Dunántúli Napló, 1977. június (34. évfolyam, 149-178. szám)

1977-06-06 / 154. szám

Labdarugó III El II. Debrecenben nyert a Pécs PMSC—DVSC 2:1 (2:1) Debrecen, 5000 néző, ve­zette: Kuti. Pécsi MSC: Katzirz — /vány; Torna, Schulteisz, Kincses — Kiss, Dárdai P. (Dárdai L. a 86. percben), Lő- rincz — Kardos, Nagy, Dohány (Szabó, a 85. percben). Edző: Kovács Imre. Debrecen: Kun — Kiss )., Maczkó, Puskás, Lipők — Potyák, Kiss L„ Belényesi — Bodonyi (Szabó III. a 66. percben), Rácz, Fodor. Edző: Makray Balázs. A találkozót a DVSC kezdte, s az első negyedóra hazai fö­lénnyel telt el. A 6. percben Puskás 40 métert vezetve a lab­dát Torna mellett, Ráczhoz adott, aki elől Katzirz merész kivetődéssel mentett. Később ismét Rácz előtt nyílott gólszer­zési lehetőség, a pécsi kapus azonban nagy bravúrral szög­letre ütötte a debreceni csatár fejesét. A 18. percben vezette első támadását a PMSC. Dár­dai P. négy ember között kap­ta a labdát, egyet igazított s 14 méterről a jobb alsó sa­rokba lőtt. (1:0). A hirtelen kapott gól megzavarta a deb­recenieket és egyre inkább a PMSC vette át a játék irányí­tását. A 27. percben a DVSC- nek sikerült megszereznie az egyenlítő gólt. Kiss László át­adását Fodor kapta, aki a ki­futó Katzirz mellett 14 méterről úgy perdített a hálóba, hogy a labda a kapust érintve hul­lott a bal sarokba. (1:1) Jó­iramú, hullámzó játék követke­zett a félidő utolsó negyed­órájában, a pécsiek támadását gyakran segítette az előrehú­zódó Torna is. Már-már úgy látszott, hogy döntetlenül fe­jeződik be a játékrész, amikor a 44. percben a kaputól 18 méterre, a jobb oldalon a PMSC jutott szabadrúgáshoz. Kardos lövése kipattant a vé­dőfalról, a labdát ismét ő sze­rezte meg, két csellel becsapta védőjét és éles szögből nagy gólt ragasztott a bal alsó sa­rokba. 2:1. Szünet után már nem esett újabb gól, a második játék­részben a közönség gyengébb színvonalú játékot látott. A pé­csiek többet birtokolták a lab­dát, ügyesen adogattak. Táma­dásaik során többször veszé­lyeztették Kun kapuját. A 66. percben Dohány beadását Kardos az alapvonalról fejelte vissza és Dárdai P. fejese alig kerülte el a felső lécet. Később Kardos előtt nyílott gólszerzési alkalom, majd a 75. percben a debreceni Kiss rossz átadását elcsípve, Nagy futhatott a lab­dával a DVSC kapuja felé, de 14 méterről jó helyzetben hi­bázott. A 84. percben Lőrincz jó átadásával Dohány törhetett kapura, lövése alig kerülte el a felső sarkot. A tervszerűbb csapatjátékot mutató pécsi együttes megér­demelten szerezte meg a két pontot. Játékosai a labda nél­kül is sokat mozogtak s korsze­rű támadásokat vezettek. A Szekszárd—Vasas Izzó l:0 (0:0) Szekszárd, 2000 néző. V.: Müncz. Szekszárdi Dózsa: Lipovszky — Gla- vatity, Korner, Vágó, Laki — Tóth, Házi (Weintner, az 54. percben), Somodi — Szlovák (Bonnyai, a 73. percben), Orosz, Szőcs. Edző: Jera- bek Jenő. Vasas Izzó: Horváth — Révész, Szántó, Által, Schuszter — Antal, Valuch — Török, Hanzel, Var­ga (Rozsnyó, a 68. percben), Sze­keres (Szilágyi, az 54. percben). Edző: Kovács József. A 12. percben Valuch beadásszerű, lapos lövése arasznyira suhant el a jobb oldali kapufa mellett. Hul­lámzó mezőnyjáték következett ez­után, sok átadási hibával. A 26. percben a csatárok tehetetlenségét megunva Korner a felezővonalról kapura húzott, a 11-es pontnál ön­zetlenül Szlovák elé csúsztatta a labdát, akinek a lövése a felső léc­ről vágódott az alapvonalon kívülre. 4 perccel később Somodi jó átadá­sával Tóth iramodott kapura, a 16­oson belül egy védő felett átemelte a labdát, a lövés pillanatában azon­ban Révész ellökte. Szünet után a hazaiak kezdtek ' jobban, de a vezetést akár a ven­dégek szerezhették volna meg. A 48. percben Hanzel szöktette Vargát, a csatár lövése a kimozduló Li- povszkyról levágódott, de Korner ön- felá'dozóan mentett. A 71. percben Antal beadását Hanzel az 5-ösről a jobb sarokra fejelte, Lipovszky re­mek érzékkel szögletre tornászta a labdát. Két perccel később Dózsa tá­madás végén a fejelni felugró Orosz ütközött a védőkkel, a szekszárdi já­tékos homloka felrepedt. A 78. perc­ben szerezte győztes gólját a szek­szárdi csapat. Bonnyai kapott jó át­adást, egy csel után a 16-os sarká­ról nagy erővel a bal alsó sarokba bombázott. (1:0.) Mindkét csapat idegesen kezdett, 30 percig hullámzó mezőnyjáték folyt, sok labdakezelési hibával. A fél­idő előtti hajrában a hazaiak töb­bet, az Izzó veszélyesebben táma­dott. Szünet után nagy iramot dik­táltak a szekszárdiak. Vezető gól­juk után az újpestiek kitámadtak, időnként nagy nyomás nehezedett a Dózsa kapujára, de Lipovszky bra­vúrjai meghiúsították az egyenlí­tést. Nyolc hét után megérdemelt győzelmet szerzett a Dózsa együtte­se. Jók: Lipovszky (a mezőny leg­jobbja), Glavatity, Korner, Szőcs, illetve Szántó, Antal, Hanzel. Fekete László Fűzfő—Nagykanizsa 2:1 (1:0) Fűzfő-Gyártelep, 2500 néző. V.: Marton. Fűzfő: Gerebics — Búza, Kovács, Balatoni, Szmulai, Csurgó (Hentesi a 71. percben), Gerstmár, Zaharovics (Tóth az 55. percben), Kiss, Gáli B., Géléi. Edző: Vasas Mihály. Olajbányász: Vlaszák — Ko­vácshegyi, Doszpoth, Simon, Savo- nyó (Horváth a 71. percben), Ké­széi (Kozma a 32. percben), Pávlicz, Nagy, Derdák, Bogáti, Füle dr. Edző: Lantos Mihály. A 20. percben egy kemény össze­csapás után Búzát és Nagyot a já­tékvezető kiállította. A 30. percben Gáli B. az alapvonalig cselezte ma­gát, onnan kapu elé játszott, és a jókor érkező Zaharovics egyből a kapu jobb oldalába Tott. (1:0.) Az 52. percben Kovács 17 méterről vég­zett el szabadrúgást, a labda a ka­pufáról Gerstmár elé vágódott, aki közelről a kapu közepébe továbbí­totta. (2:0.) A 76. percben a kapu­jából kifutó Gerebics és a fejelni készülő Kovács között Füle dr. el­vitte a labdát, és az üres kapuba továbbította. (2:1.) AZ NB II. ALLASA Főleg az első félidőben