Dunántúli Napló, 1978. december (35. évfolyam, 331-359. szám)

1978-12-11 / 341. szám

Sabaris SE-Komlói Bányász 1:0 (0:0) Szombathely, 1300 néző. Vezette: Bognár. Sabaria SE: Pálinkás — Sü- meghy, Varga L. 1., Szőnye, (Deve- cseri a 88. percben), Bencsics, Pál, Horváth, (Németh L., a 64. percben), Tóth, Bogáti, Holdosi, Varga L. II. Edző: Szabó Imre. Komló: Bien — Kelemen, Kovács, Mács, Barta — Gyurina, Hohmann, Róth — Varga (Lahó, a 85. percben), Martinko- vics, Tóth (Bányász a 35. percben). Edző: Meggyes Lajos. A Zobák-aknai bányaszeren­csétlenség áldozatai emlékének adóztak a komlóiak azzal, hogy gyász-szalaggal a karjukon jót. szottak. Szombathelyi támadá­sokkal indult a mérkőzés. A 27. percben Sümeghy indította Bo­gátit, akinek lövése Bienről le­pattant, de a gólbatartó labdát Kovács elcsípte és felszabadí­tott. A 38. percben Bányász beadása után Varga került jó helyzetbe, de kivárt és a védők mentettek. Szünet után sem vál­tozott a játék képe, a hazaiak fölényben játszottak, végig tá­madták a játékidő második ré­szét. Az 57. percben Holdosi 18 méteres labdáját Bien bravúrral mentette. A 69. percben dőlt el a mérkőzés a szombathelyiek javára. Jobboldali szöglet- zászló közelében végzett sza­badrúgást a Sabaria, Németh Kaposvári Rákóczi— Bakony Vegyész 1:1 (0:0) Kaposvár, 2500 néző. V.: Kulcsár. Rákóczi: Málics — Deákvári, Gulyás, Petrák, Németh — Gáspár, Kanyar, Csorba — Bódis (Czabula a 62. percben) Boros (Murai a szünetben), Duschák. Edző: Németh Lajos. Ba­kony V.: Csiszár — Puskás, Kiss, Mátyás, Horváth A. — Németh Z., Olgé, Labanov — Jugonics, Horváth J., (Somogyi 59. perc), Németh P. Edző: Bartalfi Károly. A vastag hótakaróval borított pályán kezdtek a csapatok. A Rákóczi már az első percben érvénytelen gólt szerzett. Az 5. percben Bódis jó helyzetből lőtt kapura, Csiszár azonban szög­let árán mentett. Kiderült, hogy ezzel a kaposváriak ebben a fél­időben el is lőtték puskaporu­kat, s a továbbiakban gólhely­zet ihkább a vendégek előtt adódott. Szünet után rákapcsolt a Rákóczi s az 51. percben megszerezte a vezetést. Bódis jobboldali szöglete átszállt Csi­szár kapus fölött és a jó ütem­ben érkező Csorba a bal fel­ső sarokba fejelt. Az 59. perc­ben váratlanul egyenlítettek a vendégek, akik 30 méterről rúghattak szabadot. Puskás le­gurította a labdát az akkor, ér­kező cserejátékos Somogyinak, aki beállása után 15 mp-cel már be is talált a hálóba 1:1. A kapos­váriak kétségbeesetten küzdöt­tek, a győztes gólért, de a hát­ralévő időt a vendégek kibek- kelték. Az irreális talajon nem alakulha­tott ki játék. A védekező csapat el­sősorban annak köszönheti sikerét, hogy a Rákóczi csatársor ezen a mér­kőzésen is teljesen veszélytelennek bi­zonyult. Jók: Németh, ill. Mátyás, Horváth A., Jugovics. Kovács Sándor Olajbányász—Pét 5:1 (2:0) Nagykanizsa, 1800 néző. V.: Zsa- lakó. Olajbányász: Megyimorecz — Beák, Kovácshegyi, Simon (Kozma a 22. perctől), Simonecz — Balogh, Savanyó — Kelemen, Nagy, Söjtör, László. Edző: Kerekes Imre. Pét: Daróczái — Szedlák, Herczeg, Sza­bó, Mészáros — Simái, (Nagy a 74. perctől) Stieger, Balogh, (Sego- vits 46. percben), — Kustos, Hor­váth, Gáspár. Edző: dr. Kalocsai Aba. Gyors