Dunántúli Napló, 1981. október (38. évfolyam, 269-299. szám)

1981-10-05 / 273. szám

ft.fibciarügő Ajkai Alumínium-Komló l-l (1-0) Nemegyszer került veszélybe az Ajka kapuja, de a góllövéssel adósak maradtak a komlóiak. Fotó: Nemesi Komló, 600 néző. V.: Drovecz. Aj­ka: Bujtor — Hollen ez or, Czibik, Puskás, Csikhon — Fehér, Menyhárt, Túri, Takács (Gőcze a 66. percben) — Csema, Csikesz (Brezniczky a 78. percben). Edző: Halter Gyula. Kom­ló: Bien — Irányi, Mécs, Pál, Barta — Bendes, Hohmann, Róth I. — Ho- monnai (Tóth a 26. percben), Stem­ler. Hegyi. Edző: Kontha Károly. HoHmann perdítése jelentette az első gólveszélyt az ajkai kapunál a 11. percben. Bujtor szögletre mentett, a Róth által- beívelt labdát Homonnai a fel­ső lécre fejelte. A 15. percben az első aj'kai támadás végén Puskás földről pattanó fejesé­ért kellett nyújtózkodnia Bien- nek. Előremerészkedtek a ven­dégek, s a 18 percben veze­tést szereztek. Túri jobboldali ívelt szabadrúgását a védők kö­zül kilépő Menyhárt fejelte a kapu jobb oldalába. (1-0). A gól előtt Kleiber partjelző lest jelzett, Dravecz azonban hatá­rozottan középre mutatott. A 25. percben buktatásért Hohmann sárga lapot kapott, majd a lá­bát fájlaló Homonpai helyére Tóth állt be. Többet próbálkoz­tak a hazaiak, támadásaik azon­ban csak az ellenfél 16-osáig „éltek", gólveszélyt nem jelen­tettek. Szünet utón is folytatódott a komlói támadássorozat, s az 55. percben Róth remekivű szögle­tét Pál 8 méterről fejelte a bal sarokba. (1-1). Továbbra sem lanyhult a hazaiak támadó ked­ve, Bendes két távoli lövése je­lentett izgalmat. Egy gyors el­lentámadásnál a kifutó Bien és Cserna ütközött a komlói 16- oson belül, a játékvezető továb- bot intett A 68. percben Stem- ler 22 méteres lövését védte ve­tődve Bujtor. A 80. percben nagy kavarodás után Stemler közelről talált a hálóba, László partjelző szabálytalanságot jel­zett, a játékvezető ezúttal el­fogadta kollégája intését, nem ítélt gólt. Két perccel később Tóth hibázott nagy helyzetben, majd ugyanő sárga lapot érde­melt ki reklamálásért. Végig támadta a mérkőzést a hazai gárda, de akcióból nem tudták fel­törni a kemény vendégvédelmet. A komlóiak nagy akarása ezúttal csak erősen közepes teljesítménnyel páro­sult, s mindez kevés volt a vár) győ­zelemhez. iák; Mács, Pál, illetve Hollenczer, Túri. Grünwald Géza állását ugyanakkor az igazolta, hogy — sárgalapok és sérülés miatt — három helyen is vál­toztatni kellett az összeállí­táson. így aztán jobbára a középpályán folyt a harc, és a nagyon óhajtott egy-egy pontnak mindkét együttes örült. Szekszárdi Dózsa -MVTE 1-0 (0-0) Szekszórd, 1000 néző. V.: Soós. Szekszárdi Pólyák — Szabó, Tóth, Pajzs. Laki — Koroknai, (Márkus a 64. percben). Varga, Adorján — Lauer, Sajó, Pölöskei (Dobos az 59. percben). Edző: Teszler Vendel. Mo- hács-Véménd: Antal — Dárdai, Rótt, Hancz, Berki — Grünwald, Lőrincz, Hrotkó — Ratting, Havasi, Megyeri. Edző: Mathesz Imre. A 47. percben Koroknai nagy­szerűen tört előre, Sajóhoz ját­szott, aki a gólhelyzetben lévő Adorjánhoz továbbított, de kö­zeli lövése toronymagasan fölé szállt. A 70. percben Ratting pl­futott a jobbszélen, beadását Havasi nagy helyzetben mellé fejelte. A 81. percben Dobos jól ugratta ki az előretörő Már­kust, akit Rótt a 16-oson belül buktatott. 