Dunántúli Napló, 1982. április (39. évfolyam, 90-117. szám)

1982-04-13 / 100. szám

Keszthely—Szekszárd 1-t (1-0) A 11-es előtti pillanatok. A szekszárdi’Varga (fehér mezben) ka­pura törne, ámde a keszthelyi kapus, Sándorfi, a következő má­sodpercben elhúzza a lábát. Fotó: Szabó Géza szögletre vágódott. A 80. perc­ben Márkus remekül ívelt kö­zépre Varga és Orosz tisztán kapta a labdát, végül Varga nagy erejű 12 méteres lövése Sándorfit találta telibe. A Keszthelyt még sohasem győzte le a Szekszárd. Sőt, ta­valy május 31-én éppen a Ba- laton-parti együttes ellen vesz­tett utoljára otthonában a lila­fehér gárda. Most is csak a második félidei teljesítményé­nek köszönhette, hogy nem is­métlődött meg ugyanez. Jók: Kovács, Antoni, Gáspár, Rácz, illetve SomoSi, Varga, Laki. Fekete László Szekszárd 4000 néző. Vezette: Drigán. Keszthely: Sándorfi - Kovács, Antoni, Filó (Englóner, a 66. percben), Gáspár — Pál, Galántai, Bagó Sebestyén — Deme (Nagy, a 74. percben), Rácz. Edző: Geliei Imre. Szek­szárd: Pólyák — Szabó, Tóth, Paizs, Somodi - Varga Laki, Adorján (Márkus, a 72. perc­ben) — Lauer, Sajó Mátyás (Orosz, a szünetben). Edző: Teszler Vendel. A 8. percben Lauer két csel után középre adott, Antoni rosszul vette le a labdát, a szemfüles Sajó 4 méterről a kapus lábát találta el. Három perccel később vezetést szer­zett a vendégcsapat. Deme jobb oldali beadása átszállt a védők feje felett Potyák „le­ragadt" a gólvonalon és a be­robbanó Rácz a kapu közepé­be vágta a labdát (1-0). Fö­lényben játszott a vendégcsa­pat, a 14. percben egymást követően 4 szögletet Harcolt ki. A folytatás mezőnyjáték volt a két 16-os között. Szünet után nagy lendülettel kezdtek a hazaiak, az 51. percben a tétovázó keszthelyi védők közül Laki kiugrott, a 16-os vonalánál buktatták. Sa­jó szabadrúgása a sorfalban elakadt. Az 57. percben egyen­lített a Dózsa. Laki—Varga adogatás végén Varga elhúzta a labdát -már a kapus mellett is, amikor Sándorfi a földre rántotta. 11-es! Sajó büntetője bombaként vágódott a jobb felső sarokba (1-1), A 73. perc­ben Lauer átadásával Somodi ugrott ki, becselezte magát a 16-oson belülre, lövése azon­ban a kimozduló kapusról Bakony Vegyész-Nagykanizsa 0-0 Veszprém, 1200 néző. V.: Ta- polczai. Bakony Vegyész: Ágos­ton — Berki, Radnai, Horváth, Németh — Bognár, Kovács, Gazdag — Jugovits (Nyitrai az 52. percben), Kozmor (Zsadá- nyi, a 80. percben), Görbitz. Edző: Kiss János. Olajbányász: Megyimorecz — Liviczky (Gon­dos, a 68. percben), Nagy, Kor­mos Bántó — Balogh, Savanyó, Simonecz - Nyúl, Füle dr., Ke­lemen. Edző: Madár Gábor. Az első félidőben a széllel hátban játszó megfiatalított veszprémi együttes kezdemé­nyezett többet. Szünet után ér­dekesebb, izgalmasabb lett a játék, de a körülményes csa­társorok nem boldogultak a jól záró védelmekkel. A veszpré­miek két, a kanizsaiak egy ka­pufát lőttek. Jó: Ágoston, Rad­nai Bognár, Gazdag, ill. Nagy, Bántó, Balogh. ajkai Alumínium-Dombóvár 1-0 (0-0) Dombóvár, 700 néző, V.: Szabó T. Ajka: Horváth — Hol- lenczer, Menyhárt Puskás, Fe­hér — Nagy, Czibik, Rénes — Csikesz (Vajda, a 46. percben), Cserna, Túri. Edző: Lipták Re­zső. Dombóvár: Kerényi — Kur­di, Hosszú, Lakos, Herbei — Tóth-Bagi, Herbst (Kovács, a 69. percben), Incze — Iván, Ja­kab (Vészi, a 81. percben), Landek. Edző: Vicze János. Az első komoly helyzet a 20. percben adódott a dombóvá­riak előtt. Ekkor Tóth-Bagi re­mek labdával ugratta ki Ivánt, aki egyedül húzott kapura, de öt méterről a kapusba lőtt. A 37. percben formás vendégtá­madás végén Túri átadásával Cserna tört kapura, de Kerényi bravúrral hárított. A 68. perc­ben Nagy jobb oldali, éles be­adása után a menteni akaró Tóth-Bagi lábáról a dombóvári kapuba került a labda, (ön­gól! 1-0.) A 88. percben Túri 23 méteres lövése a felső lécen csattant. Végig alacsony színvonal és közepes iram jellemezte a két sereghajtó összecsapását. A vendégek többet kezdeményez, tek és több helyzetük is volt. Jók: Menyhárt, Czibik, Túri, ill. Kerényi Landek, Hosszú. Gaál István Mohács-Véménd-Sabaria 3-1 (2-1) Szombathely, 1200 néző. V.: Szabó B. MVTE: Antal - Lő- rincz, Rótt, Hancz (Grünwald a 15. percbgn), Berki — Hrotkó (Markovics a 85. percben), Dárdai, Megyeri — Hüber, Lingl, Réfi. Edző: Mathesz Imre. Sa- baria: Pálinkás - Vámos, Gáncs (Szőnye a 63. percben), Tóth, Bencsics - Görög (Mes- kó a 64. percben), Horváth L., Varga L. — Jáger S., Gombás, Horváth Z. Edző: Szabó Imre. A 8. percben egy ellentáma­dás során Berki iramodott meg a balszélen, belőtt labdájára a 16-os előtt Hrotkó rajtolt rá, és kapásból, jobb külsőveLvág- ta Pálinkás kapujának jobb alsó sarkába (1-0). Az első ta­vaszi akciógól szárnyakat adott a Mohácsnak, Hüber, Lingl és Réfi tornásztatta meg *a szom­bathelyi kapust. A 33. percben Hrotkó ívelt be szögletet, és a berobbanó Grünwald védhetet­lenül fejelt a bal felső sarokba (2-0). A hazaiak elkeseredett próbálkozásai a 38. percben gólt eredményeztek, Gombás a lábak között gurította a lab­dát Horváth Z. elé, aki 7 mé­terről élesen lőtt Antal kapu­jába (2-1). Szünet után mindent egy lap­ra tett fel a szombathelyi csa­pat, támadásai azonban rendre elhaltak az önfeláldozó mohá­csi védőkön. A közönség már haza indult, amikor a 88. perc­ben egy lepattanó labdát Lingl fordulásból 20 méterről lőtt Pálinkás kapujának bal alsó sarkába (3-1). Ami nem sikerült az eddigi tavaszi első hat fordulóban, az sikerült itt, az NB II. egyik leg­stílusosabban játszó csapatá­nak, a Sabaria otthonában. Az MVTE jó játékkal nyert./ Jók: Hüber, Berki, Hrotkó, Lingl, illetve Vámos, Varga L., Hor­váth Z. Kapu László Sopron-Pécsi VSK 1-0 (0-0) Sopron, 5000 néző. V.: Büki. Sopron: Horváth Gy. — Benkő, Pásztor, Drázsnyák, Nagy - Né­meth, Fűzi, Horváth G. — Var­ga, Molnár (Deák, az 50. perc­ben), Dercsár (Wilczek, a 79. percben). Edző: Gyurátz László. PVSK: Farkas — Hammer, Sza­bó, Kaszás, Scheffer - Skáfár, Kerner, Erdős, Gültner — Frep- pán, Stájer. Edző: dr. Dunai János. Az 59. percben Németh be­adását Deák fejjel megcsúsz­tatta, a labda a gólvonal