill. Sandi. Bonyhádi MSC—Nagyatád 1-0 (0-0). Bonyhád, 500 néző. V.: Kain. Bonyhád: Mucska — László, Kovács, Horváth, Nagy — Szőcs, Sebestyén, Stercz — Wirth (Lóngi), 'Orosz (Pfeiffer), Bulla. Edző: Fertőszögi Béla. Nagyatád: Becsk — Utasi, Si- monecz, Hoffmann, Miklós — Czár, Kiss (Simon), Mohácsi — Borsfái, Fendrich, Takács (Pin­tér). Edző: Fuisz János. A nagy fölényben játszó és sok helyze­tet elhibázó Bonyhád nagyobb különbséggel is nyerhetett vol­na. Góllövő: Sebestyén. A TERÜLETI BAJNOKSÁG ALLASA 1. K. Rákóczi 13 9 1 3 26-10 19 2. Siklós 13 0 2 3 16- 9 18 3. Komló 13 8 — 5 23-15 16 4. Kisdorog 13 7 2 4 24-17 16 5. Nagyatád 13 6 3 4 18-14 15 6. Sellye 13 5 5 3 14-11 15 7. Dombóvár 13 5 4 4 17-10 14 8. Boly 13 5 3 5 23-23 13 9. Bonyhád 13 3 6 4 19-20 12 10. MVTE 13 5 2 6 10-14 12 11. Táncsics SE 13 4 3 6 24-26 11 12. Pécsi BTC 13 3 4 6 14-21 10 13. PVSK 13 4 2 7 20-28 10 14. Mázaszászvár 13 3 4 6 11-21 10 15. Enying 13 2 5 6 19-24 9 16. Paks 13 3 2 8 16-31 8 Vlltg proletárjai, egyesüljetek I raren Dunántúlt napló Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Lombosi Jenő Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs. Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 19 óra után: 15-726 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 ISSN 0133-2007