Dunántúli Napló, 1981. június (38. évfolyam, 148-177. szám)

1981-06-22 / 169. szám

Szép sellyei búcsú Sellye—Dombóvár 4-0 (2-0) Sellye, 1000 néző. V.: Aczél. Sellye: Vincze — Szabó (Var­ga, a 65. percben), Vass, Krén, Lombosi — Hosszú (Baumann, a 32. percben), Otártics, Mar- kovics, Amigya, — Szabadi, Go­yáit. Edző: Koller Nándor. Dom­bóvár: Dobos — Banai, Hor­váth, Lakos, Porcsa — Herbst (Engert, a 70. percben), Nagy, Tóth-Bagi — Túrái (Vörös a 34. percben), Zircher, Landek. Ed­ző: Herber József. Nagy lendülettel kezdett a Sellye, és már az első 20 perc­ben a nyolcadik szögletét rúg­ta. Ennek eredményeként a 35. percben Szabadi 18 méterről leadott szabadrúgása a védők­ről újra visszapattant elé és ő 16 méterről a bal alsó sarokba lőtt (1-0). A 44. percben Go­ják, Vass, Szabadi volt a lab­da útja, Szabadi a hálóba he­lyezett (2-0). Az 55. percben Amigya rálőtte a labdát Tóth- Bagi kezére a 16-oson belül, a játékvezető 11-est ítélt, melyet Goják a bal felső sarokba lőtt (3-0). A 81. percben Goják el­húzott a balszélen, beadását Szabadi kapásból a hálóba lőt­te (4-0). A hazai csapat jó és köny- nyed játékkal győzött a gven- gén játszó Dombóvár ellen. Ha a sellyeiek így játszottak volna végig a bajnokság fo­lyamán, akkor nem kellett vol­na búcsúzniuk az NB ll-ből. Jók: Goják, Amigya, Szabadi, Otártics, ill. Dobos, Landek. Bary István Szekszárd—MVTE M (1-0) A Vasas nyerte az MNK-t Befejeződött a labdarúgó Magyar Népköztársasági Ku­pa 1980/81. évi küzdelemso­rozata. Először a 3. helyért játszott a Bp. Honvéd és az Ú. Dózsa. 3000 néző előtt Makón a Honvéd 1-0-s fél­idő után 2-0-ra győzött. Gól­lövők: Dajka és Gyimesi (11- esből). A fináléra Szegeden került sor, a Vasas és a Diósgyőr csapatai között. 10 000 néző előtt Kuti sípjelére kezdődött a találkozó, amelyen az első félidőben nem volt látványos a játék, a küzdelem viszont annál nagyobb volt. A kezde­ti DVTK fölény után a Vasas vette át az irányítást, két DVTK-helyzetet követően Izsó, majd Zombori hibázott Szabó kapuja előtt. A szünet után a 49. perc­ben Tatár 30 méteres várat­lan lövését védte Mészáros, majd Borostyán bombáját tolta a kapufára. Tatár még egyszer hibázott gólhelyzet­ben, majd Zombori lövését védte bravúrral a Verébét he­lyettesítő Szabó kapus. A 72. percben dőlt el a mérkő­zés. Bedobás után Izsóhoz ke­rült a labda, aki két csellel tisztára játszotta magát és 13 méterről ballal a kapu közepébe rúgta a labdát (1-0). Ezután az eredmény már nem változott. A mérkőzés után a Magyar Népköztársasági Kupát Sós Károly, az MNK-bizottság el­nöke adta át a győztes csa­patnak. Az MNK-döntővel kialakult, mely csapatok képviselik a magyar labdarúgást az 1981 —32-es európai kupaküzdel­mekben. -BEK: Ferencváros; KEK: Vasas; UEFA: Tatabá­nya, Videoton. Rtigimtöp Egy NB ll-es röplabda mérkőzést játszottak tegnap Pécsett: a Vö­rös Meteor női együttese 3-2 arányban győzte le a Gyomai Spar- tacust. Képünkön leütéssel szerez pontot csapatának a Meteor játékosa. Fotó: Arató Mohács, 2500 néző. V.: Föld­vári. Szekszárd: Pólyák — Var­ga, Tóth, Somodi, Bonnyai — Szabó. Márkus (Lieszkovszki. a 25. percben), Kniesz (Orosz, a szünetben), Pölöskei, Lauer, Koroknál. Edző: Magasházi Jó­zsef. MVTE: Perjési — Farkas, Rótt. Hancz, Berki — Schwarcz- kopt, dr. Zsolt, Lőrincz — Me­gyeri. Havasi. Jónás. Edző: Mathesz Imre. A 3. percben Kniesz jobb ol­dalon lefutotta a hazai védel­met, bepasszolta a labdát Ko- roknainak, aki továbbította és .Lauer naqv lövéssel, félmaga- san a hálába bombázott (1-0). A szünet után, az 51. perc­ben Varga futott fel a bal ol­dalon, a 16-os magasságából élesen belőtt labdáját Pölös­kei úgv feielte kapura, hogy a felső lécről Perjés-i kezébe hul­lott a labda. A 74. percben dr. Zsolt labdájával Jónás közé­pen kitört, a 11-es pontról óri­ási erővel a felső kapufát ta­lálta el. A 80. percben sike­rült az egyenlítés az MVTE-nek, Koroknai a 16-oson belül fel­vágta dr. Zsoltot, a megítélt 11- est Jónás a bal alsó sarokba lőtte (1-1). A játékidő első részében a vendéaek játszottak tetszetőseb­ben, jól tartották a labdát és üqyesen adogattak. Húsz perc elteltével feljöttek a • hazaiak, de elég sok hiba csúszott a játékukba. A második félidő­ben állandóan a hazaiak tá­madjak játékuk is erősen fel­javult, de a bravúros formában védő Pólyák révén, hazavitték a vendégek az eqyik pontot. Jók: Pólyák (a mezőny lea;obb. ja), Somodi, Bonnyai, ill. Hancz, dr. Zsolt, Schwarczkoof. Molnár F.ndre Fűzfő—Olajbányász 2-2 (1-1) Fűzfő, 300 néző. V.: Simon. Fűzfő: Takács — Gál B., Gál /., Szegedi, Fehér — Szanyi, Csur­gó, Glöck, — Csikesz, Szekuli- disz (Diósi, a - 63. percben), Püspöki, (Sümegi, a 79. perc­ben). Megbízott edző: Gerts- már Ferenc. Olajbányász: Me- gyimorecz — Englóner (Müller, a 70. percben), Nagy, Gondos — Savanyó (Buti, a 66. perc­ben), Balogh, Papp — Kele­men, Simonecz, László, Hor­váth. Edző: Madár Gábor. A 27. percben Gál B. pontos indításával Csikesz kilépett a védŐtc közül és 10 méterről a bal sarokba lőtt (1-0). A 3**. percben Horváth 16 méterről lőtt, a labda Szegedi testéről pattant a bal sarokba. (1-1). A 68. percben Horváth bal­oldali beadását Balogh 14 mé­terről kapásból lőtte a jobb sa­rokba. (1-2). A 80. percben Glöck 16 méterről lőtt a jobb sarokba (2-2). A közepes színvonalú, tét nélküli mérkőzésen a döntetlen az enyhe hazai fölény ellenére igazsáqös. Jók: Takács, Szege­di, Glöck, Csikesz, ill. Simo­necz, Horváth, Kelemen, Ba­logh. A nyugati csoport további eredményei: MÁV DAC—Ajka 4-3 (2-0), Bábolna—Bauxitbá­nyász 0-0, Rákóczi SE-Bakony Vegyész 1-Í (1-0), Várpalota— Sabaria 3-1 (2-1), Haladás—Pé­ti MTE 8-0 (6-0). Keszthely—Sop­ron 1-0. A NYUGATI CSOPORT VÉGEREDMÉNYE: 1. Haladás Olajbányász 3. Keszthely 4. Swbaria 5. PVSK 6. Bauxitbányász 7. Mohács-V. 8. Komló 9. Bábolna 10. MÁV DAC 11. Sopron 12. Szekszárd 13. Bakony V. 14. Aika 15. Várpalota 16. Dombóvár 17. Sellve 18. Rákóczi SE 19. Fűzfő 20. Pét 38 20 38 19 38 20 78 18 38 16 38 18 28 15 