Dunántúli Napló, 1980. december (37. évfolyam, 330-358. szám)

1980-12-01 / 330. szám

A hirtelen jött hónak a gyerekek örültek a legjobban. — Hóba burkolózva talán még szebbek a villányi dombok. — Vajon rám ismer-e hétfőn reggel a gazdám? A tartalomból: Új lakás­rendelet tragédiák a Kinek kell posta fiók? m Félelem­mérce m Anyós­verseny m A cirkáló kincse fiúk ■ Ling! útja Kaposvárra Váratlan sellyei siker Világ proletárjai, egyesüljetek! Dunántúlt XXXVII. évfolyam, 330. szám 1980. december 1., hétfő Ara: 1,80 Ft Megállás nélkül dolgoznak az utakon Támad a tel Méteres hótorlaszok Zalában Késnek a vonatok, autóbuszok A meteorológusok máris tartós havazásról beszélnek: úgy néz ki, hogy visszavonhatatlanul itt a tél. Hétfőn újabb havazások várhatók, a felerősödő szél többfelé hófúvást produkál. A hőmérséklet 0 és —5 fok körül várható. Az ÜTINFORM-szolgálatok minden autóst lebeszélnek a hosszabb utakról, de akinek halaszthatatlan programja akad, előbb informálódjon az útviszonyok felől. Különösen az ország nyugati részében nehezült meg a közlekedés, több mellékút, főút járhatatlan. A KPM pécsi hóügyeletéről Göbl Tamás vasárnap a késő esti órákban a következő tájé­koztatást adta: Főleg a 66-os út — Pécs-Sásd-Kaposvár - forgalmi viszonyai romlottak, s több mentés is akadt. Jó ideig egy tartálykocsi akadályozta a forgalmat a mánfai kanyarban, az 56-os útQn egy idős házas­pár csúszott gépkocsival az árokba, majd ugyanezen az úton a mohácsi útellenőr segí­tett a PB 01-47-es rendszámú gépkocsinak. A hóügyelet gép­járműi egész nap megállás nélkül dolgoztak, sót és homo­kot szórtak az utakra. S még egy baranyai hír: a Boly— Nyárád közti útszakaszról hófú­vást jelentettek. A főútvonalak többsége járható, a mellékutak kevésbé.­Szekszárdról Kürti István je­lentkezett a hóügyelettől, s mint elmondotta, óráról órára romlanak az útviszonyok, s en­nek mintegy következményeként a 6-os úton 10 gépkocsi soro­zatkoccanását, árokba csúszá­sát regisztrálták, melyeken a KPM-kocsik segítettek, komo­lyabb személyi sérülés nem tör­tént. Egyébként 16 sószóró ko­csi járta a megyét, közel 60 ember dolgozott. Késő este az erősödő szél miatt a 6-os úton, főleg a 90-es és a 100-as szel­vények között hóátfúvások je­lentkeztek. A Tolna megyei mentők tá­jékoztatása szerint Sze'kszárd és Tamási között Kéty község határában egy emelkedőnél több mint egy tucat gépkocsi összecsúszása, árokba fordulá­sa miatt bénult meg a közleke­dés, s a mentő jelentős késés­sel érkezett telephelyére. Kaposvárról Papp Gyula, az ÚTINFORM ügyeletese adott megyei helyzetjelentést. Estére rosszabbodott a helyzet, főleg a Balatonföldvár—Kaposvár vo­nalától nyugatra terjedő terü­leten tombol a hóvihar, órán­kénti 60—70 kilométeres szélse­besség mellett. Éjfélre — vasár­nap éjfélről van szó - általá­nos riadót rendeltek el. A késő esti információk sze­rint Zalában a legtragikusabb- a helyzet. Szekeres Imre a KPM ügyeletéről elmondotta, hogy az ítéletidő sok mellékút­vonal és a 75-ös főútvonal köz­lekedését is megbénította. A 75-ös út Alsópáhok és Zala- apáti, valamint Bak térségében járhatatlan. Közel 70-80 kilo­méteres óránkénti szél tombol, s például Gelsénél 1 méteres (Folytatás a 2. oldalon.) Bemelegítő alapmozdulatok — „Kümité", azaz