hazai góllal indult a mérkőzés. A második percben Söjtör cseles szabadrúgását a sorfal mögött felbukkanó Lász­ló ívelte középre, s a szabadon hagyott Savanyó négy méterről a kapu bal oldalába fejelte a labdát, 1:0. Továbbra is a ha­zaiak irányították a játékot. A •25. percben Nagy tűzijáték vé­gén a Simon sérülése miatt csereként beállt Kozma jobb oldalról belőtt labdáját Kele­men mellel levette a kapu tor­kában, majd Daróczi mellett a hálóba gurított, 2:0. Az 50. percben az egyedül kapura törő Nagy közeli lövé­séből a közbelépő Szedlákról szögletre pattant a labda. Lász­ló beívelését a magasan ki­emelkedő Kozma az ötös sarká­ról fejjel csúsztatta a hosszú sarokba, 3:0. A veszprémiek szépítettek az 55. percben. Simái 16-os sarkáról belőtt sza­badrúgását Megyimorecz Hor- váthoz öklözte, majd tehetetle­nül nézte, hogy a csatár 10 mé­teres fejese a bal felső sarokba vágódott, 3:1. A 68. percben a 16-oson cselező Lászlót buktat­ták a vendégek. A szabadrú­gást a sértett laposan a hosszú sarokba vágta, 4:1. A 77. perc­ben alakult ki a végeredmény: László jó csel után elfutott a bal oldalon, mintaszerű közép- readását Nagy levette, majd öt méterről a tehetetlenül álló ka­pus felett a léc alá bombázta, 5:1. A havas, csúszós talaj ellenére jó iramú, helyenként színvonalas játé­kot hozott a találkozó. A nagy lel­kesedéssel játszó kitűnő csapatjáté­kot nyújtó kanizsaiak szinte kedvükre alakították ki helyzeteiket, győzelmük nagyobb arányú is lehetett volna. Jók: Beák, Kovácshegyi, Balogh, Sa­vanyó, Kozma, László, ill.: Szabó, Szedlák. Kaiser László Szekszárd—Répcelak 1:0 (1:0) Szekszárd, 500 néző. Vezette: Né­meth. Szekszárdi Dózsa: Pólyák — Szlovák, Szöllősi, Somodi, Weintner — Tóth, Szőcs, Adorján, — Mezei, (Házi, a 75. percben), Bonnyai, Landek. Edző: Magasházi József. Répcelak: Póczik — Fehér, Németh I., Polgár, Szénhegyi — Gáspár, Csorba, Horváth Gy., — Horváth E., Schéfer, Kovács. Edző: Szántai Ist­ván. Negyedórás sárdagasztás utón a 17. percben Bonnyai húzott el a jobb oldalon, be­adását Póczik elvétette, a lab­da az üres kapu előtt elcsú­szott, Landek lekésett. Négy perccel később Adorján távoli csavart lövését a jobb felső sarok elől ütötte léc fölé a vendégek kapusa. A 37. percben szerezte győz­tes gólját a hazai együttes. Szőcs jobb oldali beadását Bonnyai a 11-es pontról fejelte kapura, a vetődő Póczik kapu­fára ütötte a labdát, amely on­nan a hálóba perdült. (1:0). Két perccel később a vendégek veszélyeztettek, Horváth E. ka­pott jó átadást, aki a tömörülő védők között 8 méterről nagy helyzetben a jobb oldali léc mellé vágta a labdát. Szünet után az 52. percben Horváth E. jobb oldali szögleté­nél Pólyák a labda alá futott, Kovács két lépésre a kaputól azonban kivárt a lövéssel. Az 59. percben Szőcs remekül ug­ratta ki Bonnyait, aki senkitől sem zavartatva a kimozduló Póczik fölött a léc fölé bombá­zott. A 75. percben tűzijáték volt a répcelaki kapu előtt, az 5-ösön Bonnyai elől Polgár es­tében kézzel húzta el a labdát, a játékvezető tovóbbot intett. A sáros, csúszós, helyenként bokáig érő víztócsákkal tarkított pályán nem alakulhatott ki folyamatos játék, in­kább a küzdőjelleg domborodott ki. Jók: Tóth, Szőcs, Bonnyai, Landek, illetve Németh I., Horváth E. Fekete László NIKE Fűzfő—MÁV NTE 0:0 Fűzfő-gyártelep, 500 néző. Vezette: Nagy M. Fűzfő: Takács — Palanek, Szegedi, Körlicz, Mater — Fehér, Diósi, Csurgó (Kovács a 64. perc­ben) — Weisz, Gáli, Farkas, (Szo- boszlai a 81. percben). Edző: Szőke Miklós. MÁV NTE: Szalai — Markán, Englóner, Szabó (Sulyok II. a szü­netben), Liviczki — Németh, Karádi, Sulyok I. — Molnár, Szélig, (Kiss a 64. percben), dr. Füle. Edző: Németh Lajos. A döntetlenre játszó kanizsai csa­pat megérdemelten szerezte meg az egy pontot. Jók: Palanek, Mater, Sze­gedi, illetve Englóner, dr. Füle. E. középre emelte a labdát, Holdosi ugrott a legmagasabb­ra és fejéről a jobb sarokba vá­gódott a labda. (1 :0). A 82. percben a szombathelyi kapu került veszélybe, Kelemen tá­voli lövését Pálinkás kiöklözte. A szombathelyiek végig kezükben tartották a játék irányítását, a kom­lóiak a játékidő nagy részében vé­dekezésre kényszerültek. Az első fél­időben a Sabaria nem tudta kihasz­nálni a helyzeteket, szünet után Hol­dosi fejese a hazaiak javára döntötte el a mérkőzést. Jók: Szőnye, Pál, Holdosi, illetve Bien, Kelemen, Ko­vács. Bodor Ferenc Az NB II. további eredményei: KOMÉP—Honvéd Rákóczi SE 4:2, MÁV DAC-Oroszlány 3:1, Soproni SE—Tapolcai Bauxitbá. nyász 3:2, Dorogi AC-Ajkai Alumínium 1 :0. NB II. ÁLLASA 1. PVSK 19 13 2 4 35—13 28 2. Komló 19 11 5 3 22— 6 27 3. Kaposvár 19 9 8 2 28—13 26 4. Máv DAC 19 10 5 4 31—19 25 5. Bábolna 19 7 7 5 21—21 21 6. Ajka 19 7 6 6 22—19 20 7. Sabaria 19 6 7 6 15—16 19 8. Szekszárd 19 7 4 8 18—15 18 9. Bauxitb. 19 7 4 8 24—22 18 10. Olajb. 19 7 4 8 24—24 18 11. Sopron 19 7 4 8 18—21 18 12. Bakony V. 19 5 7 7 20—23 17 13. MÁV NTE 19 6 5 8 13—19 17 14. Pét 19 4 9 6 23—32 17 15. Fűzfő 19 5 7 7 13—23 17 16. Oroszlány 19 5 6 8 17—26 16 17. Dorog 19 5 6 8 16—21 16 18. Komép 19 6 3 10 20—25 15 19. K. Rákóczi 19 4 6 9 20—27 14 20. Répcelak 19 4 5 10 17—32 13 VÍZILABDA BEK-győztes az OSC Vasárnap Barcelonában befejeződ­tek a vízilabda BEK döntő küzdel­mei. Óriási érdeklődés kísérte az első két forduló után pontot sem veszített OSC és a spanyol CM Montjuich egymás elleni mérkőzését, amely a kupa sorsát volt hivatott eldönteni. A magyar bajnok a házi­gazdák ellen is folytatta bravúrjait, 5:2 (3:1, 0:0, 1:1, 1:0) arányban győzött és 1972 után ismét a BEK győztese lett. Gyerjugina és Bosanskaja Brnóban befejeződött a rit­mikus sportgimnasztikai Inter- víziós Kupa. Meglepetés szüle­tett: az esélyes szovjet Gyerju­gina csak holtversenyben lett első, a csehszlovák Bosanskaja ugyanannyi pontot érdemelt ki. Végeredmény: 1—2, I. Gyerju­gina (szovjet) és D. Bosanska­ja (csehszlovák) 38.25 pont; 3. Giaurova (bolgár) 37.85; 4. Ebert (NDK) 37.50. Salgótarjánban 21 egyesület 106 versenyzője indult az or­szágos serdülő súlyemelő baj­nokságon. A 45 kg-os súlycso­portban Berni a PMSC ver­senyzője 90 kg-os összteljesít­ménnyel (35, 55) 3. volt. A plusz 82,5 kg-os súlycsoport­ban Tóth (PMSC) ugyancsak 3. helyen' végzett, eredménye 202,5 kg. (92,5; 110). Illői kézi labda-vb Bronzérmes a magyar válogatott Kétgólos győzelem a jugoszlávok ellen Mindent egy lapra kellett feltennie a