Dunántúli Napló, 1980. november (37. évfolyam, 301-329. szám)

1980-11-09 / 308. szám

Tartja előnyét a Komié Komló—Dombóvár 3:0 (0:0) Dombóvár, 1500 néző. V.: Bubori. Komló: Bien - tványi, Kovács, Mács, Oyurina — Mód, Hohmann, Róth — Radios (Ka­tona, a 67. percben), Stemler, Hegyi. Edző: Kontha Károly. Dombóvár: Föld — Lakos, Hor­váth, Szíjártó, Lamm - Herbst (Tóth-Bagi, a 85. percben). Magyar, Nagy, Iván - Banai, Landek, Edző: Herbei József. Nagy lendülettel kezdett a listavezető, de a jól tömörülő dombóvári védelem mellett nem sikerült gólhelyezetet ki­alakítani. A 25. percben Hegyi 24 méteres óriási erejű lövé­sét Foki bravúrral hárította szögletre. A 28. percben Lan­dek 16 méteres, bal alsó sa­rokra tartó lövését Bien nagy bravúrral hárította. A 30. perc­ben Nagy éles lövése a kapu­fán csattant. A 43. percben Nagy senkitől sem zavartatva, PVSK—MÁV DAC PVSK-pálya, 500 néző. V.: Kovács L. PVSK: Sulyok — Hü­bet, T állási, Szabó, Németh (Freppán a 76. percben) — Kaszás, Tóth, Skálár (Hámori a 60. percben), Szöcs — Szász, Kresz. Edző: Rónai István. MÁV DAC: Farkasdi — Fehér, Baumann, Molnár, Kovács R. — Csőka, Horváth B. (Domanyik 60. percben), Wunder — Csol- lány, Farkas, Dobos, (Tamási a 66. percben). Edző: Horváth Ta­más. Horváth, két sárga lapja mictt nem szerepelt a PVSK- ban. A pécsiek lendültek előbb játékba. A 4. percben Tóth, Kresz beadását, kapu mellé fe­jelte. A győriek nagy gondot fordítottak a védekezésre. A 15. percben Skáfár jól eltalált lö­vése kerülte el a vendégek ka­puját. Egy perc múlva Szabó fejese veszélyeztette a MÁV DAC kapuját. Mindkét csapat nagy igyekezettel játszott. A 29. percben Kaszás középen remek labdát adott a kiugró Szőcsnek ő azonban kivárt és odalett a helyzet. A győriek a 35. perc­ben vezették az első veszélyes 0WM m -w ■ -w • -w m 12 méterről könnyedén lőtt és Bien hárított. Szünet után a 67. percben Lamm röviden adott haza, He­gyi rácsapott, és a kiinduló Foki mellett 13 méterről a ka­pu közepébe lőtt (1 :0). A 74. percben tovább nőtt a Komló előnye. Katona remek labdát adott Hegyinek, aki 5 méter­ről a bal sarokba fejelt (2:0). A 88. percben Stemler kitűnő labdával ugratta ki Hegyit, aki 8 méterről a bal alsó sarokba lőtt. Mesterhármas! (3:0). Kitűnő játékvezetés mellett 60 percen keresztül teljesen egyenrangú ellenfelék voltak. A súlyos védelmi hibák és a nagyobb rutin a listavezető győzelmét hozta, de a gólkü­lönbség túlzott. Jók: Bien, Ko­vács, Gyurina, Hegyi, ill. Foki, Landek, Szíjártó, Horváth. Gál István 0:0 támadást, Farkas lövése a ka­pufán csattant. A 42. percben Baumann sárga lapot kapott Szabó buktatásáért. A 46. percben Baumann és Szász összecsapott, Baumann rövid ápolás után tovább ját­szott. A mérkőzésnek ebben a részében kiegyensúlyozottabb lett a játék. Az 58. percben Do­bos elől rávetődéssel mentett