Dunántúli Napló, 1980. szeptember (37. évfolyam, 240-269. szám)

1980-09-01 / 240. szám

Komló-Mohács-Véménd 2:0 (2:0) Komló, 1500 néző. V.: Dri- gán. Komló: Bien — Iványi, Ko­vács, Mács, Barta — Gyurina, Hohmann, Róth - Radics (Tóth, a 25. percben), Hegyi (Mód, a 89. percben), Stem- ler. Edző: Kontha Károly. MVTE: Antal — Farkas, Rótt (Pirkholfer, a szünetben), Hancz, Reit - Dárdai, dr. Zsolt, Lőrincz, Schwarczkopl (Komli, a 67. percben), Lingl, Havasi. Edző: Mathesz Imre. Zuhogó esőben, csúszós, mély talajú pályán több száz vendégszurkoló részvételével kezdődött a mérkőzés. Már az első percben felszisszentek a mohácsi drukkerek, mert Lingl elfutott, 16 méterről lőtt, Bien melléről kipattant a labda, de felszabadítottak a komlói vé­dők. Az első negyedórában Lingl alakításai sorra veszélyt jelentettek Bien kapujára. A formásabb vendégakciók köze­pette váratlanul gólt szerzett a Komló: a 14. percben Stemler beadása „lecsurgott" a védők­ről, pontosan Hohmann elé, aki két lövőcsel után 17 mé­terről laposan a jobb alsó sa­rokba bombázott (1:0). A 32. percben Tóth akadályozta egy cselesnek szánt mohácsi sza­badrúgás elvégzését, ezért sár­ga lapot kapott. Rövid sta- tisztálás után a 38. percben újra Stemler vállalt főszerepet, az alapvonalig cselezte magát, beívelését követően a labdát Tóth az üresen hagyott kapuba helyezte (2:0). Szünet után az MVTE erősí­tett. így az 56. percben ismé­Oklözéssel ment a vendégek kapusa telten Lingl próbálkozott, feje­sét azonban a hórihorgas Bien védte. Négy percre rá a kapu­védő görcsöt kapott, két per­cig ápolták. A 75. percben Lingl egy kapott „csomag" után tiltakozott, ezért sárga lapot mutatott fel neki Drigán játékvezető. Az utolsó 15 perc­ben beszorult a Komló, de őrizni tudta előnyét, mindösz- sze Lingl lőtt egy kapufát a 89. percben. Alaposan ráijesztett a bara­nyai derbi első 10 percében az MVTE a hazaiakra, Lingl vezérletével több „gólszagú" támadást vezetett. A kábulat­ból hamar magához tért a PVSK-Dombóvár 1:1 (1:0) Sellye­Sabaria 0:0 Dombóvár, 1200 néző. V.: Lázin. Dombóvár: Dobos — La­kos, Horváth, Magyar, Lamm — Tóth-Bagi, Herbst (Csatári, a 68. percben), Nagy — Iván, Porcsa (Biczó, a 80. percben), Landek. Edző: Herbei József. PVSK: Hausznek — Hüber, Szász, Kaszás (Grünwald, a 67. percben), Németh — Szőcs, Tóth, Skárár, Kresz — Varga, Horváth (Stájer, a 84. percben). Edző: Rónai István. A 3. percben Tóth gólba tar­tó, közeli fejesét a dombóvári Horváth a gólvonalról mentet­te. A 11. percben Szőcs 7 mé­terről a kivetődő Dobosba lőtt. A 13. percben Horváth 18 mé­teres szabadrúgása a sorfalon irányt változtatva a jobb alsó sarokba vágódott (0:1). A 21. percben Szőcs 17 méteres, jobb sarokra tartó lövését hárította bravúrral Dobos. A 24. percben Tóth-Bagi lövését szépen védte Hausznek. A 