Dunántúli Napló, 1980. szeptember (37. évfolyam, 240-269. szám)

1980-09-08 / 247. szám

JA Komlo bravúrja Komlói Bányász—MÁV DAC 2:1 (2:1) Győr, 3500 néző. V.: Simon J. Komló: Boán - Iványi, Ko­vács, Mács, Barta - Gyurina (Róth II. a 89. percben), Mód, Hohmann, Róth I. - Katona (Hegyi a 75. percben), Stemler. Edző: Konta Károly. MÁV DAC: Farkasdi — Fehér, Baumann, Molnár Z., Kovács — Domo- nyik (Cs. Kovács az 53. perc­ben), Wunder, Csóka — Csol- lány, Tamási (Farkas a 68. percben), Dobos. Edző: Hor­váth Tamás. A 8. percben Csollány a jobb oldalról ívelt szabadrú­gást és Molnár Z. mintegy 8 méterről a bal alsó sarokba fe­jelt. (0:1). A 36. percben Róth I. keresztlabdáját Katona egy­ből kapura küldte, a vetődő Farkasdi nagy bravúrral kiütöt­te a labdát, de aztán Hoh­mann közelről a hálóba küld­te. (1:1). A 39. percben Hoh­mann a bal oldalról ívelt kö­zépre, a labda átszállt a vé­dők fölött és Stemler nagy erővel a léc alá vágta. (2:1). Nagy taktikai harcot és ha­talmas küzdelmet hozott a ta­lálkozó. A MÁV DAC 25 per­cen át lendületesen rohamo­zott, irányította a játékot. A félidő utolsó 20 percében fel­jött a listavezető és három perc alatt megfordította a mérkőzés állását. A szünet után nagy fölénybe került a győri csapat, de játékában már kevesebb volt a lendület és az átütő erő. Jók: Baán, Ko­vács, Gyurina, Hohmann, Stemler, ill. Baumann, Wunder, Farkasdi. Mohács-Véménd TE—Haladás 0:0 Mohács, 4000 néző. V.: Dra- vecz. MVTE: Antal — Farkas, Hancz, Rótt, Reit — Lőrincz, dr. Zsolt, (Ambrus a 71. percben) Dárdai L. — Schwarczkopf, Lingl, Havasi. Edző: Mathesz Imre. Haladás: Hegedűs — Biczó, Vörös, Szőnye, Király — Halmosi, Nagy, Horváth, —Tar (Németh a szünetben), Hegyi (Holdosi a 71. percben), Ga- rics. Edző: Palicskó Tibor. A 16. percben Farkas jól in­dította Havasit, aki elfutott a jobb oldalvonal mellett és éles beadását Vörös kétségbeeset­ten szögletre hárította. A 18. percben Ling It 22 méterről a kaputól felvágták, a megítélt szabadrúgást ő végezte el és a jól eltalált lövésénél Hegedüs­Veszprém, 1200 néző. V.: Wimmer. Bakony Vegyész: Csi­szár — Belső II., Stiéber, Éger, Horváth — Németh, Zsa- dányi, Csik — Nyitrai, Görbicz, Z. Nagy. Edző: Németh Lajos. Sellye: Vincze — Elmájer. Krén, Lombosi, Amigya — Hosszú, Vass, Markovics (Szabó a 68. percben), — Majorosi (Dudás a szünetben). Szabadi, Goják, Edző: Koller Nándor. A 2. percben Csik balról be­adott labdáját Görbicz egy csel után küldte a bal sorokba (1:0). A 10. percben Z. Nagy labdáia a kaDusról kioattant. Pétfürdő, 1500 néző. V.: Hor­váth L. Olajbányász: Megyi- mórecz — Simonecz, Gondos, Müller, Kormos — Savanyó, Ke. lemen, (Papp a 75. percben), Csepregi (Bántó a 70. percben) — dr. Füle, László, Bélák. Edző: Madór Gábor. Péti MTE: Ágos­ton - Kiss L„ Stieger, Borsvai, Gáspár - Obuch, Dómján, Kop- hegyi (Pintér a 33. percben) — nek minden tudására szüksége volt, hogy a jobb felső sarokba tartó labdát szögletre hárítsa. A 21. percben Lingl százszáza­lékos helyzetbe hozta Dárdai L.