Sulyok. Ezután ismét a PVSK percei következtek, a győri ka­pusnak többször kellett beavat­kozni a játékba. A hajrában a vendégek erősítettek, de a PVSK védelmével nem tudtak megbirkózni. A 88. percben Su­lyok, Domanyik fejesét szöglet­re tolta. Küzdelmes 90 percet láthat­tak a nézők. Az első félidőt vé­gig támadták a pécsiek, a győ­riek védekezésre kényszerültek. Szünet után a vendégek is ki­merészkedtek kapujuk előteré­ből. A játék képe alapján a PVSK közelebb állt a győze­lemhez. Jók: Hüber, Szabó, Kaszás, ill. Baumann, Fehér és Molnár. Hegyi István Támad a PVSK a MÁV DAC elleni rangadón Arató László felvétele Haladás—Sellye 1:0 (0:0) Sellye, 600 néző. V.: Soós F. Szombathely: Sándorly — Szarka II., Vörös, Király, Tar — Halmosi, Fitos, Horváth — Garics-, Séler (Nagy, a szünetben), Preszeller. Edző: Palicskó Tibor. — Sellye: Kollár - Hosszú, Vass, Krén, Lombosi — Könyves, (Markovics, a 66. percben), Otártics, Ami- gya — Elmájer (Golobics, a 75. percben), Szabadi, Goják. Edző: Koller Nándor. Mindkét csapat nagy lendü­lettel kezdett. Több helyzet adó­dott mindkét kapu élőt, de a védelmek biztosan, hárítottak. A 8. percben Garics 15 méterről leadott lövését Kollár kapu fölé ütötte. A 10. percben Garics a kapust is kicselezte, és az üres kapu mellé gurította a labdát. A 20. percben Otártics nagy lö­vést küldött kapura, melyet a kapus fölé ütött. A 25. percben Pieszeller beadását Séfer 10 méterről tiszta helyzetből a kapu mellé lőtte. A 35. percben El­májer 25 méterről leadott lövé­sét Sándorfy nehezen védte. A 40. percben Otártics szabadrú­gását Sándorfy a mezőnybe ök­lözte. A 43. percben Otártics szögletét Hosszú kapura fejelte, de Sándorfy, ha nehezen is, fel tudta szabadítani kapuját. Az 50. percben Goják 16 mé­terről leadott szabadrúgását Sándorfy szögletre mentette. A 65. percben Amigya labdáját Elmájer 12 méterről alig lőtte kapu mellé. A 85. percben Golo­bics éles lövése a kapufán' csat­tant. A 86. percben Halmosi előre adott labdáját a tétovázó védők között Preszeller a hálóba lőtte. (1:0). Mindké csapat izgalmas és korszerű labdarúgást játszott. Bátran támadtak, de a befeje­zéseknél elmaradtak a gólok. Már úgy látszott, hogy döntet­len lesz az eredmény, mikor a befejezés előtt néqy perccel egy ártatlannak látszó támadásból a szombathelyiek gólt szereztek. A döntetlen jobban megfelelt vol­na a játék képe alapján. Jók: Vörös. Király, Halmosi, ill. Hosz- szú, Vass, Lombosi. Bary István Sabaria— MVTE 1:0 (1:0) Szekszárd—Bauxitbányász 0:0 Szekszárd, 800 néző. V.: Ágoston. Szekszárd: Pólyák - Tóth, Orosz, Varga, Somodi — Koroknai, Weitner (Pásztor, a 64. percben), Páli (Márkus, a 46. percben) - Pölöskei, Bony- nyai, Lauer. Edző: Magasházi József. Bauxitbányász: Petro- vics — Markán (Miksztai, a 67. percben), Ughy, Németh, Ma­gyar — Major, Ormai, Szalai - Tendli (Lovász, az 58. perc­ben), Kozmor, Horváth Z. Ed­ző: Németh Lajos. A száraz talajú, salakos pá­lyán mindkét együttes nagy iramban kezdett. A 9. perc­ben Bonnyai az alapvonal kö­zeléből begurított, Somodi kö­zeli lövését Petrovics kiütötte, a védők mentettek. A 26. perc­ben Bonnyai—Lauer akció vé­gén Lauer beadását Pölöskei 10 méterről, senkitől sem za­vartatva, kapu fölé vágta. Két perccel később Horváth Z. ke­verte meg a védőket. Lapos begurítását Pólyák előrevetőd­ve hárította Tendli elől. A 33. percben Weitner ívelt középre, Koroknai az ötösről a léc fölé fejelte a labdát. Szünet után a 47. percben Pölöskei harcolt a védőkkel. Beadását Orosz ügyesen át­lépte, Lauer 16 méteres lö­vése elzúgott a léc fölött. A 73. percben Ormai szabadrú­gása a baloldali léc fnellé vá­gódott. A 75. percben Miksz- tait ötméteres lesről engedte el a játékvezető, lövése nyo­mán a kapuba tartó labdát Varga a gólvonalról vágta szögletre. A 77. percben Ko­roknai legurított szabadrúgá­sát Tóth a sorfal mellett a bal alsó sarokra lőtte, Petrovics vetődve másodszorra mentett. A kemény mérkőzés közepes színvonalát az indiszponált já­tékvezető sorozatos téves ítéle­teivel tovább rontotta. Jók: Orosz, Varga, Tóth, ill. Né­meth, Ormai, Kozmor. Fekete László Szombathely, 1000 néző. V.: Bay. Sabaria SE: Pálinkás - Sümeghy, Varga Levente, Gáncs, Bencsics — Derdák (Neválovits, a 66. percben), Horváth L., Varga László, — Viszked (láger az 56. percben), Hauzer, Horváth 1., Edző: Szabó Imre. MVTE: Antal - Tóth, Róth, Hancz, Berki - Dárdai, dr. Zsolt, Lörincz — Schwarczkopf, (Farkas a szünet­ben), Havasi, Megyeri. Edző: Mathesz Imre. A 23. percben Bencsics ívelt előre labdát, a védők közül Hauzer kiemelkedett és mint­egy 10 méterről látványosan a jobb felső sarokba fejelt. (1:0). Végig küzdelmes és nyílt volt a mérkőzés. Az egyenlő erők küzdelmét egy látványos gól döntötte el. A döntetlen igaz­ságosabb lett volna. Jók: Varga Levente, Horváth L„ Hauzer, ill. Róth, Megyeri és Farkas. Röplabda Az NB II. további eredményei: Bakony V.-Ajkai Alumínium 3:3 (0:0), Péti MTE—Bábolnai SE 2:3 (1 :2), Soproni SE—Várpalotai Bányász 4:1 (1:0), Keszthelyi Haladás-NIKE Fűzfő 3:0 (1:0). az nb ii. Állasa 1. Komló 15 10 3 2 25- 9 23 2. Olajbányász 15 9 4 2 32-19 22 3. MÁV DAC 15 8 4 3 37-17 20 4. Haladás 15 5 9 1 23-11 19 5. PVSK 15 7 5 3 25-14 19 6. Keszthely 15 7 5 3 29-23 19 7. Sabaria 15 7 4 4 22-17 18 8. Bábolna 15 6 6 3 18-17 18 9. Bauxitb. 