30. percben Ská- fár nagyerejű, bal alsó sarok­ra tartó lövését mentette Do­bos. A 43. percben Nagy 16 méteres lövését nagyszerűen védte Hausznek. A 46. percben Landek 'kiugratta Porcsát, aki­nek mintaszerű beadását Hausz­nek kiejtette és Tóth-Bagi kö­zelről az üres kapuba gurított (1:1). Az 58. percben tűzijáték alakult ki a pécsi kapunál, Iván lövése alig szállt mellé. A 72. percben a pécsi Horváth kever­te meg a dombóvári védelmet és 22 méteres lövése centimé­terekre ment el a kapu mellett. Kitűnő iramú, végig küzdel­mes mérkőzésen a helyzetek alapján a Dombóvár állt kö­zelebb a győzelemhez. Jók: Do­bos, Tóth-Bagi, Nagy, Iván, ill. Tóth, Hüber. Gál István Szekszárd-Nagykanizsai Olajbányász 3:0 (1:0) Szekszárd, 600 néző. V.: Bú- bori. Szekszárd: Pólyák — Var­ga, Bonnyai, Weitner, Somodi — Koroknál, Páli (Lieszkovszki, a 84. percben), Márkus — Lauer, Pölöskei (Orosz, a 84. percben), Pásztor. Edző: Ma­gasházi József. Nagykanizsa: Megyimórecz — Simonecz, Gon­dos, Simon, Müller — Kormos (Papp, a 68. percben), Sava- nyó, Kelemen (Bántó, a 62. percben) - Füle dr., László, Bé­lák. Edző: Madár Gábor. A11. percben Pölöskei lövését másodszorra kaparintotta meg a vendégek kapusa. A 14. perc­ben góllá érett a hazaiak fö­lénye: Márkus—Lauer volt a labda útja, majd Lauer beadá­sát Pölöskei kapásból a jobb sarokba lőtte (1:0). A 19. perc­ben Bélák nagy erejű szabad­rúgását Pólyák a bal felső sa­rok elől öklözte a mezőnybe. A 43. percben Koroknai beadását Pölöskei kapásból a léc mellé vágta. Szünet után nagy lendülettel kezdett az Olajbányász, de mégis a hazaiak növelték elő­nyüket. Az 51. percben Pásztor szögletét Megyimórecz röviden öklözte, Koroknai rácsapott a labdára és 17 méterről, kapás­ból a jobb alsó sarokba vág­ta (2:0). A 84. percben Pölös­kei húzott el a jobb oldalon, átadásával Lauer iramodott meg, egy csellel becsapta Si­mont és közelről a hálóba lőtt (3:0). Zuhogó esőben, csúszós tala­jú pályán nagy iramú, küzdel­mes mérkőzést vívott a két együttes. Nagyszerű játékkal rukkolt ki a hazai gáéda, végig többet kezdeményezett és hely­zetei alapján nagyobb különb­séggel is nyerhetett volna. Jók: Márkus, Pölöskei, Somodi, Var­ga, ill. Megyimórecz, Gondos, Savanyó. Fekete László Sellye, 400 néző. Vezette: Soós. Sellye: Vincze — Elmájer, Hosszú, Krén, Lombosi — Vass, Otártics (Gotobics, a 22. perc­ben, Dudás a 80. percben), Markovics - Szabadi, Szabó, Gólyák. Edző: Koller Nándor. Sabaria: Pálinkás - Sümeghy, Tóth, Gáncs. Bencsics — Der- dák, Horváth L., Jäger L. (Nav ratil, a 72. percben) — láger S. (Meskó, a 87. percben), Hauzer, Horváth Z. Edző: Sza­bó Imre. Sellyéi támadásokkal indult a mérkőzés, a 3. percben Otár­tics, az 5. percben Gólyák lö­vését védte Pálinkás. A 15. percben Jáger lövését Vincze biztosan védte. A 