Dunántúli Napló, 1982. május (39. évfolyam, 118-147. szám)

1982-05-03 / 119. szám

Labdarugó HIB Dunaújvárosban nyert a Kaposvári Rákóczi Kaposvár —Dunaújváros 1-0 (0-0) Dunaújváros, 3000 néző. Ve­zette: Jaczina. Kaposvár: Hor­váth - Kozma, Zentai, Kanyar, Csorba - Hámori, Kakas, Szlo­vák — Fábián, Bódis (Petrák, a 78. percben), Házi. Edző: Csa­ba Gábor. Dunaújváros: Né­meth, — Tímár, Dózsa, Meny­hárt, Bonnyay — Sugár (Ress, a 76. percben), Sulija, Fajkusz (Tóth, a szünetben) - Weitner, Mártái, Havasi. Edző: Palicskó Tibor. 77. perc: az előretörő Házit Tímár az oldalvonal mentén felvágta. A szabadrúgásból Ka­kas magasan balra ívelte a labdát, és a felugró Hámori 8 méterről úgy fejelt a léc alá, hogy Németh kapust is érintet­te a labda (1-0). Az első félidőben a széltől támogatott Kaposvár a hazaiak térfelén tartotta a labdát. Szü­net után a Dunaújváros három­szor is gólhelyzetbe került, de Horváth kapus mindannyiszor tisztázni tudott. A szemfüles gól után a hazai csatárok kihagy­ták egyenlítési lehetőségeiket, így ha némi szerencsével is, de a vendégek mindkét pontot megszerezték. Jók: Horváth, Kozma, Zentai, Kakas, illetve Dózsa, Havasi. MVTE— Komlá 2-0 (0-0) Mohács 2000 néző. Vezette: Szabó B. MVTE: Antal — Lő- rincz, (Markovics, a 13. perc­ben), Rótt, GrünwaW, Berki — Hrotkó, Dárdai. Megyeri — Hü- ber, Lingl, Réfi. Edző: Mathesz Imre. Komlói Bányász: Bien — Mács, Gyurina,' Pál, Barta — Szajcz, Stemler, Túrái, Róth, — Hegyi, (Homonnai, a 64. perc­ben), Martinkovics. Edző: Fa­ragó József. Az első 10 percben hatalmas lendülettel kezdtek a komlói­ak, hamar ellőtték a pusikapo- rúka^ A félidő még hátralévő több mint 30 percében a ha­zaiak próbálták feltörni a kom­lói „diót”. Végülis az a szü­netig keményebbnek bizonyult. A második félidőben vég- ikép egyoldalúvá vált a játék. A hazaik támadták, míg a komlói­ak ki merre lát rúgták a lab­dát. No és néha a játékosokat is. Ennek az lett a következmé­nye. hogy az 52. percben a játékvezető piros-lapot muta­tott fel Martinkovicsndk. A megfogyatkozott bányászok ezt követően végképp védekezésre rendezkedtek be, ám végülis képtelenek voltak állni a mind viharosabbá váló hazai rohamo­kat. A 65. percben Réfi per- dítette a labdát Lingl elé, aki elhúzva a baloldalon tisztán játszott, a felfutó Hüberhez, csak a lábát kellett beletennie, hogy Bien hálójába táncoljon a labda. (1-0). Még fel sem ocsúdtak a komlói védők, ami­kor Megyeri vezette rájuk a labdát, és átbukdácsölva hat lábon, tisztán talált Réfi elé, aki zavartalanul passzolt a há­lóba. (2-0). összecsuklottak a vendégek és csak az mentette meg őket a súlyosabb vereség­től, hogy a biztos vezetés tu­datában a hazaiak túlkombi- •nálták támadásaikat. A Sabaria elleni mérkőzés óta — s annak immár negye­dik hete — nem tud hibázni a Mohács-Véménd gárdája. Teg­nap délután úgy