-t, aki elhamarkodottan a bal kapufa mellé durrantotta a lab­dát. Igen jó volt a játék és az iram is. A 27. percben Lingl két védőt átjátszott, futtatta Schwarczkopfot, aki otthagyta védőjét, mesterien ívelt középre és a jól felugró Havasi a bal sarok felé fejelt labdáját He­gedűs bravúrosan mentette szögletre. Szünet után is jó folytatást várt a nagy számú nézősereg. Az iram most is megvolt, de mind a két csapat a biztonsá­gos játékra törekedett és így majd Görbicz lövése az egyik védőt érintve jutott a hálóba (2:0). A 25. percben Görbicz ugrott ki, első lövése Vinczéről visszapattant, másodszor azon­ban nem hibázott a csatár (3:0). A 49. percben Görbicz jobbról küldte be a labdát, amelyet a középen jókor érkező Csik értékesített (4:0). A 60. percben egy 18 méterről kül­dött szabadrúgásnál Nyitrai át. lépte a labdát, Zsadányi pedig a bal felső sarokba csavarta (5:0). A 62. percben Goják lö­vése a védőkön megpattant és a labda a kaDuiából kint álló többnyire a két 16-os között folyt a játék. Az utóbbi időszak legjobb mérkőzését láthatták a nézők. Két jól felkészített és fegyelme­zett csapat találkozott. Különö­sen az első félidő hozott kitű­nő játékot. Ekkor a hazaiak nemcsak jól játszottak, hanem kapura is veszélyesek voltak és hogy a vendégek hálója nem rezdült meg, azt csak Hegedűs­nek köszönheti a Haladás. A döntetlen a vendégeknek hízel­gő. Jók: Schwarczkopf, Reit, Hancz, Havasi, illetve Hegedűs, (a mezőny legjobbja), Vörös, Halmosi és Karies. Molnár Endre (3:0) Csiszár fölött hullott a hálóba (5:1). A 66. percben Nyitrai bal oldalról beküldött szögeté- ből Vinczéről a hálóba pattant a labda (6:1). A 80. percben a bal oldalon felfutó Horváth beadását Görbicz egyből küld­te a hálóba (7:1). Csak az első negyedórában volt egyenrangú ellenfél a Sel­lye. A rossz napot kifogó csa­pattal szemben könnyed játék­kal aratott fölényes győzelmet a Bakony Vegyész. Jók: Eger, Zsadányi, Csik, Görbicz, Z. Naav. ill. Hosszú. Szabadi. előtti tömörülésnél László jobb oldalról ívelte be a labdát és Füle dr. mintegy 3 méterről a hálóba küldte. (2:1), A 81, perc­ben László megkeverte a péti védelmet, majd átívelését a tel- jesen üresen álló Savanyó kö­zelről a hálóba fejelte. (3:1). A 87. percben László—Füle össz- játék után Belákot a 16-öson belül buktatták. A megítélt 11- est Bélák a kapufára lőtte. Bakony Vegyész-Sellye 7:1 Sabaria-Dombóvár 3:0 (1:0) Szombathely, 3000 néző. V.: Földvári. Sabaria: Pálinkás — Sümeghy, Tóth, Gáncs, Bencsics — Derdák, Horváth L., Jáger L. (Neválovits a szünetben) — Jáger S. (Meskó a 63. perc­ben), Hauzer, Horváth Z. Edző: Szabó Imre. Dombóvár: Foki — Lamm, Horváth, Magyar, Por- csa — Engert, Csatári (Banai Tata, 400 néző. V.: Rúzsa. Rákóczi SE: Farkas — And- reánszky, Törö (Balogh B. a 28. percben), Konrád, llosvai — Kakas, Juhász, Bartik — Dobos (Trénik a 85. percben), Hadá- fi, Dómján. Edző: Sólymos Ti­bor. Szekszárd: Pólyák - Páli, (Tóth a 