18. percben Szabadi két csel után 12 mé­terről leadott lövését Pálinkás szögletre mentette. A 22. perc­ben Elmájer a jobb szélen el­futott, beadása elsuhant a ka­pu előtt. A 40. percben Der- dák reklamálásért sárga lapos figyelmeztetésben részesült. A 68. percben Vass szabadrúgá­sát Hosszú a kapusba fejelte. A 72. percben Szabó reklamá­lásért sárga lapos figyelmezte­tést kapott. Élénkült a játék. A 86. percben Szabó bomba­lövését Pálinkás nehezen véd­te. A 88. percben Elmájer 15 méterről leadott bombáját Pá­linkás csak nehezen mentette. A 89. percben Horváth be­adásszerű lövése a felső lécen csúszott végig. Esőben, csúszós talajú pá­lyán, alacsony színvonalú mér­kőzésen csak a védelmek áll­tak biztos lábon. Az eredmény igazságos. Jók: Elmájer, Hosz- szú, Vass, ill. Tóth, Gáncs, Der- dák. Bary István A Volán—PMSC mérkőzés eredményét eltalálok közül a szerencse Szabó Norbert (Pécs, Varsány u. 26) alatti lakos­nak kedvezett. Nyereményét, a 100 forintos vásárlási utalványt postán küldjük. E heti szelvényünket szombaton déli 12 óráig keli elküldeni szerkesztőségünk címére (Pécs, Hunyadi út 11. 7623). Főmérkőzés: PMSC—Videoton: ......................................................... Pótmérkőzés: Kaposvár—Dunaújváros: ....................................«... A pályázó neve: ...................................................................................... A pályázó lakcíme: .............................................................................. F otó: Nemesi Árpád Komló, Stemler kétszer is „megrázta” magát, megmoz­dulásaiból kétgólos vezetéshez jutott csapata. A második fél­időben a vendégegyüttes min­den követ megmozgatott, hogy szorosabbá tegye az ered­ményt - sikertelenül. A jó ira­mú, küzdelmes találkozón mind­végig a Mohács-Véménd dé­delgette többet a labdát, de nem tudott mit kezdeni me­zőnyfölényével. A komlóiak kö­zül Hohmann, Kovács, Stem­ler, Róth és Gyurina teljesít­ménye kívánkozik az élre, míg az MVTE-ből Reit, Dárdai és Lőrincz igyekezett társainál jobban. Horváth László Az NB II. további eredmé­nyei: Sopron—Pét 4:0 (0:0); Keszthely—Bakony vegyész 3:1 (1:0); Fűzfő—Bauxitbányász 2:1 (1:1); Haladás—Ajka 2:2 (1:1); Várpalota—MÁV DAC 1:2 (0:2); Tatai Rákóczi—Bábolna 0:1 (0:0). AZ NB. II. ALLASA s 8 7 7 6 6 6 6 6 6 5 5 5 5 5 4 2 2 1 TOTO 1. Komló 5 4 — 1 7- 2 2. MÁV DAC 5 3 2 — 4- 1 3. Haladás 5 2 3 — 10- 5 4. PVSK 5 2 3 — 8- 5 5. Bauxitbányász 5 3 — 2 9- 6 6. Szekszárd 5 2 2 1 5- 3 7. Keszthely 5 2 2 1 10- 9 8. Olajbányász 5 2 2 1 9- 8 9. Bábolna 5 2 2 1 3- 2 10. Mohács-Vém. 5 3 — 2 6- 6 11. Sopron 5 2 1 2 11- 7 12. Ajka 5 2 1 2 7- 5 13. Sellye 5 2 1 2 7- 7 14. Fűzfő 5 2 1 2 6- 6 15. Sabaria 5 1 3 1 5- 5 16. Dombóvár 5 1 2 2 7-12 17. Pét 5 1 — 4 7-11 18. Bakony Vegy. 5 — 2 3 3-10 19. Várpalota 5 — 1 4 5-12 