játszott jobban a Fűzfő, játékosai többet birtokolták a labdát, kihasználták a lestaktikával játszó kanizsai védelem megingásait. A hazai csapat meg­érdemelten szerezte meg a két pon­tot. Jók: Gáli B., Gerstmár, Bala­toni, illetve Derdák, Doszpoth és Kozma. Az NB II. további eredményei: Budafok—Kossuth KFSE 2:1, Egér- Oroszlány 1:1, Székesfehérvári MÁV Előre—Szolnoki MÁV 3:0, Volán SC- Ózd 7:3, BVSC—Ganz MÁVAG 3:1, Szolnoki MTE-MÁV DAC 3:1. debreceni támadósor ezen a napon is rosszul vizsgázott. A mérkőzés végén a DVSC szur­kolótábora a maroknyi pécsi közönséggel együtt vastapssal köszöntötte az NB II. bajnokát. A pécsi csapatból Katzirz, To­rna, Kiss és Kardos, a debre­ceniek közül Maczkó és Pus­kás játszottak átlagon felül. Árvay Sándor TOTO 1. Debrecen—Pécs 1:2 2 2. Szekszárd—Vasas Izzó 1:0 1 3. Fűzfő—Nagykanizsa 2:1 1 4. Komló—Várpalota 0:0 x 5. Bakony—Vác 2:2 x 6. Thury SE—Soproni KSE 1:1 x 7. Rákóczi SE—Sabaria 1:0 1 8. Körmend—Répcelak 2:1 1 9. MOTIM TE—Bábolna 3:0 1 10. Enying—Perbál 1:2 2 11. Lőrinci Fonó—Dunaújv. E. 1:3 2 12. Szigetvár—Siófok 2:2 x 13. Paks—BKV Előre 0:1 2 14. Salgót. KSE—Papp J. SE 2:1 1 15. Ikarus—Nagybátony 1:0 1 IUB III Rangadón győzött a Véménd Véménd—Bp. Spartacus 2:1 (0:0). Véménd, 700 néző. V.: Gozdán. Vé­ménd: Doszpod — Kajtár, Rótt, Mács, Barta, Törjék, Borovácz, Kiss (Gáli), Takács, Gruborovics, Ben- csik. Edző: Szám Frigyes. Bp. Spar­tacus: Radics — Nagy, Zöldi, Du­dás, őze. Kun, Dorogi, Sárközi, Szalai (Kónya), Kránitz, Becsei. Ed­ző: Povázsai László. A végig me­zőnyfölényben játszó véméndiek rá­szolgáltak a győzelemre. Góllövők: Gáli, Bencsik, illetve Sárközi. Jók: Doszpod, Mács, illetve Radics, Nagy és Becsei. hétfői sport Megyebajnokság Jó formában a Sellye Sellye-PEAC 5:1 (3:1). Sellye. 800 néző. V.: Kövesi. Magas szín­vonalú, izgalmas mérkőzésen mind­két csapat kitűnően játszott, a ha­zaiak végig irányítottak és megér­demelten győztek. Góllövő: Szabó (2), Goják, Pandúr, Amigya, illetve Füle. Jók: Vass, Lombosi, Szabó, Jankovics, illetve Molnár és Kalász. Pécsi Kinizsi-Mágocs 5:4 (2:3). Mágocs, 100 néző, vezette: dr. Rá­kóczi. Jó iramú, gólokban gazdag mérkőzésen a szerencsésebb csapat győzött. Gól lövők: Hamar (3), Ju­hász (2), illetve Radnai (2), Dénes és Lippert. Jók: Hamar, Kádár, il­letve Taszári és Lippert. Bóly-Szalánta 2:0 (1:0). Boly, 300 néző. Vezette: Kulcsár. A hazai csa­pat megérdemelt győzelmet aratott. Góllövők: Ulrich (2, egyet 11-es- ből). Jók: Fitt, Vigh, Murai, Beck, illetve Szabó, Balogh, Barta. Vasasi Bányász-Kesztyűgyár 2:0 (2:0). Pécsbánya, 200 néző. V.: Bar­tók. A vasasiak jól használták ki a hazai védők megingásait. Góllövők: Szabó, Vokó. Jók: Lehmann, Peres, illetve Nagy. Steinmetz SE-Zsolnay SE 3:1 (1:1). Zsolnay-pálya, 100 néző. V.: Marti­ncs. Második félidei játékával meg­érdemelten nyert a Steinmetz. Gól­lövők: Herbszt, Völgyi, Harangozó, illetve