Dunántúli Napló, 1979. november (36. évfolyam, 300-328. szám)

1979-11-19 / 317. szám

Jól hajrázott a Komló Komlói Bányász-Bauxitbányász 3:1 (0:1) Komió, 500 néző. Vezette: Eőry. Komló: Bien — Kelemen, Kovács, Mód, Barta — Farkas (Tresch, az 50. percben), Róth — Radios, Bazso- nyi (Hegyi, a 74. percben), Stemler, Tóth. Edző: Meggyes Lajos. Bauxit­bányász: Petrovits — Magyar, Szalai G., Ormai (Für, a szünetben, Majer a 86. percben), Mater — Major, Tendli, Horváth Z. — Szalai L., Lo­vász, Németh. Edző: Csaba Lajos. A mérkőzés lendületes komlói támadásokkal kezdődött. A 2. percben Tóth beadását Radics (Fejelte, a labda a kapus zsák­mánya lett. Nem sokkol később két esetben be kellett avatkoz. nia a vendégcsapat kapusának o játékba. Az 5. percben Barta elkoszálta a kapura törő Né­meth lábát a 16-oson belül. 11-es! A büntetőt Horváth a jobb sarokba lőtte (0:1). A fel­ázott, csúszós talajon bizonyta­lanul mozogtok a játékosok. A komlóiak jobbára a középen próbálták áttörni o vendégek védelmét, a Bauxitbányász já­tékosok jól tömörültek. Sokáig eseménytelen mezőnyjáték volt, majd a 40. percben Kelemen előretört, beadását Radics fejé­ről öklözte ki Petrovits. Szünet utón beszorította el­lenfelét a Komló. Az 54. perc­ben Tresch indította Stemlert, aki középre ívelt, és Radics 6 méterről a kapuba lőtt (1:1). A komlóiak tovább rohamoztak, 20 perc eltelte után ismét ki­egyenlítődött a játék. A hajrá­ban a komlóiak ellenállhatatla­nok voltok. A 89. percben Kele­men 20 méteres szabadrúgását a kapus kiejtette, Radics 3 mé­terről a kapuba továbbította a labdát. A mérkőzés utolsó per­cében Kelemen felfutott, 25 mé­terről lövésre szánta el magát, a labda a jobb felső sarokba vágódott (3:1). Két ellentétes félidőt hozott a mér­kőzés. A játékidő első részében a vendégek lelkesen és szervezetten játszottak, és ekkor nemcsak tartani tudták a komlóiakat, de vezetéshez is jutottak. A komlóiak egyenlítő gól­ja után megélénkült a játék, a ha­zai csapat rákapcsolt, győzelme azon­ban csak az utolsó percekben vált biztossá. A komlóiak legjobbjai Mód, Róth, Radics voltak, a Bauxitbá­nyászból Petrovits, Magyar és Né­meth játéka tűnt ki. Hegyi István Haladás VSE-Mohács-Véméndi TE 4:1 (2:1) Szombathely, 3000 néző. Vezette: Palotai. Haladás: Hegedűs P. — Fischer, Király, Vörös, Kiss — Hor­váth J., Galántai, Tarr — Garics (Gombás, a szünetben), Holdósi, Hauzer. Edző: Rátkai László. Mo- hács-Véménd: Gyimesi — Farkas, Rótt, Hancz, Berki — Kiss, Zsolt, Dárdai — Schwarzkopf, Lingl, Jó­nás. Edző: Gyimesi István. A 14. percben Tarr—Horváth J.