38 15 38 13 38 13 38 13 33 12 23 10 38 13 38 11 38 9 38 11 38 9 38 8 38 8 17 1 12 7 9 9 11 9 12 10 8 12 13 10 10 13 13 12 12 13 10 15 12 14 16 12 9 16 12 15 14 15 8 19 10 19 7 23 3 27 92-37 57 80-50 50 65-«8 49 46- 37 47 57- 35 44 58- 54 44 47- 33 43 44-39 40 38-52 39 63-57 38 51- 44 36 38- 3A ?6 «*-51 36 52- 54 35 49-59 34 40-68 32 53- 69 30 40-56 28 38-67 23 43-94 19 Osztályozok Osztályozok a labdarúgó me­gyei I. osztályba jutásért: Ist- ván-akna—Kétújfalu 2-1 (0-0), Mágocs-Geresdlak 2-1 (0-1). A Szentlőrinc-Sásd mérkőzés eredménye nem érkezett be. Visszavágók: vasárnap. Villeneuve nyerte a spanyol Grand Prix-et A Forma 1-es versenyautók 7. világbajnoki futamára került sor vasárnap délután a spanyolor­szági Jaramában. Hírügynöksé­gi jelentések szerint az utóbbi idők egyik legdrámaibb küzdel­me zajlott le a spanyol Grand Prix-ért. Az indulás utáni sor­rendet tekintve öten voltak esélyesek a végső győzelemre, ez végül is a nagyszerű takti­kus kanadai Villeneuve-nak si­került. Már a 14. körtől az élre állt és mindent kihozott a 264,963 kilométeren Ferrari Tur­bo kocsijából, amely a végső sikerhez kellett. A vb állása a spanyolországi Grand Prix után: 1. Carlos Reutemann 37 p., 2. Alan Jo­nes (Ausztrália) 24, 3. Nelson Piquet (Brazília) 22, 4. Gilles Villeneuve 21, 5. Jacques Laffi- te 17, 6. Riccardo Patrese (Olaszország) 10. íjász vidék bajnokság Tarolt a magyar Víscosa Az előző napok szeszélyes időjárása után napos, szél­csendes idő fogadta a Baranya megyei TSH és a Pécsi Vízügyi SE rendezésében megtartott, teljes távú felnőtt és ifjúsági országos vidék egyéni íjász- bajnokság résztvevőit, a Basa­malom úti pályán. A kétnapos küzdelemben négy egyesület 27 versenyzője lépett lőállásba, gyakorlatilag mindenki ott volt, aki számít az „íjászok csa­ládjában". Az erőviszonyokhoz képest sikeres tűzkeresztségen estek át az újonc pécsi ver­senyzők, akik első alkalommal szerepeltek teljes távú verse­nyen. A látottak alapján el­gondolkodtató az a tény, hogy az eqyre népszerűbbé váló sportáq iránt milyen mérsékelt az érdeklődés a pécsi fiatalok körében (Vajon miért?) Ez vi­szont nem zavarta a mezőny két kiválóságát, Herdit és Balázst. Az első versenynapon szerzett előnyt másnap tovább növel­ve, fölényesen szerezték meg a bajnoki cimet. A kétnapos ver­seny küzdelmeiben legeredmé­nyesebben a Magyar Viscosa versenyzői szerepeltek, 4 arany, érmet szereztek. A pécsiek kö­zül Dukovics 936 körrel a 7., Hánzs (931) pedig 8. helyen végzett. Eredmények: Felnőttek: férfi (12 induló): 1 Balázs (Magyar Viscosa) 1164 kör, 2. Kengyel (Szilvásváradé MEDOSZ) 1061, 3. ifj. Papp (Szilvásvárad] ME­DOSZ) 1041. Nők: 1. Herdi 1180 kör, 2. Szobi 1156, 3. Hackné 1065 (mindhárman Magyar Viscosa). Ifjúságiak, fiúk: 1. Székely 1131 kör, 2. Bauer 1115, 3. Goldschmidt 1028 (mindhárom Magyar Viscosa). Lányok: 1. Hegedűs 918 kör, 2. Kosztolányi 842, 3. Both 629 (mindhárman Magyar Viscosa). Kovács Miklós Atlétikai csapatbajnokság Kevés induló; néhány jé eredmény Szombaton és vasárnap ideá­lis időben rendezték a PMSC- pályán az újrendszerű atlétikai csapatbajnokság II. o. verse­nyét. A magas nevezési szintek miatt csak kevés versenyzőt ne­veztek a szakosztályok. A Bara­nya, Somogy és Tolna megyei atléták mellett a Csepel SC ver­senyzői is itt igyekeztek ponto­kat gyűjteni — váltakozó siker­rel. A GYŐZTESEK EREDMÉNYEI: Férfiak. 