Lauer. Jók: Herbszt, H.j»an- gozó, Lőrincz, illetve Könyves, Szaj­kó. Mohács-Siklós 1:0 (0:0). Siklós, 1000 néző. V.: Misete. Nagy iramú, küzdelmes mérkőzésen a 89. percben lőtt góllal nyert a Mohács. Góllö­vő: Ambrus. Jók: Ragály, Hancz, Sóvölgyi, Pártényi, illetve Nehring, Batik, Végi. Pogány-Pécsi BTC 0:0. Pogány, 150 néző. V.: Sör. Küzdelmes mér­kőzésen igazságos pontosztozkodás. Jók: Kozarics, Radó, Kiss, illetve Bárdosi, Vágner, Hugó. MEGYEI I. OSZTÁLY ALLASA 1. Sellye 28 24 2 2 69-22 50 2. Mohács 28 21 4 3 78-19 46 3. Beremend 28 15 6 7 52-28 36 4. U. PEAC 28 15 5 8 55-35 35 5. Kinizsi 28 14 6 8 37-31 34 6. Vasasi B. 28 13 7 8 47-33 33 7. BTC 28 11 9 8 44-27 31 8. Siklós 28 13 5 10 45-36 31 9. Kesztyűgyár 28 10 6 12 29-35 26 10. Boly 28 10 5 13 42-57 25 11. Pogány 28 7 9 12 28-33 23 12. Steinmetz SE 28 9 3 16 40-42 21 13. Mágocs 28 6 9 13 28-57 21 14. Zsolnay 28 5 5 18 21-59 15 15. Szalánta 28 3 6 19 22-57 12 16. Gázmű 28 2 5 21 19-85 9 1. Pécsi MSC 36 22 10 4 80-26 54 2. Székest. MÁV 36 19 8 9 63-50 46 3. Budafok 36 18 9 9 82-58 45 4. Szolnoki MTE 36 20 5 11 72-52 45 5. Izzó 36 17 8 11 62-40 42 «. BVSC 36 15 12 9 61-51 42 7. Volán 36 15 10 11 59-39 40 8. Eger 36 16 7 13 60-61 39 9. Debrecen 36 13 12 11 44-37 38 10. Nagykanizsa 36 14 10 12 54-54 38 11. Szekszárd 36 12 11 13 41-49 35 12. Kossuth KFSE 36 13 6 17 49-52 32 13. Várpalota 36 9 13 14 42-49 31 14. MÁV DAC 36 13 5 18 49-64 31 15. Komló 36 11 8 17 38-51 30 16. Fűzfő 36 9 12 15 41-58 30 17. Ózd 36 11 6 19 47-59 28 18. Ganz MAVAG 36 8 12 16 46-62 28 19. Szolnoki MÁV 38 7 8 21 28-57 22 20. Oroszlány 36 6 10 20 45-94 22 Heti góltotó szelvényünkön szereplő iőmérlrozés eredmé­nyét többen eltalálták. A sorsolás Sudár György, Pécs, Vin­ce u. 19. sz. alatti olvasónknak kedvezett, aki nyereményét, a 100 forintos vásárlási utalványt szerkesztőségünk titkársá­gán, Pécs, Hunyadi út 11. szám alatt veheti át Az e heti szelvények beérkezési ideje szombat déli 12 óra. Főtnérkőzés: PMSC—Budafok: Pótmérkőzés: Nagykanizsa—Komló: A pályázó neve: A pályázó lakcíme: ..........................-................................... K resz a PVSK harmadik gólját fejeli Fotó: Arató László Kilenc új Európa- hajnok Halléban Vasárnap délután minden előzetes várakozást felülmúlta 22. ökölvívó Európa-bajnokság döntői !ránt az érdeklődés. A mintegy 4000 belépő már hosz- szú hetekkel korábban gazdá­ra lelt. mégis óriási tömeg várt „csodára” a bejáratok előtt... A végküzdelemben 8 NDK, 6 szovjet, 4 lengyel, 1— 1 bolgár, román, jugoszláv és nyugatnémet ökölvívó harcolt az aranyéremért. Amint az már a korábbi csatározások alapján nyilván­való volt, egy sereg, ponto­sabban 9 új Európa-bajnokot avattak, A legutóbbi, katowicei EB győztesei közül csak a szovjet Limaszov nyert ismét aranyérmet — más súlycso­portban. Négy év után kapott aranyat — ugyancsak más súly­csoportban — az NDK bajno­ka, Forster. A további 