Dunántúli Napló, 1978. december (35. évfolyam, 331-359. szám)

1978-12-10 / 340. szám

1 Labdarugó I., 15. forduló 1978. XII. 9. EREDMÉNY NÉZŐSZÁM VEZETTE GOLLOVOK D.-újváros—FTC 2:2 (0:0 ) 4000 Tompa Judik (2), ill. Szokolai, Mészöly Videoton—Békéscsaba 3:0 (2:0] 3500 Makó Barcsa (2), és Nagy III. Ú. Dózsa—Salgótarján 4:1 (3:0) 1000 Kőrös Fazekas (2, egyet 11-esből), Törőcsik, Fekete, ill. Berin- dán MTK-VM—Vasas Izzó 2:2 (1:0) 600 Urbán Borsó, Aszallai, ill. Nagy, Sipőcz Vasas—Rába ETO 0:0 1000 Győri DVTK—PMSC 2:0 (0:0 L 3000 Maczkó Tatár, Váradi Tatabánya—ZTE 1:1 (0:0) 1000 Palotai Barabás, ill. Rácz Bp. Honvéd—Csepel 5:1 (3:0) i 1200 Mohácsi Weimper (2), Geiger (2), Pál, ill. Kovács Haladás—MÁV Előre 5:3 (2:1 L 3000 Kuti Gellért (öngól), Galántai, Ke- reki (11-esből), Horváth 1., Se­bestyén, ill. Sárközi, Ur, Szabó A BAJNOKSÁG ALLASA 1. Bp. Honvéd 15 10 3 2 39-12 23 2. Ü. Dózsa 15 8 6 1 40-20 22 3. Ferencváros 15 8 5 2 33-19 21 4. Diósgyőr 15 9 2 4 24-23 20 5. Raba ETO 15 5 7 3 17-12 17 6. Tatabánya 15 6 5 4 25-22 17 7. Salgótarján 15 5 5 5 24-22 15 8. Videoton 15 5 5 5 19-18 15 9. Pécs 15 5 5 5 12-18 15 10. Békéscsaba 15 5 3 7 15-16 13 11. Vasas 15 4 5 6 21-25 13 12. Dunaújváros 15 4 5 6 20-26 13 13. Csepel 15 3 6 6 20-23 12 14. ZTE 15 3 6 6 11-16 12 15. Haladás 15 5 2 8 18-32 12 16. MTK-VM 15 4 3 8 19-22 11 17. MÁV Előre 15 4 3 8 11-29 11 16. Izzó 15 2 4 9 17-30 8 16. forduló, XII. 16. FTC—Tatabánya Vasas Izzó—Békéscsaba Csepel—MTK-VM Bp. Honvéd—Haladás MÁV Előre—Ü. Dózsa STC—Dunaújváros Rába ETO—Videoton PMSC—Vasas ZTE— DVTK Nem sikerüli a pontszerzés a PMSC-nek Kosarlobdo-roiátsros III. tornász Világ Kupa Magyar a lólengés DVTK—PMSC 2:0 Egy győzelem, egy vereség Végig fölényben voltak a diósgyőriek (Munkatársunk telefonjelentése) Diósgyőr, 3000 néző. Vezette: Maczkó. DVTK: Szabó - Szántó, Salamon, Teodoru, (Tomesz, a 85. percben) Kutasi — Oláh, Ta­tár, Váradi — Szalai, Grolmusz IKoleszár, a 80. percben). Ma­gyar. Edző: Szabó Géza. PMSC: Katzirz - Iványi, Torna, Pál, Kincses - Zsolt, Dárdai, Lutz, Lőrincz (Lingl a szünetben), - Kardos, Jónás. Edző: Szőcs Já­nos. Fagyos, havas, csúszós pá­lyán kezdődött a játék. A játé­kosok és a nézők egyperces néma felállással adóztak a pén­teken elhunyt Hegyi Gyula, az MLSZ és az OTSB egykori el­nöke emlékének. A mérkőzés első perceire a pontatlan át­adások és csúszkálás volt a jellemző. A diósgyőriek támad­tak többet, első gólhelyzetük a 12. percben adódott, de Kutasi lövését Katzirz kiöklözte. A pé­csi védelem jól állt a lábán. A félidő közepetájón diósgyőri szögletrúgások jelentettek ve­szélyt a pécsi kapu előtt. A 20. percben Torna ellökte Oláht. Teodoru szabadrúgása átjutott a sorfalon, de Katzirz védte a labdát. Az első veszélyes pécsi támadás a 26. percben történt; Lőrincz szabadrúgása után Pál lőtt mellé. A 29. percben Kar­dos, Lőrincz és Dárdai vezetett támadást, végül Kardos elhi­bázta lövését. A félidő végefelé a pécsiek jó taktikával, már a játéktér közepén igyekeztek el­fojtani a hazaiak előretöréseit. A 45. percben Katzirz bravúro­san hárította Váradi fejesét. Havazással kezdődött a má­sodik játékrész. A pécsiek úgy érezték, hogy lehet keresniva­lójuk, az első negyedórában támadtak, de kevés veszélyt je­lentettek a hazaiak kapujára, csak Lutz áttörési kísérletei okoztak zavart. A 65. percben megszerezték a diósgyőriek a vezetést. Oláh 35 méterről, jobb. ról ívelt középre egy szabad­rúgást, a berobbanó Tatár 2 méterről fejjel, félmagasan a jobb sarokba csúsztatta a lab­dát. (1:0). Tíz perc