győzték le a tavaszi szezon kezdetére meg­táltosodott komlóiakat, hogy azok örülhettek a 2-0 arányú vereségnek. A több mint kétez­res közönség jól szórakozott, a mohácsiak pedig megérdemel­ten jutottak immár egymást kö­vetően negyedszer a két baj­noki ponthoz. A hazai véde- delemben Berki, és a csereként beállt Markovics volt a legak­tívabb. A középpályán ezúttal Megyeri tette a legtöbbet, mig elől Hüber volt a legeredmé­nyesebb csatár. A vendégeknél a játékot „ölő" védelem előtt Stemler, és Túrái megmozdulá­sai érdemelnek említést. Kapu László Sopron— Szekszárd 1-0 (1-0) Sopron, 5500 néző. Vezette: Tompa. Sopron: Horváth Gy. — Török, Pásztor, Drázsnyák, Nagy — Németh, Fűzi, Horváth Q. — Varga, Molnár, Bercsár. Edző: Gyúrók Lászíó. Szek­szárd: Pólyák - Szabó, Tóth, Paizs, Somodi — Márkus, Sajó, Varga, Laki (Adorján, a 66. percben — Koroknai (Orosz, a 77. percben), Laurer. Edző: Teszler Vendel. 37. perc: Pásztor szabadrú­gását Németh a felső lécre fe­jelte, a kipattanó labdát Var­ga ugyancsak fejjel a jobb sarokba továbbította (1-0). Végig nagy taktikai csatát vívott a két csapat. Az első félidőben a hazaiak kétszer is növelhették volna előnyüket, de a befejezések nem sikerültek. Fordulás után inkább a ven­dégek támadtak, ám tehetet­len csatársoruk nem bírt a sopronj védelemmel. Jók: Pász­tor, Nagy, Németh, illetve Pó­lyák, Paizs. Nagykanizsa— Dombóvár 3-0 (0-0) Nagykanizsa, 3400 néző, ve­zette: Fekete. Olajbányász: Megyimorecz — Liviczky, Nagy, Gondos, Bántó — Balogh, (Lu­kács, a 78. percben), Horváth (Savanyó, a 66, percben), Lász­ló — Nyúl, Füle dr., Kelemen. Edző: Madár Gábor. Dombó­vár: Foki - Kurdi, Hosszú, Vincze, Herbei — Tóth-Bagi, Herbszt, Kovács — Iván, Por- csa, Landek. Edző: Vincze Já­nos. A 7. percben az előretörő Nagy lövése kapufán csattant, majd a 12. percben Herbszt közelről fejelt kapu mellé. A vendégek bátran támadtak, a 22. percben a kanizsai kapus a 16-oson kívül mentett a ve­szélyes Landek elől. A félidő hajrájában László, Bántó és Füle dr. veszélyeztetett, de az irányzékkal baj volt. Szünet után nagy erővel ro­hamozott az Olajbányász és a 49. percben megszerezte a ve­zetést Liviczky nagyszerűen ugratta ki Baloghot, akinek beadását Kelemen két lépés­ről fejelte a kapu jobb oldalá­ba (1-0). A kanizsai gárda az 58. percben növelte elő­nyét: Füle dr. remek cselek­kel tört be a 16-os-r! belülre, és a védők buktatták. A bün­tetőt Kelemen értékesítette (2-0). A 88. percben László lab­dájával Savanyó ugrott ki a védők közül, lövése a kapus­ról Füle dr. elé került, aki az üres kapuba emelt (3-0). Második félidei jó játékával biztos győzelmet aratott a lis­tavezető kanizsai gárda. Jók: László. Kelemen, Nagy, Bántó, illetve Tóth-Bagi, Hosszú, Lan­dek. Balogh Antal AZ NB II. TOVÁBBI ERED­MÉNYEI: PVSK-MÁV DAC el­halasztva, Ajka*-Várpa!ota 5-2 (1-0), Keszthely—Bauxitbányász 1-2, (1-0), Bakony Vegyész—Sá­báira 0-2 (0-0). A NYUGATI CSOPORT ALLASA 1. Nagykanizsa 25 15 2. Bauxitbányász 25 14 3. Kaposvár 4. Sopron 5. Szekszárd 6. Keszthely 7. Dunaújváros 8. Sabária 9. Mohács-V. 10. Komló 11. MÁV DAC 12. PVSK 13. Bakony V. 14. Ajka 15. Várpalota 16. Dombóvár 25 13 25 12 25 15 25 11 25 12 25 10 25 10 25 9 24 7 24 8 25 5 25 4 25 5 25 3 4 16 2 20 46-24 39 45-21 34 38- 20 32 39- 28 32 34- 27 32 41-34 31 40- 22 29 29- 26 27 35- 25 26 32- 34 22 33- 41 21 30- 37 18 22-42 17 29-43 16 21-37 14 16-69 8 Birkózás Budapesten rendezték tíz súlycsoportban és 390 induló­val az olimpiai reménységek versenyét, melyen a Pécsi Sportiskola és Szigetvár úttö­rő birkózói is indultak. A 41 kg-os súlycsoportban 42 induló közül 3. helyen végzett a szi­getvári Mányi Tibor. Asztalitenisz Pécsi Spartacus—Komáromi AC 16-0 NB II. női mérkőzés, Pécs. Pécsi győztesek: Esszényi (4), Mausz (4), Soós (4), Po­lak (4). . jjlliÉlijf A Rába ETO—PMSC mérkőzés eredményét eltaláló pá­lyázóink közül a szerencse Orosz Zoltán 7666 Pogány, Jókai u. 3, sz. alatti lakosnak kedvezett, aki a 100 forint vásárlási utalványt postán kapja. E heti szelvények beérkezési határ­ideje, szombat déli 12 óra. Pályázni csak a szerkesztőség cí­mére (7601 Pécs, Hunyadi u. 11.), beküldeni nyílt levelezőla­pon lehet, melyet a pályázóink a lapból vágnak ki. Főmérkőzés: Komlói Bányász—Nagykanizsa: .......................... P ótmérkőzés: Sabaria—PVSK: .................................................. A pályázó neve: ...................................................................... A pályázó lakcime: .................................................................... 0 LIEGE: A második ligás belga együttes, a Seraing, amely a jövő idényben már az első osztályban szerepel, nagy meglepetésre 2-1 (2-0) arány­ban legyőzte Peru válogatott­ját, amely ezt megelőzően Pá­rizsban Franciaországot verte 1-0-ra. Ez volt a peruiak má­sodik veresége hosszú vendég- szereplésük során. 0 MADRID: Vujadin Bos- kov, a Real Madrid volt edzője a következő idényben tovább-' ra is Spanyolországban dolgo­zik, a Sporting Gijon csapatá­hoz irt alá szerződést. 0 RÓMA: A jelentések sze­rint az olasz klubok kihasznál­ják a lehetőséget, hogy az újabb bajnoki idényben két kül­földi játékost szerepeltethet­nek. Az Udine a jugoszláv Surjakkal (eddig a Paris St. Germainben játszott) és a brazil Edinhóval (Fluminense) erősödik. A Fiorentina az ar­gentin válogatott csapatkapi­tányát, Passarellát kötötte le, így Bertonival két dél-amerikai futballistája lesz a következő idényre. A legnagyobb „hal” a Juventushoz kerül, a francia Piatini személyében, mellette még a lengyel Boniek jelent nagy erősítést a „Juve” szá­mára. Az Internazionale az osztrák Prohaska mellé a nyu­gatnémet Hansi Müllert szer­ződteti 0 MADRID: Meglepetéssel végződött a nemzetközi teniszt- verseny, a lérfi egyes döntőben az argentin Vilas 6:7, 4:6, 6:0, 6:3, 6:3 arányban győzött a csehszlovák Lendl ellen. Sellyén nyert a Tamási Tamási—Selye 2-1 (1-1). Sellye, 300 néző, v.: Pálfy. A vendégcsapat lelkesen és jól, a Sellye pedig szétesően játszott. Góllövőik: Bocz, Vaszari, ill. Kré- nusz, Barcs—Zsolnay SE 1-0 (1-0). Barcs, 700 néző, v.: Köő. A Barcs végig fölényben volt és akár több gólt is lőhetett vol­na, de kihagyta helyzeteit. Góllövő: Vinkler. Siklós—Táncsics SE 3-1 (0-1). Kaposvár, 100 néző, v.: Kleiber A támadóbb szellemben játszó Siklós szünet után kerekedett felül. Érdekesség, hogy mind a négy gól „pontrúgásból" esett. Szoros mérkőzésen győzött a Pécsi Postás a Villány ellen a me­gyei I. osztályú bajnokságban. Felvételünkön a fehér mezes vil4 lányiak igyekeznek a postások előnyét kiegyenlíteni. Arató László felvétele Sásd—Somberek 4-0 (0-0)„ Szigetvár—Vajszló 2-0 (0-0), P. Postás—Villány 2-1 (2-1), U. PEAC—Beremend 5-2 (1-0), P. Kinizsi—Szentegát 3-0 (1-0), Vasasi Bányász—Drávafok 1-2 (0-1). A MEGYEI I. OSZTÁLY ALLASA 1. Szigetvár 22 17 3 2 48-14 37 2. Kesztyűgyár 23 12 8 3 28-15 32 3. U. PEAC 22 11 7 4 50-17 29 4. P. Kinizsi 23 11 7 5 43-32 29 5. Villány 22 9 7 6 28-22 25 6. Somberek 23 9 7 7 33-32 25 7. Drávafok 23 9 6 8 30-24 24 8. Vajszló 23 7 9 7 20-19 23 9. Vasasi B. 23 8 6 9 29-17 22 10. Steinmetz SE 25 6 8 11 34-40 20 11, Beremend 23 5 7 11 25-38 1 7 12. P. Postás 23 6 4 13 31-43 16 13. Geresdlak 22 6 3 13 29-59 15 14. Sásd 22 4 6 12 32-46 14 15. Szentegát 23 4 6 13 18-50 14 16. István-akna visszalépett Tenisz MEDOSZ Kupa országos te­niszversenyen hat egyesület 24 versenyzője vett részt Bolyban. Férfi egyesben: 1. Dalos László (Boly), 2. Rogányi László (Boly), 3. Varga Tamás (Boly), Kószó Jáhos (Hódmezővásár­hely). Párosban: 1. Rogányi— Rudas (Boly), 2. Dalos-Varga (Boly), 3. Rudolf—Schmidt (Boly). A BP. Honvéd a BEK-győzelem küszöbén Vasárnap délelőtt Budapes­ten játszották a férfi kézilab­da BEK-sorozat döntőjének el­ső találkozóját. Bp. Honvéd— TSV Ottmar St. Gallen 25-16 (11-6). A tizenegyszeres ma­gyar bajnok Bp. Honvéd ra­gyogó játékkal győzte a négy­szeres svájci rangelsőt. A bu­dapesti csapat 9 gólos előny­nyel utazhat a jövő szombati visszavágóra. * A női kézilabda KEK-dön- tőjének első mérkőzésén a Bp. Spartacus a Kőér utcai csar­nokban fogadta a jugoszláv RK Osijek gárdáját. A találko­zón a vendégek 27-21 (13-11) arányú győzelmet arattak. A női BEK-döntő első mérkőzé­sén Belgrádban a Vasas 24- 21 arányú vereséget szenvedett Radnicskitől. * Testnevelési Főiskola—Komlói Bányász 22-21 (11-7). NB I. B., férfimérkőzés, Budapest. * Bólyi MEDOSZ—Tapolcai Bauxitbányász 24-22 (12-10). NB II. férfi kézilabda mérkő­r Camping- és szabadidő-cikkek bemutatója és árusítása, az MN HELYŐRSÉGI MŰVELŐDÉSI