magyar női kézi­labda-válogatottnak vasárnap a pozsonyi kézilabda világbaj­nokság utolsó napján; ha győz a jugoszlávok ellen, ak­kor matematikailag még ugyan a csehszlovák válogatott meg­előzheti a dobogó harmadik Kosárlabda-rájátszás Rab József magasra ugorva dobja a labdát a BSE kosarába Kettős PVSK-siker a befejező fordulóban Vasárnap délelőtt a városi sport- csarnokban befejeződött a kosárlab­da rájátszás első szakasza. A befe­jező fordulóban jól játszottak a pé­csi csapatok, a PVSK férfi és női együttese is győzött. A női csapat végig vezetve bizonyult jobbnak a SZEOL AK-nál. Verbőcziné, akárcsak szombaton, ezúttal is a PVSK leg­jobbjának bizonyult és már jobban játszott Notaisz és Russainé is. A csapat számára a harmadik győzelem azt jelenti, hogy nyugodtan várhat­ják a rájátszás befejező szakaszát a fővárosban. A PVSK férfiak jól kezdtek a BSE ellen. Az első félidő végén már 12 pont volt az előnyük és játékuk alap­ján úgy tűnt, hogy biztosan győznek. Nem igy történt. A BSE a második félidőre feljavult és a PVSK kulcsjá­tékosai sorra kipontozódtak. Az utol­só percek rendkívül sok izgalmat tartogattak, már úgy tűnt, hogy si­kerül az egyenlítés a BSE-nek. vé­gül is az utolsó percben okos takti­kával sikerült a labdát tartani, ami a győzelmet jelentette. Eredmények. DVTK-Eger 97:62 (40:27) női mérkőzés, 200 néző. Ve­zette: Puhr, Holocsi. A papírformá­nak megfelelően az utolsó helyen álló egriek egy pillanatig sem tud­ták szorossá tenni a mérkőzést. Leg­jobb dobók: Aronné (30), Winter (24), Horváth (21), illetve Dombrádi (22). PVSK—SZEOL AK 78:60 (45:22) női mérkőzés, 300 néző. Vezette: dr. Náday, Péter. PVSK: Bundászné (2), Csankó (2), Notaisz (12), Verbőcziné (23), Russainé (8). Csere: Hanke (8), Hollós (7), Németh (2), Padragi (2), Somogyvári (4). Edző: Horváth Imre. A SZEOL AK legeredményesebb játékosa Lázár (18) volt. PVSK-BSE 92:88 (52:40) férfi mér­kőzés, 500 néző. Vezette: Fajdt, Ju­hász. PVSK: Darázs (7), Varasdi (14), Pálvölgyi (15), Rab I. (20), Rab II. (27). Csere: Heinrich (4), Vojtek (4), Tóth (1), Meszler (-). Edző: Egyed Mihály. A BSE legjobb pontszerzői Ferenczi (33), és Pállfy (20) voltak. Ganz MÁVAG-Vasas Izzó 90:75 (48:40) férfi mérkőzés, 500 néző. Ve­zette: dr. Náday, Pur. Az esélyesebb Izzó végig vezetve nyerte a mérkő­zést. Legjobb dobók: Németh (31), Kalmár (18), illetve Láng (26), Hor­váth (18). Hat pályázónk találta el a vasárnap lejátszott PVSK—Bá­bolna 3:0 arányban, pécsi győzelemmel végződött találkozó eredményét. Közülük a szerencse ezúttal Világos Lászlóné, Pécs, Kakukk u. 28. sz. alatti lakosnak kedvezett, akinek a vásárlási utalványt postán küldjük el. Az e heti szelvények beérkezési határideje szombat, déli 12 óra. (Pécs, Hunyadi út 11. 7601). Főmérkőzés: Szekszárd—Komló: ............................................. Pó tmérkőzés: PVSK—Oroszlány: ............................................ A pályázó neve: .................................................................... A pályázó lakcíme: ............................................................... He gyi futóverseny Bauer ezúttal Is győzött A vasárnap délelőtt tizedszer megrendezett PVSK hegyi fu­tóverseny hű maradt hagyo­mányaihoz. Vasárnap reggel a jeges, hóval borított pálya és plusz 1 Celsius fok várta a pécsi, mohácsi és veszprémi résztvevőket. A legnépesebb mezőnyt a férfi felnőttek al­kották. Bauer Attila, a PVSK újdonsült válogatott kerettag atlétája, a tavalyi kupagyőztes idén is remekelt. Már az első kör végén 2 perces előnyt szerzett a válogatott tájfutó Kelemennel szemben, és ezt fokozva nem sokkal maradt el tavalyi rekordjától. A többi kategóriában az esélyesek győztek. Új színfoltot jelentett a szeniorok szoros küzdelme. Meglepően jól helytálltak a felnőttek között induló serdü­lők. Eredmények: férfi felnőt­tek: 1. Bauer (PVSK), fiú ifjú­ságiak: 1. Támadás (PMSC), fiú serdülők: 1. Horgos (PVSK). Férfi szeniorok: 1. Velez (PVSK). Női felnőttek: 1. Mül­ler (PVSK), leány serdülő: 1. Péter (PVSK).' helyén, de erre vajmi kevés reményük lehet a házigazdák­nak, mivel a világbajnok NDK ellen játszottak délután, s az NDK-sok meg akarták védeni kijevi aranyukat. Magyarország—Jugoszlávia 14:12 (8:7). Ha nem is igazi sziporkázó játékkal, de telje­sen megérdemelten győzött a magyar együttes. A jugoszló- vok végig túlzottan kemények voltak, s támadásaik is vala­mivel pontatlanabbakra kere­kedtek, mint a magyaroké. Délután a Szovjetunió 17:5 (7;1) arányban győzött Len­gyelország ellen, így gólkü­lönbségük 23 lett, akárcsak az NDK-é, a VB utolsó találko­zóján az NDK-nak egy gó­los győzelem kellett a világ- bajnoki cím megvédéséhez, a csehszlovákok ellen. Nem történt csoda a női ké­zilabda vb utolsó mérkőzésén. Az NDK az aranyérem vá­rományoshoz méltó játékkal biztosan legyőzte a házigazdá­kat. Az NDK 16:12 (8:5) arány­ban győzött Csehszlovákia el­len, ezzel megvédte kijevi el­sőségét, s miután 1971-ben Hollandiában is az NDK volt a világbajnok, már harmadszor aranyérmesek. Az ezüstérem a Szovjetunió­nak jutott és Magyarországé a harmadik hely. A legutóbbi, 1975. évi VB-n is ugyanez volt a sorrend a dobogón. A 7. női kézilabda-világbajnokság végeredménye: 1. NDK 5 4 — 1 82:55 8 pont 2. Szovjetunió 5 4 — 1 75:52 8 pont 3. Magyaro. 5 3 — 2 67:72 6 pont 4. Csehszl. 5 2 1 2 71:60 5 pont 5. Jugoszl. 5 1 1 3 68:71 3 pont 6. Lengyelo. 5 ------- 5 50:103 — Tokaj Ex press-döntő — magyarok nélkül Mór a szombati első versenynapon sem tündököltek a magyar párbajtőr élgárda tagjai a BVSC nemzetközi Tokaj Express viadalán. A sportcsar­nokban sorra búcsúztak a legjob­bak, hárman az idén világbajnoksá­got nyert csapatból, aztán a vasárnap délelőtti folytatásban sem kísérte több szerencse a vendéglátók szerep­lését. A legtovább Kolczonay jutott, aki a vigaszágon a szovjet Abusahmetov- &ól kapott ki, és Kolczonay is búcsú­zott. Pap Jenő még idáig sem ke­rült, mert a fő- és vigaszágon egyaránt a magyaroktól szenvedett vereséget. A Tokaj Express eddigi történetében először magyarok nél­kül került lebonyolításra a döntő. hétfői Dunántúli napló Arm: I.BO '»•1"» Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hallama Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárássá Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-21 Felelős vezető: Szendrői Györg Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 ISSN 0133-2007