9 győz­tes először jutott ilyen büszke címhez. Az egyes súlycsoportok győz­tesei: Papírsúly: Henryk Sred- nicki (Lengyelország). Légsúly: Leszek Blazynski (Lengyelor­szág). Harmatsúly: Stefan Forster (NDK). Pehelysúly: Ri­chard Nowakowski (NDK). Könnyűsúly: Ace Rusevski (Ju­goszlávia). Kisváltósúly: Bog­dán Gajda (Lengyelország). Váltósúly: Valerij Limaszov (Szovjetunió). Nagyváltósúly: Viktor Szavcsenko (Szovjetunió). Középsúly: Leonyi Saposnyikov (Szovjetunió). Félnehézsúly: David Kvacsadze (Szovjetunió). Nehézsúly: Jevgenyij Gorsztkov (Szovjetunió). ATLÉTIKA. Belgródban nemzetközi atlétikai versenyt rendeztek, melyen a női magasugrásban a PMSC ver­senyzője, Gubán 176 cm-es ugrásá­val a 2—4. helyen végzett. KÉZILABDA. NB I. B-mérkőzés: PMSC—Komlói Bányász 24:15 (15:7). Újmecsekalja. 500 néző. A pécsi csa­pat minden tekintetben felülmúlta ellenfelét, csak a gólarány volt két­séges. Ld: Ágoston (9), Harmath (6), Hercz (6). KOSÁRLABDA. NB II. mérkőzések. Universitas PEAC-Fűzfő 80:58 (40:33), férficsapatok. Fűzfő. Ld: pécsi dobók: Richter (26), Klöczl (24). Universitas PEAC—Szombathe­lyi Tanárképző 71:57 (37:26), női csapatok, Pécs. Legjobb pécsi do­bók: Koródi (17). Szabó (14). Bil­iege (14). RÖPLABDA. NB II. mérkőzések: Universitas PEAC-Tab 3:0, férficsa­patok, Universitas PEAC-Tab 3:0, női csapatok. VÍZILABDA. PMSC—Bp. Siketek SC 5:2 (2:1. 0:0. 2:1, 1:0). OB II. B- mérkőzés, Budapest. TENISZ. NB I. B. BSE-Pécsi Spar­tacus 7:2, férficsapatok, Pécs. BIRKÓZÁS. Szegeden rendezték meg az idei szabadfogású egyéni junior birkózó-bajnokságot. A PMSC két birkózója, Gazdag és Kálrpán súlycsoportjában bajnokságot nyert.------------------t---------------------------­K edden délután PEAC-öregfiúk -Houston Rovers FC Érdekes labdarúgó-mérkőzés szín­helye lesz kedden délután 17.00 órai kezdettel a PMSC újmecsekal- jai sporttelep. A PEAC öregfiúk csapata az amerikai Houston Ro­vers FC együttesével játszik barát­ságos mérkőzést.' A nagy amerikai egyetem dolgozóinak labdarúgó- csapata európai körútja során Ma­gyarországra is ellátogatott és több mérkőzést játszik. Ikarus Alba Regia—Mázaszászvár 3:1 (2:1). Mázaszászvár, 500 néző. Vezette: Szinger. Mázaszászvár: Szu- lics — Csábrák, Széles, Kovács II., Katona, Varga, Agócs (Vieder), Ko­vács I., Vaszari, Kólya, Horony. Edző: Róth Antal. A helyzeteit job­ban kihasználó Alba Regia megér­demelten győzött. Góllövő: Virágh, Juhász, Nováth, illetve Kólya. Jók: Réti, Szőke, Juhász, a Mázaszászvár- ból senkit nem lehet kiemelni. Szigetvár—Siófok 2:2 (0:0). Sziget­vár, 600 néző. V.: Dravecz. Sziget­vár: Kiss (Győri) — Béni, Vida, Maurer, Tóth J., Bocskor, dr. Tüske, Révész (Dobor), Szöllősi, Telek, Pa­lotai. Edző: Kamondi Imre. Siófok: Zsuponyó — Tilinger, Szilágyi, Ba­bán (Fiath), Bözsöny, Kékesi, Sab- ján, Csépán, Bihari, Dróth, Bocsev. Edző: dr. Puskás Lajos. Szigetvár kezdett jobban, negyedóra eltelte