11-es! A büntetőt Sa­jó kapufára lőtte. A 85. percben a sokat mozgó Márkus rövid sarokra ívelt szögletét Sajó fej­jel megcsúsztatta és a jobb ka­pufa közelében helyezkedő Laki a hálóba fejelt. (1-0). A játéknak jobbára a küzdő jelle­ge dominált a két szomszédvár ösz- szecsapásán. A mindvégig kiegyenlí­tett küzdelmet hozó találkozón a ha­zaiak a hajrában megszerezték a győztes gólt. A mérkőzés összképe alapján a döntetlen igazságosabb lett volna. Jók: Laki, Pajzs, Varga, illetve Rótt, Ratting, Havasi. Bálint György Az NB II. további eredmé­nyei: Várpalota—MÁV DAC 1-2 (0-2), Tapolcai Bauxitbányász— Dunaújvárosi Kohász 1-1 (0-1), Bakony Vegyész—Sopron 1-1 (1-0). AZ NB NYUGATI ALL 1. Bauxitbányász 2. Nagykanizsa 3. Sabarin 4. Kaposvár 5. Dunaújváros 6. Szék szórd 7. Komló 8. Sopron 9. MÁV DAC 10. Keszthely 11. Mohács-Véménd 12. Ajka 13. PVSK 14. Bakony Vegyész 15. Várpalota 16. Dombóvár CSOPORTJÁNAK SA 8 7 1 — 16-3 15 8 5 3 — 14-3 13 8 4 4 — 8-3 12 8 5 I 2 15-6 11 8 4 2 2 13-5 10 8 5 — 3 8-8 10 8 3 2 3 11-8 8 824-2 11-12 8 8 2 3 3 12-16 7 8 3 14 11-16 7 8 2 2 4 11-7 6 8 1 3 4 7-13 5 8 2 1 5 8-16 5 8 1 3 4 8-17 5 8 12 5 10-12 4 8 1 — 7 3-1» 2 Megyebajnokság Beremend-P. Postás 3-1 (1-1), Somberek—Vajszló 1-2 (1-0), Steinmetz SE—Villány 0-0, Szentegát—Szigetvár 2-3 (2-2), Drávafok—U. PEAC 0-0, István- akna—Sásd 0-2 (0-1), Geresd- Jak—P. Kesztyűgyár 1-0 (0-0), Vasasi Bányász—P. Kinizsi 2-0 (0-0). A MEGYEBAJNOKSAG ÁLLASA 1. Szigetvár 2. Vajszló 3. U. PEAC 4. Beremend 5. Somberek 6. P. Kesztyűgyár 7. Vasasi B. 8. Drávafok 9. Villány 10. P. Kinizsi 11. Steinmetz SE 12. Geresdlak 13. Szentegát 14. P. Postás 15. István-akna 16. Sásd 8 6 1 1 19-6 13 8 4 4 — 13-4 12 7 5 1 1 23-4 11 8 5 1 2 19-13 11 8 4 2 2 16-11 10 7 4 2 1 9-5 10 8 3 4 1 10-7 10 8 3 2 3 13-8 8 8 3 2 3 9-7 8 8 3 2 3 12-15 8 8 2 3 3 11-13 7 8 2 2 4 9-20 6 8 1 2 5 8-17 4 8 1 1 6 11-20 3 8 1 1 6 3-23 3 8 1 — 7 8-20 2 Autácross Látványos verseny Nagykanizsán Dombóvár-Keszthely 2-1 (l-l) Dombóvár, 1000 néző. Vezette: Drigán. Dombóvár: Foki — Lakos, Horváth, Magyar, Porosa — Iván, (Kovács a 86. percben), Tóth-Bagi, Kurdi — Túrái, Zircher, Landek, (Molnár a szünetben). Edző: Her­bei József. Keszthely: Sándorfi - Kovács, Filó, Bagó, Gáspár — (Czé- dula a 79. percben) — Szabó, Galántai, Pál — Deme, Rácz, Ha­lász, (Páli a 70. percben). Edző: Gellei Imre. A 6. percben Tóth—Bogi ki­tűnő labdát adott Túrái elé, aki 17 méterről óriási gólt lőtt középről a léc alá. (1-0). 24. percben Zircher—Túrái összjá- ték végén Túrái 9 méterről jó helyzetben' fölé bombázott. A 26. percben Rácz jó cselek után 16 méterről a bal alsó sarokba lőtt. (1-1). 