68. percben), Wietner, Somodi, Bonnyai — Varga, Ko­roknál, Orosz (Vasvári a 68. percben) — Lauer, Pölöskei, Pásztor. Edző: Magasházi Jó­zsef. A 32. percben Hadáfi bal oldali szögletét Balogh B. Do­az 50. pereiben), Nagy (Biczó a 71. percben) —Yvtítt, Tóth- Bagi, Landek. Edző: Her&tíi'í- József. A 33. percben Jáger S. jobb oldali szögletrúgásával Hauzer mintegy 10 méterről a későn mozduló kapus mellett fejjel a bal felső sarokba küldte a lab­dát. (1:0). A 81. percben Ne­boshoz fejelte, aki kapásból a jobb felső sarokba küldte a labdát. (1:0). Az 58. percben Juhász átadását mintegy 8 mé­terről a kimozduló kapus mel­lett Dómján továbbította a bal alsó sarokba. (2:0). A nagyiramú, küzdelmes mérkőzésen a helyzetek alap­ján a hazai együttes nagyobb arányban is győzhetett volna, mivel több nagy helyzetet kiha­gyott és kapufát is lőtt. Jók: Konrád, Andreánszky, Juhász, Kakas, ill. Somodi, Varga, Pö­löskei. válovics a 16-os oldalvonalánál visszagurított Leskó elé, aki középre emelte a labdát, Hor­vátit-Z. pedig az elalvó védők között ds kapu közepébe fejel­te. (2:0). Äi,85. percben Derdák jó ütemben ugratta ki Horváth Z.-t, aki mintegy T# méterről a vetődő kapus mellett'Jrüldte a hálóba a labdát. * Az NB II. további eredményei: Bábolnai SE—Várpalotai Bányász 0:0, Ajkai Alumínium—Fűzfői AK 3:1 (2:1), Tapolcai Bauxitbá­nyász-Keszthelyi Haladás 2:1 (1 :0). Az nb ii. Állása : 1. Komló 6 5 _ 1 9- 3 10 2. PVSK 6 3 3 — 11- 6 9 3. Haladás 6 2 4 — 10- 5 8 4. Bauxitbányász 6 4 — 2 11- 7 8 5. Olajbányász 6 3 2 1 12- 9 8 6. MÁV DAC 6 3 2 1 5- 3 8 7. Ajka 6 3 1 2 10- 6 7 8. Sabaria 6 2 3 1 8- 5 7 9. Bábolna 6 2 3 1 3- 2 7 10. Mohács-Vém. 6 3 1 2 6- 6 7 11. Keszthely 6 2 2 2 11-11 6 12. Szekszárd 6 2 2 2 5- 5 6 13. Sopron 6 2 1 3 12-10 5 Í4. NIKE Fűzfő 6 2 1 3 7- 9 5 15. Sellye 6 2 1 3 8-14 5 16. Bakony Vegy. 6 1 2 3 10-11 4 17. Dombóvár 6 1 2 3 7-15 4 18. Rákóczi SE 6 1 — 5 2- 7 2 19. Pét 6 1 — 5 8-14 2 20. Várpalota 6 2 4 5-12 2 Honvéd Rákóczi SE- Szekszárdi Dózsa 2:0 (1:0) TOT-kupa Kevés induló a megyei döntön Támad a fehér mezes Postás, de ez a támadásuk sem végző­dött góllal. A találkozót a Zsolnay nyerte. Arató László felvétele Á Siklós még nem vesztett pontot A Termelőszövetkezetek Or­szágos Tanácsa minden évben megrendezi a mezőgazdasági dolgozók részére az országos döntőt, melyet községi, járási és megyei versenyek előznek meg. Vasárnap a Termelőszövetkeze­tek Szövetsége és a megyei TSH rendezésében került sor a sakk, asztalitenisz és a teke me­gyei döntőjére. A kitűnően szervezett verseny szépséghibá­ja volt a foghíjas részvétel. Kü­lönösen a női sakkozók esete elgondolkodtató, mindössze egy, a női asztaliteniszezők me­zőnyében pedig kettő csapat indult!? Az asztaliteniszezők versenyé­re az egyetemi tornacsarnok­ban került sor. A kilenc együt­tes — DC-rendszer —, egyenes kiesésű küzdelméből a nagype- terdiek kerültek ki győztesen a szajkiak ellen. A nőknél a pécs- váradi Zengőaljai Mgtsz csapa­ta szerezte meg a győzelmet a bólyiak