—Galántai volt a labda út­ja. A középpályás a 16-oson belülre vitte a labdát és a ki­mozduló Gyimesi mellett a jobb sarokba gurított (1:0). A 27. percben Dárdai jobbról a 16-osnál középre emelt, Vörös elesett, és így Lingl a kimoz­duló Hegedűs mellett a bal sa­rokba gurított (1 :1). A 35. percben a védőkről lepattanó labdára Kiss rajtolt, de Farkas a 16-oson belül elhúzta a szombathelyi hátvéd lábát. Pa­lotai 11-est ítélt. A büntetőt Király a bal sarokba rúgta (2:1). Az 56. percben Galán­tai szöglete után a labda megcsúszott a védőkön, Hor­váth J. elé került, s lövése a bal sarokban kötött ki (3:1). A 85. percben Galántai a vendé­gek térfelének közepéről indult, sorra kicselezte a rá támadókat és a kimozduló Gyimesi felett 8 méterről a léc alá vágta a labdát (4:1). A mélytalajú pályán nagy küzdel­met és kitűnő játékvezetést láthattak a nézők. A vendégek is nyílt sisak­kal játszottak és főleg a szünet után változatos, élvezetes volt a játék. Jók: Galántai (a mezőny legjobbja). Király, Kiss, illetve Farkas, Rótt és Jónás. Kaposvári Rákóczi-Bábolna 4:0 (3:0) Kaposvár, 5000 néző. Vezette: Szentkúti. Kaposvár: Horváth III. (Békéi, a 81. percben) — Deák­vári, Zentai, Petrák, Mészáros (Du- schák, a 73. percben) — Gulyás, Ha­vasi, Kanyar — Czabula, Pintér, Há­zi. Edző: dr. Puskás Lajos. Bábolna: Krass — Farkas, Sebestyén, Sülé, Háklár — Vajki, Sipos, Fredor (Ta- polczai, a 78. percben) — Timár, Müller, Bocskai. Edző: Máté János. Óriási erővel kezdett a ka­posvári csapat. Az 5. percben csak a szerencse és Krass ka­pus mentette meg a vendégek kapuját a góltól. A Rákóczi fölény a 24. percben gólt ho­zott. Pintér remek labdával futtatta Házit, a szélső élesen bombázott a jobb sarokba (1:0). Továbbra is a kaposvári csapat diktálta a tempót. A vendégek csak fél óra eltel­tével jutottak át a Rákóczi ka­pujához. A 34. percben újabb Rákóczi gólnak örvendezhetett a szép számú szurkolótábor. Kanyar balról ívelt a kapu elé és Deákvári a 11-es pontról estében fejelt a jobb kapufa mellett a hálóba (2:0). A 40. percben Kanyar a bal oldali szögletzászlótól ívelt a kapu elé. Havasi emelkedett a leg­magasabbra és fejelt a jobb alsó sarokba (3:0). Szünet után ismét a kapos­váriak voltak a kezdeménye­zők. Az 50. percben Havasi jobboldali beadását követően Házi fejese a kapufáról perdült a hálóba (4:0). Az 53. percben Háklár sárga lapot kapott. Ezt követően kétszer Krass ismét csak barvúr árán tudott tisz­tázni. A rendkívül nehéz talaj ellenére is remek, jó iramú mérkőzés volt Ka­posváron, ahol a Rákóczi folytatva az utóbbi hetek sikersorozatát, ismét magabiztos játékkal szerezte meg a két bajnoki pontot. Jók: Deákvári, Zentai, Gulyás, Havasi, illetve Sebes­tyén, Háklár. Kovács Sándor Olajbányász-Bakony Vegyész 1:0 (1:0) Nagykanizsa, Olajbányász-pálya, 2500 néző. Vezette: Dorozsmai. Olaj­bányász: Vlaszák — Hermann, Eng- lóner, Simonecz, Müller — Savanyó, Csepregi (Balogh, a 46. percben), Kelemen, — Karasz, Bántó (Kozma a 62. percben), Bélák. Edző: Madár Gábor. Bakony Vegyész: Csiszár — Horváth, Harmat, Németh, Labanov, ■— Nyitrai, Kovács, Csernyászki, Csik — Hadászi (Bagoly a 61. percben), Z. Nagy. Edző: Németh Lajos. Az olajosok a 26. percben szereztek vezetést: Englóner le­gurított szabadrúgását Bélák 17 méterről