előtt álló Szabóról pattant a hálóba (1-0). Az első 25 percben a tavaszi idény legjobb hazai játékával ajándékozta meg szurkolóit a Sopron, de gólt ekkor még nem sikerült elérnie. Szünet után kissé visszaesett a hazai csa­pat, mégis tudott gólt szerezni, és ez két pontot jelentett. A PVSK védekezésre rendezke­dett be, csak a hajrában pró­bált meg támadni - eredmény­telenül. Jók: Pásztor, Nagy, Németh, Horváth Gy., ill. Far­kas, Kaszás, Freppán. Kaposvár- Várpalota 2-1 (1-1) Várpalota, 800 néző. V.: Kó- ródi. Kaposvár: Horváth - Koz­ma, Zentai, Petrák, Csorba - Szlovák, Kakas, Kanyar — Fó­bián (Várnai a szünetben), Há­mori, Házi. Edző: Csaba Gábor. Várpalota: Háry — Kaiser (Lohner, a 25. percben), Há­bersdorfer., Pávics, Bor — Nagy IV., Badi, Kisbej - Nagy III., Druskóczi, Mokány. Edző: Ján- ky Miklós. A 15. percben Kakas elfutott a balszélen, az alapvonalról kapura ívelt, Szlovák pedig fej­jel a léc alá csúsztatott (1-0). A 31. percben Badi szögletrú­gása után nagy tumultus kelet­kezett a kapu előterében. A menteni szándékozó védők kö­zött a szemfüles Hábersdorfer közvetlen közelről a hálóba fe­jelt (1-1). A 63. percben Kozma kapu elé ívelt szabadrúgását Várnai fejjel a szabadon ha­gyott Kakashoz ’továbbította, ő pedig 12 méterről laposan a hálóba lőtt (2-1). Változatos, végig nyílt mér­kőzésen mindkét együttes nagy becsvággyal játszott. A kapos­váriak néhány meleg helyzetet teremtettek a hazaiak kapuja előtt. Két lehetőséget értékesí­tettek, és szünet után még fo­kozni is tudták a tempót. A Várpalota a hajrában két ka­pufát lőtt, a játék képe alapján tehát a döntetlen felelt volna meg valós eredménynek. Jók: Kozma, Kakas, Hámori, Házi, ill. Hábersdorfer, Badi, Nagy III. TOVÁBBI EREDMÉNY: Bauxitbányász—MÁV 3-0 (1-0). DAC Sopron-Pécsi VSK 1-0 (0-0) AZ NB II. NYUGATI CSOPORT ALLASA: 1. Nagykanizsa 22 12 9 1 35-20 33 2. Szekszárd 22 15 2 5 31-19 32 3., Bauxitbányász 22 12 6 4 40-17 30 4. Sopron 22 10 8 4 35-26 28 5. Keszthely 22 9 9 4 31-29 27 6. Kaposvár 22 10 6 6 33-18 26 7. Dunaújváros 22 10 5 7 36-20 25 8. Sabaria 22 8 7 7 24-23 23 9. Komló 22 9 3 10 28-26 21 10. Mohács-Vém. 22 7 6 9 29-23 20 11. MÁV DAC 22 7 6 9 32-39 20 12. Bakony’V. 22 5 7 10 21-35 17 13. PVSK 22 7 2 13 27-35 16 14. Várpalota 22 5 3 14 19-30 13 15. Ajka 22 3 7 12 21-37 13 16. Dombóvár 22 3 2 17 14-59 8 Keleti csoport Szol nők—Hódmezővásárhely 0-0, Eger—Szabó L. SE 1-0 (0-0), Kazincbarcika—Debr. Ki­nizsi 1-2 (1-2), Salgótarján— Gyula 1-1 (1-1), Gyöngyös— MVSC 1-0 (0-0), Asztalos SE— Szarvas 1-2 (1-2) Lehel—Papp J. SE 3-Cb (2-0), Debr. USE- Bem SE 3-4 (1-1). 1. Éger 31 pont, 2. Kazincbarcika 30, -3. Debr. Kinizsi 29. Közép csoport Bábolna—MTK-VM 1-1 (0-1), Pénzügyőr-Ganz-"MÁVAG 0-0, Vác-22. sz. Volán 2-0 (0-0), Kossuth KFSE—Budafok 0-1 (0-0) Balassagyarmat—Szegedi Dózsa 1-0 (0-0), Építők—Dorog 0-2 (0-0), BKV Előre—Kecske­mét 0-2 (0-1), MÁV Előre— BVSC 4-5 (0-3). 1. MTK-VM 33 pont, 2. Dorog 28, 3. 