ellen. A férfi tekézők 60 dobásos csapatversenyére a BTC-csarnokban került sor, amelyen a reménypusztaiak sze­rezték meg az első helyet. A sakkozók a Megyei Sporthivatal székházában ültek asztalhoz, a férfiaknál a Szigetvár, a nők­nél játék nélkül a Bólyi Mgtsz csapata jutott tovább. A három sportág győztesei november­ben Szolnokon részt vesznek az országos döntőn. Kovács Miklós Kézilabda Tatabánya-PMSC 34:23 (20:15) NB I. férfímérkőzés. Tatabánya, 1000 néző. V.: Gyű. Iái, Keszthelyi II. Az első félidő közepéig szoros volt a mérkő­zés, azután fokozatosan elhú­zott a bajnokcsapat és bizto­san győztek. A PMSC legjobb­jai: Kőszegi (10) és Füzesi (5) voltak. Komlói Bányász-Szondy SE 26:16 (13:9) NB I. B férfimér­kőzés. Komló, 500 néző. V.: Hegedüs-Keszi. L. d.: Benkő (8), Plangár (6). ^solnay-Mözs 12:10 (8:4). NB l7. .női mérkőzés, Pécs. Drávátok—U. PEAC 3:2 (2:1). Drává­tok 250 néző. V.: Aumann. Jó iramú mérkőzés, változatos játék. Góllövők: Szabó (2), Kovácsevics, illetve Si­mon, Szőke. Jók: Szabó, Pénz, Ka­nász II., illetve Nagy, Szőke. Szigetvár—Boly 1:0 (1:0). Sziget­vár, 500 néző. V.: Kövesi. A Sziget­vár többet kezdeményezett, a vé­delmek jeleskedtek. Góllövő: Erdős. Jók: Béni, Kövesi, Rácz, illetve Ha­ris, Kiss, Király. Mázaszászvár—Honvéd Steinmetz SE 6:0 (2:0). Mázaszászvár. 600 néző. V.: dr. Deák. A hazai csapat ilyen arányban is megérdemelten nyert. Góllövők: Perényi, Varga, Csoboth, Molnár (2), Kővári. Jók: Csoboth, Varga, Maglódi. A vendégcsapatból senkit sem lehet kiemelni. Siklós—Vajszló 1:0 (1:0). Vajszló, 500 néző. V.: Kulcsár. Szerencsés góllal nyert a vendégcsapat. Gól­lövő: Bori. Jók: Bori, Batik, Kopek, Adorján, illetve Herke, Borovácz. Pécsi Kesztyűgyár—Villány 6:1 (2:0). Pécsbányatelep, 300 néző. V.: Szin- ger. A Kesztyűgyár minden csapat­részben jobb volt. Góllövők: Pauli (2 és egyet 11-esből), Barcsa, Ba­lázs, Varga, Rózsahegyi, illetve Kecs­kés I. Jók: Szűcs, Szöllősi, Varga, (a mezőny legjobbja), illetve Martini. Beremend—Pécsi Kinizsi 2:1 (2:1). Kovácstelep, 100 néző. V.: Wenczler. Megérdemelt vendéggyőzelem. Gól­lövők: Dudás, Céhl II., illetve Kádár. Jók: Müller, Czikk. A Kinizsiből sen­kit sem lehet kiemelni. Zsolnay—Postás 2:0 (1:0). Postás pálya, 200 néző. V.: Kiss J. A hely­zeteit jobban kihasználó csapat győ­zött. Góllövők: Lauer, Lőrincz. Jók: Hanczl, Papp, illetve Berta. így láttam A szombaton íejátszott PMSC—Videoton NB l-es lab­darúgó-mérkőzésen a pécsi já­tékosok teljesítményét Balázs Lajos, a PVSK labdarúgó-csa­patának technikai vezetője ér­tékelte. Balázs Lajos osztályza­tai: Katzirz (6) — Brezniczky (6), Schulteisz (7), Róth (5), Kincses (7) — Gallai (4), Do- bány (5), Dárdai (5), Lutz (6) — Kardos (6), Vigh (4). A cse­reként beállt Lőrincz (7). Asztalitenisz Pécsi Spartacus—Szekszárdi Spartacus 9:7. NB II. női mér­kőzés, Pécs. Pécsi győztesek: Mausz (4), Eszényi (3), Andi (1), Jerszi (1). \ V A PMSC—Videoton rtjérkőzés eredményét több pályázónk is eltalálta, és a sorsolásnál a szerencse Korisanszki László, Kisharsány, Dózsa u. 7. sí. alatti lakosnak kedvezett, akinek a 100 forintos vásárlási utalványt postán küldjük el. A szel­vények beérkezési ideje tovd'&bro is szombat déli 12 óra. (Pécs, Hunyadi út 11. 