Dunántúli Napló, 1982. február (39. évfolyam, 31-58. szám)

1982-02-08 / 38. szám

HDN- rejtvény V. léli vásár a pécsi Domus lakberendezési áruházból # Báránybőrök 20%, 0 Krepp ágyneműgamitúrák 20%, # Gyermek- és kamasztakarók 30% % 140 cm széles bútorvásznak 40% ÁRENGEDMÉNNYEL KAPHATÓK. —^BARANYA—= iOMWI LAKBERENDEZÉSI ÁRUHÁZ Pécs, Bajcsy-Zsilinszky út 18. T.: 14-577 Komló-Sellye 2-0 (0-0) Sellye, 400 néző. V.: Kulcsár. Komló: Bien — Iványi (Kele­men), Mács, Gyurina, Barta — Szajcz, Pál, Róth (Bendes) — Hegyi (Homonnai), Stemler, Tóth. Megbízott edző: Faragó József Sellye: Vincze — Golo- bics, Vass, Krén, Lombcsi — Schmidt, Tóth, Hosszú (Pfeif­fer) — Matoricz, Varga, Goják. Edző: Bán László. Változatos játékot hozott az első félidő. Mindkét kapu több­ször került veszélybe, de gól nem esett. „ A 46. percben Bendes-Ho- monnai adogatás után jobb szélről Homonnai beadott, a labdát Pál 5 méterről védhe- tetlenül fejelte a felső sarokba. (1-0). Az 53. percben Szajcz jól indította jobbszélen Homon- nait, aki lefutotta a védelmet és a kifutó kapus mellett, 10 mé­terről a kapuba helyezte a labdát. (2-0). Szünet után a vendégcsapat jobban alkalmazkodott a ta­lajhoz, gólhelyzeteit jobban ki­használta, és ez döntött. Bary István Kaposvár- Dombóvár 3-1 (1-0) Dombóvár, 400 néző. V.: László. Kaposvár: Horváth — Kozma, Zentai, Petrák, Kanyar — Szlovák, Bódis, (Wéber) Csorba, - Czabula (Fábián), Várnai (Vékony) Hámori. Ed­ző: Csaba Gábor Dombóvár: Foki (Szalai) — Kurdi, Lakos, Porcsa, Herbei (Vida), — Tóth- Bagi, Kovács, Incze (Vészi) — Iván, Jakab, (Túrái), Landek. Ed­ző: Vincze János. Az első félidőben jobbára a vendégcsapat irányította a já­tékot, a kaposváriak több hely­zetet kihagytak. A 43. percben Vékony a jobb oldalon kitűnő­en. ívelt Hámori elé, aki 14 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. (1-0). Szünet után hamar egyen­lített a dombóvári csapat. Az 52, percben Túrái jó labdát adott Landeknek, lövése Hor- váthról Tóth-Bagi elé került, aki 3 méterről lőtt a kapuba. (1-1). Három perccel később Fábián jobb oldali beadását Hámori 5 méterről a jobb alsó saroka fejelte. (2-1). 74 perc­ben Vékony baloldali beadását Hámori 1 méterről továbbítot­ta a kapuba. (3-1). Gaál István A HDNK ÁLLASA ,,ALCSOPORT: 1. PVSK 3 2 1 — 7-2 5 2. Mohács-Véménd 2 — 2- 1-T 2 3. Szekszárd 2 1 — 1 3-4 2 4. Siklós 3 — 1 2 2-6 1 „B”-CSOPORT 1. Komló 3 2 1 — 7-2 5 2. K. Rákóczi 3 2 — 1 6-6 4 3. Dombóvár 3 1 1 1 4-5 3 4. Sellye 3 — — 3 2-6 — Labdarúgó Steinmetz Kupa Szederkény—Boly 1-7 (1-3), Zsolnay—P. Postás 0-1 (0-0), Gázmű—Nagykozár 2-3 (1-1), Vasasi Bányász—PMSC-ifi II.. 3-0 (3-0), Sellye-vegyes—Dráva- sztára 5-0 (5-0), Komló—Sásd 1-1 (1-0), Steinmetz SE— U. PEAC 1-0, (1-0), Szigetvár- Szentegát 3-0 (1-0), Baksa— Somogyapáti 1-1 (1-0), Sombe- rek—PMSC-ifi 5-0 (3-0). A „király” neve: Nemzetközi mérkőzés Dubrovnik-PMSC 3-1 (1-0) Kézilabda DNK A Pécsi BTC-lányok sikere Idén, □ XII. labdarúgó-világbajnokság évében, ötfordulós rejtvényben idézzük fel az eddigi mundiálok történétének egy-egy emlékezetes pillanatát. A megjelent képeknek van egy közös vonásuk: a fotókon láthatók között minden alka­lommal szerepelt egy labdarúgó, amelyik egy bizonyos tulaj­donsága alapján hasonlít a többi négyre, és ezen közös tu­lajdonságuk alapján kiérdemelték a „király” címet. A február 20-án megtartandó nagy nyereménysorsoláson azon pályázóink vehetnek részt, akik az öt héten át közölt felvételek alapján, a mellékelt és helyesen kitöltött öt szel­vényt nyílt levelezőlapra ragasztva szerkesztőségünk címé­re, egyszerre beküldik. Itt mondjuk el, hogy a sorsolásnál figyelembe vesszük azon pályázóink hozzánk eljuttatott pá­lyázólapjait is, akik csak a 2. fordulótól tudták a rejtvény­szelvényeiket a levelezőlapra ragasztani, mivel az első for­dulóban már beküldték tippjüket. Beküldési határidő: azon levelezőlapokat fogadjuk el a nyilvános sorsolásra, amit pályázóink február 12-én 24 óráig postabélyegzővel ellátva feladnak címünkre. Az öt nevet, a jutalomsorsolás színhelyét és időpontját lapunk 15-i számá­ban közöljük A helyesen kitöltött szelvényeket tartalmazó levelezőlapok sorsolásakor az 1. dij egy IBÚSZ külföldi utazás (ötezer fo­rint értékben), 2. díj egy felnőtt kocogófelszerelés (melegítő és tornacipő), 3. dij a Konzum Aruház 500 forintos vásárlási utalványa. 4. díj 300 forint értékű ajándékcsomag, 5. díj 50 darab totószelvény, 6—7. dij 25—25 darab totószelvény, 8. dij'pályabelépő Baranya valamennyi sportrendezvényére, 9. díj' pályabelépő a PMSC valamennyi sportrendezvényére, 10—11. díj 200—200 forintos vásárlási utalvány, 12. dij 100 forintos vásárlási utalvány Mostani, ötödik képünkön szereplő játékosok közül egyikü­ket szőkébb hazájában a nemzet „muskétása” cimmel is fel­ruházták. De melyikük a „király”? Atlétika Lépőid a 60 m-es síkfutás­ban második helyen végzett a Bp. Spartacus fedettpályás atlétikai versenyén, Budapes­ten. Lépőid 6.91 mp-es időt fu­tott. Budapest fedettpályás bajnokságán a férfiak 1500 m- es síkfutásában 2. Knipl (PMSC) 3:51,7. Magasugrás­ban 3. Raus (PMSC) 214. PMSC I.—U. PEAC 22-7 (11-3) V.: Hucker, Kiss L. Ld.: Erdősi (9), Balázsné (4), ill. Láng (3). Férfi III. osztály: István-akna II.—Nagyharsány 19-9, Leöwey —Nagyharsány 19-13, Siklós— Mecseknádasd 14-11. Női II. osztály: Radnóti—Nagyharsány 20-6. Mohács-Véménd—Vajszló 22-8. Konzum—Nagyharsány 10-5. Radnóti—Sportiskola 16-9. Kovács Miklós A Vörös Meteor ifjúsági csapatának játékosa szerez pontot a komlói Steinmetz Gimnázium elleni mérkőzésen. Teremkupa mérkőzések Közlemény Megváltozott a Pécsi MSC sportirodájának címe. Az új cím: Pécs, Déryné u. 3. A telefonszá­mok