páros küzdelem. — Nagy sikerük volt a legkisebbeknek. (Tudósitás a 2. oldalon.) Fotó: Proksza László Jelenet a komlói mérkőzésről Nemesi Árpád felvétel» Komlói Bányász— Péti MIÉ 1:1 (1:0) Komló, 600 néző. V.: Hege­dűs. Komló: Bien - /vány/, Ko­vács, Mács, Tóth - Gyurina, Hohmann, Róth (Mód, a 69. percben) — Hegyi (Katona, a 69. percben) Stemler Radics. Edző: Konta Károly. Pét: Daró­czi - Stieger, Obuch, Gáspár, Kilo 1. - Hódosi, Kirchner, Dómján — Kiss T. (Czuczka, a 61. percben), Kilo Cs. (Kaphe- gyi, a 61. percben), Ur. Edző: Kerekes Imre. A 2. percben Hegyi két csel után az alapvonal közeléből jól nyesett 'középre, az érkező csa­tárok elől Daróczi remek ütem­ben mentett. A vendégék első támadása végén Kila Cs. 16 méteres lövése megpattant, de Bien is a helyén volt. A sűrű hóesésben nem alakult k'i fo­lyamatos játék. A 11. percben kétszer is habozott a játékveze­tő. Előbb Radicsot engedte el lesről, majd amikor a 16-oson belülre ért a csatár, s hátulról buktatták, ismét továbbot in­tett. Három perc múlva Radics lőhetett volna gólt, de a 16-oson rosszul kezelte le Stemler ke­resztlabdáját. A 32. percben Hegyi tört be a büntetőterület­re, továbbítását Radics kapura lőtte, a labda Obuchról a to­vábbfutó Hegyi elé pattant, aki az 5-ösről a bal sarokba gurí­tott. (1:0). A félidő hajrájában előbb Hegyi hibázott az 5-ösön, majd Hohmann csúsztatott fe­jese jutott a léc fölé. Daróczi bravúrjával indult a második 45 perc. Radics közeli jól helyezett fejesét ütötte szög­letre a vendégkapus, majd a, 47. percben Róth 22 méteres, kapu közepére tartó szabadrú­gását hárította. Az 57. percben Stemler balról jól csavart kö­zépre, Hohmann lövése a köz­bevetődő Gáspárról pattant szögletre. A'62. percben Kovács ártatlan helyzetben elcsúszott a kaputól 20 méterre. Ur egye­dül törhetett kapura, elhúzott Bien mellett is, de mire lőni tudott, Tóth visszaért s a gól­vonalról kivágta a labdát. Bát­rabban kezdeményeztek a ven­dégek, s a 74. perc meghozta az egyenlítő gólt. Kaphegyi kö­zépen vezette a labdát, majd ügyesen jobbra tolta az üresen álló Ur elé. A volt NB l-es csa­tár pár lépés után élesen a bal felső sarokba bombázott. (1 :1). A hajrá Daróczi perceit hozta. A 80. percben Stemler 16 mé­teres lövését fogta elvetődve, a következő akciónál Katona fe­jesét védte, majd közvetlen a befejezés előtt Mód próbálko­zását tisztázta. Az első és a huszadik helye­zett mérkőzése nemcsak az eredményben, játékban is várat- lon eseményeket hozott. Az ir­reális talajon szívósan védekező vendégek teljesen megérdemel­ten jutottak egy ponthoz a csak percekre fellángoló, a találko­zót könnyelműen vevő s renge­teg lehetőséget elhibázó lista­vezetővel szemben. A hazaiak­nál nem akadt dicsérhető tel­jesítmény, mig a vendégektől Daróczival az élen a közvetlen védelem vizsgázott jelesre. Grünwald Géza TOTO 1. Haladás—Olajbányász 2:1 1 2. Várpalota—Pécsi VSK 2:0 1 3. Építők SC—Pénzügyőr elm. törölve 4. BKV Előre—Váci Izzó 1:1 x 5. Papp J. SE—Ózd 0:1 2 6. Nagybátony—Gyöngyös 2:3 2 7. Ascoli—Como 2:1 1 8. Catanzaro—Juventus 0:0 x 9. Perugia—Cagliari 1:1 x 10. Pistoiese—Avellino 2:1 1 11. Torino—Fiorentina 1:1 x 12. Atalanta—Sampdoria 1:3 2 13. Genoa—Lazio 0:0 x 14. Lecce—Pisa 2:1 1 4* 1 15. 22. sz. Volán—MÁV Előre 2:1 1