15 7 3 5 25-24 17 10. Ajkai Alu. 15 6 4 5 24-21 16 11. Mohács-V. 15 4 7 4 11-14 15 12. Sopron 15 6 2 7 22-20 14 13. Szekszárd 15 5 4 6 12-16 14 14. Bakony Vegy. 15 4 5 6 22-25 13 15. Fűzfő 15 4 4 7 20-25 12 16. Rákóczi SE 15 4 3 8 12-17 11 17. Sellye 15 4 1 10 15-29 9 18. Várpalota 15 1 6 8 12-24 8 19. Dombóvár 15 1 5 9 15-36 7 20. Pét 15 2 2 11 18-41 6 MNK Hz eltiltás alatt 4,5 kilát hízott Rabb József 32 évesen újrakezdi Harmincon felül a sportolók befejezni szokták pályafutásu­kat, nem újrakezdeni. Nos Rabb József, a PVSK kosaraso e te­kintetben a kivételt erősíti, hi­szen most, 32 esztendősen egy­éves eltiltását letöltve ismét já­tékra jelentkezett. — Tavaly ősszel sportszerűtlen- kedtem a szovjetunióbeli túrán, október 4-én eltiltottak egy évié — válaszol az első kérdésre. — Nemrégiben járt le a kényszer- pihenőm. Az az igazság, hogy kezdetben nem gondoltam a visszatérésre, de aztán rájöttem: pór évet, úgy kettőt-hármat, tud" nék még hajtani a fiatalabbak között. A régi játékostársok szól­tak, kevesen vannak, én is ér­deklődtem, vajon visszafogad­nának-e. A kedvező válasz után újra kezdtem edzésre járni. Rabb József 1961 óta kosár­labdázik a vasutas színekben. Tizenhat éve debütált az NB I- ben, azóta több mint 500 baj­noki mérkőzésen szerepelt. Nem is akárhogyan. Hatvanszor volt iíivóloqatott. kilencszer húzhatta! fel már felnőttként a magyar cí­meres mezt, négy vasutas Euró- pa-bainokságon játszott. — Nem azt mondom, hoav 32 évesen minden meccsen 20 oon- tot dobok majd. viszont remé­lem, helyzetbe tudom hozni a többieket, Mert úqv látom, ..fej­ben" sohai nem volt mén ilyen gyönge a PVSK kosárlabda csa­pata, mint jelenleg. Talán ezen is lehet segíteni. Egy biztos, no­szogatni fogom a nálam fiata­labbakat, legalább annyit kell edzeniük mint nekem. Mivel hallgatnak rám, ez menni fog. Az eltiltás egy éve alatt nem mozogtam semmit, 4,5 kilót ma­gomra is szedtem, de a trénigek során ez hamar eltűnik. Az ed­zéseken kívül a Mecsekre is fel járok futni, nem árt az a kon­díciómnak, Ahogy számítom, no­vember közepére utolérhetem régi önmagam. Az egykori válogatott kosaras visszatérése sokakat meglepett, hiszen nem létkérdés nála a győzelem esetén járó meccs­pénz: zöldséges standja van. — Tíz és fél éven át voltam MÁV-alkalmazott, tavaly novem­berben lettem zöldséges, az is maradok. Ezentúl is hajnalban kelek majd, de az edzések ide­jén a családom, dolgozik helyet­tem a pult mögött. Igyekszem o pályán úgy hajtani, hogy a le­látón ülők a régi Rabb Józsefet láthassák viszont a palánkok alett. Szó se róla, a ponterős, má­sokat jól kiszolgáló Rabb Jó­zsefre a PVSK kosárlabda csa­patának szüksége van. Akár még három évig is ,.. (Horváth) Egy—iksz—kettő A HDN totó- tippjeit a 46. játékhétre Fis­cher László autófényező, a meszesi totózó törzstagja állí­totta össze. E heti tippelőnk hét éve játszik rendszeresen kollektív szelvényekkel, eddigi leg­több találatát egy 11-esseI érte el, amire 2700 forintot kapott. A 46. hét tippjei: 1. Gyula—Salgótarján. Kocsis Lajos bármennyire ,is jól hajt a Gyulában, itt a Salgótarján a győzelemesélyes. Tipp: 2. 2. Nagybátony-Ózd. Tipp: x 3. Szabó L. SE—Gyöngyön. Tipp: 1 4. Budafok—Pénzügyőr. Tipp: 1 5. Oroszlány—Szegedi Dózsa. Nem olyan biztos a szegediek diadala. Tipp: 1, 2. 