7601) '''■— sv Főmérkőzés: Újpest—PMSC ..............1 ......................................... P ótmérkőzés: Komló—Bábolna .......................................... A pályázó neve: ........................................................................................ A pályázó lakcíme: ................................................................................ István-akna—Mágocs 1:0 (0:0). Pécsszabolcs, 100 néző V.: Eisenberg. Közepes színvonalú mérkőzés. Nyert a hazai csapat. Góllövő: Brandt. Jók: Kun, Kanizsa, Illés, illetve Tress. Pécsi BTC—Vasasi Bányász 3:1 (1:0) Vasas, 200 néző. V.: Thassy. Gyenge iramú mérkőzésen nyert a vendég­csapat. Góllövők: Jurin, Bencs, Né­meth (öngól), illetve Virág. Jók: Peres, illetve Szabó, Bencs, Hajós. Kiállítva: Rónai és Dobsi (Vasasi B.). A MEGYEI I. OSZTÁLY ALLASA: 1. Siklós 4 4 — — 10-0 8 2. Zsolnay 4 3 1 — 11-5 7 3. PBTC 4 3 1 — 5-1 7 4. Mázaszászvár 4 2 2 — 13-5 6 5. P. Kesztyűgyár 4 3 — 1 13-6 6 6. Villány 4 3 — 1 6-8 6 7. Beremend 4 2 1 1 9-6 5 8. Szigetvár 4 2 — 2 6-8 4 9. Drávátok 4 1 2 1 6-8 4 10. Boly 4 1 1 2 5-3 3 11. Vajszló 4 1 1 2 4-6 3 12. P. Kinizsi 3 1 — 2 2-3 2 13. Mágocs 4 1 — 3 3-6 2 14. István-akna 3 1 — 2 4-7 2 15. P. Postás 4 1 — 3 4-8 2 16. Steinmetz SE 4 — 1 3 1-9 1 17. U. PEAC 2 — — 2 3-6 0 18. Vasasi B. 4 — — 4 3-13 0 Labdarúgó NB I. Vasárnap délelőtt egy mér­kőzést játszottak a labdarúgó NB I. 7. fordulójából. A Tata­bánya pontot rabolt a bajnok Bp. Honvédtől a fővárosban. Tatabánya-Bp Honvéd 1:1 (0:0). Kispest, 7000 néző. V.: Pádár. Góllövő: Schmidt (11-es­ből), ill. Bodonyi. AZ NB I. ALLASA: 1. Ferencváros 2. Nyíregyháza 3. Vasas 4. Videoton 5. Tatabánya 6. Kaposvár 7. Békéscsaba 8. Rába ETO 9. Volán 10. Újpest 11. Pécs 12. Debrecen 13. Bp. Honvéd 14. Csepel 15. MTK VM 16. Zalaegerszeg 17. Dunaújváros 18. Diósgyőr 7 4 2 1 18- 6 10 7 4 2 1 8- 3 10 7 3 3 1 15-10 9 7 4 1 2 11- 9 9 7 2 4 1 7- 5 8 7 3 2 2 11-10 8 7 3 2 2 11-11 8 7 2 3 2 9- 7 7 5 3 1 1 7- 5 7 7 2 3 2 12-12 7 7 2 3 2 9- 9 7 7 3 1 3 8- 8 7 5 2 2 1 7- 4 6 7 2 1 4 11-10 5 7 1 3 3 7-11 5 7 1 2 4 8-15 4 6 1 — 5 6-20 2 6 1 5 3-13 1 D n héttői unűntüli gpló __ Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hallania Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György ISSN 0133-2007 Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 )lajbányász-Péti MTE 3:1 (0:1) Kiss T„ Kilo Cs., Ur. Edző: Ke rekes Tibor. A 35. percben egy forrná: péti támadás során Pintér Gás párhoz gurított, aki kapásbó lőtt és a kapusról kipattant labdát Kila Cs. egy csel utár védhetetlenül lőtte a hálóbo (0:1). A 60. percben egy hosz. szán előreívelt labdát Füle dr kapufára lőtt, a labda lepattan' és Kelemen a hálóba fejelte (1:1). A 65. percben egy kapt