múlva kö­vetkezett a 2. diósgyőri gól. Oláh 20 méteres, erős lövésébe Váradi a kapu előtt beletette a Asztalitenisz Megyei ifi (férfi) tízek baj­noksága. A pécsi Spartacus versenyzői kitűnően szerepeltek. I. Szabó Gábor, II. Gyén Mik­lós, III. Drávái József, VI. Vass Tibor, VII. Tóth Gábor. Ha­sonlóképpen szerepeltek a me­gyei serdülő tizek bajnokságán is. I. Szabó Gábor II. Gyén Miklós, III. Tóth Gábor, (mind­három pécsi Spartacus) lábát, és a labda a jobbra ve­tődő Katzirz mellett, a bal sa­rokban kötött ki. (2:0). A PMSC egyetlen komoly gólhelyzete a 76. percben volt, amikor a cse­reként beállt Lingl fél méterre az üres kaputól, toronymaga­san fölé lőtte a labdát. A Diósgyőr, a vidék jelenlegi legjobbja, láthatóan visszavá­gásra törekedett, hiszen a PMSC már sok borsot tört a vasgyári csapat orra alá. A PMSC a döntetlen elérését tekintette cél­jának, ami nem Ígérkezett köny. nyű dolognak, hiszen a DVTK ebben a bajnokságban még csak egy pontot veszített hazai pályán. A mérkőzésen végig' mezőnyfölényben játszott a DVTK, a pécsiek az első félidő­ben még meg tudták őrizni ka­pujukat a góltól, de szünet után két alkalommal is tehetet­lennek bizonyult a védelem. A hátsó alakzatokra végig nagy nyomás nehezedett, mert a tá­madók nem tudták tartani a labdát, gólhelyzetet sem sikerült teremteniök. A PMSC-ből Katzirz számos esetben bravúrral védte kapu­ját. A két gól egyikében sem hibás. A védelemben Iványi és Torna gyengén játszott, Pál és Kincses valamivel jobb telje­sítményt nyújtott. A csapat leg­jobbja Lutz volt, aki minden tő­le telhetőt megtett, de ezúttal sem a középpályán, sem pedig elöl nem voltak társai. A DVTK- ból Salamon, Kutasi és Oláh teljesítménye emelkedett ki. Erdős A. * PMSC—DVTK 5:1. NB I. tar­talékbajnokság. A városi sportcsarnokban folytatódott a kosárlabda rá­játszás, a férfiak 1—8. és a nők 9—16. helyéért. A PVSK női csapata, akárcsak az első fordulóban, ezúttal is győztes­ként hagyta el a pályát. Legerősebb csoportbeli ellen­felükkel, a Diósgyőrrel talál­koztak, és nagy küzdelem után a hazaiak bizonyultak jobbnak, 3 ponttal. A szoros eredmény alakulásában meghatározó volt, hogy a PVSK kulcsjátéko­sai közül Notaisz és Russainé ezúttal gyengébben játszott a szokottnál. Szerencsére Ver- bőcziné kitűnő formában volt, és végül az ő nagyszerű játé­ka döntött. A PVSK férfi csapata nem tudta megismételni az utóbbi hetekben nyújtott, jó teljesít­ményét, és a pénteki mérkő­zés után szombaton este is ve­reséget szenvedtek. Az Izzó már a találkozó elején magá­hoz ragadta a játék irányítá­sát és a pécsiek egy pillana­tig sem tudták szorossá tenni a mérkőzést. Ebben közreját­szott az is, hogy a mérkő­zés hajrájára a ponterős Va- rasdi és Rab II. kipontozó­dott. A második forduló eredmé­nyei: SZEOL AK—Eger 87:71 (44:37) női mérkőzés, 300 né­ző. Vezette: Péter, Holocsi. A várakozásnak megfelelően a szegediek biztosan győztek a sereghajtó Egriek ellen. . Leg­jobb dobók: Lázár (21), Mol­nár (20), Remák (20), illetve: G. Hideg (22), Dombrádi (17). PVSK—Diósgyőr 69:66 (43:32) női mérkőzés, 500 né­ző. Vezette: Juhász, Fajdt. PVSK: Bundászné (9), Csankó (2), Notaisz (10), Verbőcziné (32), Russainé (7). Csere: Hol­lós (7), Németh (2), Hanke (—). Edző: Horváth Imre. A A Pécsi Kertészeti és Parképítő Vállalat felvételre keres könnyű­éi nehézgépkezelőket A munkakör betöltéséhez szükséges tanfolyamot vállalaton belül, munkaidőben biztosítjuk , Jelentkezés: Pécs, Bolgár Néphadsereg u. 104. Varasdi (PVSK) a kosárba „simogat" egy lepattanó labdát, a Vasas Izzó