6. Várpalota—Olajbányász. Egyértel­műen az olajosok az esélyesek. Tipp: 2. 7. Bábolna—PVSK. Tipp: x. 8. Alumínium—Bauxitbányász. Tipp: x 9. Catania—Taranto. Hazai győzel­met senki se várjon. Tipp: x, 2. 10. Cesena—Monza. Tipp: x.’ 11. Lecce—Sampdoria. Mintha meg­torpant volna a Sampdoria. Tipp: 1. 12. Pescara—Palermo. Tipp: x. 13. Lanerossi—Verona. A Verona már évek óta nem a régi. Tipp: 1, x. + 1. 14. Atalanta—Pisa. Tipp: 1: Építtetők figyelem! A Szentlőrinci TüZÉP-en nagy mennyiségben kapható csehszlovák zománcozott színes válaszfaltégla, 115x25x8 cm méretben. Magyar tölgy és akác parketta, valamint nyílászárók nagy választékban ÉRDEKLŐDNI: személyesen, vagy a 71*102-es tefonszámon. / FIGYELEM: Olajbányász—Rákóczi SE 2:0 (2:0) Nagykanizsa, 3000 néző. V.: Nagy Z. Olajbányász: Megyi- mórecz — Bántó, Englóner (Csepregi, a 14. percben), Kor­mos, Simonecz — Nagy (Hor­váth, a 70. percben), Savanyó, Kelemen — László, Füle dr., Bé­lák. Edző: Madár Gábor. Rá­kóczi SE: Farkas — Ottlakán, Törő, Andeánszki, Balogh — Kakas, llosvai, Juhász, Boriik — Dobos (Kaposi, a 68. percben), Dómján (Hadászi, a 61. perc­ben). Edző: Sólymos Tibor. Kiegyenlített játék után a 13. percben szerzett vezetést az Olajbányász, csapat: Kelemen lépett ki a védők közül, akit Ottlakán a 16-oson belül lerán­tott. A megítélt 11-est Bélák biztosan értékesítette. (1 :0). A 17. percben gyors vendégtáma­dás végén Bartik hibázott gól­helyzetben. A 30. percben nö­velte előnyét a kanizsai együt­tes: László jobboldali szabad­rúgását a berobbanó Kelemen 7 méterről a jobb alsó sarokba fejelte. (2:0). Két perccel ké­sőbb Kelemen a kaputól 10 mé­terre lyukat rúgott. Szünet után nagy erővel tá- medott a hazai csapat, de a csatároknak ezúttal nem ment a játék. A küzdelmes mérkőzésen a kanizsaiaknak meg kellett küz­deniük a győzelemért. Jók: Kormos, Bántó, ill.: Törő, Ka­kas, Andreánszki. Balogh Antal Az 1980. évi MNK végered­ménye. Férfiak: 1. Csepel 6 p., 2. Bp. Honvéd 5 p., 3. Kecske­mét 4 p., 4. Bp. V. Izzó 3 p. A legjobb játékos részére fel­ajánlott tiszteletdíjat Buzek László, o Csepel 250-szeres vá­logatott játékosa nyerte el. Nők: 1. Bp. V. Izzó 6 p., 2. Nim 5 p., Ü. Dózsa 4 p._ 4. BVSC 3 p. A mezőny legjobb játékosá­nak díját Torma Ágnes, a Bp. V. Izzó 252-szeres válogatott játé­kosa nyerte el. — férfi dolgozókat teljesítménybéres árúkisérönek, — férfi és női dolgozókat betanított raktári munkára, — üzemszervezőt kereskedelmi szakközépiskolai végzettséggel — szervezői szakvizsgával előnyben A Pécsi Tejüzem azonnali belépéssel Mvesz nőig férfi üzemi dolgozóig géplakatosig segédfűtőt (lehet nyugdíjas is). JELENTKEZÉS: Pécs, Tüzér u. 15. FELVESZÜNK Vidékiek jelentkezését is várjuk. JELENTKEZÉS: FÜSZÉRT, munkaügy Megyeri út 59.