100 és 200 m: Lépőid (PMSC) 10,8 és 22,0 mp. 400 m: Hirt (Kaposvár) 51,9 mp. 1500 m: Knipl (PMSC) 3:56,5 mp. 5000 m: Cserép (Szekszárd) 15:31,2 mp. 10 000 m: Tóth (PVSK) 31:05 mp. 800 m: Mes- tyán (KBSK) 1:56,0 mp. 110 gát,, ifj. Berger (PMSC) 15,4. Felnőtt: Kotri (PMSC) 15,6 mp. 400 gát: Filakovity (MVTE) 56,7 mp. 2000 m akadály: Molnár (Szekszárd) 5:57,2 mp. 4x100 és 4x400 m váltó: PMSC 43,9 és 3:34,2 mp. Magasugrás: Kiss (PMSC) 2,05 m. Rúdugrás: Kulisch (PVSK) 4,10 m. Távol- és hármasugrás: Skultéty (Kaposvár) 6,64 és 14,78 m. Súlylökés: Fehér (PMSC) 16,13 m. Diszkoszvetés: Jakab (PVSK) 49,94 m. Gerely­hajítás: Szőke (PMSC) 59,46 m. Kalapácsvetés: Hervay (KBSK) 59,16 m (Nikolausz veresége — 58,32 m - meglepetés). A nőknél a 15 éves Schmidt (PMSC) 400 és 800 méteres tel­jesítménye figyelemreméltó: 59,5 és 2:17,2 mp-cel nyerte a két futószámot. További jöbb győztesek: 1500 m: Krausz (Szelrszárd) 4:54,3 mp. 100 m gát: Ulbert (Szekszárd) 16,4 mp. 4x100 m: Szekszárdi Dózsa 51,3 mp. 4x400 m: PMSC 4:10 mp. Magas: llovay (PMSC) 1,65 m. Távol: Simon (PMSC) 5,47 m. Súly: Kaszler (PMSC) 12,02 m. Diszkosz: Szekeres (Szekszárd) 43,50 m. Gerely: Andóczi (Cse­pel SC) 46,02 m. Rausch a PMSC ifjúsági ma­gasugrója Budapesten 2,11 m-re javította a megyei ifjúsági csú­csot. V. N. Kézilabda Hódmezővásárhely—Komlói Bányász 30-27 (17-16). NB I „B" férfi mérkőzés, Hódmezővásár­hely. A komlóiak legjobb dobói: Putics (13), Czimmer (4). Pécsi BTC—Tata 18-14 (10-8). NB II. női mérkőzés, Pécs. A Komló—PVSK mérkőzés eredményét eltaláló pályázóink közül a sorsoláson a szerencse Szalontay Lajos, Pécs, Sza­badság u. 6. alatti lakosnak kedvezett, akinek a nyereményt, a 100 forintos vásárlási utalványt postán küldjük el. Szo­kásos Heti sportrejtvényünk június 29-én folytatódik. A nyári labdorúgószünet ideje alatt, a futballbajnokság kezdetéig foci szabálymagyarázattal összefüggő kérdésekre tippelhet­nek maid a HDN olvasói. A Posta Pécsi Magasépítési Üzem felvesz: ♦ kőművest, belső gipszdíszitő munkához, lehet nyugdíjas is ♦ ács-állványozót ♦ lakatost ♦ asztalost ♦ bádogost ♦ vízvezeték-szerelőt ♦ kőműveseket ♦ segédmunkásokat ♦ villanyszerelőt MINDEN SZOMBAT SZABADI Jelentkezés: 7—16 óráig Pécs, Rákóczi út 60., üzemvezetőnél. föl [T5Ti Dunántúli napló ... _ Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hallama Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 760T Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi 'Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György ISSN 0133-2007 Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054