20. Rákóczi SE 5 — — 5 0- 7 1. Szekszárd—Olajbányász 3:0 1 2. Dombóvár—Pécsi VSK 1:1 x 3. Fűzfő—Bauxitbányász 2:1 1 4. Várpalota—MÁV DAC 1:2 2 5. Rákóczi SE—Bábolna 0:1 2 6c Pénzügyőr—Balassagyarmat 0:0 x 7. BVSC—Kossuth KFSE 1:0 1 8. BKV Előre—MÁV Előre 0:0 x 9. Dorog—Ganz-MAVAG 2:1 1 10. Karcag—Ózd 0:1 2 11. Debrec. Kinizsi—Gyöngyös 0:1 2 12. Eger—Hódmezővásárhely 2:1 1 13. Szarvas—Nagybátony 1:0 1 4*1 14. Keszthely—Bakony 3:1 1 Atlétika Kispál bajnokságot nyert ötezren A Népstadionban megrende­zett országos atlétikai bajnok­ság záró napján az 5000 méte­res síkfutásban komlói siker született. A győzelmet Kispál László, a Komlói Bányász ver­senyzője remek hajrával szerez­te meg. Ideje 14:01.5. A PMSC atlétáinak két bronzérem jutott. A férfi 4x100 méteres váltó 42.05 mp-es idővel lett 3. Péley Bernadett a női 800 m síkfutás­ban 2:0.57 mp-es idővel ért el 3. helyet. lUleevebafinoksaip A Siklós őrzi el só helyét Villány—P. Kinizsi 1:0 (0:0). Villány, 200 néző. V.: ifj. Mol­nár. Végig zuhogó esőben a szerencsésebb csapat győzött. Góllövő: Cseh: Jók: Czékó, Fü­redi, Martini, Fridrich, ill. Bank, Decsi, Kádár. Szigetvár-Beremend 4:3 (0:1). Beremend, 300 néző. V.: Ke­resztes. Izgalmas mérkőzésen a Szigetvár az utolsó 20 percben, 1:3-ról fordította a maga javá­ra az eredményt. Góllövők: Baumholczer (2), Erdős, Palotai (11-esből), ill. Dudás, Szél II., Óber (11-esből). Jók: Béni, Baumholczer, Jokl, ill. Budai, Müller. P. Kesztyűgyár—Mágocs 4:0 (3:0). Mágocs, 100 néző. V.: Szőke. Az esőtől felázott talaj­hoz jobban alkalmazkodott a vendég Kesztyűgyár. Góllövők: Pauli (2), Szabó, Garai. Jók: Garai (a mezőny legjobbja), Panta, Pauli, a Mágocsból sen­kit nem lehet kiemelni. Zsolnay SE—Vajszló 3:1 (1:0). Zsolnay-pálya, 300 néző. V.: Szedeli. Küzdelmes mérkőzésen megérdemelten nyert a Zsolnay. Góllövők: Kovács, Papp II., Te- legdi, ill. Ungvári. Jók: Papp I., Papp II., Harasztia ill. Herke, Tavali, Borovácz. Siklós—Drávafok 3:0 (1:0). Siklós, 300 néző. V.: Kiss. Kö­zéppályásai jó játékának kö­szönhette a győzelmet a Siklós. Góllövők: Gergely (11-esből), Adorján, Agócsi. Jók: Dinnyés, Kopasz, Bori, ill. Tóth, Mohácsi, Dalmi. PBTC-Steinmetz SE 1:0 (0:0). Postás-pálya, 50 néző. Vezette: Szenttamási. A Steinmetz SE balszerencsés vereséget szenve­dett. Góllövő: Szabó. Jók: Kiss, Jurinovics, Aradi, Szabó illetve Schmidt, Kocsis, Kreiner, ifj. Rapp. Boly—Vasasi Bányász 4:0 (3:0). Boly. 300 néző. V.: Sár­kány. Kitűnő csapatjátékot mu­tatott a Boly. Góllövők: Vigh (2), Schultz, Ulrich. Jók: Pap- sity, Kiss, Ratting, Vigh, a Va­sasi Bányászból senkit nem le­het kiemelni. A megyei I. osztály áH6<° 1. Siklós 3 3 — — 9-0 6 2. Villány 3 3 —-5-2 6 3. Zsolnay 3 2 1-9-5 5 4. PBTC 3 2 1-2-0 5 5. Mázaszászvár 3 1 2-7-5 4 6. Boly 3 1 1 1 5- 2 3 7. Beremend 3 