81. perc­ben Tóth—Bagi remekül ívelt Zircher elé, aki kapásból nagy gólt ragasztott 8 méterről 'a bal sarokba. (2-1). A 78. perc­ben Túrái miután előzőleg mór sárgalapos figyelmezte­tésben részesült, a játékvezető a piros lapot mutatta fel neki. Végig nagyiramú és bolyonként igen ^ színvonalas mérkőzést vívott egymással a két együttes. Az eddig pont nélkül álló hazaiak nagyon lel­kesen küzdöttek, és győzelmük ér­tékét növeli, hogy ezt végül is 10 emberrel harcolták ki. A vendégek a mezőnyben tetszetősebben és gól- veszélyesebben játszottak, de a kí­nálkozó lehetőségeket kihagyták, iák: Horváth, Tóth-Bagi, Porcsa, il­letve Filó, Pál és Rácz. Gaál István Sabaria SE-Olajbányász 0-0 Szombathely, 1500 néző. Vezette: Nagy Z. Sabaria SE: Pálinkás — Vámos, Tóth, Gáncs, Viszked — Kratochwil, Der dák. Varga L. — Holdosi (Jager S. a 63. percben), Hauzer, Horváth Z. Edző: Szabó Imre. Nagykanizsa: Megyimórecz — Gondos, Nagy, Kormos, Bántó — Balogh, Savanyó, Simone« — Lász­ló, Horváth, Kelemen. Edző: Ma­dár Gábor. 85. perc: Nagy Z. játékve­zető a két csapatkapitányt, Tóthot és Kormost komolyabb játékra figyelmeztette. Az élmezőnyben tanyázó és A POSTAIGAZGATÓSÁG MAGASÉPÍTÉSI ÜZEME F E LVESZ: O kőműveseket O bádogosokat O tetőfedőket és C kőműves mellé segédmunkásokat. MINDEN HÉTEN SZABAD SZOMBAT, bérezés MEGEGYEZÉS SZERINT. Jelentkezni lehet a Posta Magasépítési Üzem, Pécs, Rákóczi út 60. sz. alatt, az üzem vezetőjénél. Reggel 7.00-16.00 óráig. eddig veretlen két csapattól joggal vártak nagy küzdelmet, színvonalas játékot a szurko­lók, aztán közepes iramú 90 perc szemtanúi lehettek csak. A játékosok nem is annyira a gólszerzést, mint inkább a je­lenlegi helyzet megtartását vél­ték fontosnak. Az óvatosság a kanizsaiak részéről elfogad­hatónak tűnt, hiszen az elmúlt bajnokságban mindkétszer a Sabaria szerezte meg a két pontot. A hazaiak sündisznó Ökölvívás A Wiener-Neustadt-i nemzet­közi ökölvívótorna döntőjében a nehézsúlyú Molnár László pon­tozással verte az olasz Bostolo- nit, ezzel megnyerte a viadalt. Mérkőzéseket rendeztek a har­madik helyért is, s ezek sorá­ban a kisváltósúlyú Lehatai Ist­ván a holland Ménes elleni ugyancsak pontozásos sikerével megszerezte a bronzérmet. Muity Ferenc nyerte a hajtó­bajnokságot Szép számú érdeklődő előtt fejeződött be az országos hajtó­bajnokság harmadik fordulója Szilvásváradon. Izgalmasan ala­kult az okadályhajtás, hiszen még öt hajtó volt versenyben a forduló elsőségéért, Bálint és Muity pedig a bajnoki címért harcolt. Muity Ferenc ezúttal is kitűnő teljesítményt nyújtott, hi­bátlan hajtásával biztosította végső győzelmét és megérde­melten nyerte harmadik bajnok, ságát. Vasárnap Nagykanizsán első alkalommal rendeztek országos meghívásos autócross-versenyt, amelyre a Petőfi úti technikás pályán került sor, a Kanizsa Sörgyár elnöksége, szakosztá­lya rendezésében. A versenyre remek időben került sor, ame­lyen 11 egyesület 24 verseny­zője vett részt. A nagyszerű küz­delmet, látványos összecsapást hozó országos versenyt 3500 néző tekintette meg. I. kategó­riában (1300 köbcentiig): 1. Nóbik Ferenc (DÉLÉP), 