laposan lőtte a ka­puba. (1:0). Szünet utón az első veszé­lyes helyzetet Hadászi az 57. percben dolgozta ki, aki 12 méterről lőtt, de Vlaszák a jobb sarok előtt elcsípte a labdát. A 64. percben Labanov baloldali szabadrúgása a védőkről Ba­goly elé került, aki 14 méterről mellé lőtt. A 67, percben a rek­lamáló Kovács a kiállítás sor­sára jutott. A 72. percben Ba­logh labdája a védőkről levá­gódott, Kozma csapott le a labdára, akinek lövése a kive­tődő kapusról pattant a me­zőnybe. Egy perccel később Karasz beadását Kelemen szin­te a gólvonalon vétette el. A 75. percben kitörő Kozmát a védők a 16-oson belül buk­tatták. A büntetőt Bélák lőtte, amelyet a veszprémi kapus kiütött és a berobbanó Karasz 6 méterről kapu mellé bom­bázott. Három perccel később a Z. Naggyal szemben sza­bálytalankodó Simoneczet is kiállította a játékvezető. A haj­rában Bélák húzott kapura, akinek 14 méteres lövését bravúrral hárította Csiszár. Nagy iramú, küzdelmes mérkő­zésen megérdemelten nyertek a ka­nizsaiak. Jók: Karasz, Savanyó, Mül­ler, Englóner, Vlaszák, illetve Csi­szár, Nyitrai, Csernyánszki és Németh. Balogh Antal Várpalotai Bányász-MÁV NTE 3:2 (0:1) Várpalota, 1000 néző. V.: Kiss. Várpalota: Palotai — Szmurai, Kis- bej, Bor, Tricskó, — Kun, Pávics, Szőllősi (Farkas az 56. percben) — Druskóczi, Marton, Albu. Edző: Kár­páti István. MÁV-NTE: Szalai — Söj- tör, Doszpot, Gondos, Liviczky, Szé­lig, Karádi, Sulyok Gy., Győrvári (Kiss a 75. percben). Csordás, Mol­nár. Edző: Németh Lajos.. A második percben Sulyok szögletrúgását Palotai röviden ütötte ki, és a résen álló Mol­nár közelről a hálóba helyezte a labdát. (0:1). A 60. percben Kun beívelt szögletét Farkas a felső kapufára rúgta, a vissza­pattant labdát nagy kavaro­dás utón végül Marton néhány lépésről a kapuba lőtte. (1:1). A 67. percben Fazekast a 16- oson belül buktatták. A 11-est Druskóczi értékesítette. (2:1). A 76. percben Söjtör 17 méteres szabadrúgása került a várpa­lotaiak kapujába, (2:2). A 89. percben Kun szögletrúgása után nagy tumultus keletkezett a kanizsai kapu előtt. Marton a kapufára fejelt, a vissza­pattanó labdát Bor belőtte. (3:2). Végig nyílt, jó iramú mérkőzés első félidejében a vendégek többet és veszélyesebben támadtak. A szünet után magára talált a Várpalota, nagy erőbeadással támadott, és a hajrában szerzett góljaival sikerült mindkét pontot otthon tartania. Jók: Palotai, Bor, Farkas, illetve Söjtör, Sulyok, Karádi. Soproni SE-Szekszárdi Dózsa 3:0 (1:0) Sopron, 2200 néző. Vezette: Si­mon Gy. Soproni SE: Horváth Gy. — Krémmel, Drázsnyák, Huber, Ben- kŐ — Kiss (Deák, a 70. percben), Horváth L., Horváth G. — Németh II., Poór (Kovács, a 80. percben), Pánczél. Edző: Mathesz Imre. Szek- szárd: Pólyák — Tóth, Varga, Orosz, Somodi — Lauer (Landek, a 46. percben), Bálint, Adorján — Korok- nai, Veitner, Bonnyai. Edző: Magas­házi József. A 33. percben Horváth G. átadását Horváth L. 18 méter­ről a léc alá lőtte (1:0). Az 51. percben Koroknai felvágta Hor­váth L.