22. sz. Volán 27. Területi bajnokság Veretlenek maradtak a vendéglátók Bótaszék-Zsolnay 1-1 (1-0), Zsolnay-pálya, 300 néző. V.: Vukmann. Jó iramú mérkőzésen igazságos döntetlen. Kiállítva: Cservenka (Zsolnay). Góllövők: Bosnyák, ill. Potocsár. ' Tamási-Kiss 1. SE 3-0 (1-0), Tamási, 800 néző. V.: Sárkány. Az első 30 perctől eltekintve végig a hazaiak kezdeményez­tek. Góllövők: Horváth, Rab, Szajkó. Bóiy—Kisdorog 2-1 (1-1). Boly, 800 néző. V.: Aumann. Izgal­makban bővelkedő mérkőzés. Góllövők: Ratting, Ulrich, ill. Ód or. PBTC-Paks 0-0. Bőrgyár-pá­lya, 100 néző. V.: Pazauerek. Közepes iramú mérkőzésen mindkét csapat csatársora gyengén játszott. Siólok-Sellye 4-1 (1-0). Sió­fok, 1200 néző. V.: Lugasi. A második félidőben nyújtott jó játékával ilyen különbséggel is megérdemelten nyerte a rang­adót a hazai csapat. A 70. percben Varga (Sellye) 3-0-ás állásnál a játékvezető megsér­téséért kiállítva. Góllövők: Ká­rolyi (3, egyet 11-esből), Szabó, ill. Goják (11-esből). Siklós—Latinca SE 3-1 (2-1). Siklós, 600 néző. V.: László. A hazai, csapat nagy technikai, taktikai fölényben volt és biz­tosan győzött Góllövők: Pazau- rek, Kovács (11-esből), Petrétei, ill. Sztojka. Táncsics SE-Mázaszászvár 2-1 (0-1)> Kaposvár, 150 néző. V.: Pauer. A 70. percben még a bányászegyüttes vezetett. Ezt követően azonban Guth kiállí­tása miatt 10 főre olvadtak a vendégek, védelmükben rövid­zárlat következett, s a Táncsics meg tudta fordítani a mérkő­zést. Góllövők: Rétsági, Balázs, ill. Dunai. A Barcs-Bonyhád találkozót a szövetség engedélyével ké­sőbbi időpontban játsszák le. A TERÜLETI BAJNOKSÁG ALLASA 1. Siófok 22 17 5 — 56-12 39 2. Kisdorog 22 9 7 6 37-27 25 3. Sellye 22 9 7 6 40-32 25 4. Táncsics SE 22 8 8 6 26-26 24 5. Boly 22 8 7 7 27-28 23 6. Mázaszász vár 22 •10 2 10 33-32 22 7. Siklós 22 6 10 6 20-20 22 8. Tamási 22 8 4 10 28-29 20 9. Bonyhád 21 5 10 6 23-25 20 10. Paks 22 5 10 7 31-35 20 11. PBTC 22 6 8 8 25-31 20 12. Bátaszék 22 6 8 8 20-26 20 13. Latinca SE 22 6 7 9 30-31 19 14. Kiss J. SE 22 6 6 10 27-32 18 15. Zsolnay 22 6 5 11 15-40 17 16. Barcs 21 5 6 10 27-39 16 Ifjúsági vívó-vb Abay bronzérmes Az ifjúsági vívó-világbajnoksá­gon — Buenos Airesben — lezaj­lott a kard egyéni verseny, amelyben szovjet győzelem szü­letett. A 19 esztendős Alekszan- der Vinyick lett a világbajnok, miután a döntőben 10-4-re ver­te az olasz Marint. A legjobb nyolc közé két magyar is bekerült. Abay 10-8- ra győzött a nyugatnémet To- nenssen ellen, s a döntőbe jutásért küzdhetett az olasz Marin elen, de 10-4-re kikapott. Utolsó mérkőzésén vigasztaló­dott, mer a 3. helyet eldöntő találkozón 10-8-ra győzött a szovjet Csuklov ellen, s ezzel bronzérmes lett. Szabó nem ju­tott tovább a legjobb nyolc kö­zül, őt is az olasz Marin állí­totta meg 11-9 arányú győzel­mével. A női tőrversenyt a fran­cia Modaire nyerte, a magyarok nem kerültek a döntőbe. Megyebajnokság Szentegót—U. PEAC 0-6 (0-3), Steinmetz SE-Szigetvár 0- 1 , (0-1) Somberek-Villány 3-0 (1-0), Beremend-Vajszló 1- 1 (0-1), Geresdlak—P. Kinizsi 0-2 (0-1), Drávafok—Sásd 1-0 (1-0), Vasasi B.