2. Dom­bi Imre (Szegedi AFIT), 3. Ba­logh István (Szentendre), 4. Pintér Károly (Kanizsa Sörgyár), 5. Kovács II. László (Dömsöd). II. kategória (1300 köbcenti fe­lett): 1. Darázs Ferenc (DÉLÉP), 2. Nagy Sándor (Sze­gedi AFIT), 3. Kériosz László (Miskolc), 4. Radák Sándor (Kanizsai Sörgyár), 5. Fári Sán­dor (Főtaxi). Abszolút sorrend: 1. Darázs Ferenc (DÉLÉP), 2. Nóbik (DÉLÉP), 3. Dombi (Sze­ged), 4. Balogh (Szentendre), 5. Pintér (Kanizsai Sörgyár). A PMSC—Ózd mérkőzés eredményét eltaláló pályá­zóink közül a szerencse Kőszegi Anita Pécs, Vak Bottyán u. 56. sz. alatti lakosnak kedvezett, aki a 100 forintos vásárlási utalványt postán kapja. E heti szelvények be­érkezési határideje szombat déli 12 óra. Pályázni csak a lapból kivágott szelvénnyel lehet. Címünk: 7601 Pécs, Hu­nyadi út 11. Főmérkőzés: Keszthely—Komló: ..................................................... Pótmérkőzés: PVSK—Bakony Vegyész: ....................................... A pályázó neve: .................................................................................... A pályázó lakcíme:............................................................................... J ó játékkal, győzelemmel rajtolt a női kosárlabda NB l-ben a PVSK. A ZTE ellen biztosan nyertek a vasutas lányok. Fotó: Proksza László Két győzelem, egy vereség PVSK—ZTE 84-54 (44-23). NB I. női mérkőzés. Városi sportcsarnok. 200 néző. V.: Berendi, Kiss. PVSK: .Hollós (18), Bundászné (16), Szabó- né (6), Csőnké (4), dr. Hilbert (18). Csere: Padragi (2), Sztojkovics (11), Horváth (—■), Balázs (9). Edző: Hor­váth Imre. A pécsi csapat végig ve­zetve, biztosan győzött. A ZTE leg­eredményesebb dobói Novák (12) és Rákosa (10) voltak. PVSK—Álba Régia Építők 108-92 (60-49). NB I. férfi mérkőzés. Városi sportcsarnok. 300 néző. V.: Varga, Nagy. PVSK; Vojtek (13), Darázs (10), Varasdi (26), Rab (30), Tóth (21). Csere: Kovács (6), Solti (—), Gálosi (2), Perger (—). Edző: Solti József. A PVSK győzelme nagyobb különbségű is lehetett volna, de miután elérték a 100 pontot, a lát­ványos, trükkös megoldásokra töre­kedtek és a vendégek több pántot ledolgoztak hátrányukból a hajrában. Az Álba Régia legeredményesebb já­tékosai: Kiss K. (27), Fekete (21). Vasas Izzó—U. PEAC 93-64 (45-40). NB I. férfi mérkőzés. POTE-csarnok. 300 néző. V.: Puhr, Szabó-Bakos. U. PEAC: Kiss (15), Tóth (19). Mayer (—), Richter (6), Ottó (17). Csere: Nyirati (2), Csemai (3), Juhász (2). Edző; Czéh László. Az újonc a má­sodik félidő elejéig jól tartotta ma­gát, de aztán érvényesült a nagyobb rutin. Az Izzó legjobbjai: Láng (22)r Hoffmann (20). NB II. mérkőzések: U. PEAC—Nagy­kanizsa 79-68 (27-39). Női csapatok. Pécsi Postás—Nagykanizsa 91-58 (41-22). Férfi csapatok Pécs. Területi bajnokság Csak a Siófok veretlen Siklós-Bonyhád 1-0 (1-0). Siklós, 800 néző. V.: Vukman. Siklós: Hausznek — Dinnyés, Batik, Petrétei, Kapitány, — Kovács, Zrínyi, Kolom­pár — Alt, Csőre, Mim (Vörös). Edző: Csordás István. — Bonyhád: Mucska — Mészáros, Máté, Czárt, Balázs — Kovács, Bagoly, Heidecker — Horváth, Bulla, Stercz (Beke). Edző: Wágner József. Nagy iramú, változatos mérkőzésen a hazai csa­pat nagyobb technikai tudását ne­hezen érvényesítette a lelkes Bony­hád ellen. Góllövő: Zrínyi. Mázaszászvár—Barcs 2-1 (1-1). Barcs, 60 néző. V.: Berkes. A dön­tetlen igazságosabb lett volna. Gól­lövők: Guth, Dunai (11-esből), ill. Vinkler. Táncsics SE—Zsolnay SE 3-1 (1-0). Pécsújhegy, 100 néző. V.: Köő. Az igen gyengén játszó Zsolnay ellen megérdemelten nyert a vendég Tán­csics. Góllövők: Pintér, György, Szanyi, ill. Lőrincz. Sellye— PBTC 2-1 (0-0). Bőrgyár­pálya, 150 néző. V.: Szinger. Az első félidőben a PBTC volt fölény­ben, de helyzeteit nem tudta ki­használni. Szünet után fokozódott az iram és a sellyei csatárok ered­ményesebbek voltak. Góllövők: Gó­lyák, Markovics, ill. Jurin. Siófok—Latinca SE 2-0 (1-0). Sió­fok, 600 néző. V.: Sárkány. A szo­kottnál halványabb teljesítményt nyújtott a hazai csapat a lelkes és helyenként jól játszó vendégek Új bajnokok tájfutásban Bükkszentkereszt és Lillafüred között rendezték a tájfutók or­szágos nappali egyéni bajnoksá­gát. Az egyfordulós versenyben 47 klub 242 versenyzője hetes kategóriában küzdött a bajnoki érmekért. A felnőtt nők verse­nyében a válogatottságról le­mondott Kovács Magda (Tipog­ráfia) megnyerte élete első aranyérmét, míg a férfiaknál a nagy esélyes, sérült Kelemen távollétében Dosek Ágoston, a DVTK versenyzője nyert Eredmények. Férfiak, bajnok: Dosek (DVTK) 127:33 p. 2. Bok­ros Istyán (MEAFC) 135:27. 3. Bokros György (MÉAFC) 138:29. Nők, bajnok: Kovács Magda (Tipográfia) 97:02 p. 2. Kiss (Sa­baria) 100:40. 3. Korsovszky (DVTK) 101:02. ellen. Horváth I. (Siófok) 11-est hibázott. Góllövők: Horváth I. (2, egyet 11-esből). Bóly-Paks 1-1 (0-0). Boly 400 né­ző. V.: Aumann. Küzdelmes mér­kőzés igazságos döntetlen. Góllövők: Ulrich (11-esből) ill. Porga. Tamási—Kisdorog 3-1 (2-0). Tamá­si, 500 néző. V.: Kövesi. Közepes színvonalú mérkőzésen, megérdemel­ten nyert a Tamási. Góllövők: Meksz, Bóta, Bocz, ill. Kiss II. Kiss J. SE—Bátaszék 2-0 (0-0)» Bátaszék, 300 néző. V.: Radó. Az első félidőben meddő fölényben játszott a Bátaszék, majd szünet után feljött a Kiss J. SE. Kiállítva: Zágonyi (Kis J. SE) a 75. percben. Góllövők: Végh, Ferenczi. A TERÜLETI BAJNOKSÁG ÁLLASA 1. Siófok 8 7 1 — 26-4 15 2. Siklós 8 4 3 1 9-4 11 3. Tamási 8 4 2 2 14-8 10 4. Bonyhád 8 3 4 1 9-7 10 5. Sellye 8 3 3 2 15-13 9 6. Táncsics SE 8 3 3 2 9-9 9 7. Barcs 8 3 2 3 16-17 8 8. Paks 8 2 4 2 13-16 8 9. Mázaszászvár 8 3 1 4 14-15 7 10. Kisdorog 8 3 1 4 12-15 7 11. Latinca SE 8 1 4 3 9-11 6 12. Boly 8 2 2 4 8-11 6 13. Kiss J. SE 8 2 2 4 11-15 6 14. Bátaszék 8 2 2 4 5-11 6 15. Zsolnay 8 2 2 4 4-13 6 16. PBTC 8 1 2 5 7-12 4 ^ m Dunántúlt napló ...... Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hadarna Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs. Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György ISSN 0133-2007 Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054