-t, és ezért a játékveze­tő kiállította. A 79. percben Németh II. szabadrúgását Hor­váth L. 6 méterről a léc alá fejelte (2:0). A 87. percben Huber 40 méteres lövése az el­csúszó Pólyák mellett a bal alsó sarokba jutott (3:0). A nehéz, mélytalajú pályán kitűnő mérkőzést vívott a két csapat. A küz­dőszellem ezúttal színvonalas játék­kal is párosult. Jók: Horváth L-, Ben- kő, Huber, Pánczél, illetve Veitner, Adorján. Az NB II. további eredmé­nyei: Győri Dózsa— KOMÉP 1:1 (1:1), Dorog—Pét 4:0 (3:0), Körmend—Sabaria 2:3 (1:1), Ajka—MÁV DAC 3:1 (1:0). mtm mm hétfői] IjJ AZ NB II. ALLASA 1. Kaposvár 16 12 3 1 46- 7 27 2. Haladás 16 11 3 2 43-12 25 3. Ajka 16 9 5 2 31-17 23 4. Komló 16 8 5 3 25-18 21 5. Olajbányász 16 7 4 5 26-18 18 6. Sopron 16 7 4 5 22-14 18 7. MÁV DAC 16 6 6 4 22-19 18 8. Mohács-V. 16 7 2 7 23-20 16 9. Szekszárd 16 5 6 5 15-13 16 10. Sabaria 16 5 6 5 19-22 16 TI. Várpalota 16 6 3 7 22-29 15 12. Bábolna 16 4 6 6 22-26 14 13. Győri D. 16 3 7 6 19-24 13 14. Bakony V. 16 6 1 9 15-23 13 15. Bauxitb. 16 5 3 8 19-30 13 16. Pét 16 3 6 7 15-28 12 17. Dorog 16 4 3 9 23-33 11 18. KOMÉP 16 4 3 9 19-33 11 19. MÁV NTE 16 2 6 8 17-27 10 20. Körmend 16 4 2 10 16-46 10 TOTO 1. Dunakeszi—Csepel 1:3 2 2. Esztergom—BKV Előre 3:1 1 3. Ganz-MÁVAG—SZEOL AK 2:2 x 4. Budafok—Bp. Vasas Izzó 1:4 2 5. Vác—Kossuth KFSE 1:1 x 6. Orosháza—Lehel SC 3:3 x 7. Hódmezőv.—Sz. MÁV MTE 2:0 1 8. Alumínium—MÁV DAC 3:1 1 9. Bari—Cesena 1:1 x 10. Lecce—Como 0:1 2 11. Pisa—Palermo 2:0 1 12. Pistoiese—Verona 1:0 1 13. Sambenedettese—Temana 2:0 1 +1 14. Monza—Genoa 0:1 2 Teke Óriási izgalmak közepette, NDK- és NSZK-sikerrel fejező­dött be a teke BEK a Knopp Imre utcai csarnokban. Az iz­galmat a magyar és nyugatné­met bajnok ádáz csatája vál­totta ki. Az FTC utolsó verseny­zője, Nagy remekül dobott, sokat ledolgozott csapata hát. rányából, de az utolsó ötvenes sorozatban még mindig 17 fa hátránya volt o csapatnak. Ruckmich végeredményben az NSZK csapatának biztosította a BEK-győzelmet, a Sandhaü- sen megvédte tavalyi elsőségét. Sorsoltak a sakkvilágbajnok-jelölti párosmérkSzésekre Amszterdamban kisorsolták a sakkvilágbajnok-jelöltek mérkő­zéseinek párosítását. Férfiak: Korcsnoj (hontalan) —Petroszjan (szovjet), Tál (szovjet)—Polugajevszkij (szov. jet), Szpasszkij (szovjet)—Por- tisch Lajos, Hübner (NSZK-be- li)—Adorján András. Nők: Gaprindasvili (szovjet) —Gurieli (szovjet), Joszeliani (szovjet)—Verőd Zsuzsa, Kus- nyir (izraeli)—Lemacsko (bol­gár), Ahmilovszkaja (szovjet)— Alekszandrija (szovjet). Mind a nőknél, mind a fér­fiaknál oz 1—2., illetve a 3— 4. mérkőzés győztesei találkoz­nak egymással a legjobb négy között. űt pontra nőtt a Sellye előnye P. Kesztyűgyár—Universitas PEAC 1:1 (0:0). Pécsbányatelep, 100 néző. Vezette: Kain. Végig nagy iramú, kemény mérkőzé­sen a Kesztyűgyár közelebb állt a győzelemhez. Góllövő: Ba­logh ll„ illetve Deme. Jó: Ga- rai, Kreiner, Balogh I., illetve Tihanyvári. Mázaszászvár-Vajszló 3:2 (1:0). Vojszló, 100 néző. Ve­zette: Burai. Óriási iramú mér­kőzésen a szerencsésebb csa­pat nyert. Góllövő: Molnár, Viszló, Dunai (11-esből), illetve Csőre (2, egyet 11-esből). Jó: Dobó, Molnár, Katona, Dunai, illetve Bodor, Bazsó, Nagy T., Tóth. Kiállítva Kovács I. (Máza- szászvór). P. Postás-lstván-akna 2:2 (1:1). Postás pálya, 500 néző. Vezette: Ignácz. Alacsony szín­vonalú mérkőzésen osztozott a pontokon a kiesőjelölt két csa. pat. Góllövő: Sabacz, Varga, il­letve Konizsa (2). Jó: Varga, Sztózics, Heindl, ill. Kanizsa, Illés, Sajgó. PBTC-Kétújfalu 4:0 (2:0). Kétújfalu, 50 néző. Vezette: Horváth L. Fölényesen nyert a jobb játékerőt képviselő ven­dégcsapat. Góllövő: Hajós (2), Renkó, Schremf. Jó: Blazovics, Sándor, Hajós, ill. Orbán, Mar­ton. Szigetvár-Mágocs 6:2 (2:1). Szigetvár, 200 néző. Vezette Sárkány. Szünet után tetszés szerint érte el góljait a haza csapat a visszaesett Mágocs el len. Góllövő: Dobor (2), Palo tai, Kárhecz, Erdős, Müller, il letve Lippert, Mágocsi. Jó: Pa lotai, Dobor, Dvorszki, Erdős ill. Benes I., Veréb, Tonkó. Vasasi Bányász-Pécsi Kinizsi 2:1 (1:0). Vasos, 100 néző. Ve­zette: Balázs. A jól játszó bá­nyászcsapat nehéz küzdelemben rászolgált a győzelemre. Góllö­vő: Dobsi, Adorján, ill. Juhász. Jó: Bogdán, Szabó, Lehmann, Adorján, ill. Kovács, Farkas E. Siklós-Zsolnay 1:0 (0:0) Por­celángyár pályo, 100 néző. Ve. zette: Szedeli. Egyenlő erők küz­delmében a szerencsésebb csa­pot győzött. Góllövő: Peti (11- esből). Jók: Horváth, Bori, Vin- cze, illetve Papp I. (a mezőny legjobbja), Szajkó, Foral. Sellye-Bóly 4:1 (2:0). Bóiy, 600 néző. Vezette: Pálfi. A fe­gyelmezetten játszó Sellye biz­tos győzelmet aratott a gólhely­zeteit sorra elhibázó hazoiak ellen. Góllövő: Elmajer (2), Sza- bó (2), ill. Schneider V. Jó: Kollár, Szabó, Elmajer, Amigya, illetve Ambrus, Schneider V. Beremend-Steinmetz SE 2:2 (1:1). Beremend, 300 néző: Ve­zette: Tóth. Nehéz talajon, küz­delmes mérkőzésen igazságos a döntetlen. Góllövő: Ragány (2, egyet 11-esből), illetve Otártics (2, egyet 11-esből). Jó: Papp, Pataki, Ragány, illetve Otártics, Léber, Molnár. A MEGYEI I. OSZTÁLY ALLASA 1. Sellye 14 12 1 1 41- 8 25 2. Boly 14 8 4 2 29-11 20 3. Mázaszászvár 14 9 2 3 29-18 20 4. Zsolnay 14 7 4 3 26-16 18 5. Siklós 14 6 5 3 22-12 17 6. Szigetvár 14 6 4 4 30-20 16 7. Vajszló 14 7 2 5 22-19 16 8. U. PEAC 13 6 3 4 23-22 15 9. Steinmetz SE 14 5 5 4 20-19 15 10. P. Kesztyűgy. 