változatlanok maradtak. Vasárnap a röplabdázók újabb teremkupa mérkőzése­ket játszottak Pécsett. Ifjúsági lányok: Pécsi Vörös Meteor ifi—Steinmetz Szakközépiskola 75-6, Pécsi Vörös Meteor ifi— Gép- és Gyorsíró Iskola 44-25, U. PEAC ifi—Komlói Steinmetz Szakközépiskola 64-16, Gyors- és Gépíró Iskola—Steinmetz Szakközépiskola 39-29. Ifjúsági fiúk: Pécsi Vörös Meteor— Bükkösd 51-26. U. PEAC ifi— 506-os DSK 46-38. Az ausztriai Schladmingban a svéd Ingemar Stenmark nyerte a férfiak speciális szlalom­versenyét. A képen Stenmark boldogan mutatja aranyérmét barátnőjének, Ann Uvhagen- nek. Az állandóan változó néző­szám jól kifejezte, mennyire hullámzó volt a színvonal és a küzdelem a kézilabda DNK harmadik fordulójában. A vá­rosi sportcsarnok nonstop kézi­labda műsora több slágermér­kőzést tartogatott a nézők szá­mára, és a velejáró csalódást ■is. A férfi I. osztályban első­sorban a komlóiak érezhették a Bolytól elszenvedett váratlan vereség után. Nagy várakozás előzte meg a Komló I. és a Pécsi öregfiúk találkozóját. A szép számú közönség mindvé­gig magas színvonalú, esemé­nyekben gazdag, kiállításokkal tarkított mérkőzést izgulhatott végig bányászsikerrel. A női mezőnyben a PBTC a vártnál nehezebben szerezte meg a győzelmét a PMSC II. ellen. Míg a piros-feketék első csa­pata előtt a Mezőgép, majd az U. PEAC ellen igazolta eredményes játékát. Eddig le­játszott mérkőzések alapján a férfi I. osztály „A" csoportjá­ban a PMSC I., „B” csoportjá­ban a Komló I., a női „A" csoportban a Pécsi BTC, a „B”- ben a PMSC I. csapata veze­tett. EREDMÉNYEK: Férfi I. osz­tály: Boly—Komló II. 24-14 (9-7). Vezette: Borsági, Feny­vesi, Ld.: Puppi A. (6), Puppi B. (5). Hódos (5), ill. Oszkár (7). Komló I.—Pécsi öregfiúk 18-14 (8-8). V.: Kaponyi, Kiss K. Ld.: Putics (5), ill. Harmat (5). Női I. osztály: PMSC I.—Me­zőgép ,24-11 (14-5). V.: Aracsi, Róth. Ld.: Erdősi, Balázsné (7— 7). Joó (4). PBTC—PMSC II. 14-13 (6-5). V.: Kaponyi, Kiss L. Ld.: Pintér (5), ill. Deák, Molnár (3—3). hétfői gpio Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Haliaimi Erzsébet Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs. Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 19 óra után: 15-726 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. TÖSO1 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-21T Felelős vezető: Szendrői György ISSN 0133—2007 Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 (Tudósítónk teleionjelenté se) Vasárnap, a kora délutáni órákban játszotta a dubrovniki nemzetközi tornán második mérkőzését a PMSC. Az ellen­fél a DubroVnik csapata volt, a mérkőzést a két csapat a torna 3. helyéért vívta. Napfényes, 16—18 fokos idő­ben a PMSC Bodnár — Schul- teisz, Torna, Róth (Morvái), Brezniczky — Gálái, Dárdai, Lő­rinc - Nagy Dobány, Mészá­ros (Radics) csapattal játszott. 