—P. Postás 1-0 (0-0). Mezei futó OB Dél-dunántúli sikerek Száznál is több egyesület csaknem 2000 versenyzője állt rajthoz a dunakeszi-alagi ló­versenypályán, mely — a hagyo­mányokhoz híven — otthont adott az országos mezei futó­bajnokságnak. A rangos ese­ményen szép számban indultak dél-dunántúli sportolók is, akik közül többen jelentős sikert arattak. A Szekszárdi Dózsa versenyzői három bajnokságot nyertek — Valter Ottó, Sárközi Gyula és az ifjúsági korú férfi csapat révén —, a PMSC-ből pedig az idén rendre jól sze­replő Rogányi Izabella ért első­ként a célba. I Eredmények: Serdülő fiúk (1969-es születésűek): 1. Válté (Szekszárd). Serdülő lányok (1966-67): 1. Rogányi (PMSC) Serdülő fiúk: (1966—67): 1. Sár közi (Szekszárd). Ifjúsági fér fiák: (1964-65): 3. Bók (Kapos­vári Rákóczi). Csapatban: 1 Szekszárdi Dózsa. Felnőtt fér fiák: 2. Bauer (Komlói Bányász) csapatban 2. Komlói Bányász A PMSC—ZTE (3-1) mérkőzés eredményét eltaláló pályázó­ink közül a szerencse Szabó Sándor, Pécs, Móra Ferenc utca 48. szám alatti lakosnak kedvezett, akinek nyereményét, a 100 forintos vásárlási utalványt postán küldjük el. Az e heti szelvények beérkezési határideje: szombat, déli 12 óra. Pá­lyázni csak a lapból kivágott, nyilt levelezőlapra ragasztott szelvénnyel lehet, amit a szerkesztőség címére (Pécs, Hunya­di út 11., 7601) kell beküldeni. Főmérkőzés: PVSK—Kaposvári Rákóczi: ............................ P ótmérkőzés: MVTE—Szekszárd: ...................................... A pályázó neve: ................................................................ A pályázó lakcíme: ......................................................... f i t MEGYEI 1. OSZTÁLY ALLASA 1. Szigetvár 19 14 3 2 42-13 31 2. Kesztyűgyár 19 10 7 2 22-12 27 3. U.PEAC 19 9 7 3 42-13 25 4. P. Kinizsi 20 9 'l 4 38-28 25 5. Vajszló 19 7 9 3 20-11 23 6. Villány 19 8 7 4 26-19 23 7. Somberek 20 8 7 5 31-25 23 8. Drávafok 20 8 6 6 26-19 22 9. Vasasi B. 20 7 5 8 24-22 19 10. Beremend 20 4 7 9 22-32 15 11. Steinmetz SE 20 3 7 10 21-34 13 12. Szentegát 20 4 5 11 17-43 13 13. Geresdlak 20 5 3 12 26-56 1 3 14. P. Postás 20 4 4 12 25-39 12 15. Sásd 19 2 6 11 25-41 10 16. István-akna visszalépett Wladár nem került dobogóra Gainesville-ből, az amerikai téli bajnokságról utólag meg­érkezett a 100 yardos férfi hát­úszás eredménye is. Ebben az amerikai Bottom 48.94 mp-cel győzött. Wladár Sándor helye­zéséről nincs hír, dobogón nem volt. A verseny után Egyesült Álla­mok—NSZK válogatott viadalra került sor, amelyen az amerikai férfiak 77-44, a nők 78-43 arányban győzték. Ezt a via­dalt viszont 50 m-es medencé­ben rendezték. *g,.,uií«Skt ■ |T^> a r A: I Dunántúli napló Ár»: *• ír- r0r «t Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hallania Erzsébet Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 19 óra után: 15-726 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. ' 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György ISSN 0133—2007 Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054