14 6 3 5 19-19 15 11. P. Kinizsi 15 6 2 7 21-21 14 12. Beremend 14 5 3 6 21-22 13 13. PBTC 13 5 2 6 19-14 12 14. Mágocs 14 4 2 8 14-31 10 15. Vasasi B. 14 4 2 8 12-22 10 16. P. Postás 15 2 3 10 13-40 7 17. István-akna 14 2 2 10 11-36 6 18. Kétújfalu 14 1 1 12 5-32 3 Labdarúgó Szuper Kupa Lejátszották a Labdarúgó Szuper Kupa első mérkőzését a svéd Malmö és a paraguayi Atletico Olimpia csapatai. A találkozó a tengerentúliak 1 :0 (1:0) arányú győzelmével vég­ződött. Az egyetlen gólt a 41. percben Isasi szerezte. A visz- szavágó március 2-án Asun- cionban lesz, az esetleges har­madik mérkőzést ugyanott március 5-én játszották le. Kosárlabda PVSK-KSI 76:51 (34:35). NB I. női mérkőzés. Városi sport- csornok, 500 néző. Vezette: Kardos, Bacsfay. PVSK: Bun- dószné (10), Csankó (6), No- taisz (13), Verbőcziné (16), Rus. sainé (14). Csere: Hollós (8), Padragi (—), Szabóné (4). Edző: Horváth Imre. A PVSK szünet után jobb teljesítményt nyújtott és megérdemelten győzött. A KSI legjobbja Sepsei (24) volt. Pécsi VSK—Oroszlány 85:81 (37:42). NB I. férfi mérkőzés. Városi sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Weidinger, Szabó IV. PVSK: Darázs (14), Pálvölgyi (23), Rob II. (14), Varasdi (2), Tóth (20). Csere: Vojtek (12). Edző: Solti József. A második félidő közepéig a vendégek ve­zettek, a PVSK a hajrában ke­rekedett felül. Az Oroszlány legjobbjai Manner (27) és Kraj- nyik (20) voltak. Huszonkét pályázónk találta el az 1:1-es döntetlen ered­ménnyel végződött PMSC—Tatabánya mérkőzést. A sor­solásnál a szerencse Zichy Márta, Pécs, Attila u. 8. sz. alatti lakosnak kedvezett, akinek a 100 forintos vásárlási utalványt postán küldjük el. Az e heti pályázati szelvények beküldési határideje szombat déli 12 óra. Címünk: Dunántúli Napló Szerkesztősége, Pécs, Hunyadi út 11. '7601. Főmérkőzés: Mohács-Véméndi TE—Komló: ............................... Pó tmérkőzés: MÁV NTE—Olajbányász: ..................................... A pályázó neve: ........................................................................ A pályázó lakcíme: ........................................................................ Világ sportfa PÁRIZS: A francia főváros­ban előzetes becslések szerint 48 nemzet részvételével de­cember 6. és 9. között sorra- kerülő cselgáncs-világbajnok­ságon a hazaiak együttesében érdekesség, hogy Jean-Luc Rouge két súlycsoportban, a nehézsúlyban és az abszolút kategóriában is tatamira lép. A francia judó-válogatott ősz. szeállitása 60 kg-tál felfelé: Rey, YP. Delvingt, Dyot, Tchoullouyan, Sanchis, Vachon, Rouge (kétszer). BUKAREST: A labdarúgó Európa-bajnokság 3. selejtező csoportjában Románia 2:0 (1:0) arányban győzött Ciprus ellen. A mérkőzés 5. percében o románok 11-eshez jutottak, de Phanos, a ciprusiak kapusa kivédte a büntetőt. A 43. percben Multescu, majd a 75.-ben Raducanu volt eredmé­nyes. A csoport befejező mérkő­zését december 9-én Cipruson játssza Spanyolország együtte­se, amennyiben győz, az első helyen végez. A csoport állása: 1. Jugoszlávia 6 4 — 2 14-6 8 2. Spanyolország 5 3 1 1 10- 4 7 3. Románia 6 2 2 2 9- 8 6 4. Ciprus 5 — 1 4 1-16 1 Világ proletárját, r—BnUJJ| W — iram Dunántúli napló .... Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hallania Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 ISSN 0133-2007