után kiegyenlített játék volt. Fordu­latos, izgalmas mérkőzésen a haj­rában egyenlített az 1:1-es állásnál 11-est hibázó Szigetvár. Góllövők: Palotai, Telek, illetve Bocsev, Bi­hari. Jók: Palotai, dr. Tüske, illetve Zsuponyó, Babán, Bihari. Pécsi VSK—Volán Szállítók 6:0 (3:0). PVSK-pálya, 400 néző. V.: Soós F. PVSK: Kovács — Hüber, Toll ősi. Kaszás, Németh, Kenderesi, Grün- wald, Kresz, Nagy (Stájer), Jánosi, Tóth. Edző: Rónai István. Az első félórában egyenlő ellenfél volt a Volán Szállítók, de a PVSK. vezető gólja után nagy fölénybe került és tetszés szerint érte el góljait. Gól­lövők: Stájer (2), Jánosi, Tóth, Kresz, Grünwald. Jók: Kaszás, Né­meth, Kresz, Stájer, Jánosi, a Volán Szállítókból senkit nem lehet ki­emelni. Pénzügyőr SE—Barcsi SE 3:0 (3:0). Pasaréti út, 800 néző. V.: Faragó. Barcs: Kimer — Petrinovics, Orsós, Utasi, Bátori, Kiss, Bárdek (Szeke­res), Otártics, Karsai, Szilágyi, Stu- der (Benkó). Edző: Lendvai Miklós. A küzdelmes mérkőzésen a kultu­ráltabban játszó fővárosi csapat a lelkes barcsiakkal szemben már az első félidőben eldöntötte a mérkő­zés sorsát. Góllövők: Hullmann (2) és Nagy. Jók: Csekő (a mezőny legjobbja), Murár, Szili, Hullmann. illetve Orsós, Bátori és Otártics. Az NB III. további eredményei: Bp. Építők—Honvéd Kiss J. SE 4:1, Enying—Perbál 1:2, Lőrinci Fonó- Dunaújvárosi Építők 1 :3, EMG SK— Sárisápi Bányász 5:1, Paks-BKV Elő­re 0:1. NB III. ALLASA 1. BKV Előre 36 26 6 4 78-21 58 2. PVSK 36 20 8 8 79-36 48 3. Perbál 36 16 13 7 65-44 45 4. Dunaúj. Ép. 36 15 14 7, 59-29 44 5. Véménd 36 16 12 8 65-45 44 6. Siófok 36 16 12 8 54-35 44 7. Pénzügyőr 36 16 11 9 69-46 43 8. Bp. Spartacus 36 14 14 8 64-44 42 9. Kiss J. SE 36 15 10 11 63-58 40 10. EMG SK 36 14 12 10 40-37 40 11. Bp. Építők 36 14 10 12 52-35 38 12. Volán Sz. 36 12 13 11 43-41 37 13. Enying 36 13 10 13 52-58 36 14. Szigetvár 36 12 12 12 47-53 36 15. Paks 36 10 8 18 53-74 28 16. Alba Regia Mázaszászvár 36 8 11 17 44-71 27 17. 36 5 12 19 47-70 22 18. Lőrinci Fonó 36 5 11 20 30-67 21 19. Sárisáp 36 5 8 23 33-85 18 20. Barcs 36 3 3 30 21-110 9 Forma-1 Futamgyőztes újonc Zolderban 100 000 néző előtt rendezték a Forma—1 gépko­csik idei 7. világbajnoki futa­mát, amely nagy meglepetés­sel végződött. Az elsőséget a 28 éves svéd építészmérnök, Gunnar Nilsson szerezte meg, aki mindössze eav éve rajtol ebben a kategóriában. vii»a v Kcnn ■— íreifsn Dunäntaii napló At MSZMP fimrmr Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hadarna Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726. Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunyadi út 11. sz. Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Telex: 12-320 KészOlt ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda 7630 Pécs, Engel János u. 8. Tel.: 13-177, 13-696. Tslex: 12-211 Felelős vezető: Melles Rezső Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 ISSN 0133-2007