1 1 1 7- 5 3 8. Vajszló 3 1 1 1 4- 5 3 9. Kesztyűgyár 2 1 — 1 4- 4 2 10. P. Kinizsi 2 1 — t 1- 1 2 11. P. Postás 3 1 — 2 4-6 2 12. Mágocs 3 1 — 2 3-5 2 13. Szigetvár 3 1 — 2 5-8 2 14. Drávafok 3 — 2 1 3- 6 2 15. Steinmetz SE 3 — 1 2 1-3 1 16. U. PEAC — — —-0-0 — 17. István-akna 2 — — 2 3-7 — 18. Vasasi Bányász 3--------3 2-10 — K ézilabda PMSC-Rába ETO 26:20 (13:12) NB I. férfi mérkőzés. Városi sportcsarnok, 1000 néző. V.: Brecska, Soltész. PMSC: Gerde- sics — Hunyadi (1), Kedves (9), Walter (1), Hegedűs (2), Füze­si, Ivanics (4). Csere: Grand- jean, Kovács (1), Koleszár (2), Taskó, Kőszegi (6). Edző: Móró Gábor. A PMSC jól kezdett, a 17. percben már öt gól volt az előnye. Ezután kiengedett és a Rába ETO hat perc alatt ki­egyenlített. A 2. félidőben szo­ros volt a mérkőzés, a pécsiek csak a hajrában kerekedtek fe­lül. Az utolsó percekben ötle­tesen játszott a PMSC és vé­gül biztos győzelmet aratott. A Rába ETO legjobbjai: Pelikán (8), Samodai (5) voltak. Szekszárdi Szövetkezeti Spar- tacus-Zsolnay SE 14:11 (9:7). NB II. női mérkőzés Szekszárd. Tenisz III. Pepsi Kupa Vasárnap délben befejező­dött a III. Pepsi Kupa négy­napos nemzetközi teniszverseny a Balokány-ligetben. A férfi I. osztályú egyes döntőjében óriá­si küzdelem után (7:5, 7:6) győ- zött Sziráki, Lukács ellen. A nőknél Fridenzi a vártnál biz­tosabban győzte le Lugasit. így a férfiaknál és a nőknél is új pesti siker született. A Pepsi Cola cég külön tiszteletdíjat ajánlott fel a legeredmé­nyesebb pécsi férfi, ill. női te­niszezőnek. A Wilson teniszütőt Káplán Rita, és Korbélyi Győző kapta. A verseny végeredménye. I. osztályú férfi egyes: 1. Sziráki (Ü. Dózsa); 2. Lukács (MTK­VM); 3. Péczely (Fűzfő) és Páz- mándi (Nyíregyháza). I. osztá­lyú női egyes: 1. Fridenzi (Ú. Dózsa); 2. Lugasi (Bp. Hon­véd); 3. Szabó (Haladás), és Jászai (BSE). I. osztályú férfi páros: 1. Burde, Kónya (Va­sas); 2. Gulyás, Sziráki (0. Dó­zsa); 3. Tarján, Bondár (Bp. Spartacus) és Káplán, Pázmán- dy (Nyíregyháza). II. osztályú férfi egyes: 1. Turóczy (Bp. Honvéd); 2. Kelemen (Vasas); 3 Alexy (Vasas) és Kocza (NIM). öregfiúk: 1. dr. Wébel '(Pécsi Spartacus); 2. Bezák (NIM); 3. Kisteleki (Pécsi Spar­tacus) és Bakó (Pécsi Sparta­cus). Az Autóközlekedési Tanintézet szeptember hónapban délelőttös és délutános „B” kát. személygépkocsi-vezetői tanfolyamot indít Jelentkezni lehet: Pécs, Hengermalom u. 4, sz. alatt, az Információs Szolgálatnál, A Szentlőrinc és Vidéke ÁFÉSZ négy fő vagonkirakó és árubehordó ' munkást vesz fel szentlőrinci TÜZÉP-telepére. Jelentkezés: a telepvezetőnél — liTSHCBI Dunántúlt napló ,. Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hallania Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György ISSN 0133—2007 Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 )