elleni mérkőzésen Arató felvétele Diósgyőr legjobbjai: Winter (27), Áronné (14), és Horváth (14) voltak. Vasas Izzó—PVSK 114:95 (62:44) férfi mérkőzés, 800 né­ző. Vezette: Juhász, Holocsi. PVSK: Varasdi (18), Pálvölgyi (36), Rab I. (10), Ffeinrich (6), Rab II. (12). Csere: Vojtek (5), Darázs (8), Richter (—). Edző: Egyed Mihály. A Vasas Izzó legeredményesebb játé­kosai: Láng (36), Kucsera (18), Horváth (14) és Hoffmann (14) voltak. Ganz MÁVAG—BSE 105:81 (53:34) férfi mérkőzés, 800 né­ző. Vezette: dr. Náday, Puhr. A Ganz MÁVAG javuló játék­kal, biztosan győzött, a pénte­ken este meglepetést okozó BSE ellen. Legjobb dobók: Gál (20), Fésűs (19), Szűcs (16), illetve Ferenczi (26), Mo- noszlai (17). Birkózás A vártnál kevesebb résztve­vővel rendezte a PMSC orszá­gos szabadfogású „B” kategó­riás ifjúsági versenyét. A mérle­gelésnél 13 egyesület 43 birkó­zója jelent meg, így a tervezett­nél előbb, már szombaton este befejeződött a verseny. Eredmények. 48 kg: 1. Tőzsér (Debrecen). 52 kg: 1. Péter (PMSC). 56 kg: 1. Dunai (Deb­recen). 60 kg: 1. Dányi (Borso­di Bányász), 2. Kretek (Sziget­vár), 3. Hegedűs (PMSC). 65 kg: 1. Mihályi (Csepel). 70 kg: 1, Mucsi (PMSC). 75 kg: 1. Var­ga (Csepel), 2. Somogyvári (Szigetvár). 81 kg: 1. Novak (Csepel). 87 kg: 1. Farkas (Szi­getvár), 3. Kaposi (PMSC). Ne­hézsúly: 1.1?oszik (Honvéd). A PMSC ifjúsági szabadfogású birkózóversenyén Mucsi, a ha­zaiak versenyzője (felül) tussal győzött a dunaújvárosi Pollák ellen győztese A brazíliai Sao Paulában magyar idő szerint szombaton virradóra megkezdődtek a III. tornász Világ Kupa küzdelmei, amelyen 11 ország férfi és női sportolói mutatják be tudásu­kat. Az Ibirapuera gimnázium­ban rajthoz álltak a magyar versenyzők is. A férfiaknál Ma­gyar Zoltán, az olimpiai, világ - és Európa-bajnok nyerte az el­ső napon lebonyolított három szám közül a lólengést, holt­versenyben 7. volt talajon, és 8. gyűrűn, összetettben a 4. helyen áll. Donáth Ferenc ta­lajgyakorlatának eredményé­ről nem érkezett jelentés, ló­lengésben holtversenyben 4., gyűrűn ugyancsak holtverseny­ben 6. A nőknél csak Kanyó Éva egyetlen eredményéről érkezett jelentés: 8. lett felemás korlá­ton. A nők egyébként ugrás­ban és felemás korláton verse­nyeztek. Mai sportműsor Atlétika. A PVSK hegyi futóverse­nye, Misina-tető—Lapis térsége, 10.00. Kosárlabda. NB I. rájátszás. Fér- fimérkőzések: PVSK—BSE 11.00, Ganz MAVAG-Vasas Izzó 12.30. Női mérkő­zések: DVTK-Eger 8.00. PVSK-SZEOL 9.30. Valamennyi mérkőzés színhelye a pécsi városi sportcsarnok. NB II. férfiak: PSI-Soproni TC, Pécs, Vas­utas tomacsarnok, 9.00, Bakony Ve­gyész— Szigetvór. Veszprém, 10.30. NB II. nők: PSI-Soproni KSE. Pécs, Vasutas tornacsarnok, 10.30, Veszpré­mi Volán—Szigetvár, Veszprém, 12.00. Okölv'vás: Országos serdülő baj­nokság döntői. Nyíregyháza, 9.00. Röplabda. Női mérkőzések az MRS? Kupáért. Universitas PEAC— BÁCSEP, 8.30, BSE-Universitas PEAC, 14.30, Budapest, MTK-VM terem. Súlyemelés. Országos serdülő baj­nokság pécsi versenyzők részvételé­vel, Salgótarján, 8.00. Labdarúgás. NB II. PVSK—Bábolna, Pécs, .Versenv utca, 13.00, Sabaria SE—Komlói Bányász, Szombathely, 13.00. Országos ifjúsági bajnokság: PSI—MÁV Előre, Kovácstelep, 10.30, Komlói Bányász-Nagykanizsai Olaj­bányász, Komló, 11.30. Dunántúlt nanio Az MSZMP Boranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek : Báling József és Hallatna Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 15-762. 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hónapra 21 Ft Indexszám: 25 054 ISSN 0133-2007