OTTHONBAN Pécs, Kossuth L. u. 13., 1982. május 4-13-ig, nyitva 10—18 óráig. A helyszínen gyorsitott OTP-ügyintézés! A SÁTORVÁSÁRLÁSOKHOZ AJÁNDÉKUTALVÁNYT ADUNK! Díjtalan házhoz szállítás! Centrum Áruház Góllövők: Zrínyi (2), Kovács (11-esből) ill. Zsolt dr. Bátaszék—Paks 1-0 (1-0). Paks, 900 néző, v.: Tatai. Lélek- telenül és elképzelés nélkül sze­repelt a Paks. Góllövők: Bos- nyák. Latinca SE—Boly 1-0 (0-0). Marcali, 200 néző, v.: Pauer. Küzdelmes, helyenként színvo­nalas mérkőzés, megérdemelt hazai győzelem. Góllövő: Sztoj- ka. Mázaszászvár—Siófok 2-2 (0-2). Mázaszászvar. Kisdorog-Kss J. SE 3-3 (2-1). Kisdorog, 500 néző, v.: Kövesii. Erőtlenül játszottak a hazaiak. Igazságos döntetlen. Gól lövők: Spiel, Kiss II., Odor, ill. Krisz- bai (2), Végh. Bonyhád—PBTC 1-1 (0-0). Bonyhád, 500 néző, v.: Vukman. Egyik csapat sem érdemelt vol­na győzelmet. Góllövök: Bulla ill. Gettó. A TERÜLETI 1. Siófok 2. Kisdorog 3. Siklós 4. Sellye 5. Táncsics 6. PBTC 7. Boly 8. Bátaszék 9. Kiss J. SE 10. Tamási BAJNOKSÁG 25 19 6 — 25 1 0 8 7 25 8 11 9 8 9 8 26 8 10 9 7 8 8 8 7 10 9 5 11 25 SE 26 25 25 25 25 11. Mázaszászvár 25 10 3 12 12. Paks 13. Bonyhád 14. Barcs 15. Latinca SE' 16. Zsolnay SE 25 6 11 8 24 5 12 7 24 8 6 10 25 7 7 11 25 6 5 14 ALLASA 68-15 44 41- 32 28 26-22 27 42- 40 26 29- 32 26 30- 34 26 32-31 25 23-29 24 34-35 23 31- 32 23 36-38 23 34-37 23 25-32 22 31- 40 22 32- 37 21 15-43 17 Kosárlabda Sopron volt a színhelye az országos főiskolás bajnokság döntőjének. A férfi csaoatok- nál a Pécsi Pollack Mihály Műszaki Főiskola együttese ve­retlenül szerezte meg az első helyet. Pécs-Bo. Műszaki Egye­tem 93-87 (39-33). Pécs-Bp. Kandó Kálmán Műszaki Főis­kola 95-64 (50-27); Pécs-Nyír- egyháza 85-64 (44-34), Pécs— Sooron 90-71 (49-31), Pécs— Miskolc 95-59 (47-36). A tor­na legeredményesebb pontszer­zőjének a oécsi Koyács Nán­dor bizonyult 146 kosarával. Pécsi Postás-Győri Távköz­lési Műszaki Főiskola 57-69 (30-37). NB II. férfi mérkőzés. PVSK-OSC 93-77 (48-34) “Felszabadulás Kuoa női mér­kőzés Pécs. I d. Bundászné (28), Verbőcziné (23). TOTO 1. BVSC—Budafok 0-4 2 2. Ganz-M.—Balassagyarmat Papp J. SE—Kazincbarcika 3-1 1 3. 0-3 2 4. Dunaújváros—Kaposvár 0-1 2 5. Keszthefy—Bauxitbányász 1-2 2 6. Sopron—Szekszárd 1-0 1 7. Cesena—Catanzaro 4-1 1 8. Geona—Bologna 1-0 1 9. Internazionale—Fiorentina 1-1 X 10. Roma—Napoli 1-1 X 11. Torino—Ascoli 2-1 1 12. Udinese—Juventus 1-5 2 13. Rimini—Verona + 1 1-0 1 14. Pisa—Palermo 3-1 1 15. Bari—Sampdoria 1-2 2 16. Brescia—Varese 0-0 X hétfői Dunántúli napló „... Ax MSZMP B Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hallama Erzsébet Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 19 óra után: 15-726 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György ISSN 0133-2007 Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 %