6000 néző volt kíváncsi a két csapat küzdelmére. A pécsiek kezdtek jobban, Mészéros, majd Nagy hagyott ki jó helyzetet a duborvniki kapu előtt. A 37. percben Rádicsa a jugoszláv csapatnak szerezte meg a ve­zetést (1-0). Szünet után változatos volt a játék. Az 56. percben Dobány jó helyzetben hibázott a ha­zaiak kapuja előtt. A 65. perc­ben egyenlített a PMSC. A cse­reként beállt Radics betalált a dubrovniki kapuba (1-1). A kö­zönség buzdítása mellett a ha­zaiak nagy lelkesedéssel,’ aka­rással játszottak és a 69. perc­ben Rádicsa góljával ismét vezetést szereztek (2-1). A PMSC erősített, a pécsiek több szögletet értek el. A piros-feke­ték támadtak és a hazaiak sze­reztek újabb gólt. Egy előrevá­gott labdával a 86. percben Kocsics megugrott és beállítot­ta a végeredményt (3-1), A hazaiak kemény, rámenős játéka nem ízlett a pécsieknek. A PMSC támadósora több hely­zetet dolgozott ki, de csak egy alkalommal tudták bevenni az ellenfél kapuját. Lutz sérülése még nem jött rendbe, ezért nem szerepelhetett, Mészáros is ki­sebb sérüléssel bajlódik, de ő vállalni tudta a játékot. Kedden Korcsulán játszik edzőmérkőzést a PMSC. Csütörtökön újabb ed- zőmérkőzése lesz a pécsi csa­patnak, de hogy hol és kivel, az csak hétfőn dől el. A ter­veknek megfelelően a PMSC sportküldöttsége szombaton ér­kezik vissza Pécsre. Dómján Gyula Labdarúgó HDN Kupa Siklós-Mohács-Véménd 0-0 Siklós, 300 néző. V.: Sör. Siklós: Hausznek — Dinnyés, Batik, Kapitány, Győr — Petré- tei, Kovács, Vincze (Mim) — Alt, Nyárs, Bárdos. Edző: Csor­dás István. MVTE; Antal — Rumjzauer, Hancz, Grünwald, Berki — Hrotkó, Dárdai, Mar- kovics, Lőrincz - Ratting, Mar­tina. Edző: Mathesz Imre. Jószerével Antal és a siklósi csatárok párbaját hozta az el­ső félidő, a vendégek kapusa bravúrt bravúrra halmozott, négy ízben is biztos gólnak lát­szó lövést hárított. Ekkortájt a három állandó kezdőemberét (Havasi, Megyeri, Rótt) sérülés miatt nélkülöző MVTE a sze­rencsével sem állt hadilábon, hiszen amikor már a kapuvédő­je is tehetetlen volt, a kapufa segítette (a 11. percben). Szünet után az 50. percben egy mutatós hazai támadás vé­gén Nyárs újabb kapufát lőtt, de aztán fokozatosan belelen­dült a Mohács-Véménd, átvet­te az irányítást. A 65. percben Grünwald 20 m-ről a kapufát találta el. A fáradni látszó sik­lósiak a második 45 percben olykor veszélyes ellentámadá­sokkal kísérleteztek, Antalnak azonban ezen a délelőttön nem lehetett a hálóját meg­zörgetni. Kemény, küzdelmes, jobbára viszont csapkodó játékot hozott a mérkőzés. A szünetig a Sik­lós, utána az MVTE adogatott jobban a göröngyös salakpá­lyán. A vendégek pontszerzésé­ben oroszlánrészt vállalt Antal, aki megingathatatlannak bizo­nyult. H. L. Muntliá/-farsang Űt „királyt” keresünk! A HDN ötfordulós képrejtvénypályázata Külföldi út a főnyeremény A sorsolás következik